مدرسان شریف بسته مقاله نویسی کتاب مصاحبه دکتری کارگاه مقاله نویسی

اعلام نتایج آزمون دکتری ۹۶ در روز دوشنبه

کارنامه کنکور دکتری ۹۶ در روز دوشنبه ۲۸ فروردین منتشر خواهد شد.

دکتر حسین توکلی در گفتگو با مهر گفت: بر اساس ضوابط تعداد ۲۶۰ هزار و ۵۲۰ داوطلب برای شرکت در آزمون ورودی دوره دکتری نیمه متمرکز سال ۹۶ ثبت نام کردند.

وی افزود: آزمون ورودی دوره دکتری نیمه متمرکز سال ۹۶ در ۷ گروه آموزشی در ۲۴۴ کدرشته امتحانی برای تعداد ۲۶۰ هزار و ۵۲۰ داوطلب در روز جمعه ۶ اسفند ۹۵ در یک نوبت و ۵۴ شهرستان با نظم و کیفیت مطلوب برگزار شد.

توکلی گفت: در این آزمون از تعداد ۲۶۰ هزار و ۵۲۰ داوطلب تعداد ۲۱۲ هزار و ۹۴۱ داوطلب در جلسه آزمون حاضر و ۴۷ هزار و ۵۷۹ داوطلب معادل ۱۸.۲۶ درصد داوطلب غایب بودند.

وی خاطرنشان کرد: پس از برگزاری آزمون، قرائت پاسخنامه ها و محاسبه نمرات خام و نمرات تراز و سایر موارد، کارنامه داوطلبان در روز دوشنبه ۲۸ فروردین ماه ۹۶ بر روی سایت سازمان سنجش قرار خواهد گرفت.

مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور گفت: بر اساس ضوابط از تعداد ۲۱۲ هزار و ۹۴۱ داوطلب حاضر در جلسه آزمون تعداد ۱۹۹ هزار و ۳۰۳ داوطلب مجاز به انتخاب رشته شدند. تعداد ۱۳ هزار و ۶۳۸ داوطلب به علت نداشتن حدنصاب نمره علمی لازم مجاز به انتخاب رشته نیستند.

وی اظهار داشت: علاوه بر صدور کارنامه اولیه برای کلیه ۲۱۲ هزار و ۹۴۱ داوطلب حاضر در جلسه برای ۴۷ هزار و ۵۷۹ داوطلب غایب در جلسه نیز کارنامه ای مبنی بر غایب بودن آنها صادر می شود.

توکلی خاطرنشان کرد: دفترچه راهنمای انتخاب رشته های تحصیلی (دفترچه شماره ۲) در روز چهارشنبه ۳۰ فروردین ۹۶ بر روی سایت سازمان سنجش قرار می گیرد.

وی افزود: با توجه به ضوابط داوطلبانی که بر اساس مفاد اطلاعیه که به همراه کارنامه آنان در روز دوشنبه ۲۸ فروردین ماه ۹۶ منتشر می شود، مجاز به انتخاب رشته شده باشند، برای پذیرش در کدرشته محل های دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی به جز دانشگاه آزاد اسلامی از روز شنبه ۹ اردیبهشت تا چهارشنبه ۱۳ اردیبهشت ۹۶ به سایت سازمان سنجش مراجعه و با مطالعه دقیق دفترچه انتخاب رشته، با رعایت ضوابط نسبت به انتخاب ۵۰ کدرشته محل از میان کدرشته های تحصیلی مربوط به ترتیب اولویت علاقه در فرم انتخاب رشته اینترنتی اقدام کنند.

مشاور عالی سازمان سنجش افزود: داوطلبان مجاز به انتخاب رشته، برای پذیرش در کدرشته محل های دانشگاه آزاد اسلامی پس از مشاهده کارنامه می توانند به منظور انتخاب رشته در تاریخ تعیین شده به سایت مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد مراجعه و پس از مطلعه دفترچه انتخاب راهنمای رشته این دانشگاه و اطلاعیه مربوطه، نسبت به انتخاب حداکثر ۵۰ کدرشته محل از میان کدرشته های تحصیلی مربوط اقدام و کدرشته محل ها را به ترتیب اولویت در فرم انتخاب رشته اینترنتی درج کنند.

وی تاکید کرد: امکان انتخاب رشته برای داوطلبان مجاز در آزمون ورودی دوره دکتری نیمه متمرکز سال ۹۶ در هر دو سایت سازمان سنجش و مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد امکان پذیر است.

 

 
دریافت سریع آخرین اخبار کنکور دکتری در کانال تخصصی آزمون دکتری
 1. سمیرا گفت:

  من بعد وارد نمودن اطلاعات کارنامه خود را مشاهده نکردم و با پیغام داوطلب مورد نظر یافت نشد مواجه شدم.
  چکار باید بکنم

 2. شیلا گفت:

  میشه لطفا منظور از نوبت دوم رو توضیح بدید? ممنون میشم

 3. یه دوست گفت:

  کامپیوتر
  بستگی به رزومه ت داره و تعداد پذیرش, به نظر من میتونی قبول شی سعیتو بکن. موفق باشی

 4. یه دوست گفت:

  سلام بچه ها
  من شماره داوطلبی مو گم کردم , با شماره پرونده ام نمیشه نتیجه مو بگیرم سیستم میگه شماره پرونده ۷ رقمه ولی برا من ۶ رقمیه , به نظر شما چیکار کنم الان ؟
  ممنون میشم ج بدین

 5. ندا گفت:

  بچه ها میشه لطفا راهنمایی کنید. تراز دانشگاه ها هر سال برای مصاحبه فرق میکنه؟ من رتبه ۱۱۲۸٫ اخرین رتبه مجاز ۱۹۸۵٫ رشته ریاضی. میشه به روزانه امیدوار بود؟

 6. کامپیوتر گفت:

  بچه ها ۱۰۰ شدم
  به نظرتون قبول میشم؟
  آخرین رتبه مجاز سهمیه ۲۸۸

 7. حمید-مهندسی مکانیک گفت:

  سلام

  مهندسی مکانیک / گرایش دینامیک, کنترل و ارتعاشات

  رتبه : ۱۶
  بریم آماده بشیم برای جلسه مصاحبه دکترا.
  دعا کنین توی مصاحبه قبول بشم.

 8. جغرافیا و برنامه ریزی شهری گفت:

  یرو اطلاعیه مورخ ۲۷/۱/۱۳۹۶ بدین‌وسیله به اطلاع شرکت‌کنندگان آزمون ورودی دوره دکتری «Ph.D» (نیمه‌متمرکز) سال ۱۳۹۶ می‌رساند؛ کارنامه نتایج اولیه آزمون مذکور امروز (دوشنبه ۲۸/۱/۱۳۹۶) بر روی پایگاه اطلاع‌رسانی این سازمان به نشانی http://www.sanjesh.org قابل مشاهده بوده و داوطلبان با استفاده از شماره داوطلبی یا شماره پرونده و همچنین مشخصات شناسنامه‌ای داوطلب (نام‌خانوادگی و نام، شماره شناسنامه و تاریخ تولد) به کارنامه نتایج اولیه آزمون خود دسترسی خواهند داشت. آن‌دسته از داوطلبانی که براساس مندرجات کارنامه اولیه مجاز به انتخاب رشته‌های تحصیلی گردیده‌اند، می‌بایست از روز شنبه مورخ ۹/۲/۹۶ تا روز چهارشنبه مورخ ۱۳/۲/۱۳۹۶ نسبت به ثبت کدرشته‌محل‌های انتخابی خود (حداکثر ۵۰ کدرشته محل درصورت وجود) با توجه به رشته امتحانی که در آن آزمون داده‌اند، در پایگاه اطلاع‌رسانی این سازمان اقدام نمایند. به این‌دسته از داوطلبان توصیه می‌شود؛ ابتدا نسبت به مطالعه دقیق دفترچه راهنمای انتخاب رشته‌های تحصیلی و اطلاعیه‌های مرتبط با آن اقدام نموده، سپس کدرشته‌محل‌های مورد علاقه خود را، از کدرشته‌محل‌های مربوط به رشته امتحانی انتخاب و اولویت‌ها را به ترتیب علاقه، مرتب نموده و پس از آن نسبت به ثبت انتخابهای خود اقدام نمایند. (دفترچه راهنمای انتخاب رشته‌های تحصیلی این آزمون از طریق پایگاه اطلاع‌رسانی این سازمان از عصر روز چهارشنبه مورخ ۳۰/۱/۱۳۹۶ در اختیار داوطلبان مجاز به انتخاب رشته قرار خواهد گرفت).

  لازم به توضیح است اسامی معرفی‌شدگان دارای حدنصاب به منظور شرکت در مرحله دوم ( مصاحبه، بررسی سوابق علمی و پژوهشی و…) همراه با برنامه زمانی مراجعه به دانشگاههای مجری درهفته اول خرداد ماه ۹۶۰ از طریق پایگاه اطلاع‌رسانی این سازمان منتشر خواهد شد.

  ضمناً نظر داوطلبان گرامی را به موارد ذیل معطوف می دارد:

  ۱-به اطلاع آن‌دسته از داوطلبانی که با توجه به مفاد کارنامه نتایج اولیه، مجاز به انتخاب رشته در مجموعه مدرسی معارف اسلامی (کدرشته امتحانی ۲۱۸۰) گردیده و مایل به انتخاب کدرشته‌محل‌های مربوط به گرایش مدرسی معارف اسلامی هستند، می‌رساند؛ از آنجا که شرط ورود داوطلبان متقاضی در کدرشته امتحانی مذکور به دانشگاه، علاوه بر کسب نمره علمی لازم، احراز شرایط و ضوابط مندرج در دفترچه راهنمای ثبت‌نام و شرکت در آزمون مذکور (دفترچه شماره ۱)، نتیجه مصاحبه‌ای می‌باشد که توسط مدیریت جذب و ارزشیابی معاونت آموزشی، پژوهشی استادان و دروس معارف اسلامی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاهها انجام خواهد شد، لذا این‌دسته از داوطلبان چنانچه در ردیف معرفی‌شدگان دارای حدنصاب برای انجام مراحل مصاحبه قرار گیرند، لازم است حداکثر تا ۷ روز پس از اعلام نتایج معرفی‌شدگان (هفته اول خرداد ماه)، برای طی مراحل پذیرش به پایگاه اطلاع‌رسانی معاونت آموزشی، پژوهشی استادان و دروس معارف اسلامی (به نشانی http://www.asatid.org) مراجعه و ضمن ثبت‌نام در این سامانه، منتظر اعلام زمان مصاحبه از سوی معاونت مذکور باشند. بدیهی است عدم ثبت‌نام در این سامانه به منزله انصراف از تحصیل در این رشته تلقی می‌گردد. در پایان لازم به ذکر است که در گزینش نهایی وضعیت علمی داوطلبانی که مبادرت به تکمیل فرم انتخاب رشته‌های تحصیلی اینترنتی خود در موعد مقرر ننمایند و یا نتیجه مراحل مذکور از سوی معاونت فوق‌الذکر به صورت منفی به این سازمان اعلام گردد، مورد بررسی قرار نخواهد گرفت

  ۲-داوطلبانی که مجاز به انتخاب رشته می باشند وعلاقه مند به انتخاب رشته های دانشگاههای آزاد اسلامی هستند .لازم است به سایت دانشگاه مذکورمراجعه وبراساس اطلاعیه های مربوط که درسایت آن دانشگاه اطلاع رسانی خواهد شد اقدام نمایند.

  داوطلبان پس از دریافت کارنامه اعلام نتیجه درصورتی که درباره مندرجات آن سوالی داشته باشند، می‌توانند حداکثر تا تاریخ ۱۰/۲/۹۶ از طریق سیستم پاسخگویی اینترنتی مندرج در سایت این سازمان سوالات خود را مطرح نموده و از ارسال نامه پستی و یا مراجعه حضوری اکیداُ خودداری نمایند. بدیهی است به کلیه مکاتباتی (اینترنتی و یا غیراینترنتی) که بعد از تاریخ ۱۰/۲/۹۶ در این خصوص واصل گردد، ترتیب اثر داده نخواهد شد.

  روابط عمومی سازمان سنجش آموزش کشور

 9. مکانیک گفت:

  سلام رتبه ۵۰ در سهمیه، آیا شانسی برای قبولی در رشته مکانیک دارم؟

 10. سوگل گفت:

  نتایج اعلام شد
  به نظرتون با رتبه ۱۳۰ روزانه قبول می شم؟! آموزش زبان

 11. سارا گفت:

  چرا انقدر لفتش میدن احححححححححححححح

 12. افسون گفت:

  چرا نمیدن نتایجو؟؟ من واقعا دارم سکته رو میزنم

 13. جغرافیا و برنامه ریزی شهری گفت:

  امسال فقط در یک رشته میتونیم انتخاب رشته کنیم.پارسال در چند رشته انتخاب رشته شد…..مثلا: مجموعه حقوق شامل حقوق عمومی-خصوصی-بین المل-تجارت- و ..ولی امسال فقط:مثلا حقوق خصوصی …یا فقط حقوق تجارت..

 14. جغرافیا و برنامه ریزی شهری گفت:

  همه دیگه مجاز شدند..مجازشدن شرط قبولی نیست……اکثرارا از بین ۷۵ هزار نفر انتخاب می کنندد..البته برای دانشگاههای دولتی…چون حدود ۴۰ یا ۵۰هزار نفر برای مصاحبه معرفی می شوند..

 15. علوم پایه گفت:

  سلام
  من آزمون مدرسان شریف تک رقمی می شدم. آیا ممکنه توی دکتری هم رتبه ام تکرار بشه.درصدهام بهتر از آزمون
  مدرسان شد. کسی این تجربه را داره؟؟؟؟؟
  خواهش می کنم اگه کسی تجربه داره در اختیارم بذاره

  • سحر گفت:

   من پارسال دو جا دانشگاه آزاد قبول شدم
   اون موقع که کنکور میدادم و مصاحبه می رفتم فقط به قبول شدن فکر میکردم
   اما الان که دانشجو هستم درگیر کلی چیزهای دیگه شدم
   من برای همتون آرزوی قبولی دارم و امیدوارم مدرک دکترا در نهایت بدردمون بخوره انشالا

  • سحر گفت:

   شما هم تا فردا صبوری کن انشالا خبر خوبی براتون در راه باشه

   • مهدی معماری گفت:

    وااااااای چرا این نتایج نمیاد اینم شد سازمان سنجش؟
    خدایا شکر که یه سازمان سنجش داریم که در نهایت نتایج رو اعلام میکنه…….

 16. کیان گفت:

  سلام دوستان به نظرتون دانشگاه ازاد مجاز میشیم کسانی که اطلاع دارند لطفا راهنمایی کنند

 17. سایه گفت:

  سوال؟؟
  امسال ترتیب انتخاب رشته داوطلب رو در اختیار دانشگاهها قرار میدن؟؟؟ چون سالهای پیش این اتفاق افتاده و همین باعث شده اساتید دانشگاهها نسبت به کسانی که اون دانشگاهو اولویتهای بعدی قرار داده موضع بگیرن

 18. جغرافیا و برنامه ریزی شهری گفت:

  پارسال ۱۰۹ هزار نفر انتخاب رشته کرده اند..که تعداد ۵۱ هزار نفر برای مصاحبه معرفی شدند…و در نهایت تعداد ۱۱ هزار نفر پذیرش شد..

 19. جغرافیا و برنامه ریزی شهری گفت:

  اکثرا برای دانشگاه آزاد مجازند….نحوه مجاز بودن به این سبکه..۱-روزانه…مجاز می باشید….۲-شبانه و پردیس…..مجاز می باشید….۳- پیام نور و غیر انتفاعی.مجاز می باشید….۴- دانشگاه آزاد….مجاز می باشید

  • !!!!!!!!!!! گفت:

   شما قبلا یه چیزی دیگه می گفتید، خیلی هم همیشه با اطمینان!!
   اصا من یادمه که تازه ازمون داده بودیم، شما می گفتین حتمااااا رتبه هست امسال و هیچ شکی نیس!!
   من میگم شاید بهتر باشه بذاریم تا سنجش اعلام کنه، به جای اینکه خودمون نظر بدیم اونم با یقینی مثال زدنییی!!!

  • هادی گفت:

   اگه اینطوری که شما میگین واسه هردوره جداگانه مجازی رو اعلام کنن پس نمیشه گفت براساس ترازه..اگه براساس تراز باشه مثه پارسال دانشگاه ها حد نصاب شبانه و روزانه رو تعیین میکنن نه اینکه سنجش تعیین کنه مجازید یا نه؟!

 20. دکتری 96 گفت:

  این اصلا منصفانه نیست که بر اساس تراز دعوت به مصاحبه شویم. چرا که ممکن است برخی دانشگاه های معتبر به مانند پارسال، تراز پایینی را به منظور جذب دانشجوها و افراد مد نظر خود اعلام کنند. اما از طرف دیگر، اعلام تراز پایین از سوی برخی دانشگاها برای آزادی بیشتر در اعمال سلایق خود، موجب دعوت تعداد زیادی از داوطلبین به مصاحبه می شود که این امر امکان بررسی صلاحیت آموزشی و پژوهشی داوطلببن را با توجه به محدودیت زمانی مصاحبه ها غیر ممکن می سازد مگر آنکه برخی دانشگاه ها بخواهند مجددا مثل پارسال جهت غربالگری سلیقه ای، آزمون کتبی برگزار کنند تا هم تعداد کمتری به مصاحبه راه یابند و هم افراد مد نظر و نورچشمی که به هر دلیلی در آزمون تستی سنجش موفق نبوده اند اما به لطف اعلام تراز پایین از سوی برخی دانشگاها شانس مجدد یافته اند ، هنگام تصحیح برگه های آزمون تشریحی، مورد عنایت خاص قرار گیرند!! اما این فرض نباید درست باشد. چرا که فرض بر این است که اشکالات عدیده ی وارده به شیوه ی جذب دکتری در ازمون ۹۵، موجب تغییر قانون جذب دکتری برای سال ۹۶ شد و علی الاصول امسال می بایست همانند سال های ۹۲ تا ۹۴، جذب دکتری صرفا بر اساس رتبه و دعوت مستقیم داوطلبین به مصاحبه ها بدون آزمون کتبی، به تعدداد ۳ الی ۵ برابر ظرفیت هر رشته در هر دانشگاه، صورت گیرد. اما اعلام تراز پایین از سوی برخی دانشگاه ها، اجحاف بزرگی در حق کسانی ست که با توجه به تاثیر ۵۰ درصدی رتبه ی فردا، تلاش زیاد نموده اند اما نورچشمی یا دانشجوی سابق آن دانشگاه ها نبوده اند. اما امیدوارم اگر قرار است بر اساس تراز به مصاحبه ها دعوت شویم، دانشگاه ها اولا تراز پایین اعلام نکنند و ثانیا آزمون کتبی جداگانه برگزار نکنند.
  با آرزوی توفیق برای همه دوستان

  • اقلیم شناسی گفت:

   دوست عزیز خیالتون راحت مث پارسال ترازها بالا اعلام خواهد شد ک در اینصورت هم رتبه اثرگذاراست و فقط تعداد اندکی از افراد ک رتبه بهتر و تراز بالاتری دارند دعوت ب مصاحبه میشوند.

 21. ساحل گفت:

  سلام دوستان نمى دونین نتایج رو صبح مى زنن یا عصر؟

 22. کیان گفت:

  با سلام از استرس مردیم دوستان به نظرتون دعوت به مصاحبه ازاد میشیم

 23. جا مانده گفت:

  دوستان نگران نباشید
  مطمئنا هیچ یک از شما شرایط بدتر از من رو ندارید
  بعد از کلی خوندن پارسال ازمون رو قبول شدم و رتبم زیر ۵۰بود اما متاسفانه به دلیل نداشتن رزومه رد شدم
  امسال چند مقاله ای جور کردم و به هوای اینکه ازمون مثل سالهای ۹۱تا۹۴ هست فقط منابع مهم رو برای ازمون امسال خوندم اما در کمال ناباوری ازمون رو خراب کردم چون که مثل سالهای ۹۱تا۹۴ نبود و از منابع فرعی هم فراوان سوال داده بودند تا جاییکه من از ۱۴۰ سوال فقط حدود ۱۵ سوال صحیح زدم متاسفانه
  زجر اوره وقتی بهش فکر میکنم. یعنی نتیجه فردا من رد شده ام , و تمام زحماتم بر باد شد
  از نظر روحی واقعا بهم ریختم
  نمیدونم چرا سیستم ما اینجوریه که درست و درمونی منبع معرفی نمیکنند و عمر ما تلف میشه( بالای ۲۹ سالم هست)
  اما برای شما عزیزانم خبرهای خوش رو ارزو میکنم
  و از همه شما التماس دعا دارم
  امید که هیچ وقت توی زندگیتون مثل من بد نیارید
  باور نمیکنم ازمون این جوری بود و چون ازمون رو خراب کردم منتظر نتایج هم نیستم
  من از بچه های گروه علوم انسانی بودم
  موفق باشید. باز هم التماس دعا

  • سعیده گفت:

   کدوم دانشگاه ها برا مصاحبه دعوت شدید؟ یعنی بدون مقاله نمیشه هیچ امیدی داشت. پس منم بیخودی خوندم چون رزومه ندارم

   • سایه گفت:

    بدون رزومه من خیلیا رو دیدم دانشگاههای خوبی قبول شدن خیلیام با رزومه نتونستن جایی قبول شن به این چیزا نیست نا امید نباش

   • میشا گفت:

    ربطی نداره. خیلی ها رزومه اشون الکیه و با جمع کردن دیتاهای مختلف کنار هم یه مقاله الکی از توش درمیارن
    اصلا یه سری از اساتید رزومه اینجوری قبول ندارن. میگن وقتی در مورد مقاله ات از داوطلب سوال بشه و چیزی ندونه یعنی خودش انجام نداده و صدتا مقاله اینجوری بیاره هیچ ارزشی نداره

  • سایه گفت:

   بابا بر اساس تراز نه رتبه بعدم ۱۵تا یک سوم سوالاست درصد بدی نمیشه ایشالا با رزومت یه جای خوب قبول میشی اینجوری حرف نزن ادم حس میکنه اخر دنیاست

  • جزا گفت:

   خدایی زندگی مسیرهای بهتری هم داره.انقدر درگیر دانشگاه هستیم که اگه نباشه انگار تلف میشیم.اینجور نیس انصافا.امسال که برا سومین بار کنکور دکتری رو شرکت کردم به خودم آمادگی دادم که اگه قبول نشم چه مسیری رو ادامه میدم و الان ذهنم از طرفی از نتیجه فردا خالیه و هیییچ انتظاری ندارم و از طرفی هم آمادست که اگه نشد چی میشه.ناامیدی و یاس بدترین ظلم آدم در حق خودشه…

  • مهتاب گفت:

   سلام بردوستان برای رشته مدیریت مالی رتبه ام ۴۰۶ شده و دولتی مجاز نیستم و آخرین رتبه مجاز ۲۶۱۸ شده و مجاز سایر دوره ها @ آورده شده. نمره کل هم ۲۱۵۵ شده به نظر شما ایا آزاد می تواننم قبول بشوم ؟

 24. ج گفت:

  تهمینه و سایه خانم از لطف شما نهایت تشکر رو دارم ….انشاا…شما و بقیه دوستان دلتون شاد باشه…و موفق …..

  دست حق همراه همه..

  اون دوستی که کفتن سازمان سنجش کفته تا بایان وقت اداری امروز اعلام میشه صحت داره ؟؟

 25. شیمی الی 1396 گفت:

  بلاخره سنجش اطلاعیه داد
  فردا نتایج اعلام میشه

 26. ... گفت:

  سنجش یه حرکتی کرد و اطلاعیه گذاشت….

  خدایا خوشحالمون کن…..

 27. اسد گفت:

  این هم اطلاعیه
  راحت شدید؟!!!

 28. بهار گفت:

  اطلاعیه رو سازمان سنجش زد

 29. طاهره گفت:

  سنجش اطلاعیه گذاشته رو سایت

 30. مسعود آینده پژوهی گفت:

  هنوز هم قراره اطلاعیه اصلی رو فردا بدن… اینو زدن که ما دست از سرشون برداریم

 31. شیما گفت:

  بالاخره سایت سنجش اطلاعیه زد

 32. مسعود آینده پژوهی گفت:

  سایت سنجش اطلاعیه زد

 33. روش غیر متعارف خبر رسانی سازمان سنجش گفت:

  متاسفانه بر خلاف رویه سالهای گذشته سازمان سنجش تا این لحظه هیچگونه اطلاعیه رسمی در سایت سازمان جهت ارایه اطلاعات اولیه لازم در ارتباط با اعلام نتایج اولیه ازمون دکتری منتشر نگردیده است و صرفا نتایج گفتگوی مسیولان سازمان با خبرگزاری ها منتشر گردیده در حالیکه تا همین اواخر حتی چند روز قبل از هر اعلام نتیجه یا موارد مربوط به یک ازمون کشوری اطلاعات لازم در سایت سازمان قرار میگرفت.

 34. توجه توجه توجه گفت:

  یه دعا هم بکنم براتون ایشالله وقتی کارنامه رو باز می کنید درصداتون ازون چیزی که انتظار دارید بالاتر باشه

 35. توجه توجه توجه گفت:

  سلام بچه ها
  از سایت سنجش پرسیدم گفتن امروز تا پایان وقت اداری دفترچه انتخاب رشته را میگذارند و در آن تاریخ اعلام نتایج و اینکه امسال براساس رتبه است یا تراز مشخص میشه

 36. رضا گفت:

  سلام دوستان یادش بخیر پارسال من هم حس شما رو داشتم-اول قبولی بعد مصاحبه .بعد نتایج بعد تکمیل ظرفیت اول بعد تکمیل ظرفیت دوم .اووخیلی سختی کشیدم. ولی بالاخره قبول شدم اونم تو شهر خودم.تازه برین داخل دردسر شروع میشه اول هزینه ها بعد خوندنها وکار علمی از همه سختر هم ازمون زبان.ولی میتونم بگم اول برا مصاحبه خونسر باشید بعد بیخود مطالب اضافه نخونید اول پایان نامه وروش تحقیق وبعد مبنا وبیس مطالب رشته خودتون.در نهایت توکل به خدا وصبر فراوان.ضمنا دانشگاه ازاد واحدهای بین الملل هم داره که ثبت نامش تیر ومرداده.ممنون

 37. ___*سناتور*___"علوم سیاسی" گفت:

  سلام بر دوستان مهر و جان
  صبحتون بخیر…
  روز خوبی رو واسه شما خوبان آرزو مندم.
  .
  .
  میگن آدما وقتی فکرشون و روحشون و حتی جسمشون درگیر یک دغدغه خاص و مشخص هست گاهی با دیدن، گاهی با شنیدن و گاهی با نوشتن آروم میشن و به آرامش میرسن…
  .
  .
  لابه لای این موج نتایج کنکور دکتری وقتی همه ما برای اروم شدن و نوعی حس کنار هم بودن که میشه به وحدت و همزیستی روحی مجازی ازش نام برد در این سایت phdtest گرد هم جمع شدیم و با هم گپ و گفت میکنیم یادمون نره از کسایی که باعث و بانی ایجاد این محیط مجازی شدن خصوصا دوستان شریف و یاران آرام ولی صادق و وفادار phdtest صمیمانه تقدیر و تشکر کنیم.
  .
  دوستان ناپیدا اما خوش قلب phdtest
  به نوبه خودم در حالی که از سال ۹۰ و از دوره کارشناسی بیننده و مخاطب سایت خوب شما تا به امروز و فرداها بوده و خواهم بود؛ دنیا دنیا مهر و لبخند و آرامش براتون آرزومندم.

 38. لیلا غیاث گفت:

  شبکه خبر زیرنویس کرد ک فردا نتایج بر روی سایت میاد.

 39. دکتری گفت:

  خدارو شکر این راه درستیه. با این شرایط تعداد زیادی میرن مصاحبه و اونچه پ رنگ میشه سابقه علمی و پژوهشی فرد و زبان فرده. حداقل اینجوری بین کسانی که فقط تحصیل رو کتاب خوندن میدونند و کسانی که به تحقیق و زبان هم بها دادند تفاوت گذاشته میشه. با تشکر از مسئولین محترم

 40. فاطمه گفت:

  سلام دوستان
  ببینید به هر حال تقریبا هرکی خودش میدونه چطوری آزمونش رو پشت سرگذاشته و البته این رو هم میدونیم که قرار نیست معجزه ای اتفاق بیفته.سنجش هم تا موقعی که خودشون نخوان نتایج رو نمیزنن روی سایت وباز همینطور با مجاز شدن یا حتی کسب رتبه خیلی خوب توی این مرحله هم نمیشه قبولی نهایی رو تضمین کرد؛ بنابراین اضطراب و استرس و دلهره ما هیچ فایده ای نداره ونخواهد داشت …فقط باید صبور باشیم و امیدوار که هر چه که خیر هست با توجه به تلاشایی که کردیم برامون اتفاق بیفته…

 41. لیلا غیاث گفت:

  سلام بچه ها،صبح عالی بخیر.کسی از شما اطلاع داره ک موضوع پایان نامه چقدر میتونه تو مصاحبه تاثیر داشته باشه؟بخصوص تو رشته ی شیمی ؟اینکه سطح فیلد بالا باشه،مهمه؟یا ن

 42. جزا گفت:

  چه کاریه آخه؟هر روز میگن دوشنبه!تا جواب رو هم منتشر کنن ی عده رو جون به سر میکنن!اینجا هم فضاش جوریه انگار اگه قبول نشیم دیگه همه چی تمااااام!

 43. مهندسي شيمي بيوتكنولوژي گفت:

  سلام دوستان کسی میدونه فرداچه ساعتی نتیجه هاا میزنند؟؟

 44. جغرافیا و برنامه ریزی شهری گفت:

  این ۷۵هزار نفر شامل روزانه-شبانه و پردیس هستند….۱۲۴هزرار نفر هم پیام نور-ازاد و غیر انتفاعی هستند…وقتی ظرفیت کل دانشگاهها اعم از دولتی و آزاد ۲۲هزار نفر است…۱۹۹هزار مجاز به چه درد میخورد…۱۷۷هزار نفر باید مردود شوند…!!!!!!!!!!!!!

  • مهسا گفت:

   سلام
   خیر اینگونه نیست. اون ۱۲۴ هزار و ۱۵۵ داوطلب منحصرا مجاز به انتخاب کدرشته های تحصیلی از سایر دوره ها هستن. اما اون ۷۵ هزار و ۱۴۸ نفر هم روزانه و قطعا بقیه دوره ها. که به اون ۱۲۴هزار و خرده ای اضافه میشه که میشه بیش از ۱۹۹هزار مجاز به صورت کلی.

 45. تهمینه گفت:

  سلام
  وقتی از ۲۱۲ هزار نفر ۱۹۹ هزار نفر مجار میشن
  روشن هست که همه مجاز هستند. اما برای مصاحبه چند برابر ظرفیت اعلام بشه مهم است

 46. جغرافیا و برنامه ریزی شهری گفت:

  طوری که مشاور سازمان سنجش طبق خبر سایت گقته.اگه صحت داشته باشدبه نظر من .همه داوطلبان که نمره صفر و مثبت یک دارند مجازند..یعنی حتی صفر هم مجاز است..فقط میانگینهای منفی مجاز نیستند..

 47. امید گفت:

  سلام
  دوستان عزیزم این همه استرس برای چی؟
  هر آنچه خیر است و مصلحت ما در آن است اتفاق افتد. ان شاءالله

 48. ..... گفت:

  دوستان پاسخنامه آزمون هم که پر کردیم منتشر میکنن؟ آخه گفته پاسخنامه، کلید نهایی و کارنامه!

 49. جغرافیا و برنامه ریزی شهری گفت:

  اگر اکثرا مجاز بشوند..یعنی اختیارات دانشگاه برای پذیرش بالاست..همان ۱۰۰درصد است..پس آزمون الکی بوده!!!!!!!اگه این خبر صحیح باشد ولی اگر خبر اشکال داشته باشد،آزمون هم ۵۰ درصد تاثیر دارد…به هر صورت مجاز شدن عده زیادی به معنی قبولی در مرحله اول نیست..قبولی مرحله اول در مرحله انتخاب رشته و کسب حدنصاب نمره علمی لازم توسط دانشگاه پذیرنده،مشخص خواهد شد…اگر همه مجازند..حدود ۵۵درصد در مرحله انتخاب رشته حذف می گردند….

  پاسخ دادن

 50. الکترونیک گفت:

  بنظرم بعضی از دوستان بهتره برن زندگی نامشونو چاپ کنن بهتر از دکتری خوندنه ☺

 51. 0000 گفت:

  این سنجش نمیخواد یه اطلاعیه بزنه تو سایتش؟
  نکنه فردا هم نتایج نیاد!!

 52. یلدا گفت:

  متاسفانه تاکنون هیچ اطلاعیه ای از طرف سازمان سنجش تا کنون صادر نشده که فردا نتیجه رو اعلام میکنند

 53. بيتا گفت:

  چقدر سختی کشیده ایم بچه ها ، جالبه برام ، فکر میکردم بقیه از سر دلخوشی دکتری میخونن و همه چیزشون فراهم بوده ، من از دست مشکلات خونوادگی و طلاق پدر و مادر به درس پناه اوردم ، ولی ارادم پیش شماها هیچی نیست واقعا ، ایشالا قبول میشین همتون

 54. حسنا گفت:

  من که میگم غروب نتایج اعلام میشه…

  • بهنام گفت:

   اعلام بشه یا نشه هیچ تضمینی نیست قبول شدن….حتی با رتبه تک رقمی.

   • 777 گفت:

    دقیقا همین طوره. اگر بر اساس تراز اعلامی از طرف دانشگاهها باشد ، این آزمون بیهوده بوده چرا که دانشجوی مورد نظر خود را با ترازش اعلام می کنند و بقیه سیاهی لشکر خواهند بود . دقیقا مثل پارسال.

 55. سارا گفت:

  سلام دوستان من درباره مقاله علمی پژوهشی پرسیدم از شما یکی میتونه توضیح بده که چیه من دوتا مقاله استادم هز پایان نامم در اورد و یک نمره هم بهم دادن هر کدام نیم نمره حالا من از کجا بدونم این مقاله علمی پژوهشی است یا نه ؟!

  • وزین گفت:

   خوب کجا چاپ شده مجله رو ببین

  • الهه جهانی گفت:

   با توجه به نمره ای که به مقاله شما تعلق گرفته، میشه گفت در اصل علمی پژوهشی نبودن بلکه مقالات همایش هستن. چون مقالات علمی پژوهشی ۱ و نیم تا ۲ نمره بهشون تعلق میگیره و همایشی ها نیم نمره هر کدوم.
   سایت سیولیکا رو نگاه کنین احتمالا مقاله شما اونجا نمایه شده (البته اگه از تاریخ همایش ۳ ماه گذشته باشه نمایه میشه اصولا

  • حسابداری ۹۶ گفت:

   سلام ببینین من از استادم شنیدم اگه مقاله از پایان نامه باشه تو مصاحبه امتیازی نداره چون قبلا نمره‌شو گرفتین

   • مهسا گفت:

    سلام
    چنین چیزی صحت نداره. نمره مقطع قبل ارتباطی به مصاحبه دکتری نداره. رزومه که از بین رفتنی نیست. جزو سابقه شما هست و قطعا در مصاحبه تاثیر داره.

 56. ۱-۱۰ گفت:

  بالاخره یکشنبه رسید و فقط یک روز تا اعلام نتایج
  امیدوارم نتیجه در حدود پیش بینی هامون باشه و یهو شوکه و ناراحت نشیم

 57. محبوبه گفت:

  سلام دوستان .میدونم همه شرایط سخت و استرس آمیزی دارین ولی توکل کنین به خدا هرچی به صلاح آدم باشه اتفاق میفته.من تو کنکور کارشناسی یه بدشانسی اوردم و اون این بود که یه هفته قبل آزمون دست راستم از مچ شکست.همه بهم گفتن نرو ازمون ولی من رفتم و رتبه ام شد ۳۰۰۰.من قبلش کانون میرفتم و همیشه تو خراسان رتبه تک رقمی میشدم.من پزشکی میخواستم ولی سال ۸۵ با این رتبه پزشکی قبول نمیشدم ولی چون شرایط خانوادگی بدی داشتم و جو خونه خیلی بد بود نتونستم یه سال دیگه بخونم و رفتم علوم دامی خوندم.من واقعا عاشق رشته ام هستم و بعد پزشکی که قبول نشدم انتخاب ۱۵ علوم دامی مشهد بود و قبول شدم.
  برا ارشد هم یه ماه قبل آزمون اپاندیسم عود کرد و چون توجه نکردم پاره شد و من ۳ هفته بیمارستان بودم و وقتی رفتم سر ازمون اولین روزی بود که راه میرفتم.
  بازم مشهد قبول شدم با رتبه ۲۱.و هم زمان کار میکردم تو دوران ارشد ازدواج کردم و تو کارم خیلی خیلی پیشرفت کردم.
  به فکر دکترا نبودم تا اینکه پارسال تو سن ۲۷ سالگی مجبور شدم جراحی دیسک کمر کنم و ۴ ماه اصلا نتونستم راه برم بهد تصمیم گرفتم دکترا بخونم .با بچه ۱۸ ماهه و دیسک کمر و سرکار رفتن برا دکترا خوندم.
  با اینکه با شرایط سختی درس خوندم اگه قبول هم نشم ناراحت نیستم چون من تمام تلاشم رو کردم.و این برام از همه مهمتره.
  الآن منتظر نتیجه ام که اگه قبول نشدم برم مسافرت و بعد یه کار مدیریتی بزرگ رو قبول کنم و شاید تا سالهای بعد اصلا به فکر دکترا نیفتم.

 58. ج گفت:

  برادرم منم سال ٧٧دیبلم کرفتم و جند سال بعدش کارشناسی من مشکلات عدیده داشتم خواهرم سالها بیمار بود سال قبل فوت شد..

  منم سالها درس نخوندم و فکر کار بودم اما کار در شهرستانی دور برای خانمی به سختی بیدا میشد به ناجار ٧سال ترک تحصیل کردم

  سال ٩١ارشد قبول شدم بعد سالها….سه سال هم هست دفاع کردم و تمام تلاشم رو برای رزؤمه کردم…..میدونم کار نیست…اما درس تنها دلخوشی منه …که از شهرستانی مرزی برای جند سالم شده خارج شوم

  حال و هوام عوض شود ….از خیلی حرفهام فاکتور کرفتم

  اکر کار بود یا ازدواج خوبی ….محال بود درس بخونم ……

  ولی باید راضی بود به حکمت خدا

  هدفم این بود نمیشه یک نسخه واحد برای همه بیجید

  ببکاری سخته….خیلی …اما کار کجاست…..محبور به ادامه تحصیلیم

  این همه استرس تحمل میکنیم …اخرشم هیجی

  جه میشه کار ….تا لحظه ای که زنده هستیم باید تلاش کنیم و ناامید نشویم

  موفق باشید

 59. به دوست گرامی ایمان گفت:

  بله دوست گرامی متاسفانه امکان داره داوطللبی طبق کارنامه انتخاب رشته اش تراز لازم را آورده و در دانشگاه مربوطه اقدام به رسال مدارک و تمایل جهت شرکت در مصاحبه بکند ولی دانشگاه در لیست دعوت به مصاحبه ایشان را حایز شرایط مصاحبه نداند و با وجود داشتن تراز حذفش کنه البته این لزوما در مورد همه دانشگاه ها صدق نمی کند ولی من شخصا در دانشگاه … در همین سایت رتبه تک رقمی دیدم ر رشته برق گویا که دعوت به مصاحبه نشد بر عکس رتبه های با تراز کمتر و چند رقمی دعوت شدند پس همه دارندگان حد نصاب چه رتبه خوب و چه بد نباید نا امید یا امیدوار بشوند رزومه و حتی اینکه دانشگاه مورد نظر انتخاب چندم شما باشه ومهمتر از همه نظر اساتید و برداشت آنها از شخصیت شما حتی از رزومه پژوهشی آموزشی مهمتر هست پس هیچکس نا امید یا دچار اعتماد بنفس کاذب نشه، اول توکل بخدا بعد عزت نفس و صداقت و اعتماد بنفس واقع گرایانه،موفق باشید

 60. مویریت بازرگانی گفت:

  با سلام خدمت دوستان خیلی عزیزم

  با توجه به اینکه بسیاری از دوستان به استرسی که دارند اشاره می کنند دوست داشتم تجربه ای که خودم در زندگی داشتم رو برای شما تعریف کنم،

  من ورودی کارشناسی سال ۷۷ هستم و همینطور که می بینید از بسیاری از شما دوستان عزیز سن و سال به مراتب بیشتری دارم، متاسفانه در اون زمان و بدلیل مشکلات خانوادگی فراوان که بعدها به جدایی پدر و مادرم منجر شد و بیماری شدید برادر کوچکترم که حتی خطر مرگ رو هم برایش داشت دچار مشکلات روحی بسیار بدی دچار بودم و با توجه به اینکه یکسالی هم پشت کنکور بودم دوره بدی رو سپری می کردم، تا جاییکه چند باری به فکر خودکشی و ول کردن همه چیز افتاده بودم که با کمک روحی پدر بزرگ عزیزم که الان بین‌ما نیست شرایط رو تحمل کردم و توانستم در دانشگاه دولتی شهرستان رشته ای که دوست داشتم (الکترونیک) قبول بشوم، از روز اولی که وارد دانشگاه شدم سعی کردم نسبت به مشکلات خانوادگی که حالا با بی پولش شدید هم همراه بود مقابله کنم و خوشبختانه دوره کارشناسی رو بعنوان شاگرد اول دانشکده تمام کردم (در حالیکه دچار مشکلات خیلی شدید مادی بودم تا جاییکه پول ژتون غذای دانشگاه که اون موقع حدود ۲۰ تومن بود رو نداشتم و مخفیانه کارهای سطح پایین می کردم تا همکلاسیها نفهمند و شبها تا صبح درس می خوندم)، بالاخره دوره کارشناسی تمام شد و من بلافاصله در دانشگاه علم و صنعت برای فوق لیسانس قبول شدم و از ابتدا هدف خودم رو قبولی دکترا قرار دادم، از طرف دیگه در همان زمان با همسر آینده ام هم آشنا شدم و با علاقه شدیدی که به ایشون پیدا کردم و شرایط پیش آمده و بی پولی که ادامه داشت پاره وقت کار می کردم تا اینکه بعد از دو سال زمانی که داشتم روی مقاله و پایان نامه کار می کردم شغل بسیار مناسبی پیدا کردم ولی مشکل این بود که می بایست بین این دو راه یکی رو انتخاب می کردم ادامه تحصیل یا کار و ازدواج، و انتخاب من دومی بود، با تمام عشقی که به ادامه تحصیل داشتم ولی زمان تغییر جهت رسیده بود، ظرف یک شب مقاله های نیمه کاره و پایان نامه و همه چیز رو رها کردم و به کار چسبیدم، صبح و شب، بیشتر ایران رو در ماموریتها گشتم، از دشتهای کرمانشاه تا بیابانهای بلوچستان، تبریز تا ایلام تا مشهد و … زندگی من شد کار و البته درآمد مناسب داشتم، بعد از سالها برای خودم لباس و کفش می خریدم، با کسی که دوست داشتم ازدواج کردم و بعد از سه چهار سال کار مدیریتی رو شروع کردم بعد از چند سالی که به ساحل آرامش رسیدم و سال ۸۸ به فکر ادامه تحصیل افتادم و در رشته مدیریت اجرایی ادامه تحصیل دادم البته به موازات کارم
  امروز که با شما صحبت می کنم واقعا نیازی به ادامه تحصیل دکترا ندارم و تنها برای ارضای عشق قدیمی که به تحصیل دارم امسال به فکر این کار افتادم، امروز آرزوهایی که رهایشون کردم برایم فقط یک خاطره دور هستند روزهایی که فکر می کردم اگر فوق لیسانسم رو رها کنم یا دکترا قبول نشوم دنیا به آخر می رسد ولی من یک روز تصمیم به تغیی جهت گرفتم، ریسک کردم و امروز می دونم راهی رو که آمدم درست بوده و من رو به چیزهای خوب دیگری رسونده، همسری که عاشقش هستم، فرزندی که دوستش دارم، شغل مناسب، آبروی اجتماعی مناسب و درآمدی که از بسیاری از هم دوره ای هایم که دنبال ادامه تحصیل رو گرفتند و یکی دو ناشون الان استاد دانشگاه هستند بالاتر هست. این گذشت تا اینکه سال گذشته برادری که گفتم با بیماری شدید دست و پنجه نرم می کرد و حالا برای خودش رشید مردی است در یکی از بهترین دانشگاهها پذیرش دکترا گرفت و باعث شد فیل من هم یاد هندوستان بکند
  من در تمام این سالها مطالعه و پیشرفت رو فراموش نکردم، تقریبا ۱۰ مدرک حرفه ای مدیریت از دانشگاهها و موسساتی از آمریکا، فرانسه و چین دارم و در بیزینس خودم حرفه ای یک مدیر حساب می شم و حتی چند باری هم از خارج کشور دعوت به کار شده ام که بدلیل خانواده دار بودن تا کنون مقدور نشده
  تمام این داستان رو تعریف کردم که بگم نتیجه این امتحان نیست که سرنوشت شما رو‌ می سازد، اصولا سرنوشت شما رو خودتون می سازید، هر روز و هر سال انتخابهای زیادی پیش رو دارید به شرطی که خودتون رو در معرضشون قرار بدهید، شجاع باشید و برای رسیدن به چیزهایی که می خواهید ریسک کنید، مدرک دکترا می تونه چند سالی برای شما صبر کنه حتی زمان خیلی طولانی تا زمانی که شما حوس کنید دستتون رو برای گرفتنش دراز کنید یا اصلا فراموشش کنید. نگذارید اون برای شما تصمیم بگیرد بلکه این شمایید که برایش تصمیم می گیرید
  حالا بروید و بی توجه به نتیجه (هر چی می خواهو باشد) یک پیامک به سه نفری که توی این دنیا از همه بیشتر دوست دارید بزنید و بهشون بگید که چقدر دوستشون دارید و دلتون برایشون تنگ شده و اگر تونستید بزنید توی این هوای عالی بیرون و قدمی بزنید، یادتون باشد که این شمایید که زندگیتون رو میسازید و نه مطلقا هیچ کس دیگر
  شاد باشید دوستان و پر انرژی و پر از حس خوب دوست داشتن

  • به مدیریت بازرگانی گفت:

   آفرین و ماشاالله به شما الگو و الهام بخش توکل،امید و تلاش واقعا که دست مریزاد انشاالله بزودی زود خبر قبولی و کامیابی های بس بزرگ شما و تمان عزیزان را در همین سایت بشنویم

  • دکتری گفت:

   خیلی عالی و تاثیرگذار بود قلمتون. اما در دوره ای که شما ارشد گرفتید، معضل بی کاری و بی اعتباری مدارک تحصیلات تکمیلی مثل امروز اینقدر حاد نبود. به واقع ما نسل سوخته بودیم که پشت کنکورها سوختیم و به جایی نرسیدیم

  • راهب گفت:

   سلام هم دانشگاهی
   افرین
   کسی که شخصیتش شخصیت موفق باشد، چه دکترا بخواند و چه نخواند به موفقیت می رسد
   ////
   من هم تو دوراهی جوانی شما هستم هم دانشگاهی
   مطمئنم هر تصمیمی بگیرم در نهایت موفق می شوم

  • بیتا گفت:

   بسیار عالی و بینهایت عالی بود متنتون . و به جرات میگم انچنان ار موفقیت شما من خوشحال شدم که خدارو شکر کردم جای شما برای شما. و حتی غم و استرس خودم یادم رفت . احسنت بر نگرشتون احسنت و واقعا لایق زندگی زیبا هستید

  • :| گفت:

   دوست عزیز داستان زندگی دردمندی داشته اید خیلی از افراد جامعه مثل شما درد کشیده اند و برای موفقیت جنگیده اند.آفرین به این پشتکارتون که تا الان موفق بوده اید. سربلند و پیروز باشید.

  • جزا و جرم شناسی گفت:

   پیامتون بسیار طولانی و در کنارش بسیار ارزشمند بود برای خوندن…خیلی مهم و زیبا گفتین که هر روز پر از انتخاب هست.ممنون از زمانی که گذاشتین

  • داود گفت:

   خدا قوت. عالی بود

  • ** گفت:

   سلام ….الهی همیشه تو زندگیتون موفق باشید..متنتونو خوندم از اینکه مشکلاتتون تموم شد و به آرامش رسیدین خیلی خوشحال شدم..فقط یه سوال اگه واستون امکان داره جواب بدین…خداروشکر از نظر مالی تامین شدین به مادرتون میرسید؟

   • مدیریت بازرگانی گفت:

    دوست من

    سوالت بسیار زیبا و پر مفهوم بود، در حقیقت می شه روح و مفهوم زندگی رو توی همین سوال دید.
    الحمدلله مادر هم به آرامش مناسبی رسیده و در حال حاضر زندگی معمولی رو سپری می کند هرچند التیام زخمها و صدمات روحی حتی در دراز مدت هم کار ساده ای نیست، هر چند که هیچ فرزندی هیچگاه نمی تواند از زیر دین پدر و مادر بیرون بیاید و این بخصوص برای ما که ایشون برایمون هم نقش پدر رو داشته و هم نقش مادر بیشتر صدق می کنه

    • ** گفت:

     خداروشکر…از خدا میخوام همیشه سلامت باشین دلتون شاد باشه..تا اونجایی که واستون امکان داره و مشکلی برای زندگی مشترکتون پیش نمیاد به مادرتون برسید مطمئن باشین برکت زندگیتون بیشتر میشه…ممنون جواب دادین

  • سایه گفت:

   دو قطب مخالفیم
   من دوست داشتم برم سرکار و بتونم استقلال مالی پیدا کنم ولی به هر دری زدم نشد از سر بیکاری واسه دکترا خوندم هنوزم کارو ترجیح میدم و خب میدونم بعد دکترام خبری نیست ولی از خونه نشستن بهتره اینجاست که دکترا میشه انتخاب اجباری بعضیا میدونم رشتمو اشتباه انتخاب کردم چون خونوادم واسه کار کردنم محدودیت زیادی گذاشتن که به طبع غیرممکنه با همچین شرایطی کار پیداکردن اما هنوز دارم ادامش میدم به امید معجزه و البته شاید خیریته که زمان مشخص میکنه

  • نیلو گفت:

   بسیار زیبا عالی
   منم در شرایط بسیار بد درس خواندم
   نتیجه هر چی بشه ناراحت نیستم
   چون من تلاش خودمو کردم

  • مونا گفت:

   ممنون از این همه انرژی مثبت

 61. مهدی عمران گفت:

  سلام بنده واحد علوم و تحقیقات تهران میخونم، این واحد اصلا دروس گذرانده شده در واحدهای دیگر را قبول نمیکند چند نفر از همکلاسی هامون واحد تهران جنوب بودن مدیر گروه قبول نکرد و دوباره واحدها رو انتخاب کردن، البته رشته من مهندسی عمران -زلزله است بقیه رشته ها را نمیدونم

  • دکتر گفت:

   سلام
   فکر کنم در مورد دروس جبرانی ۱۰ واحد مشهور این سخت گیری نیست.
   راستی در رشته دکترا مهندسی عمران زلزله ، دکتر محمود حسینی و دکتر محجوبی و دکتر عطیمی نزاد در خصوص حصور و عیاب سخت گیری می کنند یا نه؟ و وصعیت نمره دادن انها چگونه است؟
   ضمنا کدام اساتید دکتری زلزله علوم تحقیقات ساده گیر و سخت گیر هستند البته در عین داشتن سواد خوب؟
   ممنون اگر راهنمایی کنید.

 62. د گفت:

  شادی خانم متن شما رو خوندم
  خوش به حالتون
  ببخشید جای شما بودم نمیخوندم

  من شوهر و بجه داشتم عمرا درس میخوندم

  شهری مرزی زندکی میکنم درس تنها امید منه….این جند روزه بالای بیست نفر که دکتریشؤن تمام شده میکویند بخدا کار نیست اینده نیستش دکتری ووووو

  نخون

  اخه نخونم جکار کنم ….!!

  ولی از امروز که سیل رو از اخبار دیدم خیلی ارام شدم اخه جرا استرس

  دنیا به همین راحتی تمام میشود…..جرا لذت نبریم از زندکی

  من اکه بدرم کمی بولدار بود عمرا درس میخوندم …..

  واقعا با سختی این سه ساله مقاله نوشتم

  وقتی به این فکر کنیم خوب تلاشمان رؤ کردیم هر یک با توجه به مشکلات خودمان ……وووو
  که با هر کس دیکه فرق دارد

  بهتره دیکه راضی به حکمت خدا باشیم

  تا به ارامش برسیم

  • .. گفت:

   منم همینطور :)))) اگر ازدواج کرده بودم و بچه داشتم ترجیح میدادم برای رشد خودم راهی به جز دکترا خوندن پیدا کنم و صد البته اولویتم آینده فرزندم میبود!

  • شادی گفت:

   درسته که من الان خانواده دارمو به عنوان یه مادر فکر آینده بچه ام هم هستم ولی مشکلی که هست همون حس رضایت درونیه که زحمت زیادی برای پایان نامه ارشدم کشیدم موضوع بین رشته ای بود و استادی داشتیم که میگفت موضوع رو عوض کن نمی تونی به نتیجه برسی که به نتیجه رسید و نهایتا مقالات خیلی معتبر که دو استاد راهنمای من همچین مقالاتی تا حالا نداشتن و هر وقت که ببینمشون به خاطر این مقالات تحسینم میکنن حالا هم خدا رو شکر مشکل مالی ندارم ولی با این همه تلاش آخرش رسیدم به اینجا میگم اینهمه تلاش باید یه نتیجه ای داشته باشه حالا فقط یه معلم دبیرستانم که از یه طرف بچه ها رو تشویق به درس خوندن میکنم از یه طرفم میگم آخرش میشید من خیلی حرص نزنید مطمئن باشید که پسرم رو اگر درس نخونه هدایتش میکنم سمت بازار کار مطمئنن موفق تر خواهد بود نمونه اش همسر من که لیسانس داره و به خاطر فکر اقصادیه قویی که داره درامدش خوبه ولی در مقابل منی که درس خوندم تتیجه زحمتهایی که کشیدمو نگرفتم

 63. Hadi گفت:

  فقط فقط فقط واسه مصاحبه دقیق جزوات خلاصه ولی کامل و یا خلاصه های خودتونو دقیق بخونین

 64. Hadi گفت:

  اره بله اونطوره با اون درصد ها حتم اون رتبه های نزدیکشو میارین ولی فقط مصاحبه رو مسلط برین اصل اونو رتبه ات چقدر عم باشه تو مصاحبه اگه بخوان بردارن اگه اساتید بخوان برمیدارن منظورم پارتی بازی نیست ها

 65. منا گفت:

  سلام بچه ها.من یه سوال دارم میخوام دوستان راهنماییم کنن.من دانشجو دکتری ترم چهار هستم خرداد امتحان جامع دارم .دانشگاه آزاد شهرستان.متاسفانه دانشگاه محل تحصیلم جز بدون مجوزاست البته ورودیای ۹۵ مجوز دارن ما ۹۴ بودیم گفتن که مورد تایید نیست.درخواست انتقالی دادم دانشگاه قبول نکرد گفتن انتقالی فقط برای سهمیه های ایثارگرانه.بخاطر این مشکل دوباره امسال کنکور دادم درصدام بد نیست علوم تحقیقات تهران قبول میشم به احتمال زیاد.حالا موندم برم مصاحبه یا اگر قبول شدم از این دانشگاهی که هستم انصراف بدم برم تهران یا نه؟نمیدونمم این واحدایی رو که گذروندم تطبیق میدن یانه.اگر قبول نکنن باید دوباره هزینه واحدا رو بدم دوباره از نو برم سر کلاس.نمیدونم باید چه کار کنم.لطفا دوستان راهنمایین کنن