مدرسان شریف اولین کنفرانس ملی مدیریت و اقتصاد جهانی کنفرانس بین المللی تحقیق و توسعه در علوم انسانی، مدیریت و اقتصاد کنفرانس آینده مهندسی و تکنولوژی ششمین کنفرانس بین المللی پژوهش در مهندسی، علوم و تکنولوژی کنفرانس بین المللی علوم و مهندسی در عصر تکنولوژی ششمین کنفرانس بین المللی مدیریت، اقتصاد و علوم انسانی پنجمین کنفرانس بین المللی پژوهش در علوم و تکنولوژی کنفرانس بین المللی مهندسی و فن آوری اطلاعات کتابخانه فرهنگ

دانلود دفترچه سوالات آزمون دکتری ۹۴ مجموعه زراعت – اصلاح نباتات (۲) کد ۲۴۳۲

دفترچه سوالات کنکور دکتری مجموعه زراعت – اصلاح نباتات (۲)جهت دانلود رایگان خدمتتان تقدیم می گردد.
این رشته شامل گرایش زراعت (فیزیولوژی گیاهان زراعی) است.

دانلود دفترچه سوالات آزمون دکتری مجموعه زراعت – اصلاح نباتات (۲) ۱۳۹۴
کلید سوالات دفترچه سوالات کنکور دکترا مجموعه زراعت – اصلاح نباتات (۲)

2432

عضویت در کانال تخصصی آزمون دکتری

نظرات (۹۸)

 1. سمیه می‌گه:

  سلام امسال چرا کارنامه اینجوریه زراعت بیو تکنولوژی و اصلاح نباتات و.. همرو با هم یه کد رشته زده من ۱۳۱ شدم ولی نمیدونم اونایی که قبل از من هست رتبشون چندتاشون اصلاح هستند چندتاشون بقیه رشته های دیگه .
  الان باید چجوری انتخاب رشته کنم.
  کسی میتونه کمک کنه؟

 2. زراعت 94 می‌گه:

  سلام دوستان، من رتبه ۴۵ فارغ التحصیل مراغه هستم و اولویت اولم را مراغه زدم بعد ارومیه و کردستان. شماها کجا را زدید؟

 3. آرام می‌گه:

  سلام دوستان.کسی رتبه تک رقمی شده ؟

 4. primula می‌گه:

  سلام دوستان
  من رتبه خوبی نگرفتم و اصلا امیدی ندارم
  شدم ۱۷۲
  فکر می کنید امیدی میشه داشت؟؟؟

 5. ساحل می‌گه:

  بچه ها چرا نمیگید رتبه هاتون؟
  محمود
  امیر
  زراهت ۲
  و بقیه
  بگید ببینم چی شدیم؟

 6. امیر می‌گه:

  سلام بچه ها از رتبه هاتون راضی هستید؟

 7. زراعت2 می‌گه:

  سلام
  اقای محمود شما که فرمودین در بحث تناوب چغندر کتاب دکتر خواجه پورخود گزینه ۳ نوشته شده است
  من این مبحث را مطالعه کردم ولی در صورتی گزینه ۳ صحیح می بود که صورت سوال به شرایط اب و هوایی با زمستان سرد و و نیمه سرداشاره می کرد چون در صورتی که شرایط اب و هوایی به گونه ای باشد که زمستان ملایم باشد گزینه ۳ رد می شود.

 8. محمود می‌گه:

  من حدود ۵۰ درصد تخصصی و ۵۰ درصد تست هوش زدم وزبان نزدم.

  • امیر می‌گه:

   موفق باشید
   ولی امکان نداره استعداد ۵۰ بزنید
   هر کی فک میکنه استعدادو صحیح زده ولی متاسفانه سوالان اونقد استاندار نیستتن و دو پهلو ان

   • محمود می‌گه:

    جواب سوالات هوش.
    ۱۰۱-۴ درست است چون بحث زیتون است. گزینه ۱ به خاطر متغیر خاص اشتباه است . گزینه دو محصول خاص. و گزینه ۳ به خاطر محدود به مناطق خاص اشتباه هستند
    ۱۰۲_۳ درست است نیاز به توضیح ندارد
    ۱۰۳-۲
    ۱۰۴-سوال۴ درست است
    ۱۰۵_۲
    ۱۰۶-۱
    ۱۰۷-۶
    ۱۰۸-۱
    ۱۰۹-۱
    ۱۱۰_۳و۴ احتمالا ۴ صحیح تر باشد
    ۱۱۱_۳
    ۱۱۲-۴
    ۱۱۳-۳
    ۱۱۴-۲
    ۱۱۵-۱
    ۱۲۴-۱
    ۱۲۶-۳
    ۱۲۷-۴
    ۱۲۸-۱
    البته این کلید دفترچه موجود فکر کنم دفترچه aباشد. این جواب ها رو من زدم فکر نکنم اشتباه باشند.

 9. باران می‌گه:

  سلام بچه ها
  کی میخواد جواب این همه اشتباه کلید آزمونو بده؟
  سازمان سنجش؟
  اگه کلیدو درست نکنند چی؟

  • امیر می‌گه:

   سلام خانوم باران
   درستش میکنن
   مثل پارسال نگران نباشید
   ولی خیلی بده ده سوال زراعت کلید اشتباه بدن

   • nadia می‌گه:

    آقا امیر واقعا پارسال درستش کردن؟!!!

   • محمود می‌گه:

    نه خیلی سوالات اشتباه نیستند به فرض سوال تناوب ۳۶ همه میگن گزینه ۲ صحیح است منم گزینه ۲ رو زدم ولی در کتاب خواجه پور در قسمت تناوب چغندر دقیقا گزینه ۳ کپی شده شاید ۷ الی ۸ سوال تغییر کند

    • زراعت2 می‌گه:

     سلام در رابطه با سوال ۳۶ که شما می فرمایید گزینه ۳ در کتاب نوشته شده است احتمالا اشتباها در هنگام تایپ جای ذرت و سویا جابه جا شده است چغنر قند و ذرت دو گیاه با نیاز غذایی بالایی هستن و چغندر زمین را از مواد غذایی خالی می کند و کاشت ذرت بعد از چغنر قند موجب کاهش عملکرد ذرت خواهد شد.به هر حال باید دلیلی علمی برای انتخاب یک گزینه وجود داشته باشد
     و کشت سویا قبل جو هم موجب ورس شدید جو خواهد شد و اصولا کشت گیاهان تثبیت کننده ازت قبل از گیاهان وجینی است نه قبل از غلات دانه ریز و این موارد کاملا مورد ۳ را رد می کند

 10. زراعت 2 می‌گه:

  سلام
  وقت شما بخیر
  من با توجه به منابع فکر میکنم پاسخ سوالات زیر ایراد دارد البته شما هم خواهش می کنم نظر خودتون رو راجع به پاسخ این سوالات مطرح نمایید. البته من که نتونستم اعتراض خودم رو حتی با روشی که اقای سیاوش مطرح کرده بودند ثبت کنم.

  ۱- در سوال ۵ کلید گزینه ۳ را انتخاب کرده ولی با توجه صفحه ۲۰۲ فیزیولوژی گیاهی افراسیاب راهنما گزینه ۴ صحیح می باشد
  توضیحات این صفحه به شرح زیر می باشد وقتی سلول را داخل محلول هیپوتینیک قرار دهیم نظیر اب خا لص که پتانسیل اب صفر است اب در جهت شیب پتانسیل اب از محلول به سلول وارد می شود بنابراین حجم سلول افزایش می یابد و باعث افزایش فشار هیدروستاتیکی در سلول می شود و پتانسیل اب سلول افزایش می یابد و در نهایت پتانسیل اب سلول برابر پتانسیل اب محلول می شود و تعادل برقرار می شودم. که یک چنین وضعیتی مشابه با وضعیت مطرح شده در سوال می باشد.

  ۲-خود صورت سوال۲۱ اشکال دارد چرا که در صفحه ۲۸۳ اصول ژنتیک دکتر بهمن یزدی صمدی و دکتر طباطبایی بیان نموده شکل C, D.E در شرایط ازمایشگاهی ساخته شده ودر سلول ها وجود ندارند.ولی Z-DNA . , B- DNA , A- DNA
  درسلول های زنده وجود دارند . .به مقالات و منابع دیگر هم رجوع کنید به صورت کامل توضیح داده شده است. ولی در B-DNA در اکثر شرایط در سلول وجود دارد نه اینکه تنها این شکل در سلول زنده موجود باشد. بنابراین گزینه ۱و ۲هم جز گزینه های صحیح می باشند.

  ۳- سوال ۲۷ گزینه ۱ با توجه به امار و احتمالات عبدالمجید رضایی صفحه ۱۷۲ بیان نموده که منحنی T در قسمت مرکزی کوتاهتر از منحنی Z می باشد و با افزایش درجه ازادی شکل منحنی به توزییع Z نزدیک می شود. منابع دیگر را هم بررسی کنید مجددا به این موضوع اشاره شده است.

  ۴- سوال ۳۳ باتوجه به جزوات زراعت عمومی مظاهری و خواجه پور بیان نموده اند کشت زود هنگام موجب مصرف اب بیشتر و افزایش رشد رویشی و امکان ورس و افزایش افات و بیماری ها و در زمان رشد زایشی منجر به رقابت بخش های زایشی و رویشی خواهد شد . و کشت کرپه یا دیر هنگام موجب برخورد گیاه با شرایط نامساعد محیطی می شود چرا که کشت کرپه در پاییز موجب سرمازدگی و در بهار کشت دیر هنگام موجب می شود برداشت با باران پاییزه مصادف شود و زمان جوانه زدن گیاه با هوای گرم مواجه شود بنابراین گزینه ۲ صحیح می باشد و گزینه ۴ اشتباه است چرا که این ویژگی مربوط به کشت دیر هنگام یا کرپه است نه کشت زود هنگام.

  ۵- سوال ۳۶ گزینه ۲ صحیح می باشد. چرا که جو گیاهی حساس به ورس است و اگر گزینه ۳ انتخاب شود و سویا قبل جو کشت شود منجر به ورس خواهد شد. و با توجه به این که ذرت و سیب زمینی نیاز غذایی بالایی دارند کشت گیاهان تثبیت کننده نیتروژن منجر به افزایش عملکرد می شود و کشت ذرت قبل جو از ورس این گیاه به دلیل تخلیه نیتروزن خاک می کاهد.

  ۶- پاسخ سوال ۷۳ با توجه به صفحه ۱۶۲ فیزیولوژی گیاهی افراسیاب راهنما اشتباه است و گزینه صحیح گزینه ۲ است چرا که در صفحه مذکور بیان کرده انتقال فعال در ارتباط با پمپ الکتروژنیک می باشد و در صفحه ۱۶۱ پاراگراف سوم بیان کرده نیزوی محرکه پروتونی ناشی از پمپ شدن یون ها از عرض غشا منبع اصلی تامین انرژی برای فعالیت های حیاتی از قبیل انتقال فعال می باشد. البته در کتاب فیزیولوزی گیاهی هاپکینز نیز به این موارد اشاره شده است در صفحه ۱۹۷ دقیقا به این مطلب اشاره شده است. و به طور کلی نیروی محرکه پروتونی خود منبع تولید ATP می باشد و تا زمانی این نیروی محرکه نباشد ATP و جود نخواهد داشت.

  ۷- پاسخ سوال ۸۰ با توجه به صفحه ۱۹۷ مربوط به تیتر انتقال فعال و پمپ الکتروژنیک پاراگراف اول هاپکینز در کلید اشتباه است و گزینه صحیح گزینه ۳ می باشد چرا که دقیقا در متن صفحه ۱۹۷ امده است که پمپ الکتروژنیک قادر است شیب پروتونی در دو طرف غشا ایجاد کند .

  در رابطه با سوال ۴۱ درو کردن برای سطح کم استفاده می شود و بیشتر برای کنترل علف های هرز یک ساله و شخم زدن هم که موجب افزایش فرسایش خواهد شد و عمل وجین هم که باید چندین بار انجام گیرد و کار وقت گیری است و هزینه بالایی دارد و برای کشت محصولات گرانیمت انجام می گیرد و احتمال دارد که هرس دندانه فنری گزینه مناسب تری باشد. و سوال ۴۵ احتمال دارد پاسخ این سوال گزینه ۴ باشد چون در مناطق مرطوب میزان بارندگی هم زیاد است و این مالچ ها از ایجاد رواناب و شستشوی عناصر غذایی جلوگیری به عمل می اورند و وجود مالچ به عنوان یک عامل تعدیل درجه حرارت خاک است چرا که در فصل پاییز درجه حرارت خاک را افزایش و در فصل تابستان درجه حرارت خاک را می کاهد و ماده الی خاک ظرفیت تبادل کاتیونی خاک را افزایش می دهد و تهویه خاک را افزایش می دهد.هر چند ممکن است مالچ بیماری ها را افزایش دهد ولی چون در صورت سوال گفته شده کدام گزینه مناسب تر است در مقایسه با سایر گزینه ها گزینه ۴ مناسبتر است و سوزاندن بقایای گیاهی روش منسوخی است و ماده الی خاک را کاهش می دهد و الودگی های زیست محیطی را به دنبال دارد. سوال ۴۴ هم فکر میکنم کلیدش ایراد دارد چرا که در جزوات اساتید که مطالعه کردم به کشت کانتوری در اراضی شیبدار اشاره کرده اند ولی نمی دونم ایا درست باشه یا نه.

 11. فیزیولوژی گیاهان زراعی می‌گه:

  سلام. ببخشید در لینک گذشته از ۴۲ منظورم ۷۲ می باشد

  • اسما می‌گه:

   من هم با تحلیلهایتون موافقم
   دیدید که تغیییر نکردن
   واقعا بی اتصافیه
   سوال ۲۷ که دیگه خیلی تابلو بود
   با این اوصاف من ده درصد تخصصیام افت کردن
   جای تاسف داره

 12. محمود می‌گه:

  سلام به همه اگر قرار باشد تغییری در سوالات ایجاد شود شاید سوالات۵،۳۲،۳۳،۳۶،۴۱،۴۴،۴۵،، ۴۰،۵۰،۵۶،۶۳،۷۰،۸۰در ضمن سوال ۶۳و۳۳و۳۲و۸۰وتغییر میکند

  • فیزیولوژی گیاهان زراعی می‌گه:

   به محمود. با سلام. من تمام سوالات را با کتابها چک کردم. سوالاتی که نیاز به تغییر دارن:
   ۵٫ گزینه ۴ میشه
   ۱۴٫ جواب گزینه ۲ میشه
   ۲۷٫ گزینه ۱ میشه
   ۲۸٫ جزء سرفصل زراعت نیست
   ۲۹٫ جزء سر فصل گروهه اصلاح نباتاته
   ۳۲٫ گزینه ۴ میشه
   ۳۵٫ با شک میگم گزینه ۳
   ۳۶٫ کاملا درسته. چون این تست کاملا تکراری می باشد و باید اول تناوب و آخر تناوب را بیشتر از همه در نظر گرفت.چون اول تناوب باید یا آیش باشد یا گیاهان علوفع ای چند ساله. و گندم و جو همیشه باید در آخر تناوب قرار گیرند و بیشتر جو قرار میگیرد.
   ۴۱٫ گزینه ۲ میشه
   ۴۳٫ گزینه ۳ میشه
   ۴۴٫ گزینه ۳ میشه
   ۴۵٫ گزینه ۱ میشه
   ۴۶٫ گزینه ۲ یا ۳ میشه
   ۵۰٫ کاملا درسته.چون فقط کلزا پاییزه روزت دارد
   ۵۳٫ گزینه ۲ میشه
   ۷۰٫ گزینه ۲ میشه
   ۴۲٫ هم ۱ و هم ۴ جواب میشه. باید فقط اکسن رو مطرح میکردن.
   تورو خدا همه اعتراض کنید.

  • محمود می‌گه:

   جواب سوالات تست هوش رو گذاشتم داخل صفحه استعداد تحصیلی معمولا به غیر از ۱ الی ۲ تاش بقیه اش درست هستند. ببینید

 13. ساحل می‌گه:

  دوستان من فقط تونستم برای یک سوال اعتراض بزنم
  من با تحلیلهای اسما خانم موافقم
  لطفا همه مشارکت کنید
  با تشکر

 14. اسما می‌گه:

  سوال ۲۷ گزینه ۱ درسته
  ارتفاع توزیع z بیشتر از t است…..

  سوال ۳۶ که دیگه گزینه ۲ میشه
  ۳ نیست جون جو رو بعد از سویا نمیکارند بخاطر ورسش….
  ۴۱ گزینه ۴ میشه
  تو اراضی شیبدار چه طور میخوان دور کنن؟؟

  سوال ۴۴ هم گزینه ۴ میشه
  سوال ۴۵ هم چرا باید بقایای گیاهیو بسوزنن؟؟

  دوستان من هر کاری میکنم نمیشه تو سایت سنجش اعتراض بزنن
  همه همکاری کنید لظفا
  تا ایشالا حق به حقدار برسه

  • محمود می‌گه:

   به اسما
   سلام من که اعتراض زدم شما خواستید اعتراض کنید برای سوال ۴۵ شمال کشور معمولامیسوزانند ولی در مقالات علمی زده بهتر است دفن گردد یا مالچ پاشی همرا با دفن

   • اسما می‌گه:

    به محمود
    ممنونم از شما
    ولی من خودم شمال زندگی میکنم
    فقط برای مزارع پنبه ما مجازیم بقایای گیاهیو بسوزونیم…
    در مناطق خشک و دیم هم که نمیتونیم مالچ کنیم
    پس در مناطق مرطوب میشه مالچ کرد…

    • کوثر می‌گه:

     مالچ برای جلوگیری ازتبخیره. ضمنا در مناطق مرطوب الودگی قارچی رو باعث می شه.

     • امیر می‌گه:

      خانم کوثر مالچ باعث تبخیر میشه
      و اتلاف رطوبت…
      یعنی اصلا ما اجازه نداریم تو مناطق دیم و یا حتی با بارندگی کم مالچ کنیم..
      سوزاندن هم که باعث اتلاف مواد الی خاک میشه…..
      آلودگی قارچی هم اونقد نیست که …

  • محمود می‌گه:

   به اسما با موزیلا وارد شو برای اعتراض

 15. اسما می‌گه:

  بچه ها سوال ۴۶ گزینه ۲ میشه
  تبخیر میشه
  تبخیرو تعرق فقط از گیاهان کوتاه قد مثل گیاهان چمنی صورت میگیره نه گیاه گنده ای مثل سورگوم….
  در ضمن گفته از سطح خاک….

 16. سیاوش می‌گه:

  با سلام. دوستان در هنگام ثبت اعتراض در سیستم سازمان سنجش اگر پیغام قرمز رنگ داد که چنین داوطلبی وجود ندارد، دقت کنید که تعداد ارقام شماره داوطلبی باید ۷ رقم باشد. اگر شماره داوطلبی شما مثل بنده ۶ رقم است، رقم اول را صفر قرار دهید و بعد شماره داوطلبی را بنویسید

 17. حدیث می‌گه:

  سلام بچه ها
  کاش نگاه نمیکردم با چه اعتماد به نفسی رفتم نگاه کنم ولی خراب کردم خیلی ناراحت شدم باور نمیکنم این همه زحمت هییچی به هیچ وجه مجاز نمیشم

  • سیاوش می‌گه:

   به حدیث
   اصلا نگران نباشید این کلید اولیه هست نه نهایی. در ضمن تعیین رتبه و غیره فرمول پیچیده داره که بستگی به نمره بقیه و غیره داره. از عید نوروز لذت ببرید و آخر فروردین منتظر خبر خوش از سنجش باشید. انشالله با توکل بر خدا نمره خوبی کسب میکنید

 18. سیاوش می‌گه:

  با سلاآرزوی قبولی برای همه دوستان پرتلاش. به نظرم چندتا سوال اشکال داره اکثرا هم مربوط به درس زراعت میشن.
  ۳۲
  ۳۳
  ۳۵
  ۳۶
  ۴۴
  ۴۵

 19. زراعت 94 می‌گه:

  دوستان اگر به کلید سوالات اعتراض دارید حتما فرم سازمان سنجش را پر کنید. لطفا درصداتون را بگید تا ببینیم نسبت به دوستان چکار کردیم.

 20. زراعت 94 می‌گه:

  دوستان لطفا درصداتون را بگید. و به نظر شما با چه درصدهای میشه امیدوار بود؟

 21. رها می‌گه:

  سلام بر گروه زراعت به نظر میرسد جواب سوالات ۴۴-۴، ۴۵-۱ ،۵۳-۴ و ۸۰-۳ باشند

 22. زراعت می‌گه:

  بچه ها سوال ۲۷ ۳۲ ۳۶ ۴۴ ۴۵ ۴۶ رو غلط اعلام کردن
  استعداد رو نمیدونید کی میزنن؟

 23. زراعت 94 می‌گه:

  سلام دوستان، همگی موفق باشید، من تخصصی را حدود ۵۰ درصد زدم ولی متاسفانه استعداد را خراب کردم و احتمالا منفی بشه، سازمان سنجش کی کلید استعداد را منتشر میکنه کسی میدونه؟

 24. سیاوش می‌گه:

  سلام. کاش اصلا نگاه نمیکردم به کلید. اعصابمون خورد شد.

 25. زراعت می‌گه:

  بچه ها سوال۳۲گزینه ۳ میشه هر سه اشتباه زدید
  خیلی تابلوه که با تنش نیتروزژن کاهش پیدا میکنه

 26. nadi_zerat به زراعت94 می‌گه:

  استعداد، فقط اینارو یادم هست
  ۱۰۱- ۳
  ۱۰۲-۴
  ۱۰۳-۲
  ۱۰۴-۳
  ۱۰۶-۴
  ۱۰۷-۴
  ۱۰۸-۱
  ۱۰۹-۲
  ۱۱۰-۱
  ۱۱۱-۳
  ۱۱۲-۳
  ۱۱۳-۴
  ۱۱۴-۲
  ۱۱۵-۱

 27. زراعت 94 می‌گه:

  سلام به دوستان، همگی موفق باشید.
  ۱)۴ ۲)۳ ۳)۲ ۴)۱ ۶)۱ ۷)۲ ۸)۲ ۹)۳ ۱۰)۱ ۱۱)۱ ۱۲)۳ ۱۳)۱ ۲۹)۳ ۳۰)۴ ۳۱)۱ ۳۲)۱ ۳۳)۲ ۳۴)۴ ۳۵)۲ ۳۶)۲ ۳۸)۳ ۳۹)۴ ۴۰)۱ ۴۲)۴ ۴۳)۳ ۴۴)۴ ۴۵)۱ ۴۷)۳ ۴۸)۳ ۴۹)۲ ۵۰)۴ ۵۲)۱ ۵۴)۲ ۵۵)۲ ۵۶)۱ ۵۷)۴ ۵۸)۲ ۵۹)۳ ۶۰)۴ ۶۱)۴ ۶۲)۱ ۶۳)۴ ۶۵)۳ ۶۶)۴ ۶۷)۴ ۶۸)۱ ۶۹)۴ ۷۰)۳ ۷۱)۲ ۷۲)۱ ۷۳)۲ ۷۴)۱ ۷۵)۱ ۷۶)۳ ۷۷)۲ ۷۸)۱ ۷۹)۲ ۸۰)۴ دوستان سوالات ۵ ۱۱ ۴۳ ۳۱ ۳۲ ۶۳ بررسی کردم درست جواب ندادم. بقیه را درست و غلطش را نمیدونم. لطفا نظر دهید.

 28. nadi_zerat می‌گه:

  ۱- ۴
  ۲- ۳
  ۴- ۱
  ۵- ۴
  ۶- ۱
  ۷- ۲
  ۸- ۲
  ۹- ۳
  ۱۰- ۱
  ۱۱- ۴
  ۱۲- ۳
  ۱۳- ۱
  ۱۴- ۳
  ۱۵- ۳
  ۱۷- ۲
  ۲۱- ۳
  ۳۰- ۴
  ۳۱- ۲
  ۳۲- ۴
  ۳۳- ۲
  ۳۴- ۴
  ۳۵- ۲
  ۳۶- ۲
  ۳۷- ۲
  ۳۸- ۳
  ۳۹- ۴
  ۴۰- ۱
  ۴۱- ۴
  ۴۳- ۴
  ۴۴- ۱
  ۴۵- ۱
  ۴۷- ۱
  ۴۸- ۳
  ۴۹- ۲
  ۵۰- ۴
  ۵۳- ۴
  ۵۴- ۳
  ۵۵- ۱
  ۵۶- ۱
  ۵۷- ۴
  ۵۹- ۳
  ۶۰- ۴
  ۶۱- ۳
  ۶۲- ۱
  ۶۳- ۲
  ۶۴- ۴
  ۶۵- ۳
  ۶۶- ۴
  ۶۷- ۲
  ۶۸- ۱
  ۶۹- ۲
  ۷۱- ۲
  ۷۲- ۲
  ۷۳- ۴
  ۷۴- ۱
  ۷۵- ۱
  ۷۶- ۴
  ۷۷- ۲
  ۸۰- ۳

 29. سیاوش می‌گه:

  با سلام جوابای بنده: الهی به امید تو
  ۱) ۱
  ۲): ۳
  ۴): ۱
  ۵): ۳
  ۶): ۱
  ۷): ۲
  ۸): ۲
  ۹): ۳
  ۱۰): ۱
  ۱۱): ۴
  ۱۲): ۳
  ۱۳): ۱

  ۳۲): ۴
  ۳۳): ۲
  ۳۴): ۴
  ۳۵): ۱
  ۳۶): ۲
  ۳۸): ۳
  ۳۹): ۴
  ۴۱): ۲
  ۴۴): ۲
  ۴۶): ۲
  ۴۷): ۱
  ۴۸): ۳
  ۴۹): ۲
  ۵۰): ۴
  ۵۱): ۱
  ۵۲): ۱
  ۵۳): ۳
  ۵۴): ۲
  ۵۶): ۱
  ۵۹): ۳
  ۶۰): ۴
  ۶۱): ۳
  ۶۲): ۱
  ۶۳): ۲
  ۶۴): ۴
  ۶۵): ۳
  ۶۶): ۴
  ۶۸): ۱
  ۶۹): ۴
  ۷۱): ۳
  ۷۲): ۲
  ۷۳): ۱
  ۷۵): ۱
  ۷۶): ۳
  ۷۸): ۴

  انشالله همگی موفق و پیروز باشید

 30. nadi_zerat می‌گه:

  بچه ها جواباتونو بزارید لطفا

 31. سیاوش می‌گه:

  با سپاس از مدیریت سایت

 32. محمدرضا جنگدوست می‌گه:

  از مدیر ودست اندرکاران این سایت بابت تمام زحماتشان کمال تشکردارم.

  ——
  از توجه و لطف شما سپاسگزاریم
  موفق باشید.

درج نظر