مدرسان شریف بسته مقاله نویسی کتاب مصاحبه دکتری کارگاه مقاله نویسی

توضیحات رئیس دانشگاه پیام نور درباره مشکل ثبت‌نام پذیرفته‌شدگان تکمیل ظرفیت دکتری

به گزارش سرویس دانشگاهی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، رییس دانشگاه پیام‌نور در توضیح مشکلی که هنگام اعلام تکمیل ظرفیت آزمون دکتری 91 از سوی این دانشگاه برای داوطلبان ایجاد شده بود، گفت: دانشگاه پیام‌نور در سال گذشته درخواست‌های خود را برای پذیرش دانشجوی دکتری به شورای گسترش وزارت علوم اعلام کرد که با بخشی از این ظرفیت‌های اعلامی موافقت شد.

وی افزود: در زمان تکمیل ظرفیت، سازمان سنجش از ما خواست که ظرفیت‌هایمان را برای پذیرش دانشجوی دکتری در این مرحله اعلام کنیم که ما نیز به اشتباه کل ظرفیت اولیه را به سازمان سنجش اعلام کردیم، در حالی که پذیرش در آنها قبلا صورت گرفته بود و تنها در برخی رشته‌ها، ظرفیت خالی مانده بود و دانشگاه تنها می‌توانست در این ظرفیت‌های خالی پذیرش دانشجو را داشته باشد، نه در کل ظرفیتی که به اشتباه اعلام کرده بود.

زیاری ادامه داد: این اشتباه باعث سردرگمی برخی از داوطلبان شده بود، ولی پس از آن اعلام شد که دانشگاه به اشتباه به جای اعلام ظرفیت‌های خالی، کل ظرفیت‌های خود را اعلام کرده بود و با همکاری سازمان سنجش، داوطلبان تکمیل ظرفیت دانشگاه پیام‌نور در رشته‌هایی که ظرفیت آن خالی مانده بود، انتخاب رشته کرده و پذیرش شدند.

همچنین حسین توکلی مشاور عالی سازمان سنجش در این باره، گفت: اگر فردی در فهرست اسامی قبول‌شدگان مرحله تکمیل ظرفیت آزمون دکتری 91 قرار گرفته باشد، دانشگاه مورد نظر موظف است داوطلبان را پذیرش کند.

وی افزود: اگر برای داوطلبی چنین مشکلی پیش آمده است می‌تواند، به سازمان سنجش مراجعه کند و ما به او نامه‌ای می‌دهیم تا پذیرش و ثبت‌نام او انجام شود.

 
کانال تلگرام دکتری پی اچ دی تست
 1. شکیلا گفت:

  وای من دانشگاه پیام نور انتخاب رشته کردم الان ک بچه ها انقد بد تعریف کردن خیلی میترسم… حالا چکار کنم؟

 2. احمد گفت:

  من لیسانسم دانشگاه دولتی زاهدان، ارشدم دانشگاه پیام نور مشهد و الان دکتری دانشگاه آزاد مشهد میخونم و واقعا هیچ جا به افتزاحی پیام نور ندیدم…دانشگاه پیام نور لیاقت دانشجوی دکتری گرفتن نداره…ب نظرم دانشجو نباید عمرشو اونجا هدر بده…آبروی علم رو برده

  • امیدوار (نا امید سابق) گفت:

   حتما آزاد به علم آبرو داده؟

   دوست عزیز برو هر وقت تو آزمون سراسری در مقطع دکتری تونستی مجاز به انتحاب رشته بشی اونوقت بیا راجع به این مسائل نظر بده

 3. رها گفت:

  ببخشید من فکر می کنم رییس دانشگاه پیام نور برای اینکه شهریه ها را بالا ببره این داستان را درست کرده در واقع به مرگ گرفته که به تب راضی بشیم ما که به هیچ وجه راضی نمی شویم با شهریه اضافه تر وارد دانشگاه شویم اگر هم واقعا این اشتباه به این بزرگی کرده خودش باید تاوانش بده نه دانشجوها

 4. فریده گفت:

  جناب آقای توکلی
  خدا یک در دنیا و صد در آخرت به شما بدهد. ای کاش خطاب به دانشگاه علامه هم یک خط می فرمودید که داوطلبان در همان دوره ای که قبول شده اند باید پذیرفته شوند. نه در دوره شبانه یک دانشگاه پذیرفته شوند و بگویند برو دوره پردیس شهریه پرداز دانشگاه بغلی. خوب علامه با تحصیلات تکمیلی پردیس خودگردان چه فرقی می کند؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  خدا آقای زیاری را هم خیر بدهد که حداقل خود را مسوول دانسته و در این مورد توضیح فرمودند.
  ما بچه های علامه فقط مانده به خدا نامه بنویسیم که گره از مشکلمان باز شود.

 5. رضا حسن پور گفت:

  دانشگاه پیام نور جز هدر دادن ظرفیت علمی و تحقیر نمودن دانش، تلف نمودن عمر دانشجویان خود کار خاصی انجام نمی دهد.

 6. رویا گفت:

  آقای توکلی:

  چرا شما مسئولین به هم پیام می فرستید . مشکل شماهاست خودتون حل کنین . مگه ما مسخره هستیم دونه دونه پاشیم بیایم نامه بگیریم .

 7. رویا گفت:

  آقای دکتر زیاری:

  واقعا که چوب بی مسئولیتی پرسنلتونو ما باید بخوریم.

  اصلا حق با شما . ما چکار کنیم؟

 8. یاسمین گفت:

  حسین توکلی الهی خیر ببینی که قاطع حرف میزنی