مدرسان شریف اولین کنفرانس ملی مدیریت و اقتصاد جهانی کنفرانس بین المللی تحقیق و توسعه در علوم انسانی، مدیریت و اقتصاد کنفرانس آینده مهندسی و تکنولوژی ششمین کنفرانس بین المللی پژوهش در مهندسی، علوم و تکنولوژی کنفرانس بین المللی علوم و مهندسی در عصر تکنولوژی ششمین کنفرانس بین المللی مدیریت، اقتصاد و علوم انسانی پنجمین کنفرانس بین المللی پژوهش در علوم و تکنولوژی کنفرانس بین المللی مهندسی و فن آوری اطلاعات کتابخانه فرهنگ

ذکر عنوان ” پردیس خودگردان ” در مدارک تحصیلی

علیرغم اعلام مسئولان پیشین وزارت علوم مبنی بر عدم درج عنوان ” پردیس خودگردان” در مدارک تحصیلی، اما مدیر کل گسترش وزارت اعلام کرد این عنوان در مدارک دانش آموختگی قید می شود.

حسین حسینی در گفتگو با خبرنگار مهر با اعلام این خبر، گفت: بر اساس مصوبات شیوه نامه پذیرش دانشجو در پردیسهای خودگردان که مصوب دولت قبلی است، تاکید شده نوع و شیوه پذیرش دانشجو در پردیسهای خودگردان در زمان فراخوان باید به اطلاع داوطلبان رسانده شود.

وی ادامه داد: هر گونه تغییر در نحوه صدور مدرک باید با تغییر شیوه نامه همراه شود؛ در شیوه نامه فعلی نیز اعلام شده نوع و محل تحصیل باید در مدرک تحصیلی قید شود.

مدیر کل دفتر گسترش آموزش عالی با تاکید بر اینکه دانشگاهها باید این موارد را به صورت شفاف به اطلاع دانشجویان برسانند که حین تحصیل ابهامی ایجاد نشود، درباره اعتبار این مدارک، تاکید کرد: این پردیسها وابسته به دانشگاههای مادر کشور هستند؛ بر اساس قانون سه دانشگاه مادر استان یا دانشگاه تخصصی اجازه پذیرش دانشجو دارند و به تمام دانشگاهها مجوز راه اندازی این پردیسها داده نشده است. بنابراین اعتبار این دسته مدارک مورد تایید دانشگاه مادر و وزارت علوم است.

عضویت در کانال تخصصی آزمون دکتری

نظرات (۲۴۶)

 1. خودم می‌گه:

  منک نفهمیدم چی شد…اما خوشبحال اونایی ک درس میخونن….

 2. علی می‌گه:

  سلام من یک سوال دارم من ای تی شهید بهشتی پردیس قبول شدم ایا تو ندرگم ذکر میشه یا نه کسی مدرک گرفته از پردیس بببینیم نوشته یا ممنون

 3. محمد می‌گه:

  با عرض سلام
  خدمت دوستان
  یه چیزی که برای من جالبه معنی بعضی از حرف ها میشه “اگر من نمی تونم وارد دانشگاه پس اگر کسی پردیس می رود لیاقت ندارد من لایق تر هستم” این چه خصلتی هست.یک جوری حرف می زنیم که انگار جای هم دیگر رو تنگ کردیم و خدای ناکرده تنگ نظریم
  بنده خودم شاغل هستم و علاقه به ادامه تحصیل هم دارم،شرایط من به پردیس می خورد حالا چون میخواهم ادامه تحصیل بدهم و بایستی پول هنگفت پرداخت کنم روا نیست قضاوت کنیم که پردیسی ها با پول مدرک می گیرند.چون زحمات در این بخش با روزانه برابر و مساوی است و قرار نیست کسی درس نخوانده و زحمت نکشیده فارغ التحصیل شود.
  منصف باشید و بدور از تنگ نظری

 4. النا می‌گه:

  سلام.من با تحقیقاات زیادی که انجام دادم فهمیدم که سطح علمی بجه های روزانه با بچه های پردیس هیچ فرقی نداره به دلیل یکسان بودن اساتید و امکاناتی که برای هر دو گروه در دسترس قرار میدهند..از چند درسی که هر ترم ارائه میشه حداقل دو درس بچه های روزانه و پردیس در کنار هم قرار میگیرند امتحان پایان ترم هم سوال یکسان و در کنار هم امتحان میدهند و در بازار کار هم این مدرک معتبر میباشد،

 5. زهره می‌گه:

  ببخشید یه سوال محل تشکیل کلاسهاى پردیس خودگردان امیرکبیر تو همون دانشگاهه؟ چقدر شهریه اش با آزاد تفاوت داره

 6. مبینا می‌گه:

  من امسال کنکور‌ دادم میتونم پردیس خودگردان شرکت کنم یا فقط‌ لیسانس و فوق لیسانس داره ؟؟‌ بعد ترمی چه قدره ؟؟؟

 7. مرمی می‌گه:

  پردیس هیچ و هیچ فرقی با دانشگاه های دولتی نداره. دقیقا همان سطح علمی و همان استاد ها و همان شیوه درس رو داره.
  طوری که دانشجوهایی که نظر علمی ضعیف هیتند نمیتونن ادامه بدن و مشروط میشن
  من پردیس شهید بهشتی فوق لیسانس آی تی خواندم. سطح علمی انقدر بالا و درس ها سخت بود که خیلیی از دانشجوها انصراف دادن و حتی ۴ نفر هم مشروط و به صورت تعلیق دراومدن.
  پردیس الکی به کسی مدرک نمیده. من با اینکه پول دانشگاه رو با کار کردم در آوردم اما خیلییی زحمت کشیدم تو این مدت دو سال و معدلم ۱۶ شد واقعااا درس خواندم.
  بیایید زود قضاوت نکنیم…

 8. عدالت خواه می‌گه:

  سلام. کسی که با پردیس مخالف باشد با دوره شبانه و غیر انتفاعی و آزاد و دانشگاههای خارج هم مخالفت داره. اگر دوست داشته باشی از این همه جمعیت فقط دانشجویان روزانه دانشگاه سراسری را “لایق” بدونی پس حتما کلا مخالف با سواد شدن جامعه هستی. فرق روزانه و شبانه هم شهریه س، بله کسی که شبانه قبول شده نتونسته روزانه قبول بشه ولی فکر می کنی لایق تحصیل نیست؟!

 9. ماری می‌گه:

  سلام.اولا که هرکی از راه برسه نمی تونه تو پردیس قبول شه.بنده با رتبه ۶۴ تو ارتباطات پردیس قبول شدم.ولی خب وضع مالیم خوب نبود نرفتم.برا بالینی هم رتبه زیر۱۵۰۰ می خواد. ضمنا هرکی شبانه قبول می شه با روزانه رتبه ش فرق داره ولی تو ی کلاس درس می خونن درحالیکه هم کلاس واستاد وهم مدرک پردیس با روزانه فرق داره.
  والا از ازاد بهتره

 10. صنم می‌گه:

  به نظر من اینکه کسانی که در پردیس درس می خوانند از سطح علمی کافی برخوردار نیستند کمی تند روی است.خود من با رتبه ی زیر ۱۰۰ می خواهم وارد پردیس بشم چون پذیرش فلسفه هنر فقط ۸ نفر برای ۷۰ میلیون نفر هست.پرداخت شهریه برای من هم خیلی مشکل هست اما امیدوارم بتونم با کار کردن شهریه ام را بپردازم.

 11. امینه می‌گه:

  مثل وضعیت الان من ،بارتبه ۹۲۷بالینی هیچ کاری نمیتونم بکنم بخاطر وضعیت مالی وبیکاری ،ولی اونی که رتبه ۳۰۰۰داره راحت میتونه وارد دانشگاه بشه

 12. محمد می‌گه:

  باسلام خدمت دوستان
  پذیرش دانشجوی پردیس کاملا خلاف قانون اساسی اس و عدالت اجتماعی است..بویژه در رشته های حساس و سخت مانند پزشکی به چن دلیل
  ۱-فرض کنید ظرفیت دانشگاه در پذیرش پزشکی ۱۰۰ نفرروزانه باشد و ده نفر پردیس بپذیرد و نفر ۱۰۱تا ۱۰۰۰توان پرداخت هزینه پردیس را نداشته باشند..و نفر ۱۰۰۱ وارد رشته پزشکی شود زیرا توان مالی بالایی دارد پس در اینجا در حق استعداد ولیاقت نفر ۱۰۱ظلم آشکار خواهد شد..
  ۲-نمیتوان ادعا کرد پردیس فرقی با دانشگاه روزانه ندارد وکسانی که در یک کلاس درس میخوانند پس تواناییشان به یک اندازه است زیرا مسلما کسانی که وارد دانشگاه پردیس میشوند ۹۹ درصدشان توان قبولی در روزانه را ندارند..
  ۳-این رویه وزارت بهداشت ترویج سرمایه داری است و افراد محروم را از تلاش برای دست یابی به مشاغل بالا و بهبود کیفیت زندگی نا امید میکند.
  و……
  لذا با توجه به این مسایل اینجانب و بعضی از دوستان در صدد تنظیم شکایتی از وزارت بهداشت در دیوان عدالت اداری هستیم تا با این مسایل مقابله کنیم..

  • سپیده باف می‌گه:

   دوست عزیز شما حرف خودتون رو نقض میکنید با این توضیحات فرمودید روزانه کم دانشجو میگیره و اون ۱۰۰۱ با ۱۰۰۰ فرقی نمیکنه قطعا و در خصوص اینکه بار علمی پردیس با روزانه یکی نیست سخت در اشتباه هستید به این دلیل که اساتید دانشگاه مادر در پردیس تدریس میکنند لازم به ذکر هست که من کارشناسی آزاد دارم و این مطالب از تحقیقاتم برای ورود به ارشد هست

درج نظر