مدرسان شریف بسته مقاله نویسی کتاب مصاحبه دکتری کارگاه مقاله نویسی

کاهش 20 درصدی ظرفیت پذیرش دکتری دانشگاه تربیت مدرس

شورای آموزشی دانشگاه تربیت مدرس تصمیم گرفته است ظرفیت مقطع دکتری دانشگاه را برای سال ۱۳۹۴ ، بیست درصد کاهش دهد.

به گزارش خبرنگار مهر، بر اساس ظرفیت مصوب شورای آموزشی و هیئت رئیسه برای سال ۹۴، به ترتیب ۱۱ درصد  و ۲۰ درصد کاهش ظرفیت در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری و ۱۳ درصد در مجموع هر دو مقطع (در دوره روزانه) نسبت به سال ۹۳ دانشگاه تربیت مدرس کاهش پیدا می کند.

این آمار قطعی نبوده و قرار است دانشکده های دانشگاه تربیت مدرس نظرات خود را در خصوص ظرفیت تحصیلات تکمیلی سال ۱۳۹۴ اعلام کنند.

 
دریافت سریع آخرین اخبار کنکور دکتری در کانال تخصصی آزمون دکتری
 1. تربیت مدرسی گفت:

  اگر قرار بود هر تصمیمی برای کاهش و یا افزایش ظرفیت ها گرفته شود چرا الان که فاصله چندانی تا کنکور نیست اعلام میشود. داوطلب بر اساس بسیاری از مولفه ها رشته خود را انتخاب میکند و یکی از آنها تعداد ظرفیت دانشگاه است. اگر از این تصمیمات اطلاع قبلی داشتم تکلیف خودم را برای کنکور میدانستم نه مثل الان که در عمل انجام شده قرار گرفتیم و دیگر فرصت تغییر رشته نیست. اگر قرار بود ظرفیت کم بشود زودتر اعلام میکردید تا شاید اصلا قید دکتری را زودتر میزدیم نه اینکه الان که چند ماه خوندیم و با این تصمیمیات مواجه میشویم.

 2. یک تربیت مدرسی گفت:

  دانشگاه تربیت مدرس هر سال این موضوع را مطرح میکنه اما از اونجایی که بخشی از مخارج اساتید این دانشگاه از طریق دانشجوهای ارشد و دکترا تامین میشه تا به حال هیچ گروه آموزشی راضی نشده حتی یکی از اساتیدش بدون دانشجو بمونه! باید دید این شورای آموزشی دانشگاه روی چه حساب و منطقی این حرف را زده! تا اونجایی که ما میدونیم دانشگاه تربیت مدرس اساسا برای تربیت دانشجوهای ارشد و دکترا تاسیس شده ( برای کارهای تحقیقاتی و نه صرفا آموزشی) و کاهش ظرفیت غیر معمول در این دانشگاه اگه به منظور افزایش کیفیت کارهای تحقیقاتی است کاری بس شایسته است.
  اصولا و منطقا هر گونه کاهش ظرفیتی باید از سالهای قبل برنامه ریزی میشد و نه ناگهانی. اگر بنا به کاهش ظرفیت دکترا هم داشته باشند اول باید مقطع ارشد را کاهش دهند و نهایتا بعد از سه سال دکترا کاهش یابد.

 3. علی گفت:

  آفرین به تصمیم عقلانی دانشگاه تربیت مدرس

 4. حامد گفت:

  دم دانشگاه تربیت مدرس گرم، هر چی ظرفیت کمتر بشه بهتره،

 5. علی گفت:

  لا اقل ظرفیت های شبانه رو ببرن بالا، من خودم الان ارشدم رو پردیس هستم هیچ علاقه ای ندارم که دوباره بیام پردیس نه به خاطر این که مشکل مالی دارم و یا اینکه استاداش خوب نباشن، به خاطر عنوانی که آخرش روی مدرک می خوره می گم. من حاضرم شهریه شبانه رو اندازه پردیس ببرن بالا ولی آخرش تو مدرک حرفی از پردیس بودن ذکر نشه

 6. بابک گفت:

  دوستان از آشنایان خودم در وزارت علوم گفتند نگران کاهش ظرفیت ها نباشید چون سال آینده هم قراره ظرفیت دانشگاه آزاد افزایش پیدا کنه و هم ظرفیت ظرفیت پردیس دکتری و دلیل افزایش ظرفیت دکتری هم مسائل امنیتی هستش که بیشتر دانشجویان در خارج از کشور به این مسائل دچار میشند و زیاد اینجا نمیتونم در موردش صحبت کنم فقط این رو مطمئن باشید ظرفیت از اینی هم که هست هم در دانشگاه آزادا و هم سراسری پردیس سال بعد افزایش پیدا میکنه و خودتون سال بعد می بینید

 7. آیهان گفت:

  امیدوارم دانشگاههای معتبر دیگه که بهشون امیدواریم کمتر نکنند. فکر کنم 3 نفر آموزش زبان بشه 2 نفر.

 8. سودا گفت:

  دلیل کاهش ظرفیت چیه؟؟

 9. دکترا گفت:

  چرا در آستانه آزمون دکترا اینقد به آدم استرس وارد می کنن؟

 10. دکتری گفت:

  هر چه ظرفیت کمتر ارزش دکتری بیشتر.

 11. اسماعیل گفت:

  باسلام ، متاسفانه آموزش عالی و دانشگاههای دولتی تصمیم قاطع دارند که نه تنها افزایش ظرفیت برای تحصیلات تکمیلی نداشته باشند بلکه دانشگاهی مانند دانشگاه آزاد هم که می خواهد جذب دانشجو کند به هزار بهان جلو راهش را می خواهند ببندند ، پس بگویند تکلیف اینهمه مشتاقان به علم و تحصیلات تکمیلی چیست ؟ بروند کشورهای دیگر و پولشان رادور بریزند و ندانند چه خوانده اند یا… واقعا” تکلیف چیست ؟؟؟؟ مسئولین جواب دهند .

 12. نادره گفت:

  لابد به همین روال همه دانشگاه ها دوره روزانه رو کاهش و سهمیه شبانه وپولی ها رو افزایش می دهند !