مدرسان شریف اولین کنفرانس ملی مدیریت و اقتصاد جهانی کنفرانس بین المللی تحقیق و توسعه در علوم انسانی، مدیریت و اقتصاد کنفرانس آینده مهندسی و تکنولوژی ششمین کنفرانس بین المللی پژوهش در مهندسی، علوم و تکنولوژی کنفرانس بین المللی علوم و مهندسی در عصر تکنولوژی ششمین کنفرانس بین المللی مدیریت، اقتصاد و علوم انسانی رویکردهای پژوهشی در مدیریت ، اقتصاد ، حسابداری و علوم انسانی کنفرانس بین المللی مهندسی و فن آوری اطلاعات کتابخانه فرهنگ

پذیرش دکتری پولی در واحد بین الملل دانشگاه شیراز ۹۱

واحد بین المللی دانشگاه شیراز اقدام به برگزاری دوره های دکتری و دکتری تخصصی (ph.D) در بیش از ۳۰ رشته-گرایش جهت نیمسال اول ۹۲-۹۱ نموده است

به گزارش پی اچ دی تست ثبت نام دکتری پولی بدون آزمون دانشگاه شیراز ( پردیس بین الملل ) تا پایان مرداد ادامه خواهد داشت.

متن اطلاعیه این دانشگاه به شرح زیر است :

پذیرش دانشجو در دوره های دکتری واحد بین المللی دانشگاه شیراز

واحد بین المللی دانشگاه شیراز اقدام به برگزاری دوره های دکتری و دکتری تخصصی (ph.D) در بیش از ۳۰ رشته-گرایش جهت نیمسال اول ۹۲-۹۱ نموده است .

شرایط عمومی  پذیرش دانشجوی دکتری

۱- دارا بودن صلاحیت عمومی جهت ادامه تحصیل.

۲- نداشتن منع قانونی ادامه تحصیل از لحاظ خدمت وظیفه عمومی برای داوطلبان ذکور

شرایط اختصاصی پذیرش دانشجوی دکتری

۱- داشتن گواهی معتبر پایان دوره کارشناسی ارشد در رشته های قابل قبول ( مطابق با جدول معرفی رشته های دکتری موجود در سایت) که مورد تأیید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری باشد.

* مدرک کارشناسی ارشد داوطلبین باید با رشته ثبت نامی مرتبط باشد.

*توجه: مدرک معادل جهت ثبت نام در واحد بین الملل دانشگاه شیراز قابل قبول نمی باشد.

۲- ارائه نمره قابل قبول از یکی از آزمونهای زبان انگلیسی به شرح زیر:

سطح

                    نمره

TOEFL paper-based

                     ۵۵۰

IELTS   Academic

                        ۶

IELTS  General

                     ۶٫۵

TOFEL اینترنتی

                     ۷۰

MCHE

                     ۶۰

TOLIMO

                    ۵۵۰

آزمون نیمه متمرکز دکتری

                    ۵۰%

آزمون دانشگاههای مادر

                    ۶۰%

در صورت عدم ارائه نمره قابل قبول در زمان آزمون شفاهی، پذیزفته شدگان موظفند تا قبل از آزمون جامع نسبت به ارائه نمره قابل قبول اقدام نمایند.

برای اطلاع از رشته های پذیرش دکتری پولی بدون آزمون دانشگاه شیراز در پردیس بین الملل اینجا کلیک کنید.

شرایط تحصیل در دوره دکتری

۱-تحصیل در دوره دکتری به صورت تمام وقت می باشد.

۲- طول دوره دکتری ۴ سال (معادل ۸ نیمسال) می باشد.

۳- تعداد واحد مورد نیاز برای فارغ التحصیلی در برنامه دکتری شامل ۱۸ واحد آموزشی و ۱۸ واحد رساله دکتری است.

۴- محتوای آموزشی برنامه های واحد بین الملل دانشگاه شیرازمطابق با محتوای آموزشی دانشگاه شیراز خواهد بود.

۵- پرداخت شهریه ثابت در هر نیمسال تحصیلی الزامی است حتی اگر دانشجو در مرخصی تحصیلی و یا فرصت مطالعاتی باشد و یا آنکه در واحد های جبرانی یا زبان ثبت نام کرده باشند.

۶- در صورت حذف ترم، انصراف و یا اخراج دانشجو از برنامه در هر یک از مراحل تحصیل و به هر دلیل، وجوه دریافتی از دانشجو بابت شهریه به وی مسترد نخواهد شد.

۷- پس از انتخاب پایان نامه تا پایان مراحل دفاع آن، ثبت نام دانشجو در تمام نیمسال های بعدی بر اساس تقویم دانشگاه همراه با پرداخت  شهریه ثابت الزامی است.

۸- مبلغ شهریه شامل هزینه های مسکن، ایاب و ذهاب، تغذیه، کتاب و سایر هزینه های دانشجویی نمی شود.

 

مدارک لازم جهت ثبت نام اولیه:

۱- تکمیل فرم ثبت نام اینترنتی،

داوطلبین گرامی می بایست مدارک زیر را اسکن نموده و در قسمت ارسال مدارک، ضمیمه فرم ثبت نام نمایند.

۲- صفحه اول شناسنامه،

۳- عکس ۴×۳ داوطلب که در سال جاری گرفته شده باشد،

۴- ریز نمرات دوره کارشناسی و کارشناسی ارشد

۵- دانشنامه دوره کارشناسی و کارشناسی ارشد( کسانی که تا این تاریخ موفق به دریافت دانشنامه دوره کارشناسی ارشد خود نگردیده اند می توانند گواهی موقت پایان این دوره را ارائه نمایند.)

توجه : دانشجویانی که نیمسال آخر دوره کارشناسی ارشد خود را می گذرانند باید از دانشگاه محل تحصیل خود گواهی مبنی بر فراغت از تحصیل تا   ۳۱/۰۶/۹۱   ارائه نمایند .

۶- ارائه گوهی رتبه ممتازی  و یا در صورتی که جزء نفرات اول تا سوم دوره کارشناسی ارشد بوده اید، و در صورت داشتن فعالیت های علمی ، پژوهشی ارائه مدرک مربوطه

۷- واریز اینترنتی مبلغ ۹۰۰٫۰۰۰ ریال برای کلیه رشته ها به نام درآمد اختصاصی واحد بین الملل دانشگاه شیراز

توجه: جهت پرداخت اینترنتی احتیاج به شماره ۱۶ رقمی پشت کارت، رمز اینترنتی کارت و رمز دوم کارت  (cvv2 ) و تاریخ انقضای کارت می باشد. جهت تهیه رمز اینترنتی کارت می بایست به خودپرداز های عضو شتاب مراجعه  فرمایید. رمز دوم کارت(cvv2 ) پشت کارت نوشته شده است.

توجه۱: لطفاً در ثبت نام دقت کافی نمائید زیرا مبلغ واریزی به هیچ عنوان مسترد نخواهد شد .

توجه۲ : چنانچه تمایل به ثبت نام در بیش از یک رشته دارید، می بایست به ازاء هر رشته یا گرایش مبلغ ذکر شده را بطور جداگانه  واریز نمائید .

توجه۳ :داوطلبان پس از ارسال موفق مدارک و ثبت نام اولیه، از طریق کد کاربری و رمز عبور که در اختیار آنان قرار داده شده است، ظرف مدت دو روز کاری (شنبه الی چهارشنبه) از صحت ارسال مدارک خود که توسط کارشناسان واحد بین الملل بررسی گردیده است، اطمینان حاصل نموده .و بعد از ثبت نام جهت پی گیری می بایست به اخبار سایت مراجعه نمایند .

پذیرش

پذیرش در مقطع دکتری از طریق کنکور سراسری(به صورت نیمه متمرکز) و هم از طریق شیوه نامه پذیرش داخلی دانشگاه شیراز(تکمیل ظرفیت)انجام می پذیرد.گزینش داخلی در  دو مرحله صورت  می پذیرد. پس از اتمام دوره ثبت نام، در مرحله اول بخش یا گروه علمی مربوطه بر اساس بررسی مدارک وصول شده از داوطلبین، با در نظر گرفتن  ۱- معدل کل دوره کارشناسی و کارشناسی ارشد۲- دانشگاه محل تحصیل ۳- سوابق آموزشی و پژوهشی ( گواهی ممتازی، مقالات، اختراعات، تألیف ، ترجمه و ….. ) داوطلبین را اولویت بندی نموده، و در مرحله بعد بر اساس آزمون کتبی و مصاحبه (برحسب رشته)و ظرفیت هر رشته، نسبت به پذیرش داوطلبین اقدام می گردد.

چنانچه در هر مرحله از پذیرش تعداد داوطلبان و یا پذیرفته شدگان هر رشته گرایش کمتر ازسه نفر باشد آن رشته گرایش تشکیل نمی گردد و مبلغ واریزی ثبت نام برگشت داده خواهد شد.

شهریه دوره دکتری:

· شهریه رشته های دکترای تخصصی دامپزشکی (  فارماکولوژی و …..) در هر نیمسال تحصیلی ۷۰٫۰۰۰٫۰۰۰ ریال می باشد.
· شهریه رشته های علوم انسانی ( تاریخ) ، علوم اجتماعی ( جامعه شناسی ، علوم اقتصادی )در هر نیمسال تحصیلی ۵۵٫۰۰۰٫۰۰۰ ریال می باشد.
شهریه رشته های دکترای گروه مهندسی در هر نیمسال تحصیلی ۷۰٫۰۰۰٫۰۰۰ ریال می باشد.

توجه:شهریه دوره دکتری برای دانشجویان ورودی ۹۲-۹۱ تا سقف ۱۰% بر حسب مصوبه هیأت امنا افزایش می یابد.

تبصره ۱ : از پذیرفته شدگان در بدو ورود امتحان معافی زبان گرفته خواهد شد و در صورتی که در بدو ورود معاف نشوند ملزم به شرکت و قبولی در امتحانات معافی بعد از آن می باشند و ملزم می باشند قبل از دفاع از پایان نامه معاف شوند.

تبصره ۲ : پذیرفته شدگان در صورت نیاز، با پیشنهاد گروه علمی مربوطه موظف به گذراندن دروس پیش نیاز می باشند.

مهلت ثبت نام:

داوطلبین می بایست مدارک لازم در بند ب را به صورت فایل های jpg  اسکن نموده وضمن پر کردن فرم ثبت نام به آن پیوست نموده و حداکثر تا تاریخ ۹۱/۰۵/۳۱  از طریق سایت اینترنتی ارسال نمایند.

قابل توجه داوطلبین :
داوطلبینی که ثبت نام می نمایند پس از اطمینان از اینکه مدارک آنها به بخش ارسال گردیده است . می بایست در اقدام بعدی حداکثر ۳ روز قبل از تاریخ مصاحبه به اخبار سایت مراجعه نموده تا از اسامی داوطلبین دعوت به مصاحبه شده ( مخصوص رشته هایی که آزمون کتبی ندارند.) و مکان و زمان دقیق مصاحبه  اطلاع حاصل نمایند.

اعلام نتایج :

اعلام قطعی قبولی از طریق سایت اینترنتی(www.shirazu.ac.ir /suid  )اعلام خواهد شد.

تلفن تماس دفتر شیراز: ۶۲۸۶۵۶۰-۰۷۱۱

عضویت در کانال تخصصی آزمون دکتری

نظرات (۱۹)

 1. شهروز می‌گه:

  باسلام
  من کارشناسی ارشد دانشگاه ازاد رشته شیمی تجزیه سال ۹۰ هستم میخواستم بپرسم ایا میتونم دکترای مجازی دانشگاه پردیس شرکت کنم لطفا توضیح بدید چطوری

 2. رقیه می‌گه:

  می خواهم در جامعه شناسی دکتری بگیرم کارشناسی ارشدمن ادبیات فارسی است

 3. لادن می‌گه:

  با سلام من فارغ التحصیل ممتاز رشته مطالعات زنان دانشگاه شیراز در سال ۹۲ هستم ایا بدون کنکور امکان ثبت نام در دوره دکترا دانشگاه آزاد هستم؟ ضمنا فرزند شهید می باشم .با سپاس

 4. ماهک می‌گه:

  سلام دوستان من ارشدم رو سال ۹۱ از دانشگاه سراسری در رشته برق گرفتم..میخوام دکتری پردیس بخونم..تو ایران کدام دانشگاهها واحد پردیس میگیره االبته بدون آزمون میخوام؟؟
  مر۳۰

 5. محمد درخشنده می‌گه:

  باسلام من دانشجوی ترم سه ارشدم رشته فیزیوژی ورزش میخواستم شرایط ثبت نام بدون آزمون دکترا.لطفا راهنمایی کنید

  • شهروز می‌گه:

   سلام وخسته نباشید من کارشناسی ارشد شیمی تجزیه دانشگاه ازاد هستم سال ۹۰ خواستم بپرسم میتونم دکترای مجازی شرکت کنم و چطوری ؟

 6. ناصر می‌گه:

  اطلاعات دقیق در مورد رشته حسابداری و برگزاری آن در سال ۱۳۹۳

 7. مسعود می‌گه:

  با سلام
  خواست بپرسم چرا در گرایشهای مهندسی مواد دوره دکتریگرایشهای کاربردی و مورد نیاز نظیر اتصالات جوشکاری و خوردگی وجود نداره و فقط رشته های تئوری هستش

 8. مهران می‌گه:

  یکی نیست به مسئولین این دانشگاه شیراز بگه اخه تا کی میخواید دانشجوهای استان فارس و دیگر استانهای همجوار رو با این سختگیریهای بی خود و بی جهت روانه دانشگاه های پردیس تهران، اصفهان و سمنان و… کنید. برید الزامات ثبت نام دکتری و ارشد بقیه پردیس ها رو ببیندی یکم پخته عمل کنید اقا جان با این سخنگیریهاتون مثلا میخواید با کدوم دانشگاه رقابت کنید. جالب شرط ثبت نام تو پردیس تمام وقت پس هزینه ثبت نام را این دانشجو از کجا بیاره بهتون بده

 9. حمید کیارشی می‌گه:

  بنام خدا می خواستم بدونم امسال از چه طریقی دانشجو دکترا می گیرید وآیا فارغ التحصیل شدگان دانشگاه شیراز زمان انتخاب نسبت به دانشگاه ازاد وپیام نور از امیتاز خاصی بر خور دارند

  ———
  http://phdtest.ir/1392/05/%D9%BE%D8%B0%D9%8A%D8%B1%D8%B4-%D8%AF%D9%83%D8%AA%D8%B1%D9%8A-%D8%AF%D8%B1-%D9%BE%D8%B1%D8%AF%DB%8C%D8%B3-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D8%B4%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D8%B2/

 10. مهدی می‌گه:

  سلام پذیرش داخلی دکترا کی انجام میشه؟رشته حسابداری هم هست؟ممنون

  سلام
  به محض قطعی شدن از طریق خبرنامه مطلع تان خواهیم کرد.

 11. مریم خسروی می‌گه:

  باسلام ایا برای امسال در رشته حقوق عمومی مقطع دکتری پذیرش دارید.باتشکر

 12. مینا می‌گه:

  سلام-ایا برای رشته روانشناسی عمومی هم امسال پذیرش دارید و اگر جواب بله است ثبت نام چه زمانی است؟

 13. Seyedreza Sameni می‌گه:

  سلام
  من در رشته MBA در گرایش MARKETING و SYSTEM MANAGMENT از دانشگاه SIKKIM MANIPAL UNIVRSITY از کالج SURYADATTA COLLEGE از کشور هندوستان ( غیر معتبر از نظر وزارت علوم و فنون ایران) فارغ التحصیل شده ام. ایا در رشته من امکان ادامه تحصیل در سطح دکترى وجود دارد؟ با تشکر

 14. مهرناز می‌گه:

  سلام برای دکتری امسال پذیرش بدون آزمون دارید ممنون اطلاع بدین رشته کشاورزی

 15. شیدا می‌گه:

  با سلام.آیا در سال ۹۳-۹۲دانشگاه شیراز جهت دکترا یولی ثبت نام دارید؟ضمنارشته کارشناسی وارشدم متفاوت است.آیا میتونم در رشته تحصیلی کارشناسیم ادامه تحصیل دکترابدم؟با تشکر

  سلام
  فعلا که مشخص نیست.
  در خبرنامه سایت عضو شوید به موقع مطلع تان خواهیم کرد.

 16. مریم می‌گه:

  با سلام
  آیا امسال (سال ۹۳-۹۲) پذیرش دکترای پولی دارید؟

 17. مریم یگانگی می‌گه:

  آیا برای امسال دکترا پولی پذیرش دارید؟

درج نظر