مدرسان شریف اولین کنفرانس ملی مدیریت و اقتصاد جهانی کنفرانس بین المللی تحقیق و توسعه در علوم انسانی، مدیریت و اقتصاد کنفرانس آینده مهندسی و تکنولوژی ششمین کنفرانس بین المللی پژوهش در مهندسی، علوم و تکنولوژی کنفرانس بین المللی علوم و مهندسی در عصر تکنولوژی ششمین کنفرانس بین المللی مدیریت، اقتصاد و علوم انسانی پنجمین کنفرانس بین المللی پژوهش در علوم و تکنولوژی کنفرانس بین المللی مهندسی و فن آوری اطلاعات کتابخانه فرهنگ

ظرفیت پذیرش دانشجو در مقطع دکتری متناسب با تعداد اساتید

مدیر کل دفتر گسترش وزارت علوم از تصمیم تازه این وزارتخانه در ارائه ظرفیت به مقاطع تحصیلی خبر داد.

حسین حسینی در گفتگو با خبرنگار مهر، گفت: سیاست کلی این است که تعیین ظرفیت برای دانشگاههای بزرگ کشور در اختیار هیأتهای امنای همان دانشگاهها باشد و از طرف دیگر آنچه مورد تاکید وزارت علوم است ظرفیت پذیرش در مقطع دکتری متناسب با تعداد اعضای هیإت علمی باشد.

وی ادامه داد: رعایت این نسبت از الزامات مورد تاکید وزارت علوم به شمار می آید؛ در صورتیکه در مقطع دکتری پنج دانشجو پذیرفته می شود تعداد استادان باید متناسب با میزان دانشجویان باشد.

مدیر کل دفتر گسترش آموزش عالی افزود: اگر در گروهی تعداد اعضای هیأت علمی کم باشد و با توجه به اینکه یک عضو هیأت علمی می تواند همزمان راهنمایی چهار تا پنج دانشجو را بر عهده داشته باشد پس نمی توان ظرفیت بالایی به آن گروه اختصاص داد.

حسینی تاکید کرد: به زودی برای تمام رشته ها یک عدد مشخص برای تمام رشته ها به عنوان سقف پذیرش اعلام خواهیم کرد.

وی گفت: اگر دانشگاهها ظرفیت را متناسب با شرایط خود تطبیق ندهند تبعاتی به دنبال خواهد داشت که در این سالها نیز دانشگاهها لطمات زیادی را متحمل شدند.

عضویت در کانال تخصصی آزمون دکتری

نظرات (۵)

 1. فرشته می‌گه:

  بابا ظرفیت هارو تو رو خدا بالا نبرید نه ظرفیت دانشجو نه استاد، بزارید هر کی علمش قویتره بره بالا، بزارین رقابت همچنان باشه، نزارین صندلی های دکتری هم مثل صندلی های خالی مقطع کارشناسی بشه..

  • دانشجو دکتری_سحر می‌گه:

   لایک.

  • اقتصاد می‌گه:

   البته صندلی های خالی کارشناسی ناشی از رقابت یا عدم رقابت نیستاااا ، بلکه مسئله ورود و خروج دهه شصتی ها به هر مقطع تحصیلی مورد بحثه که حالا اثرات خودشو تو دکتری نشون می ده و این شوک موقت هم پس از سرریز اثراتش در مقطع دکتری خالی شده و تموم می شه …. د

 2. مسعود می‌گه:

  دکتر فرجی، متشکریم…

درج نظر