مدرسان شریف بسته مقاله نویسی کتاب مصاحبه دکتری مشاوره انتخاب رشته دکتری 97

پذیرش دانشجوی دکتری بدون آزمون در دانشگاه منابع طبیعی گرگان

دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان با آیین نامه پذیرش متقاضیان استعداد درخشان دانشجوی  دکتری می پذیرد.

به گزارش پی اچ دی تست ، دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان به منظور توسعه دوره­های تحصیلات تکمیلی و در راستای تربیت نیروی انسانی محقق و متخصص،  برای سال تحصیلی 95-1394 براساس  آیین­ نامه ارائه تسهیلات به برگزیدگان علمی برای ورود به دوره­های تحصیلی بالاتر مصوب 27/3/1393  شورای هدایت استعدادهای درخشان (و اصلاحیه شماره 237200/21 مورخ 16/12/1393) از میان برگزیدگان علمی­  در هر یک از رشته­های زير با رعایت شرایط مندرج در اين اطلاعيه و مصوبه  شورای تحصیلات تکمیلی دانشگاه مورخ  2-3-94 دانشجوی دکتری تخصصی می­پذیرد:

1

سازه­های آبی

14

علوم دامي گرايش فیزیولوژی دام

2

ويروس­شناسي و بيماري­هاي ويروسي گياهي

15

علوم دامي گرايش تغذیه دام

3

زراعت

16

جنگلداری

4

اصلاح نباتات

17

جنگلشناسی و اکولوژی جنگل

5

کشاورزی هسته­ای

18

چوبشناسي و صنايع چوب گرايش صنایع خمیر و کاغذ

6

علوم باغبانی گرایش سبزه کاری

19

چوبشناسي و صنايع چوب گرايش فرآورده­های چند سازه

7

علوم باغبانی گرایش میوه کاری

20

شیلات- تکثیر پرورش آبزیان

8

علوم باغبانی گرایش گیاهان زینتی

21

شیلات- عمل­آوری فرآورده­های شیلاتی

9

علوم باغبانی گرایش گیاهان دارویی ادویه ای و نوشابه ای

22

شیلات- تولید و بهره­برداری

10

علوم و صنايع غذايي گرايش تکنولوژی موادغذایی

23

علوم مرتع

11

علوم و صنايع غذايي گرايش شیمی موادغذایی

24

بیابان­زدایی

12

علوم و صنايع غذايي گرايش میکروبیولوژی موادغذایی

25

آبخیزداری گرایش آب

13

علوم و صنايع غذايي گرايش مهندسی مواد و طراحی صنایع غذایی

26

آمايش محيط زيست

 

الف- شرایط عمومی:

داوطلبان می­بایست همه­ی شرایط ذیل را داشته باشند:

1-   اعتقاد به دین مبین اسلام یا یکی از ادیان شناخته شده در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران.

2-   التزام به قانون اساسی و عدم مخالفت با نظام جمهوری اسلامی ایران.

3-   عدم وابستگی تشکیلاتی به احزاب و گروه­های محارب و عدم هواداری از آن­ها.

4-   نداشتن سوء پیشینه به تشخیص مراجع ذیصلاح.

5-   نداشتن منع قانونی برای ادامه تحصیل از لحاظ خدمت وظیفه عمومی برای داوطلبان مرد.

ب- شرایط و ضوابط  اختصاصی:

داوطلبان در صورت احراز و رعايت شرايط  اين اطلاعيه و بندهاي زير مي­توانند در رقابت پذیرش بدون آزمون دوره دكتري تخصصي این دانشگاه شرکت و پس از بررسی اولیه پرونده آنان برای مصاحبه دعوت شوند:

 

        شرایط لازم برای فارغ­التحصیلان و دانشجویان جاری:

 داوطلبان لازم است  دانش آموخته کارشناسی ارشد داخل کشور و  رشته آنان متناسب با رشته مورد تقاضا (به تشخیص گروه تخصصی مربوطه و تایید شورای آموزشی دانشگاه) باشد.

 • دارندگان مدرک تحصیلی معادل کارشناسی ارشد مشمول اين اطلاعيه نيستند.
 • دانشجویان شاغل به تحصیل در دوره­های دکتری تخصصی مشمول اين اطلاعيه نيستند.
 • دانشجویان جاری دوره کارشناسی ارشد متقاضی پذیرش بایستی تا 31-6-94 دانش آموخته شوند.
 • داشتن میانگین کل 16(همتراز شده) و بالاتر در دوره کارشناسی و میانگین کل 17 و بالاتر بدون احتساب نمره پایان نامه در دوره کارشناسی ارشد شرط ورود به رقابت می باشد.
 • بیش از دوسال از تاریخ دانش آموختگی متقاضی نگذشته باشد یعنی  از تاریخ اول مهرماه 1392 به بعد فارغ التحصیل شده باشند.
 • کسب حداقل 70 امتیاز از فعالیتهای آموزشی، پژوهشی ومصاحبه مطابق جدول ارزشیابی و راهنمای امتیاز دهی پیوست ( کسب حداقل 7 امتیاز از مجموع ردیفهای 1 تا 3 بخش امتیازات پژوهشی الزامی است).
 • داشتن نمره زبان معتبر اگرچه امتیاز آور است اما در این مرحله الزامی نمی باشد. پس از قبولی، کسب حداقل نمره 50 از آزمون زبان MCHE یا معادل آن در سایر آزمونهای معتبر قبل از آزمون جامع دکتری (مطابق با آیین نامه دوره دکتری مصوب وزارت) الزامی است.
 • نحوه امتیاز دهی به داوطلبان در هریک از ردیف های جداول ارزشیابی، بر اساس آیین نامه ارائه تسهیلات و مطابق با جدول ارزشیابی و راهنمای امتیازدهی مصوب شورای تحصیلات تکمیلی دانشگاه خواهد بود.
 • دانشجویان و فارغ التحصیلان دانشگاه پیام نور، دانشگاه آزاد اسلامی، دانشگاه های غیردولتی- غیر انتفاعی و پردیس های بین الملل ( خودگردان) مجاز به استفاده از این آیین نامه پذیرش استعداد های درخشان دوره دکتری نیستند.
 • پذیرش داوطلبان حائز شرایط این آیین نامه بدون پرداخت شهریه تحصیلی است.
 • تغییر رشته یا تغییر محل تحصیل افراد پذیرفته شده براساس این آیین نامه مجاز نیست.

پ- نکات مهم:

1-      اطلاعیه آزمون ورودی پذیرش بدون آزمون دانشجو دوره دکتری تخصصی (PhD) ، فرم ها و اطلاعات تکمیلی از سایت دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان به آدرس http://www.gau.ac.ir  معاونت آموزشی و تحصیلات تکمیلی قابل دریافت می باشند. مرجع اطلاع رسانی، سایت دانشگاه بوده و اعلام اسامی واجد شرایط مصاحبه و تاریخ های دعوت به مصاحبه از طریق همین سایت اعلام خواهد شد.

2-      مدارک ارسالی (فرم ها، كپي مدارك آموزشي و …) و وجه ثبت نام به هیچ وجه مسترد نخواهند شد.

3-      پذیرفته شدگان این دانشگاه به صورت تمام وقت در دوره دکتری اشتغال به تحصیل خواهند داشت و مشمول کلیه مقررات آموزشی و انضباطی دانشگاه خواهند بود.

4-      پذیرفته­شدگانی که در استخدام دستگاه­های دولتی هستند باید مدارک لازم مبنی بر موافقت با تحصیل تمام وقت یا ماموریت تحصیلی را در روز ثبت نام و براي شروع به تحصيل ارائه نمایند.

5-      متقاضیان فقط مجاز به شرکت در یک رشته یا گرایش هستند و در صورت تقاضا برای شرکت در رشته­/گرایشهای دیگر پرونده آنان بررسی نخواهد شد.

6-      چنانچه در هر یک از مراحل ثبت­نام، برگزاری یا مصاحبه و تحصیل در دانشگاه مشخص گردد که داوطلب واجد هر یک از شرایط مندرج در این آگهی نبوده است بلافاصله از شرکت در مصاحبه و یا ادامه تحصیل وی جلوگیری بعمل خواهد آمد و مطابق مقررات با وی رفتارخواهد شد.

7-      دانشگاه ملزم به تکمیل ظرفیت رشته و گرایش نیست و بديهي است ارسال مدارك و يا دعوت به مصاحبه و انجام مصاحبه هيچ حقي را براي داوطلب در خصوص پذيرش نهايي در دانشگاه ايجاد نمي­كند.

8-      چاپ يا گواهي پذيرش مقالات مورد نظر اين اطلاعيه مي­بايست حداكثر تا تاریخ 16-4-94  صادر شده باشد و همراه ديگر مدارك مطابق بند ث ارسال گردد.

9-      رشته و گرایش تحصیلی دوره کارشناسی ارشد داوطلب می­بایست با رشته و گرایش تحصیلی مورد تقاضا متناسب باشد و تشخیص این تناسب با دانشگاه خواهد بود.

10-   داوطلب می­بایست امتياز لازم را در روز مصاحبه كسب نمايد.

11-   مدارک مربوط به سوابق علمی آموزشی و پژوهشی مانند پایان­نامه، کتب، مقالات چاپ شده، تحقیقات انجام شده و نظایر آن در زمان مصاحبه طبق فرم مشخصات فردی و به ترتیب تنظیم و ارائه شوند.

ت- مدارک ارسالی:

1-  فرم شماره 1 (تقاضانامه ثبت نام)، فرم شماره 2 (فرم مخصوص تعهد حضور تمام وقت در طول دوره دکتری) که توسط داوطلب تکمیل و امضا شده باشد و فرم شماره 3 (صرفا برای دانشجویان شاغل به تحصیل) که توسط مراجع مربوطه تایید شده باشد و فرم شماره 4 (مشخصات فردی و جدول امتیازات داوطلبان پذیرش). (قابل دانلود از همین اطلاعیه که بایستی تکمیل، پرینت و امضاء شوند)

2-  یک سری تصویر از کلیه صفحات شناسنامه و کارت ملی

3-  چهار قطعه عکس4 × 3 پشت­نویسی شده که در سال جاری گرفته شده باشد. یک قطعه عکس نیز بر روی فرم چسبانده شود.

4-  مدرک نداشتن منع ادامه تحصیل از نظر مقررات نظام وظیفه براي داوطلبان مرد.

5-  مدرک زبان انگیسی در صورت وجود.

6-  اصل فیش بانکی به مبلغ 1000000 ریال (صد هزار تومان) بابت وجه ثبت نام به حساب جاری شماره 3150062380 به نام درآمد دانشگاه نزد بانک تجارت شعبه دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان.

تذکر: به مدارکی که ناقص و یا پس از مهلت مقرر ارسال شده باشند ترتیب اثر داده نخواهد شد.

 ث- نحوه ارسال مدارک ثبت نام:

1-   داوطلبان باید کلیه مدارک لازم را حداکثر تا پایان وقت اداری 16-4-94   با پست پیشتاز به آدرس: گرگان- خیابان شهید بهشتی، دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان، معاونت آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه، مربوط به پذیرش بدون آزمون دکتری ارسال نمایند.  همراه داشتن  رسید پستی و یک نسخه از پایان نامه کارشناسی ارشد (برای فارغ التحصیلان) در روز مصاحبه الزامی است.

 
کانال تلگرام دکتری پی اچ دی تست
 1. lida گفت:

  سلام از بچه های فرآوری اینجا هستین؟

 2. نازنین به متین گفت:

  سلام دوستان
  این شماره ای که توی نظرات هست اشتباهه که!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 3. احسانی گفت:

  سلام بچه ها-من نمیدونم میتونم اینجا مدارکوبفرستم یانه؟من معدل لیسانسم از آزاده بالای 16و ارشدم از دولتی بالای 17…آیا منظورش شاگرد اولی در ورودی هست یا نه فقط معدله منظور؟؟؟؟؟؟ممنون میشم کمک کنید

 4. زراعت گفت:

  سلام اونايي ك صنعتي اصفهان دعوت شديد رزومه تون جطور بود؟

 5. برادر گفت:

  سلام
  چه کار کنیم بالاخره؟؟؟
  مدارک بفرستیم یا نه؟؟
  من برای خواهرم میگم اون شیلات
  اما گرگان نخونده

  • متین گفت:

   سلام آقای برادر. ببینید هر دانشگاهی داخلش این نوع شرایط هست اما به طور مطلق و صد درصد که نیست. بالاخره هر کسی از دوستان و آشنایان قبلش این موضوع رو خبر داره. اما در مورد شیلات پارسال دو تا گرایشش رو میدونم که از خودشون گرفتن. یکیشون واقعا دانشجوی خوبی بود.دوستاشم میگفتن. من میشناختمش یه کم. من البته شیلات نیست رشته ام. منم غیر دانشگاه خودم به جاهای دیگه مدارک فرستادم . به نظر حقیر شانس رو از خواهرتون نگیرید اگه رزومه خوبی دارند و برای مصاحبه خوب آماده هستند. یاحق

 6. مهران گفت:

  نه مصاحبه نرفتم اما اطلاع دارم

 7. مهران گفت:

  دانشجو گرگان نیستید بیخیال بشید.

 8. گرگان گفت:

  اگه دانشجوی گرگان نیستید بیخیال شید.

 9. متین گفت:

  سلام بچه ها کی اینجا باغبانی ؟ و میخواد بیاد گرگان

 10. فاطی گفت:

  استادای دانشگاه گرگان خصوصا گروه شیلات اونقدر سرشون شلوغه فک نکنم بشه باهاشون هماهنگ کرد 🙁
  از طرفی من فک می کنم هماهنگ کردن اصلا کار خوبی نیس 🙁

  • متین گفت:

   همچین اساتید گرگان توی رشته های مختلف سرشونم شلوغ نیست. اما در کل با نظرتون موافقم. دید خوبی ندارن نسبت به این موضوع. این موضوع که هر دانشگاهی به دانشجوی خودش شاید بیشتر اهمیت بده رو کتمان نمیکنم اما تا حدی که اطلاع دارم، مطلق نیست. انشالله که شرایط طوری باشه که همه به حقشون برسن.

  • امين گفت:

   من نفهميدم بند ‏8با بند11‏ متناقضه،بند8ميكه بذيرش رو بفرستين بند11ميكه زمان مصاحبه بيارين،زنك زدم كفتن ما از شما فعلا مداركتون نميخايم نكفتيم بفرستين
   لطفا منو روشن كنيد اصلا نفهميدم ‏

   • متین گفت:

    سلام. یعنی اینکه شما اگه مقاله ای دارید باید تا قبل اون تاریخ اکسپت شده باشه و بعد از اون تاریخ قابل قبول نیست و شما باید گواهی رو همراه با مدارکی که خواسته شده بفرستید. و مثلا اگه هنوز نامه اکسپت مقاله نیومده و میدونید که تا اون موقع میاد صبرکنید و بفرستید. برداشت من که این بود.

    • امين گفت:

     ممنون،‏ ميكم يعني اكسبت ايميلي رو قبول ميكنن؟؟؟آخه مجلات خارجي به اين صورت اكسبت ميدن فايلي نميفرستن ك بامهرو امضاي سردبير باشه ‏

     • متین گفت:

      سلام. خواهش میکنم. برخی مجلات که میدونم اکسپت به صورت نامه میدن. حالا اون مجله که شما مقاله چاپ کردید رو در جریان نیستم که شیوه کارش به چه صورته. بنده خودم اکسپت با مهر و امضا از مجلات خارجی گرفتم. اما شما یه درخواست به مجله بدید اگه قبول نکرد همون پرینت ایمیل رو بگیرید شاید قبول کنن. از روال کار تحصیلات تکمیلی گرگان خبر ندارم.

     • متین گفت:

      سلام. عرض کردم با میزان سخت گیریشون آشنایی ندارم اما شاید با صحبت قبول کنن.

 11. فاطی به کامران گفت:

  سلام مطمئنید؟؟؟
  شما دانشجوی گرگان هستید؟؟

 12. رضا گفت:

  سلام من 31 شهریور 92 تموم کردم آیا شامل من نمیشه؟؟؟