مدرسان شریف بسته مقاله نویسی کتاب مصاحبه دکتری نگاره

موضوع مردودی صلاحیت عمومی برای پذیرفته شدگان دکتری مطرح نیست

رئیس سازمان سنجش آموزش کشور درباره موضوع درج عنوان نقص پرونده برای برخی پذیرفته شدگان کنکور دکتری 92 گفت: این دسته از پذیرفته شدگان فرم صلاحیت عمومی خود را تکمیل نکرده اند و پس از تکمیل آن و دریافت استعلام می توانند تحصیل خود را شروع کنند و نگرانی از این بابت وجود ندارد.

دکتر ابراهیم خدایی در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: تمامی داوطلبان آزمون دکتری که برای مصاحبه به دانشگاه ها معرفی شدند باید فرن صلاحیت عمومی را پر می کردند تا هیات مرکزی گزینش دانشجو نسبت به استعلام آنها اقدام می کرد. بنابراین افرادی که عنوان نقص پرونده در کارنامه پذیرش دکتری آنها درج شده است، یا این فرم را پر نکرده اند و یا هنوز پاسخ استعلام آنها به هیات مرکزی گزینش دانشجو نیامده است.

وی افزود: به هیچ عنوان موضوع رد صلاحیت عمومی افراد مطرح نیست و هیچ فرد دیگری جای فرد پذیرفته شده معرفی نشده است بلکه با این افراد از سوی سازمان سنجش تماس گرفته شده که فرم صلاحیت عمومی را تکمیل کنند.

خدایی یادآور شدک به محض اینکه افراد پذیرفته شده فرم های صلاحیت عمومی را تکمیل کنند در نوبت بررسی قرار داده شده و تا پیش از مهرماه نتیجه اعلام شده و می توانند تحصیل خود را شروع کنند و نگرانی از این بابت نداشته باشند.

وی گفت: پیش بینی می شود بیش از 99 درصد افرادی که فرم های خود را تکمیل نکرده اند با تکمیل مدارک خود بتوانند آموزش خود را شروع کنند. البته در این میان برخی از داوطلبان پاسخ استعلام مربوط به آنها به سازمان سنجش نیامده است که این استعلام ها هم تا هفته آینده می آید.

رئیس سازمان سنجش آموزش کشور اظهار داشت: موضوع مردودی از نظر صلاحیت عمومی مطرح نیست و تنها موضوع همان نقص پرونده آنها است. ما انتظار داشتیم داوطلبان آزمون دکتری از خردادماه که فرصت پر کردن این فرم ها را داشتند این مدارک را تکمیل می کردند که اکنون با این موضوع مواجه نشوند.

وی اضافه کرد: قاعدتا دبیرخانه هیات مرکزی گزینش دانشجو مرکزی است که بر اساس مدارک تکمیل شده نظر نهایی را اعلام می کند.

خدایی تاکید کرد: این داوطلبان که پذیرفته شده اند مطمئن باشند که کسی به جای آنها معرفی نشده است و محل های آنها در دانشگاه ها نگه داشته شده است و پس از تکمیل مدارک می توانند تحصیل خود را آغاز کنند.

به گزارش مهر، پس از اعلام نتیجه آزمون دکتری سال 92 دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی سراسر کشور، برخی از پذیرفته شدگان از درج عنوان “نقص پرونده” در کارنامه پذیرش خود خبر داده اند. به آنها گفته شده است باید برای تکمیل پرونده به سازمان سنجش مراجعه کنند که این موضوع نگرانی این افراد را از عدم پذیرش در رشته مورد نظرشان برانگیخته بود.

 
کانال تلگرام دکتری پی اچ دی تست
 1. سپید گفت:

  سلام دوستان. میخواستم ببینم در چه موارد دیگه ای به جز سیاسی بودن ممکنه صلاحیت را تایید نکنن؟ممنون میشم پاسخ بدید.
  با ارزوی موفقیت برای دوستان عزیزم

 2. قادری گفت:

  با سلام و احترام
  خواهش میکنم یکی به من بگه من چطوری اینترنتی برا بررسی صلاحیت عمومی دکتری 93 ثبت نام کنم

 3. مبینا2 گفت:

  سلام به دوستان عزیزم، خدا رو شکر کار من درست شد و روز یکشنبه ثبت نام کردم. از فیزیک 28 به خاطر راهنمایی و قوت قلبت ممنونم. شاد و موفق باشید..

 4. تینا گفت:

  دوستان سلام.
  امروز دانشگاه تهران برای ثبت نام حضوری رفتم (طبق تاریخ اعلام شده در سایت دانشگاه). این ماجراها رو اینجا میگم که شاید به درد کسی با مشکل مشابه بخوره. و آیندگان هم بتونن سرچ کنن و ببینن اشتباه سنجش و بی مسئولیتی دانشگاه ها چقدر باعث اذیت ما شده.
  معرفی نامه ای که 8 روز پیش به دبیرخونه دانشگاه تهران دادم, بعد از ده ها بار پیگیری بالاخره “امروز صبح” از ساختمان مرکزی به دانشکده فنی فرستاده شد, اون هم با تماس های مکرر خودم و با تحمل بی نزاکتی اکثر کارشناسان ساختمان مرکز.

  بالاخره امروز حضوری به مسئول آموزش (فنی) اطلاع دادم که نامه م براشون فرستاده شده (این فرد کسی هستش که از ساختمان مرکز اسمشون رو به من دادن برای پیگیری). ولی ایشون گفتن: نامه ای نیست! گفتن “صبر کن تا نامه برسه, یا این که برو فرد بیا.”

  با خودم گفتم اگر از ساختمان مرکز فرستاده شده (که 2 بار چک کرده بودم), هرچقدر هم سیستم اتوماسیونشون ترافیک داشته باشه دیگه بیشتر از 1 ساعت که طول نمیکشه رسیدن یک فایل.
  از قضا 2 ساعت جلوی آموزش ایستاده بودم. در بین فاصله با یک خانم دیگه صحبت کردم و ایشون گفتن شاید نامه به بخش دیگه ای فرستاده شده. بعد از کلی پرس و جو از اتاق های مختلف, کاشف حاصل شد که: نامه ای که از ساختمان مرکزی میاد اول به “دبیرخانه” دانشکده فنی فرستاده میشه (نه به مسئول آموزش فنی), و این که به علت ثبت نام ها دبیرخانه 5 روزه که تعطیله (از جمله امروز). چون مسئولش کنار دست همون خانم مسئول آموزش داشت ثبت نام ها رو انجام میداد!
  جالبه که خود کارمندان آموزش میدونستن که دبیرخانه تعطیله ولی این موضوع رو نگفتن و انتظار بیهوده ما رو میدیدن.
  بالاخره وقتی خودم بهشون گفتم: دبیرخونه که تعطیله. گفتن: بله تعطیله. صبر کنید شاید وقت نهار مسئولش بیاد کارتون رو انجام بده.

  من نمیدونم ما مردم چرا با هم اینطور رفتار میکنیم. واقعا از لحاظ جامعه شناسی و روان شناسی جای بحث و تحقیق داره. آیا از تماشای دیگران در سختی لذت میبریم؟ و یا بدتر, به آن بی تفاوتیم؟ چرا جایی که میتونیم راهنمایی کنیم بخل میورزیم؟ واقعا مسئول آموزش نمیدونه که نامه اول کجا میره که یک دانشجو رو به اصطلاح سر کار میگذاره؟

  مشکل عجیب دیگه این بود که: دانشجوهای شبانه دکتری که روی سایت ثبت نام کرده بودن, سیستم به صورت دیفالت یک میلیون و هفتصد هزار تومان شهریه ازشون خواسته بود. حالا که حضوری اومده بودن (بعضا از شهرستان) مسئول آموزش میگفت که اشتباه سیستم بوده و شما باید شش میلیون و هفتصد واریز میکردین. و حاال تا واریز نکنید ثبت نامتون نمیکنیم.

  من مطمئنم این کارمندان دانشگاه تهران و سنجش, خودشون اگه به وزارت خانه ها و مکان های دولتی دیگه مراجعه کنن, از بی کفایتی کارمندان اونها شکایت میکنن. اما در حیطه خودشون اینطور با ارباب رجوع برخورد میکنن.

  میبخشید طولانی شد. پاینده باشید.

  • فیزیک 28 گفت:

   سلام تینا جان. خیلی ناراحت شدم. اما درست میشه به زودی ان شالله.
   من امروز رفتم سنجش. غلغله بود. پر از بچه های کنکور سراسری بود.
   نه تنها از خونه نمیشد شماره دبیرخونه رو گرفت از داخل سازمان هم نمیشد مرتب اشغال بود. بالاخره تونستم با آقای صمدی صحبت کنم. نامه من به دانشگاه فرستاده شده. شماره نامه رو گرفتم تا پیگیری کنم. به من گفتند دیر اومدی نامه ات رو فرستادیم. من نسبتا راهم نزدیکه 4 ساعت تو این دو هفته 3 بار رفتم تهران. اونایی که راهشون خیلی دوتره از کجا باید متوجه بشن که نامه شون آماده است یا این که به دانشگاه فرستاده شده .

   • تینا گفت:

    سلام فیزیکی.
    ای بابا این همه راه اومدی تهران؟ آره سیستم اداری شون عجیب بی نظمه. ما هم چاره ای نداریم جز این که باهاشون راه بیایم.
    امیدوارم نامه ت زود برسه دانشگاه. خوبه شماره نامه رو گرفتی 🙂
    منم آروم آروم کارم داره انجام میشه.
    خدا بزرگه. انشاالله کار همه مون درست میشه.

 5. فیزیک ۲۸ گفت:

  سلام دوستان.
  خانم آبکار (مسيول نقص پرونده) گفتند بعد از تایید صلاحیت کار دیگه از دست ما خارج شده و باید از طریق دبیرخانه پیگیری کنید.
  برای گرفتن معرفی نامه ۵ شنبه حضوری به سازمان سنجش رفتم گفتن باید از طرف دبیرخانه سازمان تماس گرفته شود بعد شما بیایید. همان جا با دبیرخانه تماس گرفتم گفتند هنوز نامه ای به ما نرسیده است.
  امروز شنبه کسی هنوز با من برای گرفتن معرفی نامه تماس نگرفته است.
  برای پیگیری این که آیا نامه ام به دبیرخانه رسیده یا باید حضوری بروم یا تماس بگیرم. شماره های سازمان مدام اشغال است یا در صورت آزاد بودن کسی جواب تلفن را نمی دهد.
  من نمیدانم آیا اسمم (با ذکر نقص پرونده) به دانشگاه همراه با اسامی بقیه دانشجوها رفته یا نه. چرا کار را برای شهرستانی ها سخت می کنند. چرا به فکر شهرستانی ها نیستند. از شهر من تا تهران ۴ ساعت طول می کشد.

  • تینا گفت:

   سلام فیزییک 28.
   ای وای, من فکر کردم شما نامه ت رو گرفتی!
   من میدونم که اسامی ما به دانشگاه ها اعلام “نشده” و این نامه ای که میدن در حقیقت ما رو معرفی میکنه.
   وقتی خانم آبکار با من تماس گرفت (هفته پیش) گفت روز بعدش از دبیرخانه (آقای صمدی) پیگیری کنم. شاید این هفته نامه ها زیاد شده و بیشتر طول میکشه 🙁
   ولی از جهت ثبت نام نگران نباش. دانشگاه ها مجبورن ما رو ثبت نام کنن, حتی اگر دیر بشه.
   امیدوارم زودتر کارت انجام بشه دوست عزیز.
   کاش میتونستم کمکی بکنم.

   • فیزیک ۲۸ گفت:

    مرسی. خانم آبکار به من هم گفت روز بعدش می تونی معرفی نامه بگیری. منم فک کردم حله دیگه 🙂 البته من ۵ شنبه رفتم. خوب ۵ شنبه سازمان یه جورایی تعطیله. امروزم که هیچی. فردا برم ببینم ان شالله که اومده 🙂

    • فیزیک ۲۸ گفت:

     اگه درست فهمیده باشم شما گفتید ۵ شنبه (۱۴ ام) با شما تماس گرفتند که شنبه از دبیرخونه معرفی نامه رو بگیرید. منظورتون از تماس همون خانم آبکار بوده که گفته از دبیرخونه پیگیری کنید. یعنی از دبیرخونه تماس جداگانه ای با شما نگرفته بودند.
     چون نگهبانهای دم در ساختمان اصلی چنان برخوردی کردند که من فک کردم حتما باید از دبیرخونه تماس بگیرند و بعد من برم.

     • تینا گفت:

      سلام.
      5 شنبه (14م) خودم با خانم آبکار تماس گرفته بودم که گفتن صلاحیتم تایید شده. بعد شنبه عصر خانم آبکار با من تماس گرفتن و گفتن یکشنبه برم نامه م رو بگیرم.
      تماس جداگانه ای از دبیرخونه نداشتم.
      اما ظاهرا فرآیندش 3-2 روز طول میکشه.
      نگران نباشین.
      البته شرایطتون رو درک میکنم. انشا الله زودتر حل بشه.

   • محمد گفت:

    درود بر تینای عزیز
    امروز نامه رو به اون دبیرخانه کذایی تحویل دادم فکر می کنی که امضا میشه و پسورد می گیریم. کار شما تا کجا پبش رفت.
    با تشکر

    • تینا گفت:

     سلام به محمد عزیز.
     به سلامتی. تقریبا 3 تا خوان رو رد کردین تا حالا. الان نامه تون میره معاونت آموزشی (ساختمان مرکزی) و 2-1 نفر باید تایید کنن. نمیدونم رشتتون چیه که بدونم کارشناستون کیه. از همون اتاق روبروی دبیرخونه باید بپرسین که از کدوم شماره تلفن پیگیری کنین.
     نامه من مصادف شد با ثبت نام ارشد ها و شلوغی آموزش. الان 1 هفته س هنوز اسمم در پرتال نرفته. ولی گفتن نگران نباشین, داره انجام میشه.
     فردا ثبت نام حضوریه. میرم انشاالله انجام بشه.

     • محمد گفت:

      با سلام
      تینای عزیز تا قبل از اینکه ثبت نام الکترونیکی کنیم امکان ثبت نام حضوری برای ما وجود داره؟ احتمالا مشخصاتی از ما به دانشکده ها ارسال نشده است.

      با سپاس مجدد

  • محمد گفت:

   محمد عزیز سلام
   من امروز شنبه معرفی نامه خودمو از سنچش گرفتم و به دانشگاه تهران بردم کل کارم در سنجش 5 دقیقه بیشتر طول نکشید. از طرف سنجش بامن اصلا تماس گرفته نشد من خودم تماس گرفتم.

 6. مبینا2 گفت:

  اول از همه تبریک می گم به همه عزیزانی که مشکل نقص پروندشون به لطف خدا حل شده، براتون از صمیم قلب خوشحالم. بچه ها کسی هم هست که مثل من هنوز هیچ تماسی باهاش نگرفتن؟ اگر چیزی می دونید یا فردی رو در شرایط من می شناسید لطفا اطلاع بدید. ممنون می شم.
  باز هم تب
  باز هم تبریک می گم …

 7. فیزیک به محمد گفت:

  سلام آقا محمد
  به شما زنگ زدند برید معرفی نامه بگیرید؟
  من رفتم سنجش گفتند هر وقت زنگ زدند بیاید بگیرید

 8. فیزیک ۲۸ به تینا گفت:

  سلام تینا جان. بالاخره تاییدیه صلاحیت عمومی من هم اومد. فردا میرم سنجش برای گرفتن معرفی نامه. بودنتون اینجا (در طول این هفته که نتیجه ی خودتون اعلام شده بود) به خاطر ما باعث دلگرمی ما بود.
  یه سوال داشتم کجا باید برم تاییدیه رو بگیرم ساختمان اصلی لب خیابون یا دفتر نهاد مردمی سازمان که توی کوچه است. به نگهبان اسمتون را داده بودند. میشه روندشو بگید. خیلی ممنون

  جا داره اینجا از مدیر سایت به خاطر فراهم کردن این محفل خیلی خیلی تشکر کنم.

  ———-
  پیروز باشید

  • تینا گفت:

   سلام. خدا رو شکر. واقعا خوشحال شدم فیزیک 28 عزیز. از پیگیری خسته کننده ثبت نام خودم اومده بودم و این خبرتون شادم کرد. مبارکتون باشه 🙂
   خواهش میکنم , من کاری نکردم. انشاالله بقیه ش هم به خوبی انجام بشه.
   بله, ساختمان اصلی بر خیابان کریم خان. اسمتون از قبل به حراست داده شده. کارت شناسایی همراهتون باشه. برگه ورود بهتون میدن و میرین طبقه اول (آقای صمدی) دبیرخانه. نامه تون رو داخل پاکت میدن و برگه ورودتون به ساختمان رو هم امضا میکنن. توجه کنید پشت این برگه میتونین انتفادات پیشنهادات بنویسین که من این کار رو کردم. برگه رو موقع رفتن دم در تحویل میگیرن.
   2 تا نکته مهم:
   1) دقیقا از دبیرخانه بپرسین که نامه رو کجا باید تحویل بدین. من که برای دانشگاه تهران نامه گرفته بودم 2 ساعت تمام بین ساختمان های مختلف دانشگاه تهران رفت و آمد میکردم و افراد من رو اشتباه راهنمایی میکردن. بالاخره فهمیدم همون دبیرخونه دانشگاه تهران (ساختمان مرکزی) باید تحویل میدادم.این رو دقیق بپرسین که اذیت نشین.

   2) چسب نامه رو خیلی آروم باز کنید و برای خودتون چند تا کپی بگیرید!! در این سیستم اداری نامنظم احتیاط های لازم رو بکنید.

   نمیدونم کجا قبول شدین. اگه تهران بودین میتونستم بیشتر راهنمایی کنم.

   راستی بعضی جاها کلاس ها از 23 شهریور شروع میشه. حتی اگه ثبت نامتون تا شنبه نهایی نشد, کلاس ها رو از دست ندید.

   موفق باشید. به امید حل شدن مشکل همه دوستان نقص پرونده ای.

   • فیزیک ۲۸ به تینا گفت:

    مرسی عزیزم من فقط تحصیلات تکمیلی زنجان و خود زنجان رفته بودم برای مصاحبه که با توجه به مصاحبه م فک کنم تحصیلات تکمیلی یعنی انتخاب اولم رو آوردم. خوشبختانه ثبت نام ما ۲۴ ام هستش. خیلی اطلاعاتتون مفید بود. خیلی ممنونم

    مورد دوم خیلی مفید بود 🙂

   • محمد گفت:

    تینای عزیز سلام. دقیقا حسی که فیزیک 28 بیان فرمودند در خصوص بنده نسبت به شما و دلسوزی که برای دوستان داشتی، صدق می کند لذا بی نهایت از شما سپاسگزارم. از حل مشکل دوستان بی نهایت خوشحال شدم جواب استعلام من هم بالاخره اومد و طی تماس با سنجش متوجه شدم که دانشگاه تهران قبول شده ام. ممنون می شیم که در خصوص چگونگی ادامه کار جهت ثبت نام در دانشگاه تهران تجربیات این چند روزه را در اختیار ما قرار دهید.
    در ضمن از دوستانی که مدیریت این سایت وزین رو دارن بی نهایت سپاسگزارم.
    با سپاس مجدد
    با سپاس مجدد

    • تینا گفت:

     سلام به محمد عزیز.
     تبریک میگم, انشاالله به سلامتی 🙂 خدا رو شکر که کار شما هم درست شد.
     در مورد دانشگاه تهران, اول بهتون هشدار میدم که نسبتا دانشگاه بی نظمیه در امور اداری.
     دوم در مورد پیگیری نامه و ثبت نامتون:

     معرفی نامه سنجش رو باید ببرید دبیرخانه. آدرس: نزدیک میدان انقلاب, بین خیابان 16 آذر و میدان انقلاب, “ساختمان مرکزی” دانشگاه تهران. متاسفانه حتی سردر نداره!
     از در که وارد میشین, سمت چپ از شیب یه پارکینگ پایین میرین و میرسین به یه کانکس بزرگ. باور کنید که هم دبیرخانه و هم امور آموزش در این کانکس زیر همکف انجام میشه.

     2 تا در هست. سمت چپ دبیرخانه ست. نامه رو اینجا تحویل میدین. مهر میزنن و اسکن میکنن و به شما فقط یه شماره پیگیری میدن روی یک کاغذ خیلی کوجک. این شماره خیلی مهمه. در موبایلتون سیو کنین.
     نمیدونم به شما میگن که کی پیگیری کنین. به من گفتن 2 روز بعد. اما شما زودتر پیگیری کنین. نحوه پیگیری:
     چون کارشناس ها حضوری مراجعین رو نمیپذیرن (!!!), از کسانی که در اتاق دوم ( سمت راست) هستند شماره تلفن داخلی کارشناس مربوطه روبپرسین و بنویسین. به من روز اول گفتن از 61112635 (021) پیگیری کنم و بعد از 2 روز که کارم کمی پیشرفت کرد گفتن از معاونت آموزشی 61113292 (021)پیگیری کنم. گاهی اصلا تلفن جواب نمیدن. مصر باشید و باز تلاش کنید.
     وقتی نامه تون به امضای رئیس دانشگاه (یاآموزش) برسه اسمتون رو میفرستن یه بخش دیگه. ثبت نام الکترونیک که تا امروز بوده و به من هنوز شناسه و پسورد برای پرتال ندادن.
     ثبت نام حضوری یکشنبه و دوشنبه هستش. اما کلاس ها از شنبه شروع میشه!
     مدارک لازم در سایت دانشگاه تهران اعلام شده.

     به من گفتن ثبت نام حضوری در خود پردیس هست, نه در ساختمان مرکزی. مثلا برای رشته های فنی پردیس امیرآباد, درآموزش کل فنی, داخل دانشکده معدن.

     شماره تلفن و آدرس اینپردیس ها و دانشکده ها به دیوار اون کانکس کذایی نصب شده. حتما یادداشت کنید.

     دیگه همین فعلا. امیدوارن نامه تون زود تایید بشه. راستی توصیه ای که به دوست فیزیکی مون کردم رو به خاطر بسپارید: از نامه سنجش برای خودتون کپی بگیرید!

     موفق باشید.

     • محمد گفت:

      تینای عزیز از راهنمایی جامعتون بی نهایت سپاسگزارم. طوری که پیداست فراتر از هفت خوان رستمه!!!

      با آرزوی موفقیت و سلامتی

 9. confused گفت:

  Salam dustane aziizam
  man ye soal daram: un dustani k b gofte sanjesh naghse parvande daran az koja fahmidan in moshkelo? yani sanjesh beshun xzang zade ya inke ruze elam natayej tu karnamashun neveshte shode bude?

 10. امیر گفت:

  با سلام
  آیا کسی اطلاع داره دانشجویانی که بدون آزمون قبول شدن هم باید این فرم را پر کنند اگه جواب بدید مننون میشم

 11. تینا گفت:

  دوستان سلام.
  با تشکر از محبت و همراهی شما, در راستای رعایت انصاف و برای ثبت در آرشیو این سایت و احتمالا استفاده آیندگان, به عرض میرسانم امروز از سنجش با من تماس گرفتن و گفتن برای گرفتن نامه ی معرفی به دانشگاه فردا حضوری مراجعه کنم.
  امیدوارم همه دوستانی که (به زعم سنجش) نقص پرونده دارن زودتر مشکلشون حل بشه.
  تاکید میکنم دوستان پیگیر کارشون باشن.
  انشاالله به برکت این روز عزیز که میلاد حضرت معصومه (س) هست خداوند هیچ بنده ای رو دست خالی از درگاهش برنگردونه.
  کلمات برای جستجو:(نقص پرونده کنکور دکتری نیمه متمرکز- فرم صلاحیت عمومی- گزینش- سنجش)

  • فیزیک ۲۸ گفت:

   تبریک میگم. خیلی خوشحال شدم. امیدوار شدم که برای من هم جور می شه. من خیلی بچه ی خوبی ام 🙂 به همین خاطر فک کنم چون کسی منو نمیشناسه تا الان کارم طول کشیده. من همچنان پیگیر هستم تلفنی. کاش مال من هم مشکل از نبود فرم بود.

   • تینا گفت:

    فبزیک 28 عزیز ممنونم. انشاالله برای شما وبقیه دوستان هم به زودی زود انجام بشه, این رو از صمیم قلب آرزو میکنم.
    حسبی الرب من المربوبین
    حسبی الخالق من المخلوقین
    توکل به خدا.
    منتظریم شما هم به زودی خبر خوبتون رو اینجا اعلام کنید انشاالله 🙂

  • محمد گفت:

   تینای عزیز سلام
   با ابراز خوشحالی از حل شدن مشکلتون می خواستم ازت بپرسم الان که نقص پرونده ات رفع شده در کارنامه ات رشته قبولی و دانشگاه مربوطه قید شده است.
   با تشکر و تبریک مجدد

   • تینا گفت:

    سلام به محمد عزیز.
    بسیار ممنونم از تبریکتون.
    در جواب سوالتون هم باید عرض کنم که خیر. کارنامه آنلاینم هیج تغییری نکرده( الان هم چک کردم).

    امروز سنجش بودم. از قبل اسمم رو به حراست دم در داده بودن برای ورود. رفتم دبیرخانه طبقه اول و نامه م رو گرفتم.

    بعد رفتم پیش مسئول دفتر رئیس گزینش و از نوع پاسخگویی (تلفنی از دم در) انتقاد کردم, به خصوص از اجحافی که به شهرستانی ها میشه گفتم. و از استرس بی جهتی که ما به خاطر اشتباه سنجش متحمل میشیم صحبت کردم. و پیشنهاد دادم در این مواقع یا زودتر از اعلام نتایج به داوطلب خبر بدن و یا نتیجه قبولیش رو روی سایت با قید نقص پرونده درج کنن.
    بنده خدا انسان شریفی بود و گفت منتقل میکنم.
    معتقدم اگر هر کدوم وقتی میریم اونجا این مسائل رو بیان کنیم “کم کم” اونها هم وادار میشن اصلاح کنن این سیستم و نحوه برخورد با ارباب رجوع رو.

    پیگیر باشید دوست عزیز. به امید شنیدن خبر قبولی تون.

    راستی در این مدت به این “حدس” رسیدم که نقص پرونده ای ها کسانی هستن که قبول شدن از لحاظ علمی. انشاالله جایی مطلوب قبول شده باشید 🙂

    • mohammad گفت:

     سلام دوست عزیز. یه سوال
     پرونده من هم ناقص بود. فرم سنجش رو پر کردم و فرستادم. تماس گرفتم گفتن فرستادیم سنجش. میخواستم ببینم لازمه خودم حضورا برم دبیرخونه؟ تا تهران 1000 کیلومتر راهه از شهر ما. تشکر.

     • تینا گفت:

      علیک سلام.
      دوست عزیز سوالتون کامل نبود.
      1- فرم “صلاحیت” رو دوباره پر کردین؟ دستی یا آنلاین؟ اگر دستی بود, حضوری تحویل دادین یا پست کردین؟
      2- کجا تماس گرفتین؟ گزینش؟ 88802737-021؟
      چون گزینش سنجش با بخش علمی سنجش فرق داره.
      3- چی رو گفتن براتون فرستادیم؟ تایید صلاحیت یا نامه معرفی به دانشگاه رو؟ کجا فرستادن؟ سنجش قسمت های مستقل از هم داره.

      من خودم معرفی نامه به دانشگاه رو که حضوری از دبیرخونه گرفتم و بردم دانشگاه, الان 3 روزه معطل این هستم که آموزش دانشگاه نامه رو به امضای مدیر آموزش برسونه تا بعدش تازه من بتونم مثل بقیه ثبت نام الکترونیک انجام بدم ( که که مهلتش تا فرداست)

      از دبیرخونه پرسیدم کسانی که حضوری نتونن بیان نامه شون چی میشه؟ گفت پست میکنیم. ولی نگفت به خود فرد پست میشه یا به دانشگاهش. نگفت چقدر صبر میکنن قبل از پست کردن.اگز دیر پست کنن و شما دیر این نامه رو به دانشگاه ببرید, احتمالا ثبت نامتون سخت میشه.

      شخصا به نظرم دبیرخونه منظمی نیومد و افرادش هم دلسوز نبودن. نشونش هم این که کارمندش زیر لب میگفت : هر کی میخواد درس بخونه رفت و آمدش رو هم بکنه!!!!

      من نمیدونم چرا با همون سیستمی که اسم بقیه قبول شده ها رو به دانشگاه ها دادن, اسم ما رو هم از همون طریق خودشون نمیدن؟ این نامه دادن واقعا ناکارآمده.

      تماس بگیرید با خانم آبکار یا آقای نعیمایی صحبت کنید. اگر تهران کسی رو دارید ببینید سنجش میگذاره به جای شما برن نامه رو بگیرن؟

      موفق باشید.

     • محمد گفت:

      تینای عزیز سلام
      اگه ممکنه متن معرفی نامه به دانشگاه در برگیرنده چه مقوله هایی است؟ دانشگاه تهران قبول شدید؟ اگه طرف به ثبت نام الکترونیکی نرسه تکلیفش چی میشه؟
      ما هنوز منتظر جواب استعلام هستیم!
      با تشکر وافر

     • تینا گفت:

      سلام.
      معرفی نامه خطاب به ریاست دانشگاه است.
      اسم داوطلب , شماره پرونده, کد رشته قبولی, سهمیه و معدل کارشناسی و ارشد مندرج است و دستور ثبت نام فرد داده شده ( و توضیح داده که داوطلب تازه صلاجیتش تایید شده). نامه هولوگرام داره.
      بله من تهران قبول شدم. نمیدونم میذارن ما بعد از فردا باز ثبت نام الکترونیک کنیم یا خیر.
      بسیار امیدوارم که کار شما هم انشاالله زودتر درست بشه دوستان.

    • فیزیک ۲۸ گفت:

     من هم همچنان منتطر استعلام هستم.

     • محمد گفت:

      سلام قراره تا کی منتظر شیم؟ من هر چه تماس می گیرم بم میگن هر وقت اومد بت خبر می دیم!

     • فیزیک 28 گفت:

      رییس سازمان سنجش که بالا تو خبر گفته تا هفته بعد یعنی تا آخر این هفته مشخص می شود ان شالله. من هر روز زنگ می زنم و پیگیر هستم تلفنی. فقط باید دعا کرد. به جز این کاری از دستمان بر نمی آید.

    • mohammad گفت:

     سلام تشکر از پاسختون. فرم صلاحیت رو دستی پر کردم و پست کردم.
     0218802737 تماس گرفتم گفتن تایید شده فرستادیم سنجش. امروز یکی رو فرستادم دبیرخونه گفتن پست می کنیم.دیگه نمیدونم دانشگاه چمران پست میکنن یا به آدرس من. من فقط مصاحبه چمران رو رفته بودم.خدا کنه دود پست کنن وگر نه ثبت نام دیر میشه. اصلا نمیدونم قبول شدم یا نه.

     • تینا گفت:

      سلام. قبول شدین اگر معرفی نامه دادن.
      پیگیری کنید ببینید کجا پست میکنن.

      من الان با این که خودم نامه رو بردم دانشگاه, ولی چند روزه دانشگاه تهران هنوز پروسه ش تکمیل نشده که من بتونم ثبت نام کنم.
      بسیار سرشون شلوغه اول ترم و در راستای تکریم بیشتر ارباب رجوع (!!) رسما اطلاعیه زدن به دیوار (ساختمان مرکزی) که “حضوری کسی رو نمیپذیریم” . عین سازمان سنجش شده. باید یه شماره داخلی رو بگیری (اگر جواب بده) و با خواهش مسئلت رو پیگیری کنی.

      امیدوارم چمران بهتر همکاری کنه.

 12. آیهان گفت:

  سلام دوستان.
  از دانشجویان تبریزی کسی هست خبر داشته باشه که به نوبت دوم خوابگاه میدن یا نه؟ مرسی.

 13. تینا گفت:

  با سلام.
  – من شخصا نقص پرونده نداشتم و اشتباه از سنجش بود. فرم انلاین رو اردیبهشت ماه پر کرده بودم و برام تحقیق هم رفته بودن (از یکی از آشناهام تحقیق کرده بودن که بدون فرم تکمیل شده من عمرا اطلاعات تماسش رو نداشتن). اما چهارشنبه که سنجش رفتم بهم گفتن یا فرم ندادی یا دستی پر کردی!
  – با من تماسی در مورد نقص پرونده گرفته نشده بود, نه قبل از اعلام نتایج و نه بعدش.
  – تلفنی که داده بودن روز اول اصلا وصل نمیشد.
  – حضوری که رفتم به همه اجازه ورود به ساختمان رو نمیدادن. واقعا ناراحت کننده بود.
  – بالاخره پرینت فرمم رو که دادم (که تاریخش نشان میداد اردیبهشت ماه پر شده بوده و شماره پیگیری داشت) کسی بابت این اشتباه سنجش از من عذرخواهی نکرد.
  – حتی نتیجه قبولی م رو بهم نگفتن.
  – روز بعد خودم باهاشون تماس گرفتم و گفتن صلاحیتم تایید شده. باز هم نتیجه م رو نگفتن. گفتن هفته دیگه برم بپرسم.
  – آیااسترسی که این چند روز به من و خونوادم وارد کردن حق الناس نیست؟ آیا نمیشد محل قبولی ما رو هم روی سایت بنویسن و مثلا جلوش اضافه کنن مشروط به تکمیل پرونده؟
  اگر من تهران نبوده به خاطر اشتباه سنجش باید از شهرستان تا تهران میومدم و فرمم رو دوباره تحویل میدادم؟

  • به همه گفت:

   آخ واقعا براشون متاسفم تيناجان خودتو ناراحت نكن

  • گیسو گفت:

   تینا جون متاسفم برای اتفاقی که برات افتاده. امیدورام هرچه زودتر درست شه. کاش سنجش هم شرایط داوطلبا رو بهتر درک کنه!

  • فیزیک ۲۸ گفت:

   متاسفانه من هم هنوز استعلام صلاحیتم نیامده است. ۴ شنبه از شهر خودم تا تهران رفتم (۴ ساعت) و تنها تونستم تلفنی صحبت کنم. تا تهران فقط برای یک تلفن. خوشحالی قبولی ما در دم خشکید. من ۲۲ ام اردیبهشت فرم را تکمیل کردم ،قبل از اینکه مهلت پر کردن فرم چند بار تمدید شود. هم کد رهگیری دارم، هم پرینت فرم تکمیل شده.

   • تینا گفت:

    از دیدن دوستان شهرستانی دم در سازمان و توی صف تلفن انقدر ناراحت شدم که دلم میخواست من به جای مسئول سنجش از تک تکشون عذرخواهی کنم.
    انشاالله حل میشه دوست عزیز. پیگیر باشید.

  • مشکل نقص گفت:

   سلام و خسته نباشید به همه مخصوصا به مسئولین سایت که فضای مناسبی را برای طالبین دانش فراهم ساخته اند.
   در تایید فرموده تینای عزیز باید بگم:
   1. هیج تماسی در مورد نقص پروند صورت نگرفته اما در مورد افرادی که حتی به موقع فرم صلاحیتو پر کرده اند اما به موقع جواب استعلام آنها اعلام نشده به نظر می رسد مسئول این ناهمانگی سازمان سنجش می باشد چرا که تنها تحصیل نیازی به این همه برو بیا نداره حالا خوبه کاری چیزی نمی خوان بدن.
   2. شماره تماس اعلام شده عمدتا اشغال بوده و با زحمات فراوانی که برای افرادی که به صورت حضوری در سازمان حاضر شدند چندان خبری از تکریم ارباب رجوع به چشم نمی خورد و بدون هیچ گونه پوزشی تنها به تماسی تلفنی از ورودی سازمان اکتفا می شود.
   به هر حال به نظر نمی رسد که چندان دلمشغولی نسبت به وضعیت پیش آمده در میان مسئولین وجود داشته باشد که ادل دلیل آن همین مصاحبه فوق می باشد که اولا: با تاخیر چند روزه و بعد از کشف علل تاخیر توسط خود دانشجویان صورت می گیرد.
   ثانیا: اگر واقعا آنچه این مسئول محترم در قالب این جملات فرموده اند”پیش بینی می شود بیش از ۹۹ درصد افرادی که فرم های خود را تکمیل نکرده اند با تکمیل مدارک خود بتوانند آموزش خود را شروع کنند” یا این استعلام صورت گرفته مواثر نبوده و امری صوری تلقی می شود که در این صورت این همه هزینه مادی و معنوی که هم برای افراد و هم برای نظام به بار می آورد منطقی نمی باشد. و یااین استعلام ها بسیار مهم بوده که با گفته این مسئول عزیز و نحوه برخود ایشان تناسبی ندارد.
   خدایا چنان کن سرانجام کار
   توخوشنود باشی و ما رستگار

  • ترانه های بهاری گفت:

   تینا جان
   عینا کل اتفاقایی که نوشتی واسه دوست من اتفاق افتاد که حسابی اعصابش خورد شده بود. اونم دقیقا نمی دونه که قبول شده یا نه
   نکته ای که هست اینه که اگه شما فرم رو پر نکردین آدرس محل کارتون یا معرفتون رو از کجا آوردن رفتن تحقیق؟؟؟؟
   دوست من هم پرینت فرمی روکه پر کرده بود واسشون برده امیدوارم هرچه سریعتر از این استرس بیرون بیاین

   • تینا گفت:

    ممنونم ترانه جان. دقیقا به نکته خوبی اشاره کردی.
    فایده این سایت ها اینه که افراد با دغدغه های مشابه همدیگرو پیدا میکنن. هم میتونن همفکری کنن و هم به همدیگه دلداری بدن.
    نمونش این تاپیک و همین طور صفحه مربوط به افزایش شهریه پیام نور که بچه ها دارن خوب براش کار میکنن. با این که اون تاپیک مستقیما مشکل من نیست اما پیگیری میکنم و امیدوارم مشکل اونها هم حل بشه.
    از شما هم ممنونم و انشالله مسئله دوستتون هم زود حل بشه.
    ( با تشکر از مدیریت سایت )

  • ناهید گفت:

   واقعا حق با شماست. متاسفانه وضع برای بچه های شهرستانی به مراتب بدتره. خدا بهتون صبر جمیل عنایت کنه.

 14. زبانشناس گفت:

  با سلام خدمت مدیر محترم سایت
  سازمان سنجش خودش میگه تماس میگیریم با اونایی که نقص پرونده دارند. خب این کار رو از خرداد می کردند تا این همه دردسر و نگرانی درست نشه.