مدرسان شریف اولین کنفرانس ملی مدیریت و اقتصاد جهانی کنفرانس بین المللی تحقیق و توسعه در علوم انسانی، مدیریت و اقتصاد کنفرانس آینده مهندسی و تکنولوژی کنفرانس بین المللی رویکردهای نوین در علوم انسانی، مدیریت، اقتصاد
و حسابداری کنفرانس بین المللی علوم و مهندسی در عصر تکنولوژی کنفرانس بین المللی رویکردهای نوین در علوم، تکنولوژی و
مهندسی پنجمین کنفرانس بین المللی پژوهش در علوم و تکنولوژی کنفرانس بین المللی مهندسی و فن آوری اطلاعات استاد پرچ کتابخانه فرهنگ

پذیرش دانشجوی دکتری بدون آزمون در دانشگاه منابع طبیعی گرگان

دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان با آیین نامه پذیرش متقاضیان استعداد درخشان دانشجوی  دکتری می پذیرد.

به گزارش پی اچ دی تست ، دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان به منظور توسعه دوره­های تحصیلات تکمیلی و در راستای تربیت نیروی انسانی محقق و متخصص،  برای سال تحصیلی ۹۵-۱۳۹۴ براساس  آیین­ نامه ارائه تسهیلات به برگزیدگان علمی برای ورود به دوره­های تحصیلی بالاتر مصوب ۲۷/۳/۱۳۹۳  شورای هدایت استعدادهای درخشان (و اصلاحیه شماره ۲۳۷۲۰۰/۲۱ مورخ ۱۶/۱۲/۱۳۹۳) از میان برگزیدگان علمی­  در هر یک از رشته­های زیر با رعایت شرایط مندرج در این اطلاعیه و مصوبه  شورای تحصیلات تکمیلی دانشگاه مورخ  ۲-۳-۹۴ دانشجوی دکتری تخصصی می­پذیرد:

۱

سازه­های آبی

۱۴

علوم دامی گرایش فیزیولوژی دام

۲

ویروس­شناسی و بیماری­های ویروسی گیاهی

۱۵

علوم دامی گرایش تغذیه دام

۳

زراعت

۱۶

جنگلداری

۴

اصلاح نباتات

۱۷

جنگلشناسی و اکولوژی جنگل

۵

کشاورزی هسته­ای

۱۸

چوبشناسی و صنایع چوب گرایش صنایع خمیر و کاغذ

۶

علوم باغبانی گرایش سبزه کاری

۱۹

چوبشناسی و صنایع چوب گرایش فرآورده­های چند سازه

۷

علوم باغبانی گرایش میوه کاری

۲۰

شیلات- تکثیر پرورش آبزیان

۸

علوم باغبانی گرایش گیاهان زینتی

۲۱

شیلات- عمل­آوری فرآورده­های شیلاتی

۹

علوم باغبانی گرایش گیاهان دارویی ادویه ای و نوشابه ای

۲۲

شیلات- تولید و بهره­برداری

۱۰

علوم و صنایع غذایی گرایش تکنولوژی موادغذایی

۲۳

علوم مرتع

۱۱

علوم و صنایع غذایی گرایش شیمی موادغذایی

۲۴

بیابان­زدایی

۱۲

علوم و صنایع غذایی گرایش میکروبیولوژی موادغذایی

۲۵

آبخیزداری گرایش آب

۱۳

علوم و صنایع غذایی گرایش مهندسی مواد و طراحی صنایع غذایی

۲۶

آمایش محیط زیست

 

الف- شرایط عمومی:

داوطلبان می­بایست همه­ی شرایط ذیل را داشته باشند:

۱-   اعتقاد به دین مبین اسلام یا یکی از ادیان شناخته شده در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران.

۲-   التزام به قانون اساسی و عدم مخالفت با نظام جمهوری اسلامی ایران.

۳-   عدم وابستگی تشکیلاتی به احزاب و گروه­های محارب و عدم هواداری از آن­ها.

۴-   نداشتن سوء پیشینه به تشخیص مراجع ذیصلاح.

۵-   نداشتن منع قانونی برای ادامه تحصیل از لحاظ خدمت وظیفه عمومی برای داوطلبان مرد.

ب- شرایط و ضوابط  اختصاصی:

داوطلبان در صورت احراز و رعایت شرایط  این اطلاعیه و بندهای زیر می­توانند در رقابت پذیرش بدون آزمون دوره دکتری تخصصی این دانشگاه شرکت و پس از بررسی اولیه پرونده آنان برای مصاحبه دعوت شوند:

 

        شرایط لازم برای فارغ­التحصیلان و دانشجویان جاری:

 داوطلبان لازم است  دانش آموخته کارشناسی ارشد داخل کشور و  رشته آنان متناسب با رشته مورد تقاضا (به تشخیص گروه تخصصی مربوطه و تایید شورای آموزشی دانشگاه) باشد.

 • دارندگان مدرک تحصیلی معادل کارشناسی ارشد مشمول این اطلاعیه نیستند.
 • دانشجویان شاغل به تحصیل در دوره­های دکتری تخصصی مشمول این اطلاعیه نیستند.
 • دانشجویان جاری دوره کارشناسی ارشد متقاضی پذیرش بایستی تا ۳۱-۶-۹۴ دانش آموخته شوند.
 • داشتن میانگین کل ۱۶(همتراز شده) و بالاتر در دوره کارشناسی و میانگین کل ۱۷ و بالاتر بدون احتساب نمره پایان نامه در دوره کارشناسی ارشد شرط ورود به رقابت می باشد.
 • بیش از دوسال از تاریخ دانش آموختگی متقاضی نگذشته باشد یعنی  از تاریخ اول مهرماه ۱۳۹۲ به بعد فارغ التحصیل شده باشند.
 • کسب حداقل ۷۰ امتیاز از فعالیتهای آموزشی، پژوهشی ومصاحبه مطابق جدول ارزشیابی و راهنمای امتیاز دهی پیوست ( کسب حداقل ۷ امتیاز از مجموع ردیفهای ۱ تا ۳ بخش امتیازات پژوهشی الزامی است).
 • داشتن نمره زبان معتبر اگرچه امتیاز آور است اما در این مرحله الزامی نمی باشد. پس از قبولی، کسب حداقل نمره ۵۰ از آزمون زبان MCHE یا معادل آن در سایر آزمونهای معتبر قبل از آزمون جامع دکتری (مطابق با آیین نامه دوره دکتری مصوب وزارت) الزامی است.
 • نحوه امتیاز دهی به داوطلبان در هریک از ردیف های جداول ارزشیابی، بر اساس آیین نامه ارائه تسهیلات و مطابق با جدول ارزشیابی و راهنمای امتیازدهی مصوب شورای تحصیلات تکمیلی دانشگاه خواهد بود.
 • دانشجویان و فارغ التحصیلان دانشگاه پیام نور، دانشگاه آزاد اسلامی، دانشگاه های غیردولتی- غیر انتفاعی و پردیس های بین الملل ( خودگردان) مجاز به استفاده از این آیین نامه پذیرش استعداد های درخشان دوره دکتری نیستند.
 • پذیرش داوطلبان حائز شرایط این آیین نامه بدون پرداخت شهریه تحصیلی است.
 • تغییر رشته یا تغییر محل تحصیل افراد پذیرفته شده براساس این آیین نامه مجاز نیست.

پ- نکات مهم:

۱-      اطلاعیه آزمون ورودی پذیرش بدون آزمون دانشجو دوره دکتری تخصصی (PhD) ، فرم ها و اطلاعات تکمیلی از سایت دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان به آدرس http://www.gau.ac.ir  معاونت آموزشی و تحصیلات تکمیلی قابل دریافت می باشند. مرجع اطلاع رسانی، سایت دانشگاه بوده و اعلام اسامی واجد شرایط مصاحبه و تاریخ های دعوت به مصاحبه از طریق همین سایت اعلام خواهد شد.

۲-      مدارک ارسالی (فرم ها، کپی مدارک آموزشی و …) و وجه ثبت نام به هیچ وجه مسترد نخواهند شد.

۳-      پذیرفته شدگان این دانشگاه به صورت تمام وقت در دوره دکتری اشتغال به تحصیل خواهند داشت و مشمول کلیه مقررات آموزشی و انضباطی دانشگاه خواهند بود.

۴-      پذیرفته­شدگانی که در استخدام دستگاه­های دولتی هستند باید مدارک لازم مبنی بر موافقت با تحصیل تمام وقت یا ماموریت تحصیلی را در روز ثبت نام و برای شروع به تحصیل ارائه نمایند.

۵-      متقاضیان فقط مجاز به شرکت در یک رشته یا گرایش هستند و در صورت تقاضا برای شرکت در رشته­/گرایشهای دیگر پرونده آنان بررسی نخواهد شد.

۶-      چنانچه در هر یک از مراحل ثبت­نام، برگزاری یا مصاحبه و تحصیل در دانشگاه مشخص گردد که داوطلب واجد هر یک از شرایط مندرج در این آگهی نبوده است بلافاصله از شرکت در مصاحبه و یا ادامه تحصیل وی جلوگیری بعمل خواهد آمد و مطابق مقررات با وی رفتارخواهد شد.

۷-      دانشگاه ملزم به تکمیل ظرفیت رشته و گرایش نیست و بدیهی است ارسال مدارک و یا دعوت به مصاحبه و انجام مصاحبه هیچ حقی را برای داوطلب در خصوص پذیرش نهایی در دانشگاه ایجاد نمی­کند.

۸-      چاپ یا گواهی پذیرش مقالات مورد نظر این اطلاعیه می­بایست حداکثر تا تاریخ ۱۶-۴-۹۴  صادر شده باشد و همراه دیگر مدارک مطابق بند ث ارسال گردد.

۹-      رشته و گرایش تحصیلی دوره کارشناسی ارشد داوطلب می­بایست با رشته و گرایش تحصیلی مورد تقاضا متناسب باشد و تشخیص این تناسب با دانشگاه خواهد بود.

۱۰-   داوطلب می­بایست امتیاز لازم را در روز مصاحبه کسب نماید.

۱۱-   مدارک مربوط به سوابق علمی آموزشی و پژوهشی مانند پایان­نامه، کتب، مقالات چاپ شده، تحقیقات انجام شده و نظایر آن در زمان مصاحبه طبق فرم مشخصات فردی و به ترتیب تنظیم و ارائه شوند.

ت- مدارک ارسالی:

۱-  فرم شماره ۱ (تقاضانامه ثبت نام)، فرم شماره ۲ (فرم مخصوص تعهد حضور تمام وقت در طول دوره دکتری) که توسط داوطلب تکمیل و امضا شده باشد و فرم شماره ۳ (صرفا برای دانشجویان شاغل به تحصیل) که توسط مراجع مربوطه تایید شده باشد و فرم شماره ۴ (مشخصات فردی و جدول امتیازات داوطلبان پذیرش). (قابل دانلود از همین اطلاعیه که بایستی تکمیل، پرینت و امضاء شوند)

۲-  یک سری تصویر از کلیه صفحات شناسنامه و کارت ملی

۳-  چهار قطعه عکس۴ × ۳ پشت­نویسی شده که در سال جاری گرفته شده باشد. یک قطعه عکس نیز بر روی فرم چسبانده شود.

۴-  مدرک نداشتن منع ادامه تحصیل از نظر مقررات نظام وظیفه برای داوطلبان مرد.

۵-  مدرک زبان انگیسی در صورت وجود.

۶-  اصل فیش بانکی به مبلغ ۱۰۰۰۰۰۰ ریال (صد هزار تومان) بابت وجه ثبت نام به حساب جاری شماره ۳۱۵۰۰۶۲۳۸۰ به نام درآمد دانشگاه نزد بانک تجارت شعبه دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان.

تذکر: به مدارکی که ناقص و یا پس از مهلت مقرر ارسال شده باشند ترتیب اثر داده نخواهد شد.

 ث- نحوه ارسال مدارک ثبت نام:

۱-   داوطلبان باید کلیه مدارک لازم را حداکثر تا پایان وقت اداری ۱۶-۴-۹۴   با پست پیشتاز به آدرس: گرگان- خیابان شهید بهشتی، دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان، معاونت آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه، مربوط به پذیرش بدون آزمون دکتری ارسال نمایند.  همراه داشتن  رسید پستی و یک نسخه از پایان نامه کارشناسی ارشد (برای فارغ التحصیلان) در روز مصاحبه الزامی است.

عضویت در کانال تخصصی آزمون دکتری

نظرات (۳۹)

 1. lida می‌گه:

  سلام از بچه های فرآوری اینجا هستین؟

 2. نازنین به متین می‌گه:

  سلام دوستان
  این شماره ای که توی نظرات هست اشتباهه که!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 3. احسانی می‌گه:

  سلام بچه ها-من نمیدونم میتونم اینجا مدارکوبفرستم یانه؟من معدل لیسانسم از آزاده بالای ۱۶و ارشدم از دولتی بالای ۱۷…آیا منظورش شاگرد اولی در ورودی هست یا نه فقط معدله منظور؟؟؟؟؟؟ممنون میشم کمک کنید

 4. زراعت می‌گه:

  سلام اونایی ک صنعتی اصفهان دعوت شدید رزومه تون جطور بود؟

 5. برادر می‌گه:

  سلام
  چه کار کنیم بالاخره؟؟؟
  مدارک بفرستیم یا نه؟؟
  من برای خواهرم میگم اون شیلات
  اما گرگان نخونده

  • متین می‌گه:

   سلام آقای برادر. ببینید هر دانشگاهی داخلش این نوع شرایط هست اما به طور مطلق و صد درصد که نیست. بالاخره هر کسی از دوستان و آشنایان قبلش این موضوع رو خبر داره. اما در مورد شیلات پارسال دو تا گرایشش رو میدونم که از خودشون گرفتن. یکیشون واقعا دانشجوی خوبی بود.دوستاشم میگفتن. من میشناختمش یه کم. من البته شیلات نیست رشته ام. منم غیر دانشگاه خودم به جاهای دیگه مدارک فرستادم . به نظر حقیر شانس رو از خواهرتون نگیرید اگه رزومه خوبی دارند و برای مصاحبه خوب آماده هستند. یاحق

 6. مهران می‌گه:

  نه مصاحبه نرفتم اما اطلاع دارم

 7. مهران می‌گه:

  دانشجو گرگان نیستید بیخیال بشید.

 8. گرگان می‌گه:

  اگه دانشجوی گرگان نیستید بیخیال شید.

 9. متین می‌گه:

  سلام بچه ها کی اینجا باغبانی ؟ و میخواد بیاد گرگان

 10. فاطی می‌گه:

  استادای دانشگاه گرگان خصوصا گروه شیلات اونقدر سرشون شلوغه فک نکنم بشه باهاشون هماهنگ کرد :(
  از طرفی من فک می کنم هماهنگ کردن اصلا کار خوبی نیس :(

  • متین می‌گه:

   همچین اساتید گرگان توی رشته های مختلف سرشونم شلوغ نیست. اما در کل با نظرتون موافقم. دید خوبی ندارن نسبت به این موضوع. این موضوع که هر دانشگاهی به دانشجوی خودش شاید بیشتر اهمیت بده رو کتمان نمیکنم اما تا حدی که اطلاع دارم، مطلق نیست. انشالله که شرایط طوری باشه که همه به حقشون برسن.

  • امین می‌گه:

   من نفهمیدم بند ‏۸با بند۱۱‏ متناقضه،بند۸میکه بذیرش رو بفرستین بند۱۱میکه زمان مصاحبه بیارین،زنک زدم کفتن ما از شما فعلا مدارکتون نمیخایم نکفتیم بفرستین
   لطفا منو روشن کنید اصلا نفهمیدم ‏

   • متین می‌گه:

    سلام. یعنی اینکه شما اگه مقاله ای دارید باید تا قبل اون تاریخ اکسپت شده باشه و بعد از اون تاریخ قابل قبول نیست و شما باید گواهی رو همراه با مدارکی که خواسته شده بفرستید. و مثلا اگه هنوز نامه اکسپت مقاله نیومده و میدونید که تا اون موقع میاد صبرکنید و بفرستید. برداشت من که این بود.

    • امین می‌گه:

     ممنون،‏ میکم یعنی اکسبت ایمیلی رو قبول میکنن؟؟؟آخه مجلات خارجی به این صورت اکسبت میدن فایلی نمیفرستن ک بامهرو امضای سردبیر باشه ‏

     • متین می‌گه:

      سلام. خواهش میکنم. برخی مجلات که میدونم اکسپت به صورت نامه میدن. حالا اون مجله که شما مقاله چاپ کردید رو در جریان نیستم که شیوه کارش به چه صورته. بنده خودم اکسپت با مهر و امضا از مجلات خارجی گرفتم. اما شما یه درخواست به مجله بدید اگه قبول نکرد همون پرینت ایمیل رو بگیرید شاید قبول کنن. از روال کار تحصیلات تکمیلی گرگان خبر ندارم.

     • متین می‌گه:

      سلام. عرض کردم با میزان سخت گیریشون آشنایی ندارم اما شاید با صحبت قبول کنن.

 11. فاطی به کامران می‌گه:

  سلام مطمئنید؟؟؟
  شما دانشجوی گرگان هستید؟؟

 12. رضا می‌گه:

  سلام من ۳۱ شهریور ۹۲ تموم کردم آیا شامل من نمیشه؟؟؟

درج نظر