مدرسان شریف بسته مقاله نویسی کتاب مصاحبه دکتری نگاره

اعلام جزییات پذیرش دانشجوی دکتری پژوهش محور در دانشگاه آزاد اسلامی

دکتر واشقانی فراهانی از تصویب بخشنامه پذیرش دانشجوی دکترای تخصصی پژوهش محور در دانشگاه آزاد اسلامی خبر داد و گفت: ثبت نام متقاضیان از 2 روز آینده در سایت دانشگاه آزاد اسلامی آغاز می شود.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی دانشگاه آزاد اسلامی، دکتر واشقانی فراهانی معاون پژوهشی و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی از تصویب بخشنامه پذیرش دانشجوی دکترای تخصصی پژوهش محور در دانشگاه آزاد اسلامی خبر داد و عنوان کرد: رویکرد پذیرش در دوره دکتری پژوهش محور ارتباط نزدیک دانشگاه آزاد اسلامی با صنعت، دستگاههای اجرایی، نهادهای عمومی و بخش خصوصی و برآورده شدن نیازهای آن ها است.

معاون پژوهشی دانشگاه آزاد اسلامی با تأکید بر اینکه در دوره دکترای تخصصی پژوهش محور، استاد محور بودن بسیار مورد توجه است، تصریح کرد: در این دوره استادانی که با صنعت و جامعه در ارتباط هستند و دارای پروژه های برون دانشگاهی هستند،  بخشی از هزینه های دوره را تقبل می کنند به این صورت که 50 درصد هزینه به عهده استاد راهنما و 50 درصد بقیه را دانشگاه آزاد اسلامی تأمین می کند. به این ترتیب در این دوره دانشجو شهریه ای پرداخت نمی کند.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: نکته اصلی دوره دکترای تخصصی پژوهش محور ویژگی های کیفیتی این دوره است.

شرایط متقاضیان دکتری پژوهش محور

واشقانی فراهانی با اشاره به شرایط متقاضیان دکتری پژوهش محور عنوان کرد: متقاضیان دوره دکترای تخصصی پژوهش محور باید در گروه علوم انسانی دارای معدل 18 و در گروه غیر علوم انسانی دارای معدل 17 در مقطع کارشناسی ارشد باشند.

معاون پژوهشی دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه در این بخشنامه کسانی که در دانشگاههای برتر تحصیل کرده اند، در زمینه معدل با سایر دانشگاهها تفاوت وجود دارد، گفت: برای این منظور  در بخشنامه تعیین شده که در واحدهای جامع دانشگاه آزاد اسلامی و 15 دانشگاه دولتی که در فهرست 15 دانشگاه برتر کشور بر اساس داده های پایگاه استنادی Scopus هستنند، برای معدل 17 ضریب 1/1 و برای معدل 18 ضریب 1/5 اعمال شود.

پذیرش دانشجو از میان دانشجویان استعداد درخشان

وی با تأکید بر اینکه دانشگاه آزاد اسلامی در این دوره از میان استعدادهای درخشان گزینش انجام می دهد، عنوان کرد: در دوره دکترای تخصصی پژوهش محور سختگیری هایی برای فارغ التحصیل شدن وجود دارد.

معاون پژوهشی دانشگاه آزاد اسلامی  در ادامه افزود: در دوره های دکتری آموزش محور برای دفاع از رساله به یک مقاله علمی پژوهشی نیاز است اما در دوره دکتری پژوهش محور دو مقاله علمی پژوهشی برای دفاع از رساله مورد نیاز است. همچنین برای رشته های غیر علوم انسانی یک مقاله ISI در دوره دکتری آموزش محور مورد نیاز است که در دوره دکتری پژوهش محور دو مقاله ISI با ضریب تأثیر مورد نیاز است.

وی در اشاره به اهمیت دوره دکتری پژوهش محور گفت: اهمیت این دوره در این است که در خدمت صنایع کاربردی و حل مسائل کشور است.

واشقانی فراهانی افزود: دانشگاه آزاد اسلامی برای اینکه  بتواند سریعتر نتایج پژوهش را تبدیل به ثروت کند، مقرر کرده به جای  دو مقاله  ISI، یک ثبت اختراع بین المللی را برای دفاع از رساله بپذیرد و برای دانشجویان هنر نیز یک اثر بدیع هنری می تواند جانشین یک مقاله علمی، پژوهشی شود.

وی با بیان اینکه در دوره دکتری پژوهش محور برای اولین بار افرادی که دارای دکتری عمومی پزشکی و دکترای عمومی داروسازی هستند نیز می توانند پذیرش شوند، گفت: این افراد مشروط بر اینکه دارای معدل 17 باشند، می توانند در دکتری مهندسی پزشکی و مهندسی بافت شرکت کنند.

معاون پژوهشی دانشگاه آزاد اسلامی خاطرنشان کرد: تمام واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی که مجوز پذیرش دکتری آموزشی پژوهشی را دارند، مجاز به پذیرش دانشجوی دکتری پژوهش محور با ظرفیت 20درصد هستند. به این صورت که به ازای هر 5 دانشجوی دکتری آموزش محور، می توانند یک دانشجوی دکتری پژوهش محور پذیرش کنند.

چگونگی پذیرش دانشجو در دوره دکترای تخصصی پژوهش محور

واشقانی فراهانی با اشاره به نحوه گزینش متقاضیان دوره دکتری پژوهش محور گفت: گزینش این افراد مرکزی است به این صورت که افراد واجد شرایط به معاونت پژوهشی دانشگاه معرفی می شوند و برای هر رشته یک گروه داوران تعیین می شود که باید به تأیید رئیس دانشگاه برسد و زیر نظر معاون پژوهشی دانشگاه مصاحبه ها انجام می شود.

وی در خصوص ثبت نام متنقاضیان بیان کرد: متقاضیان باید در سایت دانشگاه ثبت نام کرده و مدارک خود را در سایت بارگذاری کنند.

وی در این خصوص افزود: تعهد دانشجو مبنی بر اینکه زیر نظر یک استاد راهنما پروژه برون دانشگاهی را انجام دهد و  تعهد استاد راهنما مبنی بر اینکه نیمی از هزینه ها را بپردازد جزء مدارک متقاضی محسوب می شود.

متن کامل بخشنامه نخستین دوره پذيرش دانشجوي دكتري تخصصي پ‍ژوهش محور در دانشگاه آزاد اسلامی به شرح زیر است:

بخشنامه دانشگاه آزاد اسلامي درخصوص پذيرش دانشجوي دكتري تخصصي پ‍ژوهش محور از نيمسال اول سال تحصيلي 94-93

دانشگاه آزاد اسلامي به منظور توسعه پ‍ژوهش هاي كاربردي تقاضامحور و تقويت ارتباط دانشگاه با صنعت و خدمات و تربيت پ‍ژوهشگران متعهد، متخصص و كارآفرين در زمينه هاي مختلف علوم و فناوري و براساس مجور مورخ 91/12/3 وزارت علوم، تحقيقات و فناوري در واحدهايي كه مجوز قانوني پذيرش دوره هاي دكتري تخصصي را دارند، اقدام به پذيرش دانشجوي دوره دكتري تخصصي پ‍ژوهش محور در رشته هاي غيرپزشكي در چارچوب آيين نامه شماره 70/25268 مورخ93/2/10 مي كند.

 معرفي دوره دكتري تخصصي پ‍ژوهش محور:

1- دوره دكتري تخصصي پ‍ژوهش محور بالاترين دوره تحصيلي آموزش عالي است كه به اعطاي مدرك تحصيلي «دكتري تخصصي پ‍ژوهشي (ph.D by Research)» مي انجامد و رسالت آن تربيت افرادي است كه با نوآوري، خلاقيت و كارآفريني در زمينه هاي مختلف علوم و فناوري در رفع نيازهاي كشور و گسترش مرزهاي دانش نو موثر باشند. به عبارت ديگر مجموعه اي هماهنگ از فعاليت هاي پ‍ژوهشي و آموزشي است كه در آن محور اصلي كسب دانش و مهارت از طريق پ‍ژوهش هدفمند و نوآوري است.

2- مجموع واحدهاي دوره دكتري تخصصي پ‍ژوهش محور در برنامه درسي مصوب هر رشته 36 واحد شامل 28 تا 33 واحد مربوط به طرح پ‍ژوهشي و 3 تا 8 واحد باقي مانده مربوط به واحدهاي درسي آموزشي موردنياز است كه بنا به نظر استاد يا استاداند راهنما دانشجو موظف به گذراندن آن (ترجيحاً در نيمسال اول تحصيل خود) خواهد بود.

3- مدرك دكتري تخصصي پ‍ژوهش محور (ph.D by Research) مانند مدرك دكتري تخصصي آموزشي – پ‍ژوهشي معتبر است و دانش آموختگان در اين شيوه از مزاياي استخدامي مترتب بر آن (از مله عضويت در هيأت علمي دانشگاه ها و موسسه هاي آموزش عالي و پ‍ژوهشي با رعايت ساير مقررات) بهره مند خواهند شد.

4- مدت مجاز تحصيل در دوره دكتري پ‍ژوهش محور حداقل 3 سال و حداكثر 4 و نيم سال است. در صورت ضرورت به پيشنهاد استاد (استادان) راهنماي اصلي و تأييد گروه ذيربط حداكثر تا يك نيمسال تحصيلي به اين مدت افزوده مي شود.

 شرايط و چگونگي جذب دانشجوي دكتري تخصصي پ‍ژوهش محور:

1- كليه داوطلباني كه داراي حداقل معدل كارشناسي ارشد 18/00 در رشته هاي علوم انساني و 17/00 در رشته هاي غير علوم انساني هستند مجاز به ثبت نام و شركت در مراحل بررسي و پذيرش دوره دكتري پ‍ژوهش محور هستند.

تبصره 1- دارندگان مدرك دكتري عمومي پزشكي يا داروسازي كه داراي حداقل معدل 17 باشند، بدون شركت در آزمون دكتري تخصصي سال 93 مجاز به ثبت نام در مراحل پذيرش اين دوره هستند و در چارچوب اين دستورالعمل در مورد ايشان عمل خواهد شد.

تبصره 2 – اگر واحد جامع دانشگاه آزاد اسلامي يا دانشگاه مادر دولتي در ميان 15 دانشگاه برتر توليدكننده  علم منطبق با بانك اطلاعاتي Scopus قرار داشته باشد، ضريب معدل فارغ التحصيلان اين دانشگاه ها معادل 1/1 براي رشته هاي با حداقل معدل قابل قبول 17 و 1/05 براي رشته هاي با حداقل معدل قابل قبول 18 خواهد بود.

2- داوطلبان حائز شرايط بند 1 لازم است توسط استاد راهنماي اصلي كه بايد عضو هيأت علمي دانشگاه آزاد اسلامي و حداقل استاديار با سابقه داشتن دانشجوي دكتري باشد و نيز داراي طرح برون دانشگاهي مصوب يا طرح تحقيقاتي مورد حمايت دستگاه هاي اجرايي و نهادهاي عمومي با تأمين اعتبار حداقل نيمي از هزينه كل دوره باشد به معاونت سنجش و ئپذيرش دانشگاه معرفي شوند. داوطلبان مذكور مي توانند براي ترم اول يا ترم دوم هرسال تحصيلي به معاونت مذكور توسط اساتيد واحد شرايط فوق الذكر معرفي شوند.

تبصره – افزون بر استاد راهنماي اصلي، استاد راهنماي دوم مي تواند از ميان اعضاي هيأت علمي دانشگاه ها و متخصصان داراي مدرك دكتري تخصصي داخل يا خارج از كشور حسب مورد انتخاب شود. استاد راهنماي اصلي مي تواند در صورت امكان و تعهد استاد راهنماي دوم از اعتبار پ‍ژوهشي استاد راهنماي دوم هم استفاده كند. در اين صورت تعهد استاد راهنماي دوم بايد توسط استاد راهنماي اول تضمين شود.

3- داوطلب موظف است ظرف مدت 20 روز از تاريخ صدور اين اطلاعيه فرم مربوط به پذيرش اين دوره را از پايگاه اينترنتي معاونت سنجش و پذيرش به آدرس www.azmoon.net دريافت و پس از تكميل به همراه مستندات ديجيتالي مربوطه در اين خصوص شامل مشخصات اشخاص يا موسسات و شركت هاي حقيقي يا حقوقي، دستگاه اجرايي و يا نهاد عمومي حمايت كننده از طرح پ‍ژوهشي، استاد راهنما و طرح تحقيقاتي را در قالب فايل pdf از طريق پايگاه فوق ارسال كند.

4- پذيرش دانشجو در اين شيوه براساس مجموع امتيازات حاصل از معدل، مصاحبه علمي و ارزيابي طرح تحقيقاتي پيشنهادي زير نظر معاونت پ‍ژوهش و فناوري سازمان مركزي انجام و حداكثر يك ماه پس از انقضاي مهلت ارسال مدارك اعلام خواهد شد. معاونت پ‍ژوهش و فناوري سازمان مركزي بدين منظور گروه داوراني كه بايد به تأييد رئيس دانشگاه برسد تعيين كه امر مصاحبه و ارزيابي مدارك متقاضي را برعهده خواهند داشت، رئيس گروه داوران معاون پ‍ژوهش و فناوري دانشگاه است.

تبصره – حداقل توانايي لازم در زبان انگليسي براي پذيرش قطعي داوطلبان، دارا بودن نمره 65 براي  TOEFL (IBT) يا نمره 6 براي IELTS يا نمره 50 برای EPT یا نمره 520 برای (Paper Base)TOFEL  یا نمره 65 برای MCHE و یا نمره 540 برای TOLIMO پیش از دفاع نهایی از رساله دکتری تخصصی است.

5- حداقل هزینه دکتری پژوهش محور به عنوان نیمی از هزینه های کل دوره، معادل شهریه دکتری تخصصی آموزشی و پژوهشی است که در سال تحصیلی 94-93 مطابق مصوبه هیات امنای دانشگاه محاسبه و از محل اعتبارات طرح تحقیقاتی استاد راهنما در طول دوره (با درنظر گرفتن افزایش سالانه نرخ شهریه) باید پرداخت شود. معادل هزینه های مذکور، دانشگاه آزاد اسلامی هم دیگر هزینه های دوره های پژوهش محور را از محل امکانات، تجهیزات آموزشی و پژوهشی و تامین اساتید مورد نیاز این دوره را تامین خواهد کرد. به هرحال دانشجویان این دوره به جز مبالغ مذکور که از طریق طرح تحقیقاتی استاد تامین می شود، وجه دیگری پرداخت نمی کنند.

6- چنانچه به هر علت هزینه های دوره دکتری پژوهش محور توسط استاد راهنما از محل اعتبارات طرح تحقیقاتی برون دانشگاهی پرداخت نشودف ادامه تحصیل دانشجوی پذیرش شده برای اجرای این طرح منوط به پرداخت هزینه های مربوط توسط خود دانشجو است و ابتدای ثبت نام تعهدی به شرح پیوست از استاد و دانشجو به طور جداگانه اخذ می شود.

7- دانشجویان  دوره دکتری تخصصی پزوهش محور فقط در واحدی که پذیرفته می شوند و تحت نظر استاد راهنمایی که تامین اعتبار پژوهشی دانشجو را تعهد می کند، ادامه تحصیل خواهند داد و به هیچ وجه به واحد دیگری منتقل نمی شوند.

8-شرط دفاع از رساله دکتری پژوهش محور، ارائه پذیرش یا چاپ دو مقاله علمی پژوهشی برای دانشجویان رشته های علوم انسانی و هنر و دو مقاله ISI داری ضریب تاثیر یا ثبت یک اختراع بین المللی برای دانشجویان سایر رشته ها است.

تبصره- ارائه یک اثر بدیع هنری می تواند جایگزین یک مقاله علمی پژوهشی برای دانشجویان رشته هنر شود.

 
کانال تلگرام دکتری پی اچ دی تست
 1. صفدری گفت:

  تاریخ ثبت نام جدیدش کیه؟؟؟

 2. حسين گفت:

  سلام دوستان
  من ٣ ترمه دانشجوي دكتري پژوهش محور هستم امروز دانشگاه با من تماس گرفته و اطلاع دادن كه دانشجويان ذخيره پژوهش محور بايد تسويه كنند و ادامه تحصيلشان مقدور نيست.آيا چنين بخشنامه اي از طرف دانشگاه آزاد مركزي اعلام شده؟؟ بعد از ٣ ترم هزينه چنين امكاني وجود دارد؟؟؟

 3. زهرا گفت:

  باسلام و احترام
  من فارغ التحصیل ارشد مهندسی نرم افزار با معدل 17:32 و نمره پایانامه 20 و2 مقاله داخلی و خارجی دارم آیا میتونم در مقطع دکتری بدون ازمون آموزش محور شرکت کنم یا فقط شرایط پژوهش محور رو دارم؟؟؟؟
  ممنون میشم پاسخ بدین
  با تجدید احترام

 4. P گفت:

  سلام من استاد راهنما و استاد مشاورم عضو هیات علمی دانشگاه دولتی شهید بهشتی هستند تو اطلاعیه گفته عضو هیات علمی دانشگاه آزاد باید چه کار کنم؟در ضمن خودم فارغ التحصیل دانشگاه آزادم

 5. داود گفت:

  سلام.پول اگه داريد بياييد.اين يك
  دو.استاد هيچ طرح پژوهشي نداره .
  سه.اگر ارتباطات سازماني خوبي داريد ميتونيد سفارش پروژه پژوهشي بگيريد.
  چهار.صفر تا صد خودتون رئيس خودتون تا پايان پروژه هستيد.

 6. محمد گفت:

  مهلت ثبت نام تا کی هست؟ میشه هر موقع که بخوایم ثبت نام کنیم؟
  میشه ثبت نام کرد، بدون اینکه با شرکت ظرف قرارداد صحبت شده باشه؟؟

 7. علی شینی دشتگل گفت:

  سلام
  علوم و تحقیقات اهواز که قبلاً زیر نظر علوم و تحقیقات تهران بوده و الآن جمع شده است آیا ضریب معدل دارد؟!.

 8. محمد گفت:

  سلام من با استاد راهنمای خودم انتخاب کردم در دانشگاهی که آنجا رشته دکتری وجود داره و استاد راهنمای من مدیر گروه آن دانشگاه هست. معدل هم 18 است آیا قبول میشم? ضمنن یک سوال دیگه من در هنگام ثبت نام فرم را تکمیل و ارسال کردم آیا چیزه دیگه هم باید ارسال میکردیم . چون در زمان ثبت نام یک فایل قابلیت آپلود داشت ؟ رهنمایی کنید

 9. مریم گفت:

  سلام آیا دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرمان دانشگاه جامع هست؟

 10. سیامک گفت:

  سلام دوستان گلم من کارت اعتباری ثبتنام دوره دکتری پژوهش محور وخریدم اما پشیمون شدم و استفاده نکردم اگه هرکدامتون ثبتنام نکردید بهم بگین تا اونو بهتون بدم چون پولش رولازم دارم

 11. جعفر گفت:

  سلام
  من معدل 18 ازاد دارم شهریور 94 تمام می کنم در دکتری پزوهش محور می توانم شرکت کنم
  یک نفر الان من راهنمایی کنند

 12. علیرضا گفت:

  بنده معدلم 16/99 در رشته مهندسی برق از دانشگاه شهرری هستم با نمره پایان نامه 20 آیا می توانم شرکت کنم؟
  ممنون میشم راهنمایی کنید

 13. abbas گفت:

  من دانشجوی ترم سوم دانشگاه آزاد سمنان هستم معدلم هم 19 هستش میتونم شرکت کنم

 14. لورا خدایاری گفت:

  آیا باید از همان دانشکاه موردنظر برای تحصیل اسنتد راهنما انتخاب شود؟

 15. رضا گفت:

  سلام شما کی جواب سوالهای ما را می دید

 16. محمدرضا گفت:

  1- دانشگاه چه جوری انتخاب می شه.خدمون انتخاب می کنیم یا هیئت داوری تعیین می کنه؟
  2- باید از استاد رهنمای اون دانشگاهی که تمایل دارم اونجا دکتری بخونم معرفی بگیرم؟
  3- مقالات چاپ شدم isi مون را چه طوری باید اعلام کنیم. تأتیری داره؟

  من فارغ التحصیل ارشد تهران جنوب هستم و تمایل دارم در واحد علوم تحقیقات تهران پذیرش بشم.

  با تشکر

 17. محمدرضا گفت:

  سوال 1 – عنوان طرح تحقيقاتي كه تو فرم ثبت نام آمده را چه كسي تكميل مي كنه؟ (استاد يا دانشجو)
  سوال 2- بايد قبلش استاد راهنما پيدا كنيم يا منظور از استاد راهنما همون استاد راهنماي مقطع ارشدمون هست؟
  سوال 3- تو اطلاعيه گفته: 2 تا استاد راهنما ولي تو فرم ثبت نام فقط اسم يك استاد را مي خواد؟
  سوال 4- دانشگاه آزاد اسلامي واحد تهران-جنوب جامع هست يا نه؟
  شرمنده تعداد سوالات زياد شد. لطفاً پاسخ دهيد. با تشكر

  • Nikoris گفت:

   4-اسامی ۱۵ دانشگاه تاثیر گذار در ضریب معدل

   ۱۵ دانشگاه حائز شرایط فوق به این شرح است: دانشگاه تهران (پزشکی و غیرپزشکی)، دانشگاه صنعتی شریف، دانشگاه صنعتی امیرکبیر، دانشگاه تربیت مدرس، دانشگاه علم و صنعت ایران، دانشگاه شیراز (پزشکی و غیرپزشکی)، دانشگاه صنعتی اصفهان، دانشگاه فردوسی مشهد (پزشکی و غیرپزشکی)، دانشگاه تبریز (پزشکی و غیرپزشکی)، دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات تهران، دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی، دانشگاه اصفهان (پزشکی و غیرپزشکی)، دانشگاه باهنر کرمان، دانشگاه گیلان.
   3-در این مرحله شما فقط استاد راهنمای اولو معرفی میکنی
   2-باید استاد با طرح پیدا کنی
   1-استاد که پیدا شد بهت میگه

 18. amir گفت:

  پردیس بین المللی کیش (تهران)آیا ضریب میخوره؟

 19. وبا عرض سلام خدمت دوست بزرگواری که جواب داده بودند .میشه بفرماید چرا اموزش محور بهنره؟!

 20. با عرض سلام دوستان من مهر ماه رفته ام سر کلاس دکتری روان شناسی عمومی خوراسگان و البته هم طرح پژوهشی دارم و هم معدلم نزدیک 19 هست.چند تا سوال دارم .1 /پژوهش محور بهتر ه یا آموزش محور2/آیا باید خوراسگان را انصراف بدم ضمن اینکه نمی دونم برای انصراف چقدر دانشگاه خسارت میگیرد
  لطفا راهنمایی فرماید.متشکرم

  • یاامام رضا گفت:

   با اطمینان بالا آموزشی بهتره

  • Nikoris گفت:

   کاملا به آینده ای که می خواهید ترسیم کنید بستگی داره. اینکه می خواهید به عنوان یک عضو هیئت علمی به توسعه ظرفیت های خودتون در بخش آکادمیک بپردازید که در این صورت دوره های پِوهش محور برای شما جذابیت های زیادی ندارهگرچه می تونه دیدگاه شما رو نسبت به کاربرد علوم بهبود بده. اما اگه قصد فعالت در پژوهشکده ها و علوم کاربردی رو دارید هر چند دوره های آموزشی محور غیر قابل قبول نیست ولی دوره های پژوهشی سکوی آغاز بهتریه.
   البته این فقط نظر منه و شاید دوستان نظرات بهتری داشته باشند. 🙂

  • مجید گفت:

   سلام هر جا با رتبه بهتری قبول میشی بهتره پژوهش همیشه رتبت باید خیلی بهتر از اموزشی باشه تا حالا دیدی کسی رتبش به پژوهشی بخوره بزنه اموزشی!!!!

 21. با عرض سلام ،دوستان من دکتری روان شناسی خوراسگان ثبت نام کردم میشه برم پژوهش محور.لطفا جواب بدهید

 22. کاوه گفت:

  سلام یه سوال ؟دانشگاه آزاد همدان الان دانشگاه جامع است؟یعنی ضریب 1.1 میخوره یا نه؟

 23. مصطفی گفت:

  سلام من معدل16 دانشگاه دولتی شیراز هستم میتونم پژوهش محور شرکت کنم؟شرط سنی نداره؟

 24. ف گفت:

  سلام من علوم و تحقیقات تهران قبول شدم اما معدلم کمتر از 17 هست که با احتساب ضریب بالای 17 میشه.میتونم پژوهش محور شرکت کنم؟

 25. کمک!!!!! گفت:

  میشه یکی به من کمک کنه و لینک ثبت نام را بهم بگه؟! لطفا!!!

  • یاامام رضا گفت:

   سلام
   سه شنبه فراخوان میاد

   • کمک!!!!! گفت:

    خیلی ممنون

   • زهرا گفت:

    سلام اسم جالبی واسه خودتون انتخاب کردید هر بار که صفحه رو باز می کنم تا اسم شما رو می بینم نا خوداگاه هری دلم میریزه اخه مامانم همیشه تا یک چیزی می خواد بشه بلند میگه یا امام رضا همه می دوییم که چی شده؟ الانم سریع اول کامنت شما رو می خونم(:انشالا شما به حرمت این اسم موفق باشید

 26. hasti گفت:

  سلام. دوستان عزیز ایا دانشگاه خوراسگان (اصفهان)جز دانشگاه های جامع هست؟و اینکه علوم انسانی با معدل 16.80می تونه شرکت کنه یا نه؟

  • یونس گفت:

   علوم انسانی با معدل 18میتونه شرکت کنه واون ضریب اگه شرط معدل را داشته باشی وثبت نام کنی تازه لحاظ میشه ومصاحبه هم میشید که بین شرکت کنندگان تازه جای شما مشخص بشه آیا قبول بشید یا نشید

 27. مهتاب گفت:

  سلام.سوالی داشتم:آیا برای شرکت در دکترای پُوهش محور باید در آزمون دکترای 93 شرکت کرده باشیم. معدلم18.70وپایان نامه 18.5 و مقاله علمی ترویجی دارم و دارای رتبه اول کارشناسی علامه طباطبایی و رتبه اول کارشناسی ارشدتهران مرکزم.با توجه به اینکه در آزمون دکترای امسال شرکت نکرده ام میتونم پژوهش محور شرکت کنم؟ممنون میبشم جواب بدین

  • یونس گفت:

   بله فقط رشته های پزشکی که توضیحاتش بالا هست لازم نیست در ازمون شرکت کرده باشند

   • مهتاب به یونس گفت:

    ممنون از پاسختون.اما دربالا هیچ جا نگفته باید در کنکور شرکت کرده باشیم.دز پزشکی هم گفتن برای اولین بار جذب میشن…همین

 28. مديريت گفت:

  معاون پژوهشی دانشگاه آزاد گفت در بخشنامه تعیین شده که در واحدهای جامع دانشگاه آزاد اسلامی و ۱۵ دانشگاه دولتی که در فهرست ۱۵ دانشگاه برتر کشور بر اساس داده های پایگاه استنادی Scopus هستنند، برای معدل ۱۷ ضریب ۱/۱ و برای معدل ۱۸ ضریب ۱/۵ اعمال شود.

  اين يعني چي؟ من كه معدلم 57/15 و از دانشگاه علوم تحقيقات تهران فارغ التحصيل شدم مي تونم شركت كنم؟

 29. رضا گفت:

  تکمیل ظرفیت دکترا ازاد93 اخر مهرماه اطلاع رسانی می شود

 30. نگار گفت:

  سلام دوستان بالاخره این ضریب درمعدل قبلش اعمال میشه یا بعد از کسب شرایط. چون من علوم انسانی با معدل 17/17 هستم

 31. ايمان گفت:

  من حاضرم همه هزينه رو خودم بدم نميشه ؟؟؟

 32. پریسا گفت:

  بچه ها رشته علوم انسانی چ اکتشافی بهمراه نیتونه داشته باشه بنظرتون، من رشته م تاریخ ایرا باستانه راهنماییم یکید؟

 33. علی رستگار گفت:

  فرمهای مربوطه کجای سایت سنجش دات نت هستش من هر چی گشتم پیداش نکردم

 34. میترا مشاور گفت:

  دوستان کسی اسامی اون 158 دانشگاه برتر رو داره میشه بزنین رو سایت

 35. پذیرفته شده دکتری گفت:

  عمرااستادی بیاد اینهمه هزینه رو بده!!!!!!!!!!!!!!!!!

 36. علی گفت:

  مصاحبه در کدام دانشگاه خواهد بود ؟
  (علوم تحقیقات ؟ )
  لطفا کمی شفاف سازی کنید؟
  در ضمن ما از کجا اساتید را پیدا کنیم ؟

 37. سامان گفت:

  واقعا ابهامات زیاده آخه کدوم استاد میاد پول دانشجوش رو بده؟ این چطور ممکنه؟

 38. سهیل به دوستان و مدیریت محترم سایت گفت:

  سوال :
  1- آیا قبل از اینکه ثبت نام کنیم باید استاد و پروژه را پیدا کنیم ؟ چطوری ؟
  2-آیا دانشگاهی که دکترا آورده شاگرد اول خودش را به صورت پژوهش محور میگیرد؟؟؟

 39. صبا گفت:

  سلام، کسی میدونه معدل کل با احتساب نمره پایان نامه هست یا بدون اون؟ ممنون میشم جوابمو بدین

 40. محبوبه گفت:

  بچه ها سلام من شهریور پارسال دفاع کردم و نمره ام از 18 فهده و نیم شد. مقاله هم از پایان نامه ام داده ام. در ژورنال آمریکایی isi و یه نشریه علمی بدون درجه چاپ شده تازه تو کنگره داخلی هم پذیرفته شده
  هموز تسویه حساب نکردم و معدلم بدون احتساب نمره پایان نامه 01/17 است رشته ام هم حقوق جزا و جرم شناسیه به نظرتون میتونم ثبت نام کنم؟
  ممنون از هر کس که راهنمایی کنه…

  • يزدان گفت:

   خوب با احتساب نمره پايان نامه 19.5معدلتون را حساب كنيد
   اگه معدل 26واحد شما 17.01شده وژايان نامه 6 واحدي 19.5معدلتون ميشه17.48ونميتونيد شركت كنيد

 41. مشاوره گفت:

  معدل به کنار چطور همچین استادی رو پیدا کنیم که تو این کارهای تحقیقاتی باشه و بعد چی کار کنیم اون ما را تایید کنه؟؟؟؟؟!!!!!!! من که تو رشته خودم چنین استادی را نمیشناسم اگه کسی میدونه لطفا راهنمایی کنه.

 42. فرید گفت:

  برای رشته فقه طرح پژزهشی وجود داره؟برای کدام ارگان یانهاد؟من دبیرم بارشته فقه ودانشگاه آزاد با معدل 18/6 و نمره پایان نامه 19 است 2 مقاله هم دارم.وضعیت من چی میشه؟ثبت نام چه موقع است؟آزمون ندارد؟فقط مصاحبه است؟مدیریت محترم سایت لطفا توضیح دهند.دوستان اگر می دانند راهنمایی نمایند

 43. سیما گفت:

  چرا برای همه چیز شرط معدل دارن!؟ کسی که می خواد دکترای پژوهشی بخونه باید کار پژوهشی خوب داشته باشه نه معدلی که معلوم نیست رو چه حسابی رفته بالای ۱۷-۱۸! من طرح های پژوهشی زیادی کار کردم اما بخاطر چند صدم کمتراز این حق محروم میشم. واقعاًکه شرط بیخودیه.

  • رها گفت:

   بالا رفتن معدل روی حساب زحمتی هستش که دوستان در طول تحصیل کشیدند همانطور که شما برای کار پژوهشی زحمت کشیدید

 44. امین گفت:

  برای هماهنگی با اساتید باید به دانشگاه های آزاد مراجعه کرد؟
  ساز و کار پیدا کردن استاد و پروژه گرفتن استاد چیه؟ این کار چقدر طول میکشه؟
  مدرک این نوع دکتری چقدر معتبره؟

 45. نسرین گفت:

  از تکمیل ظرفیت دکتری آموزش محور چه خبر ؟ کسی خبر داره؟

 46. سیما گفت:

  چرا برای همه چیز شرط معدل دارن!؟ کسی که می خواد دکترای پژوهشی بخونه باید کار پژوهشی خوب داشته باشه نه معدلی که معلوم نیست رو چه حسابی رفته بالای 17-18! من طرح های پژوهشی زیادی کار کردم اما بخاطر چند صدم کمتراز این حق محروم میشم. واقعاًکه شرط بیخودیه.

 47. فریبا گفت:

  من که معدلم ۱۸/۸۸ رشته تاریخ ایران باستان و نمره پایان نامه ۲۰ هستش.آیا برای این رشته استاد راهنما هزینه صرف میکنه یا خود دانشگاه آزاد????? معمولا برا رشته هایی که به درد صنعت و اقتصاد کشور میخوره میتوان چنین پروژه هایی را هزینه کرد!!!!!!!
  و به قول دیگر دوستان کدوم استاد راهنما و چگونه او را پیدا کنیم?????

  • پریسا گفت:

   منم موافقم – منم باستانم با معدل 19/33 بدون احتساب نمره پایان نامه و نمره پایات نامه 19 و یک مقاله علمی پژوهشی و یک مقاله علمی ترویجی دارم – اما کدوم استاد حاضر به انجام اینکاره – اگه نصف شهریه به عهده دانشجو نصف شهریه به عهده دانشگاه بود و یا اگه کل شهریه به پای دانشجو بود بهتر بود – به علاوه مگه استادا چقدر در امد دارن ک بیان پولم بدن ؟ مگه دیونن؟

   • محسن گفت:

    عزیز من! استاد که از جیبش پول نمیده!

    توی این طرح فقط استادانی میتونن دانشجو پذیرش کنن که با صنعت در ارتباط باشن و در حقیقت اساتید این پول (تصف هزینه تحصیل دانشجو) رو از جیب خودشون میدن بلکه از اون ارگان صنعتی که سفارش پروژه گرفتن هزینه ها رو میدن. در حقیقت استاد مربوطه با ارتباطاتی که با صنایع مختلف داره، در ازای دریافت هزینه، پروژه های صنعتی رو به همراه دانشجوش انجام میده.

  • يزدان گفت:

   شما از امور خارجه ميتوني پرو‍ه بگيري

 48. محبوبه گفت:

  آخه یکی جواب منو بده دکترای پژوهش محور چیه و چه کسایی میتونن اسم بنویسن؟حتما باید دانشگاه دولتی خونده باشیم؟مصاحبه و این چیزام داره؟
  جون هر کی دوست دارین جواب بدین….

  • یاامام رضا گفت:

   پژوهش محور تاکید روی پژوهش داره! حدود 3 تا 8 واحد درس و مابقی پژوهش

   علوم انسانی معدل 18 به بالا و بقیه 17 به بالا
   (واحد جامع آزاد و دولتی های برتر هم ضریب داره)

   نه الزاماباید پروژه داشته باشین

  • محمد گفت:

   سلام بله محبوبه خانم مصاحبه داره همین صفحه اون بالا رو با دقت بخونید متوجه همه چیز میشید

 49. من گفت:

  چه رشته هایی پذیرش می کنن؟ برای رشته های انسانی که خیلی جای طرح پژوهشی وجود نداره.

 50. با سلام ثبت نام از چند مهر شروع میشه؟ و فرم ثبت نام را از کدام سایت باید دریافت کنیم/؟

 51. ترنم گفت:

  سلام چه رشته هایی میتونن ثبت نام کنن ؟ روانشناسی عمومی توی رشته ها هست؟

 52. امیر گفت:

  با سلام

  من دانشگاه تهران مرکزی فارغ التحصیل شدم با معدل 15.85

  رزومم خیلی خوبه اما معدلم پایینه

  میتونم ثبت نام کنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 53. محبوبه گفت:

  با سلام خدمت مشائران محترم پی اچ دی نست.
  من منظور از پژوهش محور و این که چه کسانی میتونن ثبت نام کنن را نفهمیدم محبت میکنید یه توضیح کوچولو بدین.
  ممنون

  • علی گفت:

   سلام
   ارشد علوم انسانی معدل 18 وبقیه رشته ها 17 داشته باشی یه استادیار واحدهایی که دکتری ارائه میدن حاضر بشه پروژه برات از صنعت بگیره واز پول قراردادی که با صنعت میبنده هزینه تحصیلت روبده واستاد وشما پرداخت هزینه تحصیل را به دانشگاه تعهد میدهید خیلی راه سختی هستش والسلام

 54. سهیل گفت:

  سلام دانشگاه ارشدمادکتری رشته مارونداره اساتیدجاههای دیگه روهم نمی شناسیم چکارکنیم؟مابایداستادپیداکنیم؟

 55. علی رازی گفت:

  دوستانی که از 15 دانشگاه دولتی برتر هستند یا در واحدهای جامع دانشگاه ازاد درس خوندن با اعمال ضریبها برای علوم انسانی معدل هفده وپانزده صدم داشته باشند وبرای مابقی رشته ها پانزده ونیم داشته باشند میتونند در این طرح شرکت کنند
  15/5*1/1=17/05
  17/15*1/05=18

 56. ساناز روانشناسی گفت:

  این اساتید رو باید چجوری پیدا کنیم؟

 57. امير گفت:

  من معدل ١٧/٠٥ از دانشگاه ازاد تهران مركز رشته حقوق دارم
  أيا من ميتونم با اين معدل ثبتنام كنم؟؟؟؟

 58. فرناز گفت:

  سلام
  خوب هر استاد با چند نفر در این زمینه میتونه حرف بزنه و قردادببنده شاید به ما گفتند باشه بعد برای کسی دیگر هم قبول کردند اونوقت چی ؟

 59. رضوان گفت:

  با سلام دوستان عزیز بعضی از اساتید که با صنعت در ارتباط هستند میتوانند قراردادهایی با صنعت تنظیم کنند ومبلغ قرارداد معادل هزینه دانشگاه باید باشه (حدود شصت میلیون) پس استاد تعهد به دانشگاه میدهد که هزینه تحصیل را پرداخت کند ودانشجو تعهد میدهد اگر استاد نداد هزینه را خودش پرداخت میکند خوب حالا فکر کنم همه چیز روشن شد

  • صدیقه گفت:

   سلام. کسایی که سراسری معدل بالای 17 تو علوم پایه دارند می تونن شرکت کنند؟ خب ما که استادی تو آزاد نمی شناسیم. چه رشته هایی هستند. استادهایی که طرح های صنعتی داشته باشند کم هستند.

   • رضوان گفت:

    بله میتونند شرکت کنند علوم انسانی 18مابقی رشته ها 17 تازه اگه دانشگاه شما بین 15 دانشگاه مادر برتر کشور باشه یا از واحدهای جامع دانشگاه ازاد باشه برای معدل 17ضریب 1/1وبرای معدل 18ضریب 1/5دارد یعنی ضریب در معدلتون ضرب میشه وبا معدل پایین تر میتونید در این طرح شرکت کنید

 60. سولماز- معماری کامپیوتر گفت:

  خب اگه این جور بود باید همراه اموزش محورها اعلام نتیجه میشد نه بعد از این که مردم رفتند ثبت نام !!!!!! یعنی چی؟
  الان استادها چطور دانشجو رو انتخاب یا موضوع میگند؟؟؟؟

  • الی گفت:

   خانم اموزش محور قبول شدی حتما اون رو ادامه بده پژوهش محور تازه بعد از پیدا کردن پروژه وثبت نام باید بری مصاحبه تازه مدرکش هم اما واگر های زیادی داره

  • يزدان گفت:

   بابا ما از ازمون مونديم دنبال پ‍ژوهش محور اومديم ازمون قبول شده بودم به پژوهش محور نگاه هم نميكردم

 61. z گفت:

  باسلام لطفا معدل را به صورت ميانگين كارشناسي وكارشناسي ارشد در نظر بگيريد تا حقي از كسي ضايع نگردد .باتشكر

 62. nour گفت:

  سلام معدل من 17 ازدانشگاه تهران علوم انسانی است .چرا آزادش نمی کنید؟مثل سایرکشورها

 63. مدىرىت دولتى زنجان گفت:

  کسى فهمىد ىنى چى؟خودمون برىم دنبال استاد ؟اصلا استاد برا چى مىاد نصف شهرىمونو بده.ىنى واقعا ما شهرىه نمىدىم؟اىن بهتره ىا همون اموزشى؟

 64. computer گفت:

  استاد راهنمای اصلی رو میشه از خارج کشور انتخاب کرد یا باید حتما ایران باشه؟
  باید خودمون یه جایی رو پیدا کنیم که از طرحمون حمایت کنه؟

 65. سارا گفت:

  من امسال در دوره دکترا پذیرفته شدم میتونم شرکت کنم که به صورت پژوهش محور باشم؟؟؟؟مدیر سایت لطفا پاسخ دهید

 66. الناز گفت:

  معدل من از دانشگاه ازاد دررشته علوم انسانی۱۷/۸۰است می توانم ثبت نام کنم ؟

  • الی گفت:

   17/80*1/05=18.69اگه واحد دانشگاه شما جامع هستش شما میتونید شرکت کنیدچون واحدهایی که درجه جامع دارند ضریب 1/05دارند

  • يزدان گفت:

   دوست عزيز معدلت بايد 18به بالا باشه اين ضريب هم وقتي كه معدل 18به بالا داشتي حالا بين كساني كه شرايط را دارند اين ضرايب باعث ميشه از ديگران پيشي بگيري

 67. نازلی گفت:

  آخه کدوم استاد میاد اینهمه هزینه رو بده

 68. ساناز.معماري گفت:

  براي شركت درازمون پژوهش محوربايدخودمون استادانتخاب كنيم معرفي كنيم؟ استادايي كه ميشناختم ديگه ايران نيستن الانم استادديگه اي نميشناسم لطفا راهنمايي كنيد

 69. محسن-کامپیوتر گفت:

  مدیر محترم میشه ترجمه کنید که چی گفتن>>>>
  کی باید پول بده؟
  ما باید استاد رو پیدا کنیم یا استاد ما رو ؟
  گزینش بر چه اساسه؟؟
  لطف کنید یه جوری بگید تا ما هم بفهمیم ….
  پیشاپیش تشکر ….