مدرسان شریف بسته مقاله نویسی کتاب مصاحبه دکتری

پذیرش دانشجوی دکتری بدون کنکور در دانشگاه حکیم سبزواری

دانشگاه حکیم سبزواری ( تربیت معلم سبزوار ) برای ترم دوم سال تحصیلی 91 – 92 از میان دانشجویان و دانش آموختگان ممتاز کارشناسی ارشد دانشجوی دکتری بدون کنکور می پذیرد.

دانشگاه حکیم سبزواری در راستای اجرای آیین نامه شماره22354/ و – مورخ2/3/1391 شورای هدایت استعدادهای درخشان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، مبنی بر ارائه تسهیلات به برگزیدگان علمی برای ورود به دوره های تحصیلی بالاتر اقدام به پذیرش دانشجوی مقطع دکتری PH.D  دررشته های زبان وادبیات فارسی، آموزش زبان انگلیسی، شیمی معدنی ومهندسی مواد بدون شرکت در آزمون کتبی نیمه متمرکز، برای نیم سال دوم سال تحصیلی (92-91) نموده است.

الف: شرایط عمومی متقاضیان:

دانش آموختگان دوره کارشناسی ارشد در صورتی می توانند با اخذ پذیرش از این دانشگاه و بدون شرکت در آزمون کتبی نیمه متمرکز دوره دکتری تخصصی، ‌در رشته های ذکر شده در این دانشگاه ادامه تحصیل دهند که حائز شرایط ذیل باشند و مدارک خود را حداکثر تا تاریخ 15/10/1391 به دفتر استعدادهای درخشان دانشگاه تحویل نمایند:

۱- دارا بودن حداقل معدل ۱۷ در مقطع کارشناسی ارشد بدون احتساب نمره پایان نامه.

۲- از شروع به تحصیل مقطع کارشناسی ارشد بیش از ۴ سال نگذشته باشد.

۳- قبولی در مصاحبه علمی و حضوری پس از احراز شرایط.

۴- مرتبط بودن رشته تحصیلی دوره کارشناسی ارشد متقاضی با رشته مورد تقاضای دوره دکتری یا یکی از گرایش های مرتبط(تشخیص ارتباط گرایش و رشته بر عهده گروه آموزشی پذیرنده در مقطع دکتری است)

5- تكميل فرم درخواست و پيوست تمام مدارك مورد نظر به فرم.

 

ب: شرایط اختصاصی متقاضیان:

دانش آموختگاني كه به لحاظ میانگین کل دوره با احتساب نمره پایان نامه (دفاع از پایان نامه با درجه عالی) جزء رتبه های اول تا سوم دانشجویان هم رشته و هم ورودی خود باشند. همچنين يكي از شرايط زير را دارا باشند.

 1. دارای حداقل دو مقاله (که یکی از آنها چاپ شده ودیگری پذیرفته شده باشد) در مجلات علمی- پزوهشی با نمایه معتبر ملی یا بین المللی یا طرح های پژوهشی ( انجام شده توسط دانشجو) در دوره تحصیلی کارشناسی ارشد.
 2. دانشجویان نمونه کشوری در دوره کارشناسی ارشد دارای حداقل یک مقاله  پذیرفته شده یا چاپ شده در مجلات علمی-پژوهشی با نمایه معتبر ملی یا بین المللی یا طرح های پژوهشی ( انجام شده توسط دانشجو) در دوره تحصیلی کارشناسی ارشد.
 3. رتبه اول المپیادهای علمی-دانشجویی یا آزمون سراسری کارشناسی ارشد دارای حداقل یک مقاله پذیرفته شده یا چاپ شده در مجلات علمی- پزوهشی با نمایه معتبر ملی یا بین المللی یا طرح های پژوهشی ( انجام شده توسط دانشجو) در دوره تحصیلی کارشناسی ارشد.
 4. دانش آموخته رتبه اول دردو دوره کارشناسی و کارشناسی ارشد دارای حداقل یک مقاله پذیرفته شده یا چاپ شده در مجلات علمی- پزوهشی با نمایه معتبر ملی یا بین المللی یا طرح های پژوهشی ( انجام شده توسط دانشجو) در دوره تحصیلی کارشناسی و کارشناسی ارشد.
 5. دارندگان دارای نشان طلای کشوری، المپیادهای دانش آموزی ( موضوع مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی) دارای حداقل یک مقاله پذیرفته شده یا چاپ شده در مجلات علمی- پژوهشی با نمایه معتبر ملی یا بین المللی یا طرح های پژوهشی ( انجام شده توسط دانشجو).
 6. دانشجوياني كه دوره كارشناسي پيوسته خود را پس از 6 نيم سال با گذراندن حداقل 100 واحد درسي طي كرده اند و به لحاظ ميانگين كل جزو 20 درصد بر تر دانشجويان هم رشته و هم ورودي خود بوده و حداكثر در مدت 8 نيم سال دانش آموخته شده اند چنانچه در آزمون سراسري سازمان سنجش دا راي رتبه هاي زير مي باشند :

رتبه زير100 درگروه آزمايشي علوم تجربي، رياضي و فيزيك- رتبه زير50 در گروه آزمايشي علوم انساني- رتبه زير 20 در گروه آزمايشي هنر و زبان

با داشتن حداقل يك مقاله‌پذیرفته شده یا چاپ شده در مجلات علمی- پزوهشی با نمایه معتبر ملی یا بین المللی یا طرح های پژوهشی ( انجام شده توسط دانشجو) داراي شرايط پذيرش بدون كنكور در مقطع دكتري مي باشند.

 1. رتبه هاي اول تا سوم نهايي جشنواره معتبر علمي ( از قبيل خوارزمي، جوان خوارزمي، رازي، فارابي) در دوره كارشناسي ارشد با مشاركت حداقل 35%، داراي حداقل يك مقاله ‌پذیرفته شده یا چاپ شده در مجلات علمی- پزوهشی با نمایه معتبر ملی یا بین المللی یا طرح های پژوهشی ( انجام شده توسط دانشچودر دوره تحصیلی کارشناسی ارشد).
 2. طرح ملي، اثر بديع يا تاليف و طرح پژوهشي تقاضا محور ( بر اساس نياز دستگاه) با تاييد معاونت پژوهشي و فناوري وزارت، مي تواند به جاي يك مقاله در هر يك از موارد فوق جايگزين شود.
 3. دانش آموختگاني كه مشمول مقررات دريافت بورس بنياد ملي نخبگان در دوره تحصيلي دكتراي تخصصي هستند، بر اساس ضوابط و معيارهاي مصوب وزارت به دانشگاه ها معرفي مي شوند تا در صورت قبولي در مصاحبه تخصصي، به صورت مازاد بر ظرفيت تعيين شده پذيرفته و مورد حمايت بنياد مذكور قرار گيرند.

تبصره: در صورتی که متقاضیان دارای شرایط یکسانی باشند ضریب تاثیر مقالات ملاک خواهد بود.

پ) مدارک مورد نیاز:

1)  تکمیل فرم شماره 1 و پيوست تمام مدارك مورد نظر (مدارک مربوط به هر مورد از سوابق باید در پوشش های پلاستیکی جداگانه با برچسب مشخص شود) .

2) تصویر دانشنامه کارشناسی و کارشناسی ارشد به انضمام ریز نمرات.

3) سوابق آموزشی شامل تدریس، تاییدیه معدل کارشناسی، کارشناسی ارشد و تصویر صورتجلسه دفاع از پایان نامه کارشناسی ارشد.

4) تصویر شناسنامه و کارت ملی به انضمام ۲ قطعه عکس ۳*۴

5) دانشجويان مشمول هر كدام از موارد فوق بايد تاييديه آن را از مراجع ذي صلاح تهيه و به همراه فرم درخواست به دفتر استعدادهاي درخشان دانشگاه حکیم سبزواری تحويل دهند.

*بدیهی است مدارک ناقص مورد بررسی قرار نخواهد گرفت.

کانال تلگرام دکتری پی اچ دی تست

32
افزودن دیدگاه جدید

avatar
علی
علی

سلام
من دانشجو ادبیات دانشگاه تهران، با حداقل دو مقاله علمی پژوهشی هستم. معدل 3 ترمم بالای 17 است. ولی تیر ماه زمان دفاع پایان نامه منه. آیا جزو مشمولین این فراخوان حساب می شم؟ یا باید دفاع کرده باشم اول؟

سلام
حداقل دو مقاله ؟
این پذیرش فعلا لغو شده است.
اگر عضو خبرنامه سایت هستید به موقع مطلع تان خواهیم کرد.

فرجی فر
فرجی فر

یعنی هیچ کس واقعاً پیگیر نیست؟از داوطلبا کسی با دانشگاه مربوطه تماس نگرفته؟آیا کسی قبول شده؟

فرجی فر
فرجی فر

سلام
یعنی اسامی قبول شدگان رو تا الان اعلام نکردن؟؟؟؟؟؟ لطفاً اطلاع رسانی کنید

صباح
صباح

با سلام خواستم بدونم آیا دانشگاه حکیم سبزواری برای پذیرش دکترای بدون آزمون کسی را دعوت کرده نتایج اولیه کی اعلام می شن؟

سلام
فعلا که خبری منتشر نشده است. در صورت تمایل با دانشگاه تماس بگیرید.

محمد
محمد

سلام مدیر سایت عزیز. یه سوال داشتم. به نظرتون دانشگاه هایی که برای نیمسال بهمن امسال استداد درخشان دکتری میگیرن تا چه زمانی مدارک رو بررسی میکنن برای مرحله مصاحبه؟ مصاحبه شون کی برگزار میشه؟ (حدودا و به نظر شما)

مرسی

سلام
متأسفانه حد مشخصی ندارد.

mohsen
mohsen

با سلام يك سوال داشت.بنده 4 ماهه كه در حال خدمت سربازي هستم.از طرفي هم همه شرايط يك دانشگاه رابراي نميسال دوم بدون كنكور دارم.ميخواستم راهنمائي بفرمائيد آيا ميتونم برم؟چطور؟

سلام
بله می توانید. قبل از ارسال مدارک با دانشگاه تماس بگیرید.

mahsa
mahsa

formalite mizaran, aghallan zaahero hefz konan!!!!

mahsa
mahsa

bebakhshid akharin mohlato goftan 15/10/91 vali 15th ke jomaast!!!!!!

فیروزه
فیروزه

باعرض سلام وخسته نباشید.بنده دانشجوی ارشد رشته ی ادبیات فارسی در دانشگاه ازادهستم وهنوز از پایان نامه دفاع نکردم .وهنوز مقاله ای چاپ نکردم اما امید دارم تا زمان پذیرش دکتری بدون ازمون سال دیگر همه ی این شرایط را فراهم کنم.سوالی که داشتم این است که1شهریه ی هرترم چقدر است؟و2ایا واقعا می توانم با این شرایط که در دانشگاه ازاد هستم انجا قبول شوم.نیازمند راهنمایی کاملتان هستم.در شهری زندگی می کنم که هیچ راهنمایی ندارم.اگر ممکن است بفرمایید تاسال دیگر برای بهبود شرایطم چه کارهایی می توانم انجام دهم.باتشکر — سلام اگر تعداد مقالات زیادی (دست کم چهار مقاله… ادامه نظر»

انتظار بی پایان
انتظار بی پایان

باسلام در گرایش بنده زمانی می شود به یک مجله علمی پژوهشی با رتبه بالا مقاله فرستاد و اکسپت گرفت که واقعاٌ درسطح یک پایان نامه جامع و کامل مطالعات میدانی و صحرایی،آزمایشگاهی و پژوهشی را انجام داده باشی که بالتبع به زمان زیادی هم نیاز است و اساتید این رشته هم به این مسئله واقفند این است که داشتن حتی یک چنین مقاله در این رشته می تواتند دارای ارزش بالایی باشد ولی متاُسفانه هستند کسانی هم که کپی پیست می کنند و مقالات خود را در مجلات با رتبه پائین چاپ می کنند و به اصطلاح نعداد مقالات… ادامه نظر»

فرجی فر
فرجی فر

سلام آیا پذیرش بدون کنکور دکتری در دانشگاه حکیم سبزواری در رشته‌ی ادبیات فارسی امسال صورت می‌گیره؟؟؟
آیا دانش آموختگان ارشد دانشگاه آزاد میتونند شرکت کنند؟

سلام
رشته ها و شرایط در متن درج شده است.

alireza
alireza

اگر درخواست ها رو سازمان سنجش بررسی کنه، دانشجویان سال آخر هم امکان شرکت در پذیرش بدون آزمون رو دارن؟

در دکتری بدون آزمون دانشگاه های سراسری دانشجویان سال آخر حق شرکت دارند. چه سازمان سنجش برگزار کند و چه غیر آن.

alireza
alireza

mamnoon az pasokhetoon, vali yeki az sharayet mamoolan faregholtahsilie, ke omooman dar tabestoone nimsale 4om faroogholtahsil mishan. hala mamoolan che zamanio baraye daryafte madarek elam mikonan?

سلام
معمولا اطلاعیه ها از اسفند ماه شروع به انتشار می کنند.

داوطلب
داوطلب

پی اچ دی تست خوبه تو هستی،اقلا میتونیم حرفامونو اینجا بگیم.هر چند که شاید اصلا به گوششون نرسه یا نخوان بشنون

داوطلب
داوطلب

مسولین دانشگاه سبزوار لطفا اگه یه ذره برای کسانی که با اشتیاق و امید حداقل یک روز برای جمع اوری مدارک و پست کردن براتون وقت و هزینه میذارند ارزش قایلید، لطفا نتایج مدارکی رو که ترم پیش فرستادیم رو اعلام کنید. واقعا که!!

mahtab
mahtab

با سلام. از کجا بدونیم که جز نفرات اول تا سوم هستیم؟باید از دانشگاه بپرسیم؟ من دانشجوی خود حکیم سبزواری هستم. معدلم 18.06 ونمره پایان نامم 19.75 است. یک مقاله کنفرانسی و مقاله دیگرم احتمالا بزودی اکسپت میشود. میتونم شرکت کنم؟

سلام
بله می بایست از دانشگاه بپرسید.
شرایط دیگر هم در متن ذکر شده است.

پیرمرد پشمک موی زیرک و آدم ضایع کن
پیرمرد پشمک موی زیرک و آدم ضایع کن

خیلی عجیبه!!!من همه شرایط رو ندارم!!!!! البته داشتم هم….
آخه می دونی من فعلا قصد…دارم:))

مهدی
مهدی

مسئولینش فکر میکنن دانشگاه سبزوار دانشگاه هاروارده یا ام آی تی و یا آکسفورده .

بالاخره استعداد درخشانه دیگه
در تلفیق آیین نامه ها استعداد دارند

تابستان مدارک فرستادیم متاسفانه اصلا اعلام نکردند که کی و از کجا و چه جوری پذیرفته شده.!
عطایش رو به لقایش بخشیدیم.

موفق باشید
مهدی

الناز
الناز

من هم با آقای مهدی موافقم! تازه بعید می دونم دانشگاه هاروارد هم این همه ادعا داشته باشه!!

سهیلا
سهیلا

سلام. مگه آیین نامه پذیرش بدون کنکور در مقطع دکتری عوض نشده؟
تو آیین نامه جدید که پارسال اعلام کردند گفته بودند معدل مهم نیست و دانشجویان شاگرد اول کارشناسی ارشد هم می تونند تقاضا بدهند.
پس چرا اکثراً با همون آیین نامه قبلی دارند پذیرش می گیرند؟

سلام
این دانشگاه که ابتکار به خرج داده و هر دو شرایط را با هم ترکیب کرده است!

sina
sina

بابام جان اسامی از قبل مشخص شده
باور کنید….

الناز
الناز

راستی، آدرسشان چیست؟ سبزوار، دانشگاه تربیت معلم سبزوار، دفتر استعدادهای درخشان؟

بله.

داوطلب
داوطلب

سلام. ترم پیش هم من برای این دانشگاه مدارک فرستادم ولی حتی اعلام هم نکردند که چه کسانی پذیرفته شده اند و چند نفرو یا اصن کسی رو گرفتن؟شما اگه اطلاع دارید لطفا بگید

الناز
الناز

واقعا؟
خدای من!! اگر این همه بی مسئولیت هستند، من خودم را توی دردسر نیندازم و برایشان مدارکی نفرستم؟

الناز
الناز

ای وای!! از این همه هوش و ذکاوت من!! ببخشید
الان دیدم که رشته ی ما هم هست
واقعا شرمنده ام از این همه بی دقتی!!

الناز
الناز

سلام مدیر سایت
رشته ی ادبیات فارسی ست
همه ی این شرایط رو دارم! امسال هم که دفترچه ی دکتری رو دیدم، دانشگاه سبزوار در رشته ی ما دانشجو می گرفت
ولی الان ادبیات فارسی نمی گیره! البته این اطلاعیه تون مربوط به سال قبل است
آیا الان هم، رشته ی ما را نمی گیرد؟
من از کجا اطلاعاتی در این زمینه به دست بیارم؟
با سپاس

الناز
الناز

سلام مدیر سایت
من اینجا فرم درخواست شماره ی 1 را نمی بینم! کجاست؟
ضمنا یه سوال دیگه هم دارم: مقالات باید علمی و پژوهشی وزارت علوم باشد؟ یا مال دانشگاه آزاد هم باشد، مشکلی نیست؟

سلام
هر مقاله ای که علمی پژوهشی ارزیابی شود مورد قبول است.
فرم شماره یک نیز قرار داده شد. با تشکر از شما.

شخص
شخص

نه بابا
علمی پژوهشیای دانشگاه آزاد رو قبول نمیکنن. اونا کشکیه. اصلا ارزیابی درست و حسابی ندارن. خیییییلی سطحشون پائینه. بخاطر همین قبول نمیکنن (البته من از دانشگاه تهران پرسیدم اینو گفتن). فقط مجلاتی که توی لیست وزارت علوم که هر ساله اعلام میشه رو قبول میکنن که هیچ مجله علمی پژوهشی دانشگاه آزاد توش نیسست.
البته میتونید هم زنگ بزنید بپرسید

الناز
الناز

سلام دوست عزیز
راستش برای رشته ی ما، یکی از مجلات دانشگاه آزاد (واحد تهران جنوب) از مجلات وزرات علومه و هفت امتیاز داره (برخلاف سایر مجلات دانشگاه آزاد که دو امتیازی هستند)

شخص
شخص

آخرین لیست مجلات علمی پژوهشی مورد تایید وزارت علوم :

http://hm.ui.ac.ir/fa/uploads/fckeditor/file/ISC90.doc

توحید
توحید

با سلام خدمت دوستان عزیز و مدیران سایت شایع شده که طبق بخشنامه جدید وزارت علوم برای گزینش بدون آزمون ثبت نام فقط از طریق سایت سازمان سنجش خواهد بود. اولا این خبر چقدر صحت داره؟ و ضمنا در صورت صحت طبق بخشنامه خرداد امسال وزارت علوم شرایط دانشجویان متقاضی تصریح شده لذا دانشگاه ها به نظر میرسه که نمی توانند راسا شرایط دیگری رو تعیین کنن. در صورت امکان این موارد را بررسی نمایید. با تشکر — سلام بله همین طور است. احتمال این امر خیلی زیاد است و در صورت اجرا شرایط نیز به صورت مرکزی تعیین می… ادامه نظر»

ایرانی
ایرانی

با سلام
آیا امکان تغییر گرایش در بدون آزمون هست؟