مدرسان شریف  بسته مقاله نویسی  کتاب مصاحبه دکتری

کاهش 20 درصدی ظرفیت پذیرش دکتری دانشگاه تربیت مدرس

شورای آموزشی دانشگاه تربیت مدرس تصمیم گرفته است ظرفیت مقطع دکتری دانشگاه را برای سال ۱۳۹۴ ، بیست درصد کاهش دهد.

به گزارش خبرنگار مهر، بر اساس ظرفیت مصوب شورای آموزشی و هیئت رئیسه برای سال ۹۴، به ترتیب ۱۱ درصد  و ۲۰ درصد کاهش ظرفیت در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری و ۱۳ درصد در مجموع هر دو مقطع (در دوره روزانه) نسبت به سال ۹۳ دانشگاه تربیت مدرس کاهش پیدا می کند.

این آمار قطعی نبوده و قرار است دانشکده های دانشگاه تربیت مدرس نظرات خود را در خصوص ظرفیت تحصیلات تکمیلی سال ۱۳۹۴ اعلام کنند.

کانال تلگرام دکتری پی اچ دی تست

18
افزودن دیدگاه جدید

avatar
تربیت مدرسی
تربیت مدرسی

اگر قرار بود هر تصمیمی برای کاهش و یا افزایش ظرفیت ها گرفته شود چرا الان که فاصله چندانی تا کنکور نیست اعلام میشود. داوطلب بر اساس بسیاری از مولفه ها رشته خود را انتخاب میکند و یکی از آنها تعداد ظرفیت دانشگاه است. اگر از این تصمیمات اطلاع قبلی داشتم تکلیف خودم را برای کنکور میدانستم نه مثل الان که در عمل انجام شده قرار گرفتیم و دیگر فرصت تغییر رشته نیست. اگر قرار بود ظرفیت کم بشود زودتر اعلام میکردید تا شاید اصلا قید دکتری را زودتر میزدیم نه اینکه الان که چند ماه خوندیم و با این… ادامه نظر»

یک تربیت مدرسی
یک تربیت مدرسی

دانشگاه تربیت مدرس هر سال این موضوع را مطرح میکنه اما از اونجایی که بخشی از مخارج اساتید این دانشگاه از طریق دانشجوهای ارشد و دکترا تامین میشه تا به حال هیچ گروه آموزشی راضی نشده حتی یکی از اساتیدش بدون دانشجو بمونه! باید دید این شورای آموزشی دانشگاه روی چه حساب و منطقی این حرف را زده! تا اونجایی که ما میدونیم دانشگاه تربیت مدرس اساسا برای تربیت دانشجوهای ارشد و دکترا تاسیس شده ( برای کارهای تحقیقاتی و نه صرفا آموزشی) و کاهش ظرفیت غیر معمول در این دانشگاه اگه به منظور افزایش کیفیت کارهای تحقیقاتی است کاری… ادامه نظر»

علی
علی

آفرین به تصمیم عقلانی دانشگاه تربیت مدرس

حامد
حامد

دم دانشگاه تربیت مدرس گرم، هر چی ظرفیت کمتر بشه بهتره،

علی
علی

لا اقل ظرفیت های شبانه رو ببرن بالا، من خودم الان ارشدم رو پردیس هستم هیچ علاقه ای ندارم که دوباره بیام پردیس نه به خاطر این که مشکل مالی دارم و یا اینکه استاداش خوب نباشن، به خاطر عنوانی که آخرش روی مدرک می خوره می گم. من حاضرم شهریه شبانه رو اندازه پردیس ببرن بالا ولی آخرش تو مدرک حرفی از پردیس بودن ذکر نشه

بابک
بابک

دوستان از آشنایان خودم در وزارت علوم گفتند نگران کاهش ظرفیت ها نباشید چون سال آینده هم قراره ظرفیت دانشگاه آزاد افزایش پیدا کنه و هم ظرفیت ظرفیت پردیس دکتری و دلیل افزایش ظرفیت دکتری هم مسائل امنیتی هستش که بیشتر دانشجویان در خارج از کشور به این مسائل دچار میشند و زیاد اینجا نمیتونم در موردش صحبت کنم فقط این رو مطمئن باشید ظرفیت از اینی هم که هست هم در دانشگاه آزادا و هم سراسری پردیس سال بعد افزایش پیدا میکنه و خودتون سال بعد می بینید

آیهان
آیهان

امیدوارم دانشگاههای معتبر دیگه که بهشون امیدواریم کمتر نکنند. فکر کنم 3 نفر آموزش زبان بشه 2 نفر.

سودا
سودا

دلیل کاهش ظرفیت چیه؟؟

دکترا
دکترا

چرا در آستانه آزمون دکترا اینقد به آدم استرس وارد می کنن؟

دکتری
دکتری

هر چه ظرفیت کمتر ارزش دکتری بیشتر.

اسماعیل
اسماعیل

باسلام ، متاسفانه آموزش عالی و دانشگاههای دولتی تصمیم قاطع دارند که نه تنها افزایش ظرفیت برای تحصیلات تکمیلی نداشته باشند بلکه دانشگاهی مانند دانشگاه آزاد هم که می خواهد جذب دانشجو کند به هزار بهان جلو راهش را می خواهند ببندند ، پس بگویند تکلیف اینهمه مشتاقان به علم و تحصیلات تکمیلی چیست ؟ بروند کشورهای دیگر و پولشان رادور بریزند و ندانند چه خوانده اند یا… واقعا” تکلیف چیست ؟؟؟؟ مسئولین جواب دهند .

صادق
صادق

مشتاقان علم میتونند به کارهای علمی بپردازند. چه ضرورتی به دانشگاه دارند

جواد
جواد

بسیار عالی گفتید.

زهرا سادات
زهرا سادات

دوست عزیز چرا پول دور بریزند؟ میتونند مقاله ISI خوب بنویسند و فاند دریافت کنند.

؟؟؟؟؟؟؟
؟؟؟؟؟؟؟

مشتاقان بشینن درس بخونن قبول بشن نه به امید بالارفتن ظرفیت باشن.میتونن تو زمینه های دیگه تحقیقاتی هم فعالیت کنن همه که نباید دکتر بشن.

مونا
مونا

کاملاً موافقم.

نادره
نادره

لابد به همین روال همه دانشگاه ها دوره روزانه رو کاهش و سهمیه شبانه وپولی ها رو افزایش می دهند !

مهسا
مهسا

دوست خوبم، سهمیه شبانه نمیتونه بیشتر از روزانه باشه!