مدرسان شریف بسته مقاله نویسی کتاب مصاحبه دکتری کارگاه مقاله نویسی

پرطرفدارترین گروه های آزمون دکتری 93

مشاور عالی سازمان سنجش ضمن ارائه آماری جدید از پرطرفدارترین و کم طرفدارترین گروه های آزمایشی کنکور دکتری 93 گفت: کنکور دکتری 93 پرداوطلب ترین کنکور در این 4 سال خواهد بود.

حسین توکلی در گفتگو با خبرنگار مهر درباره تازه ترین آمار کنکور دکتری سال 93 دانشگاههای کشور، گفت: آزمون ورودی دوره دکتری نیمه متمرکز سال 93 برای پذیرش دانشجو در 8 گروه آموزشی و 267 کد رشته امتحانی با تعداد 240 هزار و 361 داوطلب که از این تعداد 102 هزار و 234 نفر زن و 138 هزار و 127 نفر مرد هستند، در صبح جمعه 16 اسفند سال جاری، در 53 شهرستان مختلف کشور و در حوزه های امتحانی مربوط برگزار می شود.

وی ادامه داد: در این آزمون از تعداد داوطلبان ثبت نام کننده، تعداد 105 هزار و 88 نفر در گروه علوم انسانی، 35 هزار و 149 نفر در گروه علوم پایه، 46 هزار و 110 نفر در گروه فنی و مهندسی، 22 هزار و 60 نفر در گروه کشاورزی و منابع طبیعی، 9 هزار و 785 نفر در گروه هنر، تعداد 3 هزار و 487 نفر در گروه علوم پزشکی، 2 هزار و 92 نفر در گروه دامپزشکی، 16 هزار و 590 نفر در گروه زبان ثبت نام و در آزمون مربوط شرکت می کنند.

علوم انسانی دارای بیشترین شرکت کننده در کنکور دکتری

به گفته مشاور عالی سازمان سنجش، گروه آموزشی علوم انسانی با تعداد 105 هزار و 88 داوطلب دارای بیشترین و گروه دامپزشکی با تعداد 2 هزار و 92 نفر دارای کمترین داوطلب هستند.

وی درباره زمان توزیع کارت کنکور، خاطرنشان کرد: اطلاعیه سازمان سنجش به منظور دریافت پرینت کارت شرکت در آزمون و برگ راهنمای مربوط همچنین نحوه برگزاری آزمون در روز یکشنبه فردا 4 اسفندماه روی سامانه سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org قرار می گیرد و در نشریه پیک سنجش در روزهای 5 و 12 اسفند منتشر می شود.

زمان توزیع کارت کنکور

توکلی افزود: کارت شرکت در آزمون و برگ راهنمای مربوط از سه شنبه هفته آینده 13 اسفندماه بر روی سامانه سازمان قرار می گیرد و داوطلبان می توانند از همان روز تا ساعت 24 پنجشنبه 15 اسفندماه می توانند نسبت به دریافت پرینت کارت شرکت در آزمون اقدام کنند.

مقایسه آماری کنکور دکتری در سالهای گذشته

مشاور عالی سازمان سنجش همچنین به ارائه یک مقایسه آماری در کنکورهای سال 90 تا 93 دکتری پرداخت و درباره میزان افزایش داوطلبان طی این 4 سال، اظهار داشت: آزمون ورودی دوره دکتری نیمه متمرکز سال 90 تعداد 131 هزار و 147 داوطلب، سال 91 تعداد 178 هزار و 453 داوطلب، سال 92 217 هزار و 866 داوطلب و در آزمون دوره دکتری سال 93 تعداد 240 هزار و 361 نفر متقاضی شده اند.

توکلی خاطرنشان کرد: داوطلبان آزمون دکتری سال 93 نسبت به تعداد داوطلبان سال 90 تعداد 109 هزار و 214 نفر و نسبت به داطلبان سال 91 تعداد 61 هزار و 908 نفر و نسبت به داوطلبان سال 92 تعداد 22 هزار و 495 نفر افزایش داشته است.

به گفته توکلی تعداد معرفی شدگان اصلی و معرفی شدگان تکمیل ظرفیت برای شرکت در مصاحبه آزمون دوره دکتری سال 90 تعداد 18 هزار و 952 نفر، سال 91 تعداد 21 هزار و 92 نفر، سال 92 تعداد 28 هزار و 533 نفر هستند.

وی گفت: تعداد معرفی شدگان اصلی و معرفی شدگان تکمیل ظرفیت برای شرکت در مصاحبه آزمون دوره دکتری سال 92، نسبت به سال 91 تعداد 7 هزار و 441 نفر و نسبت به سال 90 تعداد 9 هزار و 581 نفر بیشتر است. تعداد پذیرفته شدگان اصلی و پذیرفته شدگان مرحله تکمیل ظرفیت آزمون دکتری سال 90 تعداد 6 هزار و 474 نفر، سال 91 تعداد 10 هزار و 285 نفر و سال 92 تعداد 11 هزار و 445 نفر است. همچنین تعداد قبولیهای اصلی و پذیرفته شدگان تکمیل ظرفیت آزمون دکتری 92 نسبت به سال 90، تعداد 4 هزار و 971 و نسبت به سال 91 تعداد 1160 نفر بیشتر است.

 
کانال تلگرام دکتری پی اچ دی تست
 1. سمیه گفت:

  سلام بچه ها شما می دونید دانشگاه علوم پزشکی اصفهان دانشجو بدون آزمون می گیرد یا نه؟ (منظورم استعداد درخشان هست!!!!)

 2. خانم دکتر بیکار گفت:

  اصلا نگران نباشید بیشترین شرکت کننده رشته علوم اجتماعی می باشد

 3. داوطلب ادیان به آقا سجاد گفت:

  آقا سجاد شما رشتتون چیه؟ منظورم اینکه از رشته ادیان و عرفان سررشته دارین؟یا همین جوری میگین هیچکدوم؟!

 4. معصومه رحیمی فومشی گفت:

  سلام دکتری 93 را انقدر تبلیغ می کنید خوب و فلانه بابا جواب کلید و پاسخ سوالات 90 تا 92 تخصصی رشته های مختلف را در سایت بزارین لطفا

 5. کسایی که شیمی معدنی خوندن کمکککککک گفت:

  کسی میدونه گسترش لایه ظرفیت تو اتم های P, Si, Sn تو ترکیباتی مثله SnCl4 ,… چه زمانی اتفاق میوفته؟همین ترکیب میتونه 2تا کلر دیگه هم بگیره و لایه والانسش 12 الکترونی بشه.اما چطوری؟

  • مرتضی -شیمی گفت:

   سلام من فکر میکنم این عناصری که نوشتین با توجه با اینکه لایه های اربیتال d هم دارند میتونند طرفیتهایی علاوه بر ظرفیت یا عدد اکسایش معمولشون اختیار کنند
   در حالیکه برای عناصری مثل نیتروژن در مقایسه با فسفر چنین قابلیتی وجود نداره.
   پس خلاصه بخوام بگم: چون اربیتال d هم دارند

  • سعید گفت:

   عزیزم با قدرت خدا همه چیز ممکنه

  • بچه زرنگ شیمی معدنی گفت:

   در عناصر سنگین تر به علت نزدیک بودن سطح S و d آنها امکان همپوشانی بین این دو اوربیتال فراهم هست و به عبارتس انتقال الکترون با انرژی کمی انجام میشه در این حالت اتم های متصل جفت الکترون خود را وارد اوربیتال d مرکزی میکنن.
   البته یک نکته ای هم بگم بعید میدونم استادی اینو گفته یاشه و اینکه SnCl4 به دلیل پدیده زوج بی اثر پایدار نیست و به صورت SnCl2 وجود دارد.
   موفق باشید.

 6. خانم دکتر گفت:

  شک نکنید بیشترین رشته علوم اجتماعی می باشد

 7. مهشید ادبیات به پرنیان گفت:

  درود برشماها!چرا نگرانید برفرض بدونید سوالهای هر بخش چند تاست وقتتون را هدر ندین ازمون دولای خیلی راحت تر از ازاد هست شما در دل سوال ها جواب پیدا میکنید کافیست کمی دقت کنید من امسال میخوام امتحان بدم متاسفانه استرسی که از برخورد بد عوامل برگزاری امتحان تا صندلی های نامناسب وفضای بد امتحان خیلی بدتر از این هاست که شما میگین من پارسال از برخورد مراقب ها که بد بودند و دیر توزیع کردند سوالات را ناراحت شدم و گوینده ی حوزه که به اشتباهی وقت مارا تمام شده اعلام کرد وبرگه را جمع کردند عصبانی شدم وامتحانم بد دادم الان که دارم تو خونه سوالات میزنم میبینم راحت بودتد ومن میتونستم قبول بشم پس نصف زحمت های ما که باید نتیحه بده تو چگونگی برگزاری امتحان وشرایط روحی ما دران ساعته درسته اقایان وخانم ها؟

 8. داوطلب ادیان گفت:

  دوستان کسی از دانشگاه ادیان و مذاهب قم اطلاع داره؟ مدیر محترم سایت شما اطلاع دارید که از نظر اعتبار مدرک چگونه است؟ بین مدرک آزاد و مدرک ادیان و مذاهب قم کدام معتبر تر است ؟ با تشکر

 9. نگار گفت:

  هر یک روز در میان این حرف ها رو تکرار می کنند.

 10. دکتر 93 گفت:

  یکی به من بگه 30 سوال زبان انتخابی یعنی چی؟

 11. فرنوش گفت:

  پرطرفدار ترین رشته علوم انسانی هم فکر کنم حقوق باشه

 12. pirooz گفت:

  من هم با شما موافقم مدیریت 82

 13. mani گفت:

  با سلام خدمت مدیر محترم سایت و دوستان عزیز
  من شنیدم سازمان سنجش و وزارت علوم تنها پردیس هایی رو قبول داره که از طریق آزمون سرارسری اقدام به جذب دانشجو می کنند و باقی روش های جذب دانشجو توسط پردیس ها نظیر برگزاری امتحان داخلی رو قبول نداره.
  مدیر محترم سایت نظر شما چیه؟

  سلام
  مدرک پردیس هایی که با کسب مجوز از وزارت علوم از طریق آزمون داخلی پذیرش می کنند نیز کاملا معتبر است.

 14. مدیریت 82 گفت:

  این همه امار و درصد به چه درد من داوطلب میخوره؟ این مدت در مورد تعداد سوالات ازمون به تفکیک درسا اطلاعات میدادید، که من داوطلب با این همه ابهام نرم سرجلسه امتحان!!

  • حسابدار گفت:

   درود بر شما کاملا موافقم

   این همه آمار و ارقام و اینکه هر هفته بیان می کنید که 30سوال استعداد و 30 سوال زبان و …. چه فایده ای دارد؟