مدرسان شریف اولین کنفرانس ملی مدیریت و اقتصاد جهانی کنفرانس بین المللی تحقیق و توسعه در علوم انسانی، مدیریت و اقتصاد کنفرانس آینده مهندسی و تکنولوژی ششمین کنفرانس بین المللی پژوهش در مهندسی، علوم و تکنولوژی کنفرانس بین المللی علوم و مهندسی در عصر تکنولوژی ششمین کنفرانس بین المللی مدیریت، اقتصاد و علوم انسانی پنجمین کنفرانس بین المللی پژوهش در علوم و تکنولوژی کنفرانس بین المللی مهندسی و فن آوری اطلاعات کتابخانه فرهنگ

امکان اعتراض به کلید آزمون دکتری ۹۴ تا روز پنجم فروردین

داوطلبان آزمون دکتری ۹۴ می توانند اعتراض خود را درمورد کلید ازطریق سیستم پاسخگویی الکترونیکی سنجش مطرح کنند.

به گزارش پی اچ دی تست، با توجه به اینکه سازمان سنجش سوالات آزمون هر یک از کد رشته های امتحانی آزمون دکتری تخصصی (Ph.D) نیمه متمرکز سال ۱۳۹۴ منتشر کرده است کلید آزمون نیز بر روی سایت قرار گرفته است و داوطلبان می­ توانند هرگونه مطلبی در خصوص سوالات و کلید آزمون دارند، از روز سه شنبه ۲۶ اسفند تا چهارشنبه ۵ فرودین به سازمان سنجش ارسال کنند.

در متن اعلامی سازمان سنجش در این خصوص آمده است:

کلید اولیه سوالات غیر قابل استناد است و  پس از دریافت نظرات داوطلبان و صاحب نظران کلید نهایی سوالات تهیه و بر اساس آن کارنامه داوطلبان استخراج خواهد شد. در صورت تمایل می توانید حداکثر تا تاریخ ۹۴/۰۱/۰۵ با مراجعه به سایت سازمان سنجش و از طریق  سیستم ارسال و درخواست نسبت به تکمیل فرمی که برای دریافت این نظرات آماده گردیده است اقدام نمایید. لازم به ذکر است نظرات داوطلبان فقط از طریق اینترنت دریافت خواهد شد و به موارد ارسالی از طریق دیگر رسیدگی نخواهد شد.

گفتنی است بنابر اعلام قبلی مسئولین سازمان سنجش، نتایج اولیه آزمون دکتری سراسری در فروردین ماه ۹۴ منتشر می شود.

عضویت در کانال تخصصی آزمون دکتری

نظرات (۳۵۶)

 1. نامدار می‌گه:

  سوال صد رشته مددکاری دو تا جواب مشابه داره

 2. معترض می‌گه:

  سوال ۱۰۲ استعداد فنی دفترچه A دو تا جواب صحیح می شه براش گفت: هم ۱ و هم ۴٫ سایتهایی که زودتر هم حل رو زده بودند گزینه ی ۴ را زده بودند اما سنجش ۱ رو زده!!!
  نمی دونم این سوالات درک مطلب (که تازه امسال بهتر بود نسبت به قبل) کی تموم می شه.

 3. ژئوفیزیک-زلزله شناسی می‌گه:

  سلام.
  بچه های ژئوفیزیک، چند تا از سوالات غلط حذف شد؟!!

 4. عمران می‌گه:

  سلام. من رشته ام عمران آب .با تخصصی ۲۸ زبان ۶ استعداد ۲۷ رتبه ام حدودا چند میشه؟ جوابها کی میاد؟

 5. برق-کنترل می‌گه:

  جوابا کی میاد کسی خبر داره

 6. مریم شیمی فیزیک می‌گه:

  سلام دوستان.لطفا بگید با تخصصی۷.۷۷و استعداد۱۰و معدل موثر ۱۴.۶۷ رتبه جند میشم؟و ایا با سهمیه همسر جانباز در رشته شیمی فیزیک مجاز میشم؟تو رو خدا جواب بدین دارم از استرس میمیرم. با تشکر

 7. PHD می‌گه:

  با سلام خدمت ( جناب دکتر پیام )

  لطفا” اگه ممکنه درصدهای ذیل رو با مشابه پارسال مقایسه کنین و رتبه تقریبی رو اطلاع بدین می دونم همچین خوب نیست ولی استرس بیهوده دارم . آیا امیدی به شبانه یا حتی پردیس می تونم داشته باشم؟ ( برق قدرت )

  تخصصی : ۱۷٫۷۷
  استعداد : ۱۷٫۷۷
  زبان : ۲

  لطفا” پاسخ دهید.

  سپاسگزارم

 8. پونه(صنایع غذایی -میکروبیولوژی ) می‌گه:

  سلام. به نظر شما با درصدهای تخصصی ۵۰ زبان ۲۸و استعداد ۳۴ چه رتبه ای بدست می یارم ؟با تشکر.

 9. دکترای آینده می‌گه:

  تقدیم به همه دوستان عزیز : هرچه تو خواهی نه آن می شود / هرچه خدا خواست همان می شود ….. ایشالا کسانی که استحقاقش رو دارن امسال دکترا قبول بشن … آمین یا رب العالمین

 10. PHD می‌گه:

  با سلام خدمت دوستان و مدیریت سایت

  آیا با درصدهای ذیل امیدی به شبانه یا حتی پردیس می شه داشت ؟ ( برق قدرت )

  تخصصی : ۱۷٫۷۷
  استعداد : ۱۷٫۷۷
  زبان : ۲

  لطفا” پاسخ دهید.

  متشکرم

 11. مریم شیمی فیزیک می‌گه:

  سلام. با تخصصی ۷/۷۷و استعداد۱۰ و سهمیه همسر جانباز در رشته شیمی فیزیک به نظرتون مجاز میشم؟

 12. سعید می‌گه:

  با سلام بنده امسال در رشته روانشناسی تربیتی امتحان دادم. در ازمون امسال در رشته روانشناسی تربیتی در درس نظریه های اموزش و یادگیری سوال ۵۳ مجددا در سوال شماره ۷۹ تکرار شده بود میشه راهنمایی ام کنید تکلیف این سوال تکراری چی میشه؟ایا سوال تکراری را حذف میکنند یا نمره اش را به همه میدن؟

  • mekanic می‌گه:

   قانونا سوال دومی باید حذف بشه ولی اگه اینان ممکنه بگن برا همه بوده( و کسایی که صحیح زدند دوبارسود میبرند و کسایی که نزدند یا غلط زدن دو بارضرر..

  • سعید می‌گه:

   سلام. ببخشید شما تا با چنین سوالات تکراری مواجه شده اید در آزمونی؟پس به احتمال زیاد سوال دوم را حذف میکنند؟

   • mekanic می‌گه:

    نه مواجه نشدم..ولی الان که اصولی مسئله رو بررسی کردم دیدم که این سوال باید حذف بشه..چون ممکنه تعدادی بار اول سوال را صحیح و بار دوم غلط زده باشند و تعدادی برعکس.و یا حالتهای دیگر(چون ممکنه بین در گزینه شک داشته باشند و یکبار گزینه اول و در بار بعدی گزینه دیگری را اعلام کنند).و در نتیجه سنجش نمیتونه اولی یا دومی رو حذف کنه ..پس یا اینکه کلا هیچ کدام را حذف نمیکنه و یا اینکه هر دو تا را حذف میکند..که دومین مورد عادلانه تر است..

 13. حسن می‌گه:

  دوستان واقعا کلید عوض میشه یعنی قبلا همچین اتفاقی افتاده

 14. حسن می‌گه:

  سلام سوال ۱۲ فیزیک دو تا جواب داره کلید نهایی را کی اعلام میکنن

 15. شیمی فیزیک می‌گه:

  سلام بچه های شیمی فیزیک این طرفها هستید؟

 16. حسینی می‌گه:

  اشکالات کلیداولیه دکترای مجموعه کلام به شماره کد(۲۱۴۳)
  سوال ۳ درکلیداولیه گزینه ۳ پاسخ داده شده است. اما گزینه ۴ صحیح است.
  سوال ۶ در کلید اولیه گزینه ۳ پاسخ داده شده است. اما گزینه ۱ صحیح است.
  سوال ۳۵ طراحی سوال ایراد دارد. یا یاید گفته شود این عبارت پاسخ کدام شبهه است یا باید گفته شود این عبارت توضیح کدام مطلب است.
  سوال ۴۶ در کلید اولیه گزینه ۲ پاسخ داده شده است. اما گزینه ۳ پاسخ صحیح است. نظر غرالی اثبات معاد جسمانی است نه انکار آن . واین جمله رادر فرق بین حشر وتناسخ گفته است به کتاب شواهد الربوبیه ملاصدرا مراجعه شود.

 17. سلام مدیریت آموزشی این همه غلط تو کلید سوال پس باید انتخاب دانشجو فقط رزومه و مقطع ارشدش باشه

 18. ماریا می‌گه:

  بابا کدام شیمی آلی وجود داره که در مورد سوال ۲۸ که کلید گفته ۱ اما گزینه ۳ درسته چون باید برای کلروفرم خیلی کوچکتر باشد!تو رو خدا یکی اینم اعتراض بزنه!؟!

 19. امیر. علوم سیاسی می‌گه:

  علوم سیاسی ها کسی هست؟ چطور زدید درصدها رو؟

 20. احمد می‌گه:

  تخصصی ۲۰ وزبان۸ استعداد سفید
  مجاز میشم

 21. شیمی تجزیه می‌گه:

  سلام بامعدل ۱۷/۱۴ و تخصصی ۲۵، استعداد ۱۳،زبان سفید حدودا رتبم چند میشه؟

 22. حسن -ژئومورفولوژی جغرافیای طبیعی به پیام می‌گه:

  با میانگین ۲۰ امسال در شرایط سخت نسبت به پارسال چه رتبه ای میارم

 23. حمید می‌گه:

  دوستان عزیز،وقتی میگیم وقت عمومی کم بود،منظور این نیست که مثلا از ۹۰ دقیقه شده ۲۰ دقیقه،منظور اینه که زمان عمومی ها نسبت به سختی سوالات کم بوده…یعنی به صورت نسبی،امسال کمی سخت تر از پارسال بود…

 24. لیلا می‌گه:

  سلام.در رشته ی شیمی تجزیهبامعدل ۱۷٫۴۳٫
  تخصصی ۳۷٫۷%
  استداد وزبان هم سفید.رتبم حدوداچند میشه؟

 25. مهسا می‌گه:

  دوستان عزیز، پارسال زمان دروس عمومی ۹۰ دقیقه بود، امسال هم همون ۹۰ دقیقه بوده! بنابراین هیچ تغییری در زمان بخش عمومی نداشتیم (نه کاهش و نه افزایش!) و متوسط درصد هم به خاطر زمان، کاهش یا افزایش نخواهد داشت، مگر این که سطح سؤالات، متوسط درصد رو تغییر بده!

 26. فقط پیام می‌گه:

  سلام من اخرش نتونستم اعتراض بزنم چون هرچی شماره داوطلبی رو کردم پیام میزد همچین مشخصاتی موجود نیست این اعتراض به کلید سوالات خیلی میتونست روی رتبم تاثیر بذاره الان بایدچکار کنم

 27. آموزش عالی می‌گه:

  با سلام
  دوستانی که رشته آموزش عالی شرکت کردند، کلید سوالات ۱۶ و ۱۹ غلط میباشد.
  سوال ۱۶ گزینه ۲ صحیح است
  سوال ۱۹ گزینه ۳ صحیح است
  من نتوانستم اعتراضم را ثبت کنم
  امروز هم که داخل سایت رفتم، مهلت اعتراض متاسفانه تمام شده بود.
  دوستان آموزش عالی موفق به ثبت درخواست شدید؟

 28. به پیام می‌گه:

  ولی امسال زمان دروس عمومی بیشتر از پارسال بود.شمامیگین کاهش داشته

 29. عربى طبائى می‌گه:

  دکترین عربى کلید تخصصى سؤال ٣٨و۶٠غلطه

 30. مورد توجه کلیه بچه های روان شناسی می‌گه:

  بچه های عزیز روان شناسی لطفا این کامنت را بخوانید و به منابع ذکر شده در آن مراجعه کنید و سپس اعتراض خود را در سایت سازمان ثبت نمایید (دفترچه ۱۳۲ A).
  سوال ۸۹ آسیب شناسی روانی: گزینه ۴ صحیح است. آیا فراموشی از ویژگی های اصلی اختلالات جسمانی شکل (از جمله تبدیل، درد و …) است؟ در ملاکهای تشخیصی هیچکدام از این اختلالات جسمانی شکل فراموشی وجود ندارد. گزینه ۴ صحیح است زیرا از ویژگی ها مهم اختلالات اضطرابی (از جمله آگوروفوبی، هراس اختصاصی و جمعیت هراسی) و PTSD و استرس حاد، اجتناب از موقعیتهای تنیدگی زا جز ملاکهای تشخیصی اصلی می باشد. منبع جلد یک کتاب آسیب شناسی روانی تالیف هالجین ترجمه یحیی سید محمدی صفحه ۳۲۹ تا ۳۴۴٫
  سوال ۴۹ روش تحقیق: گزینه ۳ و ۴ صحیح است. در کتاب مبانی نظری دلاور ص ۱۳۲ گفته “زمانی که گروههای انتخاب شده باید به زیرگروههای دیگر تقسیم شوند، نمونه با اندازه بزرگ ضروری به نظر می رسد” و در نمونه گیری طبقه ای افراد به زیرگروه تقسیم میشوند بنابراین گزینه ۴ هم می تواند پاسخ صحیح باشد.
  سوال ۴۷ آمار: گزینه ۱ صحیح است. با توجه به فرمول اندازه اثر که در صفحه ۲۹۲ کتاب مبانی نظری و عملی پژوهش در علوم انسانی و اجتماعی علی دلاور آمده است: اندازه اثر مساوی است با سطح معناداری آزمون تقسیم بر شاخصی از حجم نمونه. پس گزینه ۲ و ۳ نمی تواند جواب صحیح باشد. از طرفی در صفحه ۳۱۸ کتاب روشهای تحقیق کمی و کیفی در علوم تربیتی و روان شناسی تألیف مردیت گال، والتر بورگ و جویس گال ترجمه احمدرضا نصر و همکاران آمده است که: اندازه اثر چهارمین عامل تعیین کننده توان آماری است که برآوری از بزرگی تفاوت، رابطه یا تأثیر در جامعه مورد مطالعه می باشد”. از طرفی هرچه اندازه اثر بیشتر باشد، توان آماری نیز بیشتر می شود.
  سوال ۷۰ رشد: گزینه ۱ صحیح است. با توجه به تعریف ماکروسیستم به نظر نمی رسد این گزینه صحیح باشد. در صفحه ۴۳ کتاب رشد لورا برگ جلد یک در تعریف ماکرو سیستم آمده است که ماکرو سیستم موقعیت بخصوصی نیست بلکه از قوانین، ارزشها، سنتها و امکانات یک فرهنگ خاص تشکیل می شود”. این تعریف با زندگی فرد در هسته ای و گسترده مطابقت ندارد. در همین منبع آمده است که مزوسیستم به ارتباط بین ریزسیستمهایی اشاره دارد که رشد را تقویت می کند. در اینجا خانواده هسته ای یک ریزسیستم و خانواده گسترده نیز ریزسیستم دیگری است که ارتباط بین آنها رشد را تقویت می کند.
  سوال ۱۰ آمار: گزینه ۳ صحیح است. در صفحه ۴۱۶ کتاب آمار و روش تحقیق مدرسان شریف تألیف حسن ابادی، امیری و دهکردی در بحث از کواریانس گفته شده است که” اساس تدوین ضریب همبستگی شاخص آماری به نام کواریانس است. کواریانس شاخص بسیار مناسبی برای نشان دادن میزان ارتباط است”. پس با توجه به این مطلب کاملا واضح است که وقتی زیربنای همبستگی، تحلیل کواریانس است پس زیربنای سایر روشهای اماری نیز تحلیل کواریانس است زیرا همه روشهای آماری به نحوی میزان رابطه (همبستگی) را نشان می دهند.
  سوال ۶۷ رشد: گزینه ۴ صحیح است. در صفحه ۳۹۳ کتاب روان شناسی رشد لورابرگ جلد دو آمده است “علاوه بر سن و تجربه زندگی، روبه رو شدن با ناملایمات زندگی و غلبه بر آنها به خردمندی در اواخر عمر کمک می کند. همچنین آمده است که راهبردهای مؤثر برای به کاربردن این آگاهی در تصمیم گیریهای زندگی، حل و فصل کردن تعارض ها، و توصیه دادن میز از عناصر خردمندی می باشد”. که این مطلب به گزینه ۴ نزدیکتر است

  • عسل می‌گه:

   با این موارد موافقم
   اما
   سوال ۴۹ روش تحقیق در مورد روش نمونه گیری خوشه ای مناسبتر است زیرا اگرچه در نمونه گیری طبقه ای نمونه دارای زیر مجموعه های است که تشکیل دهنده جامعه است به همین دلیل نمونه معرف جامعه است اما در نمونه گیری خوشه ای چون اریب دار است برای اینکه بتوان از میزان خطا کاسته شود باید نمونه بزرگتری انتخاب نمود این مطلب رو میتونین در کتاب روش تحقیق دلاور پیدا کنید

 31. علی می‌گه:

  توضیحات اضافه تر اینکه در سوال ۵ درس کنترل خطی تعداد صفرها و قطب ها با همدیگه برابر هستش درنتیجه اصلا مجانبی در بی نهایت نداره مکان ریشه ها!!!!طبق اصول مکان ریشه ها صفر و قطبی نیز در بی نهایت وجود نداره که مکان ریشه ها از آن شروع شود!!!! مکان از قطب شروع شده و به صفر ختم میشود!!! حال چون تعداد صفرها و قطبها برابر است پس مکان از قطب شروع شده و به صفر ختم میشود!!!

 32. علی می‌گه:

  سلام لطفا سوال ۵ درس کنترل خطی مهندسی برق-کنترل رو دقت کنید: در کلید اولیه گزینه ۴ رو اعلام کرده در حالیکه این گزینه با فرض اینکه k بزرگتر از صفر باشه اصلا محور حقیقی با توجه به آرایش صفر و قطب جز مکان ریشه نیست!!!!! و تنها گزینه قایل استناد میتونه گزینه ۱ باشه!!! گزینه ۲ و ۳ هم که مشخص هستند نیستند!!!!من یادم هستش شرط زاویه رو حساب کردم سر جلسه باز گزینه ۱ درست بود

 33. shima می‌گه:

  سوال ۲۸ رشته آلودگی محیط زیست گزینه یک درست است اما نمی دانم چرا گزینه دو را زدند

 34. هلیا .ادبیات فارسی می‌گه:

  سلام. دوستان من نمی تونم در سایت سنجش جایی رو که برای اعتراض به جواب سوالاست رو پیدا کنم. لطفا راهنمایی بفرمایید. خواهش میکنم خیلی ضروریه

 35. علی می‌گه:

  والا من دانشگاه عباسپور تهران معدل ۱۵٫۶۷ و مقاله و رزومه پژوهشی و تدریس دانشگاه و چند چیز مثبت دیگه هم دارم و حقیقتش گفتم تفریحی بخونم ببینم چی میشه

 36. علی می‌گه:

  سلام در جواب به شما دوست عزیز من اصلا کاری به سوالات بحث دار نداشتم و بدون در نظر گرفتن اونها درصد اعلام کردم

 37. عسل می‌گه:

  سلام دوستان
  یه سوال داشتم اونم اینکه کلیدا و سوالات چطوری تحصیح میشه
  آیا اساتیدی هستن که روش نظر بدن یا خیر؟ چون برخی از سوالات دو گزینه ای بین درست و درستر بودن به همین دلیل اختلاف نظر بین گزینه ها بین شرکت کنندها وجود داره.

 38. علی می‌گه:

  سلام من تخصصی ۳۰ و زبان بالای ۵۰ و استعداد ۰ بنظر شما در گرایش مهندسی برق کنترل چه رتبه ای میارم؟

 39. علیرضا سمندر می‌گه:

  دکتری زراعت کد ۲۴۳۲
  سوال۴گزینه ۲ صحیح است.
  سوال۵گزینه ۱ صحیح است.
  سوال۹گزینه ۴ صحیح است.
  سوال۱۱گزینه ۱ صحیح است.
  سوال۲۵گزینه ۲ صحیح است.
  سوال۳۱گزینه ۱ صحیح است.
  سوال۳۲گزینه ۴ صحیح است.
  سوال۳۷گزینه ۱ صحیح است.
  سوال۴۳گزینه ۳ صحیح است.
  سوال۴۵گزینه ۱ صحیح است.

  • سیاوش می‌گه:

   سلام دوست عزیز:
   آنزیم مسئول بازتولید ریبولوز ۱ و ۵ بی فسفات، ریبولوز ۵ فسفات کیناز هست و مسئول بازسازی فسفوانول پیروات، پیروات ارتوفسفات دی کیناز. هر آنزیم که سنتتاز بود که مسئول ساختن نیست. پس سوال ۴ مشکلی ندارد. گزینه ۱ که در کلید هم ۱ هست درسته.

   سوال ۹ هم مشکلی نداره. همان گزینه ۳ که کلید هم اشاره کرده درسته یعنی ساقه کوتاه و قوی، برگهای کوچک، کم و افراشته.

   سوال ۱۱ هم مشکلی نداره. همان گزینه ۴ یعنی رابطه معکوس بین سرعت پر شدن و مدت پر شدن دانه وجود دارد.

   سوال ۳۱: باز همان گزینه ۲ که کلید هم اشاره کرده درسته . اگر گلها عقیم باشه که بذر نمیده یونجه.

   ۳۲ : نظر شما درسته. من هم نظرم بر درست بودن گزینه ۴ هست.

   ۴۳ و ۴۵٫ من هم موافقم با نظر شما

 40. mina می‌گه:

  سلام دوستان.میدونین سایت سنجش مشکل پیدا کرده یا مهلت اعتراض تموم شده؟هرچی میزنم که وارد شم نمیره.روزای قیلم میرفتم برای ثبت نام تایید نمیکرد

  • مشکل در اعتراض به کلید دکترا می‌گه:

   برای منم وارد نمیشه. میزنه داوطلبی با شماره داوطلبی شما پیدا نشد…

   • mekanik می‌گه:

    یا اینکه در اطلاعات فایل کاربریتون کدملی یا نام یا ..رو اشتباه اعمال کردید یا اینکه میگن اگه داوطلبیتون ۶ رقمیه باید یک صفر به اولش اضافه کنید..ولی اولین مورد رو بیشتر چک کنید .چون میخوان فقط کسایی که تو ازمون شرکت کردند امکان اعتراض داشته باشند چون در کمتر از ۲۰ روز باید کلید اصلاح بشه و رتبه ها طبق کلید اصلاح شده بدست امده و کارنامه…

 41. علی 1366 می‌گه:

  سلام آقا پیام بنده یه سوال دارم ممنون میشم جواب بدید
  به نظرتون با تخصصی ۳۳٫۳ زبان ۴۷٫۷ و استعداد ۲۵ رتبه بنده در گرایشی که روزانه تا رتبه ۵۵ مجاز هست چند میشه ؟ معدل کارشناسیم ۱۵٫۸۵ و ارشدم ۱۸٫۶۱ هست
  من پارسال با تخصصی ۳۸ زبان ۲۴ و استعداد ۱۰ رتبه ام ۷۹ شد . یکی از دوستانم با تخصصی ۴۱٫۲ زبان ۱۸ و استعداد ۳۰ رتبشون ۴۲ شد و الان روزانه تهران میخونن. ممنون میشم شما یا دوستانپاسخ بدبد . باتشکر

 42. اثبات نادرستی سوالات 3 و 7 و 9 و 11 کنترل خطی 94 می‌گه:

  بعضی از اشتباهاتی که تا بحال در آزمون دکترای کنترل فرصت کردم بنویسم رو در یک فایل قرار دادم تا دوستان راحتتر بتونند اعتراض بزنند
  http://phdtest.ir/wp-content/uploads/2015/03/Bargh94-phdtest.ir_.pdf
  این فایل حاوی اثبات نادرستی سوالات ۳ و ۷ و ۹ و ۱۱ کنترل هست

  • محمد-اعتراض به کلید می‌گه:

   انشاء الله موفق باشید

   احسنت

   بنده به سوال اولی اعتراض کرده ام

   و اطلاعی از مواردی که فرمودید نداشته ام
   ولی استفاده کردم

   یا علی

 43. دکترای مدیریت آموزشی می‌گه:

  سوال ۱۰ گزینه ۱ می باشد.
  سوال ۵ گزینه ۳ صحیح است.
  سوال ۱۱ گزینه ۴ صحیح است.
  سوال ۱۴ گزینه ۴ صحیح است.
  سوال ۱۶ گزینه ۲ صحیح است.
  سوال ۱۸ گزینه ۴ صحیح است.
  سوال ۲۲ گزینه ۲ صحیح است.
  سوال ۲۶ گزینه ۴ صحیح است.
  سوال ۲۷ گزینه ۲ صحیح است.
  سوال ۲۹ گزینه ۲ صحیح است.
  سوال ۳۰ گزینه ۳ صحیح است.
  سوال ۳۳ گزینه ۱ و ۳ صحیح است.
  سوال ۵۲ گزینه ۲ صحیح است.
  سوال ۵۵ گزینه ۲ صحیح است.
  سوال ۵۶ گزینه ۴ صحیح است.
  سوال ۵۷ گزینه ۱ و ۲ صحیح است.
  سوال ۵۸ گزینه یک صحیح است.
  سوال ۵۹ گزینه۲ صحیح است.
  سوال ۶۰ گزینه ۱ و ۳ صحیح است.
  سوال ۷۲ گزینه ۳ صحیح است.
  سوال ۷۴ گزینه ۱ صحیح است.
  سوال ۷۵ گزینه ۲ صحیح است.
  سوال ۷۸ گزینه ۲ صحیح است.
  سوال۷۹ گزینه ۱ صحیح است.
  سوال۸۴ گزینه ۱ صحیح است.
  سوال ۸۶ گزینه ۱ صحیح است.
  سوال ۸۷ گزینه ۴ صحیح است.
  سوال ۸۸ گزینه ۱ صحیح است.
  سوال ۹۰ گزینه ۴ صحیح است.

درج نظر