مدرسان شریف بسته مقاله نویسی کتاب مصاحبه دکتری نگاره

اعلام شرایط و نحوه ثبت‌نام دکتری بدون آزمون 96-97 آزاد

پذیرش بدون کنکور استعدادهای برتر دانشگاه آزاد اسلامی در سال 96-97 بر اساس شرط معدل و نیز بررسی شاخص‌های پژوهشی – آموزشی و مصاحبه صورت خواهد گرفت. دکتری بدون ازمون ازاد 97

به داوطلبان عزیز شدیداً توصیه میکنیم جهت اطلاع از آخرین اخبار و اطلاعات پذیرش بدون ازمون دکتری ازاد به عضویت کانال تخصصی دکتری پی اچ دی تست درآیند… کلیک کنید…

به گزارش پی اچ دی تست، بنا بر اعلام مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی، براساس بخشنامه شماره ۷۰/۱۹۱۷۱ مورخ ۹۴/۳/۲۶ موضوع آئین نامه جامع پذیرش بدون آزمون استعدادهای برتر و فارغ التحصیلان ممتاز برای ورود به دوره های تحصیلی بالاتر در دانشگاه آزاد اسلامی:

۱- کلیه حائزین شرایط درخواست کننده دوره دکتری تخصصی شامل استعدادهای برتر و فارغ التحصیلان ممتاز براساس حداقل معدل ۱۷ برای رشته های دامپزشکی، ۱۸/۵ برای رشته های علوم انسانی و ۱۷/۵ برای سایر رشته ها با رعایت سایر شرایط مندرج در شیوه نامه اجرایی براساس معدل و رتبه بندی و متناسب با ظرفیت برای هر یک از رشته/محل های انتخابی گزینش و برای مصاحبه علمی به گروه های تخصصی مربوط معرفی می شوند. امتیاز نهایی هر داوطلب براساس شاخص های پژوهشی – آموزشی و مصاحبه منطبق بر شیوه نامه اجرایی محاسبه و به عنوان شاخص برای گزینش نهایی داوطلبان ملاک عمل قرار می گیرد.

۲- دارا بودن حداقل نمره پایان نامه ۱۸/۵ جهت کلیه رشته ها.

۳- متجانس و همنام بودن رشته فارغ التحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد با رشته انتخابی در مقطع دکتری تخصصی.

۴- داوطلبان دوره بدون آزمون در صورت کسب شرایط دعوت به مصاحبه لازم است نسخه ای از فایل مقالات و یا مجلات علمی ISI تولیدات علمی چاپ شده در مجلات پژوهشی فارسی زبان و غیر فارسی زبان داخلی یا خارجی یا خود را با فرمت اعلام شده در زمان مصاحبه به گروه ISC تخصصی مربوطه ارائه نمایند.

۵- ترم تابستانی و مرخصی بدون احتساب سنوات جزء نیمسال های تحصیلی محسوب نمی شوند مشروط به این که تعداد نیمسال های تحصیلی دوره کارشناسی ارشد ناپیوسته از ۶ نیمسال بیشتر نشود.

۶- دانشجویانی که دارای دروس معادل سازی شده باشند، شامل پذیرش بدون آزمون نمی شوند.

گفتنی است جهت پذیرش در دوره بدون آزمون برای مربیان رسمی شاغل در دانشگاه آزاد اسلامی، سهمیه جداگانه ای وجود ندارد و کلیه داوطلبان در پذیرش از شرایط یکسان برخوردارند.

همچنین قابل توجه است که متقاضیان شرکت در دوره دکتری تخصصی بدون آزمون باید رشته ای متجانس و همنام با رشته فارغ التحصیلی دوره کارشناسی ارشد خود را در مجموعه انتخاب نمایند و در زمان ثبت نام از مقطع کارشناسی ارشد فارغ التحصیل شده باشند.

شرایط و زمان ثبت نام دکتری بدون آزمون 97 دانشگاه آزاد

 
کانال تلگرام دکتری پی اچ دی تست
 1. بهرام پسندیده پارسا گفت:

  اعلام شرایط و نحوه ثبت نام دکترای بدون آزمون دانشگاه آزاد اسلامی واحد جنوب رشته حسابداری. با تشکر

 2. امیر گفت:

  با سلام
  میخواستم بدونم ثبت نام دکتری بدون ازمون هم از یک اذر تا هفتم هست یا زمان دیگری هست ؟
  با تشکر

  • مهسا گفت:

   سلام
   اگه منظورتون دکتری بدون ازمون ازاد هست که ثبت نامش همزمان با انتخاب رشته داوطلبان با ازمون هست.
   برای بدون ازمون سراسری هم که فراخوانشون مجزا از سوی دانشگاه ها اعلام میشه و از طریق همین سایت و کانالش هم اطلاع رسانی میشه.

 3. الهام گفت:

  سلام
  معدل ارشد من ۱۸/۵۲ هستش ولی به دلیل ندادن مقاله ، نمره پایان نامه م شد۱۸ ، آیا با این وجود تحت هیچ شرایطی نمیتونم دکتری بدون آزمون شرکت کنم ؟

  • مهسا گفت:

   سلام
   متأسفانه چند ساله که درمورد شرایط بدون ازمون سختگیری میشه. با این حال اگه دوست دارید میتونید شانستون رو امتحان کنید. ممکنه سختگیری نکنن و در قیاس با رقبا بهتون شانس حضور در مصاحبه رو بدن.

 4. مریم گفت:

  باسلام آقای علوی فاضل ظاهرا شرط معدل علوم انسانی را از ۱۸/۵ به ۱۸ تقلیل داده می خواستم ببینم با پایان نامه است ؟ یا بدون پایان نامه ۱۸٫۵ ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.

 5. مهشاد گفت:

  سلام
  من مهر ۹۵ دکترای آزاد قبول شدم ولی ثبت نام نکردم.الان میتونم تو تکمیل ظرفیت ۹۶ شرکت کنم؟

 6. سیما گفت:

  دوستان سلام
  من فارغ التحصیل آبان ۹۴ هستم به صورت ۵ ترمه شدم ، سال قبل هم به دلیل ۵ ترمه بودن مردود شدم با توجه به نمره مصاحبه خوبم ، الان می تونم بدون آزمون شرکت کنم ؟
  لطفا جواب بدید اگر امکان داره
  با احترام و سپاس
  سیما

 7. میکروبیولوژی گفت:

  سلام
  ایا اگه دانشگاه ازاد بدون ازمون پذیرفته بشیم بازم هزینه شهریه باید بدیم؟
  لطفا جواب بدید

 8. سايه گفت:

  سلام، من ورودى مهر ٨٩ هستم و تاریخ دفاع پایان نامه شهریور ٩٢…
  مى تونم بدون آزمون شرکت کنم؟؟
  معدل ١٨/٩۶
  نمره پایان نامه ١٩/۵٠

 9. saba گفت:

  سلام دوستان
  من رشته علوم انسانی معدل کارشناسی ارشدم ۱۸/۴۵هست. بقیه شرایط رو هم دارم . به نظرتون به خاطر ۵ صدم اختلاف دیگه حق شرکت در دکتری آزاد بدون آزمون رو ندارم..
  جواب بدیییییییید لطفا

 10. سقطی گفت:

  با سلام، من پارسال بدون ازمون یه بار شرکت کردم امسال هم میتوانم یا نه؟ لطفا بگید. قبول شدم اما نرفتم

 11. نازنین گفت:

  باسلام ، تو را خدا یکی جواب منو بده ، من ۳۱ شهریور ۹۶ فارغ تحصیل میشم، تمام نمرات ثبت شده و دفاع پایان نامه ام خرداد ماه ۹۶ است، معدلم بدون احتساب پایان نامه ۱۸،۸۶ هست،مقاله هم درحال ثبت است آیا میتوانم بدون آزمون دکتری شرکت کنم ؟

 12. دریا گفت:

  تورو خدا یکی بگه وقت ثبت نام کی هست

 13. ندا گفت:

  دکتری بدون آزمون هم تکمیل ظرفیت داره؟

 14. رضایی،، گفت:

  سلام دوستان
  برای بدون آزمون دکتری یک شرط اساسی تجانس رشته ارشد و دکتری است. کسی می دونه آیا با ارشد مدیریت اجرایی میشه دکتری مدیریت صنعتی بدون آزمون ثبت نام کرد؟؟؟؟؟؟؟

 15. علی بهداشت مواد غذایی گفت:

  من چگونه شانس قبولی با یک انتخاب رشته خوب دارمبا رتبه۲۰۰

 16. میشه دو رشته ثبت نام کرد؟

 17. کوروش گفت:

  اینده پژوهی تودفترچه آزاد نیست!!!!!!

 18. Fatemeh132668 گفت:

  سلام۰دوستان .من یه سوالی دارم. خواهش میکنم جوابمو بدید. من شرط معدل و تعداد ترم و نمره پایان نامه رو دارم اما مقالم ثبت نشده که تا خرداد اونم اوکی میشه .بنظرتون میتونم شرکت کنم؟

 19. میعاد گفت:

  سلام.ببخشید من کارشناسی ارشد معماری رو یک ترم در دانشگاه ازاد شبستر در رشته معماری خوندم و ۸ واحد را در ازاد شبستر پاس کردم و دوبار کنکور ارشد معماری دادم و از ازاد تبریز قبول شدم و از شبستر انصراف دادم و به تبریز ثبت نام کردم و ۸ واحدی که در ازاد شبستر خونده بودم رو در ازاد تبریز برابرسازی و معادل سازی کردند.ولی بند شش ایین نامه میگه : دانشجویانی که دارای دروس معادل سازی شده باشند، شامل پذیرش بدون آزمون نمی شوند…ایا این بند شامل من هم میشه یا نه؟؟ممنون

 20. reyhan گفت:

  از کجا بفهمیم کدام دانشگاه پژوهش محور دارد؟

 21. reyhan گفت:

  بدون آزمون تکمیل ظرفیت نداره؟تا چند سال میتونیم از این سهمیه استفاده کنیم؟

 22. معمار گفت:

  سلام با توجه به اینکه نوشته باید فارغ التحصیل شده باشن داوطلبا از ارشد پس کسایی که ۳۱/۶/۹۶ فارغ التحصیل میشن و درحال حاضر دانشجو هستن نمیتونن ثبت نام کنن ؟ ؟؟؟؟درسته ؟

  چون پارسال دیدم یه سری دانشجو بودن با این حال ثبت نام کردن بازم

  برای همین جای سوال بود برام

 23. همایون گفت:

  سلام دوستان شاید سوالم خیلی مسخره به نظر برسه اما به نظر شما اگر امسال دعوت به مصاحبه بشیم امکان داره مثلا سال دیگه یا زمان تکمیل ظرفیت بریم؟؟؟

 24. pariisan گفت:

  سلام
  آیا حداقل معدل های ذکر شده با احتساب نمره پایانامه هست؟؟

 25. مهرتاش گفت:

  کسی هست که تحربه مصاحبه در رشته روان شناسی دانشگاه آزاد رو داشته باشه,حدودا می دونید چه زمانی هست,می خوام بدونم زمان تقریبی من تا اون موقع چقدره؟اگه دو ماه فرصت داشته باشم خیلی عااااااالی می شه!

 26. مهرتاش به رسول گفت:

  شما مطمین هستید معادلسازی فقط منظور ارشده؟من در دوره لیسانس و فوق شاگرد اول دانشکده بودم ,منتها به دلیل ورود به حوزه کاری و گذشت چند سالی مطالب رو تا حدودی فراموش کردم و می بایست تا زمان مصاحبه با تلاش زیاد خودم رو آماده کنم,حالا برام خیلی مهمه با داشتن کلی مشغله اشتباه نکنم و زمانم رو اشتباهی سپری نکنم,ممنون می شم با اطمینان بهم پاسخ بدید.

  • رسول گفت:

   روز مصاحبه فقط ریز نمرات ارشد رو میخوان. برای ثبت نام هم فقط باید معدل ارشد نوشته بشه. بر این اساس مشخصه این بحث معادلسازی فقط مربوط به ارشد هست.

 27. محمد گفت:

  رشته ارشد من معماری منظر بود
  یکی از گرایش های معماریه
  الان میتونم دکتری بدون ازمون همون معماریو انتخاب کنم ؟
  یا باید معماری منظر بزنم باز

 28. امیر علی گفت:

  سلام
  من در دوره کارشناسی ارشد ۴ ترم و ۱ تابستان داشتم ، مشکلی برای شرکت وجود داره؟

 29. امیر علی گفت:

  سلام
  من در دوره کلزشناسی ارشد ۴ ترم و ۱ تابستان داشتم ، مشکلی برای شرکت وجود داره؟

 30. مهرتاش گفت:

  سلام من چند واحد معادلسازی دارم اما در دوره لیسانس ,مربوط به فوق لیسانس نمی شه,بقیه شرایط رو دارم ,می تونم دکتری بدون آزمون شرکت کنم؟

 31. ii گفت:

  من تمامی شرایط را دارم اما نمره پایان نامم ۱۸٫۰۹ هست قبول نمیکنند؟

  • داوطلب گفت:

   نه دوست عزیز نمیتونید،اگه شرکت کنید ،بعد قشنگ میذارن مصاحبه هم برید ،موقع اعلام نتایج که میخواید نتیجتون رو چک کنید،دقیقا نوشته بخاطر فلان شما حائز شرایط پذیرش بدون ازمون نیستید،

 32. سلام
  من در حال حاضر سرباز هستم و تازه اموزشیم تموم شده
  میتونم شرکت کنم؟