مدرسان شریف بسته مقاله نویسی کتاب مصاحبه دکتری نگاره

تحصیل 500 هزار دانشجوی تحصیلات تکمیلی در دانشگاه آزاد

نسبت دانشجویان تحصیلات تکمیلی دانشگاه آزاد اسلامی به کل دانشجویان این دانشگاه در بهمن 94  به 30.4 درصد رسیده است.

حمید میرزاده رئیس دانشگاه آزاد در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس با اشاره به تعداد دانشجویان دانشگاه آزاد و مقایسه آن با دانشجویان کل کشور، گفت: دانشجویان دانشگاه آزاد در مهرماه سال 92 یک میلیون و 636 هزار و 818 نفر بودند که در بهمن 94 به تعداد یک میلیون و 626 هزار و 809 نفر رسیدند.

وی افزود: نسبت دانشجویان دانشگاه آزاد به کل دانشجویان کشور در مهرماه سال 92 حدود 35.5 درصد بوده که در بهمن سال 94 به 34.5 درصد رسیده است.

میرزاده گفت: تعداد دانشجویان تحصیلات تکمیلی دانشگاه آزاد در مهرماه سال 92، 353 هزار و 773 نفر بوده که در بهمن سال 94 به 494 هزار و 262 نفر رسیده است.

رئیس دانشگاه آزاد اظهار داشت: نسبت دانشجویان تحصیلات تکمیلی دانشگاه آزاد به کل دانشجویان این دانشگاه 21.6 درصد بود که بهمن سال 94 این میزان به 30.4 درصد رسیده است. در حالی که هدف برنامه این دانشگاه این بود که در سال 1404 این میزان به 30 درصد برسد.

رئیس دانشگاه آزاد ادامه داد: همچنین تعداد اعضای هیات علمی تمام وقت دانشگاه آزاد در مهرماه سال 92، 29 هزار و 324 نفر بوده که این تعداد در بهمن سال 94 به 32 هزار و 453 نفر رسیده است.

به گفته وی در نیمه دوم سال 92 حدود 450 عضو هیات علمی، در سال 93، 605 عضو هیات علمی و تا 30 دی ماه سال 94، یک هزار و 890 عضو هیات علمی در دانشگاه آزاد جذب شدند.

 
کانال تلگرام دکتری پی اچ دی تست
 1. Amin گفت:

  سلام دوستان بنده از رشته مديريت بازرگاني به مديريت دولتي تغيير گرايش دادم، آيا توجه مشترک بودن دروس، اساتيد ايراد خواهند گرفت؟

 2. دکتری فیزیولوژی ورزش گفت:

  نتایج دکتری هفته اول خرداد اعلام میشه .

 3. کاربر گفت:

  با سلام برای ازمون ارشد دانشگاه ازاد اطلاع رسانی کرد بچه ها بنظرتون ممکنه فردا بره نتایج دکتری اطلاع رسانی کنند؟

 4. دكتر ليلا گفت:

  نتايج دكتري آزاد كي أعلام ميشه ؟ من براي تكميل ظرفيت بهمن هم دعوت به مصاحبه شدم نائين به نظرتون برم يا نه

 5. اسد اله خان گفت:

  12762 زمان ارسال: دوشنبه 16 فروردین 1395 – 09:55 تعداد بازدید: 70

  وزارت علوم بیش از ۳ هزار رشته محل ارشد دانشگاه آزاد را تایید کرد
  فهرست رشته های دارای مجوز دانشگاه آزاد اسلامی در مقطع کارشناسی ارشد در آخرین بروز رسانی شورای گسترش وزارت علوم تحقیقات و فناوری تایید شد .
  به گزارش خبرنگار مهر، دفتر گسترش آموزش عالی وزارت علوم، در آخرین بروز رسانی، فهرست رشته محل های دارای مجوز دانشگاه آزاد اسلامی در مقطع کارشناسی ارشد را اعلام کرد.

  در این بروزرسانی فهرست حدود ۳ هزار و ۴۸۹ رشته محل این دانشگاه اعلام شده که این رشته محل ها در حدود ۲۱۵ واحد این دانشگاه دایر هستند.

  واحد علوم تحقیقات استان تهران با حدود ۲۱۱ رشته محل دارای بیشترین رشته محل های مجوز دار کارشناسی ارشد بوده و پس از آن واحد تهران شمال با حدود ۱۱۲ رشته محل و واحد تهران مرکزی با حدود ۱۰۰ رشته محل دارای بیشترین رشته محل های مجوز دار مقطع کارشناسی ارشد بعد از واحد علوم تحقیقات هستند.

  واحدهای نجف آباد، تبریز، کرمان، کرج، کرمانشاه، اراک، قائم شهر نیز در میان واحدهای شهرستان دانشگاه آزاد اسلامی دارای بیشترین رشته محل های دارای مجوز کارشناسی ارشد هستند.

  به گزارش مهر، محمد فرهادی وزیر علوم تحقیقات و فناوری در اواخر سال گذشته طی نشست خبری اعلام کرده بود: طی یک سال گذشته بررسی و تعیین تکلیف رشته محل های دانشگاه آزاد توسط وزارت علوم انجام شده است و ۹ هزار رشته محل این دانشگاه از سوی این وزارتخانه تعیین تکلیف شده اند.

  وی افزود: وزارت علوم و دانشگاه آزاد در حوزه تصویب رشته های دانشگاهی تعامل خوبی با یکدیگر دارند و دانشگاه آزاد پس از ارائه پیشنهادات خود در خصوص ایجاد رشته های جدید درخواست های این دانشگاه در شورای گسترش وزارت علوم بررسی می شود.

 6. الهيات گفت:

  سلام دوستان دكتري ازاد شركت كردم وسهميه هم دارم ومعدل م بدون پايان نامه١٩/٢٥ است به نظر شما چقدر شانس قبولي در دكتري ازاد دارم؟؟ لطفاًمن را راهنمايي كنيد رشته هاي مميزي دانشگاه به چه معناست؟ تشكر

 7. جواد گفت:

  وزارت علوم هنوز خوابه……..

 8. -- گفت:

  دوستان کسی اطلاع نداره نتایج دکتری آزاد کی اعلام میشه؟؟
  سراسریا فردا اعلام میکنن 🙁
  phdtest اگه اطلاع داشتین بفرمایین
  ممنون

 9. دانشگاه آزاد - تهران مركز گفت:

  اگر مى خواهید بدانید کدام واحدهاى دانشگاه آزاد ارزش خواندن دوره دکترى دارد ، ببینید که آن دانشگاه ، دانشکده رشته شما را دارد یا خیر؟ مثلاً کسانى که حقوق مى خوانند ببینند آیا واحد دانشگاه آزادشان دانشکده حقوق دارد یا خیر؟ منظورم دانشکده علوم انسانى نیست.

 10. کاربر گفت:

  بابا یکی بگه نتایج ازاد کی میاد؟

 11. فقه وحقوق گفت:

  سراسري يك ماه نتيجه اش اعلام شد لطفاًكسي از نتايج ازاد خبر داره؟ هلاك شديم از انتظار )

 12. میثم گفت:

  تحصیلات تکمیلی یعنی پایان نامه، یعنی مقاله، یعنی کتاب، من دانشگاه آزادی هستم، بیش از 90 درصد همکلاس های من پایان نامه هاشون رو دادن بیرون انجام دادن براشون و یک سریشونم به من پیشنهاد دادن براشون انجام بدم،ای کاش عین تمام دنیا ورودی دانشگاه ها آسون می شد و خروجیشون سخت

 13. mehara گفت:

  چند بار آزمون دکتری دانشگاه آزاد شرکت کردم هیچ نتیجه و کارنامه ای به من اعلام نکردن. الانم نتیجه دکتری امسال بطور مشکوکی دیر اعلام میشه.

 14. مسعود گفت:

  خواهشا ملتو از سردرگمی درآرین وزودتر بگین کی نتایج دکتری آزاد اعلام میشه…..

  دکتری دولتی یک ماه دیرتر برگزارشد وفردااعلام میشه …..اما دکتری آزاد که یک ماه زودتر از دولتی برگزار شده هنوز حتی نگفتن کی اعلام میشه نتایج اون !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 15. رومينا گفت:

  نتايج دكتراي آزاد كي اعلام ميشه ؟

 16. گفتن اوایل خرداد میاد اما فکر کنم دو سه هفته دیگه بیاد ایشالا
  سراسریم جلوتر اومد

 17. کاربر گفت:

  این نتیجه دکتری ازاد کی اعلام میشه؟

 18. شهاب گفت:

  نتیجه دکتری آزاد رو اعلام کنین لطفاًًًً

 19. امیدوارم قبول بشم
  سراسری که پیر ادمو درمیارن

 20. حسین گفت:

  از آمار اشتغال شون هم بگید ممنون می شیم…

 21. مجید گفت:

  دانشجو که میگیرن باید براش فرصت شغلی هم ایجاد بشه …