مدرسان شریف بسته مقاله نویسی کتاب مصاحبه دکتری نگاره

اعلام زمان انتخاب رشته آزمون دکتری 94

انتخاب رشته محل آزمون دکتری تخصصی نیمه متمرکز 1394  در نیمه اول  اردیبهشت ماه  سال آینده  صورت خواهد پذیرفت.
دکتر خدایی در گفتگو با خبرگزاری فارس با اعلام این خبر گفت :معرفی اولیه پذیرفته شدگان به صورت چند برابر ظرفیت با توجه به ظرفیت پذیرش در هر یک از کدرشته‌محل‌ها به صورت 80 درصد آزمون و 20 درصد معدل تراز شده مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد لحاظ می‌شود.

وی ادامه داد: ‌فهرست اسامی برای شرکت در مصاحبه تخصصی بر اساس سوابق علمی، آموزشی و پژوهشی در 5 کد رشته محل در نیمه دوم اردیبهشت ماه سال 94 اعلام می‌شود.

خدایی درباره سهم آزمون کتبی در مجموع پذیرش نیمه متمرکز دکتری دانشگاه‌ها و مراکز علمی گفت: سهم آزمون‌ها همچون سال گذشته است به این ترتیب که 30 درصد نمره را مجموع آزمون کتبی و معدل‌های کارشناسی و کارشناسی ارشد تشکیل می‌دهند که آزمون کتبی در این میان 80 درصد نمره و مجموع معدل‌ها 20 درصد آن نمره را تشکیل می‌دهند.

رئیس سازمان سنجش اضافه کرد: 70 درصد باقی مانده نیز مجموعه‌ای از مصاحبه، بررسی سوابق علمی، کتاب، مقاله و سایر سوابق آموزشی و پژوهشی داوطلب است.

 
کانال تلگرام دکتری پی اچ دی تست
 1. حمید-فلسفه تعلیم و تربیت گفت:

  اونایی که پایتخت هستن یه کاری بکنن.
  جواب تکیمل ظرفیتتتتتتتتتتت

 2. رضا گفت:

  سلام
  آیا کسانی که هم در ازمون دکتری قبول نشدن هم می تونن تو تکمیل ظرفیت شرکت کنند؟

  • مهسا گفت:

   سلام. در تکمیل ظرفیت دکتری سراسری همه افرادی که مجاز بوده اند و قبول نهایی نشده اند، امکان شرکت در تکمیل ظرفیت را دارند. اما در دانشگاه آزاد فقط افرادی که در مصاحبه شرکت کرده اند چه قبول شده باشند و چه نشده باشند، امکان شرکت در تکمیل ظرفیت را دارند.

 3. میثم گفت:

  یعنی اول باید کنکور بدیم بعد توی اردیبهشت ماه باز باید بیاییم از طریق سایت دانشگاه نسبت به اولویتمون انتخاب کنیم؟ من متوجه نشدم

  • مهسا گفت:

   شما اول کنکور میدید. دهه سوم فروردین ماه رتبه شما اعلام میشه. بعد زمان انتخاب اولویت های شما اعلام میشه که در اون تاریخ شما دانشگاه های مورد نظرتون رو انتخاب میکنید و بعد در اردیبهشت ماه، دانشگاه هایی که به مصاحبه دعوت شدید اعلام میشه که پارسال 5 تا بود. بعد تشریف میبرید سایت دانشگاه هایی که دعوت به مصاحبه شدید و زمان مصاحبه رو میبینید و بعد هم تشریف میبرید مصاحبه. بعد منتظر میشید تا شهریور ماه قبولی تون در دانشگاه اعلام بشه (انشاا…).

 4. الهام نادری گفت:

  مسئولین سنجش به داد ما برسید آخه. چرا نتایج تکمیل ظرفیت رو اعلام نمی کنید. ما از همه رسانه ها درخواست می کنیم این خواسته رو به گوش مردم و مسئولین برسونن. مگه تو این وضعیت ما چه گناهی کردیم که باید 44 هزار تومان دیگه بدیم؟!!!

 5. max گفت:

  سلام. منابع دکتری آزاد رشته آموزش زبان آزمون سازی چیه؟روش تحقیقم شامل میشه؟

 6. رضا گفت:

  سلام
  ما منتظر نتایج تکمیل ظرفیت هستیم.

 7. مهرانا مدیریت گفت:

  سلام
  پس نتایج تکمیل ظرفیت چی؟

 8. ماهان گفت:

  آقا مهرداد خبر تکمیل ظرفیت ؟