مدرسان شریف بسته مقاله نویسی کتاب مصاحبه دکتری نگاره

افزایش 20 هزار نفری ظرفیت پذیرش تحصیلات تکمیلی دانشگاه آزاد از مهرماه

رییس مرکز آزمون دانشگاه آزاد اسلامی گفت: با تصویب رشته‌های جدید در واحدهای دانشگاهی ساماندهی شده از مهر ماه 93 شاهد افزایش حدود 20هزار نفری ظرفیت پذیرش دانشجوی کارشناسی ارشد و دکتری تخصصی هستیم.

به گزارش ایسنا، دکتر مجتبی علوی فاضل، رئیس مرکز آزمون دانشگاه آزاد اسلامی در دیدار نمایندگان تام الاختیار و معاونان هماهنگی دانشگاه آزاد اسلامی با آیت الله هاشمی رفسنجانی، به ارائه گزارشی از فعالیت‌های این مرکز پرداخت و اظهارکرد: واحدها و پردیس‌های علوم و تحقیقات ظرفیت مناسبی در بخش تحصیلات تکمیلی دانشگاه آزاد اسلامی هستند و با دارا بودن رشته‌های تحصیلی متنوع و برند دانشگاهی معتبر بیش از 50درصد از ظرفیت پذیرش مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری تخصصی دانشگاه را در بر می گیرند.

وی با اشاره به دلایل تجمیع پردیس‌های علوم و تحقیقات با واحدهای مادر افزود: حفظ و تقویت مزیت‌های ایجاد شده حاصل از راه‌اندازی و توسعه شعب علوم و تحقیقات به عنوان برند معتبر دانشگاهی و پرهیز از حذف ظرفیت ایجاد شده، توجه به عدم کاهش منابع مالی و زیان واحدهای دانشگاهی با افزایش کیفیت، رضایتمندی و قانونگرایی از دلایل مهم این تصمیم است.

علوی فاضل تصویب رشته‌های واحدها و پردیس‌های علوم و تحقیقات که در حال حاضر به صورت غیرمصوب و تحت پوشش واحدعلوم و تحقیقات تهران فعالیت دارند را از دیگر دلایل تجمیع برشمرد و اضافه کرد: در حال حاضر جز 56 کد رشته، سایر کد رشته‌های واحدها و پردیس‌های علوم و تحقیقات فقط تا شهریور 93 از وزارت علوم و تحقیقات و فناوری مجوز فعالیت دارند که در صورت عدم تصویب، از مهر 93 امکان پذیرش دانشجو ندارند.

رئیس مرکز آزمون دانشگاه آزاد اسلامی تصریح کرد: رفع اشکال‌های موجود در پردیس‌ها و واحدهای علوم و تحقیقات نظیر محدودیت فضای آموزشی، تجهیزات پژوهشی و اعضای هیأت علمی و ارتقای رضایتمندی دانشجویان ازدیگر دلایلی بود که باعث شد مدیریت دانشگاه آزاد نسبت به ساماندهی پردیس‌های علوم و تحقیقات اقدام کند.

وی جلوگیری از موازی کاری با واحدهای دانشگاهی، رفع رقابت‌های منفی و توجه به نقش این واحدها و پردیس‌ها در جهت اقتصاد دانشگاه آزاد را از دیگر دلایل مثبت این طرح دانست و خاطرنشان کرد: تقویت مدیریت هزینه ناشی از حذف ساختارهای موازی و جلوگیری از ایجاد هزینه اضافی و بهره گیری از ظرفیت‌های خالی از جمله امکانات آموزشی، پژوهشی و اعضای هیأت علمی واحدهای هر استان در برگزاری دوره‌های تحصیلات تکمیلی از علل حذف این ساختار موازی بود.

علوی فاضل تجمیع پردیس‌های علوم تحقیقات را دارای مزایای قانونی همچون اخذ مجوز برای رشته محل‌ها و واحدهای فاقد بدون مجوز دانست و افزود: پس از تجمیع واحدها در مقطع کارشناسی ارشد 1000 رشته محل افزوده شد که به این ترتیب شاهد رشدی 138 درصدی در این مقطع هستیم.

وی افزود: در مقطع دکترای تخصصی نیز پس از تجمیع تعداد کل رشته‌ محل‌های مصوب از 342 به 926 رشته محل افزایش پیدا کرد که دراین مقطع نیز شاهد رشدی 271 درصدی هستیم.

رییس مرکز آزمون تصریح گفت: با تصویب رشته‌های جدید در واحدهای دانشگاهی ساماندهی شده از مهر ماه 93 شاهد افزایش حدود 20هزار نفری ظرفیت پذیرش دانشجوی کارشناسی ارشد و دکتری تخصصی هستیم.

وی با بیان اینکه این اقدام باعث رشد چشمگیر تولیدات علمی دانشگاه آزاد در آینده نزدیک خواهد شد، گفت: رسیدن به این سطح از تولیدات علمی و اخذ مجوز شاید نیازمند یک پروسه 10 ساله بود که با این اقدام مدبرانه دکتر میرزاده ظرف مدت کمتر از یک سال محقق خواهد شد.

رییس مرکز آزمون افزود: همچنین با اتخاذ این تدبیر شاهد افزایش بومی گزینی و گسترش عدالت آموزشی در تحصیلات تکمیلی خواهیم بود.

علوی فاضل در ادامه درباره نحوه ساماندهی واحدهای تجمیع شده، گفت: کد رشته‌های تحصیلات تکمیلی واحدها و پردیس‌های علوم و تحقیقات و واحد دانشگاهی همان شهر تجمیع شده و رشته‌های موازی و هم نام با درخواست واحد به معاونت آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه به سایر گرایش‌های آن رشته تغییر یافته و گروه‌های آموزشی در واحد دانشگاهی همان شهر در قالب دانشکده‌ها تعریف می شوند.

وی افزود: اعضای هیأت علمی واحدها و پردیس‌های علوم و تحقیقات و واحد دانشگاهی، در خدمت آموزش مقاطع کاردانی، کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری به عنوان عضو هیأت علمی گروه آموزشی ذیربط واحد دانشگاهی حاصل تجمیع، فعالیت می‌کنند.

 
کانال تلگرام دکتری پی اچ دی تست
 1. 3ahar گفت:

  سلام امسال کنکور دکتری ازاد میخوام شرکت کنم

  شاهرود معتبرتره یا سمنان روانشناسی عمومی؟

 2. فائزه گفت:

  سلام به بچه های هم رشته ای خودم
  جامعه شناسیا!دولتی ارشد گرفتین و تو دکتری تسلیم دانشگاه آزاد می شید؟!آخه چرا این دانشجوهای جامعه شناسی یک دل نیستن و زود هم تسلیم میشن؟! من که به آزاد فکر هم نمیکنم!لیسانس و فوق لیسانسم سراسری بوده!

 3. سامان گفت:

  سلام
  من دانشجوی فوق لیسانس تبدیل انرژی کاشان هستم ایا کسی هست با بوشهر جابجای کنیم ممنون میشم.

 4. علی گفت:

  سلام. ایا برای بهمن ماه در مقطع کارشناسی ارشد پذیرش دانشجو از طریق تکمیل ظرفیت موجود ه؟

 5. zahra گفت:

  ببخشی تکمیل ظرفیت20 30نفره یا20000 ،30000هزازنفر؟؟؟؟

 6. zahra گفت:

  ببخشید رتبه ی من25000هستش نه250000.اشتباه شد.با رتبه25000تکمیل ظرفیت دانشگاه ازاد نجف اباد رشته روانشناسی،قبول میشم؟؟؟؟؟

 7. zahra گفت:

  بنظرشما من بارتبه 250000روانشناسی ازاد میارم؟؟؟؟بنظرتون توی تکمیل ظرفیت قبول میشم؟؟؟؟من ازاد روانشناسی نزدم اما مهر میخوام توی تکمیل ظرفیت ثبت نام کنم.توروخدا ظرفیتو بالاببرین وقبولمون کنین.ماهم دوس پاریم تو رشته مورد علاقمون تحصیل کنیم.خواهشا.با ارزوی بهترینها برای همه.

 8. بهار گفت:

  سلام
  شیمی آلی تهران جنوب بهتره یا علوم تحقیقات؟؟

 9. زبان وادبیات عرب گفت:

  باسلام
  به نظر شما من که نمره کل در کارنامه ام 59 در رشته زبان وادبیات عرب شده تهران مرکزی یا علوم وتحقیقات پذیرش می شوم؟واین واحدهای مذکور چند نفر افزایش ظرفیت دیگر دارند؟ لطفا جواب دهید. ممنون. با آرزوی موفقیت برای همه عزیزان. انشاالله.

 10. جامعه شناسی مظلوم گفت:

  سلام، امسال بچه های جامعه شناسی خصوصا گرایش گروههای اجتماعی خیلی مظلوم واقع شدند چرا که نه دانشگاهی به سه دانشگاه قبلی اضافه شد و همچنین پذیرش نیز نسبت به سال قبل کمتر شد، انشاله مسولین معرفت بخرج بدند در تکمیل ظرفیت حداقل 50 الی 60 نفر دیگر را در کل کشور جذب کنند سر جمع به 90 نفر هم نمیرسه

 11. علی .حقوق کیفری گفت:

  با ارزوی موفقیت برای همه داوطلبان عزیز

 12. میثم گفت:

  سلام ایا امکان داره بکمک کنمید کدام واحد ها رشته جامعه شناسی توسعه را اضافه کردند قبلا 3 واحد پذیرش داشت الان چند واحد بااین اوصاف پذیرش میکنند

 13. سالار برنامه ریزی شهری جغرافیا گفت:

  سلام
  دانشگاه آزاد نجف آباد رشته برنامه ریزی شهری رو امسال نیاورده؟؟؟؟

 14. سیما برنا گفت:

  سلام دوستان

  این محل های اضافه شده در رشته ها را چگونه باید دید ؟
  رشته من فقط علوم تحقیقات تهران داره ..
  از بقیه شنیدم که امکان داره محل جدید اضافه بشه …
  این محل های جدید رشته ها را کجا باید ببینم..


  ان شا هر چی خیر هست همون میشه ..

 15. سپیده آموزش زبان گفت:

  مگه تو خبرای قبلی نگفتن ۸۰۰۰ نفر دعوت به مصاحبه شدن و از بین اینها ۵۰۰۰ پذیرش نهایی میشن؟ حالا که میگن ۱۰۰۰۰ تا افزایش ظرفیت داریم و در کل ظرفیت ۲۰۰۰۰ تاشده یعنی همه دعوت شده هارم که پذیرش کنن ۱۲۰۰۰ تا جای خالی میمونه؟ اگه کسی متوجه چگو نگی افزایش ظرفیتا شده به منم توضیح بده لطفا.

 16. منصور-خاکشناسی شیمی وحاصلخیزی گفت:

  باسلام، کسی ازدوستان درخصوص واحدهای جدید که شیمی خاک آورده اند
  اطلاع دارند؟ قبلااصفهان واهوازاین رشته راداشتند.ممنون

 17. سحر گفت:

  سلام ایا کسانی مثل من که مجاز نشدن،امیدی هست که در این افزایش ظرفیت ها ما هم بتونیم انتخاب رشته کنیم؟

 18. فرشته گفت:

  سلام
  کسی از افزایش رشته روانشناسی سلامت و بالینی خبری داره؟

 19. شیمی معدنی گفت:

  کسی از اوضاع ظرفیت شیمی معدنی خبر نداره؟؟؟

 20. القدس لنا گفت:

  رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد بجنورد گفت: این دانشگاه از مهر ماه امسال در هفت رشته دکترای تخصصی phd دانشجو می پذیرد.

  علی فیروزنیا در گفت و گو با خبرنگار تسنیم در بجنورد اظهار کرد: این رشته ها شامل روان شناسی تربیتی، روان شناسی عمومی، مدیریت دولتی، فیزیولوژی ورزشی، مشاوره، مهندسی برق الکترونیک، علوم باغبانی، گیاهان دارویی ادویه ای و نوشابه ای است که در هر رشته به طور متوسط 30 تا 35 دانشجو پذیرش می شود.

  منبع:tasnimnews.com/Home/Single/481556

 21. سوگند گفت:

  پس رشته آمار چی ؟؟؟؟ میشه بگید برای این رشته کدام دانشگاه ها اضافه شدن؟؟؟ چون فقط علوم تحقیقات تهران داشت تا الان

 22. برق کنترل گفت:

  چرا همه گرایش ها ظرفیتشون میره بالا جز کنترل???
  ممکنه خود علوم تحقیقاتم ظرفیتشو ببره بالا یا نه?
  خوش به مال بچه های قدرت و الکترونیک

 23. القدس لنا گفت:

  تاسيس 9 رشته جديد دكتري در دانشگاه آزاد اسلامي مشهد

  به گزارش روابط عمومي دانشگاه آزاد اسلامي مشهد : دكتر عباس شيخ الاسلامي سرپرست دانشگاه آزاد اسلامي مشهد در نخستين نشست رسانه اي خود از راه اندازي 9 رشته جديد مقطع دكتري و 3 رشته جديد در مقطع كارشناسي ارشد در واحد مشهد خبر داد و گفت : رشته هاي دكتري شامل معماري ، شهرسازي ، مهندسي مكانيك – تبديل انرژي ، مهندسي برق – الكترونيك ، مشاوره ، جغرافيا و برنامه ريزي شهري ، تربيت بدني و علوم ورزشي – مديريت ورزشي ، حقوق كيفري و جرم شناسي ، شيمي كاربردي است كه از اول مهرماه در اين رشته ها دانشجو جذب مي كنيم .
  وي ادامه داد : با توجه به پتانسيل هاي دانشگاه آزاد اسلامي مشهد ، پيگير تاسيس و ايجاد 50 رشته ديگر در مقطع كارشناسي ارشد و 38 رشته در مقطع دكتري هستيم كه در همين راستا اعضاي هيات علمي قوي و جديد نيز جذب مي نمائيم .

  منبع:pr.mshdiau.ac.ir/index.php/-mainmenu-22/-mainmenu-25/5171-1393-06-10-11-32-22

 24. القدس لنا گفت:

  تصویب رشته های دکتری آزاد سمنان

  دکترا
  ردیف نام رشته گرایش تصویب وضعیت
  2 الهیات و معارف اسلامی علوم قران و حدیث 1393 فعال
  3 الهیات و معارف اسلامی فقه و مبانی حقوق اسلامی 1393 فعال
  4 روانشناسی تربیتی 1393 فعال
  5 روانشناسی عمومی — 1393 فعال
  6 حقوق خصوصی — 1393 فعال
  7 حقوق عمومی — 1393 فعال
  8 حقوق کیفری و جرم شناسی — 1393 فعال
  9 علوم سیاسی مسائل ایران 1393 فعال
  10 مدیریت دولتی 1393 فعال
  11 مدیریت خدمات بهداشتی و درمانی — 1393 فعال
  12 مدیریت مدیریت رسانه ای 1393 فعال
  13 مدیریت بازرگانی مدیریت بازاریابی 1393 فعال
  14 حسابداری — 1393 فعال
  15 جغرافیا و برنامه ریزی شهری — 1393 فعال
  16 مهندسی برق الکترونیک 1393 فعال
  17 مهندسی برق قدرت 1393 فعال
  18 مهندسی برق مخابرات 1393 فعال
  19 مهندسی عمران سازه 1393 فعال
  20 مهندسی مکانیک تبدیل انرژی 1393 فعال
  21 مهندسی کامپیوتر سیستمهای نرم افزاری 1393 فعال
  22 مهندسی کامپیوتر معماری کامپیوتر 1393 فعال

  منبع:semnaniau.ac.ir/activeMajors.aspx

 25. مهندسی شیمی گفت:

  من الان دچار شک و تردید شدم…نکنه اینا که دانشگاه ها رو اضافه کردند..با این اوضاع کمبود امکانات و هیئت علمی هر دانشگاهی 3 4 نفر بیشتر نگیره…ما همش داریم حساب ظرفیت 15 20 نفر رو می کنیم…آیا واقعا همه دانشگاه ها اینقدر میگیرند؟

 26. میثم گفت:

  سلام خواستم یکی جواب بده اطلاع دارند که امسال وافعا اراک و شوشتر رشته جامعه شناسی اضاف کرده یا برا سال های بعده من رتبه 109 اوردم جامعه شناسی توسعه اخرین نفذم 152 بود 3 مرکز قبل پذیرش داشت با این اوصاف خواستم ببینم احتمال قبولی هست چرا که میگن شوشتر و اراک هم از اول مهر دکتری پذیرش داره لطفا جواب بدید

  • بهناز داوطلب جامعه شناسی فرهنگی گفت:

   تهران شمال هر چهر گرایش اضاف شده دهاقان گرایش سیاسی اضافه شده و تهران مرکز ورزش دیگه جایی اضافه نشده تا این لحظه

 27. زراعت گفت:

  سلام
  لطفا اسم دانشگاههایی که دکتری زراعت رو جدید اوردن بگین.ممنون می شم.

 28. زراعت گفت:

  سلام
  لطفااسامی دانشگاه هایی که رشته زراعت اوردن بگین.ممنون می شم.

 29. امال گفت:

  سلام به القدس لنا با توجه به اين كه شما دانشجوي شيراز هستيد از رشته دكتري روانشناسي عمومي دانشكاه ازاد هم خبر داريد كه اضافه شده يا نهممنون ميشم جواب بديدو از كي دانشجو ميگيره

  • القدس لنا گفت:

   سلام علیکم

   امروز رییس جدید دکتر کریمی منصوب شد برای واحد شیراز
   اطلاع ندارم متاسفانه
   ولی تا اونجایی که میدونم علوم تحقیقات فارس منحل شد ورشته های اون ( و املاک و دارایی اون) هم تقسیم شد. یک سری از رشته هاش به واحد مرودشت رسید و یک سری هم به شیراز

   التماس دعا
   یاعلی

  • هدی گفت:

   توی سایت علوم و تحقیقات فارس و همچنین دفترچه بدون آزمون کارشناسی که برید متوجه می شید که این واحد داره جداگانه دانشجو می گیره و هنوز هیچ مطلبی دال بر انحلال این واحد اعلام رسمی نشده.

 30. رضا حقوق خصوصی گفت:

  سلام بچه ها کسی از تعدا افزایش ظرفیت حقوق خصوصی اطلاع داره؟لطفا اطلاع رسانی کنه..

 31. مدیریت ساخت گفت:

  سلام کسی نمیدونه مدیریت ساخت غیر علوم تحقیقات کجا اوردن؟

 32. بروبکس شهرسازی گفت:

  ظرفیت علوم تحقیقات چند نفر شده؟
  امسال کدوم دانشگاه ها دکتری شهرسازی می یارن؟

 33. کسی از پذیرش رشته مدیریت تکنولوژی خبر داره? هیچ دانشگاه جدیدی تا الان اعلام نکرده?

 34. پ .د گفت:

  با سلام و احترام
  رشته هوش مصنوعی فقط علوم تحقیقات تهران میگیره؟
  جای دیگه قرار نیست بیارن؟
  کلا ظرفیت پذیریش این رشته چند نفره؟
  تکمیل ظرفیت هم داره اصلا؟
  ممنون از شما

 35. مری گفت:

  سلام.

  رشته های جدید علوم تححقیقات اهواز را.بگین.لطفا
  من تبه 31 از133نفر دعوت شده هستم.امیدوار به قبولی باشم.

 36. علی به مهندس شیمی گفت:

  مهندس سلام
  اراک هم رشته ما رو آورده

 37. القدس لنا گفت:

  5رشته جدید در مقطع دکترای تخصصی در دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرکرد راه اندازی شد.
  رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرکرد امروز در گفتگو با خبرنگار ما گفت: این دانشگاه مجوز راه اندازی 5 رشته در مقطع دکترا تخصصی را از شورای گسترش آموزش عالی دریافت کرده است.
  اقای صعیدی افزود: این رشته ها شامل دکترای حسابداری، معماری، روانشانسی عمومی، روانشانسی تربیتی و حقوق با گرایش جزا است. وی گفت: این دانشگاه از مهر امسال در این 5 رشته دانشجو می پذیرد.
  هم اکنون دردانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرکرد 8رشته دکترای تخصصی، 28 رشته کارشناسی ارشد و 33رشته در مقطع کارشناسی فعال است .

  منبع:iribnews.ir/NewsText.aspx?ID=194112

 38. هیچکس گفت:

  یه بفضی توی رگهامه که قلبم رو می سوزونه…….. سراسری قبول نشدم
  امیدوارم که آزاد قبول بشم…
  خدایا امیدم به توست

 39. هیچکس گفت:

  یه بعضی توی رگهامه که قلبم رو می سوزونه…….. سراسری قبول نشدم
  امیدوارم که آزاد قبول بشم…
  خدایا امیدم به توست

 40. arsua گفت:

  سلام.کسی میدونه باستان شناسی چه واحدی اضافه شده.کلی گریه کردم که سراسری قبول نشدمرتبم 17 بود.تنها و اخرین امیدم ازاده.که فقط علوم تحقیقات داشت.از کجا باید اینو بفهمم؟

 41. شکیلا جامعه شناسی اقتصادی وتوسعه گفت:

  سلام دوستان نمره کتبی من 22 و رتبه ام 144 واحدهای انتخابی دهاقان و تهران مرکز و علوم تحقیقات تهران می باشد به نطر شما قبول می شوم البته رتبه اخرین فرد دعوت به مصاحبه توی این رشته 152است. ممنون می شوم اگر جواب من را بدهید. با تشکر

  • محمدرضابه خانم شکیلا گفت:

   سلام
   با این افزایش ظرفیت ها هیچ چیز غیر ممکن نیست باید منتظر بمونیم تا اعلام نتایج البته من بررسی مسائلم اولویت هام مث شماس
   به امید موفقیت فقط شما از مراکز اضافه شده جدید خبری نداری ابجی؟؟؟؟؟؟؟؟

   • شکیلا جامعه شناسی اقتصادی و توسعه گفت:

    ممنونم از اینکه جواب من را دادید. به احتمال زیاد اراک و شوشتر از مراکزی هستند که برای مهر ماه رشته جامعه شناسی ثبت نام میکنند. اما نمی دونم کدام گرایش می باشد.

    • بهناز داوطلب جامعه شناسی فرهنگی گفت:

     تهران شمال هر چهار گرایش دهاقان گرایش سیاسی و تهران مرکز گرایش ورزش اضافه شده تا این لحظه از مراکز جدید خبری نیست چون تویاتشون اعلام نکردند

 42. دانشجو گفت:

  سلام به تمام دوستان كسي از رشته زبانشناسي خبر داره چه دانشگاهي بجز علوم تحقيقات تهران آزاد داره ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ سپاس

 43. زلزله گفت:

  سلام کسی از افزایش ظرفیت مهندسی عمران زلزله خبر نداره؟ صلا من چقدر بدشانسم زدم زلزله حالا فقط علوم تحقیقات تهران داره اونم عمرا برداره :(:(:(

 44. سوال از ( القدس لنا ) گفت:

  با سپاس از اینکه پاسخ همه دوستان را می دهید.
  آیا اگر دانشگاهی برای دکترا ظرفیت جدیدی بگیرد، بلافاصله شاگرداول های خودش در همال سال را نیز جذب خواهد کرد ، یا فقط بر اساس رتبه بندی ( نمره کتبی و مصاحبه ) خواهد بود . اینجانب هیچ مطالعه ای برای آزمون دکترا نداشتم و با اینکه مجاز شدم ، رتبه ام خوب نبود . مصاحبه ام بدک نبود. اما شاگرد اول دانشگاهی شدم که به احتمال زیاد ظرفیت دکترا خواهد گرفت . آیا امیدی به قبولی در دانشگاه خودم می توانم داشته باشم؟
  پیشاپیش ممنون از پاسخ شما

  • القدس لنا گفت:

   سلام علیکم
   تا آنجایی که میدونم بر اساس رتبه بندی ( نمره کتبی و مصاحبه ) خواهد بود

   چون ظرفیت ها زیاد شده ان شاالله امید داشته باشید

   موفق باشید
   یاعلی

 45. شيمي آلي گفت:

  سلام . چراهيچ دانشگاهي براي شيمي اعلام ظرفيت نمي كنه . كسي از شيمي خبر نداره ؟

  • القدس لنا گفت:

   دوست عزیز شیمی آلی
   سلام علیکم

   از رشته محل جدید اطلاع ندارم ولی
   سازمان ثبت اسناد واملاک داره استخدام میکنه فکر کنم رشته شما را هم می خواست

  • رضا.حقوق کیفری گفت:

   شیمی عزیز ..
   بیشتر ظرفیت رشته هایی رو افزایش دادند که پرطرفدار هستند. هدف شون اینه که جلوی اونهایی رو بگیرن که میرن خارج از کشور و ارز از مملکت خارج نشه … رشته هایی چون برق. حقوق. حسابداری و … اینها که طرفدار زیاد دارن و قبولیش خیلی سخته و خیلی میرن خارج … بخاطر همین …؟؟،،،

   • شیمی الی گفت:

    سلام. بله حرفتون درست و منطقی هست.

   • منم جزا گفت:

    آقارضا ترو خدا شمار ميدونيد تو حقوق كيفري چه واحدهايي اضافه شدند ؟

    • رضا.حقوق کیفری گفت:

     علاوه بر علوم تحقیقات تهران. تهران مرکز.قم.اصفهان.کرمانشاه. قشم و امارات که در دفترچه بود ..
     واحدهای جدید اضافه شده.
     گرگان.ساری.تبریز.یزد.بوشهر.اراک.بروجرد.یاسوج.بوشهر
     یعنی 8 تا 9 واخد جدید اضافه شد.
     میشه گفت کل واحدها حدودا 15 واحد پذیرنده در حقوق کیفری … فکر کنم حدودا 250 نفر پذیرش …
     زدن خراب کردن .. دو بار قبلا مصاحبه رفتم با رتبه 34 و 39 رد شدم .. کلی پشت خط دکتری ..
     امسال این همه ظرفیت ..
     معلوم نیست چکاره اند ..
     موفق باشید

    • رضا.حقوق کیفری گفت:

     علاوه بر علوم تحقیقات تهران. تهران مرکز.قم.اصفهان.کرمانشاه. قشم و امارات که در دفترچه بود ..
     واحدهای جدید اضافه شده.
     گرگان.ساری.تبریز.یزد.بوشهر.اراک.بروجرد.یاسوج.بوشهر
     یعنی 8 تا 9 واخد جدید اضافه شد.
     میشه گفت کل واحدها حدودا 15 واحد پذیرنده در حقوق کیفری … فکر کنم حدودا 250 نفر پذیرش ..
     موفق باشید

     • ///// گفت:

      با سلام:
      مطمئنید؟؟؟!!!
      اون طوری که ماتوسایت دانشگاهها دیدیم و زدن حقوق کیفری رو کردستان، کهکیوله و بویر احمد فعلا حتمی شدهکه برای مهر پذیرش دارن، مابقی رو نمی دونم از کجا امده….!!؟؟

     • پوریا - حقوق جزا گفت:

      ////// جان
      بله شهرهایی رو که به شما گفتم مطمئنم ..
      در سایت ها اومده ….
      البته ساری شاید از مهر 94 بگیره .. مجوزشو گرفته برای دکتریشاید نشه مهر 93 بگیره ..
      ولی بقیه حتمیه .. حالا اسم شهرها ممکنه یکی دو تا اشتباه باشه ..
      ولی 8 تا 9 شهر جدید اضافه شده ..

 46. با سلام و تشکر از زحمات شما؛ با رتبه 56 از 383 و مصاحبه متوسط به قبولی در علوم و تحقیقات یا تهران مرکز امیدوار باشم؟ تا کنون 7 دانشگاه جدید برای رشته ما اعلام پذیرش کردن یعنی با احتساب قشم و امارات تاکنون 11 دانشگاه؛ شما شانس قبولی من رو در دو دانشگاه اول میدونید یا داشگاه های جدید؟ ممنون از لطف شما

  • القدس لنا گفت:

   سلام علیکم
   احتمال خیلی زیاد با توجه به انصرافی ها (قبولی روزانه یا نداشتن توان مالی) یکی از دو واحد اول قبول هستید ان شاالله

 47. القدس لنا گفت:

  تصویب دکتری مهندسی برق- قدرت دانشگاه آزاد واحدخمینی شهر

  با تلاش و پيگيريهاي بي وقفه، رشته دكتري تخصصي مهندسي برق – قدرت به تصويب وزارت علوم، تحقيقات وفناوري رسيد.

  منبع:سایت واحد

 48. به القدس لنا و سایر عزیزان گفت:

  سلام دوست عزیز.
  یک سوال دارم
  ظرفیت رشته ما 300 نفر بود ( یعنی دعوت به مصاحبه 300 نفر بود )
  آیا امکان دارد که کل افراد پذیرفته شودبا توجه به افزایش چشمگیر ظرفیت ها!؟
  ممنونم میشم اگر راهنمایی بفرمایید .

  • القدس لنا گفت:

   سلام علیکم
   دوست عزیز اگه رشته شما مثل مهندسی برق قدرت باشه که حدود 16 واحد پذیرش داره و کل افراد با آزمون دعوت مصاحبه 380 نفر هست احتمالا 100 درصد افراد پذیرش میشن

 49. ریاض مهندسی شیمی گفت:

  سلام لطفا بفرمایید دردکتری مهندسی شیمی، علوم وتحقیقات تهران برای ترم مهرماه چند نغر میگره. با تشکر

 50. القدس لنا گفت:

  اسامی رشته های دکتری دانشگاه آزاد گرگان

  افزایش 8 رشته در مقطع دکتری دانشگاه آزاد گرگان از مهرماه 93

  وی رشته های مهندسی برق قدرت،
  حسابداری،
  مدیریت آموزشی،
  حقوق کیفری و جرم شناسی،
  روانشناسی عمومی،
  الهیات و معارف اسلامی – علوم قرآن و حدیث،
  الهیات و معارف اسلامی- ادیان و عرفان را از هشت رشته جدید این دانشگاه در مقطع دکتری برشمرد.

  منبع:snn.ir/detail/News/337159/161

 51. ارشد تمام! گفت:

  سلام دوستان
  مشورتی می خواستم می خوام کمکم کنید.
  این ترم برای تدریس درس باید بردارم ولی موندم چه روزهایی رو اعلام کنم.بین یکشنبه و سه شنبه کدوم بهتره به نظرتون؟
  کلاسهای دکتری اول هفته است یا آخر هفته؟ چند روز تو هفته؟؟

  • باران گفت:

   سلام دوست گرامی بستگی داره به دانشگاه و استادتون خیلی از شهرها یک روز درهفته و تعدادی هم دو یا سه روزه و معمولا آخر هفته ها کلاسه چون اکثرا شاغل هستند به نظر من یکشنبه تدریس بگیرید بهتره .فوقش قبول شدید دیدید با برنامتون جور در نمیاد برنامتون رو جابجا کنید اینقدر سخت نگیرید انشاالله قبول شید بقیه چیزا درست میشه.

 52. القدس لنا گفت:

  سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی اراک گفت: از مهر امسال ۱۸ رشته در مقطع دکتری به رشته‌های موجود دانشگاه آزاد اسلامی اراک اضافه می‌شود.

  دوستان در متن خبر به رشته ها اشاره نشده است.

 53. القدس لنا گفت:

  ایجاد 22 رشته تحصیلی مقطع دکترا در دانشگاه آزاد واحد کرمانشاه

  دوستان به اسامی اشاره نشده است

 54. القدس لنا گفت:

  دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرکرد مجوز راه اندازی 2 رشته در مقطع دکتری را از شورای گسترش آموزش عالی دریافت کرد.
  آقای صعیدی افزود: این رشته ها شامل زیست شناسی با گرایش میکرو بیولوژی و بهداشت مواد غذایی است و از مهرامسال دانشجو می پذیرد.

  منبع:iribnews.ir/NewsText.aspx?ID=186426

 55. القدس لنا گفت:

  رشته‌های دکتری تخصصی دانشگاه آزاد اسلامی یزد به ۲۰ مورد افزایش یافت(18 تا تصویب شد)

  وی با بیان اینکه از مهر سال جاری می‌تواند در این رشته‌ها نیز پذیرش دانشجو صورت گیرد و رشته‌های موجود جزو رشته‌های پرمخاطب و کاربردی است، اظهار کرد:
  مهندسی کامپیوتر – سیستم های نرم افزاری،
  مهندسی نساجی – شیمی نساجی،
  مهندسی مکانیک – تبدیل انرژی ،
  مهندسی شیمی ،
  مهندسی برق – قدرت ،
  مهندسی برق – الکترونیک ،
  شیمی گرایش شیمی آلی ،
  محیط زیست – آلودگی محیط زیست ،
  اصلاح نباتات ،
  حسابداری ،
  مشاوره ،
  مدیریت بازرگانی – مدیریت بازاریابی ،
  مدیریت دولتی،
  مدیریت – مدیریت رسانه ای ،
  مدیریت صنعتی ،
  حقوق کیفری و جرم شناسی ،
  حقوق خصوصی ،
  الهیات و معارف اسلامی – علوم قرآن و حدیث از رشته‌های دکترای تخصصی این دانشگاه محسوب می‌شود.

 56. شمیم به مهندسی شیمی گفت:

  مهندسی شیمی هم آورده

 57. مهندسی شیمی گفت:

  18 رشته جدید در دانشگاه اراک
  http://www.ana.ir/Home/Single/99692