مدرسان شریف  بسته مقاله نویسی  کتاب مصاحبه دکتری

دکتری بدون آزمون استعداد درخشان حذف نخواهد شد

معاون آموزشی وزارت علوم از ادامه پذیرش دکتری استعداد درخشان مطابق روال سالهای گذشته خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر ، دکتر نادری منش در این زمینه گفت : پذیرش داوطلبان واجد شرایط استعدادهای درخشان نیز براساس آیین نامه های استعداد درخشان و مطابق با فرآیند خاص این آیین نامه انجام می شود.

گفتنی است در روزهای پیش خبری مبنی بر الزام ورود به مقاطع تحصیلات تکمیلی از طریق آزمون سراسری درج شده بود که همانطور که پیش بینی می گردید پذیرش استعداد درخشان را در بر نمی گرفت.

کانال تلگرام دکتری پی اچ دی تست

52
افزودن دیدگاه جدید

avatar
فاطمه
فاطمه

سلام خسته نباشید.ببخشید من بدون کنکور وارد مقطع ارشد شدم الانم نفر اول هستم آیا میتونم دوباره از سهمیه استفاده کنم یا فقط یه بار قابل استفاده است؟
ممنون میشم اگه به ایمیلم جواب بدید..آجرک الله

با سلام. در ایین نامه در این مورد منعی عنوان نشده است.

عطا
عطا

با سلام. دوتا سوال داشتم.رتبه 1 تا 3 که میفرمایید، از بین هم رشته ای هاست یا از بین هم رشته اییه همگرایشی؟مثلا من رتبه 2 گرایشم هستم ولی رتبه 8 تو کل رشته ی هم ورودی.بعدهم احتمالش چقدره با این روزمه پذیرش بدون کنکور بشم؟لیسانس نفر اول هم شته ای ها بودم (دانشگاه تبریز18.10) و ارشدم بدون کنکور تو شریفم.1 isi و 3 تا علمی پژوهشی که یکیش مرتبط با پایان نامست.4 تا کنفرانس بین المللی.ارشد هم معدلم 18.5 هستش.

aynaz
aynaz

باسلام و تشکر
من از نوشته های دوستان فهمیدم که پذیرش در دکتری استعداد درخشان دو سال بعد از فارغ التحصیلی مقطع ارشده. در اینصورت منی که از این ترم ارشد میخونم و میخوام با زود تموم کردن ارشد شانسم رو واسه دکترای استعداد درخشان،بلافاصله بعد از اتمام ارشد،امتحان کنم در اشتباهم؟! جوابتون خیلی با اهمیته و کلا تو انتخاب واحد ارشدم تاثیرگذاره.ممنون میشم

رضا
رضا

با سلام
اینطور نیست خانم محترم
بلکه حداکثر تا دوسال بعد از فارغ تحصیلی میتونید شرکت کنید و اگه بیشتر از دوسال از فارغ تحصیلیتون گذشته باشه، نمیتونید. البته بعضی دانشگاهها هم میگن یک سال و یا 3 ترم. اما معمولاً دوساله
پس شما به محض فارغ تحصیل شدن میتونید شرکت کنید. و این فرصت رو نهایتاً تا دو سال بعد از فارغ تحصیل شدن دارید و بعد از دوسال دیگه نمیتونید
سربلند و پیروز باشید

aynaz
aynaz

خیلی ممنون

زهرا
زهرا

سلام و خسته نباشید
من در کارشناسی و ارشد شاگرد اول بودم و 2 تا مقاله هم دارم. اما دانشگاه فعلی ام گفتند قانون بدون کنکور برای شما (سال 92) حذف شد!!! واقعا آیین نامه ای در این زمینه وجود دارد؟

سلام
خیر. آیین نامه ای برای حذف دکتر ی بدون آزمون منتشر نشده است.

مسعود
مسعود

با سلام
من دارای 1 مقاله علمی و پژوهشی مستخرج از پایاننامه و 1 مقاله علمی پژوهشی غیر پایاننامه هستم معدلم 18.70 هست میخاستم بدونم شرطی که امسال گذاشتند (2 مقاله از پایاننامه) در این صورت من نمیتونم از استعداد درخشان اقدام کنم؟ و در آخر ایین نامه نوشته شده دانشجویان توسط سازمان سنجش در دانشگاهها جایابی می شوند،آیا مدارک برای سازمان ارسال می شود زمان دقیق آن کی اعلام می شود؟

سلام
بله احتمالا مشکلی نخواهید داشت. اصولا بررسی مرتبط بودن مقاله با پایان نامه کار ساده ای نیست.
خیر. هنوز زمان آن اعلام نشده است.

حسن
حسن

با سلام.
اینجانب دارای 2مقاله ISI معتبر، 2 مقاله علمی پژوهشی و 7 مقاله کنفرانسی می باشم. همچنین معدل بدون پایان نامه من 17.08 می باشد و رتبه 4 در میان 15 نفر ورودی رشته دارا می باشم. آیا می توانم به دکتری بدون کنکور امیدوار باشم؟

سلام
طبق آیین نامه جدیدی می بایست جز سه نفر اول ورودی خود باشید.

سعید
سعید

با سلام من نفر اول ورودی خودم هستم ولی معدلم 16.81 هستش یک کتاب تالیفی دارم با 2 مقاله در دست داوری ولی میخوام توی ی گرایش دیگه رشته ام واسه دکترا تقاضا بدم البته کار پایان نامه ام متناست با این گرایش هستش آیا میتونم امیدوار باشم؟ در ضمن من تا خرداد فارق التحصیل میشم

سلام
بله می توانید.

محسن
محسن

با سلام من رتبه اول ورودی دوره کارشناسی و رتبه اولی دوره ارشد هم هستم اما مشترک با یه نفر دیگه هستم و دانشگاه گواهی رتبه اولی مشترک صادر کرده برام و یک مقاله هم با Im=3 دارم با این شرلیط میتونم بدون کنکور وارد دکتری بشم؟
با تشکر

سلام
نیاز به دو مقاله دارید.

maryam
maryam

سلام من دانشجو ترم چهار ارشد ریاضی گرایش هندسه هستم شاگرد اول دوره کارشناسی و کارشناسی ارشدم هستم مطمئنم .تا کی وقت دارم یک مقاله داشته باشم؟ بنا به برنامه ای که برای جذب دکترا با این شراسط منبشر کرده اید ؟

سلام
حداکثر ظرف سه تا 5 ماه دیگر می بایست پذیرش مقالات خود را گرفته باشید
البته این به شرطی است که روال پذیرش مانند سال گذشته باشد.

سارا
سارا

سلام من دانشجوی رشته فنی ام و معدل 18.6 بدون پایان نامه دارم جندین مقاله و کار پپژوهشی دارم به علاوه تدریس ولی نفر اول تا سوم نیستم یعنی اصلا نمی تونم در پذیرش بدون کنکور شرکت کنم؟

سلام
احتمال بسیار بالا خیر. نخواهید توانست.

رضا
رضا

پیگیر باشید
بعضی دانشگاهها، خودشان شرایطی را اعلام میکنند و طبق قانون سازمان سنجش عمل نمیکنند
پیگیر باشید و اطلاعیه دانشگاهها را بخوانید، که چه شرایطی را میخواهند
احتمالاً بتوانید

فرهاد
فرهاد

با سلام بنده سال آخر دکتری ژنتیک و اصلاح دام هستم کهتا شهریور 92 فارغ التحصیل میشم در ضمن بورسیه وزارت علوم هم بوده و بعد از اتمام درسم در دانشگاه به عنوان استاد یار شروع بکار می کنم. قصد دارم از سال بعد به صورت استعداد درخشان یا با آزمون دوره دکتری تخصصی ژنتیک انسانی وزارت بهداشت یا وزارت علوم را قبول بشم. خواستم بدونم که با این شرایط محدودیتی برای بنده وجود دارد یا نه؟
متشکرم

سلام
بهتر است از وزارت علوم سوال فرمایید.

minoo
minoo

با سلام ایا برای استعداد درخشان بودن علاوه بر داشتن
شرایط قبل ، می بایستی یک رتبه در جشنواره های معتبر داخلی یا یک ثبت اختراع هم داشته باشیم؟؟
با تشکر

سلام
خیر. لازم نیست.

آنا
آنا

با سلام دانشجویی کارشناسی ارشد دانشگاه تهران هستم که تازه ترم سوم رو تموم کردم و ترم بعد باید پایان نامه رو دفاع کنم. رتبه اول گرایشم از بین 30 نفر با معدل 19.60 هستم.3تا مقاله دارم که فعلا در دست داوریه.و تو یکیش اسم اول هستم. با توجه به اینکه من هنوز پایان نامه رو شروع نکردم تا بخوام ازش مقاله بنویسم و مطمئنا این کارو در اواخر ترم خواهم کرد. به نظر شما اصلا میتونم رو این مقاله ها حساب باز کنم یا به کل دیر شده؟ امیدهم به همین استعداد درخشانه. — سلام اگر مقاله هایتان علمی… ادامه نظر»

سارا
سارا

سلام.من هنوز فارغ التحصیل نشدم ولی شرایط ورود بدون کنکور دکترا برای رو دارم البته برای سال بعد میشه.اما امسال برای تجربه در آزمون دکترا هم شرکت کردم.اگه در آزمون مردود شم،سال بعد میتونم از طریق استعداد درخشان اقدام کنم؟مشکلی ایجاد نمیکنه؟ممنون.

سلام
خیر. مشکلی ایجاد نمی شود.

کیانی
کیانی

سلام
من فارغ التحصیل کارشناسی ارشد نانو شیمی هستم معدل کارشناسیم بالای 17 ولی معدل ارشدم بدون پایان نامه
8/16 شده چون معدل ارشدم 17 نیست یعنی به هیچ صورتی نمیشه بدون آزمون برا دکترا پذیرش بشم
3 تا مقاله ISI با ایمپکت بالا دارم
لطفا راهنماییم کنید

سلام
در آیین نامه جدید سخنی از معدل به میان نیامده است و تنها کسب رتبه اول تا سوم ورودی مهم است.

Mahsa
Mahsa

سلام یه سوالی داشتم در مورد ضوابط پذیرش استعدادهای درخشان. من کارشناسی رو در دانشگاه تهران خوندم و با سهمیه استعدادهای درخشان وارد ارشد شدم الان هم دانشجوی ترم 4 هستم و فقط پایان نامم مونده. پارسال شرایط پذیرش معدل بالای 17 و دو مقاله علمی-پژوهشی عنوان شده بود و حرفی از نفر 1 تا 3 بودن نبود آیا قانون عوض شده؟ در ضمن می خواستم ببینم آیا پذیرش استعدادهای درخشان توسط همه دانشگاه ها اجباری است چون مدیر گروه ما میگه این مورد بستگی به نظر گروه داره و اصلا روش حساب نکنید و بشینید برای کنکور بخونید. آیا… ادامه نظر»

saba
saba

باسلام
من که دانشجوی دانشگاه ازاد تهران هستم در بین ورودی هام رتبه یک با معدل بالای 18.5 + 1مقالهisi+ 3تا سمینار بین المللی را دارم و تاآخر مرداد دفاع می کنم واز پایان نامم حتما مقالهisi با ایمپکت بالا می دهم ؛
ایا بنظر امیدی به پذیرش من هست ؟
خود دانشگاهها پذیرش می کنند یا سازمان سنجش؟
باتشکر

سلام
اگر زودتر مقاله تان آماده شود و به ثبت نام بدون آزمون دانشگاه ها برسد بله.
فعلا که احتمال پذیرش از طرف دانشگاه ها بیشتر است.

ارمیا
ارمیا

سلام این مطلب تو سایت پیدا کردم میشه برام توضیح بدید منظورش چیه ممنون.

سلام
مانند کارشناسی ارشد.
هم می توانید به طور مستقل توسط دانشگاه ها انتخاب شوید و هم اینکه اگر شاگرد اول معدل دوره کارشناسی باشید می توانید مثلا با 80 درصد نمره داوطلبان عادی پذیرفته گردید.
ممکن است در دکتری هم این حالت را ایجاد کنند که منطقی تر هم هست.

مهدی
مهدی

یا سلام
من میخواستم بپرسم ایا با یک مقاله علمی پژوهشی و رتبه اول کارشناسی ارشد با معدل 18 میتوان در پذیرش استعداد درخشان امسال شرکت کرد.
خواهش میکنم به سوال من پاسخ دهید

رتبه اول آزمون کارشناسی ارشد یا رتبه اول بین ورودی ها؟
اگر رتبه اول معدل مورد نظرتان است باید دو مقاله داشته باشید که طبق آیین نامه باید یکی از آنها از پایان نامه تان باشد.

بابک
بابک

سلام
باید حتما دو مقاله داشته باشید.

ارمیا
ارمیا

سلام
من رتبه اول کارشناسی و هم رتبه اول کارشناسی ارشد در دانشگاه دولتی ام مقاله هم دارم. دی ماه 89 فارغ التحصیل شدم و هنوز از سهمیه استعداد درخشان اطلاعی نداشتم. استفاده نکردم . امسال می تونم استفاده کنم؟ خواهش می کنم جوابمو بدید.ممنون

سلام
بله می توانید. صفحه دکتری بدون آزمون در منوی سمت راست سایت را ببنید.

ارمیا
ارمیا

درست طبق ایین نامه است ولی شرط دو سال که دانشگاه ها می گذارند .منو ناامید کرده.شما بگید چکار کنیم با این شرط؟

سلام
البته برخی دانشگاه ها این شرط را ندارند.
کار خاصی نمی توان انجام داد.

ارمیا
ارمیا

راستی اگه امکانش هست بگید برای ترم بهمن 91 هنوز امیدی به پذیرش استعداد درخشان هستش یا نه؟ ممنون.شرمنده که این همه سوال دارم …

صفحه دکتری بدون آزمون و لینک های پایین آن را ببینید.

ghabool
ghabool

در آیین نامه استعدادهای درخشان بحث از رتبه های اول تا سوم در میان دانشجویان همرشته و هم ورودی کرده ولی بعضی دانشگاهها مثل علامه طباطبایی فقط رتبه های اول تا سوم را بر اساس سال فارغ التحصیلی اعلام میکنند که ممکن است یک یا همه آن 3 نفر دانشجویان ورودی قبل باشند که دیر فارغ شده اند و حق ورودی بعد آنها که در میان همورودی های خودش و در ترم های مجاز فارغ شده ضایع میشه. لطفاً از آنجا که تنها تریبون ما همین سایت وزین هستش اینو پیگیری کنید که مبادا حق کسی از جمله خود من… ادامه نظر»

ghabool
ghabool

مدیر محترم سایت آیا امکان دارد مساله مربوط به دانشگاه علامه را پیگیری نمایید چون متاسفانه کماکان بر تصمیم خود مصر هستند. تشکر

بهتر است با دیگر افرادی که شرایط مشابه شما دارند هماهنگ نمایید و از وزارت علوم پیگیری فرمایید.

ghabool
ghabool

با سلام. برای مهر 92 کی باید مدارک موجود در آیین نامه استعداد درخشان را به دانشگاه ها تحویل دهیم؟

سلام
اخبار سایت ما را پیگیری کنیدو یا با دانشگاه مورد نظرتان تماس بگیرید. به موقع اطلاع رسانی خواهد شد.

mohsen
mohsen

با سلام پذیرش استعداد درخشان حدودا از کی شروع میشه؟

سلام
برای ترم دوم احتمالا از اواخر بهمن ماه شروع خواهد شد.

مهسا
مهسا

سلام
اگه رتبه يكو بگيرن رتبه ٢ احتمالش كمه درسته؟

بابک
بابک

سلام
رتبه در درجه دوم اهمیت هست، داشتن رزومه قوی و تسلط به زبان ضروری است.

بهاره
بهاره

سلام. پذیرش استعداد پارسال که نمره زبان نمیخاست

بابک
بابک

اجباری نیست ولی در مصاحبه نوعی امتیاز محسوب می شود.

مریم
مریم

با سلام
این خبری که نوشتین دکتر نادری منش راجع به استعداد درخشان گفتند، به این معنیه که هنوزم جزب دانشجو برای دوره دکتری بدون شرکت در آزمون انجام میشه؟
پس چرا همه جا تاکید کردند که بدون آزمون مدرک اعتبار نداره؟

سلام
آن مطلب ارتباطی با دکتری استعداد درخشان ندارد و مربوط به دکتری پولی است.
به هر حال منبع این مطلب خبرگزاری مهر است.

امیر
امیر

سلام
ببخشید یه سوال داشتم
من 1 مقاله ISI مستخرج از پایان نامه دارم با دو تا ISI دیگه می خواستم بدونم میتونم مدارکم رو برای پذیرش بدون آزمون ارسال کنم یا نه؟
خواهش می کنم راهنمایی کنید
ممنونم

سلام
می بایست جز رتبه های یک تا سوم ورودی خود نیز باشید.
صفحه دکتری بدون آزمون در منوی سمت راست سایت را ببینید.

امیر
امیر

سلام
ممنون از راهنمایی تون
بقیه شرایط رو دارم. ولی فقط 1 مقاله ISI مستخرج از پایان نامه دارم، دو مقاله دیگه مربوط به پایان نامم نیست، این موضوع مشکلی ایجاد میکنه؟
می تونم اقدام کنم برای استعداد درخشان یا نه؟

سلام
بله . معمولا مشکلی در این زمینه نیست.

بهاره
بهاره

سلام. در اصل باید دو تا مقاله مستخرج از پایان نامه داشته باشید ولی به نظر من رزومه تون رو حتما بفرستید. اگه رقیب جدی نداشته باشید ممکنه دانشگاه قبول کنه

کیان
کیان

با عرض سلام و احترام خواهشاً به هر سه سوال بنده پاسخ بفرمایید: 1) من با داشتن دو مفاله از پایان نامه و دو مقاله دیگر، معدل و پایان نامه بالای 19 و رتبه 35 کنکور کارشناسی ارشد و رتبه دوم مقطع کارشناسی ارشد آیا شرایط پذیرش از طریق استعداد درخشان را خواهم داشت؟ 2)اگر بلی، پس چرا برخی دانشگاهها مانند علامه عنوان می کنند که مبنای پذیرش آنها داشتن دو مقاله علمی- پژوهشی به صورت تک نفره است؟ 3)آیا هنوز فرصت دارم که درخواست پذیرش از طریق استعداد درخشان رو بدم؟ سپاسگزارم — سلام دانشگاه ها می توانند هر… ادامه نظر»

امير
امير

دمتون گرم.
ممنون از اطلاع رسانيتون

سمیه
سمیه

سلام
شرایط پذیرش به همون صورتی هس که اعلام شد؟
رتبه یک تا سه ارشد و داشتن دو مقاله از پایان نامه؟
؟

سلام
بله. آیین نامه تغییری نکرده است.

حامد
حامد

دانشگاه امیرکبیر سالهای پیش هم رتبه یک تا سه رو منظور نمیکرد
آیا امسال تغییری میدن؟
تا به حال فقط شرط معدل و مفاله داشتن

احتمالا از آیین نامه جدید استفاده خواهند کرد.

demon
demon

ba salam
khoda kheyreton bede

ali
ali

خوب خدا رو شکر
ممنون از پیگیری شما

نگار
نگار

سلام ممنون از پیگیری هاتون. همانطور که میدانیم فرصت استفاده از سهمیه استعداد درخشان 2 سال پس از فارغ التحصیلی است. من قبلا در آیین نامه مربوط به استعداد درخشان خواندم که اگر دانشگاهی به مدت 2 سال تحصیلی جذبی در رشته مورد نظر شما نداشته باشد. استفاده از این سهمیه 3 سال اعتبار دارد البته فقط برای ان دانشگاه!! ولی الان این تبصره رو در این آیین نامه جدیدی که در سایت گذاشتید ندیدم! ایا ایین نامه تغیر کرده؟ممنون میشم اگر پیگیری کنید. با ارزوی توفیق روزافزون برای همه شما عزیزان — سلام البته این موضوع سالهایی که فرموده… ادامه نظر»

پردیس
پردیس

با عرض سلام و خسته نباشید زمان اعلام جذب استعدادهای درخشان کی هست و اینکه این استعداد درخشان ها فقط در دانشگاه محل تحصیل شان جذب خواهند شد یا در دانشگاه های دیگر همامکان پذیرش دارند.فرضا من که استعداد درخشان هستم اما متاسفانه دانشگاه محل تحصیل من باتوجه به اینکه سال اولش هست که در مقطع دکترا دانشجو جذب میکنه این حق را ندارد که دانشجوی خود را که در مقطع کارشناسی ارشد استعداد درخشان هست در مقطع دکترا جذب کند پس تکلیف من استعداد درخشان چیست؟ — سلام ثبت نام برای ترم مهرماه 91 احتمالا از اواخر بهمن شروع… ادامه نظر»

هما
هما

خوب خداروشکر. ممنون از خبر رسانیتون مدیر سایت. خیالمونو راحت کردین. هنوز مشخص نشده که بلاخره امسال سازمان سنجش در پذیرش استعداد درخشان دخالت داره یا نه؟

eng91
eng91

با سلام
ممنون از اطلاع رسانی خوبتون
با توجه به تغییر زمان برگزاری آزمون نسبت به پارسال، پذیرش استعداد درخشان حدودا از کی شروع میشه؟
اینکه در خبر اومده طبق روال گذشته یعنی دانشگاه ها خودشون دانشجو می گیرند؟

saba
saba

من هم سوالم اینه.دانشگاه یا سنجش کدوم به عهدشونه.و اگه از طریق سازمان ستجش هست کی مدارک باید بفرستیم؟

فعلا مشخص نیست. البته برخی دانشگاه ها که برای ترم بهمن پذیرش دارند و خودشان انجام می دهند.

سما
سما

ممنون از پیگیری که کردین. من یک سوال داشتم زمان تقریبی اعلام جذب استعداد درخشان این ور سال هست یا در سال آتی؟ و اینکه آیین نامه جدیدی مبنی بر غیر مستقیم شدن فرایند جذب کنکور بدون آزمون استعداد درخشان وجود دارد؟

حمید
حمید

با سلام
بسته به نوع دانشگاه فرق میکنه. ولی از الان به گوش باشید. تقریبا از بهمن اسفند شروع شده و تا خرداد ادامه داره باید همیشه بروز باشید.
در رابطه با آیین نامه هم باید بگم که امسال عوش شده و ملاک دو تا مقاله علمی پژوهشی به دو مقاله علمی پژوهشی مستخرج از پایان نامه یا طرح پژوهشی تغییر پیدا کرده.

فائزه السادات
فائزه السادات

سلام تو دانشگاه یزد که هرکی رو خواستن نمره بهش دادن بعدم براش مقاله مینویستن تا تو مصاحبه دست خالی نباشه. دست آخرم اونو دوسه تا دیگه عزیز دل رو قبول میکنن 2 تا هم برای خالی نماندن عریضه و اینکه نگن همش بچه ها خودشون رو گرفتن از فارغ التحصیلای جاهای دیگه می گیرن و ماها هم که خودمون رو کشتیم برا آزمون دکتری و مقاله نوشتن بدرک! والسلام.