مدرسان شریف  بسته مقاله نویسی  کتاب مصاحبه دکتری

تصویب شیوه نامه پذیرش دکتری بدون آزمون دانشگاه تربیت مدرس

در نشست شوراي دانشگاه تربیت مدرس در 20 بهمن 93، شیوه نامه پذیرش برگزیدگان علمی در دکتری بدون آزمون به تصویب رسید.

به گزارش پی اچ دی تست ، در نشست شورای دانشگاه تربیت مدرس که در بیستم بهمن ماه 1393 باحضور معاونان و روسای دانشکده ها برگزار شد ، شیوه نامه پذیرش برگزیدگان علمی مقطع دکتری بدون آزمون مورد بررسی قرار گرفت و به تصویب آرا رسید.

حجت الاسلام فلاح رفیع مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه در ابتدا با بیان اینکه انقلاب اسلامی در آینده مبدا تحولات جهانی خواهد شد تصریح کرد: اینگونه به نظر می رسد که انقلاب اسلامی ایران در آینده مبدا تقسیم تاریخ باشد همانند انقلاب فرانسه، دوره رنسانس و…و بسیاری از تحولاتی که در جهان به وجود آمد تحت تاثیر انقلاب بود و مبارزات بسیاری از گذشته تاکنون با سرمشق از انقلاب اسلامی شکل گرفته است.
در ادامه دکتر محمد تقی احمدی در سخنانی در جلسه شوراي دانشگاه ضمن تبریک ایام پیروزی انقلاب اسلامی تکامل اندیشه و رشد اعتماد به نفس در دانشگاهها را مدیون انقلاب اسلامی دانست و گفت: ما باید از این گوهر گرانبها که میراث امام راحل و خون شهداست به خوبی پاسداری کنیم.

سرپرست دانشگاه ضمن ابراز رضایت از برگزاری خوب و شرکت تعداد زیادی از دانش آموختگان در این جشن نسبت به سال گذشته از برگزار کنندگان این مراسم تشکر کرد.
در ادامه دکتر شجاع الساداتی، دکتر مومنی، دکتر ایرانمنش، دکتر غلامحسین زاده مطالبی را در زمینه برگزاری جشن دانش آموختگان دو بار در سال، پوشش خبری مراسم در صدا و سیما، ارتباط گروهها با دانش آموختگان و برگزاری جلسات با دانش آموختگان مطالبی را عنوان کردند.
در ادامه شیوه نامه پذیرش برگزیدگان علمی مقطع دکتری (پذیرش غیر آزمونی) ارائه شده از سوي معاون آموزشي مورد بررسی قرار گرفت.
دكتر جلالي در اين باره اظهار داشت: پذيرش دانشجويان خوب و ورودي هاي قوي، بسيار حائز اهميت است و این امر سبب مي شود فارغ التحصيلان خوبي نيز داشته باشيم.
وي افزود: در اين شيوه نامه بدون افراط و تفريط سعي شده است افرادي كه شايستگي و لياقت دارند بدون آزمون وارد دانشگاه شوند.
در ادامه دكتر هاشمي مدیر دفتر همکاریهای آموزشی و آزمون در خصوص آيين نامه جديد توضيحاتي را ارائه نمود.
وي گفت: بر اساس اين آيين نامه به دانشگاه اختيار داده مي شود كه حداكثر از 20 درصد ظرفيت خود در اين زمينه استفاده كند و حداكثر يك نفر در هر رشته علاوه بر ظرفيت اصلي آن رشته جذب نمايد.
وي در خصوص نحوه محاسبه امتيازات آموزشي و پژوهشي و مصاحبه، همترازی نمرات آزمون های ملی و بین المللی زبان انگلیسی‌ و نحوه امتیازدهی مقالات براساس شیوه نامه اجرایی توضيحاتي را ارائه نمود.
در ادامه دكتر سيفي، دكتر خواجه، دكتر رياحي، دكتر خداداد حسيني، دكتر شهبازي نيا، دكتر اروميه اي، دكتر غلامحسين زاده، دكتر زواران و دكتر جلالي مطالبي را در خصوص اين آيين نامه بيان كردند و شيوه نامه فوق با اكثريت آرا به تصويب شوراي دانشگاه رسيد.

کانال تلگرام دکتری پی اچ دی تست

3
افزودن دیدگاه جدید

avatar
دکتری کامپیوتر
دکتری کامپیوتر

این شامل دانش آموختگان که کاردانی و کارشناسی بوده اند نیز شامل می شود؟

مهدی
مهدی

سلام.
مگه آیین نامه وزارت لازم الاجرا نیس؟
ینی هنوزم دانشگاه ها میتونن بر اساس تصویب آیین نامه داخلی دانشجو بگیرن؟