مدرسان شریف بسته مقاله نویسی کتاب مصاحبه دکتری نگاره

پذیرش دکتری بدون آزمون دانشگاه علامه طباطبایی

دانشگاه علامه طباطبایی بر اساس «آیین نامه ارائه تسهیلات به برگزیدگان علمی برای ورود به دوره‌های تحصیلی بالاتر» از میان دانش آموختگان واجد شرایط، برای سال تحصیلی 94-93، بدون شرکت در آزمون، دانشجوی دکتری می‌پذیرد.

به گزارش پی اچ دی تست، دانش آموختگانی که به لحاظ میانگین کل دوره با احتساب نمره پایان نامه (دفاع از پایان نامه با درجه عالی) جزء رتبه اول تا سوم دانشجویان هم رشته و هم ورودی خود باشند، در صورت دارا بودن یکی از شرایط زیر، می‌توانند تقاضای خود برای ورود به دوره دکتری بدون آزمون به دانشگاه ارائه نمایند:

1- دارا بودن یک مقاله مستخرج از پایان نامه پذیرفته شده یا چاپ شده در مجلات علمی پژوهشی با نمایه معتبر ملی یا بین المللی و یا طرح‌های پژوهشی (انجام شده توسط دانشجو) در دوره کارشناسی ارشد

2- دانشجویان نمونه کشوری در دوره کارشناسی ارشد دارای حداقل یک مقاله مستخرج از پایان نامه پذیرفته شده یا چاپ شده در مجلات علمی پژوهشی با نمایه معتبر ملی یا بین المللی و یا طرح‌های پژوهشی (انجام شده توسط دانشجو) در دوره کارشناسی ارشد

3- رتبه اول المپیادهای علمی دانشجویی یا آزمون سراسری کارشناسی ارشد دارای حداقل یک مقاله مستخرج از پایان نامه پذیرفته شده یا چاپ شده در مجلات علمی پژوهشی با نمایه معتبر ملی یا بین المللی و یا طرح‌های پژوهشی (انجام شده توسط دانشجو) در دوره کارشناسی ارشد

4-دانش آموخته رتبه اول در دو دوره کارشناسی و کارشناسی ارشد دارای حداقل یک مقاله مستخرج از پایان نامه پذیرفته شده یا چاپ شده در مجلات علمی پژوهشی با نمایه معتبر ملی یا بین المللی و یا طرح‌های پژوهشی (انجام شده توسط دانشجو) در دوره کارشناسی ارشد

5- دارندگان نشان طلای کشوری المپیادهای دانش آموزی دارای حداقل یک مقاله مستخرج از پایان نامه پذیرفته شده یا چاپ شده در مجلات علمی پژوهشی با مایه معتبر ملی یا بین المللی و یا طرح‌های پژوهشی انجام شده توسط دانشجو

6- رتبه‌های اول تا سوم نهایی جشنواره‌های معتبر علمی از قبیل خوارزمی، جوان خوارزمی، رازی و فارابی در دوره کارشناسی ارشد با مشارکت حداقل 35 درصد و دارای حداقل یک مقاله مستخرج از پایان نامه پذیرفته شده یا چاپ شده در مجلات علمی پژوهشی با نمایه معتبر ملی یا بین المللی و یا طرح‌های پژوهشی (انجام شده توسط دانشجو) در دوره کارشناسی ارشد

دانش آموختگانی که مشمول مقررات دریافت بورس بنیاد ملی نخبگان در دوره تحصیلی دکترای تخصصی هستند، بر اساس ضوابط و معیارهای مصوب وزارت می‌توانند از طریق بنیاد ملی نخبگان به دانشگاه معرفی شوند تا در صورت قبولی برابر ضوابط دانشگاه، به صورت مازاد بر ظرفیت تعیین شده پذیرفته و مورد حمایت بنیاد مذکور قرار گیرند.

 

مدارک لازم علاوه بر فرم تکمیل شده تقاضا ، تصویر شناسنامه و کارت ملی و دو قطعه عکس عبارت است از:

تصویر گواهینامه و ریز نمرات تایید شده در دوره کارشناسی ارشد

تصویر گواهینامه و ریز نمرات تایید شده در دوره کارشناسی

ارائه گواهی رتبه مکتسبه دانشجو در دوره کارشناسی ارشد و کارشناسی (در صورت کسب رتبه در دوره کارشناسی)

گواهی دال بر احراز حداقل 50 درصد از حد نصاب یکی از آزمون‌های زبان معتبر (در صورت دارا بودن)

معرفی نامه از معاونت دانشجویی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری برای دانشجویان نمونه کشوری در مقطع کارشناسی ارشد

معرفی نامه از دبیرخانه المپیاد دانشجویی برای دانشجویان المپیادی در مقطع کارشناسی ارشد

معرفی نامه از دبیرخانه جشنواره‌های معتبر علمی با مشارکت حداقل 35 درصد برای برگزیدگان جشنواره‌ها در مقطع کارشناسی ارشد

تصویر کامل مقالات متقاضی که در مجله‌های معتبر علمی – پژوهشی مورد تایید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری چاپ یا پذیرش شده باشد. (در صورت چاپ مقاله، تصویر جلد مجله حتما ضمیمه شود.)

گواهی پذیرش چاپ مقاله برای آن دسته از مقالاتی که در زمان تقاضا به چاپ نرسیده باشند.

گواهی رسمی و معتبر دال بر علمی پژوهشی بودن مجله‌ای که مقالات متقاضی در آن چاپ شده و یا خواهد شد.

معرفی نامه از بنیاد ملی نخبگان برای آن دسته از دانشجویانی که مشمول دریافت بوس آن بنیاد شده باشند.

مهلت ارسال مدارک حداکثر تا 15 اردیبهشت ماه سال 1393 خواهد بود و زمان و مکان برگزاری مصاحبه در موقع مقتضی از طریق پایگاه اینترنتی دانشگاه به اطلاع داوطلبان خواهد رسید.

داوطلبان عزیز می توانند جهت کسب آگاهی بیشتر اطلاعیه دانشگاه را از اینجا دانلود نمایند.

داگیرند
 
کانال تلگرام دکتری پی اچ دی تست
 1. مسعود گفت:

  هر چند که من خودم انصراف دادم ولی ثبت نام استعداد درخشان دانشگاه علامه شروع شده. به صفحه اول سایت دانشگاه مراجعه کنید.

 2. مینا1 گفت:

  سلام.
  من تازه ارشد قبول شدم! ولی قصد دارم انشالا یک ضرب برم دکتری. میشه لطفا راهنماییم کنید ک چیکار کنم بهتره؟!یعنی چطور باید به هدفم نزدیک شم! بچه های رشتمون 40 تان ولی گرایشمون10 تا. من بین 40 نفر باید اول تا سوم بشم یا 10 نفر؟
  مرسی

 3. ملیحه گفت:

  با سلام
  دوستان کسی خبر داره نتایج نهایی دکتری بدون آزمون علامه کی اعلام میشه؟

 4. دوستان کسی از نتایج دانشگاه علامه خبر نداره؟
  کسی نمی دونه کی جواب ها رو اعلام میکنن؟

 5. سلام دوستان
  کسی برای رشته اقتصاد پذیرش شده و اگر شده چه گرایشی رو درخواست داده؟

 6. زارعی گفت:

  سلام دوستان تا الان کسی علامه دعوت به مصاحبه شده؟

 7. سعید گفت:

  سلام
  کسی برای گروه های مدیریت علامه اقدام کرده؟ لطفا بگید تو چه گرایشی شرکت کردید و وضعیت رزومتون چطوریه!

 8. m&m گفت:

  من مدارک ام رو برای دانشگاه علامه فرستادم، گفتند چون گواهی رتبه ندارید (من چهارم بودم)، پرونده شما بررسی نمی شود! گفتم آیین نامه جدید که تغییر کرده و ابلاغ نشده چی؟ گفتند که ما طبق علامیه ای که دادیم می گیریم، فقط همین و کاری به آییند نامه جدید هم نداریم. ظرف یک روز پس از دریافت مدارک هم بهم زنگ زدند! من یک مقاله پژوهشی پذیرفته شده، و سه تا در دست پذیرش داشتم، چهار تا مقاله سمیناری، و 5 6 تا مقاله در مجلات غیر مصوب حرفه ای رشته ام. به هر حال گفتند صلاحیت بررسی پرونده را نداری. معدلم نزدیک 18 بود و نمره پایان نامه ام 15 صدم از 20 کم داشت! پذیرش بنیاد ملی نخبگان ام هم در حال تایید نهایی بود!

 9. یحیی گفت:

  باسلام
  با احترام ،بنده امسال دکتری بدون ازمون دانشگاه ازاد شرکت کردم اما تاریخ دفاع پایان نامه من 1393/12/10می باشد یعنی بعد از تاریخ اعلام شده در دفترچه راهنما(تاریخ فارغ التحصیلی باید 1393/11/30 )ایا این تاثیری در قبولی من داره با تشکر

  • روان شناسی ................... گفت:

   ببخشید آقای یحیی که سوالم رو اینجا می نویسم. قسمت ثبت نظر رو تو این صفحه نیافتم.

   آیا با سه مقاله ی کنفرانسی و یک اکسپت پژوهشی پایان نامه و یک پابلیش بعنوان نویسنده ی سوم برای روان شناسی علامه امیدورا باشم؟؟؟

 10. جزا و جرم شناسی گفت:

  لطفا دوستان هرجای سایت مطلبی میزارین نام رشته خود را ابتدای اسم بنویسید که هرکس فقط مطالب رشته خود را بخواند و مجبور نباشد تمام نظرات را بخواند.

 11. حسین گفت:

  سلام دوستان من ورودی 88 هستم- و به دلیل کار زیاد پایانامه و نبود امکانات آزمایشگاهی مجبور شدم 6 ترمه دفاع کنم – اتفاقا پایانامه ام از همه بهتر و نمرش بالاتر و مقالات زیادی هم داره ازش در میاد امیدوارم این قانون ترم برداشته بشه…..

 12. محمد گفت:

  واقعا کار اشتباهیه من داخل دانشگاه رتبه ام 4 می باشد ولی از رتبه دوم تا سوم مقاله بیشتر دارم. رتبه های 1 تا 3 کلاس ما هیچ مقاله علمی پژوهشی را ندارند فقط رتبه 2 ما که 3 مورد فقط همایشی داخل دارد ولی من 3 تا مقاله علمی پژوهشی و یک کتاب ترجمه و یک کتاب در حال تالیف هستم و کارهای همایشی ام بینهایت می باشد. و حتی الان هم در حال مشغول کارهای علمی و پژوهشی هستم با تمام اساتید داخل دانشگاه مقاله کار کرده ام آیا انصاف دارد که اونها بدون آزمون به دانشگاه راه پیدا کنند ولی من هیچ؟ حتی الان که ترم 4 هستم پایان نامه ام را به پایان رسانده ام و یک مقاله به مجله ارسال کرده ام امیدوارم که سال بعد قصد دکتری را دارم این قانون عوض شوم واقعا یک ظلم است که به خاطر چند صدم این کار را با سرنوشت افراد یازی می کنین.

  • فرشته به محمد گفت:

   سلام.شما اصلا نگران نباشید شرایط برخی دانشگاه ها معدل بابای 17 رو هم به شرط 2 مقاله قبول دارن. نگران نباشید اطلاعیه همه دانشگاه هارو چک کنید. موفق باشید

 13. محمد گفت:

  متأسفانه محدود کردن پذیرش به دلیل اعمال قوانین سلیقه ای و فراقانونی بدون توجه به ضوابط وزارت علوم توی فراخوان دانشگاه علامه (بند 22) باعث ناامیدی خیلی از افراد متقاضی سهمیه بدون کنکور استعداد درخشان میشه. امیدوارم که در آینده اعمال سلیقه و ایجاد قوانین تبعیض آمیز برای پذیرش بدون کنکور خاتمه پیدا کنه.

 14. نازنین گفت:

  خدمت همه دوستان
  سلام
  سال نوتون مبارک
  به امید خدا امسال سال موفقیت همتون باشه
  دوستان شنیدم دانشگاه علامه فقط دانشجوهای خودشو برای دکتری استعداد درخشان میگیره
  این واقعا حقیقت داره؟
  من می خواستم تو رشته تکنولوژی آموزشی شرکت کنم اما الان خیلی مردد شدم-لطفا راهنماییم کنید.
  ممنون

 15. من گفت:

  سلام دوستان كسي ميدونه اين دانشگاه علامه كه تو شرايط دكتري بدون ازمون استعداد درخشانش نوشته مدارك رو تا 15 ارديبهشت بفرستيم كي بايد دفاع كنيم اخه؟؟ كي پذيرش مقاله هامون بياد؟

 16. ناشناس گفت:

  دوستان عزیز انقدتوفکر این نباشید که بدون درس خوندن و باراحتی بااستفاده از استعداد درخشان بخاید برید مقطع بالاتر، بشینید واسه کنکورش بخونید این به نفع خودتونه چون اگربرید دکتری با آدمایی همکلاسی میشید که کنکوردادنو خیلی بارشونه اونوقت خیلی اعتمادبه نفستون میاد پایین وباید همون سختی درس خوندن و تحمل کنین تابتونید خودتونو به اونا برسونید

 17. مینا گفت:

  بچه ها اعتراض کنید .چرا باید دانشگاه آزادی ها شرکت نکنن.

 18. حذف رتبه 1 تا 3 گفت:

  دوستانی که موافق با حذف رتبه 1 تا 3 هستند لطفا به سایت دانشگاه علامه مراجعه کنند و از قسمت اتوماسیون اداری به رییس دانشگاه نامه بزنند و درخواست حذف این شرط رو کنند .
  نیدونم پرا دانشگاه علامه اینجوریه
  دانشگاه صنعتی شریف اطلاعیه داده شرط رتبه نداره

 19. فارغ التحصیل گفت:

  سلام دوستان زیاد خودتون رو اذیت نکنید خودم فارغ التحصیل علامه هستم دانشگاهی که بعد از یک سال هنوز رتبه اولی ها رو تعیین نکرده البته برای عده ای که از دوستان همدوره ای نامه صادر شده و الان دارند تو علامه و جاهای دیگه ترم دوم دکتری رو میخونند ولی برای من که رتبه دوم بودم بعد از دوندگی زیاد گفتند خرداد ماه رتبه دقیق مشخص میشه جالبه که شش دو نرم از فارغ التحصیلی گذشته ولی هنوز عده ای فارغ لتحصیل نشدند نمیدونم شاید نخواند تموم کنند حالا سوالم اینه که چرا برای بعضی از همدوره ای هامون نامه رتبه صادر شده ولی برای بعضی دیگه نه از همه جالب تر میبینیم که نفرات اول تا سوم خود دانشگاه علامه در هم محاسبه میشه یعنی از دانشجویان هم رشته و هم دوره که در یک کد رشته بودند محاسبه نمیشه دانشگاه اومده از 75 نفری که تو یک سال هم ورودی بودند سه نفر رو می خواد رتبه بده در حالی که تو کد رشته ما تو سال ورودی مون همش 15 نفر بودیم حال حق دانشجوهای خودشو هم ضایع کرده فکر میکنید میتونه کارشون عادلانه باشه؟ از همه خیلی جال تر اینه که بعضی از دانشجوهایی رتبه بعد از من الان به طور آزاد تو کلاس دکتری شرکت میکنند یعنی خودشون رو دانشجوی دکتری میدونند
  اینه که خدمت دوستان عرض کردم زیاد خودتون رو اذیت نکنید

  • سعید گفت:

   منم 7 ماه هست که دارم برای گواهی رتبم میرم دانشگاه و میام. 2 شنبه با دعوا رفتم سراغ مدیر کل آموزش. طرف تعهد داد تا این هفته همه رو بدن.

 20. عباس گفت:

  علوم انساني

  ۱-but perforem
  2-in which
  3-rather than pleased when
  4-not untill the 17th century did european
  5-gave birth to
  6-what happens when an object
  7-when heated whith
  8-repeated so often that
  9-fabricate
  10-endeavored
  11-accountable for
  12-fatigue
  13-endorsement
  14-galvenized
  15-prudent
  16-prosperity
  17-vanished
  18-compensate
  19-nutrient
  20-notions

  ۱۴۱-is a recent discovery
  142-it is argued to …
  143-not yet known to us
  144-are needed for the health
  145-
  146-choices
  147-
  148t
  149-intuitive processes cannot b

  تصحیح میکنم:
  ۵-gave birth to

  12-fatigue
  145: هرکی نظرشو بگه
  ۱۴۷:هرکی میدونه و مطمئنه نظرشوبگه
  ۱۴۸-هرکی میدونه و مطمئنه نظرشوبگه
  ۱۵۰-هرکی میدونه و مطمئنه نظرشوبگه
  من از بقیه جوابام که پایین گفتم بجز in which مطمئن هستم. میتونید تو گوگل هم جمله اولشون رو جستجو کنید تا شما هم مطمئن بشید.

 21. sarang گفت:

  دوستان پس چی شد این ایین نامه جدید که میگفتن حذف رتبه و 4 ترمه بودن؟؟ یکی که در جریان هست لطفا ما رو هم با خبر کنه

  • حذف رتبه 1 تا 3 گفت:

   به نظر در اختیار دانشگاه هاست که این شرایط و بزارن یا حذف کنند . علامه که این شرایط و گذاشته ولی اگه تعداد زیادی اعتراض کنند حذف می کنند .

  • معترضان به رتبه اول تا سوم لطفا کوتاه نیاید گفت:

   سلام دوستان.من زنگ زدم وزارت علوم گفتند در مراحل نهایی تصویبه. دعا کنید شرط اول تا سومی رو واسه همین امسال بردارند.شما هام تماس بگیرید و پیگیری کنید که همین امسال این شرط رو بردارن.
   02182231000با قسمت دکتری بدون آزمون یا استعداد درخشان صحبت کنید.

 22. حذف رتبه 1 تا 3 گفت:

  دوستان نظری ندارید ؟
  حذف رتبه 1 تا 3

  • معترضان به رتبه اول تا سوم لطفا کوتاه نیاید گفت:

   02182231000 وزارت علومه با بخش استعداد درخشان صحبت کنید و تا تصویب نهایی نشده واسه امسال درخواستتون رو بگید

  • ساره گفت:

   بنظرم معیار سنجش علم افراد به نمره نیست چه برسه به رتبه!
   من معدلم 18.20 ولی رتبه ام با چند صدم چهارمه. یعنی رتبه 1- 3 در ورودی ما اختلاف به صدم دارند!
   ضمن اینکه اصلا رتبه یک تا سه ما علاقمند به رشته تحصیلی شون نیستند و صرفا بچه زرنگند و نمی خوان دکتری شرکت کنند!
   باید این شرط برداشته شه!

 23. یه بنده خدا گفت:

  سلام چه رشته های می تونند ثبت نام کنند ؟

 24. ناشناس گفت:

  سلام دوستان دراطلاعیه ای درسایت دانشگاه علامه این بند که افرادی که برای دوره کارشناسی از شرایط بدون ازمون استفاده کردند هم می توانند مدارکشان را ارسال کنندذکرشده است با آرزوی موفقیت روزافزون

 25. حذف رتبه 1 تا 3 گفت:

  دوستان به نظر شما اگه شرط رتبه 1 تا 3 رو حذف کنند بهتر نیست ؟ فقط شرط معدل بزارند مثل دانشگاه آزاد که گفته همه اونایی که معدل بالای 17 دارند؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
  فرض کنید 1 نفر معدلش 17/01 یه نفر دیگه 17 یعنی به خاطر 1 صدم ، یک نفر باید از این شرایط نتونه استفاده کنه؟
  به نظر من که خیلی بی انصافیه

  • سعید گفت:

   سلام
   دوست عزیز میشه به نظرت شرط رتبه رو حذف کنن؟ اونم تو ارشدی که همه بالای 17 هستن. مثلا من شاگرد اول مدیریت تکنولوژی دوره خودم هستم. با معدل 19/14 نفر دوم و سوم بالای 19 هستن. جالبتر اینکه 13 نفر بعدی هم بالای 18 هستن. نمیشه همه بیان مصاحبه که…

 26. میلاد گفت:

  من با نمره ۱۸/۸۵ از ۱۹ دفاع کردم! ۱ نمره هم مقاله علمی پژوهشی داشت که اون موقع نداشتم ولی حالا مستخرج از پایان نامه یکی درآوردم؛ بنظرتون شامل می شم؟!

 27. hengameh گفت:

  سلام بچه ها
  من رفتم اعتراض بزنم تو قسمت موضوع درخواست و توضيحات نتونستم چيزي بنويسم.
  راهنماييم کنيد لطفا

 28. احمدی گفت:

  با سلام
  دانشگاه آزادی ها هم شامل می شوند
  که از پایان نامه 1 مقاله isi در آوردند

 29. رضا گفت:

  سلام دوستان اگه همه اعتراض کنیم شاید قانون 4 ترمه بودن رو بردارن!
  از طریق سایت علامه اعتراض کنید!

  • بهاره گفت:

   من نمیفهمم این قانون 4 ترمه که هی میگید چیه؟ این آیین نامه چیزی نگفته بود. تازه دانشگاه ما هم توی آیین نامه پارسالش چیزی در مورد سنوات نبود. حالا اونقدر بگید که اضافش کنن عوض حذفش…

 30. شبنم گفت:

  سلام
  در سایت علامه نوشته که افرادی که برای دوره کارشناسی از شرایط بدون ازمون استفاده کردند هم می توانند مدارکشان را ارسال کنند.

  من جایی در فایل مربوطه ندیدم که نوشته باشه 4 ترمه باید دفاع کنیم؟؟
  آیا مطمئن هستید؟
  (فقط نوشته که سه سال بعد از فارغ التحصیلی باید باشید)

  • مهدی گفت:

   سلام دوست عزیز
   با آموزش دانشگاه تماس گرفتم گفتن حتما باید 4 ترمه دفاع کرده باشین تا مدارکتون مورد ارزیابی قرار بگیره البته رشته هایی که 8 واحد یا بیشتر پیش نیاز داشتند 1 ترم بیشتر فرصت دارند یعنی 5 ترمه

   • شبنم گفت:

    سلام
    ممنون از پاسخ تون
    فقط برام جالبه…آخه توی شرایطشون نیاوردن بعد همه باید زنگ بزنن تا از شرایط جانبی شون مطلع شوند!!!

 31. مهدی گفت:

  دانشجویان عزیزی که 4 ترمه دفاع نکردن و مشمول استفاده از این آیین نامه میشن لطفا برین سایت دانشگاه علامه از قسمت سامانه اتوماسیون اداری – فرم های درخواست الکترونیکی – فرم درخواست از ریاست محترم دانشگاه – نسبت به این مورد اعتراض کنید.

 32. مهدی گفت:

  شرط 4 ترم تموم کردن واقعا بی انصافیه / دانشجویی که هم کار میکنه هم درس میخونه با دانشجویی که فقط درس میخونه قابل مقایسه نیست . من نمی فهمم 4 ترم تموم کردن چه ارزشی داره ؟ شرط معدل و رزومه و …. بس دیگه

 33. آذر گفت:

  دوستان من تکمیل ظرفیت دکتری شهرستان قبول شدم میتونم با اینن نامه شرکت کنم بعدش اگه قبول شدم انصراف بدم؟؟

 34. فاطمه گفت:

  حتما باید چهار ترمه تموم کرده باشی؟

  • مهدی گفت:

   دانشگاه میگه حتما باید 4 ترم دفاع کرده باشی / اگه اعتراض کنید احتمالا این شرط و حذف می کنند . دوستان خواهشن اعتراض کنید . از طریق سایت دانشگاه علامه می تونین اعتراض کنید.

 35. م.ن گفت:

  من ترم چهار دفاع کردم ولی هیچکدوم از همکلاسیام هنوز دفاع نکردن,شاید اونا اصلا نخوان تا شهریور دفاع کنن,من از کجا باید بدونم نفر چند دوره ام هستم وقتی بقیه معدل نهایی ندارن هنوز؟چیکار باید بکنم که بتونم تقاضا بدم؟دوستان اگر اطلاع دارند لطفا راهنماییم کنن,ممنون

  • شیروان گفت:

   سلام دوست عزیز منم شرایط شما رو دارم
   باید تا شهریور صبر کنید اگه اونا دفاع نکردن
   به همه ی اونا نمره پایان نامه 20 میدن و معدل شما رو باهاشون مقایسه می کنند
   دانشگاه ما که اینجوری هستش
   موفق باشید

   • م.ن گفت:

    اینطوری که خیلی بد میشه,تاریخ تقاضا میگذره,کاش دون احتساب نمره پایان نامه حساب کنن خوب!ای بابا

   • م.ن گفت:

    من از دانشگاه علامه پرسیدم,اول اینکه باید بین دوره شبانه و روزانه نفر اول تا سوم باشی,و دوم اینکه باید همه همکلاسی ها دفاع بکنن و معدل نهایی معلوم بشه,این پذیرش بدون دکتری تا سه سال شامل فرد میشه,یعنی کسیکه امسال فارق التحصیل شده تا سه سال فرصت داره که استفاده کنه از این فرصت!

  • asghar گفت:

   سلوم عزيز ببين اگر بري نگاه به معدلشون بكني و با فرض بيست گرفتن در پايان نامشون اونو درمعدلشون در نظر بگيري ميتوني متوجه بشي كه ايا اول تا سوم هستي يا نه از اموزشتون معدلاشونو ببرس و اينكارو بكن

 36. پس این ایین نامه جدید کی میاد؟؟؟؟ گفت:

  این ایین نامه جدید کی میاد که حداقل تکلیفمون رو بدونیم؟؟؟
  اسفند ماه هم به نیمه رسید…………..

 37. مریم گفت:

  چرا شرط اول تا سوم رو برنمی دارن !!!!!!!!!!!

 38. محبوبه گفت:

  بشینن تا ثبت نام کنیم!!!!!!!!!!!!!!!!

 39. علی گفت:

  من فکر میکنم این اطلاعیه یه هدف بیشتر نداره اونم اینه که به دانشجو های ارشد خودش 1 هفته مونده به ازمون بگه: اصلا نگران نباشین. اگه قبولم نشدین همتون جذب میکنیم. دقت کردین محلت ارسال تا اردیبهشت سال دیگست که معمولا زمان مصاحبه دانشگاه ها شروع میشه.
  نکته دیگه خودشون گفتن به جز سراسری مابقی الکی نیان. یعنی دارن به زبون بی زبونی میفهمونن بچه هایی که آزاد یا جای دیگه درس خوندین اگرم رتبه بیارین تو مصاحبه ردین.
  من 3 تا مقاله isi از wiley دارم و 2 تا هم در حال مرور توسط داور ها. رشتمم مدیریته. تو لیست بدون کنکور همه مدیریت هارو زدن.چون ازادم نباید شرکت کنم. حتی به مصاحبه با این رزومه عالیم امیدی ندارم.

 40. احد به هنگامه و دانشجو گفت:

  من هم تقریبا شرایط شما را دارم، یک بار از سهمیه استعداد درخشان استفاده کردم، حالا میگن دیگه نمی تونی
  برای این کار شخصا به دانشگاه علامه رفتم و نامه ای به دکتر نعمت اللهی معاون آموزشی دانشگاه نوشتم، مبنی بر اینکه این بند حذف بشه، اونا گفتن اگر افراد زیادی تقاضا بدن این بند رو حذف میکنیم.
  حالا خواهشا شما ودیگر دوستان که چنین شرایطی را رو دارند یا حضورا یا از طریق سایت اعتراض خودشون هرچه زودتر به این بند نشون دهند
  اگه به دانشگاه نمی تونین برین اعتراض و درخواستتون رو از طریق سایت علامه ارسال نمایید.

  • یکتا گفت:

   منم از سهمیه بدون کنکور ارشد استفاده کردم. کسانیکه این شرایطو دارن به دانشگاه علامه درخواست بدیم . . به معاون اموزش درخواست بدیم تا رسیدگی کنند.

 41. فروغ گفت:

  باید حتما تا شهریور دفاع کرده باشم؟ من همه شرایطشو دارم ولی طرحم تا بهمن طول می کشه و قبل از اون زمان نمی تونم دفاع کنم!

 42. فاطمه گفت:

  تا کی مهلت ارسال مدارک هست؟

 43. فرشته گفت:

  چی بگم والا . جمعه آزمون دکتری دارم و اینقدر مغزم خسته هست که حوصله ندارم به عادلانه بودن یا نبودن کار علامه فکر کنم

 44. ممد گفت:

  تا کی میخوان بین بچه های دانشگاه های دولتی و غیردولتی فرق بزارن!!
  فکر کنم فقط توی ایرانه که خود وزارت علوم دانشگاه تاسیس میکنه خودشم مدرکشو قبول نداره!!

 45. majid گفت:

  مگه قرار نبود وزارت علوم آیین نامه سال قبل و اصلاح کنه. این که همون آیین نامه سال قبله. این رتبه یک تا سه بودن دیگه چه صیغه ای هستش. دانشجویای ضعیف با چاپلوسی استادا ازشون نمره میگیرن میشن یک تا سه.

 46. hengameh گفت:

  سلام
  واقعا که منصفانه نيست
  چرا کسي که دوره ارشد بدون آزمون اومده ديگه نميتونه دکتري بدون آزمون بياد؟
  اصلا چه ربطي داره
  خب يه نفر هم ميتونه تو کارشناسي برتر باشه هم ارشد
  با اين کار حق ما ضايع ميشه، ما هر دوره هم دوره اي هاي متفاوتي داريم مگه همون قبليا هستن که فرصت رو به اونا بديم؟
  کاش رسيدگي کنن:-(

 47. ندا گفت:

  سلام
  جز 3 نفر اول گرایش خودمون باید باشیم یا همه گرایش ها؟

 48. مهدی گفت:

  برای استفاده از این سهمیه حتما باید در 4 ترم فارغ التحصیل شده باشی ؟

  دوستان کسی اطلاع داره ؟

 49. نسترن گفت:

  فقط برای دانشجوهای نفر اول تا سوم ؟!

 50. marziye گفت:

  سلام اگر ممکن است رشته های که پذیرش دارن رو هم اعلام کنید

 51. محبوبه گفت:

  سلام
  آخه این چه وضعه شرایط گذاشتنه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!
  آخه دانشگاه آزادیا چه گناهی مرتکب شدن که نمیتونن شرکت کنن؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!
  به نظر من اگه آزمون میگرفتن (پذیرش با آزمون) خیلی سنگین تر بودن!!!!!!!!!!
  نظر دوستان؟؟؟؟؟؟؟
  ممنون.

 52. دانشجو گفت:

  سلام
  در یک قسمت دیگر هم گفتم، واقعا عادلانه نیست و معلوم نیست علامه بر چه اساسی این آیین نامه رو گذاشته، من دوره کارشناسی از برترین ها بودم و مقاله داشتم، و با سهمیه به ارشد اومدم، دوره ارشد تمام تلاش خودم رو کردم و با معدل 19 به بالا و با کلی کار پژوهشی تمام شرایط رو دارم برای اینکه جز استعدا باشم، با چه استنباطی علامه مارو از اینکه شانسمون رو امتحان کنیم اینجا محروم کرده، چرا گفته کسایی که ارشد با سهمیه اومدن دکترا رو نمی تونن!!!!! واقعا عادلانه است، روسای دانشگاه نظری ندارن، اگر شما دنبال برترین ها هستید باید بگید خب این از کارشناسی کوشا بود و برتر و حالا ارشد هم همه زندگی رو رو درسش گذاشته!!!!!! واقعا نمی گذرم، خیلی حساب باز کرده بودم رو علامه!!!!!!

  • ی دانشجو دیگه گفت:

   خوب عزیزم شما که اینقد کوشا هستی ی کنکورم بده که مطمئنن قبول میشی.. بذار بقیه شاگرد اولا هم شانسشونو امتحان کنن.. از نطر من کاملا عادلانست.. اینم بگم که کاملا بی طرفانه نظرمو گفتم.

  • رویا گفت:

   منم با نظر شما موافقم. به نظر من کسی که هم در دوره ی کارشناسی و هم ارشد دانشجوی استعداد درخشان بوده باید امتیاز ویژه ای هم داشته باشه چون مشخصه که از اول درسخون بوده و این امتیازو تو ارشد شانسی و یا با نمره ی استادا به دست نیاورده.

   • ندا گفت:

    اگه تو دانشگاه خودش بوده دوران ارشد نمیشه گفت زیادی درس خونه شاید…
    اشتباه اینه که باز هم شرط گذاشتن 3نفر اول.وقتی که برای گرفتن نمره رههای دیگه غیر از امتحانات و امتیازات علمی وجود داره این شرط واقعا مسخره است

   • asghar گفت:

    سلام و وقتتون بخير ببينيد من خودم ارشد شاگرد دوم بودم شاگرد اولمون ليسانسش هم همون داشنگاه بود خدايش با رتبه اول اومده بود بالا و هيچي بارش نبود درحايكه من كارشناسيم رتبه 15-16بودم اصلا ربطي به اينا نداره به نظر من بايد اين ايتعداد درخشانو بايد بگن رتبه هاي ا-3 يا بالاي 17كه در كنكور مجاز ميشن
    اين نهايت انصافه چون هم مثل بقيه زحمت ميكشن و كنكورو با تموم وجودشون حس ميكنن شاگرد اول تا3 تو ارشد كه چيزي نميخاد

    • رویا گفت:

     البته استثنا هم وجود داره اما این افراد تعدادشون کمه و نباید همه رو با یک چشم دید.

     • محمد گفت:

      کاملا با نظر رویا موافقم. به نظر من کنکور هیچ وقت نمیتونه عمق سواد علمی یک دانشجوی دکتری رو بسنجه و عملکرد پیوسته و تجارب عمیق تر در طول چند سال بهتر از مطالعات کنکوری چند ماهه است. خیلی ها هستن که سالها زحمت میکشن و بعضیا دنبال خوشگذرونی هستن. پس پذیرش بدون کنکور البته بدون اعمال قوانین سلیقه ای و تبعیض آمیز میتونه ضعف پذیرش کنکوری رو تعدیل کنه.

 53. پویا گفت:

  این که همون آیین نامه قبلیه!
  …..