پرديس بين المللي كيش دانشگاه تهران براي نيمسال اول سال تحصيلي 92-1391 در مقطع دكتري از طريق شيوه نامه داخلي خود دانشجو مي­پذيرد

میترسی از اخبار آزمون دکتری جا بمونی؟ ما همه اخبار رو لحظه‌ای اطلاع رسانی میکنیم! کافیه برای عضویت در کانال کلیک کنی ... و یا عضو پیج اینستاگرام سایت پی اچ دی تست بشی ...

به گزارش پی اچ دی تست داوطلبان محترم مي­توانند از تاريخ 15/05/1391 لغايت 15/06/1391 نسبت به ثبت نام اقدام فرمايند. به گفته دانشگاه تهران این مدت تمدید نخواهد شد.

پرديس بين المللي كيش دانشگاه تهران در راستای تحقق رسالت خود مبنی بر گسترش دوره های تحصیلات تکمیلی به ويژه در مقطع دکترى تخصصى، برای سال تحصیلی921391- در 16 رشته دانشجو می پذیرد.

آگاهی از رشته ها و مواد آزمون دکتری پولی پردیس کیش دانشگاه تهران

شهریه دکتری پردیس بین الملل کیش

الف شرایط عمومی:

1 – تابعيت جمهوری اسلامی ایران.

2 – نداشتن سوء پیشینه کیفری به تشخیص مراجع ذیصلاح.

3 – نداشتن منع قانونی برای ادامه تحصیل از نظر خدمت وظیفه عمومی براى داوطلبان ذکور.

ب شرایط اختصاصی:

1 – دارا بودن مدرک کارشناسی ارشد یا بالاتر از دانشگاه های داخل یا خارج کشور که به تأیید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری رسیده باشد.

تبصره: متقاضيان با مدرک تحصيلى معادل کارشناسى ارشد ، مجاز به شرکت در آزمون ورودى نيستند.

توجه مهم:

اولویت قبولی با داوطلبانی است که در آزمون نیمه متمرکز دکتری سازمان سنجش و آموزش کشور ورودی نیمسال اول سال تحصیلی 92-1391شرکت نموده و به مصاحبه تخصصی رشته مربوطه دعوت شده باشند.

2 – داشتن حداقل میانگین کل 14 از 20 در مقطع کارشناسی ارشد

3 – دانشجویان نیمسال آخر دوره کارشناسی ارشد یا دکتری حرفه ای در صورت فراغت از تحصیل تا تاريخ 31/6/9113 می توانند در آزمون شرکت نمایند.

تبصره: آن عده از داوطلبانى که تا 31/6/91 فرصت دفاع از پايان نامه کارشناسى ارشد را دارند‏، در صورت قبولى در آزمون دکترى، به صورت مشروط ثبت نام خواهند شد. بديهى است اين قبيل داوطلبان موظفند مدرک دفاع از پايان نامه تا تاريخ 31/6/91 را حداکثر تا پايان شهریور به اداره کل خدمات آموزشي دانشگاه ارائه دهند.

4– احراز حداقل نمره زبان عمومى مطابق شرح زير:

– حد نصاب لازم زبان عمومى در رشته زبان و ادبيات فارسى 10 از 20 ، در رشته هاي آموزش زبان انگليسي و زبان ادبيات انگليسي مطابق شرح مندرج در ستون ملاحظات جدول اطلاعاتي و در سايررشته­ها12 از 20 مى باشد.

– داوطلبانى که قبلاٌ حد نصاب لازم را در يکى از آزمون هاى زير از سال  2010 ميلادى به بعد کسب کرده­اند از شرکت در آزمون زبان عمومى دانشگاه تهران معاف مى باشند.

 

UTEPT

UNIVERSI

TY OF Tehran proficiency Test

IELTS

TOEFL Compute Based

TOEFL Paper Based

TOEFL IBT

TOLIMO

MCHE

مربوط به رشته زبان و ادبيات فارسى

10

5

160

490

57

490

50

مربوط به سايررشته ها به جز رشته هاي زبان و ادبيات انگليسي و آموزش زبان انگليسي

12

5/5

180

510

64

510

60

– متقاضيانى که از سال  1389  به بعد50%(مربوط به رشته زبان و ادبيات فارسي ) و 60%( مربوط به ساير رشته ها به جز رشته هاي زبان و ادبيات انگليسي و آموزش زبان انگليسي) نمره آزمون زبان عمومى ورودى دوره دکترى دانشگاههاى تهران٬ تربيت مدرس ،اصفهان٬ صنعتى شريف ، امام صادق (ع) ،‌‌‌شهيد با هنر کرمان، تبريز، فردوسى مشهدو شيراز راکسب نموده­اند از شرکت در آزمون زبان عمومى معاف مي­باشند.

– زبان عمومى در آزمون ورودى دکترى تخصصى کليه رشته هاى تحصيلى، زبان انگليسى مى باشد.

– مدت اعتبار قبولى در آزمون زبان عمومى حداکثر 2 سال پس از تاريخ برگزارى آزمون مى باشد.

توجه : كسب حداقل نمره 10 از 20 درآزمون زبان عمومي براي كليه مربيان و ايثارگران الزامي است .

ارائه و اسکن مدرک قبولى زبان عمومى در هنگام ثبت نام، براي داوطلبان كليه رشته ها به جز رشته­هاي زبان و ادبيات انگليسي  و آموزش زبان انگليسي در هنگام ثبت نام در آزمون الزامي مي­باشد.

ج‌- شیوه برگزاری آزمون اختصاصى:

آزمون در دو مرحله برگزار مي­شود:

1-     آزمون کتبی : حداکثر امتياز آزمون کتبى 50 از 100 نمره کل است و کسب حداقل 50% امتياز آزمون کتبى ( 25 از 50) در اين مرحله به عنوان شرط ورود به مرحله دوم الزامى است.

2-    بررسی سوابق علمى، آموزشى، پژوهشى و مصاحبه : در این مرحله سوابق علمى، آموزشی ، پژوهشی داوطلب توسط اعضاء هیئت علمی گروه آموزشی ذيربط بررسى و مصاحبه حضورى برگزار مى شود. حداکثر امتیاز قابل کسب در این مرحله 50 از100نمره است.

تاریخ دقیق برگزاری مصاحبه همزمان با اعلام اسامى پذيرفته شدگان مرحله آزمون کتبى متعاقباً، از طریق همین وبگاه اعلام می شود .

– نتایج :

مجموع امتیازات مکتسبه از مراحـل اول و دوم تعییـن کننـده پذيرش نهایـی داوطلبان می باشد. داوطلب باید حداقل 50% از کل امتیاز آزمون را كسب كرده باشد.

ه مواد امتحانی آزمون  :

مواد امتحانی و ضرايب مربوطه در هر رشته انتخابی داوطلب مطابق موارد مندرج در این آگهی بوده و سطح سوالات در حد دانش و تجربیات فارغ التحصیلان دوره کارشناسی ارشد هر رشته می باشد.

و ظرفيت پذيرش :

 از 100% ظرفيت سهميه آزاد

 1. 1.        30% به مربيان ( در صورت وجود داوطلب )
 2. 2.       20% به ايثارگران ( در صورت وجود داوطلب )
 3. 3.      50% به ساير داوطلبان آزاد اختصاص دارد .

تبصره : در صورت نبودن داوطلب در بندهاي 1و 2 كل سهميه 100% طرفيت به داوطلبان آزاد اختصاص مي­يابد. سهميه مربيان و ايثارگران جزء ظرفيت رسمي سهميه آزاد مي­باشد .

 1. 4.       پذيرش از طريق مقررات مربوط به استعداد هاي  درخشان دانشگاه .
 2. 5.    پذيرش مربي بدون شركت در آزمون معرفي شده از سوي اداره كل بورس و امور دانشجويان خارج وزارت علوم ، تحقيقات و فناوري .
 3. 6.       پذيرش از طريق تبديل بورس خارج به داخل معرفي شده از سوي وزارت علوم ، تحقيقات و فناوري.
 4. 7.      پذيرش دانشجويان ايراني انتقالي از خارج از كشور معرفي شده از سوي  اداره كل خدمات آموزشي دانشگاه تهران .
 5. 8.    پذيرش دانشجويان غير ايراني معرفي شده از سوي دفتر دانشجويان خارجي اداره كل خدمات آموزشي دانشگاه تهران. پذيرش جانبازان روشندل كه به صورت موردي از سوي وزارت علوم تحقيقات و فناوري معرفي مي گردند.

1-     سهميه مربيان

30% ظرفيت پذيرفته شدگان در هر رشته بر اساس مقررات به مربيان رسمي دانشگاهها و مؤسسات آموزش عالي وابسته به وزارت علوم ،تحقيقات و فناوري اختصاص دارد . لازم است داوطلبان ،حكم كارگزيني خود را همراه با ساير مدارك ثبت نام اسكن و ارسال نمايند . بديهي است به مداركي كه به غير از روش الكترونيكي و بعد از تاريخ مقرر ارائه گردد به هيچ عنوان ترتيب اثرداده نخواهد شد .

تبصره 1:كليه مربيان دانشگاهها و موسسات آموزش عالي وابسته به دستگاههاي اجرايي ،غير دولتي ،غيرانتفاعي و دانشگاه آزاد اسلامي ،در صورتي كه مراتب عضويت آنها به عنوان عضو هيأت علمي ،توسط هيات مركزي گزينش استاد ،هيأت مميزه مركزي و يا هيأت مميزه منصوب وزارت علوم ،تحقيقات و فناوري تائيد شده باشد ،با حداقل سه سال سابقه كار به عنوان عضو هيأت علمي ،مي­توانند از سهميه مذكور بهره مند شوند .داوطلب بايد فرم شماره 1 (اينجا كليك نمائيد ) را تكميل و به همراه حكم كارگزيني خود در هنگام ثبت نام اسكن و ارسال نمايد .بديهي است به مداركي كه به غير از روش الكترونيكي وبعد از تاريخ مقرر ارائه گردد به هيچ عنوان ترتيب اثر داده نخواهد شد .

تبصره 2 : مربيان دانشگاه آزاد اسلامي بايد علاوه بر فرم شماره 1 موافقت رسمي سازمان مركزي دانشگاه آزاد اسلامي را نيز اسكن و ارسال نمايند .

تبصره 3: مربيان مراكز مختلف ورازت جهاد كشاورزي بايد علاوه بر فرم شماره 1 موافقت دفتر آموزش كاركنان وزرات مربوط را نيز اسكن و ارسال نمايند .

2-    سهميه ايثارگران

20% ظرفيت پذيرفته شدگان در هر رشته بر اساس مقررات به ايثارگران معزز انقلاب اسلامي شامل رزمندگان ،جهادگران ،آزادگان و جانبازان اختصاص دارد .همسر و فرزندان عزيز شهدا ،مفقودين ، اسرا و جانبازان 50%به بالا در گزينش جزء سهميه ايثارگران محسوب خواهند شد .داوطلبان استفاده از سهميه فوق بايد گواهي استفاده از سهميه را حسب مورد توسط بنياد شهيد امور ايثارگران و ساير مراجع ذيربط در هنگام ثبت نام اسكن نمايند .بديهي است به مداركي كه به غير از روش الكترونيكي و بعد از تاريخ مقرر ارائه گردد به هيچ عنوان ترتيب اثر داده نخواهد شد .

تبصره 1: داوطلباني كه از تاريخ 31/6/1359 لغايت 31/6/1367 حداقل شش ماه داوطلبانه در مناطق عملياتي جبهه هاي نبرد حق عليه باطل حضور داشته اند ، مي­توانند از سهيمه فوق استفاده نمايند .داوطلباني كه از سال 1368 به بعد يك نوبت با سهميه مذكور در آزمونهاي ورودي پذيرفته شده اند در صورتي كه داراي گواهي حداقل 12 ماه حضور داوطلبانه در جبهه باشند مي­توانند از سهميه ايثارگران استفاده نمايند .

تبصره 2: داوطلبان سهميه مربيان و ايثارگران بايد حداقل 80% از امتيازات كسب شده توسط آخرين فرد پذيرفته شده سهميه آزاد ( در آزمون كتبي و مرحله نهايي) را احراز نمايند .

 • محل تشكيل كلاسها جزیره  كيش مي­باشد .
 • تاريخ برگزاري آزمون تخصصي متعاقبا از طریق همین وب سایت اطلاع رسانی خواهد شد. ازمراجعه و تماس تلفني به غير از موارد ضروري خودداري شود .
 • تحصيل در دوره دكتري بصورت تمام وقت است . لذا شاغلان رسمي در سازمانها و دستگاههاي دولتي در صورت قبولي در آزمون ،هنگام ثبت نام بايد حكم مأموريت تحصيلي و يا موافقت با تحصيل تمام وقت خود از سوي موسسه مربوطه را ارائه نمايند .
 • چنانچه در هر مرحله از ثبت نام ،برگزاري امتحانات و تحصيل در دانشگاه مشخص گردد كه داوطلب واجد يكي از شرايط فوق نبوده است بلافاصله از ثبت نام ،شركت در امتحان و يا ادامه تحصيل او جلوگيري به عمل آمده و طبق مقررات با وي رفتار خواهد شد .
 • در صورت تغيير شماره تلفن اعلام شده ،داوطلب بايد مراتب را سريعاً به اطلاع واحد امتحانات اداره كل تحصيلات تكميلي دانشگاه برساند .
 • در صورت قبولي ، شروع به تحصيل داوطلب منوط به تائيد صلاحيت عمومي وي از سوي هيأت مركزي گزينش دانشجو مي­باشد .
 • دانشجوي متقاضي انصراف از تحصيل در دوره دكتري نوبت دوم پس از موافقت دانشگاه و صدور حكم انصراف قطعي از دوره دكتري مجاز به ثبت نام و شركت در اين آزمون مي­باشد .
 • حد نصاب لازم براي تشكيل كلاس هاي درس در هر رشته /گرايش حداقل سه نفر است .

تشکیل هریک از گروههای آموزشی منوط و متوقف به حد نصاب نرسيدن تعداد پذيرفته شدگان خواهد بود و داوطلب حق هيچ اعتراضي را ندارد .

ح- نحوه ثبت نام :

 • لازم است داوطلبان مبلغ يك مليون ريال (000/000/1) جهت شركت در آزمون تخصصي به حساب شماره 105825900 بانك تجارت به نام پرديس بين المللي كيش دانشگاه تهران (قابل واريز در كليه شعب بانك تجارت )واريز و از طريق وب سایت پردیس کیش دانشگاه تهران نسبت به ثبت نام اقدام نمايند.
 • مهلت ثبت نام به هيچ عنوان تمديد نخواهد شد .
 • مبلغ واريز شده توسط داوطلب جهت شركت درآزمون تخصصي مسترد نخواهد شد .

اینستاگرام آزمون دکتری

بد نیست.میتونست بهتر باشه.قابل قبوله.خوبعالی (شما اولین نفری هستید که امتیاز میدهید)
Loading...