مدرسان شریف بسته مقاله نویسی کتاب مصاحبه دکتری کارگاه مقاله نویسی

آخرین مهلت دانشگاهها برای اعلام قبول‌شدگان دکتری بدون آزمون

آخرین مهلت ارسال اطلاعات متقاضیان پذیرش شده بدون آزمون در مقطع دکتری از طرف دانشگاه‌ها 31 مرداد ماه 1393 است.

به گزارش پی‌اچ‌دی تست، طبق اعلام سازمان سنجش آموزش کشور با توجه به این که نتایج نهایی پذیرفته‌شدگان بدون آزمون مقطع دکتری همزمان با نتایج نهایی داوطلبانی که از طریق آزمون پذیرش شده‌اند، اعلام می‌گردد، لذا آخرین مهلت ارسال اطلاعات پذیرش‌شدگان بدون آزمون از طرف دانشگاه‌ها به سازمان سنجش 31/5/1393 است. شایان ذکر است که امکان تمدید زمان تعیین شده وجود ندارد.

همچنین سازمان سنجش اعلام نموده است که با توجه به مشکلاتی که ارسال‌های باتأخیر و خارج از سیستم پورتال، برای متقاضیان، دانشگاه‌ها و سازمان ایجاد می‌نماید، هیچ‌گونه درخواستی خارج از سیستم پورتال ارتباطی و پس از تاریخ مقرر مورد بررسی قرار نگرفته و تأیید نخواهد شد و سازمان هیچ‌گونه تعهدی در خصوص این گونه متقاضیان نخواهد داشت و عواقب آن به عهده دانشگاه خواهد بود.

tamdid

 

دریافت سریع آخرین اخبار کنکور دکتری در کانال تخصصی آزمون دکتری
 1. یکتا گفت:

  سلام.
  کسانی که دانشگاه اسمشون رو به سازمان سنجش اعلام میکنه اما امتیازشون ۷۰ نیست تکلیفشون چیه؟؟؟؟ لطفا توضیح بدید. مرسی

 2. امیر گفت:

  با سلام
  اسامی اعلام شده نهایی سازمان سنجش شامل بدون آزمونی ها هم میشه ؟
  چون من روز 26 تازه مصاحبه بدون آزمون انجام دادم

 3. ک گفت:

  از دانشگاه تهران با کسی تماس گرفتن برای استعداد درخشان؟
  هنوز با من تماس نگرفتن خودمم که تماس گرفتم میگفتن هنوز ارزیابی نکردیم
  خواهش میکنم جواب بدین

 4. یک مومن گفت:

  سلام
  کسی از دوستان از زمان اعلام نتایج استعداد درخشان دانشگاه های گیلان یا ارومیه یا علوم کشاورزی ساری خبر نداره؟
  با تشکر

 5. ندا گفت:

  بچه ها طبق خبری که یک سری از دوستان گرقتن گویا نتایج بدون ازمون یکشنبه اعلام نمیشه و زمانش متعاقبا توسط سنجش اعلام میشه.

 6. بچه ها؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ گفت:

  سلام دوستان
  کسی از دانشگاه علم و فرهنگ خبری نداره؟

 7. برقی گفت:

  یکی نیست از سنجش پرسیده باشه این غیر هم زمانی را چجوری در نظر می گیرن تو اعلام نتایج نهایی ؟
  اگر کسی میدونه بگه . ممنون

 8. آناهیتا به ندا گفت:

  سلام
  این آیین نامه که نوشتین یکم غیرمنطقیه چون مثلا الان امسال اکثر دانشگاه ها دارن نتایج رو اعلام میکنن ولی تربیت مدرس هنوز مصاحبه هم نگرفته اون وقت تکلیف چیه؟ اینجوری که اصلا زمانی برای انتخاب نیست!!!

  • neda گفت:

   آناهیتا جان این دقیقا بند 6 و 7ایین نامست حالا چه منطقی باشه و چه نباشه. نظر من اینه که بچه ها بجای اینکه مدام برن تو قسمت پاسخگویی سنجش و بزنن زمان اعلام نتایج کیه. بهتره برن اینجور سوالاتو بپرسن و تکلیف رو جویا بشن.

 9. ماندانا گفت:

  کسی خبر نداره دانشگاه مازندران کی نتایج مصاحبه ها رو اعلام می کنه؟

 10. neda گفت:

  طبق ایین نامه به شماره ۱۸۱۳۳/س+ ۹۳/۳/۲۷ در خصوص دکتری بدون ازمون برای کسانی که بیش از یک دانشگاه مصاحبه شده اند:
  ۶- هر دانشجو صرفا می تواند اقدام به پذیرش نهایی از یک دانشگاه نماید. لذا دانشگاه ها پس از فراخوان خاص خود می بایست قبل از ارسال فهرست اسامی دانشجویان حائز شرایط به سازمان طی یک تاریخ معین در خصوص پذیرش یا عدم پذیرش افراد تعیین شده به دانشجویان اطلاع رسانی نمایند تا دانشجویی که موفق به اخذ پذیرش از چند دانشگاه شده باشد، در خصوص وضعیت پذیرش خود تصمیم گیری نماید. بدیهی است هر دانشجو می بایست صرفا اقدام به ثبت نام در یک دانشگاه نماید و از سایر پذیرش های خود (قبل از اراسل فهرست اسامی دانشجویان از طریق دانشگاه ها به سازمان) سریعا انصراف خود را اعلام نماید.
  ۷-بعد از تایید نهایی وضعیت متقاضیان پذیرش شده، امکان تغییر رشته و دانشگاه (حتی در صورت موافقت دانشگاه ها) برای انان میسر نخواهد بود.

 11. لطفا راهنماییم کنید گفت:

  دوستان من یکی از شرایط یکی از دانشگاه ها رو نداشتم ولی دانشگاه من رو دعوت کرد مصاحبه و تو مصاحبه پذیرش شدم.حالا چقدر احتمال داره پرونده م که میزه وزارت رد بشه؟ایا احتمال داره رد بشم؟
  ممنون از پاسخها و نظراتی که میدید.

  • امید گفت:

   سازمان اطلاعات ارسالی دانشگاه ها رو معمولا تایید میکنه، نگران نباشید. یه بررسی های اولیه هم انجام میشه که دانشجو مشکل سیاسی نداشته باشه و مثلا طرف معدلش رو درست گفته باشه و حرفاش درست باشه. چون انتخاب با دانشگاه هستش نگران نباشید.

   • ... گفت:

    اگه شرایط اون دانشگاه رو نداشتید و کسای دیگه بودن که شرایط بهتر از شما داشتن، مسلما دارین برای چیزی که حق شما نیس تلاش میکنید.
    نمیدونم چطوری دلتون میاد جای یه نفر دیگر رو به ناحق بگیرید. واقعا متاسفم.

 12. سواللللل؟؟؟؟؟؟ گفت:

  سلام یه سوال الان دانشگاهها هم زمان نتایج رو اعلام نمیکنن الان دانشگاه مشهد اعلام کرده و خواسته اگه قبول دارن پذیرش رو فایل درخواستی رو ارسال کنن تا اسامی رو تو پرتال سازمان سنجش اعلام کنن حالا اگه اسامی ثبت بشه بقیه دانشگاهها چی میشه؟ دیگه اگه اونجا کسی قبول بشه چون اسمش ثبت شده اسمش از دانشگاه دیگه حذف میشه و کلا به عنوان پذیرش شده اعلام نمیشه چون یک نفر گفته بود اگه فایل درخواستی دانشگاه مشهد رو ارسل کنی یعنی تایید کردی که تو اون دانشگاه میخوای ادامه تحصیل بدی خوب ادم چه میدونه که بقیه دانشگاهها قبول شده یا نه که بخواد فایل رو بفرسته یا نه ممنون اگه جواب بدید

  • امیر گفت:

   بله با سیستم عجیب پرتال سنجش انگاری حق انتخاب با ما نیست.

  • امیر گفت:

   همه برای حل این مشکل به دکتر خدایی رییس سازمان سنجش اطلاع بدین که دانشگاه ها همزمان نیست هیچیشون.

  • مینا گفت:

   تا پارسال که اینجوری نبوده ظاهرا، هر دانشگاهی که یه نفر مورد پذیرشش بوده میتونسته اسم طرف و به سازمان سنجش رد کنه و در نهایت با خود فرد تماس می گرفتن و خودش تصمیم می گرفته کدوم رو بره. نوبت ما که شد همه چی اجباری شد؟!!!!

  • neda گفت:

   بنده خودم توی آیین نامه دیدم که نوشته دانشگاه ها قبل از ثبت در پرتال موظفند که به اطلاع پذیرفته شدگان مصاحبه برسانند. متن کامل ایین نامه به شماره 18133/س+ 93/3/27 به این ترتیبه :
   6- هر دانشجو صرفا می تواند اقدام به پذیرش نهایی از یک دانشگاه نماید. لذا دانشگاه ها پس از فراخوان خاص خود می بایست قبل از ارسال فهرست اسامی دانشجویان حائز شرایط به سازمان طی یک تاریخ معین در خصوص پذیرش یا عدم پذیرش افراد تعیین شده به دانشجویان اطلاع رسانی نمایند تا دانشجویی که موفق به اخذ پذیرش از چند دانشگاه شده باشد، در خصوص وضعیت پذیرش خود تصمیم گیری نماید. بدیهی است هر دانشجو می بایست صرفا اقدام به ثبت نام در یک دانشگاه نماید و از سایر پذیرش های خود (قبل از اراسل فهرست اسامی دانشجویان از طریق دانشگاه ها به سازمان) سریعا انصراف خود را اعلام نماید.
   7-بعد از تایید نهایی وضعیت متقاضیان پذیرش شده، امکان تغییر رشته و دانشگاه (حتی در صورت موافقت دانشگاه ها) برای انان میسر نخواهد بود.

   • امیر گفت:

    این آیین نامه رو خودم پایین تر گذاشتم و دیدم. واقعا با توجه به عدم همزمانی مصاحبه ها و عدم اعلام نتایج آدم نمیتونه از دانشگاهی انصراف بده چون معلوم نیست که دانشگاه بعدی کی اعلام میکنه دو ماه بعد سه ماه بعد…و همه سر در گمیم. چطور انصراف بدیم وقتی جواب درست درمونی ندادن. الان هنوز امیرکبیر و تبریز اعلام نشده. جواب هم نمیدن. پس آدم مجبوره که از حداقل جایی هم که می گیره انصراف نده. این آیین نامه کمی مشکل داره. باید میگفتن تو یه روز مشخص همه دانشگاه ها با هم اعلام کنند تا آدم بدونه از کدوم انصراف بده نه اینکه یکی تیر وارد کنه یکی مرداد یکی شهریور.

 13. فراز گفت:

  سلام. لطفا جواب این سوال ضروری رو بدید!

  اگه کسی در فرایند پذیرش استعتدادهای درخشان بدون آزمون در دو دانشگاه پذیرش بشه تکلیف چی میشه؟ کی انتخاب می کنه؟ در حالی که یکی از این دو دانشگاه بهتر از دیگریه!!؟؟

 14. رضا گفت:

  سلام دوستان
  اگر ی نفر لیسانس آزاد باشه و ارشد امیرکبیر
  و معدل هردو مقطع بالای 17 باشه میتونه بدون آزمون دکتری بره ؟ شانسی داره
  از طرفی مقاله هم 3 تا در حد متوسط داره .

 15. yekta گفت:

  با سلام .خواهش میکنم جواب بدید خیلی مهمه.اگر کسی فارغ التحصیل دانشگاه آزاد باشه می تونه از سهمیه استعداد درخشان دانشگاه دولتی تو مقطع دکتری استفاده کنه؟

  • امید گفت:

   سلام, بستگی ب تصمیم دانشگاه داره برخی دانشگاه ها تو شرایط میارن ک دانشجوی دانشگاه ازاد نمیتونه و برخی اجازه میدن، امسال اینجوری بود، چون من تقریبا تمامی اطلاعیه ها رو چک میکردم، مگر اینکه از سال بعد ک ایین نامه عوض میشه تغییراتی در این زمینه اورده شده باشه ، ک بعیده.

  • ماندانا گفت:

   سلام.ارشد رو باید دولتی باشی..واسه لیسانس هم عموم دانشگاه ها ضریب معدل گذاشتن ..که عملا غیر منطقیه.و اگه صرفا دولتی بوده باشی لیسانستو با معدل بالای 16 قابل قبوله.ولی بهتره شریط دانشگاه ها رو جداگونه ببینی.

 16. محمد گفت:

  سلام دوستان . بنده امسال دوتا دانشگاه تو تهران دعوت ب مصاحبه شدم ( بدون آزمون ) . ی سوالی داشتم :
  1- این سامانه ک تو نامه زدن چیه ؟
  آخه برای ثبت نام هر دانشگاه یجوری بود و ی سیستم خاص بود.
  الان خودمون باید بریم تو سنجش دوباره ثبت نام کنیم ؟ تو سایت سنجش ک چیزی نیست .
  2- نتایج نهایی چجوری اعلام میشه ؟ تو سایت دانشگاه میاد یا سنجش میزنه ؟
  ممنون میشم جواب بدید.
  یا علی

 17. آرزو گفت:

  سلام ببخشید من دانشگاه آزاد تحصیل میکنم تا پایان شهریور هم درسم تموم میشه میخوام شرایط معدل رو برای استعداد درخشان آزاد رود دارم میخوام بدونم باید چطور اقدام کنم برای دکترای بدون آزمون دانشگاه آزاد و زمانش کی هست لطفکنید جواب بدید ممنون؟؟؟؟؟؟

 18. علیرضا گفت:

  با سلام
  اگه کسی تو دو تا دانشگاه پذیرش نهایی استعداد درخشان بشه! تکلیفش چیه؟خودش انتخاب میکنه کدومو بره یا باید از یکیش انصراف بده؟

  • مهم اینه که کدوم دانشگاه بتونه رو سامانه سازمان سنجش اسمت رو ثبت کنه
   شما باید از جاهایی که قبول شدین پیگیری کنید و ببینید اسمتون رو کدوم دانشگاه تونسته تو سامانه ثبت کنه چون سامانه جوری هست که مثلا اگر یک دانشگاه ثبت کنه کس دیگه ای نمی تونه ثبت کنه مگر همون دانشگاه اسم شما رو حذف کنه. این کار رو فقط تا قبل از اعلام نتایج نهایی می تونید انجام بدید و بعد اون امکان جابجایی نیست.
   من خودم چهارتا دانشگاه پذیرش شدم و مجبور شدم سه تا از دانشگاه ها رو انصراف بدم

   • به علی/اقتصاد گفت:

    منظورتون از “تاقبل از اعلام نتایج نهایی”چیه؟
    نتایج نهایی کجا؟دانشگاه؟سازمان سنجش؟…

   • علیرضا گفت:

    قبل از اعلام نتایج من از کجا بدونم کدوم دانشگاه منو پذیرش میکنه!مگه اینکه دانشگاه قبل اینکه به سازمان نسجش بفرسته اسامیو به ما اعلام کنه!آیا همه دانشگاها قبل از اعلام به سازمن سنجش به دانشجو اطلاع میدن؟

    • قرار شده اسامی افراد پذیرفته شده در استعداد درخشان همراه کنکوری ها هفته اول شهریور اعلام بشه. دانشگاهها باید اسامی رو تا 30 مرداد روی سامانه سازمان سنجش قرار بدن.
     تا اون موقع زمان هست که شما پذیرش خودتون رو نهایی کنید.
     متاسفانه خیلی از دانشگاه ها قبل از رد کردن اسامی به سازمان سنجش با خود دانشجو هماهنگ نمی کنن. این خیلی بده و باعث سردرگمی دانشجوها میشه.
     من خودم ایین نامه وزارت رو خوندم که نوشته بود دانشگاه ها موظفند قبل از ثبت اسامی با خود دانشجوها هماهنگ کنن که آیا مایل به تحصیل در اون دانشگاه هستن یا خیر. اما دانشگاه ها این رو رعایت نمی کنن/
     من یکی دوتا دانشگاه خودشون زنگ زدن یک دانشگاه روی سایت اعلام کرد اما مثلا دانشگاه چمران اهواز حتی زنگ هم نزد و شاید اگر خودم پیگیر نبودم اسمم رو رد می کرد و قبولی تهرانم کنسل میشد!

     • فرناز گفت:

      دوست عزیز. دانشگاه از کجا بدونه شما تهران هم مصاحبه رفتین. در ضمن اگر ی نفر ی جایی رو نخواد میتونه مصاحبه نره
      اونا اسامی رو رد میکنن بعد سنجش با شما هماهنگ میکنه

     • دوست من سامانه سازمان سنجش به نحوی هست که فقط امکان یک رشته محل وجود داره. پس اگر یک دانشگاه اسم شما رو ثبت کرده باشه دانشگاه دیگه امکان ثبت اسم شما رو در سامانه سنجش نداره. همین مشکل امسال برای من افتاد پس از این بابت کاملا مطمئنم.
      هر کسی از همه فرصت هایی که داره استفاده می کنه. من خودم 6 تا دانشگاه رو رفتم مصاحبه و بین همین 6تا برای خودم اولویت بندی داشتم.اما در این بین مطمئنا اولویت با دانشگاه های تهران بود. نه اینکه اگر یکی از دانشگاه های شهرستان قبول می شدم ناراحت می شدم. وقتی یه نفر تهران قبول شد دانشگاه های شهرستان رو که مصاحبه داده انصراف می ده. پس این حرفتون که اگر یه نفر ی جایی رو نخواد نره مصاحبه به نظرم غیرمنطقیه.

     • به علی اقتصاد گفت:

      سلام
      من برای مصاحبه ی یه دانشگاهی شرکت کرده بودم و بعد مصاحبه گفتن که اسم شمارو میخوایم به عنوان نفر دوم رد کنیم سنجش(روز مصاحبه، به دلیل مشکلی، آخر وقت اداری رسیده بودم و خوشبختانه اساتید قبول کردن که روز بعدش باهام مصاحبه کنن.ولی بعد مصاحبه گفتن که روز مصاحبه اسم یکی دیگه که رزومه ی خیلی ضعیفتر از من داشته رو رد کردن سنجش و مجبورن اسم من رو به عنوان نفر دوم رد کنن سنجش!).چند روز پیش با مدیر گروه رشتمون تماس گرفتم تا از نتایج با خبر بشم (آخه یه دانشگاه دیگه اسممو به عنوان نفر قبولی تو سایتشون زده بود و گفته بود انصراف یا ثبت نامتو اعلام کن به ما)، بهم گفت که اسمتو رد نکردیم اصلا، حتی به عنوان نفر دوم! دلیلشم پرسیدیم حرفای نامربوط تحویلم دادن. نمیدونم کاری هس که بشه کرد که ناحقی نشه یا نه؟من رزومم از دوستان دیگه چیزی کم نداشت. حتی نفر اولی که گفتن تو روز مصاحبه اسمشو رد کردن، میشناختمشو باهاش حرف زدم گفت قصد نداره بره اون دانشگاه. دیگه کاملا مطمئن بودم که من جایگزین نفر اول میشم!
      خیلی واسه رزومم تلاش کردمو خیلی دعا کردم.امیدوارم واقعا حقم نبوده باشه اون دانشگاه.حضور تو اون دانشگاه و شهرش به جهاتی واسم نقش حیاتی داشت.

  • فرناز گفت:

   سلام آره سنجش باهات تماس می گیره و میگه یکی از دانشگاهها رو انتخاب کن.

 19. سنجش گفت:

  با سلام
  کسانی که بدون آزمون دانشگاهها اسمامی رو به سازمان اعلام میکنه و سازمان اونا رو تایید میکنه چطور میتونن نتایج رو ببین؟

 20. یه سوال!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! گفت:

  کسی اطلاع داره اگه از طریق آزمون اولویت اولت رو قبول بشی بعد از طریق استعداد درخشان هم تو یه دانشگاه دیگه پذیرفته بشی ،و اسمت به سازمان سنجش اعلام بشه. در نهایت کدومش رو سازمان سنجش به عنوان قبولی اعلام میکنه؟؟؟ و آیا از طریق استعداد قبول شدن امتیازی داره؟؟ لطفا اگه کسی اطلاع داره راهنمایی کنه . سپاس

 21. دشتستان گفت:

  دانشگاه یزد اصلا رشته های فنی رو دعوت نکرد بعد یهو یه لیست دادن اسامی پذیرفته شدگان
  من شاخ دراوردم
  معلوم نیست کی دعوت به مصاحبه کردن…کی مصاحبه کردن…
  من هر روز سایتشون رو نگاه میکردم
  شاید بهشون زنگ زده باشن…!!!

 22. عسل گفت:

  شهيد بهشتي كه هنوز دعوت به مصاحبه هم نكرده روانشناسي باليني رو!!!! خبري از اطلاعيه يا چيز ديگه اي هم نيست

 23. SMS گفت:

  پس تکلیف تربیت مدرس چی میشه که مصاحبه اش شهریور ماه برگزار میشه؟؟!!!!

 24. بهاره گفت:

  مصاحبه دانشگاه مازندران چی شد؟؟؟؟؟ تکلیف اون 80 تومن چی میشه؟

 25. سما گفت:

  دانشگاه هنر هم وضعیتش مشابه دانشگاه تربیت مدرس و مصاحبه‌هاش در شهریور اعلام شده…وزارت علوم امسال درخصوص استعداد درخشان واقعا نهایت همکاری را داشته !!!!!!!!!!!!!!

 26. مدیریت ورزشی گفت:

  با سلام
  بعضی از دانشگاه ها از متقاضیان هم مدارک و هم هزینه رو گرفتن ولی الان میگن ما مصاحبه نمیگیریم و نمیخوایم دانشچو استعداد درخشان بگیریم.واقعا این یعنی چی؟
  واقعا کسی نیست اینا رو رسیدگی کنه؟جالبتر اینه تو رشته ما دانشگاه علامه مصاحبه هم برگزار کرده ولی بهد گفتن ما دانشجو استعداد درحشان اصلا نمیگیریم و قرار بنوده بگیریم.

 27. یه سوال مهم گفت:

  یه سوال مهم
  الان بعضی دانشگاه ها مثل تربیت مدرس شاید اواخر مرداد ماه دعوت به مصاحبه کنند، اوایل شهریور مصاحبه رو برگزار کنند و اواسط شهریور نتایج رو به سنجش اعلام کنند
  اون وقت تکلیف چیه؟؟؟؟؟