مدرسان شریف اولین کنفرانس ملی مدیریت و اقتصاد جهانی کنفرانس بین المللی تحقیق و توسعه در علوم انسانی، مدیریت و اقتصاد کنفرانس آینده مهندسی و تکنولوژی ششمین کنفرانس بین المللی پژوهش در مهندسی، علوم و تکنولوژی کنفرانس بین المللی علوم و مهندسی در عصر تکنولوژی ششمین کنفرانس بین المللی مدیریت، اقتصاد و علوم انسانی رویکردهای پژوهشی در مدیریت ، اقتصاد ، حسابداری و علوم انسانی کنفرانس بین المللی مهندسی و فن آوری اطلاعات کتابخانه فرهنگ

انتشار اطلاعیه سازمان سنجش در خصوص پذیرش دکتری بدون آزمون ۱۳۹۴

اطلاعیه سازمان سنجش آموزش کشور در خصوص پذیرش بدون آزمون استعداد درخشان دوره دکتری  سال تحصیلی ۹۴ – ۹۵  منتشر شد.

به گزارش پی اچ دی تست در این اطلاعیه آمده است :

به اطلاع کلیه متقاضیان پذیرش بدون آزمون استعدادهای درخشان در مقطع  دکتری می‌رساند، پذیرش بدون آزمون استعدادهای درخشان در مقطع  دکتری در سال تحصیلی ۹۵-۹۴ صرفاً به صورت مستقیم براساس فراخوان خاص دانشگاهها صورت خواهد پذیرفت.

پذیرش متقاضیان برای ورود به مقطع دکتری براساس آیین‌نامه شماره ۶۷۲۷۲/۲۱ مورخ ۹۳/۴/۱۸  و اصلاحیه مربوط به آن به شماره ۲۳۷۲۰۰/۲۱ مورخ ۹۳/۱۲/۱۶ و با تایید نهایی سازمان سنجش آموزش کشور صورت خواهد پذیرفت.

موارد مربوط به پذیرش بدون آزمون استعدادهای درخشان در مقطع دکتری:

۱- آیین‌نامه شماره ۶۷۲۷۲/۲۱ مورخ ۹۳/۴/۱۸ به تصویب شورای هدایت استعدادهای درخشان در وزارت علوم، تحقیقات و فناوری رسیده و جایگزین “آیین‌نامه ارائه تسهیلات به برگزیدگان علمی برای ورود به مقاطع تحصیلی بالاتر” (ابلاغیه شماره ۲۲۳۵۴/و مورخ ۹۱/۳/۲) و تمام مصوبات مربوط به پذیرش بدون آزمون برگزیدگان علمی در دوره‌های کارشناسی‌ارشد و دکتری شده و برای پذیرش دانشجو از سال تحصیلی ۹۵-۱۳۹۴ لازم‌الاجراست.  بنابراین پذیرش متقاضیان واجد شرایط در سال تحصیلی ۹۵-۹۴ در مقطع دکتری براساس آیین‌نامه شماره ۶۷۲۷۲/۲۱ مورخ ۹۳/۴/۱۸ و اصلاحیه مربوط به آن به شماره ۲۳۷۲۰۰/۲۱ مورخ ۹۳/۱۲/۱۶ صورت خواهد گرفت.

۲- هیچ گونه معرفی و جایابی در مقاطع کارشناسی‌ارشد و دکتری از طریق این سازمان صورت نخواهد گرفت.

۳- متقاضیان تنها مجاز به پذیرش نهایی از یک دانشگاه می‌باشند و امکان پذیرش آنان به صورت همزمان از چند دانشگاه به عنوان پذیرفته‌شده نهایی وجود ندارد.

۴- در صورتیکه متقاضی موفق به اخذ پذیرش از یک دانشگاه شود، بعد از تاریخ مقرر و تایید این سازمان به هیچ عنوان امکان انتقال، تغییر رشته و گرایش وجود نخواهد داشت.

۵- پذیرش از طریق این آیین‌نامه‌ها فقط برای دوره‌های روزانه دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی می‌باشد. به عبارت دیگر در دانشگاه‌های پیام نور، آزاد اسلامی، غیردولتی – غیرانتفاعی، علمی – کاربردی، دانشگاههای دولتی در دوره‌های نوبت دوم، الکترونیکی (مجازی)، پردیس‌های بین‌الملل (خودگردان) و پژوهش محور مجاز به استفاده از آیین‌نامه‌های مذکور برای پذیرش بدون آزمون استعداد درخشان نیستند.

** منعی برای پذیرش فارغ‌التحصیلان دوره‌های ذکر شده در صورت موافقت دانشگاه پذیرنده (تنها مجاز به اخذ پذیرش در دوره‌ روزانه می‌باشند) وجود ندارد.

۶- در هر زمان (حتی زمان فارغ‌التحصیلی) مشخص گردد که فرد پذیرش شده فاقد شرایط آیین‌نامه مربوط بوده است، پذیرش وی لغو و عواقب ناشی از آن برعهده خود متقاضی و دانشگاه پذیرنده خواهد بود.

۷- مسئولیت حسن اجرای آیین‌نامه‌های ذکر شده و هرگونه پاسخگویی قانونی آنها بر برعهده دانشگاه پذیرنده است و نظارت بر اجرا به عهده سازمان سنجش و شرح و تفسیر مفاد آن بر عهده معاونت آموزشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری می‌باشد.

۸- متقاضیان می‌بایست از طریق فراخوان دانشگاهها و در تاریخ‌های مقرر که توسط دانشگاههای پذیرنده اعلام می‌شود، جهت اخذ پذیرش اقدام نمایند.

** ضمناً متقاضیان باید جهت کسب هر گونه اطلاعاتی در خصوص پذیرش به سایت دانشگاههای پذیرنده مراجعه نمایند و در صورت عدم اطلاع رسانی از طریق سایت اینترنتی دانشگاه، می‌توانند به صورت مستقیم به دانشگاههای پذیرنده‌ مراجعه نمایند.

 آیین‌نامه‌های ذکر شده به همراه اصلاحیه مربوط به آنان از طریق پیوندهای ذیل قابل دریافت می‌باشد.

آیین‌نامه پذیرش بدون آزمون استعدادهای درخشان در دوره تحصیلی دکتری به شماره ۶۷۲۷۲/۲۱ مورخ ۹۳/۴/۱۸

اصلاحیه مربوط آیین‌نامه پذیرش بدون آزمون استعدادهای درخشان در دوره تحصیلی دکتری به شماره ۲۳۷۲۰۰/۲۱ مورخ ۹۳/۱۲/۱۶

 
روابط عمومی سازمان سنجش آموزش کشور
عضویت در کانال تخصصی آزمون دکتری

نظرات (۴۵)

 1. مهندس می‌گه:

  یه سوال دارم دو سال بعد از فارغ التحصیلی یعنی اگه این شهریور تموم کنیم برا ۹۵ و ۹۶میتونیم شرکت کنیم؟یا فقط ۹۵؟

 2. مهربان می‌گه:

  باسلام خدمت دوستان
  لطفا تکلیف منو یکی مشخص کنه آیا کسانی که کارشناسی و کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد اسلامی دارند حق ثبت نام دارتد؟ممنون میشم جواب دهید. باتشکر

 3. عادله می‌گه:

  من نمی دونم چقدر می شه به اطلاعیه های این دانشگاهها اعتماد کرد! فقط برین ببینین آیین نامه سنجش چی می گه، امیر کبیر چی نوشته؟!!!

 4. مهدی می‌گه:

  سلام.
  کسی از دانشگاه امیرکبیر نیست کمک کنه که مصاحبه اونجا چطوره؟؟؟ رشته شیمی کاربردی

 5. جامعه شناس می‌گه:

  من و خیلی ها امثال من با کلی مقاله و شاگرد اول دانشکده در تمام گرایشها هیج جا قبولمون نمیکنن. معدل ارشدم ۱۹ و لیسانسم بالای ۱۷ از دانشگاه فردوسی و…. برنده جایزه بین المللی و دارای سخنرانی علمی ودارای طرح پژوهشی که مجریش خودم بودم و سابقه تدریس و …..مقاله علمی پژوهشی و علمی و ترویجی و ….. اما بازهم بدون دلیل منطقی منو نپذیرفتن. از اینهمه بی عدالتی خسته و ناامیدم

 6. ملیحه می‌گه:

  سلام خواهش میکنم اگه کسی جواب این سوالمو میدونم بده.اگرامسال ازشرایط استعداد درخشان استفاده کنیم ولی جایی قبول نشیم سال آینده میشه دوباره ازسهمیه استفاده کرد؟درضمن اینم بگم که حتی سال آینده هم بیش از۲سال ازفارغ التحصیلی نمیگذره.

 7. استعداد درخشان می‌گه:

  من رتبه ۲ دانشکده هستم.معدل ارشدم ۱۹ وکارشناسی ۱۴ شده.رزومه خوبی هم دارم
  نمیتونم شرکت کنم؟ هر دو مقطع هم دانشگاه رده بالا بودم

  • مهندس مکانیک می‌گه:

   ما با اعتراض و زدن ایمیل اون ایین نامه اول رو که گفته بود ۱۶کارشناسی رو تغییر دادیم که حالا دادن دست دانشگاهها. مثلا امیر کبیر اصلا نداره و علم و صنعت ۱۵٫۵زده خوب شما هم اعتراض کنید هم به استعداد درخشان وزارت علوم و هم به خود دانشگاهها
   همه اعتراض کنیم یه چیزی میشه شک نکنید

   • مصطفی می‌گه:

    الآن توی این وضعیت آیین نامه که تغییری نمیکنه … فقط دانشگاه هایی مثل تربیت مدرس که همین آیین نامه رو رعایت نمیکنن رو میشه تحت فشار گذاشت که ملزم به رعایت آیین نامه بشن

 8. بهاره می‌گه:

  خدایی با عمر و جوونیمون این وزارت علوم داره بازی میکنه، هر دوره که عوض میشه برنامه ها و آیین نامه هاشون عوض میشه، من شهریور ۹۳ دفاع کردم و ایدوار بودم به چندتا دانشگاه، تربیت مدرس که کلا دکترای مدیریت دولتی و بازرگانی و … نمی خواد، دانشگاه سمنان و فردوسی هم که فقط تحقیق در عملیات می خوان، خیلی از دانشگاه های دیگه هم که اصلا مدیریت ندارن یا نمیخوان، خب بی انصافا شما ناگهانی که متوجه کمبود هیات علمی و استاد راهنمای دانشجویان دکتری نشدید، حداقل می گفتید ما برای کنکور تلاش می کردیم نه برای کارهای پژوهشیو آموزشی… واقعا دیگه خسته ام و هیچ امیدی به ادامه تحصیل در داخل ندارم.

 9. الهام می‌گه:

  عذر میخوام معمولا اسامی رو چقدر بعد از مصاحبه وارد پورتال می کنن؟ یعنی ممکنه بین مصاحبه های دانشگاه ها فاصله زیاد باشه در این صورت که خیلی استرس زا میشه

 10. سما می‌گه:

  این اطلاعیه یعنی اینکه دانشگاه ها موظف هستند شرط معدل کارشناسی را هم حتما لحاظ کنند

 11. عارف می‌گه:

  ضمنا معدل کارشناسیم زبان ۱۵/۵۴ و ارشدم ۱۸/۱۴ و رتبه اول بوده ام خواهشا راهنمایی بفرمایید

 12. علی مکانیک می‌گه:

  چه جوری امیرکبیر شرایطش فرق داره با این آیین نامه؟ یه دفعه نرم مصاحبه بعد بفهمم شرایط این آیین نامه هم مهم بوده!
  کسی اطلاعی نداره؟

 13. زهرا می‌گه:

  با سلام دوستان عزیز، لطفا هر کی میدونه راهمنایی کنه، ممنونم
  با شرایط زیر میشه طبق آیین نامه جدید بدون کنکور رو شرکت کرد، در واقع من نگران امتیازات جدول ۱ (امتیازات پژوهشی) هستم و میترسم ناقص یا کم باشه وگرنه سایر شرایط (نظیر زبان و معدل بالای ۱۷ در هر دو مقطع و…) را دارم:

  یک مقاله ISI با IF= 1.5 و یک مقاله کوتاه یا همونshort communication
  دو کنفرانس علمی (یک داخلی و یک بین المللی)
  دو مدرک همکاری روی یک پروژه با یکی از دانشگاههای تهران
  یک گواهی شرکت در کارگاه آموزشی
  نمره پایاننامه با درجه عالی

 14. ... می‌گه:

  شرط دو سال عادلانه نیست…!!!

 15. حسن می‌گه:

  این آیین نامه باید اصلاح می شد تو این مدت افرادی با معدل کارشناسی بسیار پایین- ۱۲ تونستند از این طریق دکتری بخوانند.

 16. االهام می‌گه:

  با سلام
  در کلید سوالات ازمون دکتری فیزیک امسال برای یکی از سوالات نوشته شده گزینه ۱و ۲و برای ت یکی دیگر از سوالات نوشته شده گزینه ۴ با تاثیر مثبت ممنون میشم اگر بگید منظورشون چی هست؟ ایا این سوالات حدف شده؟

 17. ریاضی 22 می‌گه:

  سلام
  دقیقا چه زمانی اعلام میکنند که کنکور دکتری ۹۵ برگزار میشه؟

  اخه میترسم که کنکور برگزار نشه

 18. یک سوال می‌گه:

  سلام و سوال
  فارغ التحصیل سال۹۱ می تونه از ایین نامه استفاده کند؟

 19. دوست می‌گه:

  سلام یه سوال
  من فارغ التحصیل ۹۱ هستم الان دو سال کامل گذشته آیین نامه گفته بیش از دو سال به نظر شما می تونم از آیین نامه استفاده کنم؟

  • نظر می‌گه:

   به نظر من یکی از اشکالات آیین نامه همینه که یک شرط غیر علمی گذاشته. آخه واقعا چرا باید شرط دو سال از زمان فارغ التحصیلی وجود داشته باشه. مثلا من و امثال من که بعد از فارغ التحصیلی حدود ۳ سال درگیر بحث خدمت سربازی بودیم (از زمان پر کردن دفترچه تا اعزام و بعد از آن تا پایان خدمت) چرا توی این آیین نامه دیده نشدیم؟ ضمنا کسی که مدرک زبان داره، مقاله و کتاب علمی داره و توی سال های بعد از فارغ التحصیلی مطالعاتش رو گسترش داده چرا نباید بتونه به شکل عادلانه با بقیه رقابت کنه؟

  • مهسا می‌گه:

   خیر، نمیتونید. باید فارغ التحصیل سال ۹۲ باشید.

  • peiman می‌گه:

   منم فارغالتحصیل۹۱ هستم. حالا میشه امیرکبیر ثبت نام کرد یا نه؟

 20. ارش بوم شناسی می‌گه:

  در گروه بوم شناسی اشتباه شده و رشته اکولوژی گیاهان زراعی به گروه زراعت رفته که حتی به یک سوال اکولوژی هم جواب ندادن.در دفترچه سال قبل هم کاملا مشخصه. دوستان بوم شناسی اعتراض کنن

 21. م می‌گه:

  پس چرا هنوز هم در اطلاعیه های دانشگاه ها ذکر میشه که فقط فارغ التحصیلان دوره روزانه دانشگاه ها مجاز به ثبت نام اند و فارغ التحصیلان آزاد و …. مجاز به ثبت نام نیستند؟

 22. الهام می‌گه:

  سلام ببخشید درباره بند ۳ که در همین متن سازمان سنجش اومده سوالی داشتم. قبلا به این صورت بوده که دانشجو در اکثر فراخوان های دانشگاه ها شرکت میکنه در رشته های مختلف که مجاز هست بعد در انتها ممکنه از این میان مثلا دوتا از دانشگاه ها ایشون رو بیپذیرن و دانشجو مختار است که کدوم دانشگاه رو انتخاب کنه ایا این بند این قضیه رو منتفی کرده یا نه منظورش اینه که دانشجو همزمان نمیتونه در دوتا دانشگاه یا رشته درس بخونه؟

  • مهندس مکانیک می‌گه:

   منم همین سوالو دارم.

  • مهسا می‌گه:

   دوست عزیز گفتن پذیرش نهایی! یعنی نهایتا فقط یک دانشگاه میتونه اسم شما رو وارد پورتال سازمان سنجش کنه. اما پیش از وارد شدن اسم تون، ممکنه دانشگاه های اسامی رو اعلام کنن و شما بفهمید در دو دانشگاه قبول شدید. اون موقع حق انتخاب دارید و میتونید از یکی انصراف بدید و یکی رو انتخاب کنید. اما وقتی اسمتون وارد پورتال شد، دیگه دانشگاه دیگه ای نمیتونه اسمتون رو وارد کنه.

 23. مصطفی می‌گه:

  اگه امکانی وجود داشته باشه که به صورت اینترنتی به جمع آوری امضا یا نظرسنجی بپردازیم و بعد اونو به مسئولین بازتاب بدیم خیلی خوب میشه…

 24. عطیه می‌گه:

  باید اعتراض کنیم در اینجا شرط دو سال و در آزمون هم اینکه ۶۰% معدل لیسانس و ۴۰% اصلا منطقی نیست چون خیلی ها تغییر رشته دادن و ارتباطی بین کارشناسی و ارشدشون نیست تروخدا کجا میشه اعتراض کرد زندگی ما که یکسال دیگه به فنا رفت حداقل بدونیم کجا بریم اعتراض کنیم

 25. مهندس مکانیک می‌گه:

  تشکر

درج نظر