مدرسان شریف بسته مقاله نویسی کتاب مصاحبه دکتری نگاره

اعلام نتایج اولیه دکتری ۱۳۹۶ علوم پزشکی

رئیس مرکز سنجش آموزش پزشکی با اشاره به اعلام نتیجه اولیه آزمون دکتری تخصصی و دکتری پژوهشی رشته های علوم پزشکی گفت: داوطلبان مجاز تا ۲۸ خرداد فرصت دارند انتخاب رشته کنند.

به گزارش خبرگزاری مهر، نتایج مرحله اول آزمون دکتری تخصصی و دکتری پژوهشی (Ph.D) رشته های علوم پایه پزشکی، بهداشت و تخصصی، داروسازی و دندانپزشکی سال ۱۳۹۶ (دوره های روزانه، شهریه پرداز، دانشگاه آزاد اسلامی و بورس تحصیلی برای رشته های اخلاق پزشکی و آموزش پزشکی) در سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی اعلام شد.

داوطلبان می توانند با مراجعه به سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی از نتیجه اولیه خود مطلع شوند و در صورت واجد شرایط بودن برای انتخاب رشته / محل، تا یکشنبه ۲۸ خرداد فرصت دارند فرم انتخاب رشته خود را تکمیل کنند و در غیر این صورت از فرآیند پذیرش حذف خواهند شد.

داوطلبان مجاز به انتخاب رشته باید در روزهای ۲۵ تا ۲۸ خرداد نسبت به تعیین اولویت انتخاب رشته خود اقدام کنند. همچنین این داوطلبان باید در روزهای ۲۸ تا ۳۱ خرداد ماه با ورود به سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی و فعال کردن گزینه ارسال سوابق فرم های مربوطه را بارگزاری کنند.

داوطلبانی که در آزمون کتبی حدنصاب نمره را کسب کرده اند به تعداد دوبرابر به آزمون شفاهی دعوت به عمل آمده است.

مصاحبه های آزمون دکتری گروه علوم پزشکی از ۱۴ تیر تا ۱۸ مرداد ۹۶ توسط دانشگاه های علوم پزشکی مناطق ۱۰ گانه آمایشی برگزار می شود.

مصاحبه دوره های آموزش محور دکتری در گروه علوم پایه در ۴۵ رشته در یک منطقه آمایشی، ۱۴ رشته در دو منطقه آمایشی و ۲ رشته در سه منطقه آمایشی انجام می شود.

مصاحبه دوره های دکتری پژوهش محور نیز از ۲۰ تیر ماه آغاز می شود.

منطقه آمایشی نام دانشگاه ها
منطقه آمایشی ۱ مازندران، گلستان، شاهرود، سمنان، بابل، گیلان
منطقه آمایشی ۲ تبریز، ارومیه
منطقه آمایشی ۳ همدان، کرمانشاه، کردستان
منطقه آمایشی ۴ اهواز
منطقه آمایشی ۵ شیراز،  هرمزگان
منطقه آمایشی ۶ قزوین، زنجان، قم
منطقه آمایشی ۷ یزد، شهرکرد، کاشان، اصفهان
منطقه آمایشی ۸ کرمان
منطقه آمایشی ۹ مشهد، بیرجند
منطقه آمایشی ۱۰ دانشگاه های ایران، تهران، شهید بهشتی، علوم بهزیستی، شاهد، بقیه الله، ارتش، تربیت مدرس و واحدهای علوم دارویی و علوم تحقیقات دانشگاه آزاد

سازمان های انستیتو پاستور، ، جهاددانشگاهی، رویان، سازمان انتقال خون

رئیس مرکز سنجش آموزش پزشکی پورکاظمی افزود: ما برای این آزمون تنها در کارنامه گزینه مجاز به انتخاب رشته را اعلام کردیم و نمره و رتبه برای داوطلبان اعلام نشده است و علت آن نیز این است که نمره بالاتر یا پایین تر در زمان مصاحبه افراد تاثیری ندارد و داوطلبان اعتماد به نفس خود را در زمان مصاحبه از دست ندهند.

وی خاطرنشان کرد: نتیجه پذیرش در آزمون دکتری تخصصی بر اساس مصوبه مجلس شورای اسلامی به صورت ۵۰ درصد نتیجه آزمون کتبی و ۵۰ درصد نتیجه مصاحبه و سوابق تحصیلی در دوره آموزش محور و همچنین ۷۰ درصد مصاحبه و ۳۰ درصد نتیجه آزمون کتبی در دوره پژوهش محور است.

همچنین پور کاظمی اظهار داشت: از میان حدود ۱۰ هزار داوطلب آزمون دکتری تخصصی و دکتری پژوهشی (Ph.D) رشته های علوم پزشکی تعداد ۴ هزار و ۴۰۰ نفر یعنی به میزان دوبرابر برای مصاحبه معرفی شده اند.

رئیس مرکز سنجش آموزش پزشکی، ظرفیت پذیرش در دوره دکتری تخصصی و دکتری پژوهشی (Ph.D) رشته های علوم پایه پزشکی، بهداشت و تخصصی، داروسازی و دندانپزشکی سال ۱۳۹۶ (دوره های روزانه، شهریه پرداز، دانشگاه آزاد اسلامی و بورس تحصیلی برای رشته های اخلاق پزشکی و آموزش پزشکی) را حدود یک هزار و ۷۰۰ نفر عنوان کرد.

به گزارش مهر، آزمون دکتری تخصصی و دکتری پژوهشی (Ph.D) رشته های علوم پایه پزشکی، بهداشت و تخصصی، داروسازی و دندانپزشکی سال ۱۳۹۶ (دوره های روزانه، شهریه پرداز، دانشگاه آزاد اسلامی و بورس تحصیلی برای رشته های اخلاق پزشکی و آموزش پزشکی) پنجشنبه چهارم خرداد ۹۶ با رقابت بیش از ۱۰ هزار نفر برگزار شد.

 
کانال تلگرام دکتری پی اچ دی تست
 1. زیست فناوری گفت:

  بچه ها پارسال من با ۵۵ درصد سلولی و مولکولی و ۱۰ درصد بیوشیمی رتبم شد ۲۲۰ و مجاز نشدم امسال هم نتونستم برام مصاحبه لطف میکنید بگید درصدهای افراد مجاز حدودا چنده؟ خیلی ممنون میشم.

  • شقایق گفت:

   درصد ندادن که..فقط گفتن مجاز

  • بیوتکنولوژی پزشکی گفت:

   من پارسال سلولی و مولکولی رو ۶۵ زدم و بیوشیمی رو ۸۳ و ایمونو رو ۱۶ و بیوانفورماتیک رو ۱۰ برای مصاحبه دعوت شده بودم ولی قبول نشدم. پارسال اونایی که قبول شدن بالای ۸۰ بود درصد سلولیشون. امسال سلولی نسبت به پارسال سخت تر بوده. باید ببینیم بچه ها چه درصدی زدن. تا اونجا که من پرس و جو کردم امسال میانگین ۵۵ تا ۶۵ زدن سلولی رو چون سخت بوده‌

 2. بیوتک پزشکی گفت:

  و اون مبباحثی که به عنوان موضوع پیشنهادی برای ارایه بهتون داده شد چی بود

  • نگین گفت:

   شما هم مجاز شدید؟ معلوم نیست چرا تراز رو اعلام نکردن ؟ اینجوری که رتبه ۱ با ۸۰ هیچ فرقی نداره. دوست عزیز من پارسال مجاز نبودم شما میدانید پارسال آخرین رتبه مجاز چند بود؟

   • بیوتک پزشکی گفت:

    بله در رشته بیوتکنولوزی. شما رشتتون چیه؟
    گفتن برای اینکه همه با انگیزه برای مصاحبه حاضر بشن رتبه رو نزدن!!!!!!!!!
    نه از پارسال خبر ندارم ولی هر سال متفاوته چون مثلا امسال ایمنیش واقعا سخت بود

   • بیوتک پزشکی گفت:

    درصداتون امسال تو چه حدودیه

 3. بیوتک پزشکی گفت:

  سلام
  میشه بگین در هر ایستگاه چه سوالاتی مطرح میشه

 4. بیوتکنولوژی پزشکی گفت:

  سلام
  من پارسال مصاحبه شرکت کردم‌. بصورت ایستگاهی برگزار میشه.

 5. پزشکی مولکولی گفت:

  بچه ها، کسی در مورد نحوه مصاحبه وزارت بهداشت اطلاعی داره؟

 6. شقایق گفت:

  دوستان اینجا کسی مدیریت خدمات بهداشت نیست