مدرسان شریف بسته مقاله نویسی کتاب مصاحبه دکتری کارگاه مقاله نویسی

بورس نخبگان در دانشگاه آزاد از سال آینده

رئیس هیات مؤسس دانشگاه آزاد اسلامی گفت: از سال ۹۶ برنامه داریم نخبگان کشور را در دانشگاه آزاد بورسیه کنیم.

به گزارش مهر، علی اکبر ولایتی گفت:اعطای بورسیه به نخبگان از سوی دانشگاه آزاد برنامه ریزی شده و امیدوارم که از سال ۹۶ این روند آغاز شود. اعطای بورسیه به نخبگان از سوی دانشگاه آزاد مقدمه تربیت اساتید و توسعه کیفی پژوهش در این دانشگاه خواهد شد.

وی افزود: موضوع فرار مغزها در کشور ما و دیگر کشورها وجود دارد و باید برنامه ریزی کنیم تا زمینه ماندگاری نخبگان در کشور بیشتر شود.

رئیس هیات موسس دانشگاه آزاد خاطرنشان کرد: جذب نخبگان در این دانشگاه به صورت بورسیه می تواند به ماندگاری نخبگان در کشور کمک کند.

رئیس هیات موسس دانشگاه آزاد با بیان اینکه این دانشگاه دولتی نیست اما حکومتی است، گفت: دانشگاه آزاد مربوط به نظام است بنابراین باید در این دانشگاه به جایی برسیم تا رقابت سختی میان نخبگان برای حضور در این دانشگاه ایجاد شود.

رئیس هیات موسس دانشگاه آزاد با اشاره به رغبت مردم برای علم آموزی گفت: علاقه مردم و خانواده ها به تحصیل از مهمترین سرمایه های کشور به شمار می رود بنابراین امروز شاهد فعالیت بزرگترین دانشگاه حضوری دنیا یعنی دانشگاه آزاد هستیم.

ولایتی اضافه کرد: دانشگاه آزاد کمیت خوبی دارد اما باید کیفیت آن ارتقا یابد که ارتقا کیفی این دانشگاه با اساتید باسواد و فرهیخته محقق می شود.

وی اظهار داشت: با وزارتخانه های مختلف صحبت کرده ایم تا عناوین پژوهشی دانشگاه را متناسب با نیازهای این وزارتخانه ها تدوین کنیم تا بتوانیم در رفع نیازهای کشور و پیشرفت کشور موثر باشیم.

ولایتی عنوان کرد: بسیاری از واحدهای دانشگاه آزاد از رفقای دولتی خود در زمینه تولید علم جلوتر هستند و باید در دانشگاه آزاد به نحوی عمل کنیم تا این دانشگاه ضرب المثل آموزشی کشور باشد و دانشجویان خارجی برای ادامه تحصیل در این دانشگاه علاقه داشته باشند.

 
دریافت سریع آخرین اخبار کنکور دکتری در کانال تخصصی آزمون دکتری
 1. فاطمه سامري گفت:

  من فاغ التحصیل دانشگاه بوعلی با معدل ارشد ١٧.٩٠ هستم دو تا مقاله isi دارم و سه سال سابقه تدریس در دانشگاه دولتی ایا ممکنه من رو دانشگاه ازاد بورس کنه برای دکترا؟ ممنون میشم اگه راهنمایی کنید اخه من ارشد سال ٩١ تموم شده

 2. باشگاه پژوهشگران و نخبگان جوان دانشگاه ازادحمید گفت:

  دوست عزیز من که تا حالا پاداشی بهم‌ندادن .واقعن موافقم‌مصاحبه خیلی سخت میگیرن امیدوارم من و‌شما دوستان هم بورس بشیم . سعید دوست عزیز باید نمره ۲۳داشته باشی ‌از مقالاتی که نوشته ای. سایت دانشگاه ازاد راجع به دانشگاه ازاد توضیح داده.

 3. رسول گفت:

  احسنت به این کار. کسانی که میگن بورسیه خوب نیست اینو خدمتشون عرض کنم که دوست بنده همین چند روز پیش بورسیه دانشگاه ایالتی آیووا رو گرفت. اتفاقا فارغ التحصیل کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد هست. رشته کامپیوتر با معدل 19.60
  مدرک تافل داره و …
  از دانشگاه آزاد نخبه هم در میاد. الانم که با بورسیه اش موافقت شد و ماهی 2000 دلار بهش حقوق اضافه هم میدن. هزینه هر سال این دانشگاه بیش از 23 هزار دلاره که برای این دوستم کاملا رایگان شد. همین دوستم آزمون دکتری سازمان سنجش داد و قبول نشد به خاطر سخت گیری های مصاحبه و سوالات اکثرا خارج از منبع آزمون. به این میگن چی؟ فرار مغزها. اگر براش شرایط فراهم بود توی همین ایران درس میخوند. خوش به حالش، به زودی میره حالش رو میبره. البته امیدواره قوانین ترامپ مانعش نشه.

 4. باشگاه پژوهشگران و نخبگان جوان دانشگاه ازادحمید گفت:

  باید امیدوار باشیم وناامید نشیم هیچوقت .

 5. باشگاه پژوهشگران و نخبگان جوان دانشگاه ازادحمید گفت:

  مقاله isiوinternationalو مقاله کنفرانس بین المللی به اسم باشگاه نوشته ام بازم توجه و پاداش خاصی بهم تعلق نگرفت . متاسفانه امیدوارم دوران طلایی باشد تعویض رییس و هییت مؤسس.

  • رسول گفت:

   دوست عزیز بنده هم عضو هستم. اتفاقا باشگاه خیلی خوب پاداش میده. زیر 3 ماه پاداش توی حسابه. بیست درصد هم بیشتر از خود دانشگاه میده. من که از باشگاه خیلی راضیم

  • سعید گفت:

   سلام باشگاه پژوهشگران و نخبگان جوان چی هست؟ من اصلا آشناییت ندارم .. خودم تا بحال 8 تا مقاله ی ISI دادم

 6. باشگاه پژوهشگران و نخبگان جوان دانشگاه ازاد شوشتر حمید گفت:

  احسنت بر دانشگاه ازاذ امیدوارم به این باشگاه نیز توجه خاصی بشود برلی بورس دکتری دانشگاه ازاد. من حدود دپسال هست عضو این باشگاه هستم اما پاداش خاصی بهم تعلق نگرفته و بیکار هستم.

 7. امیر رضا گفت:

  سلام.
  به نظر بنده ساده انگارانه ست در حالیکه این همه نخبه و فارغ التحصیل دکتری بیکار و آماده برای جذب وجود داشته باشه آن وقت دانشگاه آزاد بخواهد از بین دانشجویان نخبه که تازه ورود پیدا کرده اند به دوره دکتری، بورس نماید؟!
  اگر توجه کرده باشید بورس دانشگاههای دولتی هم بسیار اندک شده تا چه رسد به آزاد…

 8. نسیم گفت:

  دانشگاه آزاد همیشه با سیاستهای خوبی که داشت بسیار موفق بود و دانشجویان و نیروی کار موفقی تحویل جامعه داد. امیدواریم با تعویض ریسان و مدیران که صورت گرفته موفقیتی که این دانشگاه داشت به باد نره

 9. سارا گفت:

  آفرین به دانشگاه آزاد

 10. دانشجوی دکتری آزاد گفت:

  این امر کیفیت سازی با این حجم پذیرش دکتری امکان پذیر نیست.