مدرسان شریف اولین کنفرانس ملی مدیریت و اقتصاد جهانی کنفرانس بین المللی تحقیق و توسعه در علوم انسانی، مدیریت و اقتصاد کنفرانس آینده مهندسی و تکنولوژی ششمین کنفرانس بین المللی پژوهش در مهندسی، علوم و تکنولوژی کنفرانس بین المللی علوم و مهندسی در عصر تکنولوژی ششمین کنفرانس بین المللی مدیریت، اقتصاد و علوم انسانی پنجمین کنفرانس بین المللی پژوهش در علوم و تکنولوژی کنفرانس بین المللی مهندسی و فن آوری اطلاعات کتابخانه فرهنگ

پذیرش دانشجوی دکتری بدون کنکور در دانشگاه حکیم سبزواری

دانشگاه حکیم سبزواری ( تربیت معلم سبزوار ) برای ترم دوم سال تحصیلی ۹۱ – ۹۲ از میان دانشجویان و دانش آموختگان ممتاز کارشناسی ارشد دانشجوی دکتری بدون کنکور می پذیرد.

دانشگاه حکیم سبزواری در راستای اجرای آیین نامه شماره۲۲۳۵۴/ و – مورخ۲/۳/۱۳۹۱ شورای هدایت استعدادهای درخشان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، مبنی بر ارائه تسهیلات به برگزیدگان علمی برای ورود به دوره های تحصیلی بالاتر اقدام به پذیرش دانشجوی مقطع دکتری PH.D  دررشته های زبان وادبیات فارسی، آموزش زبان انگلیسی، شیمی معدنی ومهندسی مواد بدون شرکت در آزمون کتبی نیمه متمرکز، برای نیم سال دوم سال تحصیلی (۹۲-۹۱) نموده است.

الف: شرایط عمومی متقاضیان:

دانش آموختگان دوره کارشناسی ارشد در صورتی می توانند با اخذ پذیرش از این دانشگاه و بدون شرکت در آزمون کتبی نیمه متمرکز دوره دکتری تخصصی، ‌در رشته های ذکر شده در این دانشگاه ادامه تحصیل دهند که حائز شرایط ذیل باشند و مدارک خود را حداکثر تا تاریخ ۱۵/۱۰/۱۳۹۱ به دفتر استعدادهای درخشان دانشگاه تحویل نمایند:

۱- دارا بودن حداقل معدل ۱۷ در مقطع کارشناسی ارشد بدون احتساب نمره پایان نامه.

۲- از شروع به تحصیل مقطع کارشناسی ارشد بیش از ۴ سال نگذشته باشد.

۳- قبولی در مصاحبه علمی و حضوری پس از احراز شرایط.

۴- مرتبط بودن رشته تحصیلی دوره کارشناسی ارشد متقاضی با رشته مورد تقاضای دوره دکتری یا یکی از گرایش های مرتبط(تشخیص ارتباط گرایش و رشته بر عهده گروه آموزشی پذیرنده در مقطع دکتری است)

۵- تکمیل فرم درخواست و پیوست تمام مدارک مورد نظر به فرم.

 

ب: شرایط اختصاصی متقاضیان:

دانش آموختگانی که به لحاظ میانگین کل دوره با احتساب نمره پایان نامه (دفاع از پایان نامه با درجه عالی) جزء رتبه های اول تا سوم دانشجویان هم رشته و هم ورودی خود باشند. همچنین یکی از شرایط زیر را دارا باشند.

 1. دارای حداقل دو مقاله (که یکی از آنها چاپ شده ودیگری پذیرفته شده باشد) در مجلات علمی- پزوهشی با نمایه معتبر ملی یا بین المللی یا طرح های پژوهشی ( انجام شده توسط دانشجو) در دوره تحصیلی کارشناسی ارشد.
 2. دانشجویان نمونه کشوری در دوره کارشناسی ارشد دارای حداقل یک مقاله  پذیرفته شده یا چاپ شده در مجلات علمی-پژوهشی با نمایه معتبر ملی یا بین المللی یا طرح های پژوهشی ( انجام شده توسط دانشجو) در دوره تحصیلی کارشناسی ارشد.
 3. رتبه اول المپیادهای علمی-دانشجویی یا آزمون سراسری کارشناسی ارشد دارای حداقل یک مقاله پذیرفته شده یا چاپ شده در مجلات علمی- پزوهشی با نمایه معتبر ملی یا بین المللی یا طرح های پژوهشی ( انجام شده توسط دانشجو) در دوره تحصیلی کارشناسی ارشد.
 4. دانش آموخته رتبه اول دردو دوره کارشناسی و کارشناسی ارشد دارای حداقل یک مقاله پذیرفته شده یا چاپ شده در مجلات علمی- پزوهشی با نمایه معتبر ملی یا بین المللی یا طرح های پژوهشی ( انجام شده توسط دانشجو) در دوره تحصیلی کارشناسی و کارشناسی ارشد.
 5. دارندگان دارای نشان طلای کشوری، المپیادهای دانش آموزی ( موضوع مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی) دارای حداقل یک مقاله پذیرفته شده یا چاپ شده در مجلات علمی- پژوهشی با نمایه معتبر ملی یا بین المللی یا طرح های پژوهشی ( انجام شده توسط دانشجو).
 6. دانشجویانی که دوره کارشناسی پیوسته خود را پس از ۶ نیم سال با گذراندن حداقل ۱۰۰ واحد درسی طی کرده اند و به لحاظ میانگین کل جزو ۲۰ درصد بر تر دانشجویان هم رشته و هم ورودی خود بوده و حداکثر در مدت ۸ نیم سال دانش آموخته شده اند چنانچه در آزمون سراسری سازمان سنجش دا رای رتبه های زیر می باشند :

رتبه زیر۱۰۰ درگروه آزمایشی علوم تجربی، ریاضی و فیزیک- رتبه زیر۵۰ در گروه آزمایشی علوم انسانی- رتبه زیر ۲۰ در گروه آزمایشی هنر و زبان

با داشتن حداقل یک مقاله‌پذیرفته شده یا چاپ شده در مجلات علمی- پزوهشی با نمایه معتبر ملی یا بین المللی یا طرح های پژوهشی ( انجام شده توسط دانشجو) دارای شرایط پذیرش بدون کنکور در مقطع دکتری می باشند.

 1. رتبه های اول تا سوم نهایی جشنواره معتبر علمی ( از قبیل خوارزمی، جوان خوارزمی، رازی، فارابی) در دوره کارشناسی ارشد با مشارکت حداقل ۳۵%، دارای حداقل یک مقاله ‌پذیرفته شده یا چاپ شده در مجلات علمی- پزوهشی با نمایه معتبر ملی یا بین المللی یا طرح های پژوهشی ( انجام شده توسط دانشچودر دوره تحصیلی کارشناسی ارشد).
 2. طرح ملی، اثر بدیع یا تالیف و طرح پژوهشی تقاضا محور ( بر اساس نیاز دستگاه) با تایید معاونت پژوهشی و فناوری وزارت، می تواند به جای یک مقاله در هر یک از موارد فوق جایگزین شود.
 3. دانش آموختگانی که مشمول مقررات دریافت بورس بنیاد ملی نخبگان در دوره تحصیلی دکترای تخصصی هستند، بر اساس ضوابط و معیارهای مصوب وزارت به دانشگاه ها معرفی می شوند تا در صورت قبولی در مصاحبه تخصصی، به صورت مازاد بر ظرفیت تعیین شده پذیرفته و مورد حمایت بنیاد مذکور قرار گیرند.

تبصره: در صورتی که متقاضیان دارای شرایط یکسانی باشند ضریب تاثیر مقالات ملاک خواهد بود.

پ) مدارک مورد نیاز:

۱)  تکمیل فرم شماره ۱ و پیوست تمام مدارک مورد نظر (مدارک مربوط به هر مورد از سوابق باید در پوشش های پلاستیکی جداگانه با برچسب مشخص شود) .

۲) تصویر دانشنامه کارشناسی و کارشناسی ارشد به انضمام ریز نمرات.

۳) سوابق آموزشی شامل تدریس، تاییدیه معدل کارشناسی، کارشناسی ارشد و تصویر صورتجلسه دفاع از پایان نامه کارشناسی ارشد.

۴) تصویر شناسنامه و کارت ملی به انضمام ۲ قطعه عکس ۳*۴

۵) دانشجویان مشمول هر کدام از موارد فوق باید تاییدیه آن را از مراجع ذی صلاح تهیه و به همراه فرم درخواست به دفتر استعدادهای درخشان دانشگاه حکیم سبزواری تحویل دهند.

*بدیهی است مدارک ناقص مورد بررسی قرار نخواهد گرفت.

عضویت در کانال تخصصی آزمون دکتری

نظرات (۳۲)

 1. علی می‌گه:

  سلام
  من دانشجو ادبیات دانشگاه تهران، با حداقل دو مقاله علمی پژوهشی هستم. معدل ۳ ترمم بالای ۱۷ است. ولی تیر ماه زمان دفاع پایان نامه منه. آیا جزو مشمولین این فراخوان حساب می شم؟ یا باید دفاع کرده باشم اول؟

  سلام
  حداقل دو مقاله ؟
  این پذیرش فعلا لغو شده است.
  اگر عضو خبرنامه سایت هستید به موقع مطلع تان خواهیم کرد.

 2. فرجی فر می‌گه:

  یعنی هیچ کس واقعاً پیگیر نیست؟از داوطلبا کسی با دانشگاه مربوطه تماس نگرفته؟آیا کسی قبول شده؟

 3. فرجی فر می‌گه:

  سلام
  یعنی اسامی قبول شدگان رو تا الان اعلام نکردن؟؟؟؟؟؟ لطفاً اطلاع رسانی کنید

 4. صباح می‌گه:

  با سلام خواستم بدونم آیا دانشگاه حکیم سبزواری برای پذیرش دکترای بدون آزمون کسی را دعوت کرده نتایج اولیه کی اعلام می شن؟

  -

  سلام
  فعلا که خبری منتشر نشده است. در صورت تمایل با دانشگاه تماس بگیرید.

 5. محمد می‌گه:

  سلام مدیر سایت عزیز. یه سوال داشتم. به نظرتون دانشگاه هایی که برای نیمسال بهمن امسال استداد درخشان دکتری میگیرن تا چه زمانی مدارک رو بررسی میکنن برای مرحله مصاحبه؟ مصاحبه شون کی برگزار میشه؟ (حدودا و به نظر شما)

  مرسی

  سلام
  متأسفانه حد مشخصی ندارد.

 6. mohsen می‌گه:

  با سلام یک سوال داشت.بنده ۴ ماهه که در حال خدمت سربازی هستم.از طرفی هم همه شرایط یک دانشگاه رابرای نمیسال دوم بدون کنکور دارم.میخواستم راهنمائی بفرمائید آیا میتونم برم؟چطور؟

  سلام
  بله می توانید. قبل از ارسال مدارک با دانشگاه تماس بگیرید.

 7. mahsa می‌گه:

  formalite mizaran, aghallan zaahero hefz konan!!!!

 8. mahsa می‌گه:

  bebakhshid akharin mohlato goftan 15/10/91 vali 15th ke jomaast!!!!!!

 9. فیروزه می‌گه:

  باعرض سلام وخسته نباشید.بنده دانشجوی ارشد رشته ی ادبیات فارسی در دانشگاه ازادهستم وهنوز از پایان نامه دفاع نکردم .وهنوز مقاله ای چاپ نکردم اما امید دارم تا زمان پذیرش دکتری بدون ازمون سال دیگر همه ی این شرایط را فراهم کنم.سوالی که داشتم این است که۱شهریه ی هرترم چقدر است؟و۲ایا واقعا می توانم با این شرایط که در دانشگاه ازاد هستم انجا قبول شوم.نیازمند راهنمایی کاملتان هستم.در شهری زندگی می کنم که هیچ راهنمایی ندارم.اگر ممکن است بفرمایید تاسال دیگر برای بهبود شرایطم چه کارهایی می توانم انجام دهم.باتشکر

  سلام
  اگر تعداد مقالات زیادی (دست کم چهار مقاله علمی پژوهشی) داشته باشید شانس خوبی دارید.
  پذیرش در دکتری بدون آزمون دانشگاه های دولتی به صورت روزانه و بدون شهریه می باشد.

 10. انتظار بی پایان می‌گه:

  باسلام
  در گرایش بنده زمانی می شود به یک مجله علمی پژوهشی با رتبه بالا مقاله فرستاد و اکسپت گرفت که واقعاٌ درسطح یک پایان نامه جامع و کامل مطالعات میدانی و صحرایی،آزمایشگاهی و پژوهشی را انجام داده باشی که بالتبع به زمان زیادی هم نیاز است و اساتید این رشته هم به این مسئله واقفند این است که داشتن حتی یک چنین مقاله در این رشته می تواتند دارای ارزش بالایی باشد ولی متاُسفانه هستند کسانی هم که کپی پیست می کنند و مقالات خود را در مجلات با رتبه پائین چاپ می کنند و به اصطلاح نعداد مقالات خود را بالا می برند آیا در موارد خاص مانند این، استثنائاتی هم وجود دارد که به جای توجه به تعداد مقالات به میزان کیفیت و ارزش مقاله که در یک مجله معتبر چاپ شده است توجه و دقت نظر داشته باشند. باتشکر از پاسخگویی شما

  سلام
  شرایط اولیه را که باید داشته باشید.
  در این صورت مقالات شما توسط اساتید رشته خودتان بررسی میشود و قاعدتا همان طور که فرموده اید ارزش گذاری خواهد شد.

 11. فرجی فر می‌گه:

  سلام آیا پذیرش بدون کنکور دکتری در دانشگاه حکیم سبزواری در رشته‌ی ادبیات فارسی امسال صورت می‌گیره؟؟؟
  آیا دانش آموختگان ارشد دانشگاه آزاد میتونند شرکت کنند؟

  سلام
  رشته ها و شرایط در متن درج شده است.

 12. alireza می‌گه:

  اگر درخواست ها رو سازمان سنجش بررسی کنه، دانشجویان سال آخر هم امکان شرکت در پذیرش بدون آزمون رو دارن؟

  در دکتری بدون آزمون دانشگاه های سراسری دانشجویان سال آخر حق شرکت دارند. چه سازمان سنجش برگزار کند و چه غیر آن.

  • alireza می‌گه:

   mamnoon az pasokhetoon, vali yeki az sharayet mamoolan faregholtahsilie, ke omooman dar tabestoone nimsale 4om faroogholtahsil mishan. hala mamoolan che zamanio baraye daryafte madarek elam mikonan?

   سلام
   معمولا اطلاعیه ها از اسفند ماه شروع به انتشار می کنند.

 13. داوطلب می‌گه:

  پی اچ دی تست خوبه تو هستی،اقلا میتونیم حرفامونو اینجا بگیم.هر چند که شاید اصلا به گوششون نرسه یا نخوان بشنون

 14. داوطلب می‌گه:

  مسولین دانشگاه سبزوار لطفا اگه یه ذره برای کسانی که با اشتیاق و امید حداقل یک روز برای جمع اوری مدارک و پست کردن براتون وقت و هزینه میذارند ارزش قایلید، لطفا نتایج مدارکی رو که ترم پیش فرستادیم رو اعلام کنید. واقعا که!!

 15. mahtab می‌گه:

  با سلام. از کجا بدونیم که جز نفرات اول تا سوم هستیم؟باید از دانشگاه بپرسیم؟ من دانشجوی خود حکیم سبزواری هستم. معدلم ۱۸٫۰۶ ونمره پایان نامم ۱۹٫۷۵ است. یک مقاله کنفرانسی و مقاله دیگرم احتمالا بزودی اکسپت میشود. میتونم شرکت کنم؟

  سلام
  بله می بایست از دانشگاه بپرسید.
  شرایط دیگر هم در متن ذکر شده است.

 16. پیرمرد پشمک موی زیرک و آدم ضایع کن می‌گه:

  خیلی عجیبه!!!من همه شرایط رو ندارم!!!!! البته داشتم هم….
  آخه می دونی من فعلا قصد…دارم:))

 17. مهدی می‌گه:

  مسئولینش فکر میکنن دانشگاه سبزوار دانشگاه هاروارده یا ام آی تی و یا آکسفورده .

  بالاخره استعداد درخشانه دیگه
  در تلفیق آیین نامه ها استعداد دارند

  تابستان مدارک فرستادیم متاسفانه اصلا اعلام نکردند که کی و از کجا و چه جوری پذیرفته شده.!
  عطایش رو به لقایش بخشیدیم.

  موفق باشید
  مهدی

 18. سهیلا می‌گه:

  سلام. مگه آیین نامه پذیرش بدون کنکور در مقطع دکتری عوض نشده؟
  تو آیین نامه جدید که پارسال اعلام کردند گفته بودند معدل مهم نیست و دانشجویان شاگرد اول کارشناسی ارشد هم می تونند تقاضا بدهند.
  پس چرا اکثراً با همون آیین نامه قبلی دارند پذیرش می گیرند؟

  سلام
  این دانشگاه که ابتکار به خرج داده و هر دو شرایط را با هم ترکیب کرده است!

 19. sina می‌گه:

  بابام جان اسامی از قبل مشخص شده
  باور کنید….

 20. الناز می‌گه:

  راستی، آدرسشان چیست؟ سبزوار، دانشگاه تربیت معلم سبزوار، دفتر استعدادهای درخشان؟

  بله.

 21. داوطلب می‌گه:

  سلام. ترم پیش هم من برای این دانشگاه مدارک فرستادم ولی حتی اعلام هم نکردند که چه کسانی پذیرفته شده اند و چند نفرو یا اصن کسی رو گرفتن؟شما اگه اطلاع دارید لطفا بگید

 22. الناز می‌گه:

  ای وای!! از این همه هوش و ذکاوت من!! ببخشید
  الان دیدم که رشته ی ما هم هست
  واقعا شرمنده ام از این همه بی دقتی!!

 23. الناز می‌گه:

  سلام مدیر سایت
  رشته ی ادبیات فارسی ست
  همه ی این شرایط رو دارم! امسال هم که دفترچه ی دکتری رو دیدم، دانشگاه سبزوار در رشته ی ما دانشجو می گرفت
  ولی الان ادبیات فارسی نمی گیره! البته این اطلاعیه تون مربوط به سال قبل است
  آیا الان هم، رشته ی ما را نمی گیرد؟
  من از کجا اطلاعاتی در این زمینه به دست بیارم؟
  با سپاس

 24. الناز می‌گه:

  سلام مدیر سایت
  من اینجا فرم درخواست شماره ی ۱ را نمی بینم! کجاست؟
  ضمنا یه سوال دیگه هم دارم: مقالات باید علمی و پژوهشی وزارت علوم باشد؟ یا مال دانشگاه آزاد هم باشد، مشکلی نیست؟

  سلام
  هر مقاله ای که علمی پژوهشی ارزیابی شود مورد قبول است.
  فرم شماره یک نیز قرار داده شد. با تشکر از شما.

  • شخص می‌گه:

   نه بابا
   علمی پژوهشیای دانشگاه آزاد رو قبول نمیکنن. اونا کشکیه. اصلا ارزیابی درست و حسابی ندارن. خیییییلی سطحشون پائینه. بخاطر همین قبول نمیکنن (البته من از دانشگاه تهران پرسیدم اینو گفتن). فقط مجلاتی که توی لیست وزارت علوم که هر ساله اعلام میشه رو قبول میکنن که هیچ مجله علمی پژوهشی دانشگاه آزاد توش نیسست.
   البته میتونید هم زنگ بزنید بپرسید

 25. توحید می‌گه:

  با سلام خدمت دوستان عزیز و مدیران سایت
  شایع شده که طبق بخشنامه جدید وزارت علوم برای گزینش بدون آزمون ثبت نام فقط از طریق سایت سازمان سنجش خواهد بود. اولا این خبر چقدر صحت داره؟ و ضمنا در صورت صحت طبق بخشنامه خرداد امسال وزارت علوم شرایط دانشجویان متقاضی تصریح شده لذا دانشگاه ها به نظر میرسه که نمی توانند راسا شرایط دیگری رو تعیین کنن. در صورت امکان این موارد را بررسی نمایید.
  با تشکر

  سلام
  بله همین طور است. احتمال این امر خیلی زیاد است و در صورت اجرا شرایط نیز به صورت مرکزی تعیین می شود و دانشگاه ها در شرایط اولیه دخالتی نخواهند داشت.

 26. ایرانی می‌گه:

  با سلام
  آیا امکان تغییر گرایش در بدون آزمون هست؟

درج نظر