مدرسان شریف بسته مقاله نویسی کتاب مصاحبه دکتری کارگاه مقاله نویسی

انتشار اطلاعیه سازمان سنجش در خصوص پذیرش دکتری بدون آزمون 1394

اطلاعیه سازمان سنجش آموزش کشور در خصوص پذیرش بدون آزمون استعداد درخشان دوره دکتری  سال تحصیلی 94 – 95  منتشر شد.

به گزارش پی اچ دی تست در این اطلاعیه آمده است :

به اطلاع كليه متقاضيان پذيرش بدون آزمون استعدادهاي درخشان در مقطع  دكتري مي‌رساند، پذيرش بدون آزمون استعدادهاي درخشان در مقطع  دكتري در سال تحصيلي 95-94 صرفاً به صورت مستقيم براساس فراخوان خاص دانشگاهها صورت خواهد پذيرفت.

پذيرش متقاضيان براي ورود به مقطع دكتري براساس آيين‌نامه شماره 67272/21 مورخ 93/4/18  و اصلاحيه مربوط به آن به شماره 237200/21 مورخ 93/12/16 و با تاييد نهايي سازمان سنجش آموزش كشور صورت خواهد پذيرفت.

موارد مربوط به پذيرش بدون آزمون استعدادهاي درخشان در مقطع دكتري:

1- آيين‌نامه شماره 67272/21 مورخ 93/4/18 به تصويب شوراي هدايت استعدادهاي درخشان در وزارت علوم، تحقيقات و فناوري رسيده و جايگزين “آيين‌نامه ارائه تسهيلات به برگزيدگان علمي براي ورود به مقاطع تحصيلي بالاتر” (ابلاغيه شماره 22354/و مورخ 91/3/2) و تمام مصوبات مربوط به پذيرش بدون آزمون برگزيدگان علمي در دوره‌هاي كارشناسي‌ارشد و دكتري شده و براي پذيرش دانشجو از سال تحصيلي 95-1394 لازم‌الاجراست.  بنابراين پذيرش متقاضيان واجد شرايط در سال تحصيلي 95-94 در مقطع دكتري براساس آيين‌نامه شماره 67272/21 مورخ 93/4/18 و اصلاحيه مربوط به آن به شماره 237200/21 مورخ 93/12/16 صورت خواهد گرفت.

2- هيچ گونه معرفي و جايابي در مقاطع كارشناسي‌ارشد و دكتري از طريق اين سازمان صورت نخواهد گرفت.

3- متقاضيان تنها مجاز به پذيرش نهايي از يك دانشگاه مي‌باشند و امكان پذيرش آنان به صورت همزمان از چند دانشگاه به عنوان پذيرفته‌شده نهايي وجود ندارد.

4- در صورتيكه متقاضي موفق به اخذ پذيرش از يك دانشگاه شود، بعد از تاريخ مقرر و تاييد اين سازمان به هيچ عنوان امكان انتقال، تغيير رشته و گرايش وجود نخواهد داشت.

5- پذيرش از طريق اين آيين‌نامه‌ها فقط براي دوره‌هاي روزانه دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالي مي‌باشد. به عبارت ديگر در دانشگاه‌هاي پيام نور، آزاد اسلامي، غيردولتي – غيرانتفاعي، علمي – كاربردي، دانشگاههاي دولتي در دوره‌هاي نوبت دوم، الكترونيكي (مجازي)، پرديس‌هاي بين‌الملل (خودگردان) و پژوهش محور مجاز به استفاده از آيين‌نامه‌هاي مذكور براي پذيرش بدون آزمون استعداد درخشان نيستند.

** منعي براي پذيرش فارغ‌التحصيلان دوره‌هاي ذكر شده در صورت موافقت دانشگاه پذيرنده (تنها مجاز به اخذ پذيرش در دوره‌ روزانه مي‌باشند) وجود ندارد.

6- در هر زمان (حتي زمان فارغ‌التحصيلي) مشخص گردد كه فرد پذيرش شده فاقد شرايط آيين‌نامه مربوط بوده است، پذيرش وي لغو و عواقب ناشي از آن برعهده خود متقاضي و دانشگاه پذيرنده خواهد بود.

7- مسئوليت حسن اجراي آيين‌نامه‌هاي ذكر شده و هرگونه پاسخگويي قانوني آنها بر برعهده دانشگاه پذيرنده است و نظارت بر اجرا به عهده سازمان سنجش و شرح و تفسير مفاد آن بر عهده معاونت آموزشي وزارت علوم، تحقيقات و فناوري مي‌باشد.

8- متقاضيان مي‌بايست از طريق فراخوان دانشگاهها و در تاريخ‌هاي مقرر كه توسط دانشگاههاي پذيرنده اعلام مي‌شود، جهت اخذ پذيرش اقدام نمايند.

** ضمناً متقاضيان بايد جهت كسب هر گونه اطلاعاتي در خصوص پذيرش به سايت دانشگاههاي پذيرنده مراجعه نمايند و در صورت عدم اطلاع رساني از طريق سايت اينترنتي دانشگاه، مي‌توانند به صورت مستقيم به دانشگاههاي پذيرنده‌ مراجعه نمايند.

 آیین‌نامه‌های ذکر شده به همراه اصلاحیه مربوط به آنان از طریق پیوندهای ذیل قابل دریافت می‌باشد.

آیین‌نامه پذیرش بدون آزمون استعدادهای درخشان در دوره تحصیلی دکتری به شماره ۶۷۲۷۲/۲۱ مورخ 93/4/18

اصلاحیه مربوط آیین‌نامه پذیرش بدون آزمون استعدادهای درخشان در دوره تحصیلی دکتری به شماره ۲۳۷۲۰۰/۲۱ مورخ 93/12/16

 
روابط عمومی سازمان سنجش آموزش کشور
 
کانال تلگرام دکتری پی اچ دی تست
 1. مهندس گفت:

  یه سوال دارم دو سال بعد از فارغ التحصیلی یعنی اگه این شهریور تموم کنیم برا 95 و 96میتونیم شرکت کنیم؟یا فقط 95؟

 2. مهربان گفت:

  باسلام خدمت دوستان
  لطفا تکلیف منو یکی مشخص کنه آیا کسانی که کارشناسی و کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد اسلامی دارند حق ثبت نام دارتد؟ممنون میشم جواب دهید. باتشکر

 3. عادله گفت:

  من نمی دونم چقدر می شه به اطلاعیه های این دانشگاهها اعتماد کرد! فقط برین ببینین آیین نامه سنجش چی می گه، امیر کبیر چی نوشته؟!!!

 4. مهدی گفت:

  سلام.
  کسی از دانشگاه امیرکبیر نیست کمک کنه که مصاحبه اونجا چطوره؟؟؟ رشته شیمی کاربردی

 5. جامعه شناس گفت:

  من و خیلی ها امثال من با کلی مقاله و شاگرد اول دانشکده در تمام گرایشها هیج جا قبولمون نمیکنن. معدل ارشدم 19 و لیسانسم بالای 17 از دانشگاه فردوسی و…. برنده جایزه بین المللی و دارای سخنرانی علمی ودارای طرح پژوهشی که مجریش خودم بودم و سابقه تدریس و …..مقاله علمی پژوهشی و علمی و ترویجی و ….. اما بازهم بدون دلیل منطقی منو نپذیرفتن. از اینهمه بی عدالتی خسته و ناامیدم

 6. ملیحه گفت:

  سلام خواهش میکنم اگه کسی جواب این سوالمو میدونم بده.اگرامسال ازشرایط استعداد درخشان استفاده کنیم ولی جایی قبول نشیم سال آینده میشه دوباره ازسهمیه استفاده کرد؟درضمن اینم بگم که حتی سال آینده هم بیش از2سال ازفارغ التحصيلي نمیگذره.

 7. استعداد درخشان گفت:

  من رتبه 2 دانشکده هستم.معدل ارشدم 19 وکارشناسی 14 شده.رزومه خوبی هم دارم
  نميتونم شرکت کنم؟ هر دو مقطع هم دانشگاه رده بالا بودم

  • مهندس مکانیک گفت:

   ما با اعتراض و زدن ایمیل اون ایین نامه اول رو که گفته بود 16کارشناسی رو تغییر دادیم که حالا دادن دست دانشگاهها. مثلا امیر کبیر اصلا نداره و علم و صنعت 15.5زده خوب شما هم اعتراض کنید هم به استعداد درخشان وزارت علوم و هم به خود دانشگاهها
   همه اعتراض کنیم یه چیزی میشه شک نکنید

   • مصطفی گفت:

    الآن توی این وضعیت آیین نامه که تغییری نمیکنه … فقط دانشگاه هایی مثل تربیت مدرس که همین آیین نامه رو رعایت نمیکنن رو میشه تحت فشار گذاشت که ملزم به رعایت آیین نامه بشن

 8. بهاره گفت:

  خدایی با عمر و جوونیمون این وزارت علوم داره بازی میکنه، هر دوره که عوض میشه برنامه ها و آیین نامه هاشون عوض میشه، من شهریور 93 دفاع کردم و ایدوار بودم به چندتا دانشگاه، تربیت مدرس که کلا دکترای مدیریت دولتی و بازرگانی و … نمی خواد، دانشگاه سمنان و فردوسی هم که فقط تحقیق در عملیات می خوان، خیلی از دانشگاه های دیگه هم که اصلا مدیریت ندارن یا نمیخوان، خب بی انصافا شما ناگهانی که متوجه کمبود هیات علمی و استاد راهنمای دانشجویان دکتری نشدید، حداقل می گفتید ما برای کنکور تلاش می کردیم نه برای کارهای پژوهشیو آموزشی… واقعا دیگه خسته ام و هیچ امیدی به ادامه تحصیل در داخل ندارم.

 9. الهام گفت:

  عذر میخوام معمولا اسامی رو چقدر بعد از مصاحبه وارد پورتال می کنن؟ یعنی ممکنه بین مصاحبه های دانشگاه ها فاصله زیاد باشه در این صورت که خیلی استرس زا میشه

 10. سما گفت:

  این اطلاعیه یعنی اینکه دانشگاه ها موظف هستند شرط معدل کارشناسی را هم حتما لحاظ کنند

 11. عارف گفت:

  ضمنا معدل کارشناسیم زبان 15/54 و ارشدم 18/14 و رتبه اول بوده ام خواهشا راهنمایی بفرمایید

 12. علی مکانیک گفت:

  چه جوری امیرکبیر شرایطش فرق داره با این آیین نامه؟ یه دفعه نرم مصاحبه بعد بفهمم شرایط این آیین نامه هم مهم بوده!
  کسی اطلاعی نداره؟

 13. زهرا گفت:

  با سلام دوستان عزیز، لطفا هر کی میدونه راهمنایی کنه، ممنونم
  با شرایط زیر میشه طبق آیین نامه جدید بدون کنکور رو شرکت کرد، در واقع من نگران امتیازات جدول 1 (امتیازات پژوهشی) هستم و میترسم ناقص یا کم باشه وگرنه سایر شرایط (نظیر زبان و معدل بالای 17 در هر دو مقطع و…) را دارم:

  یک مقاله ISI با IF= 1.5 و یک مقاله کوتاه یا همونshort communication
  دو کنفرانس علمی (یک داخلی و یک بین المللی)
  دو مدرک همکاری روی یک پروژه با یکی از دانشگاههای تهران
  یک گواهی شرکت در کارگاه آموزشی
  نمره پایاننامه با درجه عالی

  • مهسا گفت:

   سلام
   اگه مقاله تون از تزتون هستن، شروط اجباری رو دارید و حتما شرکت کنید.
   نگران نباشید، اگه بخوان پذیرش تون کنن، امتیاز لازم رو بهتون میدن.

 14. ... گفت:

  شرط دو سال عادلانه نيست…!!!

 15. حسن گفت:

  اين آيين نامه بايد اصلاح مي شد تو اين مدت افرادي با معدل كارشناسي بسيار پايين- 12 تونستند از اين طريق دكتري بخوانند.

 16. االهام گفت:

  با سلام
  در کلید سوالات ازمون دکتری فیزیک امسال برای یکی از سوالات نوشته شده گزینه 1و 2و برای ت یکی دیگر از سوالات نوشته شده گزینه 4 با تاثیر مثبت ممنون میشم اگر بگید منظورشون چی هست؟ ایا این سوالات حدف شده؟

 17. ریاضی 22 گفت:

  سلام
  دقیقا چه زمانی اعلام میکنند که کنکور دکتری 95 برگزار میشه؟

  اخه میترسم که کنکور برگزار نشه

 18. يك سوال گفت:

  سلام و سوال
  فارغ التحصيل سال91 مي تونه از ايين نامه استفاده كند؟

 19. دوست گفت:

  سلام يه سوال
  من فارغ التحصيل 91 هستم الان دو سال كامل گذشته آيين نامه گفته بيش از دو سال به نظر شما مي تونم از آيين نامه استفاده كنم؟

  • نظر گفت:

   به نظر من یکی از اشکالات آیین نامه همینه که یک شرط غیر علمی گذاشته. آخه واقعا چرا باید شرط دو سال از زمان فارغ التحصیلی وجود داشته باشه. مثلا من و امثال من که بعد از فارغ التحصیلی حدود 3 سال درگیر بحث خدمت سربازی بودیم (از زمان پر کردن دفترچه تا اعزام و بعد از آن تا پایان خدمت) چرا توی این آیین نامه دیده نشدیم؟ ضمنا کسی که مدرک زبان داره، مقاله و کتاب علمی داره و توی سال های بعد از فارغ التحصیلی مطالعاتش رو گسترش داده چرا نباید بتونه به شکل عادلانه با بقیه رقابت کنه؟

  • مهسا گفت:

   خیر، نمیتونید. باید فارغ التحصیل سال 92 باشید.

  • peiman گفت:

   منم فارغالتحصیل91 هستم. حالا میشه امیرکبیر ثبت نام کرد یا نه؟

 20. ارش بوم شناسی گفت:

  در گروه بوم شناسی اشتباه شده و رشته اکولوژی گیاهان زراعی به گروه زراعت رفته که حتی به یک سوال اکولوژی هم جواب ندادن.در دفترچه سال قبل هم کاملا مشخصه. دوستان بوم شناسی اعتراض کنن

 21. م گفت:

  پس چرا هنوز هم در اطلاعیه های دانشگاه ها ذکر میشه که فقط فارغ التحصیلان دوره روزانه دانشگاه ها مجاز به ثبت نام اند و فارغ التحصیلان آزاد و …. مجاز به ثبت نام نیستند؟

 22. الهام گفت:

  سلام ببخشید درباره بند 3 که در همین متن سازمان سنجش اومده سوالی داشتم. قبلا به این صورت بوده که دانشجو در اکثر فراخوان های دانشگاه ها شرکت میکنه در رشته های مختلف که مجاز هست بعد در انتها ممکنه از این میان مثلا دوتا از دانشگاه ها ایشون رو بیپذیرن و دانشجو مختار است که کدوم دانشگاه رو انتخاب کنه ایا این بند این قضیه رو منتفی کرده یا نه منظورش اینه که دانشجو همزمان نمیتونه در دوتا دانشگاه یا رشته درس بخونه؟

  • مهندس مکانیک گفت:

   منم همین سوالو دارم.

  • مهسا گفت:

   دوست عزیز گفتن پذیرش نهایی! یعنی نهایتا فقط یک دانشگاه میتونه اسم شما رو وارد پورتال سازمان سنجش کنه. اما پیش از وارد شدن اسم تون، ممکنه دانشگاه های اسامی رو اعلام کنن و شما بفهمید در دو دانشگاه قبول شدید. اون موقع حق انتخاب دارید و میتونید از یکی انصراف بدید و یکی رو انتخاب کنید. اما وقتی اسمتون وارد پورتال شد، دیگه دانشگاه دیگه ای نمیتونه اسمتون رو وارد کنه.