مدرسان شریف اولین کنفرانس ملی مدیریت و اقتصاد جهانی کنفرانس بین المللی تحقیق و توسعه در علوم انسانی، مدیریت و اقتصاد کنفرانس آینده مهندسی و تکنولوژی ششمین کنفرانس بین المللی پژوهش در مهندسی، علوم و تکنولوژی کنفرانس بین المللی علوم و مهندسی در عصر تکنولوژی ششمین کنفرانس بین المللی مدیریت، اقتصاد و علوم انسانی پنجمین کنفرانس بین المللی پژوهش در علوم و تکنولوژی کنفرانس بین المللی مهندسی و فن آوری اطلاعات کتابخانه فرهنگ

لغو رشته های دکتری بدون استاد در دانشگاه آزاد اسلامی

رئیس دانشگاه آزاد گفت: اگر واحدی دردانشگاه آزاد پذیرش دانشجو در مقطع دکتری داشته باشد ولی فاقد استاد باشد باید آن رشته ملغی شود و دانشجو به واحدی دیگر منتقل شود.

به گزارش خبرگزاری مهر، ‌‌‌نود و نهمین جلسه هیات رئیسه دانشگاه آزاد اسلامی به ریاست دکتر میرزاده و حضور اعضا برگزار شد.

دکتر حمید میرزاده در ابتدای این جلسه ضمن تسلیت شهادت امام حسن عسکری(ع)، شروع ولایت حضرت بقیه الله اعظم حضرت صاحب الزمان (عج) را تبریک گفت.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به جلسه  دو روز گذشته با کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس خاطر نشان کرد: این جلسه که با حضور دکتر فرهادی وزیر علوم تحقیقات و فناوری برگزار شد جلسه بسیار مثبتی بود و برآیند آن برای دانشگاه آزاد اسلامی مطلوب بود و امیدوارم که از این پس جوسازی ها و حاشیه سازی ها علیه دانشگاه آزاد اسلامی خاتمه پیدا کند.

لغو رشته های دکتری واحدهایی که بدون استاد دانشجو پذیرفته اند

وی با بیان اینکه دانشگاه آزاد اسلامی از چارچوب استاندارد های خود کوتاه نمی آید، گفت: اگر واحدی در دانشگاه آزاد اسلامی پذیرش دانشجو در مقطع دکتری داشته باشد ولی فاقد استاد باشد باید آن رشته ملغی شود و دانشجو به واحدی دیگر منتقل شود.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با تاکید بر اینکه من در دانشگاه آزاد اسلامی باید پاسخگوی مجلس شورای اسلامی، شورای عالی انقلاب فرهنگی، مردم، دولت و وزرات علوم باشم، بیان کرد: دانشگاه آزاد اسلامی باید استانداردهای آموزش عالی را رعایت کند.

عدم حمایت از واحدهایی که فاقد کف امکانات آموزشی هستند

وی افزود: اگر در واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی کف امکانات آموزشی رعایت نشود مورد حمایت ما قرار نخواهد گرفت.

مصوبات جلسه هیات رئیسه

در ادامه این جلسه گزارش کمیسیون های تخصصی هیات رئیسه مطرح شد همچنین نامه معاون سنجش و پذیرش دانشگاه در خصوص آیین نامه ارتقای سطح علمی کارکنان دانشگاه مورد بررسی قرار گرفت.

لازم به ذکر است که در این جلسه گزارش معاونت عمران در خصوص هتل و طرح های عمرانی دانشگاه ارائه شد.

عضویت در کانال تخصصی آزمون دکتری

نظرات (۷۹)

 1. ازهوشنگ به درخواست راهنمایی می‌گه:

  ۱- جزا تسلط به قوانین جزایی خصوصا قوانین خاص ۲-آدک قوانین آدک خصوصا قوانین خاص۳- جرمشناسی دکتر علی سلیمی۴- فقه جزایی شرح لمعه و شیروانی و دادمرزی

 2. علی می‌گه:

  سلام به همه دوستان عزیز.
  از همه دوستان درخواست میکنم این توضیحات من را دقیق مطالعه کنند و نظر کارشناسی بدهند:
  من دانشجوی ارشد علوم و تحقیقات اصفهان بودم که بعد از تجمیع ابتدا رفتیم نجف آباد اما در نهایت منتقل شدیم واحد اصفهان(خوراسگان).و رشته من که برق قدرت بود را واحد اصفهان ارشدش را نداشت و فقط کارشناسیش را داره.امروز که به سایت آزمون سر زدم دیدم در کمال تعجب واحد خوراسگان این رشته در مقطع ارشد را برای سال ۹۴ نمیگیره!!حالا سوال اساسی این هست که خوراسگان به مدت حداکثر ۳ سال فقط از دانشجوهای علوم تحقیقات پذیرایی میکنه و بعد دوباره فقط کارشناسی برق قدرت را میگیره؟؟؟؟ارزش مدارک ما چی میشه؟؟آیا احتمال داره در دفترچه اشتباه شده باشه و فکر کردند ما هنوز نجف آبادیم؟؟چون رشته برق قدرت در مقطع ارشد را نجف آباد نداشته و از سال ۹۴ اضافه کرده!!!
  من که سردرگمم نظر شما چیه؟

 3. کمی تامل تامل می‌گه:

  به نظرتون رشته دکتری جزای قم لغو میشه آخه من اونجا م ی خونم

 4. ادسون می‌گه:

  در جواب آقا رضا باید گفت: چرا اینکار رو نمیکنن؟ اگه واقعا مجوز ندارند چرا به ما اعلام نمیکنند تا انصراف بدیم و پولمون رو پس بدن؟ واقعا برای ترم بهمن چه باید بکنیم؟

  • هواشناسی می‌گه:

   بنظر من این لغو مجوزها از سال ۹۴اعمال میشه چون بچه ها که گناهی ندارن چطوری تونن شادی این همه آدمو خراب کنن پس نگرانیتون بی مورد بشینین درستون رو بخونید باید پارسال جلوی این کار رو می گرفتن نه بعد قبولی کلی آدم

 5. رضا می‌گه:

  با این خبر حداقل باید شش هزار نفر از ورودی های دی ماه که دارای رتبه های ضعیفی بوده اند با عودت پول ترم اولشون از ادامه تحصیلشون جلوگیری شود.

 6. معماری 1 می‌گه:

  چرا بعضی از رشته ها در صورت پذیرفته شدن ۱۵ نفر فقط ۲ یا ۳ نفر ثبت نام کردن. اگه تکمیل ظرفیت در کار نباشه این ظلمه

 7. کمال می‌گه:

  دکتر میرزاده ما منتظر تصمیم نهایی شما درباره تکمیل ظرفیت امسال هستیم و امیدمون به تدبیر شما است و تا آخر حمایتتون میکنیم.

 8. هوشنگ می‌گه:

  اطلاعیه دانشگاه آزاد اسلامی درباره نحوه صدور مدارک تحصیلی در واحدهای تجمیع شده ۱۳۹۳/۰۵/۲۷
  خبرگزاری آنا: دانشگاه آزاد اسلامی در پی ابهامات به وجود آمده درخصوص مدرک تحصیلی دانشجویان واحدها و پردیس‌های علوم و تحقیقات بعد از طرح تجمیع در واحدهای مادر در اطلاعیه‌ای به ابهامات پاسخ داد.
  به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری آنا، پس از اینکه دانشگاه آزاد اسلامی اقدام به تجمیع واحدها و پردیس‌های علوم تحقیقات کرد، در زمینه صدور مدرک تحصیلی برای دانشجویانی که در حال فارغ التحصیلی هستند و یا فارغ التحصیل شده‌اند، ابهاماتی به وجود آمد که مدیرکل پیگیری‌های ویژه این دانشگاه برای شفاف سازی موضوع توضیحاتی برای دانشجویانی که نگران چگونگی فارغ التحصیلی خود هستند، ارائه داد.
  در این اطلاعیه آمده است: نظر به فرآیند تجمیع تشکیلاتی واحدها و پردیس‌های علوم و تحقیقات و ابهامات به وجود آمده بین دانشجویان در خصوص نحوه صدورمدارک فارغ التحصیلی آن دسته از واحدها و یا پردیس‌های علوم تحقیقات فارغ التحصیل می‌شوند، به اطلاع می‌رساند، مدارک فارغ التحصیلان ورودی سال ۹۳ و قبل از آن، در واحدها وپردیس‌های علوم و تحقیقات به نام همان واحد یا پردیسی که دانشجو درآن پذیرفته شده است صادر می‌شود و مدارک فارغ التحصیلی دانشجویان ورودی سال ۹۴ و بعد از آن به نام واحد دانشگاهی تجمیع شده صادر خواهد شد.

 9. سارا می‌گه:

  دوستان من الان فهمیدم که دوتا انتخاب اولم بدون مجوز بودن حالا باید چیکار کنم؟ اگه دوتا انتخاب اولم قبول بشم چی؟؟؟

 10. امیر می‌گه:

  سلام دوستان.کسی از پذیزش تکمیل ظرفیت خبر نداره؟ مهراد خان چه خبر؟

 11. امیر می‌گه:

  اشکان خبری از تکمیل ظرفیت نداری

 12. ماری می‌گه:

  بشینین درس بخونین بابا اینقدر اعصابتونو خورد نکنین
  یه چیز میشه دیگه اخرش..
  ازاد نشد میریم سراسری :) )))) والله..

 13. مریم می‌گه:

  سلام
  چرا هیچکس جواب منو نمیده یعنی دانشگاه آزاد واحد تهران غرب مورد تایید نیست و ارشد عمران رو جایی قبول نمیکنن؟

 14. معماری 1 می‌گه:

  تکمیل ظرفیت دکتری چی شد؟

 15. مریم می‌گه:

  سلام آیا واقعا تکمیل ظرفیت بهمن رو نمیزنید…پس زحمات ما چی شد…خواهشمندم یه بار دیگه بازبینی و اعلام کنید…

 16. phd می‌گه:

  مگه میشه مسوولین دانشگاه آزاد اینقدر بدون فکر حرفی بزنند، مطمئن باشید سوئ تفاهمی پیش اومده و حل خواهد شد.چون اینهمه پردیس و واحد را چه جوری ادغام کردند ، مگه نمیدونستند که هیچکسی حاضر به معاوضه مدرک علوم و تحقیقات با واحدها نیست.( واحد علوم و تحقیقات فارس)

  • محمد می‌گه:

   مدرکی که از نظر وزارت علوم معتبر نباشه، دیگه فرقی بین علوم تحقیقات و غیره نیست.

   • راهنمایی کنید می‌گه:

    ارشد سازه ورودی ۹۲ واحد علوم و تحقیقات فارس هستم الان که تجمیع شده آزاد شیراز صدرا هستم مدرکم به نام علوم تحقیقات تهران صادر میشه یا دانشگاه آزاد شیراز یا «علوم تحقیقات تهران- احد علوم و تحقیقات فارس» صادر میشه؟

  • دکتر می‌گه:

   مگه دانشگاه ازا باید مدرک رو تایید کنه که میگن سرنوشت مشخص شد!!! مدارک میره وزارت علوم تایید نمیشه خیلی راحت و به همین راحتی

 17. رضا می‌گه:

  بنده فارغ التحصیل علوم تحقیقات اصفهان هستم برای تاییدیه مدرک تحصیلی حضوری به گشترش وزارت علوم رفتم که در جواب فرمودند: دانشگاه آزاد همه این کاهارو بدون مجوز انجام میده اعم از ادغام واحدها و غیره ….و مدرک شما مورد تایید ما نیست .

 18. نیلوفر می‌گه:

  سلام ، میگن معدل ۱۷ داشته باشی و چند تا مقاله داشته باشی ، بدون آزمون برای دکتری بر میدارن ، نوشتن معدل ۱۸ ولی ۱۷ به بالا هم باشه میگن دعوت به مصاحبه میشی ، میشه یکی از بچه ها جواب سوال من رو بده!

 19. اکبر می‌گه:

  ضمنا به اطلاع همه دوستان میرسانم که به سایت سازمان مرکزی دانشگاه بروید و در بالای صفحه در قسمت اطلاعیه ها ، بخشنامه صدور مدارک واحدهای تجمیع شده رو بخونید و خیال همتون راحت باشه که آقای دکتر میرزاده ، موضوع رو حل خواهند کردند. رییس واحد شیراز که قول صد در صدی روی صدور مدارکمان به اسم علوم و تحقیقات داده اند ، انسان بسیار مطلع و آگاهی هستند . خیال همه علوم و تحقیقاتیها راحت.

  • علی می‌گه:

   آقای اکبر محض اطلاع جنابعالی مدارک دانش آموختگان واحدهای علوم تحقیقات استانهای سابق(که مجوز از شورای گسترش نداشته) با عنوان:”علوم تحقیقات تهران(نام واحد)” به شورای گسترش ارسال شده و شورای گسترش نپذیرفته و همه مدارک را به دانشگاه آزاد عودت داده است
   میتوانید با شورای گسترش وزارت علوم تماس بگیرید و از صحت گفته بنده مطلع شوید در ضمن این اتفاق(عدم صدور مدرک دانشنامه)برای واحدهایی که دانشگاه آزاد امسال بدون مجوز دانشجو گرفته در آینده اتفاق خواهد افتاد و وزارت علوم اصلا و ابدا زیر بار پذیرش های غیر قانونی دانشگاه آزاد نمی رود

  • رضا می‌گه:

   جناب آقای اکبر اون قسمتی که می فرمایید تو سایت سازمان مرکزی آزاد هست خیلی وقته گذاشتن ولی بحث الان اینه که مدرک علوم تحقیقات های استانها فاقد مجوز، از سوی تنها مرجع تایید مدارک(وزارت علوم -گسترش) بوده و به هیچ وجه تایید نمیشود و هرکسی شبه ای در این مورد دارد با وزارت علوم یک تماسی داشته باشد.

   • اسماعیل می‌گه:

    باسلام آقا رضا و سلیر دوستان چرا چیزی نمی دانید اعلام نظر می کنید ، خود وزارت علوم (شورای عالی گسترش ) اعلام نمود واحد هایی که قبل از سال ۱۳۹۲ در دفترچه آزمون سراسری دانشگاه آزاد (چه کارشناسی و چه ارشد) واحد هایشان وجود داشته آنها مورد تائید وزارت علوم (شورای عالی گسترش ) هستند و به همین خاطر بود که با تجمیع برخی از واحد های علوم تحقیقات اساتید این واحد ها اعتراض نمودند و به موضوع تجمیع واحد های واحد های علوم و تحقیقات اعتراض کردند ، برای نمونه همین واحد علوم و تحفیفا فارس را که یکی دونفر از دوستان اشاره نمودند از سال ۱۳۸۳ و ۱۳۸۴ به بعد دانشجوی کارشناسی ارشد داشته و جذب نموده و سابقه حدود ۱۰ ساله دارد که در کنار واحد علوم و تحقیقات تهران دانشجو جذب می نمود و در دفترچه های کارشناسی ارشد سراسری آزاد از ۱۰ سال پیش وجود داشته ولی برخی از واحد های جدید دانشگاه آزاد بعنوان واحد علوم و تحقیقات طی یکی دوسال اخیر و نیز پردیسهای دانشگاه آزاد بوجود آمدند که بنظرم فعلا”ممکن است تائید نشوند ولی باتوجه به اقداماتی که دانشگاه آزاد انجام داده و از جمله تنظیم صورتجلسه ای با وزارت علوم ، موضوع در دست پیگیری برای تائید اینگونه واحدها است .

 20. اکبر می‌گه:

  در جواب رها باید گفت وقتی سه سال پیش به اسم واحد علوم و تحقیقات دانشجو گرفتند و در کارنامه هم همین درج شده ، غیر از این عمل کنند ، مشکل حقوقی خواهد داشت، ضمنا خود دانشگاه آزاد هم در بخشنامه اول تیرماه، عنوان مدرک رو ( علوم و تحقیقات تهران- نام پردیس) اعلام کرده اند، مطمئنا مسوولین دانشگاه حتما با فکر این بخشنامه رو داده اند و در خبرگزاری مهر درج کردند، در هر حال اگه سه سال پیش ویا حتی امسال اسم واحدهای آزاد مورد نظر بود اصلا نمیرفتیم، آخه خانم رها وضعیت قبولی و سطح علمی قبول شده های امسال اصلا با سالهای قبل یکی نیست.در هر حال اگه وزارت علوم مدارک رو تاییدیه ندهد مسوولین دانشگاه باید با رایزنی مساله رو حل کنند.

 21. بهروز-ارشد کامپیوتر علوم تحقیقات تهران می‌گه:

  سلام به دوستان
  در جواب آقای احمدی باید بگم من خودم بابلسری هستم
  اما بابلسر اصلا دانشگاه ازاد نداره
  فقط دانشگاه دولتی داره که اون هم دانشگاه مازندران هست.

  • هوا می‌گه:

   اره منم از دکتری سلولی و مولکولی دانشگاه مازندران_بابلسر مجاز شدهبودم ولی قبول نشدم به دلایل ی ولی دانشجوی دکتری بیوشیمی دانشگاه آزاد علوم و تحقیقات هستم خداروشکر

 22. سامان معماری می‌گه:

  سلام روز همگی بخیر. بچه ها به نظرتون دانشگاه تهران-مرکز مشکلی واسه پذیرش دکتری نداره؟ من ارشد رو هم همین تهران- مرکز خوندم.

 23. سلام به همه. یعنی دیگه تکمیل ظرفیت واسه بهمن اعلام نمیشه؟؟

 24. اکبر می‌گه:

  یعنی چی که واحد مادر صادر میکنه؟ ما واحد علوم و تحقیقات فارس بودیم نه پردیسهای علوم و تحقیقات، در ضمن این هفت واحد علوم و تحقیقات ( که موافقت اصولی دارند) بایست به نام علوم و تحقیقات صادر کنند، باالاخص در مقطع دکتری، لطفا به آقای میرزاده ایمیل بزنید، ضمنا رییس واحد شیراز گفتند که مدارک ما حتما از علوم و تحقیقات صادر میشود.

  • منم می‌گه:

   بایست رو کی تعیین میکنه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
   یه مقدار منطقی تر فکر کنید و از دوستانتون که قبلا فارغ التحصیل شدن بپرسید .

  • رها می‌گه:

   با توجه به اینکه در حال حاضر بجز علوم وتحقیقات تهران واحد علوم وتحقیقات دیگری وجود ندارد اگر مدارک شما از طریق دانشگاههای خارج از کشور استعلام شود ومشخص شود چنین واحدی وجود ندارد این برای رزومه شما اصلا خوب نیست

 25. یاکریم می‌گه:

  دوستان در این خبر منظور از استاد چیه آیا منظور از استاد به معنی کسی که درس میده (مدرس) یا منظور فول استاد (پرفسور) است

 26. کمی تامل تامل می‌گه:

  من تو جزا رتبم ۱۴ شد میتونستم علوم تحقیقات را بزنم ولی قم را زدم به نظرتون قم جزء کدوم دانشگاهها هست ، ضمنا قم ۲۴ نفر میان سر کلاس ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

  • رها می‌گه:

   قم در رشته های حقوق ومعارف وفقه بهترین اساتید را در اختیار دارد نگران نباشید کلا این مصاحبه نباید دانشجویان را نگران کند .دوستان دارند دکتری میخونند یک مقدار فکرکنید یعنی رییس دانشگاه ازاد نمیدونه بعضی از واحدها مشکل استاد دارند مگه ممکنه واحدی بدون اجازه از ریاست در رشته ای دانشجو بگیره

  • آرزو می‌گه:

   سلام من علوم تحقیقات قم ارشدمو خوندم قم از نظر حقوقی بسیارقویه اساتید اکثرا عالین و بسیار سخت گیر معتبره

 27. فیزیک 87 می‌گه:

  بجای این همه تهدید کردن که لغو میکنیم و فلان میکنیم. خب مجبور کنن این همه دکتر مملکت رو هیات علمی کنن که مشکل استادم نداشته باشن. چرا همه مسائل رو یک طرفه نگاه میکنن!!
  یه نامه بنویسین که خب این همه متقاضی هیات علمی داریم زحمت بکشین جذبشون کنین تا نسبت استاد به دانشجو یکسان شه.

 28. جمشید می‌گه:

  رشته ما(عمران-خاک) فقط علوم تحقیقات تهران مجوز پذیرش داره و من هم دارم تهران جنوب می خونم و متاسفانه واقعا استاد تخصصی هم نداریم، یعنی ما میریم علوم تحقیقات؟ ما ۶ نفر تهران جنوب هستیم و حداقل ۲۰ نفر هم شهرستان هستند که مشکل ما رو دارن، اگه قرار باشه همه بریم اونجا، ظرفیت پذیرش ما رو داره؟

  • رها می‌گه:

   تهران جنوب مشکل استاد نداره خیالت راحت باشه

  • یاشار می‌گه:

   تهران جنوب جزو همون دانشگاههایی هست که حتما مجوز میگیره اساتید اونجا جزو تاپ ترین اساتید دانشگاههای سراسری هستن،اصلا نگران نباشید از ترم آینده همه چیز درست میشه،بعد از علوم تحقیقات فقط و فقط تهران جنوب پتانسیل جذب دانشجو دکتری داره،راحت به درست برس به این چیزا فکر نکن بشن بخون ;)

 29. امید می‌گه:

  با سلام خدمت همه دوستان
  به عنوان اخرین پیشنهاد , با توجه به منتفی شدن تکمیل ظرفیت بهمن ماه دکتری تخصصی دانشگاه ازاد و نیز عدم اعلام نتایج نهایی درخواست های جابه جایی و فعال بودن لینک ان تاکنون همگی طی ایمیل های جداگانه به دکتر میرزاده و دکتر علوی فاضل درخواست نماییم که شرط احراز نمره اخرین فرد قبول شده در واحد مقصد را حذف یا حداقل راه حلی بینابینی (مثل احراز ۶۰ یا ۷۰ درصد تراز اخرین فرد و …) را اعمال نمایند. شاید اینگونه فرجی حاصل گردد.
  توکل بر خدا

 30. محمد می‌گه:

  تعداد دانشجویان کلاس دکتر باید حداکثر ۵ نفر باشد که خوشبختانه این مساله مهم به خصوص امسال در دانشگاه های دولتی و پردیس های دولتی رعایت شد. که امیدواریم در دانشگاه آزاد نیز رعایت شود.

 31. هواشناسی می‌گه:

  ممنون از مجلس امیدوارم همینطور مجلس با صلابت به کارش ادامه بده

 32. آسمان می‌گه:

  به خدا من چندین مقاله دارم،سابقه تدریس و مدرک زبان دارم و پذیرفته شده دکتری آزاد امسال هستم ولی می خوام برای آلمان اقدام کنم میگن مدرک قابلیت ترجمه نداره در واقع دانشنامه ای صادر نمیشه که بخواد ترجمه بشه.

  • رها می‌گه:

   کدام مدرک اگر ارشد شما حد نصاب لازم برای دریافت مدرک ارشد را کسب نکرده اید چطور دکتری شرکت کردید وقبول شدید مدرک ارشد شما به مقاله ومدرک زبان ربطی نداره اگر ارشد خواندید وحد نصاب معدل ۱۴ به بالا را کسب کردید مدرک ارشد برای شما صادر میشود و دانشنامه به شما تعلق میگیرد وریز نمرات و دانشنامه شما قابل ترجمه است بنده مدارک خودم را ترجمه کردم و برای دانشگاه خارج از کشور اقدام کردم وهیچ مشکلی نیست اگرحد نصاب دریافت دانشنامه را ندارید یعنی ارشد شما دچار مشکل است و اصلا نمیتونستید دکتری شرکت کنیداگر منظورتون قبولی در ازمون هستش شما بایستی بصورت مکتوب از معاونت سنجش وپذیرش درخواست صدور گواهی قبولی در ازمون را بدید و اون گواهی را ترجمه کنید وارسال کنید

   • احمدی می‌گه:

    رها جان مثل این که خبر نداری بعضی دانشگاه های ازاد مثل بابلسر در ارشد چندین سال پیش دانشجو پذیرفته اند در حالی که مجوز نداشته اند خیلی فارغ التحصیل شده اند ولی هنوز به انها مدرک نداده اند بعضی کارمندند واگر مدرک را ببرند حقوق و مزایا آن ها افزایش می یابد ولی بنده خدا ها هنوز منتظرند. از این نمونه زیاد داریم .ج

  • یه دوست می‌گه:

   دوست عزیز سلام امیدوارم که مشکلتون هرچه زودتر حل بشه اما خودتونم می دونید قطعا طول میده . دانشگاه آزاد توی این چند ساله خیلی به عضو هیات علمی نیاز داره ومیخاد ۲۰ هزار تا عضو هیات علمی بگیره واعلام کرده میخاد از دانشجویای فارغ التحصیل خودش بگیره پس سعی کنید که دانشجوی دکتری هستید خوب درس بخونید تا بتونید عضوهیات علمی بشید اینجوری عقب نمی افتید اگه المان هم درست شد که بهتر موفق باشید

  • سعید می‌گه:

   دوستان عزیز م اصلا معدل ما ۲۰ بشه بعد ۲۰ ماه یک گواهی موقت دادند و اون هم اعلام کردند باطل است در حالیکه دانشنامه ارزش ترجمه داره منم گرفتار مدرکم هستم دانشنامه بیاد میرم خارج از کشور واسه تحصیل

  • رها به آسمان می‌گه:

   سلام از یکی از همسایه ها که کارمند سازمان مرکزی هستش سوال کردم گفتند دانشنامه علوم تحقیقات شهرستانها بنام واحد مادر همان شهرستان صادر میشود واگر واحد مادر اون رشته را نداشته باشد دانشنامه برای یک واحد مادر همجوار صادر میشه که برای ترجمه هم مشکلی نباشه شما به دانشگاه مراجعه کنید ودرخواست صدور دانشنامه را بدید بایستی یک فیش هم پرداخت کنید خود دانشگاه وسازمان مرکزی کارها را انجام میدن ومشکلی نیست موفق باشید

 33. سعید می‌گه:

  دقیقا منم این مشکل رو دارم کسی که رتبه ۳ رقمی داشت قبول شد و کسی که دو رقمی و تک رقمی هم قبول شد مدارک قابلیت ترجمه نداره

 34. آسمان می‌گه:

  لطفا تکلیف مدارک کارشناسی ارشد واحدهای علوم و تحقیقات شهرستانها روشن کنید این مدارک قابلیت ترجمه ندارند چون مورد تایید وزارت علوم نیستند بابا ما ترازمون سال ۹۰ از واحد آزاد همون دانشگاه بالاتر بوده و دانشگاه ما رو انداخت علوم و تحقیقات پول بدیم اینطور حرص بخوریم رفت و آمد به شهر دیگه به خدا ظلمه در حق ما تو رو خدا آقای دکتر میرزاده رسیدگی کنید.

  • ستاره می‌گه:

   با سلام لطفا همین مطلب را برای دکتر میرزاده ایمیل کنید.

  • رها به آسمان می‌گه:

   مدارکتون توسط واحد مادر صادر میشه مثلا علوم تحقیقات شیراز مدارکشون برای واحد شیراز صادر میشه اگرهم مدرکتون قبلا صادر شده والان میخواهید ترجمه کنید به سازمان مرکزی امور فارغ التحصیلان مراجعه کنید

درج نظر