مدرسان شریف اولین کنفرانس ملی مدیریت و اقتصاد جهانی کنفرانس بین المللی تحقیق و توسعه در علوم انسانی، مدیریت و اقتصاد کنفرانس آینده مهندسی و تکنولوژی ششمین کنفرانس بین المللی پژوهش در مهندسی، علوم و تکنولوژی کنفرانس بین المللی علوم و مهندسی در عصر تکنولوژی ششمین کنفرانس بین المللی مدیریت، اقتصاد و علوم انسانی پنجمین کنفرانس بین المللی پژوهش در علوم و تکنولوژی کنفرانس بین المللی مهندسی و فن آوری اطلاعات کتابخانه فرهنگ عضویت در کانال تخصصی آزمون دکتری

نظرات (۵۵)

 1. هدیه می‌گه:

  کلید پاسخ های دکترای ۹۵ ازاد رو چه موقع می ذادن؟؟؟رشته ادبیات فارسی؟؟

 2. لیلا می‌گه:

  سلا.دوستان لطفا منو راهنمایی کنید…..به نظر شما برای آمار چه کتابی بخونم؟؟؟

 3. ستاره می‌گه:

  دوستان واسه درس نظریه های مشاوره و نظریه های شخصیت چه کتابهایی باید بخونیم لطفا راهنماییم کنید.

 4. قبولی95 می‌گه:

  دوستانی که جواب سوالات ر پیدا کردین از چه کتابایی سوال اومده بود؟

 5. قبولی95 می‌گه:

  سلام بچه منابع امسال چی بودن؟
  لطفا به منم بگین.
  ممنون

 6. مشاوره می‌گه:

  بهترین انتخاب رشته به نظرتون دارای چه شرایطی باید باشه؟
  تا بعدا پشیمون نشیم؟

  • میترا مشاور می‌گه:

   ده نکته مهم در انتخاب رشته دکتری سراسری

   رعایت برخی نکات درزمان انتخاب رشته دکتری ضروری است که درمطلب حاضرخدمت کاربران گرانقدرپی اچ دی تست تقدیم میشود:

   ۱- روی رتبه آزمون کتبی زیاد حساب نکنید. این توصیه به ویژه برای داوطلبانی است که رتبه هایی عالی کسب کرده اند. با داشتن رتبه یک رقمی قبولی شما در دانشگاهی مانند شریف یا تهران تضمین نمی شود. پس سعی کنید فارغ از رتبه خود دست به انتخاب بزنید.

   ۲- قدر دانشگاه محل تحصیل خود را بدانید. همواره دانشگاهی که دوره کارشناسی یا کارشناسی ارشد خود را در آنها گذرانیده اید در نظر داشته باشید. آشنا بودن با اساتید قطعا تأثیر مثبتی در ارزیابی درست شما دارد. سعی کنید برای این دانشگاه ها اولویت بالایی قایل شوید.

   ۳- اصل را بر گرایش خود قرار دهید. حتی در رشته هایی مانند مدیریت، علوم اجتماعی، علوم سیاسی و فیزیک که داوطلبان می توانند از بین گرایش های مختلف دست به انتخاب بزنند بهتر است گرایش مرتبط با دوره های قبلی خود را در اولویت قرار دهید. در جلسه مصاحبه اساتید برداشت خوبی از داوطلبانی که می خواهند تغییر رشته یا گرایش بدهند ندارند مگر اینکه دلایل منطقی و پشتوانه علمی لازم وجود داشته باشد.

   ۴- از تاثیر نمره آزمون کتبی غافل نشوید. گرچه تاثیر نمره آزمون ۳۰ درصد است اما یادتان باشید ۳۰ درصد هم ۳۰ درصد است! وقتی به عنوان آخرین رتبه آزمون کتبی به یک کدرشته معرفی شوید یعنی باید از ۳۰ درصد آزمون کتبی چشم پوشی کنید و با ۷۰ درصد نمره قبولی خود را نهایی نمایید. در چنین حالتی قطعا راه سخت تری در پیش دارید. پیشنهاد می کنیم کدرشته هایی پایین تر از رتبه خود را نیز انتخاب کنید تا نمره آزمون کتبی به یاری شما برخیزد!

   ۷- اگر سهمیه مربی دارید قدر انتخاب های پژوهش محور دانشگاه ها را بدانید. معمولا سهمیه های آزاد اینگونه انتخاب ها را در اولویت قرار نمی دهند . با توجه به اینکه هزینه تحصیل شما از سوی موسسه شما پرداخت میشود قدر این عرصه بی رقیب را بدانید. از انتخاب کدهای پژوهشکده ها خودداری کنید. آنها معمولا به دنبال نیروی تمام وقت هستند.

   ۸- اصلاحیات دفترچه را بخوانید. معمولا با گذشت چند روز از انتشار دفترچه و شروع انتخاب رشته، کد رشته های اعلام شده دچار تغییر می شوند. برخی کدرشته ها اضافه می شوند، برخی حذف می شوند و ظرفیت برخی از آنها تغییر می کند. اگر عضو خبرنامه سایت هستید در اولین فرصت شما را از انتشار اصلاحیه ها مطلع خواهیم کرد. اصلاحیه های دفترچه انتخاب رشته را مثل خود دفترچه با دقت مطالعه نمایید و در صورت لزوم انتخاب رشته خود را ویرایش کنید.

   ۹- به چند برابر ظرفیت ها دقت کنید. در بحث معرفی به مصاحبه دو نوع چند برابر ظرفیت وجود دارد که توجه به آنها در انتخاب رشته بسیار مهم است. یکی چند برابر ظرفیت کل و دیگری چند برابر ظرفیت هر کد رشته.

   چند برابر ظرفیت کل: با توجه به اعلام سازمان سنجش در سال جاری و سوابق سالهای گذشته حدود دو و نیم برابر ظرفیت کل به مصاحبه دعوت می شوند. این عدد برای تمامی پذیرش ها یکسان نیست. به طور معمول برای ظرفیت های روزانه حدود یک و نیم برابر ، ظرفیت های شبانه دو برابر و برای سایر ظرفیت ها حدود سه برابر به مصاحبه دعوت می شوند. نکته امیدبخش این است که با توجه به غایبین مصاحبه ، تقریبا از هر دو نفر که در جلسه های مصاحبه حاضر می شوند یک نفر پذیرش نهایی خواهد شد.

   چند برابر هر کد رشته: به طور معمول پنج تا شش برابر ظرفیت هر کد رشته به مصاحبه آن کدرشته دعوت می شوند. به طور مثال برای کدرشته مدیریت بازرگانی دانشگاه شهید بهشتی با ظرفیت ۵ نفر حدود ۲۵ تا ۳۰ نفر به مصاحبه دعوت می شوند. البته سال گذشته دانشگاه هایی نظیر تربیت مدرس و تهران این رقم را به هفت تا هشت برابر هر کد رشته نیز رساندند تا در انتخاب دانشجویان آزادی عمل بیشتری داشته باشند.

   ۱۰- از همین حالا خود را در جلسه مصاحبه ببینید. متاسفانه رسم بدی که در جلسات مصاحبه وجود دارد این است که اساتید مصاحبه کننده در خصوص انتخاب های دیگر داوطلبان سوال می کنند و گاهی از او میخواهند در مورد انتخاب های دیگر خود توضیح دهد. اگر انتخاب های دیگرتان از همان گرایش نباشد باید به گونه ای مصاحبه گران را توجیه کنید که گمان نکنند هدف خاصی از تحصیل ندارید! در مجموع از همان زمان انتخاب رشته روی دلایل منطقی انتخاب های خود هم فکر کنید.

   کاربران عزیز می توانند سوالات خود از مشاوران سایت را در صفحه اختصاصی رشته خود مطرح نمایند تا در اولین فرصت ممکن به آنها پاسخ داده شود.

  • میترا مشاور می‌گه:

   انتخاب رشته دکتری، متفاوت و کمی پیچیده تر از انتخاب رشته کارشناسی و کارشناسی ارشد است و نیاز به آگاهی و دقت بیشتری دارد. برای انتخاب رشته هوشمندانه باید چند نکته رو در نظر بگیرید:
   ۱- احتمال دعوت به مصاحبه
   از نظر احتمال دعوت به مصاحبه، میتونید انتخابهای خودتون رو به سه گروه تقسیم کنید:
   گروه اول: رشته-محلهایی که به هیچ وجه امکان نداره اونجا دعوت به مصاحبه بشید
   گروه دوم: رشته-محلهایی که احتمال پایین برای دعوت به آنجا دارید
   گروه سوم: رشته-محلهایی که احتمال بالا یا قطعی برای دعوت شدن دارید
   این ۳ گروه برای هر کسی به نسبت رتبه اش متفاوت است. مثلا برای رتبه ۱ ، همه دانشگاهها در گروه سوم قرار میگیرن. و یا مثلا کسی که در رشته ای با ظرفیت متوسط یا بالا جزو آخرین نفرات مجاز روزانه است، همه روزانه های دانشگاههای رده ۱ تهران در گروه اول قرار میگیرن.
   شما برای تشخیص این ۳ گروه برای خودتان، باید این موارد را در نظر بگیرید:
   - رتبه خودتان
   - ظرفیت پذیرش کل و ظرفیت پذیرش هر رشته-محل
   - ضریب دعوت به هر رشته-محل (که سال ۹۲ در اکثر رشته های روزانه ۵ برابر ظرفیت هر رشته-محل بود و سال ۹۳ حدود ۷ برابر بود)
   - ترتیب تقریبی رشته-محلها از لحاظ اعتبار و پر طرفدار بودن بین بقیه داوطلبان (ترتیب پر شدن دانشگاهها).
   بررسی اینکه در سالهای قبل (۹۲ و ۹۳) داوطلبان رشته شما با چه رتبه هایی به چه دانشگاههای دعوت شدن هم میتونه در این زمینه به شما کمک کنه.
   رشته محلهای گروه اول رو اگر درست تشخیص بدید دیگه تکلیفتون باهاشون مشخصه و باید کنار گذاشته بشن.
   انتخاب شما باید از بین گروه دوم و سوم باشه. به هیچ وجه گروه دوم رو حذف نکنید تا بعدا پشیمون نشید. با توجه به تاثیر بسیار زیاد امتیاز مصاحبه، شما اگر دعوت به مصاحبه بشید حتی اگر آخرین نفر دعوت شده هم باشید، در شرایط یکسان شانس قبولیتون نسب به نفرات اولیه دعوت شده تفاوت زیادی ندارد (پست قبلی را بخوانید).
   مطالبی که تا اینجا گفته شد مربوط به شرایط عینی بود یعنی رتبه و ضریب دعوت و ظرفیت و اعتبار دانشگاهها و… که “احتمال دعوت به مصاحبه” را برای شما تعیین میکنه.
   ۲- احتمال قبولی نهایی
   دعوت شدن به مصاحبه تنها یک بخش از قضیه است و شما باید “احتمال قبولی نهایی” را هم در نظر بگیرید.
   برای تعیین احتمال قبولی نهایی، معیار عینی و قطعی نداریم ولی چند فاکتور را باید در نظر گرفت:
   - رزومه و سوابق آموزشی و پژوهشی و عملکرد شما در جلسه مصاحبه.
   آیین نامه نحوه ارزیابی مصاحبه شوندگان دکتری ۹۴ :
   http://phdtest.ir/1393/10/%D8%A2%DB%8C%DB%8C%D9%86-%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87-%D9%85%D8%B5%D8%A7%D8%AD%D8%A8%D9%87-%D8%B3%D9%86%D8%AC%D8%B4-%D8%A2%D8%B2%D9%85%D9%88%D9%86-%D8%AF%DA%A9%D8%AA%D8%B1%DB%8C-94-95/
   این آیین نامه قرار است چارچوب کلی امتیاز دهی به شما در مرحله مصاحبه باشه. اما امتیازی که دریافت می کنید ممکنه متاثر از برخی ملاحظات دیگر هم باشه. مثل برخی موارد زیر.
   - سابقه همکاری و شناخت قبلی اساتید گروه مربوطه از شما و نظر مثبت ایشان در مورد شما.
   اینکه در دانشگاه کارشناسی و کارشناسی ارشد احتمال قبولی بیشتری دارید به همین دلیل است. (البته با توجه به این شرط که اساتید دیدگاه مساعدی در مورد شما داشته باشند)
   - برخی دانشگاهها مخصوصا دانشگاههای سطح ۱ براشون اهمیت داره که اونجا رو به عنوان اولویت اول انتخاب کرده باشید. (البته اینجا اولویت اول به معنی اولویت اول بین حداکثر ۵ رشته-محلی هست که دعوت می شوید. یعنی اگر بعد از انتخاب رشته، به اولویتهای ۳ و ۵ و ۶ و ۸ و ۱۱ دعوت شدید، اینها به ترتیب اولویتهای ۱ تا ۵ شما میشن)
   - برخی فاکتورهای دیگه که میتونه “دیدگاه شما” در مورد احتمال قبولیتون رو تحت تاثیر قرار بده، اطلاعات و شایعاتی هست از قبیل اینکه فلان دانشگاه از قبل دانشجوهاش رو مشخص کرده؛ بعضی دانشگاهها نظر خوبی به فارغ التحصیلان دانشگاه آزاد و پیام نور و غیر انتفاعی ندارند؛ در فلان دانشگاه شهرستان، بومی بودن شانس قبولی رو افزایش میده و ….
   بررسی و تصمیم گیری در مورد این مسائل بر عهده شماست و میتونید برخی از این ملاحظات رو هم در انتخاب رشته خودتون اعمال کنید.
   ۳- ملاحظات شخصی
   نکته سوم که باید در انتخاب رشته مد نظر داشته باشید، ملاحظات شخصی خودتون هست. مثلا یک نفر ممکنه اولویتش این باشه که در شهر خودش یا شهرهای نزدیک محل زندگیش قبول بشه. یا یک نفر فقط بخواد در دانشگاههای سطح ۱ دکتری بخونه و در مقابل شخص دیگری فقط قبولی براش مهمه حالا هرجا و….
   _________________________
   اگر موارد فوق رو خوب بررسی کنید میتونید دایره گزینه های مناسب رو تنگ کرده و بهترین انتخابهای ممکن رو تشخیص بدید.
   در یک انتخاب رشته خوب معمولا در همان ۵ تا ۱۰ انتخاب اول تکلیف شما مشخص است و در واقع شما به سنجش دیکته میکنید که شما را به کجا دعوت کند.
   البته این مساله هم به خودتون برمیگرده که بخواهید با ریسک پذیری انتخاب رشته کنید یا با احتیاط و محافظه کاری یا با واقع بینی و در واقع ترکیب ریسک پذیری و احتیاط. مثلا نمونه یک انتخاب رشته واقع بینانه میتونه به این شکل باشه:
   ۱- احتمال دعوت پایین ، احتمال قبولی پایین
   ۲- احتمال دعوت پایین ، احتمال قبولی متوسط
   ۳- احتمال دعوت پایین ، احتمال قبولی متوسط یا بالا
   ۴- احتمال دعوت بالا ، احتمال قبولی متوسط یا بالا
   ۵- احتمال دعوت بالا ، احتمال قبولی متوسط یا بالا
   ۶- احتمال دعوت بالا ، احتمال قبولی بالا
   ۷- احتمال دعوت قطعی ، احتمال قبولی بالا
   ۸- احتمال دعوت قطعی ، احتمال قبولی بالا
   نکته: افرادی که در همه انتخابهاشون احتمال دعوت به مصاحبه شدنشون پایین هست (مثل انتخاب روزانه ها برای اشخاصی که جزو نفرات آخر مجاز به انتخاب رشته روزانه هستند) حتما از همه انتخابهاشون استفاده کنند چون برای این افراد اون قضیه دیکته کردن اولویتها به سازمان سنجش صدق نمیکنه و باید فقط تورشون رو پهن کنند و منتظر صید (ظرفیت خالی دعوت به مصاحبه) بمونند.

 7. سروین می‌گه:

  سلام دوستان منم مشاوره امتحان دادم…
  در مورد بعضی سوالات باید بگم که مثلا در مورد سوال مهمترین دلیل استفاده از خوشه ای اینکه چهارچوب نمونه گیری یا لیست افراد در دسترس نباشه پس به جای سفسطه بافی باید سوال تعیین میکرد که لیست کامل افراد در دسترس هست یا نه در مورد میزان تاثیر که سوال داده بود به مزیتش چیه باید مشخص کنه سوال اگه در بررسی میزان تاثیر منظور تعداد نمونه های هر مطالعه و داده های خام است معلومه وابسته به حجم نمونه نیست ولی اگه منظور از نمونه تعداد مطالعات انجام گرفته شده است معلومه میزان اثر تحت تاثیر نمونه میشه… سوال ۸۹ جلوگیری از پاسخ درسته… سوال ۸۱در دیدگاه وینی کات تو کتاب شارف هست لمس و نوازش شدن درسته… سوال ۷۶ فکر کنم فرایند تغییر در گشتالت از اگاهی ناشی میشه و کلید تغییر گشتالت همینه…سوال ۷۴ دیگه خیلی بچه گانه است من کنترل احساسات مشاور رو زدم که کلی تر بود ولی طراح سوال نظرش محترمه!!! … سوال ۱۸ درسته که میشه کجی رو مستقیما مقایسه کرد ولی همبستگی هم وقتی شدت و جهت رابطه رو نشون میده میشه مقایسه کرد تو کجی میگیم کجی مثبته یا منفی تو همبستگش هم میشه همین اظهار نظر رو کرد. سوال ۱۱ من فکر کنم تعداد نمونه زیر ۳۰ باشه اسنفاده از پیرسون مناسب نیست حالا گزینه درست شده حجم نمونه کم باشد!

 8. طاهر می‌گه:

  دوستان ببخشید .کلید دفترچه عمومی را چطوری میشه دریافت کرد ؟ من نتونستم

 9. امید می‌گه:

  سلام به همه
  من درصدام اینه
  تخصصی ۳۰
  استعداد ۲۰
  زبان ۳۵
  امیدی هس یا نه؟

 10. میترا می‌گه:

  بچه ها شما چندمین ساله که امتحان میدین؟ و منابع چ خوندین.

  • مهدی می‌گه:

   من دومین ساله
   منابع هر چی فکر کنی خوندم
   پارسال تخصصی ۴۲ و استعداد۱۶ و زبان ۰ رتبه ام حول و حوش۲۰۰ بود فکر کنم امسال فکر میکردم خیلی تخصصی بالا بزنم اما باز مثل پارسال شده اما استعداد و زبان بهتر شدم

 11. amin می‌گه:

  بچه ها منتظر نتیجه ۲۵ فروردین باشین، من تک تک سوالایی که فک میکردم کلید سولات اشتباهه یا شما گفتین رو بررسی کردم دیدم کلید سوالات کاملا درسته، فقط ۲ تا سوال رو با استدلال اعتراض زدم، ولی بیخیال، پیگیری جز ناراحتی و استرس هیچی نداره،
  توکل به خدا ببینیم چی میشه

  • مهدی می‌گه:

   سوال ۳۰ رو هم بررسی کن
   فکر کنم گزینه ۲ روش طبقه ای درست باشه ها
   ممنون که با رفرنس بررسی کردی
   سوال ۸۱ رو هم من مطمئنم ۴ درسته
   درصدهات چطورن؟

   • amin می‌گه:

    سوال ۳۰ همون خوشه ای میشه، یه این جمله توجه کن
    نمونه گیری خوشه ای: تجانس درونی پایین، تجانس بیرونی بالا
    نمونه گیری طبقه ای: تجانس درونی بالا، تجانس بیرونی پایین

    • مهدی می‌گه:

     امین جان دقیقا برعکس گفتی
     تو کتاب اینطوری نوشته
     طبقه ای واریانس درون گروهی کم و بین گروهی زیاد (در نمونه گیری طبقه ای هر طبقه باید در درون خود هرچه بیشتر همگان ولی نسبت به سایر طبقات هر چه بیشتر غیرهمگن باشد) در نمونه کیری خوشه ای هر خوشه در درون خود هرچه بیشتر متفاوت و ناهمگن و هر خوشه با سایر خوشه ها هر چه بیشتر شباهت داشته باشد.

     • amin می‌گه:

      منظورم از تجانس همون همگنی هست، همون چیزی که خودت گفتی دقیقا منظورمه، طبق همین حرفا جواب سوال ۳۰ هم میشه نمونه گیری خوشه ای

   • amin می‌گه:

    سوال ۸۱ رو هم نمیدونم توی کدوم کتاب روانشناسی شخصیت خوندم که لمس و نوازش توش بود واسه همین ۱زدم

   • amin می‌گه:

    راستش من دانشگاه علم و فرهنگ امتحان دادم، اصلا شرایط برگزاری خوب نبود، از بس داوطلبان توی سالن در حال رژه بودن، تسلط نسبت به ۷۵ تا سوالا بالا بود ولی حیف که شرایط نامناسب جلسه عملکردمون را آورد پایین

   • مشاوره 2 می‌گه:

    خوشه ای درسته…

  • مهدی می‌گه:

   سوال۳۶ هم باز من معتقدم ۴٫ درسته تو کتاب روش و آمار ص۲۳۳ گفته که به نیرومندی رفتار بستگی داره

  • مهدی می‌گه:

   سوال ۲۹ هم باز تو ص ۱۱۸-۱۱۹ اشاره کرده که رفتارگرایی یا نااثباتگرایی میشه
   لطفا در مورد این سوال هم اگه جایی نوشته که میشه اثبات گرایی رفرنس بدید. این سوال بنظر من تفسیرگرایی یا نااثبات گرا یا طبیعت گرایانه میشه

   • amin می‌گه:

    این سوال توی کتاب روش تحقیق کیفی دکتر بازرگان هست، یه قسمتش بحث کرده درباره پارادایم های تحقیق، دقیقا سوال عین متن کتابه،کلید سوالات درسته

  • مهدی می‌گه:

   امین جان سوال ۲۷ هم بنظر من هر دو گزینه ۱ و ۲ درسته چون هر دو درون گروهی تجانس بالا و بین گروهی اختلاف زیادی وجود دارد.
   نظر شما چیه؟

  • مهدی می‌گه:

   امین من چون کد داوطلبیم رو ندارم نمیتونم اعتراض بزنم لطفا اونهایی که حتی شک داری هم اعتراض بزن جای من. اگه یک درصد هم شانس با ما باشه کلی به نفعمون میشه
   ممنون از وقتی که میزاری

 12. amin می‌گه:

  سوال ۷۶ هم درسته کلید سوالات متاسفانه،
  کتاب شارف، گشتالت درمانی،ص۲۴۴،پاراگراف آخر، خط ۴

 13. amin می‌گه:

  طبق کلید سوالات گزینه ۱ جزئی از گزینه ی ۴ هست، یعنی جلوگیری از پاسخ در گزینه ۱ یه قسمت از غرقه سازی واقعی هست، اگه قسمت دوم سوال مطرح بود می شد گزینه یک(جلوگیری از پاسخ) ولی چون سوال به این صورت است که قرار گرفتن در معرض محرک های اضطراب آور و نتوانستن از اجتناب از محرک اضطراب آور گزینه صحیح تر «غرقه سازی واقعی» یعنی گزینه ۴ میشه.

  • مهدی می‌گه:

   من رو سوال۱۳ هم بحث دارم
   شما دقیقا فرمول سوال قبل رو ببینید که x-xi بار شده فرمول سوال ۱۳ هم همینه و بنظرم گزینه ۱ درست تر هستش

   • amin می‌گه:

    مهدی جان چون مجموع قدر مطلق هر عدد از میانه حداقل میشه یعنی گزینه ۴
    اگه مجذور بود میشد میانگین و گزینه ۱
    یعنی مجذور هر عدد از میانگین حداقل است

 14. مهدی می‌گه:

  بچه ها لطفا رو کلیدهایی که فکر می کنید غلط هستش برید اعتراض بزنید من رفتم متاسفانه کد داوطلبیم یادم نیست نمیدونم چطور کد رو به دست بیارم اما بقیه که میتونن برن اینکارو بکنن

 15. مهدی می‌گه:

  امین جان سوال ۸۹ دقیقا تو پروچاسکا صفحه ۲۳۳ پاراگراف چهارم هستش

 16. مهدی می‌گه:

  بچه هایی که مشاوره امتحان دادن بنظرم حدود۷تا۱۰ تا کلید اشتباه هستش لطفا نظرتون رو رو کلیدها بدید مثلا کلید ۱۳ -۲۹-۳۰-۳۶-۵۰-۶۵-۶۷-۶۸-۷۶-۸۱-۸۹

 17. مهدی می‌گه:

  من تخصص ۴۳ زدم استعداد ۲۵ و زبان۵

 18. amin می‌گه:

  سلام، وقتتون بخیر دوستان،
  کاش امسالم میانگین درصدها بیاد پایین،
  منم اصلا راضی نیستم از امسال

 19. مشاوره می‌گه:

  خیر درصدات مثل من پایینه. باید منتظر رقبا باشیم

 20. مشاوره 2 می‌گه:

  دوستان سلام
  من اختصاصی رو سی و دو و استعداد رو ۲۵ و زبان رو صفر زدم
  به نظرتون امیدی هست؟

درج نظر