مدرسان شریف  بسته مقاله نویسی  کتاب مصاحبه دکتری  نگاره

اصلاح شرایط ثبت‌نام مشمولان سربازی در آزمون دکتری 92

پیرو تذکر تعدادی از داوطلبان آزمون دکتری 92 ، مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور با اشاره به امکان اصلاح مقررات وظیفه عمومی داوطلبان آزمون دکتری 92، گفت: در صورت اصلاح، جزییات جدید مقررات وظیفه عمومی داوطلبان آزمون دکتری تا قبل از ثبت‌نام منتشر می‌شود.

شرایط جدید داوطلبان مرد برای شرکت در آزمون پذیرش دانشجو در مقطع دکتری در سال 92

1- دارا بودن کارت پایان خدمت.

2- دارا بودن کارت معافیت دایم (کفالت، پزشکی، موارد خاص).

3- متولدین سال 1352 و قبل از آن. این قبیل مشمولان باید پس از اعلام قبولی در زمان ثبت‌نام کارت معافیت دائم (معافیت رهبری) را ارائه نمایند.

4- متولدین سال 1342 و قبل از آن به شرط اینکه تغییر سن نداشته باشند.

5- داشتن برگه آماده به خدمت بدون غیبت که مهلت تاریخ اعزام به خدمت مندرج در آن در زمان ثبت‌نام سپری نشده باشد و همچنین بیش از یک سال از تاریخ اخذ کارشناسی ارشد داوطلبان نگذشته باشد.

تبصره 1- این افراد لازم است در تاریخی که توسط سازمان وظیفه عمومی ناجا اعلام می‌شود به خدمت اعزام شوند. بدیهی است در صورت قبولی و دارا بودن سایر شرایط و ضوابط، در هر مرحله‌ای از خدمت وظیفه، از خدمت ترخیص خواهند شد. در غیر این صورت غایب محسوب شده و قبولی آنان کان لم یکن تلقی می‌گردد.

6- ارائه گواهی و موافقت از سازمان یا وزارتخانه مربوطه برای مشمولان متعهد خدمت در سازمان‌ها و یا وزارتخانه‌ها.

7- دانشجوی سال آخر مقطع کارشناسی ارشد که تا تاریخ شروع به تحصیل در مقطع دکتری در سنوات مجاز فارغ‌التحصیل می‌شود.

8- فارغ‌التحصیل مقطع کارشناسی ارشد که از زمان فراغت از تحصیل تا زمان ثبت‌نام در دانشگاه بیش از یک سال سپری نشده باشد.

9- کارکنان شاغل رسمی در نیروهای نظامی و انتظامی جمهوری اسلامی ایران با ارائه گواهی موافقت مبنی بر بلامانع بودن اشتغال به تحصیل از یگان مربوط.

10- طلاب دارای مدرک معادل (کارشناسی ارشد) مورد تأیید، به شرطی که شورای مدیریت حوزه‌های علمیه یا شورای حوزه علمیه خراسان یا اصفهان تأیید نمایند که طلبه قادر است ضمن اشتغال به تحصیل در حوزه به موازات آن در دانشگاه نیز تحصیل کند، با همان معافیت تحصیل حوزه، اشتغال به تحصیل وی در دانشگاه بلامانع است. بدیهی است هر موقع حوزه علمیه معافیت تحصیلی طلبه‌ای را خاتمه یافته اعلام کند، مشمول دیگر نمی‌تواند به عنوان دانشجو از معافیت تحصیلی دانشگاه استفاده نماید و باید به خدمت اعزام شود. این گونه دانشجویان برای ثبت‌نام در هر ترم تحصیلی باید موافقت نامه حوزه علمیه را ارائه نمایند.

11- مشمولان دارای برگه معافیت موقت در مدت اعتبار آن (بدون غیبت) که حداکثر یک ماه از تاریخ خاتمه معافیت موقت سپری نشده باشد و بیش از یکسال از تاریخ فراغت آنان در مقطع کارشناسی ارشد نگذشته باشد.

12- دانشجویان انصرافی سایر دانشگاه‌ها در صورتی که در زمان اعلام قطعی قبولی از تاریخ انصراف آنان در مقطع قبلی، بیش از یکسال سپری نشده باشد.

تذکرات:

الف – مشمولان غایب به هیچ وجه حق شرکت مجدد در آزمون را نداشته و در صورت شرکت و قبولی، مجوز تحصیلی برای آنان صادر نگردیده و دانشگاه‌ها مجاز به ثبت‌نام از آنان نمی‌باشند.

ب- فارغ‌التحصیلان دوره دکتری حق شرکت در این آزمون را ندارند.

پ) دانشجویان اخراجی دانشگاه‌ها مجاز به ثبت‌نام و شرکت در آزمون نمی‌باشند.

ج- مدت تحصیل در مقطع دکتری PHD حداکثر 6 سال می‌باشد.

 

 
کانال تلگرام دکتری پی اچ دی تست