مدرسان شریف بسته مقاله نویسی کتاب مصاحبه دکتری نگاره

حذف 20 رشته محل دکتری در آزمون 94 دانشگاه آزاد اسلامی

معاون سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به تغییرات آزمون دکتری 1394 از حذف 20 رشته محل مقطع دکتری خبر داد.

مجتبی علوی فاضل در گفت‌وگو با خبرگزاری دانشجویان ایران ، با بیان اینکه امسال متقاضیان کنکور دکتری در 1400 رشته محل پذیرش می‌شوند، افزود: ظرفیت پذیرش دانشگاه ازاد امسال در مقطع دکتری حداکثر 12 هزار نفر است.

وی با اشاره به حذف 20 رشته محل دکتری در کنکور امسال، اظهار کرد: طبق تعهدی که به وزارت علوم درخصوص حذف رشته‌های همسان داده بودیم، براثر تجمیع واحدهای علوم تحقیقات با واحدهای دانشگاهی دانشگاه آزاد، رشته‌های همسان حذف شدند. برای مثال اگر واحد علوم تحقیقات کرمانشاه رشته حقوق 20 نفر پذیرش می‌کرد و همزمان در رشته حقوق دانشگاه آزاد واحد کرمانشاه هم 20 نفر پذیرش می‌کردیم، در حال حاضر بعد از تجمیع واحد علوم تحقیقات با واحد دانشگاهی این استان تعداد کل پذیرفته شدگان در رشته حقوق به 20 نفر کاهش پیدا می‌کند.

علوی فاضل با اشاره به اینکه حدود 700 تا 1000 رشته محل کارشناسی ارشد و دکتری در مرحله تصویب قرار دارند، اظهار کرد: اگر این رشته‌ها تا آخر هفته به تصویب برسند، امکان اضافه کردن آنها به رشته محل های انتخابی سال94 وجود دارد.

علوی فاضل در پایان خاطرنشان کرد: ثبت نام از داوطلبان آزمون‌های دکتری تخصصی دانشگاه آزاد اسلامی از امروز یکشنبه 9 آذر آغاز شده و تا پایان آذر ماه ادامه خواهد داشت و داوطلبان می توانند برای ثبت نام  ازطریق سایت معاونت سنجش به نشانی azmoon.org اقدام به ثبت نام کنند.

 
کانال تلگرام دکتری پی اچ دی تست
 1. بهروز گفت:

  علوی فاضل تازگی گفت 5000 نفر باز گفت 12000 نفر با در نظرگگرفتن تصویب رشته محل های جدید احتمالن بشه 20000 نفر

 2. محمدحسین گفت:

  1400 رشته محل؟؟؟؟؟؟؟

 3. mehdi گفت:

  یعنی اینکه ظرفیت دکتری ٢٠ درصد کاهش پیدا میکنه؟

 4. ali گفت:

  سید حسین حسینی مدیرکل دفتر گسترش آموزش عالی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس، گفت: کمیته‌ای که برای بررسی افزایش ظرفیت‌های دانشگاه آزاد متشکل از نماینده این دانشگاه، وزیر بهداشت، نماینده وزارت علوم، دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی و نماینده نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها تشکیل شد، همچنان به بررسی افزایش ظرفیت در مقطع تحصیلات تکمیلی ادامه می‌دهد.

  وی افزود: تاکنون چند جلسه تشکیل شده و بحث‌های کارشناسی صورت گرفته است و بررسی آمارها همچنان ادامه دارد.

  حسینی اظهار داشت: پس از اتمام بررسی‌ها، نتیجه جلسات کارشناسی اعلام می‌شود.

 5. مدیریت تطبیقی و توسعه گفت:

  با سلام از آقای میرزاده خواهش می کنم در مورد رشته هایی که فقط یک شهر ارائه کرده اند مثلا مدیریت تطبیقی و توسعه کرمان تدبیری بیاندیشند تا مجبور نشویم این همه مسافت را با صرف هزینه ای گزاف طی کنیم