مدرسان شریف بسته مقاله نویسی کتاب مصاحبه دکتری کارگاه مقاله نویسی

لغو رشته های دکتری بدون استاد در دانشگاه آزاد اسلامی

رئیس دانشگاه آزاد گفت: اگر واحدی دردانشگاه آزاد پذیرش دانشجو در مقطع دکتری داشته باشد ولی فاقد استاد باشد باید آن رشته ملغی شود و دانشجو به واحدی دیگر منتقل شود.

به گزارش خبرگزاری مهر، ‌‌‌نود و نهمین جلسه هیات رئیسه دانشگاه آزاد اسلامی به ریاست دکتر میرزاده و حضور اعضا برگزار شد.

دکتر حمید میرزاده در ابتدای این جلسه ضمن تسلیت شهادت امام حسن عسکری(ع)، شروع ولایت حضرت بقیه الله اعظم حضرت صاحب الزمان (عج) را تبریک گفت.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به جلسه  دو روز گذشته با کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس خاطر نشان کرد: این جلسه که با حضور دکتر فرهادی وزیر علوم تحقیقات و فناوری برگزار شد جلسه بسیار مثبتی بود و برآیند آن برای دانشگاه آزاد اسلامی مطلوب بود و امیدوارم که از این پس جوسازی ها و حاشیه سازی ها علیه دانشگاه آزاد اسلامی خاتمه پیدا کند.

لغو رشته های دکتری واحدهایی که بدون استاد دانشجو پذیرفته اند

وی با بیان اینکه دانشگاه آزاد اسلامی از چارچوب استاندارد های خود کوتاه نمی آید، گفت: اگر واحدی در دانشگاه آزاد اسلامی پذیرش دانشجو در مقطع دکتری داشته باشد ولی فاقد استاد باشد باید آن رشته ملغی شود و دانشجو به واحدی دیگر منتقل شود.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با تاکید بر اینکه من در دانشگاه آزاد اسلامی باید پاسخگوی مجلس شورای اسلامی، شورای عالی انقلاب فرهنگی، مردم، دولت و وزرات علوم باشم، بیان کرد: دانشگاه آزاد اسلامی باید استانداردهای آموزش عالی را رعایت کند.

عدم حمایت از واحدهایی که فاقد کف امکانات آموزشی هستند

وی افزود: اگر در واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی کف امکانات آموزشی رعایت نشود مورد حمایت ما قرار نخواهد گرفت.

مصوبات جلسه هیات رئیسه

در ادامه این جلسه گزارش کمیسیون های تخصصی هیات رئیسه مطرح شد همچنین نامه معاون سنجش و پذیرش دانشگاه در خصوص آیین نامه ارتقای سطح علمی کارکنان دانشگاه مورد بررسی قرار گرفت.

لازم به ذکر است که در این جلسه گزارش معاونت عمران در خصوص هتل و طرح های عمرانی دانشگاه ارائه شد.

 
دریافت سریع آخرین اخبار کنکور دکتری در کانال تخصصی آزمون دکتری
 1. ازهوشنگ به درخواست راهنمایی گفت:

  1- جزا تسلط به قوانین جزایی خصوصا قوانین خاص 2-آدک قوانین آدک خصوصا قوانین خاص3- جرمشناسی دکتر علی سلیمی4- فقه جزایی شرح لمعه و شیروانی و دادمرزی

 2. علی گفت:

  سلام به همه دوستان عزیز.
  از همه دوستان درخواست میکنم این توضیحات من را دقیق مطالعه کنند و نظر کارشناسی بدهند:
  من دانشجوی ارشد علوم و تحقیقات اصفهان بودم که بعد از تجمیع ابتدا رفتیم نجف آباد اما در نهایت منتقل شدیم واحد اصفهان(خوراسگان).و رشته من که برق قدرت بود را واحد اصفهان ارشدش را نداشت و فقط کارشناسیش را داره.امروز که به سایت آزمون سر زدم دیدم در کمال تعجب واحد خوراسگان این رشته در مقطع ارشد را برای سال 94 نمیگیره!!حالا سوال اساسی این هست که خوراسگان به مدت حداکثر 3 سال فقط از دانشجوهای علوم تحقیقات پذیرایی میکنه و بعد دوباره فقط کارشناسی برق قدرت را میگیره؟؟؟؟ارزش مدارک ما چی میشه؟؟آیا احتمال داره در دفترچه اشتباه شده باشه و فکر کردند ما هنوز نجف آبادیم؟؟چون رشته برق قدرت در مقطع ارشد را نجف آباد نداشته و از سال 94 اضافه کرده!!!
  من که سردرگمم نظر شما چیه؟

 3. کمی تامل تامل گفت:

  به نظرتون رشته دکتری جزای قم لغو میشه آخه من اونجا م ی خونم

  • درخواست راهنمایی گفت:

   سلام
   میشه لطف کنید بگید برای اینکه جزا زیر 20 رتبم بشه چه منابعی را باید بخونم
   (البته شروع کردم ولی می خوام مطمئن شم)

 4. ادسون گفت:

  در جواب آقا رضا بايد گفت: چرا اينكار رو نميكنن؟ اگه واقعا مجوز ندارند چرا به ما اعلام نميكنند تا انصراف بديم و پولمون رو پس بدن؟ واقعا براي ترم بهمن چه بايد بكنيم؟

  • هواشناسی گفت:

   بنظر من این لغو مجوزها از سال 94اعمال میشه چون بچه ها که گناهی ندارن چطوری تونن شادی این همه آدمو خراب کنن پس نگرانیتون بی مورد بشینین درستون رو بخونيد باید پارسال جلوی این کار رو می گرفتن نه بعد قبولی کلی آدم

 5. رضا گفت:

  با این خبر حداقل باید شش هزار نفر از ورودی های دی ماه که دارای رتبه های ضعیفی بوده اند با عودت پول ترم اولشون از ادامه تحصیلشون جلوگیری شود.

  • پاشا گفت:

   شما که می گویی قبول شده ها رتبه ضعیف دارند پس این دوستانی که منتظر تکمیل ظرفیت هستند چه رتبه هایی دارند؟؟!!

 6. معماری 1 گفت:

  چرا بعضی از رشته ها در صورت پذیرفته شدن 15 نفر فقط 2 یا 3 نفر ثبت نام کردن. اگه تکمیل ظرفیت در کار نباشه این ظلمه

 7. کمال گفت:

  دکتر میرزاده ما منتظر تصمیم نهایی شما درباره تکمیل ظرفیت امسال هستیم و امیدمون به تدبیر شما است و تا آخر حمایتتون میکنیم.

 8. هوشنگ گفت:

  اطلاعيه دانشگاه آزاد اسلامي درباره نحوه صدور مدارك تحصيلي در واحدهاي تجميع شده 1393/05/27
  خبرگزاري آنا: دانشگاه آزاد اسلامي در پي ابهامات به وجود آمده درخصوص مدرك تحصيلي دانشجويان واحدها و پرديس‌هاي علوم و تحقيقات بعد از طرح تجميع در واحدهاي مادر در اطلاعيه‌اي به ابهامات پاسخ داد.
  به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاري آنا، پس از اينكه دانشگاه آزاد اسلامي اقدام به تجميع واحدها و پرديس‌هاي علوم تحقيقات كرد، در زمينه صدور مدرك تحصيلي براي دانشجوياني كه در حال فارغ التحصيلي هستند و يا فارغ التحصيل شده‌اند، ابهاماتي به وجود آمد كه مديركل پيگيري‌هاي ويژه اين دانشگاه براي شفاف سازي موضوع توضيحاتي براي دانشجوياني كه نگران چگونگي فارغ التحصيلي خود هستند، ارائه داد.
  در اين اطلاعيه آمده است: نظر به فرآيند تجميع تشكيلاتي واحدها و پرديس‌هاي علوم و تحقيقات و ابهامات به وجود آمده بين دانشجويان در خصوص نحوه صدورمدارك فارغ التحصيلي آن دسته از واحدها و يا پرديس‌هاي علوم تحقيقات فارغ التحصيل مي‌شوند، به اطلاع مي‌رساند، مدارك فارغ التحصيلان ورودي سال 93 و قبل از آن، در واحدها وپرديس‌هاي علوم و تحقيقات به نام همان واحد يا پرديسي كه دانشجو درآن پذيرفته شده است صادر مي‌شود و مدارك فارغ التحصيلي دانشجويان ورودي سال 94 و بعد از آن به نام واحد دانشگاهي تجميع شده صادر خواهد شد.

 9. سارا گفت:

  دوستان من الان فهمیدم که دوتا انتخاب اولم بدون مجوز بودن حالا باید چیکار کنم؟ اگه دوتا انتخاب اولم قبول بشم چی؟؟؟

 10. امیر گفت:

  سلام دوستان.کسی از پذیزش تکمیل ظرفیت خبر نداره؟ مهراد خان چه خبر؟

 11. امیر گفت:

  اشکان خبری از تکمیل ظرفیت نداری

 12. ماری گفت:

  بشینین درس بخونین بابا اینقدر اعصابتونو خورد نکنین
  یه چیز میشه دیگه اخرش..
  ازاد نشد میریم سراسری :))))) والله..

 13. مریم گفت:

  سلام
  چرا هیچکس جواب منو نمیده یعنی دانشگاه آزاد واحد تهران غرب مورد تایید نیست و ارشد عمران رو جایی قبول نمیکنن؟

 14. معماری 1 گفت:

  تکمیل ظرفیت دکتری چی شد؟

 15. مریم گفت:

  سلام آیا واقعا تکمیل ظرفیت بهمن رو نمیزنید…پس زحمات ما چی شد…خواهشمندم یه بار دیگه بازبینی و اعلام کنید…

 16. phd گفت:

  مگه ميشه مسوولين دانشگاه آزاد اينقدر بدون فكر حرفي بزنند، مطمئن باشيد سوئ تفاهمي پيش اومده و حل خواهد شد.چون اينهمه پرديس و واحد را چه جوري ادغام كردند ، مگه نميدونستند كه هيچكسي حاضر به معاوضه مدرك علوم و تحقيقات با واحدها نيست.( واحد علوم و تحقيقات فارس)

  • محمد گفت:

   مدرکی که از نظر وزارت علوم معتبر نباشه، دیگه فرقی بین علوم تحقیقات و غیره نیست.

   • راهنمایی کنید گفت:

    ارشد سازه ورودی 92 واحد علوم و تحقیقات فارس هستم الان که تجمیع شده آزاد شیراز صدرا هستم مدرکم به نام علوم تحقیقات تهران صادر میشه یا دانشگاه آزاد شیراز یا «علوم تحقیقات تهران- احد علوم و تحقیقات فارس» صادر میشه؟

  • دکتر گفت:

   مگه دانشگاه ازا باید مدرک رو تایید کنه که میگن سرنوشت مشخص شد!!! مدارک میره وزارت علوم تایید نمیشه خیلی راحت و به همین راحتی

 17. رضا گفت:

  بنده فارغ التحصیل علوم تحقیقات اصفهان هستم برای تاییدیه مدرک تحصیلی حضوری به گشترش وزارت علوم رفتم که در جواب فرمودند: دانشگاه آزاد همه این کاهارو بدون مجوز انجام میده اعم از ادغام واحدها و غیره ….و مدرک شما مورد تایید ما نیست .

 18. نیلوفر گفت:

  سلام ، میگن معدل ۱۷ داشته باشی و چند تا مقاله داشته باشی ، بدون آزمون برای دکتری بر میدارن ، نوشتن معدل ۱۸ ولی ۱۷ به بالا هم باشه میگن دعوت به مصاحبه میشی ، میشه یکی از بچه ها جواب سوال من رو بده!

  • مریم گفت:

   اگه علوم پایه و فنی باشه 17 و علوم انسانی 18

   • پریسا گفت:

    معدل کل بدون احتساب نمره پایان نامه
    18 به بالا علوم انسانی
    برای رشته حسابداری 17 به بالا
    علوم پایه 17 به بالا
    و در تمامی موارد نمره پایان نامه 18.5 به بالا

    • مریم گفت:

     بدون احتساب پایان نامه برای دانشگاه سراسریه ولی آزاد به این موضوع اشاره نکرده و تصور بنده با احتساب پایان نامه است.

 19. اكبر گفت:

  ضمنا به اطلاع همه دوستان ميرسانم كه به سايت سازمان مركزي دانشگاه برويد و در بالاي صفحه در قسمت اطلاعيه ها ، بخشنامه صدور مدارك واحدهاي تجميع شده رو بخونيد و خيال همتون راحت باشه كه آقاي دكتر ميرزاده ، موضوع رو حل خواهند كردند. رييس واحد شيراز كه قول صد در صدي روي صدور مداركمان به اسم علوم و تحقيقات داده اند ، انسان بسيار مطلع و آگاهي هستند . خيال همه علوم و تحقيقاتيها راحت.

  • علی گفت:

   آقای اکبر محض اطلاع جنابعالی مدارک دانش آموختگان واحدهای علوم تحقیقات استانهای سابق(که مجوز از شورای گسترش نداشته) با عنوان:”علوم تحقیقات تهران(نام واحد)” به شورای گسترش ارسال شده و شورای گسترش نپذیرفته و همه مدارک را به دانشگاه آزاد عودت داده است
   میتوانید با شورای گسترش وزارت علوم تماس بگیرید و از صحت گفته بنده مطلع شوید در ضمن این اتفاق(عدم صدور مدرک دانشنامه)برای واحدهایی که دانشگاه آزاد امسال بدون مجوز دانشجو گرفته در آینده اتفاق خواهد افتاد و وزارت علوم اصلا و ابدا زیر بار پذیرش های غیر قانونی دانشگاه آزاد نمی رود

  • رضا گفت:

   جناب آقای اکبر اون قسمتی که می فرمایید تو سایت سازمان مرکزی آزاد هست خیلی وقته گذاشتن ولی بحث الان اینه که مدرک علوم تحقیقات های استانها فاقد مجوز، از سوی تنها مرجع تایید مدارک(وزارت علوم -گسترش) بوده و به هیچ وجه تایید نمیشود و هرکسی شبه ای در این مورد دارد با وزارت علوم یک تماسی داشته باشد.

   • اسماعیل گفت:

    باسلام آقا رضا و سلیر دوستان چرا چیزی نمی دانید اعلام نظر می کنید ، خود وزارت علوم (شورای عالی گسترش ) اعلام نمود واحد هایی که قبل از سال 1392 در دفترچه آزمون سراسری دانشگاه آزاد (چه کارشناسی و چه ارشد) واحد هایشان وجود داشته آنها مورد تائید وزارت علوم (شورای عالی گسترش ) هستند و به همین خاطر بود که با تجمیع برخی از واحد های علوم تحقیقات اساتید این واحد ها اعتراض نمودند و به موضوع تجمیع واحد های واحد های علوم و تحقیقات اعتراض کردند ، برای نمونه همین واحد علوم و تحفیفا فارس را که یکی دونفر از دوستان اشاره نمودند از سال 1383 و 1384 به بعد دانشجوی کارشناسی ارشد داشته و جذب نموده و سابقه حدود 10 ساله دارد که در کنار واحد علوم و تحقیقات تهران دانشجو جذب می نمود و در دفترچه های کارشناسی ارشد سراسری آزاد از 10 سال پیش وجود داشته ولی برخی از واحد های جدید دانشگاه آزاد بعنوان واحد علوم و تحقیقات طی یکی دوسال اخیر و نیز پردیسهای دانشگاه آزاد بوجود آمدند که بنظرم فعلا”ممکن است تائید نشوند ولی باتوجه به اقداماتی که دانشگاه آزاد انجام داده و از جمله تنظیم صورتجلسه ای با وزارت علوم ، موضوع در دست پیگیری برای تائید اینگونه واحدها است .

 20. اكبر گفت:

  در جواب رها بايد گفت وقتي سه سال پيش به اسم واحد علوم و تحقيقات دانشجو گرفتند و در كارنامه هم همين درج شده ، غير از اين عمل كنند ، مشكل حقوقي خواهد داشت، ضمنا خود دانشگاه آزاد هم در بخشنامه اول تيرماه، عنوان مدرك رو ( علوم و تحقيقات تهران- نام پرديس) اعلام كرده اند، مطمئنا مسوولين دانشگاه حتما با فكر اين بخشنامه رو داده اند و در خبرگزاري مهر درج كردند، در هر حال اگه سه سال پيش ويا حتي امسال اسم واحدهاي آزاد مورد نظر بود اصلا نميرفتيم، آخه خانم رها وضعيت قبولي و سطح علمي قبول شده هاي امسال اصلا با سالهاي قبل يكي نيست.در هر حال اگه وزارت علوم مدارك رو تاييديه ندهد مسوولين دانشگاه بايد با رايزني مساله رو حل كنند.

 21. بهروز-ارشد کامپیوتر علوم تحقیقات تهران گفت:

  سلام به دوستان
  در جواب آقای احمدی باید بگم من خودم بابلسری هستم
  اما بابلسر اصلا دانشگاه ازاد نداره
  فقط دانشگاه دولتی داره که اون هم دانشگاه مازندران هست.

  • هوا گفت:

   اره منم از دكتري سلولي و مولكولي دانشگاه مازندران_بابلسر مجاز شدهبودم ولی قبول نشدم به دلایل ي ولی دانشجوی دکتری بیوشیمی دانشگاه آزاد علوم و تحقیقات هستم خداروشکر

 22. سامان معماري گفت:

  سلام روز همگي بخير. بچه ها به نظرتون دانشگاه تهران-مركز مشكلي واسه پذيرش دكتري نداره؟ من ارشد رو هم همين تهران- مركز خوندم.

 23. سلام به همه. يعني ديگه تكميل ظرفيت واسه بهمن اعلام نميشه؟؟

 24. اكبر گفت:

  يعني چي كه واحد مادر صادر ميكنه؟ ما واحد علوم و تحقيقات فارس بوديم نه پرديسهاي علوم و تحقيقات، در ضمن اين هفت واحد علوم و تحقيقات ( كه موافقت اصولي دارند) بايست به نام علوم و تحقيقات صادر كنند، باالاخص در مقطع دكتري، لطفا به آقاي ميرزاده ايميل بزنيد، ضمنا رييس واحد شيراز گفتند كه مدارك ما حتما از علوم و تحقيقات صادر ميشود.

  • منم گفت:

   بایست رو کی تعیین میکنه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
   یه مقدار منطقی تر فکر کنید و از دوستانتون که قبلا فارغ التحصیل شدن بپرسید .

  • رها گفت:

   با توجه به اينكه در حال حاضر بجز علوم وتحقيقات تهران واحد علوم وتحقيقات ديگري وجود ندارد اگر مدارك شما از طريق دانشگاههاي خارج از كشور استعلام شود ومشخص شود چنين واحدي وجود ندارد اين براي رزومه شما اصلا خوب نيست

 25. یاکریم گفت:

  دوستان در این خبر منظور از استاد چیه آیا منظور از استاد به معنی کسی که درس میده (مدرس) یا منظور فول استاد (پرفسور) است

  • محمدحسین گفت:

   عزیزم استاد تمام اونم تمام وقت چندتا داریم؟ اونم حاضر باشه در یک شهر دورافتاده تمام وقت باشه؟!

 26. کمی تامل تامل گفت:

  من تو جزا رتبم 14 شد میتونستم علوم تحقیقات را بزنم ولی قم را زدم به نظرتون قم جزء کدوم دانشگاهها هست ، ضمنا قم 24 نفر میان سر کلاس ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

  • رها گفت:

   قم در رشته هاي حقوق ومعارف وفقه بهترين اساتيد را در اختيار دارد نگران نباشيد كلا اين مصاحبه نبايد دانشجويان را نگران كند .دوستان دارند دكتري ميخونند يك مقدار فكركنيد يعني رييس دانشگاه ازاد نميدونه بعضي از واحدها مشكل استاد دارند مگه ممكنه واحدي بدون اجازه از رياست در رشته اي دانشجو بگيره

  • آرزو گفت:

   سلام من علوم تحقیقات قم ارشدمو خوندم قم از نظر حقوقی بسیارقویه اساتید اکثرا عالین و بسیار سخت گیر معتبره

 27. فیزیک 87 گفت:

  بجای این همه تهدید کردن که لغو میکنیم و فلان میکنیم. خب مجبور کنن این همه دکتر مملکت رو هیات علمی کنن که مشکل استادم نداشته باشن. چرا همه مسائل رو یک طرفه نگاه میکنن!!
  یه نامه بنویسین که خب این همه متقاضی هیات علمی داریم زحمت بکشین جذبشون کنین تا نسبت استاد به دانشجو یکسان شه.

 28. جمشید گفت:

  رشته ما(عمران-خاک) فقط علوم تحقیقات تهران مجوز پذیرش داره و من هم دارم تهران جنوب می خونم و متاسفانه واقعا استاد تخصصی هم نداریم، یعنی ما میریم علوم تحقیقات؟ ما 6 نفر تهران جنوب هستیم و حداقل 20 نفر هم شهرستان هستند که مشکل ما رو دارن، اگه قرار باشه همه بریم اونجا، ظرفیت پذیرش ما رو داره؟

  • رها گفت:

   تهران جنوب مشكل استاد نداره خيالت راحت باشه

  • یاشار گفت:

   تهران جنوب جزو همون دانشگاههایی هست که حتما مجوز میگیره اساتید اونجا جزو تاپ ترین اساتید دانشگاههای سراسری هستن،اصلا نگران نباشید از ترم آینده همه چیز درست میشه،بعد از علوم تحقیقات فقط و فقط تهران جنوب پتانسیل جذب دانشجو دکتری داره،راحت به درست برس به این چیزا فکر نکن بشن بخون 😉

 29. امید گفت:

  با سلام خدمت همه دوستان
  به عنوان اخرین پیشنهاد , با توجه به منتفی شدن تکمیل ظرفیت بهمن ماه دکتری تخصصی دانشگاه ازاد و نیز عدم اعلام نتایج نهایی درخواست های جابه جایی و فعال بودن لینک ان تاکنون همگی طی ایمیل های جداگانه به دکتر میرزاده و دکتر علوی فاضل درخواست نماییم که شرط احراز نمره اخرین فرد قبول شده در واحد مقصد را حذف یا حداقل راه حلی بینابینی (مثل احراز 60 یا 70 درصد تراز اخرین فرد و …) را اعمال نمایند. شاید اینگونه فرجی حاصل گردد.
  توکل بر خدا

 30. محمد گفت:

  تعداد دانشجویان کلاس دکتر باید حداکثر 5 نفر باشد که خوشبختانه این مساله مهم به خصوص امسال در دانشگاه های دولتی و پردیس های دولتی رعایت شد. که امیدواریم در دانشگاه آزاد نیز رعایت شود.

 31. هواشناسی گفت:

  ممنون از مجلس امیدوارم همینطور مجلس با صلابت به کارش ادامه بده

 32. آسمان گفت:

  به خدا من چندین مقاله دارم،سابقه تدریس و مدرک زبان دارم و پذیرفته شده دکتری آزاد امسال هستم ولی می خوام برای آلمان اقدام کنم میگن مدرک قابلیت ترجمه نداره در واقع دانشنامه ای صادر نمیشه که بخواد ترجمه بشه.

  • رها گفت:

   كدام مدرك اگر ارشد شما حد نصاب لازم براي دريافت مدرك ارشد را كسب نكرده ايد چطور دكتري شركت كرديد وقبول شديد مدرك ارشد شما به مقاله ومدرك زبان ربطي نداره اگر ارشد خوانديد وحد نصاب معدل 14 به بالا را كسب كرديد مدرك ارشد براي شما صادر ميشود و دانشنامه به شما تعلق ميگيرد وريز نمرات و دانشنامه شما قابل ترجمه است بنده مدارك خودم را ترجمه كردم و براي دانشگاه خارج از كشور اقدام كردم وهيچ مشكلي نيست اگرحد نصاب دريافت دانشنامه را نداريد يعني ارشد شما دچار مشكل است و اصلا نميتونستيد دكتري شركت كنيداگر منظورتون قبولي در ازمون هستش شما بايستي بصورت مكتوب از معاونت سنجش وپذيرش درخواست صدور گواهي قبولي در ازمون را بديد و اون گواهي را ترجمه كنيد وارسال كنيد

   • احمدی گفت:

    رها جان مثل این که خبر نداری بعضی دانشگاه های ازاد مثل بابلسر در ارشد چندین سال پیش دانشجو پذیرفته اند در حالی که مجوز نداشته اند خیلی فارغ التحصیل شده اند ولی هنوز به انها مدرک نداده اند بعضی کارمندند واگر مدرک را ببرند حقوق و مزایا آن ها افزایش می یابد ولی بنده خدا ها هنوز منتظرند. از این نمونه زیاد داریم .ج

  • یه دوست گفت:

   دوست عزیز سلام امیدوارم که مشکلتون هرچه زودتر حل بشه اما خودتونم می دونید قطعا طول میده . دانشگاه آزاد توی این چند ساله خیلی به عضو هیات علمی نیاز داره ومیخاد 20 هزار تا عضو هیات علمی بگیره واعلام کرده میخاد از دانشجویای فارغ التحصیل خودش بگیره پس سعی کنید که دانشجوی دکتری هستید خوب درس بخونید تا بتونید عضوهیات علمی بشید اینجوری عقب نمی افتید اگه المان هم درست شد که بهتر موفق باشید

  • سعید گفت:

   دوستان عزیز م اصلا معدل ما 20 بشه بعد 20 ماه یک گواهی موقت دادند و اون هم اعلام کردند باطل است در حالیکه دانشنامه ارزش ترجمه داره منم گرفتار مدرکم هستم دانشنامه بیاد میرم خارج از کشور واسه تحصیل

  • رها به آسمان گفت:

   سلام از يكي از همسايه ها كه كارمند سازمان مركزي هستش سوال كردم گفتند دانشنامه علوم تحقيقات شهرستانها بنام واحد مادر همان شهرستان صادر ميشود واگر واحد مادر اون رشته را نداشته باشد دانشنامه براي يك واحد مادر همجوار صادر ميشه كه براي ترجمه هم مشكلي نباشه شما به دانشگاه مراجعه كنيد ودرخواست صدور دانشنامه را بديد بايستي يك فيش هم پرداخت كنيد خود دانشگاه وسازمان مركزي كارها را انجام ميدن ومشكلي نيست موفق باشيد

 33. سعید گفت:

  دقیقا منم این مشکل رو دارم کسی که رتبه 3 رقمی داشت قبول شد و کسی که دو رقمی و تک رقمی هم قبول شد مدارک قابلیت ترجمه نداره

 34. آسمان گفت:

  لطفا تکلیف مدارک کارشناسی ارشد واحدهای علوم و تحقیقات شهرستانها روشن کنید این مدارک قابلیت ترجمه ندارند چون مورد تایید وزارت علوم نیستند بابا ما ترازمون سال 90 از واحد آزاد همون دانشگاه بالاتر بوده و دانشگاه ما رو انداخت علوم و تحقیقات پول بدیم اینطور حرص بخوریم رفت و آمد به شهر دیگه به خدا ظلمه در حق ما تو رو خدا آقای دکتر میرزاده رسیدگی کنید.

  • ستاره گفت:

   با سلام لطفا همین مطلب را برای دکتر میرزاده ایمیل کنید.

  • رها به آسمان گفت:

   مداركتون توسط واحد مادر صادر ميشه مثلا علوم تحقيقات شيراز مداركشون براي واحد شيراز صادر ميشه اگرهم مدركتون قبلا صادر شده والان ميخواهيد ترجمه كنيد به سازمان مركزي امور فارغ التحصيلان مراجعه كنيد