مدرسان شریف بسته مقاله نویسی کتاب مصاحبه دکتری نگاره

برگزاری کارگاه آموزشی مصاحبه دکتری

یک دوره کارگاه آمادگی برای حضور موثر در مصاحبه های آزمون دکتری ساعت 13 تا 17 روز جمعه 4 اردیبهشت برگزار خواهد شد.

مدرس این دوره جناب آقای  فریبرز محمدی نویسنده نخستین و تنها کتاب تخصصی “مصاحبه دکتری” هستند که چندین سال مشاوره به داوطلبان آزمون دکتری و  برگزاری کارگاه های متعدد مصاحبه دکتری در تهران و سایر شهرستان ها را در سوابق خود دارند. نظرسنجی های انجام شده در کارگاه های قبلی حاکی از رضایت بالای شرکت کنندگان بوده است.interview class

 

 
کانال تلگرام دکتری پی اچ دی تست
 1. نسیم گفت:

  جدول امتیاز دهی مصاحبه رو چطور پیداکنم؟

 2. نسیم گفت:

  دوستان جدول امتیاز بندی مصاحبه رو پیدانکردم.میشه بگید از کجا ببینم؟

 3. mahtaby گفت:

  رشته من مدیریت رتبه 542 اوردم میتونم کجاها بزنم تا قبول بشم تا555 مجاز روزانه است دوتر سابقه تدریس دارم همکار سه تا طرح بودم

  • فریبرز گفت:

   سلام
   شما باید از دوستان رشته تون سوال کنید که با رتبه ای نزدیک به این سال های قبل کدام گرایش ها و کدام دانشگاه ها قبول شدن. اونجاها رو بزنید.

 4. فیزیک به مهسا خانوم گفت:

  سلام مهسا خانم
  من رتبه 690 ام که آخرین رتبه مجاز روزانه 790 هستش .باحرفای شما امیدوار شدم یعنی واقعا میشه برای روزانه دعوت به مصاحبه بشم؟

 5. صدیقه گفت:

  سلام.دوستان کتاب ایشون رو باید از کجا تهیه کرد؟ مهسا جون، من رتبه 27تو گرایش نانوشیمی آوردم. آخرین رتبه مجاز روزانه 57.پارسال ظرفیت روزانه 25تا بوده، شریف 2تا، تهران تو یه گرایش 6تا و یه گرایش 3تا، کاشان 7تا، بقیه هم کرمان و کرمانشاه. به نظرتون کجاها دعوت میشم؟ترتیبشون رو چطور بزنم؟

 6. مهتا گفت:

  سلام بچه ها من رتبم امسال شده ۱۴ و تا ۳۶مجازن برای روزانه و تا ۴۹ برای شبانه و پردیس.دوتا مقاله علمی پژوهشی پذیرش شده دارم یکی هم در دست داوری.یه کتاب مرتبط با رشته هم ترجمه کردم با دانشگاه اصفهان ک در دست ویراست هست.معدل ارشدمم ۱۸.۲۰ و کارشناسی ۱۶.۷۶.به نظرتون احتمال قبولی دارم؟باید بگم مدرس پارسال ۸تا.تهران۳تا.اصفهان ۳تا و رازی یکی میگیره.ممنون میشم راهنماییم کنید و از نگرانی نجاتم بدید.

 7. علی گفت:

  کلاس مصاحبه ۴ اردیبهشته ولی انتخاب رشته ۳ اردیبهشت تموم میشه
  ای کاش نحوه انتخاب رشته را هم یاد میدادند.


  انتخاب رشته قطعا تمدید خواهد شد و شما می توانید انتخاب خود را ویرایش نمایید.

 8. لیلا گفت:

  سلام مهسا خانم شما گفتین رتبه تون 36 شده بود ودانشگاه تربیت مدرس قبول شدین میشه بگین رزومتون چطور بود؟که ماهام امیدوار شیم

  • مهسا گفت:

   بله عزیزم میشه.
   هر دو مقطع شهید بهشتی درس خوندم
   معدل کارشناسی 17/47
   معدل ارشد 18/74
   رتبه دوم در مقطع کارشناسی ارشد
   سه مقاله علمی پژوهشی
   یک مقاله علمی ترویجی
   دو مقاله کنفرانسی بین المللی (یکی ش مقاله برتر کنفرانس بوده!)
   سه مقاله همایش ملی
   یک مقاله همایش منطقه‌ای
   همکاری تو یه طرح پژوهشی که در قالب کتاب چاپ شده
   سابقه تدریس یک ترم در دو مرکز علمی کاربردی
   همکاری در کارگاه هنر مهندسی دانشگاه شهید بهشتی به مدت 3 سال
   مدرک زبان msrt 69

  • مهسا گفت:

   البته طبق معمول تاکید میکنم رزومه همه چیز نیست! مثلا شهید بهشتی اصلا رزومه براش مهم نبود و تنها سوال مصاحبه این بود “تو مقطع دکتری میخوای روی چه موضوعی به عنوان تز کار کنی؟”

 9. فلسفه گفت:

  آقای موفق میشه جواب بدین؟

  • مهسا گفت:

   سلام. دوستمون جناب موفق جواب نمیدن، اجازه بدید من جواب بدم. من رتبه 36 رشته معماری بودم که آخرین رتبه مجاز روزانه ش 86 بود! من فقط روزانه های تهران رو زدم و به دو دانشگاه به عنوان آخرین نفر دعوت به مصاحبه شدم!! روی کاغذ شانس خوبی نداشتم! اما در عمل اتفاق دیگه ای افتاد و مصاحبه من رو دانشجوی دکتری تربیت مدرس کرد. پس فکر نکنید که شانس رتبه های متوسط پایین ه! این از این!
   در مورد کارگاه، من پارسال در کارگاه ایشون شرکت کردم. کارگاه خیلی خوب بود. همه موقعیت هایی که ممکن بود در مصاحبه پیش بیاد رو تشریح کردن آقای دکترو همین باعث میشد که تو مصاحبه آدم سورپرایز (!) نشه و واکنش هاش کنترل شده باشه که خیلی در دید اساتید مهم بود به نظرم! به عنوان کسی که از ایشون خیلی چیز یاد گرفته و الان هم دانشجوی دکتری است، کارگاه رو عمیقا و اکیدا پیشنهاد میکنم.
   براتون آرزوی موفقیت دارم.

  • موفق گفت:

   فلسفه ی عزیز
   ایشون نحوه ی برخورد با سوالاتی که براشون جوابی نداریم یا تا حدی مسلطیم رو برامون به خوبی تشریح کردن،حتی بعضی اساتید سوالاتی رو میپرسن که تا حدودی شما رو در هم بریزن تا قدرت تسلطتون رو محک بزنن و عکس العمل شما رو ببینن.
   شما میتونین کتاب ایشونو همونطور که دوستمون گفتن تهیه کنین،کتابشون هم میتونه راهگشای خوبی باشه

 10. مهدی گفت:

  دوستانی که تهرانن برن،

 11. موفق گفت:

  کارگاه بسیار خوبیه و دکتر محمدی با صبوری همیشگی خود به تک تک سوالات بچه ها پاسخ می دادندو ایشون اکثر نکات کاربردی رو تو کارگاه مطرح کردن که از نحوه ی سلام کردن تا پاسان مصاحبه چه از نظر مباحث علمی و چه مباحث برقراری ارتباط . ایشون عالی هستند.

  • امیر گفت:

   جناب موفق شما شرکت کردید بنظرتون برای کسانی که رتبه های متوسط هم آوردن بازهم جوابگو هست یا نه؟ چون اساتید ممکن است به عمد یا با سئوالات سخت رتبه های متوسط را رد کنند هرچند مصاحبه شون خوب باشه و به رتبه بیشتر اهمیت بدن تا بقیه نکات. منظورم از رتبه متوسط اینه که مثلا اگه آخرین نفر مجاز رشته 500 باشد و فرد رتبه اش نزدیک 100 تا 200 باشد.

   • موفق گفت:

    درست میفرمایید.
    اتفاقا خیلی خوبه یک سری باور های غلطی که برای ما جا افتاده و با شرکت تو کار گاه میبینیم خیلی هاااش اشتباه بوده و شیوه های مواجهه با سوالاتی که براشون پاسخی نداریم رو بهمون یاد میدادن:)