پارسه
گروه آموزشی وکیلی
موسسه آموزشی نگاره
عالم زاده
گروه آموزشی وکیلی
دوره نگاره
عالم زاده

اعلام تقویم آزمون MHLE سال ۱۴۰۳

از اخبار آزمون دکتری جا نمونی! ما همه اخبار رو لحظه‌ای اطلاع رسانی میکنیم! کافیه برای عضویت در کانال تلگرام کلیک کنی … و یا عضو پیج اینستاگرام سایت پی اچ دی تست بشی …

زمانبندی برگزاری آزمون زبان انگلیسی عمومی MHLE وزارت بهداشت در سال ۱۴۰۳ منتشر شد.

به گزارش پی اچ دی تست، مرکز سنجش آموزش پزشکی راهنمای برگزاری آزمون های زبان انگلیسی عمومی وزارت بهداشت (MHLE) در سال ۱۴۰۳ را به شرح زیر منتشر کرد:

آزمون زبان انگلیسی عمومی وزارت بهداشت (MHLE) دارای ۱۰۰ پرسش در سطح آزمون استاندارد تافل مشتمل بر ۳۰ پرسش درک مطلب شنیداری، ۲۰ پرسش واژگان، ۳۰ پرسش ساختار و دستور زبان (شامل ۲۰ سؤال دستوری و ۱۰ سؤال تشخیص اشتباه نگارشی) و ۲۰ پرسش درک مطلب نوشتاری است و در مجموع، دارای ۱۰۰نمره (بدون نمره منفی) است.

تقویم آزمون MHLE سال ۱۴۰۳

آزمون MHLE در سال ۱۴۰۳ در پنج نوبت به شرح زیر برگزار می شود:

دورهآغاز ثبت نام
ساعت ۱۲:۰۰
پایان ثبت نام
ساعت ۱۲:۰۰
آغاز توزیع کارت
ساعت ۱۲:۰۰
برگزاری آزمون
ساعت ۰۸:۳۰
توزیع کارنامه
ساعت ۱۲:۰۰
۷۴۱۴۰۳/۰۳/۰۶۱۴۰۳/۰۳/۳۰۱۴۰۳/۰۴/۰۴۱۴۰۳/۰۴/۰۷۱۴۰۳/۰۴/۱۷
۷۵۱۴۰۳/۰۵/۳۱۱۴۰۳/۰۶/۲۱۱۴۰۳/۰۶/۲۷۱۴۰۳/۰۶/۲۹۱۴۰۳/۰۷/۰۸
۷۶۱۴۰۳/۰۷/۲۵۱۴۰۳/۰۸/۱۶۱۴۰۳/۰۸/۲۲۱۴۰۳/۰۸/۲۴۱۴۰۳/۰۹/۰۴
۷۷۱۴۰۳/۰۹/۰۷۱۴۰۳/۰۹/۲۸۱۴۰۳/۱۰/۰۴۱۴۰۳/۱۰/۰۶۱۴۰۳/۱۰/۱۶
۷۸۱۴۰۳/۱۱/۱۰۱۴۰۳/۱۲/۰۱۱۴۰۳/۱۲/۰۷۱۴۰۳/۱۲/۰۹۱۴۰۳/۱۲/۱۹

نکات مهم

– نشانی دقیق مکان برگزاری آزمون بر روی کارت ورود به جلسه درج می شود.

– تاریخ های در نظر گرفته شده برای پایان ثبت نام، قطعی نیست و در صورت تکمیل ظرفیت یک حوزه، ثبت نام برای آن حوزه زودتر از تاریخ های اعلام شده در جدول بالا، متوقف خواهد شد.

– برای ورود به جلسه آزمون، همراه داشتن پرینت کارت ورود به جلسه و اصل کارت ملی (یا شناسنامه) الزامی است و همراه نداشتن هریک از این مدارک، موجب محرومیت از ورود به جلسه و شرکت در آزمون می شود.

– هر کارنامه دارای یک کُد ویژه به نام Certification Code بوده که در بالای آن درج می شود و درستی آن از طریق سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی به نشانی sanjeshp.ir (در پیوند «تأیید کارنامه» یا Check Certificate Validity) قابل استعلام است. بنابراین، کارنامه چاپ شده یا گواهی دیگری برای شرکت کنندگان جهت ارائه به مراجع گوناگون، صادر نخواهد شد.

– مراجع گوناگون (دانشگاه ها، سازمان ها، … ) می توانند به همین روش، از درستی کارنامه اطمینان حاصل کنند.

– داوطلب پیش از مراجعه به حوزه آزمون از کارت ورود به جلسه خود پرینت را تهیه کنند. در حوزه آزمون، امکانات تهیه کارت موجود نیست و از ورود افرادی که پرینت کارت ورود به جلسه و اصل کارت ملی (یا شناسنامه) همراه نداشته باشند به سالن برگزاری آزمون، جلوگیری خواهد شد.

– به دلیل ضرورت برقراری نظم و حفظ سکوت و آرامش در سالن های برگزاری آزمون، درهای حوزه رأس ساعت ۰۸:۳۰ بسته و از ورود افرادِ دیرآمده، جلوگیری خواهد شد.

– هزینه ثبت نام، قابل برگشت یا نگهداری برای دوره های بعدی نیست؛ پیش از اقدام به ثبت نام، از قطعیت تصمیم خود اطمینان حاصل کنند.

روش ثبت نام آزمون MHLE

الف) آماده سازی مدارک: داوطلبان باید یک قطعه عکس تمام رخ با زمینه روشن (که در سال جاری گرفته شده باشد)، کارت ملی و صفحه اول شناسنامه خود را اسکن کرده و هنگام ثبت نام، از طریق همین سایت به مرکز سنجش آموزش پزشکی ارسال کنند.

توجه: هریک از تصاویر ارسالی باید با فرمت jpg و حجم ۲۰ تا ۳۰۰ کیلوبایت باشد.

ثبت نام به صورت اینترنتی و به روش زیر انجام می شود:

– اسکن و آماده کردن مدارک (طبق مندرجات بند الف)

– ورود به صفحه اینترنتی www.sanjeshp.ir

– انتخاب پیوند «آزمون زبان MHLE»

– کلیک روی پیوند «Send Documents & Register»

– انتخاب پیوند «پرداخت الکترونیکی هزینه ثبت نام»، پرداخت هزینه ثبت نام (۶ میلیون و ۳۵۶ هزار ریال، شامل ۶ میلیون و ۲۵۶ هزار ریال هزینه آزمون و ۱۰۰ هزار ریال هزینه پیامک) طبق دستورالعمل سایت (با استفاده از کارت های بانکی عضو شتاب)

– بازگشت به صفحه ثبت نام

– ارسال مدارک به صورت جداگانه و تک تک (پس از ارسال مدارک، دکمه «Registration» فعال می شود؛ کسانی که در دوره های پیشین ثبت نام کرده بوده اند، نیازی به ارسال دوباره مدارک ندارند و فقط باید فرم ثبت نام را پُر کنند.)

– هنگام ارسال مدارک باید عنوان مدرک ارسالی را از قسمت «نوع سند ارسالی» برای هر مدرک انتخاب و سپس آن را ارسال کنند.

  • عکس پرسنلی Personal Photo
  • کارت ملی National Card
  • شناسنامه ID Card

و کلیک روی دکمه «Registration» و مشاهده فرم ثبت نام (Registration Form)

– تکمیل فرم ثبت نام (فقط با استفاده از حروف الفبای انگلیسی) و دریافت ( Registration Code). دریافت نکردن کُد ثبت نام به معنی انجام نشدن ثبت نام است.

توجه: فرم هایی که با استفاده از حروف الفبای فارسی پر شوند، حذف خواهند شد.

توجه: عدم ارسال مدارک به منزله انصراف از شرکت در آزمون است و پرداخت هزینه آزمون، انجام ثبت نام و داشتن کُد ثبت نام (Registration Code) بدون ارسال هر یک از مدارک فوق الاشاره، فاقد اعتبار بوده و مجوز شرکت در آزمون نیست.

– کسانی که در دوره های پیشین ثبت نام کرده بودند، نیازی به ارسال دوبارهی مدارک ندارند و فقط باید فرم ثبت نام را کامل کرده و کد ثبت نام را دریافت کنند.

توجه: داوطلب باید فرم ثبت نام را چاپ یا ذخیره کرده و در نگهداری از کُد ثبت نام (Registration Code) کوشا باشند. کلیه مراحل بعدی، از دریافت کارت ورود به جلسه تا دریافت کارنامه به وسیله این کُد انجام می شود.

– داوطلبان باید در بازه های زمانی اعلام شده در جدول بالا به سایت اینترنتی مرکز سنجش آموزش پزشکی مراجعه و کارت ورود به جلسه آزمون را دریافت کنند. همراه با کارت ورود به جلسه، یک برگ راهنما در اختیار شرکت کنندگان قرار می گیرد که مطالعه آن ضروری است.

– داوطلبان باید کارت ورود به جلسه آزمون را چاپ کرده و برای ورود به حوزه آزمون، آن را همراه با کارت ملی یا شناسنامه خود ارائه کنند.

– داوطلبان می توانند در تاریخهای اعلام شده در جدول بالا به سایت اینترنتی مرکز سنجش آموزش پزشکی مراجعه و کارنامه اینترنتی خود را مشاهده و چاپ کنند. کارنامه چاپ شده یا گواهی دیگری برای شرکت کنندگان صادر نخواهد شد.

نکته: در بالای هر کارنامه اینترنتی یک کُد ویژه به نام Certification Code درج شده که درستی آن از طریق سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی قابل استعلام است.

ثبت‌نام
باخبرم کن!

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها