• مشاوره و اخبار آزمون دکتری 98 - 99 و دکتری بدون کنکور استعداد درخشان

 •   مدرسان شریف بسته مقاله نویسی کتاب مصاحبه دکتری

  اعلام جزئیات برگزاری مصاحبه دکتری ۱۳۹۶ دانشگاه سمنان

  زمان، شرایط و مدارک لازم ثبت‌نام جهت شرکت در مصاحبه آزمون دکتری تخصصی سال تحصیلی ۹۶-۹۷ دانشگاه سمنان اعلام شد.

  به گزارش پی اچ دی تست، دانشگاه سمنان از بین داوطلبان آزمون ورودی دوره دکتری سال ۹۶ که حدنصاب علمی لازم را کسب کرده باشند در رشته گرایش های مندرج در اطلاعیه دانشجوی دکتری تخصصی (Ph.D) می پذیرد.

  داوطلبان حاضر در جلسه آزمون که برای آنها کارنامه مرحله اول (سنجش علمی) توسط سازمان سنجش آموزش کشور صادر شده است و حدنصاب علمی لازم را کسب کرده اند می توانند از ساعت  ۸ صبح روز شنبه مورخ ۶ / ۳ / ۹۶ تا قبل از شروع مصاحبه هر رشته محل با مراجعه به سامانه آموزشی گلستان به نشانی (www.golestan.semnan.ac.ir از طریق اینترنت اکسپلورر IE) نسبت به ثبت نام برای ارزیابی تخصصی (مرحله دوم) اقدام نمایند. تاریخ های انجام مصاحبه علمی در هر کدرشته محل به شرح جدول شماره ۱ می باشد. شایان ذکر است حدنصاب لازم برای داوطلبان دارای سهمیه ایثارگر ۷۰ درصد و برای داوطلبان دارای سهمیه رزمندگان و مربیان حائز شرایط ۸۰ درصد حدنصاب اعلام شده برای داوطلبان آزاد می باشد.

  دریافت جدول زمانبندی مصاحبه آزمون دکتری تخصصی ۱۳۹۶ دانشگاه سمنان

  ۱- نحوه تشکیل پرونده عبارت است از: تکمیل فرم شماره ۱ و بارگذاری آن به همراه یک قطعه عکس و تمام مدارک مورد نیاز مندرج در بند ۷ در سامانه آموزشی گلستان به نشانی (www.golestan.semnan.ac.ir) با فرمت jpeg و حجم حداکثر kb 400.

  ۲- نحوه ارزیابی تخصصی داوطلبان شامل ارزیابی سوابق علمی، پژوهشی و آموزشی به شرح زیر می باشد:

  الف- سوابق آموزشی، پژوهشی و فناوری حداکثر ۲۰ نمره:

  • پژوهشی و فناوری ۱۵ نمره
  • آموزشی ۵ نمره

  ب- مصاحبه علمی و سنجش عملی (۳۰ نمره):

  • بندهای مربوط به هر بخش و حداکثر امتیاز هر بند و نحوه امتیازدهی

  ۳- مدارک مورد نیاز:

  • تکمیل فرم شماره ۱
  • یک قطعه عکس ۴ × ۳
  • اصل شناسنامه و کارت ملی و تصویری از تمامی صفحات شناسنامه و کارت ملی
  • کارنامه آزمون نیمه متمرکز دکتری سال ۱۳۹۶
  • اصل مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشد و ریزنمرات هر دو مقطع

  تبصره ۱- آن دسته از داوطلبان که فارغ التحصیل دوره کارشناسی ناپیوسته می باشند علاوه بر اصل مدرک کارشناسی ناپیوسته می بایست اصل مدرک کاردانی را نیز ارائه نمایند.

  تبصره ۲- اصل گواهی تأیید شده توسط دانشگاه محل تحصیل، برای آن دسته از دانشجویان سال آخر که حداکثر تا تاریخ ۳۱ / ۶ / ۹۶ در مقاطع کارشناسی ارشد و یا دکتری حرفه ای فارغ التحصیل خواهند شد.

  • توصیه نامه علمی از دو عضو هیأت علمی دانشگاه (های) محل تحصیل که یکی از آنها باید از سوی استاد راهنمای دوره کارشناسی ارشد داوطلب صادر گردد.
  • اصل مستندات سوابق پژوهشی
  • واریز وجه غیر قابل استرداد به مبلغ ۰۰۰/۸۸۰ ریال بابت هزینه هر مصاحبه به حساب دانشگاه سمنان از طریق درگاه الکترونیکی سامانه گلستان.
  • اصل حکم کارگزینی برای داوطلبان حائز شرایط سهمیه مربیان رسمی قطعی و یا رسمی آزمایشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری.
  • اصل معرفی نامه رسمی از سازمان بسیج مستضعفین- سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و یا وزارت جهاد کشاورزی برای داوطلبان سهمیه رزمندگان.

  *تذکر: تمامی مدارک فوق بایستی در سامانه گلستان بارگذاری شده و اصل آنها را باید در زمان مصاحبه حضوری به همراه داشته باشید.

  ۴- شرایط اختصاصی دانشگاه:

  • مرحله دوم (ارزیابی تخصصی) آزمون نیمه متمرکز دکتری در سال ۹۶ در دانشگاه سمنان براساس مصاحبه علمی انجام خواهد شد.
  • درصورت کسب حدنصاب نمره مرحله دوم (سوابق آموزشی، پژوهشی و مصاحبه علمی و سنجش عملی)، نمره نهایی داوطلب برای پذیرش به عنوان دانشجوی دکتری تخصصی در مرحله دوم توسط دانشگاه به سازمان سنجش آموزش کشور اعلام خواهد شد.
  • پذیرش دانشجو با توجه به ظرفیت پذیرش اعلام شرده در هر کد رشته محل و سهمیه پذیرش مربوط برحسب نمره نهایی داوطلب به عهده سازمان سنجش کشور می باشد.
  • شهریه دوره های نوبت دوم (شبانه) و پردیس دانشگاهی در سال ۹۷ – ۹۶ اعلام شده است.

  ۵- محل برگزاری مصاحبه یا آزمون تخصصی:

  • مصاحبه یا آزمون تخصصی هر یک از رشته گرایشها در دانشکده های مربوطه انجام می پذیرد.

  سایر موارد:

  • انجام مرحله دوم (ارزیابی تخصصی) برای داوطلبانی که در مرحله اول (سنجش علمی)، شرکت نکرده یا فاقد شرایط و ضوابط لازم (عدم کسب حدنصاب، فارغ التحصیل نشدن در زمان مقرر، عدم اعتبار کارنامه و … ) باشند تحت هر عنوان ممنوع است.
  • با توجه به تصویب قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران و سایر مصوبات مربوطه، گزینش داوطلبان واجد شرایط در هر مرحله از آزمون، به شرط کسب حدنصاب علمی (در سهمیه رزمندگان حداقل ۸۰ % و در سهمیه ایثارگران حداقل ۷۰ % نمره در هر یک از مراحل آزمون برای آخرین فرد پذیرفته شده در گزینش آزاد) اختصاص می یابد.
  • مرحله دوم برای هر داوطلب صرفاً یک بار انجام می شود. عدم مراجعه داوطلب در مرحله دوم در تاریخ های اعلام شده در جدول به منزله انصراف وی تلقی شده و انجام مصاحبه، برای داوطلبی که در تاریخ های اعلام شده شرکت نکرده باشد، امکان پذیر نخواهد بود.

  مطالب مرتبط

  تدوین و ابلاغ طرح جامع دوره‌ دکتری تا دو ماه آینده... معاون آموزشی وزارت علوم از تدوین و ابلاغ طرح جامع دوره‌ دکتری تا دو ماه آینده خبر داد و گفت: در قالب این طرح شرایط عمومی توسعه دوره‌های دکتری باز تعری...
  حل مشکل ارز دانشجویان دکتری برای فرصت مطالعاتی... وزیر علوم گفت: مشکل ارز دانشجویانی که برای فرصت مطالعاتی دکتری اعزام می شوند حل شده است. به گزارش خبرگزاری مهر، منصور غلامی امروز در حاشیه بر...
  جذب تنها 20 درصد از فارغ التحصیلان دوره دکتری به عنوان هیأت علمی... معاون آموزشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری اعلام کرد: تنها 20 درصد از فارغ‌ التحصیلان دوره دکتری می‌ توانند در محیط‌ های دانشگاهی جذب هیأت علمی شوند. ...
  انتشار اطلاعیه دانشگاه تهران در خصوص وام زمستان 97 دکتری... معاونت دانشجویی دانشگاه تهران طی اطلاعیه‌ ای مهلت ثبت‌ نام وام زمستان 1397 ویژه دانشجویان دکتری تخصصی روزانه را اعلام کرد. به گزارش پی اچ دی تست، بر ...
  بی‌نظمی، نتیجه افزایش بدون هماهنگی ظرفیت‌ دکتری 97 توسط سازمان سنجش... معاون آموزشی دانشگاه تربیت مدرس با انتقاد از سازمان سنجش به خاطر عدم هماهنگی با دانشگاه برای افزایش ظرفیت‌ ها گفت: امسال سازمان سنجش به‌خاطر اعمال سهم...
  کانال تلگرام دکتری پی اچ دی تست
  avatar
  سمانه
  سمانه

  سلام باتوجه به اینکه سایت باز میشهریالبنظرتون هنوزم مهلت ثبت نام داره سمنان؟

  احمد
  احمد

  کسی ۱۴ مصاحبه داره مکانیک؟

  احمد
  احمد

  سلام دوستان دانشگاه سمنان رشته دکترا مهندسی مکانیک سازه و بدنه رو تازه اورده سواله برام

  MARIA
  MARIA

  سلام بچه ها من چندروز پیش وارد گلستان برا ثبت نام دانشگاه سمنان شدم.ولی چون مدارکم کامل نبود ثبت نام نکردم و از سایت خارج شدم.حالا که دوباره میخوام وارد بشم ارور میده که شناسه کاربری یا گذرواژه اشتباهه.نمیدونم چکار کنم؟اگه کسی میتونه لطفا منو راهنمایی کنه لطفا خیلی مضطربم.

  123456
  123456

  سلام دوستان . برای ورد به لینک دانشگاه سمنان باید وارد دانشگاه سمنان شده و در قسمت سامانه ها و پایگاه ها، گزینه سامانه گلستان را انتخاب کنید.
  کد کاربری شماره داوطلبی شما هست که باید ابتدای آن عدد ۲۷ را بیاورید و گذر واژه هم شماره ملی شما هست.
  موفق و پیروز باشید

  سولماز
  سولماز

  سلام
  منظور ازشناسه کاربری چیه در سیستم گلستان دانشگاه سمنان؟؟؟؟برای بار گزاری مدارک و ثبت نام برای مصاحبه

  امیر
  امیر

  سلام دوستان
  در سامانه دانشگاه سمنان لینکی جهت ثبت نام وجود نداره
  اگه کسی اطلاعاتی داره لطفا راهنمایی کنه

  آی سان
  آی سان

  سلام. منم سایت و دیدم یانکی واسه ثبت نام وجود نداشت.

  آی سان
  آی سان

  لینکی

  احمد
  احمد

  سلام کسی اینجا سازه بدنه اورده روزانه مکانیک ؟

  soma
  soma

  ۴۰۱۱و ۴۰۰۰

  aram
  aram

  چقدر بد از پژوهشگاه جا موندم

  کنکور اقتصاد ۹۶
  کنکور اقتصاد ۹۶

  بچه ها فرم شماره یک کجاست

  اقتصاد
  اقتصاد

  کسی میدونه تراز سمنان واسه رسته اقتصاد چقدر بوده؟ ممنون میشم بگید