مدرسان شریف اولین کنفرانس ملی مدیریت و اقتصاد جهانی کنفرانس بین المللی تحقیق و توسعه در علوم انسانی، مدیریت و اقتصاد کنفرانس آینده مهندسی و تکنولوژی ششمین کنفرانس بین المللی پژوهش در مهندسی، علوم و تکنولوژی کنفرانس بین المللی علوم و مهندسی در عصر تکنولوژی ششمین کنفرانس بین المللی مدیریت، اقتصاد و علوم انسانی پنجمین کنفرانس بین المللی پژوهش در علوم و تکنولوژی کنفرانس بین المللی مهندسی و فن آوری اطلاعات کتابخانه فرهنگ

عدم تمدید مجدد زمان ثبت نام دکتری آزاد ۹۳

رئیس مرکز آزمون دانشگاه آزاد اسلامی از پایان مهلت ثبت نام دوره دکتری تخصصی (PHD) این دانشگاه در روز شنبه ۱۴ دی ماه خبر داد.

به گزارش سرویس دانشگاهی ایسنا، دکتر ناصر اقبالی گفت: آن دسته از داوطلبانی که تاکنون نتوانسته اند به هر دلیلی در دوره دکتری تخصصی سال ۹۳ ثبت نام کنند با مراجعه به سایت www.azmoon.org نسبت به ثبت نام خود اقدام کنند.

اقبالی در ادامه توصیه کرد: این ثبت نام تا روز شنبه ۱۴ دی ماه ادامه دارد، لذا به داوطلبان توصیه می شود هرچه سریعتر نسبت به ثبت نام خود اقدام کنند.

رئیس مرکز آزمون درخصوص تعداد رشته/محل هایی که هر داوطلب می تواند انتخاب کند، گفت: هر داوطلب آزمون دکتری تخصصی دانشگاه آزاد اسلامی می تواند یک رشته و حداکثر ۵ واحد دانشگاهی را انتخاب و در سایت درج کند.

دکتر اقبالی تأکید کرد: سؤالات آزمون دوره دکتری تستی است و به هر سؤال مثبت ۳ نمره اضافه و از هر سوال منفی یک نمره کسر و برای سوال های بدون جواب نمره ای در نظر گرفته نمی شود، لذا لازم است براساس ضوابط آزمون های تستی به پاسخگویی سوالات بپردازند.

به گفته ی وی دو رشته معماری و شهرسازی استثنا بوده و دارای آزمون عملی است.

دکتر اقبالی در ادامه تاکید کرد: ۷۵ درصد نمره هر فرد نمره آزمون و ۲۵ درصد نمره مصاحبه خواهد بود. لذا پذیرش در مرحله آزمون به معنای معرفی فرد برای مرحله مصاحبه خواهد بود.

وی در مورد حوزه امتحانی داوطلبان گفت: داوطلبان با آزمون می توانند در صورت تمایل حوزه امتحانی خود را با توجه به نزدیکی به محل سکونت خود انتخاب کنند. این حوزه های امتحانی شامل اصفهان(خوراسگان)، تبریز، رشت، ساری، کرمان، مشهد، علوم و تحقیقات خوزستان، تهران، پردیس علوم و تحقیقات سیستان و بلوچستان، شیراز و علوم و تحقیقات کرمانشاه است.

وی درخصوص زمان برگزاری آزمون دوره دکتری گفت: این آزمون در ۲۴ و ۲۵ بهمن ماه در روزهای پنجشنبه و جمعه برگزار می شود.

عضویت در کانال تخصصی آزمون دکتری

نظرات (۱۶)

 1. مسلم می‌گه:

  چرا اینقدر اخبار مهلت ثبت نام دکتری دانشگاه آزاد متناقض و متفاوت است؟یکی ۱۴ دی و دیگری پایان آذره!!!!!!!

  این خبر مربوط به دکتری ۹۳ است .
  برای ثبت نام دکتری ۱۳۹۴ تا آخر آذر وقت دارید.

 2. داریوش می‌گه:

  ثبت نام دانشگاه آزادبدون کنکور برای مقطع دکتری ۹۴-۹۳ چه موقع است.

 3. عبدالخانی نژاد می‌گه:

  سلام من از ثبت نام جا موندم چکار کنم؟

 4. هادی می‌گه:

  سلام من بارسال شرکت کردم خیلی بد بود اخه به سوالات زبان نرسیدم یکی باید به وقت ازمون رسیدگی کند

 5. ادبیات فارسی می‌گه:

  سلام.دکتری ادبیات فارسی قبولی سالهای پیش کسی نیست من رو راهنمایی کنه؟

  • احمد می‌گه:

   درود بر شما! من هستم. می خواهی چه چیز را بدانی!؟ قبولی در دانشگاه آزاد از سراسری خیلی راحت تر است. منابع هم تقریباً یکی است. امّا ضرایب تفاوت دارد.در خصوص شهریّه هم باید عرض کنم که اگر واقعاً پول داری بیا؛ در غیر این صورت بهتر است قیدش را بزنی؛ چون گیر می افتی آن وقت نه راه پیش داری نه پس. موفّق باشی.

 6. ابوالفضل می‌گه:

  سلام
  ۷۵درصد نمره آزمون شده
  ۲۵ درصد مصاحبه؟
  درسته؟؟؟؟
  لطفا جواب بدید…!

 7. نورین می‌گه:

  سلام،کسی خبر دارد ازمون عملی در همان روز هست؟یا مثل پارسال چند ماه بعد؟

 8. n می‌گه:

  با سلام از تکمیل ظرفیت دکتری آزاد چه خبر

 9. نگار می‌گه:

  تکمیل ظرفیت آزاد؟

 10. محمدرضا می‌گه:

  نتایج نهایی تکمیل ظرفیت دکتری سال قبل و سال قبل تر ۳ بهمن و آخر دی ماه اعلام شدند
  امسال هم نهابتا تا آخر دی باید اعلام کنند

  سلام
  صفحه جداگانه ای برای هم اندیشی داوطلبان منتظر اعلام نتایج تکمیل ظرفیت بر روی سایت قرار گرفت. لطفا نظرات مربوط به این موضوع را در این صفحه مطرح فرمایید. با تشکر.

 11. محمدرضا می‌گه:

  منم خیلی منتظر تکمیل ظرفیتم
  ولی نهایتا تا آخر دی اعلام می شه

 12. ارمان می‌گه:

  سلام خوبین؟ خسته نباشین میگم پس فردا ۱۵دی ماهه ها! هنوز خبری از اعلام نتایج تکمیل ظرفیت سنجش نیست؟ دوستانی که کامنت منو می خونن اگه خبری دارن و موثقه بدن لطفا!
  از طریق سیستم پاسخگویی سنجشم پیگیری کردم اما نوشتن: متعاقبا اعلام خواهد شد! دستشون درد نکنه که این قدر دقیق اطلاعات میدن… ینی کشته ی این مرامشونم به مولا!

درج نظر