مدرسان شریف بسته مقاله نویسی کتاب مصاحبه دکتری نگاره

زمان برگزاری مصاحبه آزمون دکتری در دانشگاه‌های بزرگ کشور

پس از اعلام نتایج اولیه آزمون دکتری نیمه متمرکز سال 93 و انتخاب رشته داوطلبان مجاز فرصت آن رسیده تا داوطلبانی که به گفته مشاور عالی سازمان سنجش 2.26 برابر ظرفیت به دانشگاه‌ها معرفی شده‌اند، مدارک و سوابق خود را برای بررسی و سپس مصاحبه به دانشگاه‌ها ارائه دهند.

 

به گزارش خبرنگار «دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، بر این اساس دانشگاه‌های بزرگ شهر تهران در زمان‌های مختلف اقدام به برگزاری مصاحبه علمی خود می‌کنند.

 

بر اساس این گزارش مصاحبه دانشگاه تهران در دوره‌های روزانه، نوبت دوم و همچنین پردیس‌های خودگردان از 20 اردیبهشت آغاز می‌شود و تا 31 خرداد ادامه خواهد داشت که به این ترتیب دانشگاه تهران از لحاظ بازه زمانی برگزاری مصاحبه به نوعی رکورددار است.

 

داوطلبان معرفی شده به دانشگاه امیرکبیر نیز باید از 20 تا 24 اردیبهشت ماه برای تحویل مدارک مورد نیاز به دانشکده مربوطه بصورت حضوری مراجعه کنند که بعد از تاریخ ذکر شده مدرکی از داوطلبان تحویل گرفته نمی‌شود.

در اطلاعیه این دانشکده آمده است که تاریخ مصاحبه‌ها در بازه زمانی 24 خرداد تا 4 تیر ماه 93 خواهد بود و زمان قطعی مصاحبه برای هر یک از دانشکده‌ها متعاقبا اعلام خواهد شد.

 

شرایط و ضوابط و برنامه زمانبندی مرحله مصاحبه علمی آزمون مذکور در تمامی دوره‌های دانشگاه تربیت مدرس از روز شنبه 20 اردیبهشت بر روی قسمت آموزشی سایت دانشگاه به نشانی اینترنتی http://www.modares.ac.ir/edu قرار خواهد گرفت.

 

طبق اطلاعیه این دانشگاه برنامه زمانبندی مرحله مصاحبه علمی تمامی دوره‌های این دانشگاه تحت بررسی است و تاریخ‌های مورد نظر دانشگاه حداکثر تا 24 اردیبهشت از طریق نشانی اینترنتی فوق اطلاع رسانی خواهد شد، بنابراین ضروری است داوطلبان به منظور اطلاع از تاریخ و ساعت دقیق و محل برگزاری مرحله مصاحبه علمی در رشته خود به نشانی اینترنتی فوق مراجعه و از تماس تلفنی و مراجعه حضوری جدا خوداری کنند.

 

بدیهی است مرحله مصاحبه علمی در رشته‌هایی که تاریخ مصاحبه آنها در اطلاعیه سازمان سنجش آموزش کشور قبل از تاریخ اعلامی مورد نظر این دانشگاه یعنی 24 اردیبهشت اعلام شده‌اند، بعدا طبق اطلاعیه‌هایی که در سایت فوق قرارخواهد گرفت، برگزارخواهد شد.

 

اما دانشگاه علم و صنعت هنوز تاریخ دقیقی را برای انجام مصاحبه‌های خود اعلام نکرده و تنها دانشکده مکانیک این دانشگاه در اطلاعیه‌ای اعلام کرده که داوطلبان باید تمامی مدارک و مستندات خود را به همراه فرم تکمیل شده حداکثر تا 22 اردیبهشت به دفتر تحصیلات تکمیلی دانشکده مهندسی مکانیک تحویل دهند و کسانی که تا تاریخ فوق مراجعه نکنند، به منزله انصراف از شرکت در مصاحبه است.

هر چند که در جدول زمان بندی اعلام شده در سایت سازمان سنجش تاریخ مصاحبه‌ها از 20 اردیبهشت تا 5 خرداد درج شده است.

 

بر اساس این گزارش دانشگاه شریف در یک زمانبندی مشخص و در بازه زمانی بسیار کوتاه زمان انجام مصاحبه تمامی رشته‌ها و دانشکده خود را در روزهای 17، 18 و 19 خرداد اعلام کرده است.

 

دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی نیز مصاحبه‌های معرفی شدگان آْزمون نیمه متمرکز دکتری خود را از 21 اردیبهشت آغاز خواهد کرد که برگزاری این مصاحبه‌ها با توجه به رشته‌های مختلف تا 12 خرداد ادامه دارد.

 

همچنین زمان برگزاری مصاحبه‌ها در دانشگاه خوارزمی از 21 اردیبهشت تا اول خرداد ماه خواهد بود اما مصاحبه چند رشته در این دانشگاه هنوز اعلام نشده و متعاقبا اعلام می‌شود.

 

بر اساس جدول زمان بندی سازمان سنجش زمان برگزاری مصاحبه‌های آزمون دکتری در دانشگاه الزهرا (س) از 20 اردیبهشت تا 3 خرداد خواهد بود.

 

مصاحبه آزمون دکتری در دانشگاه علامه طباطبایی از 20 اردیبهشت تا 7 خرداد خواهد بود.

 

به گزارش ایسنا، زمان برگزاری مصاحبه آزمون دکتری در دانشگاه‌های بزرگ شهرستان‌ها نیز به شرح زیر است:

 

اصفهان: 29 اردیبهشت تا 27 خرداد

 

بوعلی سینای همدان: 20 اردیبهشت تا 5 تیر

 

شیراز: 20 اردیبهشت تا 4 تیر

 

فردوسی مشهد: 20 اردیبهشت تا 31 خرداد

 

تبریز: 20 اردیبهشت تا 4 تیر

 
کانال تلگرام دکتری پی اچ دی تست
 1. مینا گفت:

  سلام بچه ها من رتبه 652 فیزیک هستم به شاهرود بابلسر رشت سمنان تبریز دعوت ب مصاحبه شدم توی رشت و بابلسر نفر آخرم به نظرتون شانسی برای قبول شدن دارم؟؟؟؟؟؟؟؟

 2. سمیرا کمک گفت:

  من مدارک نفرستادم واسه مشهد لینکش غیر فعل شده.هیچ ساعتی هم اعلام نکرده واسه مصاحبه.موندم کی راه بیوفتم که برسم و ایا شب قبل خوابگاه اقامت می ده؟

 3. شیمی معدنی گفت:

  چرا پس تربیت مدرس اطلاعیه نمیزنه!!

 4. سارا گفت:

  سلام بچه هایی که رتبه برتر رشته روانشناسی گرفتن میشه درصدهاشون بگن ممنون در ضمن اینکه چه منابعی را مطالعه کردن؟

 5. morteza گفت:

  علامه 15 خرداد به بعد مصاحبه دکتری را آغاز می کند

 6. ÷÷ گفت:

  سلام بچه ها شهریه شبانه یا پردیس بیشتره

 7. علی گفت:

  بچه ها از زمان مصاحبه علامه خبری دارین؟

 8. آمار گفت:

  باسلام. لطف کنید بارتبه های تک رقمی رشته آمار مصاحبه کرده یا حداقل درصدهای دروس مختلف آنهارااعلام کنید.
  ممنون.

 9. SMS گفت:

  من با دانشکده کشاورزی دانشگاه تهران تماس گرقتم گفتن آزمون کتبی ندارن برا رشته من
  گروه های دیگه رو نمیدنم
  دوستانی که دعوت شدن تماس بگیرن تا مطلع بشن آزمون کتبی برا رشته اشون هست یا نه

 10. محمدمسعود گفت:

  سلام. دانشگاه علامه طباطبایی هنوز تاریخ مصاحبه اعلام نکرده و روی سایت دانشگاه زده طبق برنامه زمانی دانشگاه که اعلام خواهد شد!!!!!!!!!!!!!!

 11. سمیرا به دانشگاه سبزواریا گفت:

  چرا دانشگاه سبزوار چیزی اعلام نکرده؟کسی چیزی می دونه

 12. تکتم گفت:

  سلام دوستان
  فرم صلاحیت های عمومی کجاست تا پرش کنیم؟

 13. حسابداری گفت:

  شیراز حسابداریش 10 خرداد.

 14. سروش،ادبیات گفت:

  ببخشید دوستان تاریخ مصاحبه رشته مارو سازمان سنجش برای خوارزمی 21 ام گفته خود دانشگاه31 ام به نظر شما کدوم درسته؟

 15. دکترِی ... گفت:

  سلام دوستان
  کسی صنعتی اصفهان مصاحبه نداره
  دانشگاه چیزی راجب زمان مصاحبه و مدارکی که میخواد اعلام نکرده؟
  واسه هزینه مصاحبه هم شماره حساب میخواد ولی نیست که اینجا گفته اصفهان 29 مصاحبه شروع میشه ولی تو اطلاعیه سنجش من 28ام دارم
  ممنون اگه اطلاعی دارین خبر بدین

 16. ریاضی گفت:

  مدیر محترم سایت لینک انجمن باز نمیشود. لطفا دوباره لینک را قرار دهید. با تشکر

  باسلام
  forum.phdtest.ir

 17. امید گفت:

  سلام خدمت دوستان و مدیریت محترم سایت
  من هر چقدر تلاش میکنم، فرم صلاحیتهای عمومی ارسال نمیشه، فقط پیغام میده خطایی رخ داده اما مشخص نمیکنه چه خطایی. کیبورد روی Ea است و caps lock خاموشه.تورا خدا اگه کسی میتونه منو راهنمایی کنه.

  • فنی مهندسی-کمککککککککککککککککک گفت:

   سلام دوست عزیز من خودم الان 2 روزه درگیر پر کردنش هستم، راههای مختلفی رو هم امتحان کردم، اما متاسفاته همچنان به جای کد آخرش خطا میده.. یه لطفی بکن اگر نهایتا پر کردی بگو تا منم به همون روشی که شما رفتی امتحان کنم بلکه شر این فرم کنده شه و به مصاحبم برسم…

   • سارا25 گفت:

    سلام
    منم دقیقا مشکل شما را داشتم ولی همین الان درست شد
    اصلا کپی نکنید، سرعت پر کردن فرم را بالا ببرید، اطلاعاتی مثل سابقه شغلی و توضیجات آخر هم واجب نیست پر کنید. از علامت های . , : – هم استفاده نکنید
    موفق باشید.

    • فنی مهندسی-کمککککککککککککککککک گفت:

     من کپی نمیکنم، تمام مدت پرکردن فرم 5 دیقه هم نمیشه… ! واقعا دیگه نمیدونم چه کنم؟؟ پس چرا شما تونستین پرکنید، من نمیتونم….؟؟؟؟

     • الی گفت:

      دوست عزیز من پرکردم و خیلی هم راحت کد رهگیری گرفتم. شما هم بهتره از اول با مرورگر کروم برین و از تغییر صفحه کلید به حروف انگلیسی جلوگیری کنین و کوتا بنویسین تا ایراد نده

 18. a.t گفت:

  اگه برای مصاحبه مدرک کارشناسی رو نداشته باشیم مشکلی پیش میاد؟من مدرکمو تحویل دادم و کپی هم ازش ندارم

 19. جواب دکتری آزاد کی اعلام میشه؟ گفت:

  مدیریت محترم

  جواب دکتری آزاد کی اعلام میشه؟

  آیا درسته که می گن 24 م میاد؟

  ممنون میشم یک جوابی بدید؟
  با تشکر

 20. علی93 گفت:

  با سلام
  تاریخ مصاحبه دانشگاه علامه در سایتشان نیست. تاریخ از بیستم اردیبهشت تا 7 خرداد را از چه منبعی فرموده اید؟
  ممنون

 21. ali67 گفت:

  دوستان شما اصل مدرک لیسانس رو دارین یا اصلشو موقع قبولی ارشد دانشگاه ارشد ازمون گرفته؟؟ من کپی مدرک لیسانس رو دارم ولی اصلشو نه پیدا میکنم و نه اصلا یادم هست که آخرین بار کی و کجا دیدمش!