مدرسان شریف بسته مقاله نویسی کتاب مصاحبه دکتری نگاره

پاسخ به سوالات رایج در خصوص آزمون دکتری دانشگاه آزاد اسلامی

در این صفحه تلاش کرده ایم سوالات مهم رایج در زمینه آزمون دکتری دانشگاه آزاد اسلامی را طرح نموده و پاسخ گوییم. امیدواریم برای کاربران عزیز پی اچ دی تست مفید و کاربردی باشد.

1-      مصاحبه های دکتری دانشگاه آزاد اسلامی چه زمانی برگزار خواهد شد؟

زمان مصاحبه ها به طور دقیق از طریق سایت azmoon.net اعلام می گردد و به محض اعلام، از طریق سایت پی اچ دی تست و خبرنامه، شما را در جریان آخرین اطلاعات قرار خواهیم داد. اما به نظر می رسد که شروع مصاحبه از 17 خردادماه باشد.

2-      رتبه ای که در کارنامه من اعلام شده است مربوط به کدام کد محل انتخابی است؟

رتبه دانشگاه آزاد نسبت به صورت کلی اعلام می گردد و این رتبه در تمام اولویت های انتخابی شما صدق می کند.

3-      من پنج کد رشته محل را انتخاب کرده ام، آیا پنج مصاحبه خواهم داشت؟

خیر. در آزمون دکتری دانشگاه آزاد اسلامی برخلاف دکتری سراسری تنها یک مصاحبه برگزار می گردد . روند کار به طور معمول به این صورت است که از ترکیب نمره آزمون کتبی شما (با سهم 75  درصد در نمره نهایی) و نمره همین یک مصاحبه (با سهم 25 درصد در نمره نهایی) نمره کل (نهایی) شما مشخص می گردد. سپس بر اساس این نمره کل در بالاترین اولویت انتخابی خود که نمره لازم را کسب کرده باشید پذیرفته خواهید شد.

4-      محل برگزاری مصاحبه ها کجا است ؟

در سالهای گذشته تقریبا تمام مصاحبه ها در واحد علوم و تحقیقات واقع در شهر تهران برگزار شده اند. البته به ندرت مشاهده شده که مصاحبه برخی رشته ها  که در این واحد دکتری ندارند در واحد های مجری برگزار گردیده است.

5-      آیا شانس قبولی در بالاترین دانشگاه انتخابی بالاتر است؟

خیر. در آزمون مقطع دکتری دانشگاه آزاد اسلامی  اولویت خاصی به انتخاب اول شما داده نمی شود و تنها بر اساس نمره کل تان مورد ارزیابی قرار می گیرید.

6-      ترتیب اولویت ها چه تاثیری بر قبولی من دارد؟

ترتیب اولویت ها تنها مشخص کننده نظر شما در مورد انتخاب هایتان است و تاثیری بر قبولی شما ندارد. در واقع مرکز آزمون ابتدا بالاترین اولویت شما را چک می کند اگر نمره شما نسبت به دیگر داوطلبان به گونه ای بود که امکان قبولی در آن واحد را داشته باشید شما را به عنوان پذیرفته شده در نخستین کد محل تان معرفی می کند. اگر نمره لازم را برای این کد محل کسب نکرده باشید به سراغ کدمحل بعدی انتخابی شما می رود و بین شما که این کد محل را به عنوان اولویت دوم خود انتخاب کرده اید و فردی که آنجا انتخاب اول او است تفاوتی قائل نمی شود. به همین صورت اگر نمره این کدمحل را نیز کسب نکرده باشید به سراغ اولویت های دیگر می رود…

7-      جریان این انتخاب رشته چیست؟ در رشته ما تنها یک دانشگاه پذیرش دارد!

بله همین طور است. بسیاری از رشته های آزمون دکتری دانشگاه آزاد اسلامی تنها در یک مرکز پذیرش دارند و انتخاب رشته محل برای آنها معنی ندارد. البته برخی رشته ها نیز دو یا سه محل پذیرش دارند و داوطلبان این رشته فرم انتخاب کد محل را برای دو یا سه کد پر کرده اند.

8-      چرا اینقدر تعداد معرفی شدگان به مصاحبه زیاد است؟

تجربه نشان داده است که بسیاری از دعوت شدگان به مصاحبه دانشگاه آزاد اسلامی در جلسه مصاحبه حاضر نمی شوند (این شرایط برای دوره های شبانه و به ویژه پردیس دانشگاه های سراسری هم  صادق است) و تعداد قابل توجهی از پذیرفته شدگان نهایی نیز از ثبت نام امتناع می ورزند. در نتیجه دانشگاه آزاد اسلامی به ناچار تعداد بیشتری را به مصاحبه دعوت می کند تا هم امکان رقابت بیشتری در مرحله مصاحبه فراهم آید و هم در صورت انصراف از ثبت نام برخی پذیرفته شدگان، ظرفیت های ایجاد شده خالی نمانند.

9-     چگونه خود را برای مصاحبه های دکتری آماده کنم؟

ما بیشتر نکات مهم را در مطالب مربوط به مصاحبه در سه بخش ( بخش اول ، بخش دوم و بخش سوم ) خدمتتان ارائه کرده ایم . البته اگر میخواهید با خیالی آسوده مطمئن باشید که هیچ نکته ای جا نیفتاده و کاملا برای مصاحبه آماده هستید کلاس مصاحبه دکتری را از دست ندهید.

10-      من مقاله و کتاب های زیادی دارم ولی چرا به مصاحبه دکتری بدون آزمون دعوت نشده ام؟

بله متاسفانه در سال جاری، مرکز آزمون تنها بر اساس معدل کل و نمره پایان نامه دعوت به مصاحبه بدون آزمون نموده  و تا حدی هدف از این نوع پذیرش را زیر سوال برده است.

حتی اگر مرکز آزمون زمان کافی برای بررسی مقاله ها و کارهای پژوهشی افراد ندارد بهتر است در فرم ثبت نام جایی برای ورود تعداد و نام مقالات و کتاب های افراد قرار دهد و بررسی دقیق تر را به زمان مصاحبه موکول کند.

11-  تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد اسلامی چه زمانی است؟

دانشگاه آزاد اسلامی به طور معمول دو نوبت تکمیل ظرفیت اعلام می کند:

 مرحله اول که در مهرماه است و مربوط به ظرفیت هایی است که پذیرفته شدگان در آنها از ثبت نام انصراف داده اند و جای خالی آنها به رتبه های بعدی (از نظر نمره کل) خواهد رسید.

مرحله دوم که در زمستان است و بیشتر مربوط به ظرفیت های جدید ایجاد شده دانشگاه است . در سالهای قبل در تکمیل ظرفیت آذرماه ، افراد جدیدی به مصاحبه دعوت می شدند و نمره کل آنها با نمره کل مصاحبه شوندگان قبلی مقایسه می شد. اما در سال  گذشته با توجه به اینکه در مرحله اول تعداد زیادی به مصاحبه دعوت شدند نیازی به دعوت از افراد جدید نبوده است و احتمالا امسال هم به همین منوال خواهد بود.

12-  من به مصاحبه دکتری آزاد دعوت نشده ام. آیا باز هم امیدی هست؟

البته امید همیشه وجود دارد و احتمالات مختلفی می تواند موجب دعوت از افراد جدید گردد اما رویه دانشگاه آزاد در سال گذشته این بوده است که در همان مرحله اول تعداد زیادی به مصاحبه دعوت شوند و برای جذب تکمیل ظرفیت نیازی به دعوت مجدد از افراد برای مصاحبه نباشد.

13-  پذیرش های بهمن ماه دانشگاه آزاد اسلامی در تکمیل ظرفیت مشخص می گردد؟

خیر. در سال گذشته برخی از پذیرفته شدگان به عنوان پذیرش نیمسال اول و برخی به عنوان پذیرش نیمسال دوم معرفی شدند.

14-  من سه کد رشته را در فرم ثبت نام خود وارد کرده ام اما تنها تمایل به تحصیل در اولین انتخاب خود دارم. آیا امکان حذف اولویت های دیگر وجود دارد؟

بله این امکان وجود دارد. با مرکز آزمون دانشگاه آزاد تماس بگیرید و موضوع را تا اطمینان از حذف کد رشته های دوم به بعد پیگیری کنید.

15-  من در انتخاب چهارم خود قبول شده ام ، اما نمی خواهم ثبت نام کنم . آیا ممکن است که در تکمیل ظرفیت در کد رشته بالاتری قبول شوم؟

به طور معمول تکمیل ظرفیت برای داوطلبانی است که قبول نشده اند اما در سالهای گذشته برخی داوطلبان با مراجعه به مرکز آزمون ضمن اعلام عدم ثبت نام، خواستار افزودن دوباره نام خود در فهرست متقاضیان تکمیل ظرفیت شده بودند و مرکز آزمون هم با آنها همکاری کرده بود.

البته این یک روال رسمی نیست و باز هم از کسانی که از عدم ثبت نام خود در یک کدمحل مطمئن هستند خواستاریم از ابتدا در ثبت نام آن را انتخاب نکنند و یا در صورت امکان آن کد را حذف کنند تا هم خودشان در تکمیل ظرفیت احتمالی راحت تر باشند و هم دیگر داوطلبان زودتر به خواسته خود برسند و مجبور به تحمل فشارهای روانی مرحله تکمیل ظرفیت  نشوند.

16-  شهریه تحصیل در مقطع دکتری دانشگاه آزاد اسلامی چه مقدار است؟

میزان شهریه جدید هنوز اعلام نشده است اما حدود 60 میلیون تومان برای کل دوره بوده است. البته در گروه های مختلف نیز متفاوت است.

17-  آیا به پذیرفته شدگان دکتری دانشگاه آزاد اسلامی وام تعلق می گیرد؟

بله. وام صندوق رفاه دانشجویان به تمام دانشجویان مقطع دکتری شهریه ای اعم از شبانه ، پردیس ، آزاد و … تعلق می گیرد. مبلغ این وام در سال تحصیلی 92 – 93 دو و نیم میلیون تومان در هر ترم بوده است.

به جز این وام که مربوط به صندوق رفاه دانشجویان است مسئولین قبلی دانشگاه آزاد از وام های دیگری نیز خبر داده اند که یکی از آنها وام ده میلیونی بانک صادرات بود. ریاست فعلی هنوز خبر خوشی در این زمینه نداشته است!

18-  اگر به مصاحبه دانشگاه آزاد نروم از آزمون سال آینده محروم خواهم شد؟

خیر. شرکت نکردن در مصاحبه ها هیچ گونه محرومیتی در پی ندارد.

19-  اگر پس از قبولی نهایی ثبت نام نکنم از شرکت در کنکور دکتری آزاد در سال آینده محروم می شوم؟

خیر. در صورت قبولی نهایی هم الزامی برای ثبت نام ندارید و محرومیتی در کار نخواهد بود.

20 – نحوه اعمال سهیمه هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی در کنکور دکتری این دانشگاه چگونه است ؟

دانشگاه آزاد اسلامی به منظور ارتقا مدارک اعضای هیأت علمی خود سهمیه هیأت علمی را به عنوان شانسی مضاعف برای قبولی ایشان ارائه کرده است. به این صورت که اگر یک عضو هیأت علمی بتواند با کسب نمره لازم به مصاحبه دکتری راه یابد و در مصاحبه هم موفق باشد به عنوان سهمیه عادی پذیرفته خواهد شد و بحث سهمیه هیأت علمی اصلا به میان نخواهد آمد. اما در صورت عدم قبولی در سهمیه عادی ، اگر نمره آزمون کتبی آنان از ۸۵ درصد آخرین فرد پذیرفته شده در سهمیه عادی بالاتر باشد می توانند به عنوان سهیمه هیأت علمی و حداکثر به تعداد ۲۰ درصد سهمیه عادی  در آن رشته محل علاوه بر سهمیه موجود وارد دوره دکتری شوند و به مصاحبه هم نیازی نخواهد بود.

21- آیا در پذیرش بدون آزمون نیز تکمیل ظرفیت وجود دارد؟

خیر . تاکنون تنها در مورد پذیرش از طریق آزمون تکمیل ظرفیت اعلام شده است.

 
کانال تلگرام دکتری پی اچ دی تست
 1. کیوان گفت:

  سلام. اگر کسی در کنکور دکتری ازاد سال 93 پذیرفته شده باشد آیا درصورت انصراف میتواند در کنکور سراسری شرکت کند؟ آیا بدهی دانشگاه را باید بپردازد و یا جریمه خواهد شد؟

 2. جاوید گفت:

  با عرض سلام و خسته نباشید…امسال برا دکترا ثبت نام کردم و تمام درس هامو این ترم تمام میشه اما میگن برای تحویل پایان نامه باید ۶ ماه بگزره از ترمی که برداشته میشه..سوالم این که ایا امکان اینکه موقع تحویل پایان نامه درس خواندن در دکترا امکان پذیر هست

 3. نازی گفت:

  با سلام
  ممنون میشم خیلی زود منو راهنمایی بفرمایین خیلی ضروریه
  من از تموم شهرا برا مصاحبه دکترای آزاد بدون آزمون(استعداددرخشان)دعوت شدم،چندتا سوال دارم
  ۱_برای تموم شهرا فقط یه مصاحبه برگزار میشه یا جدا جدا؟
  ۲_اگه فقط یه مصاحبه برگزار میشه به هر شهری که دلمون خواست برا مصاحبه میتونم مراجعه کنم؟
  ۳_هزینه برای هر شهر جداست یا فقط یه فیش برای تموم شهرا کافیه

  ممنون میشم سریع راهنمایی کنین

 4. بانوی کهربایی گفت:

  دوستان سلام
  از چند روز آینده مصاحبه دانشگاه های ازاد شروع میشه ولی هنوز دانشگاههایی که دعوت به مصاحبه شدیم شرایط و مدارک لازم برای شرکت در مصاحبه رو اعلام نکردند.
  و حتی وقتی زمان ثبت نام شماره تماس برای اعلام خبرها با هزینه با همین عنوان از ما گرفتند هیچ اطلاعیه ای ارسال نکردند. ما با این همه بی برنامگی چه کنیم؟؟؟؟

 5. بهروز گفت:

  با سلام
  چرا زمان مصاحبه دانشگاه ها باهم تداخل داره؟
  مثلا پردیس علامه و تهران و دانشگاه آزاد تو رشته مدیریت صنعتی؟؟؟

 6. علیرضا مهندسی صنایع گفت:

  س برای تعیین رشته شبانه و غیر انتفاعی مجاز شدم ولی برای مصاحبه دعوت نشدم
  کسی میدونه شانسم برای آزاد تهران چقدر است؟
  رتبه ۱۰۸۴ و تراز ۱۱۷۰

 7. شيرين گفت:

  باسلام من ازمون دكتري ازاد واحد بين الملل رشته حسابداري قبول شدم فقط يه مشكل دارم بااين كه كد پايان نامه گرفتم واساتيد هم پايان ناممو تاييد كردن هنوز تاريخ دفاعم مشخص نشده بنظرتون ميتونم اين ترم رزرو كنم

 8. دنيا گفت:

  من با آخرين نفر قبول شده در تكميل ظرفيت 1 نفر فاصله داشتم آيا امكان پذيرش دارم اگر مراجعه كنم؟

 9. مهسا گفت:

  سلام من در تكميل ظرفيت تنها 1 نفر اختلاف داشتم و مردود شدم اگر به دانشگاه مربوطه مراجعه كنم امكان پذيرش هست؟ قبولي در اين دوره خيلي برايم مهم است.

 10. نرگس گفت:

  سلام ..ممنون میشم پاسخ بدین..من نمره کل ام 17 شده ..فکرمیکنید در تکمیل ظرفیت ممکنه قبول شم؟اکثرشهرا اخرین نفرقبول شده نمره اش 30 بوده.. اگرامکانش نیست قبول شم..نمیخوام ثبت نام کنم..منتظر نظرتونم

 11. الهه عزیزی گفت:

  سوال :
  سلام.برای پذیرش در دکتری بدون آزمون حتما باید ارشد رو ۴ ترمه تموم کرده باشیم؟من پایان نامم افتاد ترم ۵ .میخوام بدونم میتونم شرکت کنم بدون آزمون دکتری یا نه؟

 12. خیلی مهم گفت:

  سلام. افرادی که دعوت به مصاحبه نشدن(مردود) میتونن در تکمیل ظرفیت دکتری آزاد شرکت کنن؟

 13. احمد گفت:

  سلام اگر کسی در ازمون دکتری 95 قیول نهایی شود و نرود ایا میتواند در سال بعد در ازمون دکتری ازاد شرکت نماید

 14. پرنیان گفت:

  سلام من در مصاحبه ی دکتری با آزمون در رشته ی مدیریت بازرگانی گرایش بازاریابی مردود شدم . برای تکمیل طرفیت تعداد شهر ها خیلی محدوده و همشون هم از من دوره .. شهر های رودهن .. بیرجند .. وقم.. و.. میخواستم بدونم اگر من در یکی از این شهر ها قبول شم.. مرحله ی دوم تکمیل طرفیت هم میتونم شرکت کنم ??
  من باید یه ترم توی اون شهر ها درس بخونم اگر در مرحله ی دوم تکمیل ظرفیت توی استان خودم جایی که میخوام قبول شم میشه درس ها رو تطبیق داد ? هزینه هاش به چه صورتی میشه?

 15. مریم گفت:

  دوستان سلام
  آیا می توان در تکمیل ظرفیت تغییر رشته بدهیم؟
  من در آزمون مدیریت فناوری اطلاعات شرکت کرده بودم ولی قبول نشدم آیا الان می تونم تکمیل ظرفیت مدیریت مالی بزنم؟ یا حتمن باید مدیریت فناوری اطلاعات بزنم؟

 16. ستاره گفت:

  کسی از زمان تکمیل ظرفیت دکترای آزاد اطلاع داره؟

 17. ستاره گفت:

  سلام.امسال تکمیل ظرفیت داره دکترای آزاد یا خیر؟

 18. باقری گفت:

  سلام:رشته کارآفرینی واحدساری پذیرفته شدم،دونفرتاالکترونیکی تهران فاصله دارم،لطفاراهنمایی بفرماییدکه چگونه میتوانم تغییربدهم،به کجااعتراض کنم درواقع اعتراض نه،منظورم اینه که می خوام واحدالکترنیکی باشم.واینکه هزینه چقدراست؟آیامدرک الکترونیکی فرق میکندتحصیل آن چگونه است؟خیلی متشکرمیشوم پاسخ راایمیل بفرماییدیابه شماره09124607693پیغام بدهید.ازدوستانی که اطلاعی دارندمتشکرمیشوم پاسخم رابدهند

 19. Sharifi گفت:

  سلام
  من دکتری بدون ازمون دعوت به مصاحبه شدم و در مصاحبه هم شرکت کردم اما یادم نمیاد شهری انتخاب کرده باشم تو مصاحبه هم در مورد آن سوال نکردن نحوه انتخاب شهر به چه صورت خواهد بود؟

 20. سعید گفت:

  با سلام
  دوستان عزیز اگر ممکنه راهنمایی فرمایید که اعمال سهمیه رزمندگان چگونه است. آیا مصاحبه درمورد این افراد نقش دارد یا خیر. ممنون خواهم شد اگر توضیحات کاملی ارایه فرمایید

 21. ندا گفت:

  من تو کنکور بدون ازمون دکتری دانشگاه آزاد شرکت کردم، تو کنکور با ازمون قبول نشدم، سووالم اینه نتیجه بدون ازمون کی میاد؟ ایا زمان مصاحبه با ازمون و بدون ازمون یکی هست؟
  ممنون میشم ج بدید.

 22. ندا گفت:

  سلام تو کارنامه اعلام نتیجه کنکور با آزمون دکتری من رتبه و نتیجه ازمون ذکر نشده فقط نوشته مردود، ایا این کارنامه درسته؟ من از کجا بدونم رتبم چند شده و اخرین نفر قبولی چند بوده؟
  ممنون میشم ج سوال منو بدید.

 23. محسن داورپناهی گفت:

  میخواستم بدونم زمان اعلام نتایح اولیه دانشکاه ازاد کیه؟

 24. ابوالفضل گفت:

  سلام… وقتتون بخیر … میخواستم بدونم اونایی ک از سهمیه بنیادشهید استفاده میکنند تومصاحبه تاثیر داره ؟ اصلا مصاحبه میرن؟ … با تشکر

 25. رها گفت:

  سلام
  میخواستم بدونم ایا برای دعوت به مصاحبه دکتری ازاد بدون کنکور ایا باید دانشنامه صادر شده باشد یا با گواهینامه موقت هم به مصاحبه هم دعوت می کنند؟؟؟؟

 26. َhasti گفت:

  کسی در مورد نحوه دعوت به مصاحبه خبر داره؟یعنی مثلا اگه 5 تا دانشگاه رو انتخاب کرده باشیم با معدل 20 به فرض، نحوه گزینش و انتخاب چطور خواهد بود؟ اصلا چطوری برگزار میشه؟ یعنی مثلا انتخاب اول که امکان دعوت به مصاحبه است ، گزینه های بعدی حذف میشه؟؟ خب شاید رفتیم مصاحبه و رد شدیم. با اینکه تو گزینه 5 شاید قبول می شدیم از مصاحبه
  کسی سال پیش شرکت کرده و میدونه که اصلا چطوریه؟ میخوام بدونم ترتیب رو چطور بزنم
  اول اونی رو بزنم که دانشگاه بهتری ه یا اونی رو بزنم که احتمال قبولی بالا ه؟؟؟

 27. روشنک گفت:

  سلام.میخواستم بدونم زمان ثبت نام دکتری دانشگاه آزاد امسال چه زمانی هست؟ آذر ماه هست؟؟؟

 28. رامین حاج موسی گفت:

  با سلام من رتبم 115 رشته عمران گرایش سازه است خواستم بدونم چند درصد احتماله قبولی دارم ممنون میشم راهنمایی کنین

 29. الهام گفت:

  سلام لیلا خانم ببخشید منظورتون از فرم چی بود؟چه فرمی باید پر می کردیم؟

 30. شادی گفت:

  سلام ببخشید یک سوال کاملا متفاوت داشتم.نامزد من برای مصاحبه دکترا بدون آزمون پذیرفته شده, می خواستم بپرسم اجازه میدن من به عنوان همراه برم داخل دانشگاه؟یا وارد ساختمان فرهیختگان بشم؟

 31. لیلا گفت:

  سلام
  من امسال دانشگاه ازاد دعوت به مصاحبه شدم دکتری نمی دونم فرم رو پر کنم بفرستم یا چکار کنم لطفا کمکم کنید (ممنون)

 32. هدی گفت:

  اگه پذیرش مثل سال قبله چرا دعوت به مصاحبه های امسال چندین برابر پارساله؟

 33. اسماعیل گفت:

  باسلام، توضیحی در خصوص سهمیه شاهد، ایثارگری و بسیجی فعال ندادید. ممنون میشم در این خصوص هر کس اطلاعی داره بگه

 34. مهدی گفت:

  سلام
  اگر داوطلب در چندتا از اولویت های انتخابی اش پذیرفته شود، آیا می تواند خودش انتخاب کند که در کدام دانشگاه، ادامه تحصیل بدهد یا اینکه بر اساس اولویت ها سنجیده می شود؟ من ترتیب اولویت هایم را به اشتباه وارد کرده ام؟ آیا راهی هست که تصحیح کنم؟

  سلام
  بله راهی هست . با مرکز آزمون تماس بگیرید.
  ضمنا بر اساس اولویت های انتخابی تان قبول خواهید شد.

 35. هنگامه گفت:

  دلیل عدم صدور کارنامه؟

 36. هنگامه گفت:

  سلام من به مصاحبه رفتم اما کارنامه ای برای من صادر نشده کسی میدونه چرا؟ سوال هم نوشتم جوابی از مرکز ازمون نگرفتم.

 37. حسابداری گفت:

  سلام، می بخشید حرفی که در مورد اولویت انتخاب ها زدید در مورد تکمیل ظرفیت هم صادق هست؟

 38. طاها گفت:

  البته امسال نمره هیات علمی را در آزمون برای سهمیه از 85 به 75 تقلیل دادند

  • محمد گفت:

   دكتر علوي فاضل به روابط عمومي گفت: امكان انتخاب محل هاي جديد براي داوطلبان مرحله دكتري تا يكشنبه مورخ 23/6/93 ادامه دارد و آنها مي توانند بيست محل دانشگاهي را انتخاب و در سايت ثبت نام كنند. علوي فاضل درخصوص اينكه چه كساني واجد شرايط انتخاب محل هاي جديد هستند، گفت: كليۀ داوطلبيني كه در جلسه مصاحبه حضور داشتند مي توانند در اين مرحله شركت كنند. وي در مورد شرايط شركت داوطلبان بدون آزمون گفت: براي كليه داوطلبان بدون آزمون كه در جلسه مصاحبه حاضر بوده اند و حائز شرايط اين دوره مي باشند، امكان انتخاب رشته در اين مرحله وجود دارد. لازم به ذكر است كه نحوه ارزشيابي كليه داوطلبان با آزمون براساس نمره كل بعد از مصاحبه و براي داوطلبان دوره بدون آزمون مجموع امتيازات حاصل از معدل پايان نامه و مصاحبه علمي درنظر گرفته مي شود. وي در مورد اعضاي هيئت علمي گفت: كليه اعضاي هيئت علمي اي كه حائز شرايط هستند و در دور دوم كارنامه آنها در سيستم وجود دارد، مي توانند در اين مرحله شركت كنند. معاون سنجش و پذيرش گفت: امكان انتخاب محل هاي جديد تا پايان روز يكشنبه مورخ 23/6/93 ادامه خواهد داشت. علوي فاضل در مورد زمان اعلام نتايج اين مرحله گفت: نتايج در روز چهارشنبه مورخ 26/6/93 اعلام خواهد شد

 39. بابک گفت:

  با سلام
  اگر دانشجویی رشته شهر فارغ التحصیلی ارشدش با رشته شهر انتخابی دکتری یکی باشه از اولویتی برخوردار هست در دانشگاه خودش یا نه؟
  ممنوون از دوستان

 40. نازگل گفت:

  خدمت مدیریت سایت
  شما در این خبر گفتید که ترتیب اولویت ها تاثیری در قبولی کلی ندارد آیا شما مطمینید من دفترچه دکترا را خواندم و همچین چیزی رو ندیدم که اعلام کرده باشه مهم نیست اگر میشه خیال من رو راحت کنید???
  میخوام اطمینان داشته باشم

  • محمد گفت:

   دكتر علوي فاضل به روابط عمومي گفت: امكان انتخاب محل هاي جديد براي داوطلبان مرحله دكتري تا يكشنبه مورخ 23/6/93 ادامه دارد و آنها مي توانند بيست محل دانشگاهي را انتخاب و در سايت ثبت نام كنند. علوي فاضل درخصوص اينكه چه كساني واجد شرايط انتخاب محل هاي جديد هستند، گفت: كليۀ داوطلبيني كه در جلسه مصاحبه حضور داشتند مي توانند در اين مرحله شركت كنند. وي در مورد شرايط شركت داوطلبان بدون آزمون گفت: براي كليه داوطلبان بدون آزمون كه در جلسه مصاحبه حاضر بوده اند و حائز شرايط اين دوره مي باشند، امكان انتخاب رشته در اين مرحله وجود دارد. لازم به ذكر است كه نحوه ارزشيابي كليه داوطلبان با آزمون براساس نمره كل بعد از مصاحبه و براي داوطلبان دوره بدون آزمون مجموع امتيازات حاصل از معدل پايان نامه و مصاحبه علمي درنظر گرفته مي شود. وي در مورد اعضاي هيئت علمي گفت: كليه اعضاي هيئت علمي اي كه حائز شرايط هستند و در دور دوم كارنامه آنها در سيستم وجود دارد، مي توانند در اين مرحله شركت كنند. معاون سنجش و پذيرش گفت: امكان انتخاب محل هاي جديد تا پايان روز يكشنبه مورخ 23/6/93 ادامه خواهد داشت. علوي فاضل در مورد زمان اعلام نتايج اين مرحله گفت: نتايج در روز چهارشنبه مورخ 26/6/93 اعلام خواهد شد

 41. حامد گفت:

  با سلام دوستان کسی رشته حقوق گرایش جزا و جرم شناسی اینجا هست؟ من 14 مرداد مصاحبه دارم خواستم بدونم کسی از دوستان میدونه چه اساتیدی برا مصاحبه حضور دارن!

 42. رز گفت:

  من بدون ازمون دعوت به مصاحبه شدم .اگه مهر ماه قبول نشم امکان داره تکمیل ظرفیت قبول شم؟

 43. مهسا گفت:

  با سلام و خسته نباشید با رتبه 361 در رشته مدیریت بازرگانی دعوت به مصاحبه شدم یا امکان قبولی وجود دارد

 44. عبدالرضا گفت:

  سلام به همه ی دوستان عزیز
  انشاالله همه مون قبول میشیم
  قربان شما

 45. سیدعلی حسینی گفت:

  75نفرباآخرین قبولی فاصله دارم ممکن است درتکمیل ظرفیت برای مصاحبه دعوت شوم یک رشته جامعه شناسی دانشگاه دهاقان انتخاب کرده ام

 46. به مدیریت سایت یاهمه داوطلبان مصاحبه آزاد گفت:

  شیوه نمره دهی در مصاحبه دکتری آزاد چگونه است لطفا راهنمایی کنید آخه در سراسری بر اساس فرمی که وزارت در تهیه کرده ولی در آزاد مشخص نیست

 47. طاهر گفت:

  سلام و عرض ادب بنده در گروه بدون آزمون دعوت به مصاحبه شدم معدلم 18/30ونمره پایان نامه از18نمره 18 شده و در رتبه پایان نامه های ممتاز دانشگاه قرار گرفتم . زمانیکه ثبت نام میکردم مقاله پایان نامه رو برای یکی از مجله های علمی-پژوهشی ارسال کردم که متاسفانه هنوز داوری نشده وبنده برهمان منوال ثبت نام کردم خواستم ببینم آیا بنده برای روز مصاحبه حضور داشته باشم؟ واینکه بنده زمانیکه دفاع نمودم نمره پایان نامه از 18 بود که بعداز ما به 19/50 عوض شد و این در حق ما نوعی اجحاف بوده آیا این قضیه در نظرگرفته خواهد شد؟ در حالیکه بنده در دوره کارشناسی ارشد 2ترم نفر اول دانشگاه بودم والانم به مصاحبه خیلی امیدورام و دارم بصورت فشرده میخونم.(خواهشا جواب بدید چون بهم استرس وارد میکن)

 48. مدیریت آموزشی.2014 گفت:

  با عرض سلام خدمت دوستان مدیریت آموزشی.
  آیا کسی در مصاحبه شرکت کرده؟؟
  خواهشا راهنمایی نمایید اوضاع از چه قرار بود و چه اساتیدی حضور داشتند.
  باتشکر و آرزوی موفقیت

 49. دریا گفت:

  بل سلام وتشکر!
  با پیش بینی که کرده بودم مطمئن بودم نمره پایان نامم 20 خواهد شد اما متاسفانه هنوز جواب پذیرش یکی از مقالاتم نیامده و 19/5 هستم پایان نامه ام را هم هنوز مجلد نکرده ام آیا میتوانم در مصاحبه بدون آزمون که دعوت شده ام بروم یا متخلف محسوب میشوم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 50. اهرام گفت:

  سلام من به راهنمایی شما عزیزان نیاز دارم.من با هفت نفر از مصاحبه جا موندم.آیا برای تکمیل ظرفیت امید دارم.از همه تون ممنونم.

 51. کیوان(ادبیات فارسی) گفت:

  سلام کلاسهای دکتری چندروز در ماهه؟ آیا هر هفته برگزار می شه؟ و اینکه بقیه رشته هارو کی اعلام می کنن؟

 52. سعید به شاهی صنایع گفت:

  سلام شاهی جان
  شما هزینه دانشگاه ازاد رو چجوری جور می کنید
  دانشگاه دولتی رتبتون چند شده
  منم اتوماسیون دعوت شدم ولی چون شما گفتید برنامه نویسی داره نمی رم من واقعا از برنامه نویسی می ترسم
  موفق باشید

  • شاهی صنایع گفت:

   سلام سعید جان.منم به هزار بدبختی مجبورم جور کنم…. شایدم اگر قبول شم نرم ترمی 8 میلیون خیلیه….شما هم موفق باشی دوست عزیزم

   • سعید گفت:

    مرسی شاهی جان چقدر وام میدن برای هر ترم
    برنامه نویسی های اتوماسیون سنگینه یا نه
    دانشگاه سراسری نگفتی رتبت چند شده

 53. علی گفت:

  دوستان نیمه دکتر رشته علوم جنگل تهران کی زمان مصاحبه اعلام میشه لطفا اگه کسی اطلاع داره جواب بده متشکر

 54. علی گفت:

  دوستان اگر ممکنه یک نمونه متن معرفی به زبان انگلیسی رو برای مصاحبه بنویسید.ممنون

  • ساناز گفت:

   اسمم ساناز است
   My name is sanaz
   در تهران زندگی میکنم با خانواده ام
   I live in tehran with my parents
   من در دانشگاه آزاد اسلامی ….. تحصیل کرده ام
   I am educated in Islamic Azad University of …… breanch
   عنوان تزم هست…
   My thesis subject(title) is ….
   تز درباره رابطه X با Yاست
   It is about relationship of x &y
   استاد راهنما …بوده
   Thesis Advisor is dr……
   استاد مشاور
   Consulting Advisor is dr……
   نتایج تحقیق عبارتست از
   Results of my thesis are p,u ttttt
   روش تحقیق تزم عبارت است از …
   The methodology is pppppppp
   دامنه تحقیق عبارتست از …
   The scope of my research is ffffff
   n مقاله و m کتاب دارم
   I have n articles and m books
   موضوع مورد علاقم هست……
   My favourite subjects is bbbbb

 55. یلیا آمار گفت:

  ممنون زهرا خانم
  انشاالله قبول بشین
  برامون دعاکنین