مدرسان شریف بسته مقاله نویسی کتاب مصاحبه دکتری نگاره

دانلود دفترچه سوالات آزمون دکتری ۹۴مجموعه علوم تاریخی (۲) کد ۲۱۰۸

دفترچه سوالات کنکور دکتری مجموعه علوم تاریخی (۲) جهت دانلود رایگان خدمتتان تقدیم می گردد.

این رشته شامل تاریخ گرایش تاریخ ایران بعد از اسلام، تاریخ انقلاب اسلامی، تاریخ محلی، تاریخ علم دوره اسلامی است.

دانلود دفترچه سوالات آزمون دکتری مجموعه علوم تاریخی (۲) ۱۳۹۴

کلید سوالات دفترچه سوالات کنکور دکترا مجموعه علوم تاریخی (۲)

2108

 
کانال تلگرام دکتری پی اچ دی تست
 1. سمیه گفت:

  امسال منابع تغییر کرده …….

 2. بهار گفت:

  باسلام و احترام

  امکان انتخاب پیام نور، غیرانتفاعی و پردیس در هنگام ثبت نام دکترای 95 نبود، میشه لطفا راهنمایی کنید این انتخاباتو دفترچه بعدی لحاظ میشه؟؟

 3. میترا گفت:

  سلام، منظور دانشگاه الزهرا از سامانه الکترنیکی؛ کدوم سامانه است؟

 4. میترا گفت:

  سلام دوستان، کسی تجربه مصاحبه دانشگاه الزهرا داره؟

 5. بیتا گفت:

  سلام.مشاور گرامی. من با رتبه 218 و اخرین فرد قبولی 390 که فقط پولی مجاز شدم. کجا رو انتخاب کنم که شانس بهتری داشته باشم؟آیا الویت انتخاب در رشته محل ها شانس قبولی تاثیر میذاره؟

  • مشاور گفت:

   سلام
   امکان دعوت به مصاحبه پیام نور و غیرانتفاعی تقریبا برایتان وجود دارد. برای سایر دوره ها می توان گفت شانس زیادی ندارید.
   اولویت انتخاب در مورد احتمال دعوت به مصاحبه اثری ندارد، اما ممکن است برای اساتید دانشگاه مهم باشد که به عنوان اولویت چندم انتخاب شده اند و هنگام قبولی هم اولین اولویتی که در مقایسه با رقبا حدنصاب را کسب کرده باشید، پذیرفته می شوید.

 6. سحر گفت:

  سلام. خیلی برام جالبه بدونم با این درصدایی که عارف گفتن چه رتبه ایی شدن ممنون میشم اگه جواب بدین.

 7. تاریخ معاصر گفت:

  سلام بر مشاور محترم. بنظر شما با رتبه 280 احتمال دعوت به مصاحبه شبانه رو دارم؟ پردیسا چطور؟

 8. بیتا گفت:

  سلام . مشاور گرامی من با رتبه 218 آیا امیدی هست پیام نور دعوت بشم ؟ آیا برای جاهای دیگر امیدی هست .ممنونم

  • مشاور گفت:

   سلام
   امکان دعوت به مصاحبه پیام نور و غیرانتفاعی تقریبا برایتان وجود دارد. برای سایر دوره ها می توان گفت شانس زیادی ندارید.

 9. سحر گفت:

  سلام ممنون از راهنمایتون، باران جان درصدام :اختصاصی38 و استعداد27 زبان هم نزدم. من الزهرا رو اول زدم 1 مقاله پژوهشی، 3 تا تخصصی و 1 ترویجی و 6 تا همایشی دارم بنظرتون این رزو مه خوبیه برای الزهرا؟

  • مشاور گفت:

   سلام
   در مصاحبه دکتری، علاوه بر رزومه آیتم های زیاد دیگری مطرح است. در حقیقت عملکرد شما در مصاحبه در کنار ررزومه پژوهشی و آموزشی مهم است و می تواند ضامن قبولی تان باشد.
   توصیه می کنیم کتاب مصاحبه دکتری را بخوانید تا با این موارد آشنا شوید. خود را برای یک مصاحبه خوب آماده کنید تا قبولی نهایی برای شما رقم بخورد.

  • باران گفت:

   مرسی سحر جان. با توجه به اینکه الزهرا فقط زن میگیره و رزومه خوبی دارین شانستون بالاست انشاالله که مصاحبتون به خوبی پیش میره و قبول میشید

  • بیتا گفت:

   سلام.بچه ها خبر ندارید رتبه یک رشته ی ما درصد هاش چطوری بود؟

 10. سحر گفت:

  سلام بچه ها من رتبم 30 و خورده ای شده بنظرتون خوارزمی رو بزنم یا الزهرا ممکنه قبول شم؟ با توجه به اینکه رزومم بد نیست ؟ راستی این رشته ایرانشناسی بهشتی چی هست؟

  • مهدی گفت:

   سلام الزهرا را در اولویت قرار بدید. چون امسال تربیت مدرس نمیگیره خوارزمی یکی ار اولویت های اصلی رتبه های بالاتر هست. رشته ایرانشناسی بیشتر تو بنیاد ایرانشناسی هست فقط مدرک بهشتی را می ده و اساتید اون از همه رشته ها و دانشگاه های تهران هستند. تو مصاحبه جغرافیا. ادبیات . عربی . زبان و تاریخ پرسیده میشه.

  • باران گفت:

   سلام لطف میکنین درصدهاتونو بذارین؟ اس ام اس الزهرا رو گرفتین درصورتی که رتبه های بالا انتخاب اولشون الزهرا باشه مزایا در نظر میگیرن؟ تو مصاحبه هم به نفعتونه. ایشالا که قبول میشین

 11. مهسا گفت:

  سلام با رتبه 309کجا دعوت میشم تخصصی 25/استعداد8/زبان6

  • باران گفت:

   غیرانتفاعی، پردیس و پیام نورو بزنید که 4 کدرشته بیشتر نیست

   تخصصیم از شما کمتره و زبان هم نزدیک. چند درصد استعداد تحصیلی چه تفاوت رتبه ای ایجاد کرد!

   رتبه ۹۲

   زبان انگلیسی ۷/۷۸
   استعدادتحصیلی ۴۳/۳۳
   تخصصی ۲۳/۷۰

   جالبه که تفاوت رتبه های دو رقمی و سه رقمی در حد همین چند درصدهاست.. تجربه ای برای سال بعد هممون 🙂

  • مشاور گفت:

   سلام
   متأسفانه شانستان برای دعوت به مصاحبه زیاد نیست.

 12. علی گفت:

  یچه ها با 90، مصاحبه دعوت میشم؟

 13. تاریخ معاصر گفت:

  سلام بجه ها. درصداتونو بزارید. شادی خانم شما چکار کردین؟

 14. احمد گفت:

  سلام بچه ها رتبه هاتون چطور شد؟؟کلید ها رو که تغییر ندادن متاسفانه من رتبم 96 شد.هیچ جا قبول نمیشم!!

 15. عارف گفت:

  تجار و بازرگانان یا بورژواها که اساس توسعه در هر کشوری بودند در ایران به دلیل تراز بازرگانی منفی و سود بیشتر، ارزش افزوده و قرار گرفتن در تجارت بین المللی با تولید محصولات تجاری و ضروری بازارهای جهانی از تجارت به بزرگ ملاکی روی می آورند تا سرمایه خود را حفظ کنند در این راستا با توجه به نیاز دبار به پول نقد واگذاری املاک به صورت فزاینده ای در حال رشد بود(سیاح، ص 472). بسیاری از تجار باید به تولید محصولی روی می اوردند که سودآوری بیشتری داشت…بنابر این به کشت محصولات نقدینه آفرینی که برای صادرات مفید بودند دست زدند نظیر تریاک ، توتون و پنبه (احمد سیف ، اقتصاد ایران در قرن نوزدهم، ص 204). بلوک واژه ای ترکی استبه معنای بخش یا قسمت که در تقسیمات کشوری در ایران بلوک به ناحیه اطلاق می شود . در تقسیمات کشوری ایران پیش از قانون 1316 ش به قسمتی از ولایت (شهرستان) که دارای یک قصبه (مرکز) و چند محال بود و زیر نظر نایب الحکومه اداره می شد بلوک میگفتند (دایره المعارف فارسی ذیل واژه) .ظاهرا بلوک بجای رستاق که از تقسیماتمملکتی اسلامی و متشمل بر چندین ده و مزرعه است(یاقوت حموی جلد یک ص41) بود بکار رفته است اما اصطلاح بلوک از دوره صفویه در ایران متداول شد . میرزا سمیعا در باب تحصیل مواجب و رسوم امرای عظام و ارباب مناصب، به مهتران بلوکات خاصه و انبار اشاره می کند(ص 52 وص55). در دوره قاجاریه چندین بلوک با توابع ، یک ایالت را تشکیل می داد که حکام این بلوک ها را شاه یا حاکم ایالتی تعیین می کرد. در این دوره که امور ولایات ایران به عهده شاهزادگان و خانواده های قاجار بود، فرزندان و اقوام نزدیک آنها به حکومت ولایات کوچکتر(بلوک) و حتی قصبات و دهات فرستاده می شدند( ورهرام، ص 82 و 85). پس از نهضت مشروطیت و به موجب اصل سوم متمم قانون اساسی مورخ 14 ذیقعده 1324، حدود مملکت ایران و ایالات و ولایات و بلوکات آن تغییر پذیر نیست، مگر به حکم قانون (دایره المعارف فارسی، ذیل تقسیمات کشور ایران. نتیجه اینکه سوال 8 جواب گزینه 2 است ولاغیر

 16. عارف گفت:

  بزرگواران با توجه به پاسخ نامه سنجش تخصصی32 درصد و زبان 50 یا 47 درصد و هوش صفر که با این درصدها آیا دعوت به مصاحبه میشوم یا نه حقیر چهار مقاله علمی پژوهشی و دو مقاله علمی تخصصی دارم و رتبه اول ارشد با معدل 18/14 می باشم لطفا اگه زحمتی نیست پاسخ حقیر را بدهید

 17. عارف گفت:

  به نام خداوند جان و خرد
  در مورد پاسخنامه سازمان سنجش باید گفت که سوالات سلیقه ی و بسیار سطحی جواب داده شده است که اگر این پاسخنامه مورد تجدید نظر جدی قرار نگیرد چه بسا کسانی که حقشان ورود به مقطع دکتری نمی باشد و اساسا زحمتی نکشیده اند به این مقطع ورود پیدا کنند که این فاجعه یی برای نظام آموزش عالی کشور است حقیر وظیفه خود دانسته و می دانم که اعتراض خود را به این پاسخنامه اعلام کنم.
  سوال 2- ببدون تردید وضعیت ژئوپولتیکی خوارزم به دلیل رود سیحون و جیحون حائز اهمیت بوده ولی مشارکت خوارزمیان و اتحاد با قراخانی ها و قراختائیان و غزها علیه محمود باعث چندین لشکرکشی بهخوارزم و حذف سلسله خوارزم که از اهالی کهن ایران بودند گردید.
  سوال3- در دوره سامانیان دو عامل اساسی در نشر اسلام مهم بودند یکی دین حنفی پادشاهان سامانی و دیگری تجارت با آسیای میانه و سرزمین های فرا سیحونی و جیحونی که اقتصاد نقش مهمتری در نشر اسلام در این دوره دارد.
  سوال 8- گزینه2 جواب صحیح است رجوع شود بهورهرام ص82 و 85
  سوال 13- وزن من شرعی8/33 کیلو میباشد اما در این خصوص شک دارم.
  سوال22 – به گفته تیمریان کمبریج ص 189 ماردین محل مناقشه بود.
  سوال20- بایجو جورماغون درست است.
  سوال 31- درست است که اتحادیه به رهبری معنوی پاپ و رهبری سیاسی ازون حسن که ترکیبی از حکومت های محلی قرامان،ال جاندار، گرجیان مسیحی، امپراطوری طرابوزان و آق قویونلوهابود ازون حسن برای استحکام رابطه اش دسپیناتا را به زنی می گیرد که قبل از ارسال سلاحهای آتشین از ونیز سلطان محمد محمد فاتح در جنگ اتلق بلی به دلیل ناتوانی متحدین در ایجاد یک کمربند امنیتی برای جلوگیری از حمله به اناطولی بود. منبع عباس اقبال تاریخ ایران بعد از اسلام
  سوال 34- علت انتقاد از عبید الله احرار تارک ادنیا بودن بود گزینه3
  سوال 35- درست است که در زمان صفویه عمده ترین مکان تولید ابریشم گیلان و شماخی بوده ولی اولین مرکز در دوره تیموریان سمرقند و خراسان بوده است که واقعا سطحی پاسخ داده شده و پیچ سوال در نظر گرفته نشده است که اگر این گزینه بود خواجه حافظ شیرازی هم می دانست.
  سوال 37- دوره شاهرخ دوره جوانی و اقتباس هنر از بیگانگان بود پس شاهرخجمعی از خوشنویسان سمرقند را به هرات آورد و گزینه4 درست است.
  سوال 38- اگر قرار است که هر جا ما رضا عباسی و بهزاد را ببینیم اینها گزینه درست باشد که واقعا سطحی است نگارگری تیموری به وسیله آقا میرک هروی به صفویه منتقل شد.
  سوال 43- مآثر السلطانیه از عبدالرزاق دنبلی اولین تاریخ نگاری دوره قاجار است که در مورد جنگ های اول ایران و روس است و مکمل ان کتاب تاریخ جهانی از جهانگیر میرزا است و جواب دهنده تاریخ محمدی را جواب داده که در مورد اقا محمد خان قاجار است اما به دستور فتحعلی شاه نوشته شده که ششمین تاریخ نگاری است و محتوا را با تقدم اشتباه گرفته است.
  سوال 46- همه گزینه ها درست است
  سوال 47- تریاک جواب صحیح است ر.ک اقتصاد ایران در قرن نوزدهم نوشته احمد سیف ص204
  سوال49-دراین سوال گفته کدام گزینه صحیح نیست که فقدان برنامه ی مشخص برای صنعت و صنایع گزینه درست است چراکه رضاشاه یکی از اصول برنامه هایش صنعتی کردن ایران بود ر.ک یرواند ابراهامیان
  سوال51-مقاومت مردم تبریز در دورده ی استبداد صغیر برای نخستین بار توسط اسماعیل امیر خیزی که در شورش تبریز نیز حضوری فعال داشت در کتاب قیام مردم اذربایجان و ستار خان منعکس شده است که کتاب تاریخ انقلاب اذربایجان از محمد باقر ویجویه ای ششمین کتاب است
  سوال 52-در عهدنامه ی ترکمن چای سه اصل اساسی وجود داشت 1- ارس مرز ایران شود 2-پرداخت غرامت جنگی به روسیه 3-مشاوره با روسیه برای جذب مستشاران خارجی که عدم پذیرش امتیاز روژی نقض سریح ازادی تجارت بین المللی است
  سوال 53-عامل پیروزی جریان اصولی بر اخباری عبدالهادی حائری است ر.ک یرواند آبراهامیان
  سوال 59-این سوال با توجه به اینکه اعضای عادی حزب توده را خواسته سوال اشتباهی است ر.ک ص 406ابراهامیان
  سوال 61-انقلاب اصلاحات ارضی محمد رضا شاه باعث نارضایتی بزرگ ملاکان که یکی از پایگاه های اجتماعی قوی پهلوی دوم بودشد و پیوند انها گسسته گردید و در دامان روحانیت قرار گرفتند که این گزینه گزینه صحیح نمی باشد و گزینه 1 جواب صحیح است ر.ک ایا انقلاب ایران قابل پیشبینی بود یا نه نوشته ی نیکی کدی و همچنین یرواند ابراهامیان
  سوال 79-پایه گذار هرمنوتیک فلسفی ویلهلم دیلتای است ر.ک فلسفه تاریخ استنفورد
  سوال 87-اندیشه ی تجربه گرایی یا پوزیتویستی ملهم از اندیشه ی مونت بیلی و در فرانسه و کانت است ر.ک تاریخ جهان نو از رابرت روزول پالمر
  سوال 89-مکتب تاریخ نگاری انال نقدش بر تاریخ نگاری سنتی این است که تاریخ نگاری سنتی اثبات گرا نیست و بر رویداد های نظامی و سیاسی تاکید می کند ر.ک تاریخ پژوهی نوشته استنفرد بینه

  • محمد گفت:

   آقای عارف سلام
   اگر چه در برخی موارد با شما اختلاف دارم ولی باید بگویم سوالات خیلی بهتر از این باید طرح می شد . اینهمه سوال های خوب و تحلیلی توی تاریخ هست اونوقت طراحان سوال بعضا سوالات شبهه دار رو طرح می کنن

   درباره گزینه 2 در کتاب ناریخ کمبریج جلد 4 بحث سوق الجیشی را آورده و گزنه 1 صحیح است .
   سوال 20 هم گزینه 4 صحیح تره و گزینه 2 به دلیل اینکه آنها فراخوانده نشده بودند بلکه در ایران که بودند منتطر ماندند تو سپاه هولاکو برسد .
   سوال 35 گفته براساس نظر کلاویخو .
   سئال 49 هم براساس نظر آبراهامیان طرح شده و گزینه 3 صحیح است .
   سوال 52 براساس کتاب مقاومت شکننده است .
   سوال 53 هم معروف است که بهبهانی است و فک نمی کنم آبراهامیان چنین چیزی نوشته باشه . کتاب علما حامد الگار موثق تر است
   سوال 59 هم کاملا با نظر آبراهامیان طرح شده و سوال و کلید اشکالی نداره هر چند من اشتباه زدم
   سوال 89 رو با شما موافقم و سوالات 87 و 79 61 و 43 و اکثر اونهایی که شما مطرح کردید نشان می دهد که طراحان سوال از طرح سوالات دقیق و بدون حرف و حدیث پیروی نکردند هر چند می تواند درست و قابل توجیه باشد ولی اینگونه سوالات به ضرر دانشجویانی است که مطالعه زیادی داشتند و فکر می کنند گزینه صحیح رو انتخاب کردن و نمره منفی زیادی را می گیرن و این به نفع کسانی خواهد بود که اصلا به بیشتر سوالات پاسخی ندادن …

  • علی اللهی گفت:

   سلام

   گزینه 59
   کزینه 89
   گزینه 22
   همه ی اساتید هم مطمعن شدن که غلط هستش من با خیلی ها حرف زدم خواهش میکنم دوستان عزیز شکایات خود رو یا سازمان سنجش انعکاس دهید
   این کلید عوض نمیشه مگه اینکه اعتراض کنید
   بعضی از مواردهم هست که سوال مخدوشه مث اوج هنر خوشنویسی که میتونه هر گزینه ای صحیح باشه زیرا محدوده زمانی سوال اصلا مشخص نشده؟؟؟
   بعضی ها هم 3 تا جواب صحیح داره مث گزینه 32 که گزینه 1 و 4 و2 همگی صحیح هستش

   • شادی تاریخ ایران گفت:

    سلام دوستان

    به نظر شما بعداز اعتراض کلید سوالا عوض میشه ؟ من خیلی نگرانم . اصلا سوالا خیلی سلیقه ای بود و بعضی ها هم هر گزینه ای میشد باشه .

    حالا باید چه کنیم ؟ مثل سال گذشته دوباره کسی توجه نمی کنه یعنی ؟

    خدا خودش کمک کنه .

 18. شادی تاریخ ایران گفت:

  بچه ها لطفا بگید چطور باید اعتراض کرد ؟

  اصلا به اعتراضات ترتیب اثر داده میشه ؟

 19. احمد گفت:

  سلام من با این کلید 33/33 زدم
  وافتضاح شدم برا رتبه تک رقمی خونده بودم ولی بد شدم
  به نظرتون 40 میشه رتبمممممممممممم

 20. احمد گفت:

  سلام گزینه های زیر مشکل اساسی دارند
  گزینه 89 گزینه 3 صحیح است برخلاف نظر سنجش تاریخ نگاری سنتی به هبچ عنوان اثباتی نیست و غیر هادی بلکه تاریخ نگاری سنتی غیر اثباتی و روایی وسیاسی است وگزینه 3 صحیح است
  سوال 75 2 صحیح است
  سوال 20 هم 2 و هم 4 هر دوصحیح هستند
  گزینه 22 گزینه 3 صحیح است و ماردین محل مناقشه بوده(کمبریج تیموریان ص 189)
  سوال 32 گزینه 4 صحیح است
  سوال 45 گزینه 4 صحیح است زیرا آخوندزاده بنیانگذار نفد ادبی است نه نفد تاریخی و بنیانگذار نفد تاریخی میرزا آفاخان کرمانی است
  سوال 59 گزینه ها کاملا اشتباه است زیرا سوال بیشترین و کمترین اعضا عادی را خواسته
  به صفحه 406 کتاب ابراهامیان ایران بین 2 انقلاب رجوع کنید

  • رضا گفت:

   سوال 89 رو موافق هستم اما سوال 20 هر چند خیلی خوب طراحی نشده ولی گزینه 4 صحیح تر ه و گزینه 2 فرا خوانده نشده بودند بلکه همانجا ماندند تا هولا کو برسد . سوال 59 هم واقعا گزینه 1 درسته و توی کتاب آبراهامیان هم درست اشاره شده هر چند من اینها رو اشتباه زدم سوال 45 هم گزینه 2 درسته آخوندزده در رساله ایراد به کتاب های تاریخی مثل روضه الصفا ایراد گرفته.
   رتبت فک کنم بین 90 تا 60 بشه البته بستگی به استعداد و زبان هم داره

 21. فرهاد گفت:

  سلام دوستان
  من امسال ۶ ماه خوندم ولی هم سوالات سخت بود هم کلید اشتباهات زیادی داره خصوصا در سوالاتی که میذارم به صورت کارشناسی شده اشتباهات زیادی هست
  سوال ۸ جواب صحیح گزینه ۲ میشه

  سواب 74 گزینه 1 صحیح است تاریخ نگاری فرنارد برودل تاریخ خرد هستش که از رهبران مکتب آنال هستش نه تاریخ ساختاری
  اثرش هم دنیای مدیترانه ای در عصر فیلیپ
  دوم
  سوال 75 گزینه 2 صحیح است
  زیرا تاریخ خرد تاریخ اجتماعی ومحلی ومنطقه ای رامورد بررسی قرار میدهد

 22. فرهاد گفت:

  سلام دوستان
  من امسال 6 ماه خوندم ولی هم سوالات سخت بود هم کلید اشتباهات زیادی داره خصوصا در سوالاتی که میذارم به صورت کارشناسی شده اشتباهات زیادی هست
  سوال 8 جواب صحیح گزینه 2 میشه

 23. علی گفت:

  منم 28درصد زدم.

 24. محمد یادگار گفت:

  منم 22 درصد زدم.فکر می کنم همه پایین زدن.کلید استعدادو از کجا باید ببینیم

 25. امیر گفت:

  من 25%….خیلی سخت بوده و جوابها غیر منتظره

 26. حسن تاریخ ایران اسلامی گفت:

  واقعا سوالات نسبت به سال گذشته سطحش بالاتر بودمن هم توقع چنین سوالاتی رونداشتم منابع فوق العاده پراکنده بود و گزینه ها بسیار گمراه کننده

 27. حسن تاریخ ایران اسلامی گفت:

  واقعا سوالات نسبت به پارسال سطحش بالاتر بودمن هم توقع چنین سوالاتی رونداشتم منابع فوق العاده پراکنده بودوگزینه ها بسیارگمراه کننده

 28. شادی(تاریخ ایران) گفت:

  بچه ها من خیلی غافل گیر شدم. 20 درصد زدم . حالا باید چه کار کنم؟

  چرا اینطوری سوال داده بودن ؟ از پارسال بدتر بود.

  • سعید گفت:

   شادی خانم شما چقدر خونده بودی / اگر سوالات واقعا سخته بوده باشه برای همه باید سخت باشه و 20 درصد شما شاید کم نباشه

   • شادی(تاریخ ایران) گفت:

    من خوب خونده بودم ولی البته منابع ام کامل نبود. و این ماه آخری به خاطر مشغله هام نتونستم خونده هامو جمع بندی کنم. زبان و استعداد هم هر کدوم 15 درصد شد.

    متاسفانه برای روزانه مجاز نمیشم . میدونم

  • محمد گفت:

   سوالات به نظرم بعضی هاش یک دام بزرگ بود . بعضی هاش یه جوری تست هوش هم بود . بعضی هاش که هیچ کس نمی تونست جواب بده بعضی هاشو هم ساده ولی گمراه کننده داده بودن

   • میترا گفت:

    جوابها واقعا گمره کننده بود.

    • رشنو گفت:

     اعتراض به کلید اولیه

     سوال 66 گزینه 2 صحیح است
     سوال 74 گزینه 1 صحیح است
     سوال 75 گزینه 2 صحیح است
     سوال 89 گزینه 3 صحیح است
     سوال 59 اشکال در نگارش سوال است
     سوال 45 گزینه 3 صحیح است
     سوال 37 گزینه 1 صحیح است
     سوال 15 گزینه 3 و گزینه 1 هر دو صحیح است
     سوال 19 گزینه 4 صحیح است
     سوال 20 هم 2 و هم 4 صحیح است
     سوال 22 گزینه 3 صحیح است (ماردین)
     سوال 32 گزینه 4 صحیح است
     سوال 33 گزینه 4 صحیح است
     سوال 8 گزینه 2 صحیح است
     سوال 10 گزینه 2 و گزینه 3 هر دوصحیح است زیرا آخجند رئیس شافعی ها وآل صاعد حنفی ها بود ه اند.

 29. آراز گفت:

  به نظر شما این کلید تا چه حدی درسته !
  ملاک تصحیح همین کلیده ؟
  به نظر من خیلی اشکال داره

 30. رضا گفت:

  کلید سوال 80 3 نمیشه یک هست . باید اعتراض کرد

 31. رضا گفت:

  من پارسال 30 درصد زدم رتبم 120 شد استعداد هم 20 درصد

 32. محسن گفت:

  من که خیلی خونده بودم 38 درصد زدم بچه ها شما چه کار کردین ؟

 33. امیر گفت:

  چرا هیشکی راجع به درصدش صحبت نمیکنه؟

 34. شادی(تاریخ ایران) گفت:

  بچه ها کجایید پس ؟

  چقد جوابا غیر منتظره بود .

 35. توکلی گفت:

  سلام.شادی خانم شما با رتبه چند خوارزمی شبانه دعوت شدید

 36. حسن تاریخ ایران اسلامی گفت:

  سطح سوالات مسال نسبت به سال گذشته بالاتر بود من پارسال رتبم129شدولی امسال علارغم مطالعه واقعاسوالات سخت بود

 37. شادی(تاریخ ایران) گفت:

  سلام بچه ها

  از کجا می دونید جوابها تون درسته ؟ باید منتظر دوشنبه بود. من 40 تا رو زدم که بعضی ها با جوابای شما ها یکی هست و بعضی ها هم معلوم نیست کدوم جوابه .

  به امید اینکه جوابای درستمون زیاد باشه .

  • تاریخ ایران اسلامی * علی کنکوری* گفت:

   سلام.شادی خانم. شما از بچه های پارسال هستید یادتونه من تو همین سایت با نام بیتا بودم.امسال هم امید ندارم واسه همین اسممو گذاشتم علی کنکوری

   • شادی(تاریخ ایران) گفت:

    سلام . آره یادمه .
    من پارسال شبانه دانشگاه خوارزمی دعوت شدم ولی نرفتم … حالا ببینم امسال رتبه ام چند میشه با این وضعیت بد سوالا !

    به امید موفقیت همه .

 38. پاسخنامه صحیح گفت:

  1=2
  2=1
  3=؟
  4=؟
  5=3
  6=؟
  7=؟
  8=؟
  9=4
  10 =2
  11= 4
  12=3
  13= ؟
  14= 2
  15=1
  16=؟
  17 =؟
  18=2
  19=1
  20= 4
  21 =4
  22=؟
  23=1
  24=4
  25= 1
  26 = 4
  27=3
  28 =؟
  29؟
  30 =2
  31=؟
  32=؟
  33=4
  34=؟
  35=4احتمالا
  36 سوال اشکال دارد
  37=؟
  38 =4
  39 =؟
  40؟
  41 =4
  42=؟
  43=4
  45=2
  46= ؟
  47 =؟
  48=4
  49 =3
  50 =4
  51=؟
  52=3
  53=2
  54=؟
  55=1
  56=2
  57=3
  58=3
  59=1
  60=2
  61=؟
  62؟
  63=2
  64=1
  65=2
  66=؟
  67=1
  68؟
  69 =4
  70 =1
  71=2
  72=1
  73=4
  75=؟
  76؟
  77=2
  78=؟
  79 ؟
  80 =1
  81=؟
  82=3
  84 =4
  85=1
  86=3
  87=؟
  88=2
  89=3
  90=؟

 39. تاریخ ایران اسلامی * علی کنکوری* گفت:

  بچه ها کجایید ؟

 40. محمد یادگار گفت:

  دوستان پاسخ هاتون رو بزارید باهم مقایسه کنیم

 41. تاریخ ایران اسلامی * علی کنکوری* گفت:

  بچه های تاریخ کجایید مردم از استرس بیایید لااقل به همدیگه دلداری بدیم

 42. تاریخ ایران اسلامی * علی کنکوری* گفت:

  بچه ها لطفا جواب دهید سوالت خیلی ریز و سطحشون بالا بود . برای شما ها چطور بود

 43. علی گفت:

  کسی می دونه سوال آخر و 76 و 66 چی میشه

 44. محمد یادگار گفت:

  من اینا رو زدم لطفا نظر بدید
  2-1
  3-2
  6-3
  3-4
  4-11
  3-12
  4-17
  1-18
  4-19
  1-22
  1-23
  2-24
  1-25
  4-26
  3-27
  1-28
  4-29
  2-30
  3-31
  3-33
  2-36
  4-37
  4-38
  1-40
  4-41
  1-43
  1-44
  4-45
  4-46
  3-49
  4-54
  3-55
  2-56
  2-65
  3-66
  4-77

 45. تاریخ ایران اسلامی گفت:

  سطح سوالات خیلی بالا بود .

 46. امانگلدی کمی گفت:

  با تشکر