مدرسان شریف بسته مقاله نویسی کتاب مصاحبه دکتری نگاره

امروز؛ آخرین مهلت انتخاب رشته تکمیل ظرفیت دکتری ۹۶

مشاور عالی سنجش گفت: داوطلبان آزمون ورودی‌ دوره دکتری سال ۹۶ تا ساعت ۲۴ سه‎شنبه ۲۵ مهر فرصت دارند در مرحله تکمیل ظرفیت انتخاب رشته کنند.

به گزارش خبرگزاری مهر، توکلی تاکید کرد: داوطلبانی که تاکنون نسبت به انتخاب رشته اقدام کرده اند نیز می توانند تا ساعت ۲۴ روز سه شنبه ۲۵ مهرماه ۹۶ فرم انتخاب رشته خود را با توجه به رشته ها و ظرفیت های جدید ویرایش کنند.

وی افزود: آن دسته‌ از داوطلبانی‌ که‌ قبلاً در ردیف پذیرفته شدگان نهایی آزمون دکتری «Ph.D» سال ۱۳۹۶ قرار گرفته و به عنوان پذیرفته شده اعلام شده اند مجاز به شرکت در مرحله تکمیل ظرفیت هستند، اما اگر در مرحله تکمیل ظرفیت پذیرفته شوند قبولی قبلی آنان «کان‌لم‌یکن» تلقی شده و باید در کدرشته قبولی جدید ثبت‌نام کنند و ادامه تحصیل دهند.

مشاور عالی سازمان سنجش گفت: گزینش‌ نهایی‌ در هر یک‌ از کدرشته‌های تحصیلی‌ اعلام شده در این اطلاعیه، مطابق‌ شرایط و ضوابط مندرج‌ در دفترچه های راهنمای شرکت در آزمون و انتخاب رشته‌های تحصیلی (شماره ۱ و ۲) و اطلاعیه‌های قبلی آزمون‌ مذکور انجام‌ خواهد شد.

وی یادآور شد: نتایج معرفی شدگان چند برابر ظرفیت هر یک از کدرشته محل‌های مندرج در این اطلاعیه در تاریخ دوشنبه ۱۵ آبان ۹۶ از طریق سایت اینترنتی این سازمان برای انجام مراحل مصاحبه دانشگاه‌ها اعلام خواهد شد.

 
کانال تلگرام دکتری پی اچ دی تست
 1. سوگل گفت:

  با نظر حامد عزیز موافقم .
  بله منم ادبیاتی هستم.

 2. حامد گفت:

  بای قبولی تنها آوردن رتبه ی خوب ملاک نیست ارز الان به فکر مقالات …اگر می تونید علمی پژوهشی …یا برای بعضی رشته ها آ ی اس آی …یا همایشی ….کتاب اگر شد تالیفی یا ترجمه ……یا مستخرج از رساله …مدرک زبان ..رو حتما جور کنید …اینا امتیاز دارن …امتیاز کتاب از بقیه بیشتره …بعد برای رشته های علوم انسانی مقالات علمی پژوهشی ….بعد در درجه ی بعد مقالات همایشی ….بعضیا حتی مدرک کامپیوترم میارن …کتاب شعر یا داستانم اگه دارید که با خودتون برای مصاحبه ببرید اگر هم نوشته دارید تا سال بعد برای چاپشون اقدام کنید …به هر حال اساتی نگاه می کنن….مخلص کلام …پر بار باشید والا صرف قبولی در آزمون ملاک قبولی در دانشگاه نیست …..

 3. سوگل گفت:

  آقا حامد شما رتبتون چند شد؟
  رشته ادبیات هستین شما؟؟؟؟

 4. حامد گفت:

  goo.gl/L2QlnE

  ✅ پاسخ به سؤالات متداول درخصوص تکمیل ظرفیت دکتری ۹۶ سراسری

  ۱- چه کسانی می‎توانند در تکمیل ظرفیت آزمون دکتری ۹۶ شرکت کنند؟
  بنا بر اعلام سازمان سنجش، کلیه داوطلبانی که در آزمون دکتری ۹۶ ثبت‌نام و شرکت نموده‌‌اند و با توجه به کارنامه آزمون دارای نمره کل مثبت می‎باشند (چه کسانی که در مرحله اصلی مجاز شده و چه کسانی که مجاز نشده‎اند و در مصاحبه نیز شرکت نکرده‎اند) و حتی داوطلبانی‌ که‌ در مرحله اصلی در ردیف پذیرفته‎شدگان نهایی آزمون دکتری سال ۱۳۹۶ قرار گرفته و به عنوان پذیرفته‏‌شده اعلام شده‎اند، مجاز به شرکت در مرحله تکمیل ظرفیت می‌باشند.

  ۲- آیا مرحله تکمیل ظرفیت آزمون دکتری ۹۶ نیز مصاحبه دارد؟
  بله، پس از انتخاب رشته، فرآیند پذیرش در مرحله تکمیل ظرفیت نیز همانند مرحله اول خواهد بود و پذیرفته‎شدگان می‎بایست پس از اعلام نتایج دعوت به مصاحبه، در مرحله دوم آزمون در دانشگاه‎ها شرکت نمایند.

  ۳- در تکمیل ظرفیت دکتری ۹۶ سراسری چند رشته‎محل را می‎توان انتخاب کرد؟ آیا امکان انتخاب رشته‎‎ای بجز رشته امتحانی وجود دارد؟
  هر داوطلب مجاز است متناسب با کد رشته امتحانی خود حداکثر تا ۱۵ کدرشته‎محل را انتخاب نماید. بنابراین امکان انتخاب رشته‎محل‎هایی غیر از رشته امتحانی داوطلب مهیا نخواهد بود.

  ۴- آیا با پذیرش در تکمیل ظرفیت دکتری ۹۶ سراسری، قبولی قبلی داوطلب از بین می‎رود؟
  بنا بر اعلام سازمان سنجش، چنانچه پذیرفته‎شدگان مرحله اصلی آزمون دکتری ۹۶ در این مرحله از پذیرش، متقاضی رشته‌های تحصیلی مرحله تکمیل ظرفیت شوند و در ردیف پذیرفته‎شدگان نهایی این مرحله نیز قرار بگیرند، قبولی قبلی آنان «کان‌لم‌یکن» تلقی گردیده و مطابق ضوابط می‌بایست در کدرشته قبولی جدید ثبت‌نام و ادامه تحصیل نمایند و هیچ‎گونه تقاضایی بعد از اعلام نتایج پذیرفته نخواهد شد.

  ۵- شروع به تحصیل پذیرفته‎شدگان تکمیل ظرفیت دکتری ۹۶ سراسری از کدام ترم خواهد بود؟
  بنا بر اعلام سازمان سنجش، نیمسال پذیرش دانشجو در هریک از کدرشته‎محل‌های تکمیل ظرفیت دکتری ۹۶ متناسب با امکانات و نظر دانشگاه یا مؤسسه محل قبولی، در اولین ترم تحصیلی ممکن خواهد بود.

  ۶- اگر داوطلبی در ترم بهمن از مقطع کارشناسی ارشد فارغ‎التحصیل شود، می‎تواند در تکمیل ظرفیت شرکت کند؟
  بله، کلیه متقاضیانی که حداکثر تا تاریخ ۹۶/۱۱/۳۰ موفق به اخذ مدرک کارشناسی ارشد گردند، می‎توانند در تکمیل ظرفیت دکتری ۹۶ شرکت کنند.

  آخرین اخبار تکمیل ظرفیت دکتری
  https://telegram.me/joinchat/BBL_7jv5yCTw1CwARMbkGA

 5. حامد گفت:

  برای توضیحات بیشتر برای شما دوستان …به امید موفقیت و قبولی همتون.و من جمله من..

 6. Hani گفت:

  بچه ها تو رو خدا کمک
  دانشگاهها تراز جدیدشون رو به سازمان سنجش اعلام کردند یا هنوز موقعش نشده؟من اگه دانشگاه خودم تراز رو کم نکنه دعوت نمیشم

 7. نرگس گفت:

  سلام من شرکت کردم اما مجاز نشدم میتونم تکمیل ظرفیت شرکت کنم

 8. م گفت:

  کسی رشته فیزیک نیست که بدونه تراز دانشگاها چیه؟
  آیا با تراز ١۶۵٠ رشته فیزیک امید به دعوت به مصاحبه هست
  دانشگاه تبریز و کرمانشاه ی

  • حامد گفت:

   تراز دانشگاه ها رو معمولا سازمان سنجش و اون افراد ی که در مرحله ی قبل انتخاب رشته کردن و براشون کارنامه ی قبولی یا عدم قبولی اومده می دونن …اگه در مرحله ی قبل کارنامشو دارید اون دانشگاهی که زدید و الان هم می خواید اون رو بزنید به کارنامه مراجعه کنید …همینطوری هیچکی ترازا رو نمی دونه ….و بدتر گمراه میشید …البته بعضی اوقات بعضی سایتا یی مثل همین تراز بعضی از دانشگاه ها رو میزنن اما نه همشون رو …

 9. مریم گفت:

  من رشته مشاوره هستم با توجه به اینکه تنها یه رشته و شهر وجود داره ارزش ثبت نام داره لطفا راهنمایی کنید

 10. بهنوش گفت:

  من مجاز شدم ولی دعوت به مصاحبه نشدم میتونم تکمیل ظرفیت شرکت کنم لطفا جواب بدید

 11. روناک گفت:

  من ازاد مجاز شدم اما دعوت ب مصاحبه نشدم.ایا میتونم در تکمیل ظرفیت شرکت کنم؟ یا این تکمیل برا سراسریه؟ والله کسیم جوابگو نیست زنگ میزنم اپراتور اصلا وصل نمیشه‌امروز اخرین مهلته.خواهشا یکی صادقانه کمکم کنه. ایا میتونم امروز تکمیل ثبتنام کنم و مبلغ دفترچه چقدره و لینکش رو اگه میشه بفرستید واسم و ایا باید از جدول جدید انتخاب رسته کنم یا قدیم؟ یکی کمک کنه.واقعا خسته شدم ازینهمه ابهام

  • ali گفت:

   کنکور آزاد و سراسری مشترک میباشد.
   هر کسی که در آزمون شرکت کرده مجاز می باشد.
   بنابراین شما نیز می توانید.

  • رسول-کامپیوتر گفت:

   هیچ چیز مبهمی وجود نداره.
   شما اطلاعیه ها و اخبار و حتی کامنت دوستان در همین سایت رو اگر مرور کنید، می بینید که همه چیز شفافه.
   علت اینکه برای شما مبهمه این هست که پیگیر نبودید.

  • Zahra گفت:

   با سلام
   بله شماهم میتونید ثبت نام کنید
   این تکمیل ظرفیت برای سراسریه که شامل روزانه و شبانه ( نوبت دوم ) و پردیس ها هستش
   باید از روی دفترچه تکمیل ظرفیت که در سایت سازمان سنجش هست انتخابهاتون رو انجام بدید
   معمولا ثبت نام تکمیل طرفیت سراسری رایگانه اما مطمئن نیستم امسال هم رایگانه یا نه

  • حامد گفت:

   ببینید این تکمیل ظرفیت برای کنکور سراسری هست . تکمیل ظرفیت آزاد حدود ۲ الی سه هفته پیش بود …که تموم شد مهلتش …

 12. نگار گفت:

  منظورش از پذیرفته شدگان نهایی کیا هستن؟؟الان من هم میتونم انتخاب کنم؟؟ من فقط مرحله اول روزانه امام صادق رو اوردن اما مصاحبه قبول نشدم خواهشا راهنمایی کنید

 13. ترانه گفت:

  سلام اگر دفاع نکرده باشیم، می تونیم شرکت کنیم و در صورت قبولی این ترم رو مرخصی بگیریم تا دفاع کنیم؟

  • حامد گفت:

   اگه دفاع نکرده باشید تا ترم زمستان به شما وقت می دن تا دفاع کنید البته باز دانشگاه با دانشگاه فرق می کنه …معمولا برای سراسری نمی زارن همچین کاری بکنید ….شما الان سریع برو رو پایان نامه کار کن …اگه هم می دونی که رتبه ات به قبولی و انتخابایی که زدی می خوره سریع پایان نامه رو تموم کنید .رشتتون چیه ؟اینا اعلام نتایج باد و زمان مصاحبه بزارن آذر ماهه ..شما تا آذر می تونی پایان نامتو تموم کنی و در صورت قبولی یه گواهی از دانشگاه بگیری که تموم کردی … برای مرخصی باز م تا کید می کنم دانشگاه با دانشگاه فرق می کنه بعضیا نمیزارن ….بعضیام که پولی ان شاید بزارن …چون می دونن بالاخره باید از شما اون پوله رو بگیرن …معمولا دانشگاه آزاد و پردیسا راه میان ولی شما به اینا کار نداشته باش تا آذر ماه می تونید تموم کنید رساله رو

 14. رها گفت:

  کسی میدونه پردیس خودگردان چقدر امکانش هست قبول شم ترازم با ترازی که دفعه قبل داده بود حدود ۱۰۰۰ تا کمتر بود.ممکنه قبول شم؟

 15. سلام گفت:

  سلام
  ببخشید کسانیکه که قبولی روزانه را در مرحله نیاوردند الان میتوانند در تکمیل ظرفیت رشته های روزانه را انتخاب نمایند.باتشکر کریمی

  • حامد گفت:

   سلام …آره می تونن بزنند همه رو حتی روزانه …ولی به تراز دانشگاه ها و رتبه ای که آوردید هم در حین زدن تکمیل ظرفیت توجه کنید چون انتخاب زیادی ندارید …مثلا اگه رتبه خیلی خوب نیست روزانه ی جاهای دور رو در اولویت بزارید بهتره .باز هم هر طور صلاح شماست …اینا که چیزی نیست .امیدتون بخدا باشه …موفق باشید