مدرسان شریف اولین کنفرانس ملی مدیریت و اقتصاد جهانی کنفرانس بین المللی تحقیق و توسعه در علوم انسانی، مدیریت و اقتصاد کنفرانس آینده مهندسی و تکنولوژی کنفرانس بین المللی رویکردهای نوین در علوم انسانی، مدیریت، اقتصاد
و حسابداری کنفرانس بین المللی علوم و مهندسی در عصر تکنولوژی کنفرانس بین المللی رویکردهای نوین در علوم، تکنولوژی و
مهندسی پنجمین کنفرانس بین المللی پژوهش در علوم و تکنولوژی کنفرانس بین المللی مهندسی و فن آوری اطلاعات استاد پرچ کتابخانه فرهنگ

فراخوان پذیرش دکتری بدون آزمون دانشگاه یاسوج سال ۹۴

دانشگاه یاسوج برای سال تحصیلی ۹۵ – ۹۴ از بین متقاضیان واجد شرایط پذیرش استعداد درخشان، دانشجوی دکتری جذب می کند.

به گزارش پی اچ دی تست ، دانشگاه یاسوج در راستای اجرای آیین نامه شماره ۲۱/۶۷۲۷۲  مورخ ۹۳/۰۴/۱۸ و اصلاحیه شماره ۲۱/۲۳۷۳۰  مورخ ۹۳/۱۱/۱۶  وزارت علوم، تحقیقات و فناوری ارائه تسهیلات به برگزیدگان علمی برای ورود به دوره های تحصیلی بالاتر از میان دانشجویان یا فارغ التحصیلان ممتاز کارشناسی ارشد دانشگاه یاسوج و سایر دانشگاههای معتبر و برطبق موارد مندرج در این اطلاعیه در قالب ظرفیت، برای سال تحصیلی ۹۵-۹۴ در مقطع دکتری رشته های ذیل بدون آزمون کتبی پذیرش می نماید.

لیست رشته های دکتری پذیرش بدون آزمون کتبی در دانشگاه یاسوج

ردیف

رشته – گرایش

مقطع

۱

شیمی – تجزیه

دکتری

۲

شیمی -  فیزیک

دکتری

۳

مهندسی شیمی –جداسازی

دکتری

۴

زراعت- فیزیولوژی گیاهان زراعی

دکتری

۵

 توسعه کشاورزی

دکتری

۶

علوم سیاسی – جامعه شناسی سیاسی

دکتری

شرایط عمومی:

 • دارا بودن صلاحیت عمومی جهت ادامه تحصیل

شرایط اختصاصی:
ماده ۱: دانشگاه اختیار دارد حداکثر معادل بیست درصد از ظرفیت پذیرش با آزمون شیوه آموزشی-پژوهشی دوره روزانه دکتری خود در هر کد رشته محل تحصیل را از بین دانش آموختگان دوره کارشناسی ارشد داخل و مورد تأیید وزارت (یا دانشجویان دوره کارشناسی ارشد داخل که تا پایان شهریور ماه سال درخواست پذیرش، دانش آموخته شوند) را به صورت مازاد بر ظرفیت، با رعایت شرایط زیر، پذیرش کند:

 •  بیش از دو سال از تاریخ دانش آموختگی متقاضی نگذشته باشد.
 •  کسب حداقل ۷۰ امتیاز از فعالیتهای آموزشی، پژوهشی و مصاحبه مطابق جدول ارزشیابی پیوست.
 •  داشتن میانگین کل ۱۶ در دوره کارشناسی و میانگین ۱۷ ( بدون احتساب نمره پایان نامه) در دوره کارشناسی ارشد (یا میانگین همتراز شده هر یک از دوره های مذکور طبق دستورالعمل مصوب شورای تحصیلات تکمیلی دانشگاه)

تبصره ۱: شرط داشتن میانگین کل نمرات در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد برای دانشجویان فارغ التحصیل دانشگاههای صنعتی و جامع مستقر در مراکز استانها به ترتیب ۱۵ و ۱۶ می باشد.

۱-۴: کسب حداقل نمره ۵۰ از آزمون زبان(MCHE یا معادل آن در سایر آزمونها) قبل از آزمون جامع دکتری(مطابق با آیین نامه دوره دکتری مصوب وزارت)
۱-۵: نحوه امتیازدهی به داوطلبان در هر یک از ردیف های جداول ارزشیابی، طبق دستورالعمل مصوب شورای تحصیلات تکمیلی دانشگاه خواهد بود، که به پیوست این اطلاعیه قرار دارد.
ماده ۲:لازم به ذکر است که اسامی پذیرفته شدگان همراه با جدول تکمیل شده ارزشیابی برای هریک از داوطلبان، برای تأیید صلاحیت عمومی به سازمان سنجش ارسال می شود و قطعی شدن ثبت نام منوط به تأیید سازمان مذکور است.
تبصره۲: لازم به ذکر است که دانشگاه یاسوج در خصوص پذیرش قطعی دانشجویان دکتری با توجه به ظرفیت ها و محدودیت های رشته و گرایش های دوره دکتری خود تصمیم گیری خواهد کرد و هیچ گونه الزامی به پذیرش دانشجوی دکتری از این طریق در تمام رشته گرایشهای دوره دکتری خود ندارد.
تذکر بسیار مهم: از آنجا که احراز شرط ۱-۲ بعد از انجام مصاحبه امکان پذیر است و با توجه به جداول ارزشیابی پیوست دانشجویان می توانند در مصاحبه شرکت نمایند که حداقل ۴۰ امتیاز از مجموع امتیاز های بخش های پژوهشی (جدول ۱ فرم شماره ۲ پیوست) و آموزشی (جدول ۲ فرم شماره ۲ پیوست) کسب نمایند لذا با توجه به نحوه محاسبه امتیازات پژوهشی و آموزشی که به پیوست این اطلاعیه آمده است. تنها داوطلبانی که این حداقل امتیاز را کسب می نمایند مدارک جهت شرکت در مصاحبه ارسال نمایند.
در ضمن زمان مصاحبه از داوطلبان در شهریور ماه سال ۹۴ خواهد بود.

دانشجویان یا فارغ التحصیلان کارشناسی ارشد واجد شرایط دانشگاه یاسوج و سایر دانشگاههای معتبر سراسر کشور می توانند مدارک مشروحه زیر را حداکثر تا تاریخ ۹۴/۰۵/۳۱  به آدرس الکترونیکی *: grad@ yu. ac.ir  و یا با پست پیشتاز به آدرس زیر ارسال نمایند.

آدرس : یاسوج – خیابان دانشجو –– ساختمان آموزش دانشگاه یاسوج- مدیریت تحصیلات تکمیلی و استعدادهای درخشان (کد پستی  ۷۵۹۱۸۷۴۸۳۱ )شماره تماس : ۳۳۲۴۲۰۹۳- ۰۷۴ 

* فایل تصاویر فرم شماره ۱ مربوط به بند ۱۰ و تصاویر بندهای ۲ الی ۹ و ۱۱ الی۱۳ مدارک مورد نیاز، از طریق پست الکترونیک ارسال گردد.

مدارک لازم:
۱- پایان نامه (دانشجو باید در زمان مصاحبه به همراه داشته باشد)
۲- سوابق تدریس
۳- مستندات پژوهشی(شامل مقالات ارائه شده در مجلات، کنفرانس های داخلی و خارجی، کتاب و …..)
۴- لوح تقدیر در زمینه های مختلف علمی – پژوهشی
۵- عضویت در بنیاد نخبگان، استعدادهای درخشان و …..
۶- اصل و کپی کارت ملی، صفحه اول و دوم شناسنامه
۷- اصل و کپی مدارک کارشناسی و کارشناسی ارشد
۸- کارنامه مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد تأیید شده
۹- گواهی رتبه
۱۰- تقاضانامه تکمیل شده (فرم شماره ۱ که به پیوست موجود می باشد)
۱۱- دو قطعه عکس ۴×۳ پشت نویسی شده
۱۲- اصل و کپی کارت پایان خدمت برای متقاضیان ( درصورت اتمام خدمت سربازی)
۱۳- فیش واریزی به مبلغ ۴۰۰۰۰۰ ریال به شماره حساب ۷۸۷۵۹۴۰۲۶۴ بنام درآمد اختصاصی دانشگاه یاسوج نزد بانک تجارت
۱۴- یک عدد پوشه فنردار که کلیه مدارک بجز پایان نامه در آن قرار داده شود. (دانشجو باید در زمان مصاحبه به همراه داشته باشد)

تبصره: برای دانشجویان سال آخر مقطع کارشناسی ارشد به جای مدرک کارشناسی ارشد، ارائه فرم تأیید شده تعداد واحدهای گذرانده و معدل توسط دانشگاه محل تحصیل کارشناسی ارشد(فرم استفاده از تسهیلات ادامه تحصیل ممتازین که پیوست اطلاعیه می باشد) الزامی است.
* مصاحبه از دروس پایه، تخصصی گرایش و پایان نامه صورت می گیرد.

عضویت در کانال تخصصی آزمون دکتری

نظرات (۱۱)

 1. 786 می‌گه:

  پس چرا هیچکس دعوت به مصاحبه نشد
  یعنی چیزی تو سابت نزدن؟

 2. علی می‌گه:

  سلام دانشجویان آموزش محور بدون پایان نامه میتونن شرکت کنند؟

 3. mehdi می‌گه:

  توو هفنه اول شهریور که منایج میاد اینا کی میخوان مصاحبه بگیرن نتایجو رد کنند؟

 4. یکتا می‌گه:

  سلام دوستان.
  دانشگاه یاسوج با کدو دانشگاه ها همترازه؟؟؟

 5. شیمی فیزیک می‌گه:

  سلام دوستان.ببخشید کسی از اعلام نتایج نهایی آزمون دکتری سراسری خبر اطلاع داره؟؟؟؟

 6. آرزو می‌گه:

  کسی نمیدونه دانشجویان آزاد هممیتونن بفرستن یا نه

 7. بهار می‌گه:

  آخ یاسوج
  بچها اونجا یه دنیای دیگس
  من کارشناسی اونجا بودم

 8. آرزو می‌گه:

  دانشجوی آزاد هم میتونه مدرک بفرسته؟

 9. میثم می‌گه:

  معدل همتراز شده یعنی چجوری؟

درج نظر