مدرسان شریف اولین کنفرانس ملی مدیریت و اقتصاد جهانی کنفرانس بین المللی تحقیق و توسعه در علوم انسانی، مدیریت و اقتصاد کنفرانس آینده مهندسی و تکنولوژی ششمین کنفرانس بین المللی پژوهش در مهندسی، علوم و تکنولوژی کنفرانس بین المللی علوم و مهندسی در عصر تکنولوژی ششمین کنفرانس بین المللی مدیریت، اقتصاد و علوم انسانی رویکردهای پژوهشی در مدیریت ، اقتصاد ، حسابداری و علوم انسانی کنفرانس بین المللی مهندسی و فن آوری اطلاعات کتابخانه فرهنگ

اعلام نتایج نهایی دکتری آزاد ۹۴ در نیمه دوم شهریور ماه

نتیجه نهایی آزمون دکتری تخصصی دانشگاه آزادازسوی معاونت سنجش وپذیرش این دانشگاه درنیمه دوم شهریورماه اعلام می‌شود.

به گزارش خبرگزاری فارس، آزمون دکترای تخصصی دانشگاه آزاد دهم بهمن ماه سال ۹۳ با حضور بیش از ۱۱۱ هزار نفر و در ۲۱۵ رشته گرایش برگزار شد و اسامی چند برابر ظرفیت این دوره‌ها برای شرکت در مصاحبه ۲۳ خردادماه اعلام شد و نتیجه نهایی این آزمون نیز نیمه دوم شهریور ماه اعلام می شود.از ۲۱۵ رشته امتحانی تاکنون زمان‌بندی مصاحبه برای ۲۰۹ رشته اعلام شده و مصاحبه ۱۳۷ رشته هم به پایان رسیده است.

مصاحبه تمام رشته‌ها تا پایان مرداده ماه به پایان می‌رسد و نتیجه نهایی نیمه دوم شهریورماه اعلام می‌شود.

وضعیت پذیرش دانشجو در این دوره‌ها حدود ۱۲ هزار نفر است.

همچنین پذیرش دکترای تخصصی پژوهش‌محور که از سال ۹۳ با مجوز وزارت علوم در دانشگاه آزاد آغاز شد نیز امسال انجام می‌شود.

پذیرش دکترای پژوهش‌محور با شرط معدل بالای ۱۸ در علوم انسانی و بالای ۱۷ در سایر گروه‌ها و پایان‌نامه بالای ۱۸ انجام می‌شود.

از مجموع ۱۷۹ رشته در دوره‌های پژوهش محور تا امروز مصاحبه ۱۶۹ رشته به پایان رسیده است.

ظرفیت پذیرش دکترای پژوهش‌محور دانشگاه آزاد ۲۸۰۰ نفر است که این تعداد در قالب ظرفیت ۱۲ هزار نفری دکترای این دانشگاه قرار دارد.

عضویت در کانال تخصصی آزمون دکتری

نظرات (۲۹۸)

 1. هدی می‌گه:

  آیا کنکور دکتری آزاد ۹۴ تکمیل ظرفیت دارد؟

 2. فاطمه می‌گه:

  با سلام بهتر نبود زمان اعلام نتایج با ازمون سراسری در دوره دکتری طوری بود که فرصت انتخاب به افراد داده شود و افراد در هاله ای از بلاتکلیفی قرار نگیرند.

 3. صنوبر می‌گه:

  بچه ها مهندسی معماری کامپیوتر رتبه ۱۶ از ۱۱۳ و سهمیه مربیان میشه علوم و تحقیقات امیدوار بود؟؟

 4. مدیریت آموزشی می‌گه:

  سلام بر دکتری های اینده کسی مدیریت آموزشی نیست من امسال مصاحبم از پارسال خیلی بهتر بود ولی رتبه پارسالم بهتراز امسال بود پارسال ۲۱۳ از ۴۲۲ نفر امسال ۲۳۳ از ۳۳۵ نفر به نظرتون قبول میشم انتخاب اولم آزاد رودهن

 5. حسین می‌گه:

  سلام بر دانشجوی دکترای علوم تحقیقات .یکی از اساتید مصاحبه که نگارش امتیازات مصاحبه را بر عهده داشت به من گفت چون زبانت هم خیلی خوبه انشاء الله همینجا قبولی آیا به کنایه گفته یا واقعا صحت داره -امیدوار باشم یا نه .داوطلب جغرافیا-اقلیم شناسی پایان نامه ۲۰-معدل ۱۸٫۴-کتاب -مقاله isi-2همایش مورد تایید.منتظر پاسخ شما هستم متشکر
  پاسخ دادن

  • پارسا می‌گه:

   با شما که شوخی ندارن .پس جدی گفتن.انشاله پذیرش می شوید

   • حسین می‌گه:

    سلام پارسا جان از اعلام نظر و توجه به این حقیر متشکرم من از این شک دارم که انتخاب اولم اهوازه وانتخاب دومم علوم تحقیقات ولی چرا انتخاب دومم را تاکید کردند مگه میشه انتخاب اول که شهرستانه قبول نشی ولی انتخاب دوم که مهمتر و علوم تحقیقاته قبول بشی.

  • اقلیم شناسی می‌گه:

   سلام حسین اقا. من هم اقلیم شناسی هستم. البته انتخاب اولم نجف اباد بود.و تو مصاحبه فقط گفتن رساله چی میخوای کار کنی و در حد ۲دقیقه که من داشتم توضیح میدادم گفتن نمیخواد.فقط مدرک ارشدم رو نگاه کردن و مابقی مدارک رو میگفتن داری تا میخواستم نشون بدم میگفتن خوبه .اخر کار میوه هم تعارف کردن و گفتن شما قبولی.البته من رتبه ام تک رقمی هست و نمره ام هم ۳۱٫۷۲بود.شما نمره تون چنده که گفتن علوم تحقیقات قبولی.

   • حسین می‌گه:

    سلام بر اقلیم شناسی .من بدون آزمون شرکت کردم ۳کتاب و ۳همایش و یک مقاله isiزبانم خوب بوده چون لیسانس زبانم مترجمی زبان بود و لذا فرهنگ لغت تخصصی آکسفورد نیز از جمله تالیفاتم بوده و معذل ۱۸/۴و نمره پایان نامه ۲۰-سابقه تدریس ۳سال و …آقای دکتر محمدی از مصاحبه کنندگان من من گفت چون زبانت هم خوبه همینجا قبولی …منم دودل شده ام چکار کنم …آرزوی قبولی بر ای شما دارم

 6. Arash می‌گه:

  سلام
  از بچه های فیزیولوژی ورزش کسی هست؟ با رتبه ۷۲ از ۱۵۵ و مصاحبه متوسط و تسلط به زبان انگلیسی… احتمال قبولی چطوریه؟

 7. بهنام می‌گه:

  سلام میشه لطف کنید مدارک مورد نیاز جهت ارایه در روز مصاحبه را به طور کامل بگید.

 8. یا فاطمه زهرا می‌گه:

  سلام دوستان رتبه من ۱۳۸ از ۴۲۲بوده درحقوق خصوصی آزاد اگر خدا بخواهد کجا قبول میشم دوستان اگر اطلاعاتی دارند محبت فرمایند اظهار نظر کنند ممنون میشم یاحق

 9. سیاست می‌گه:

  سلام دوستان و سروران عزیز
  بنده رتبه ام از ۲۰۹ نفر مجاز شده ۹ شد ، مصاحبه خوب بود ، یک تالیف کتاب ، ۳ مقاله علمی پژوهشی ، ۲ مقاله بین المللی ، ۳ مقاله همایشی.
  با این تفاسیر به نظرتون رتبه نهایی من چند میشه؟ و آیا بنده انتخاب اولم یعنی علوم تحقیقات قبول خواهم شد؟
  پیشاپیش سپاسگذارم

  • دانشجو دکترای علوم تحقیقات می‌گه:

   بله قبولید.

   • حسین می‌گه:

    سلام بر دانشجوی دکترای علوم تحقیقات .یکی از اساتید مصاحبه که نگارش امتیازات مصاحبه را بر عهده داشت به من گفت چون زبانت هم خیلی خوبه انشاء الله همینجا قبولی آیا به کنایه گفته یا واقعا صحت داره -امیدوار باشم یا نه .داوطلب جغرافیا-اقلیم شناسی پایان نامه ۲۰-معدل ۱۸٫۴-کتاب -مقاله isi-2همایش مورد تایید.منتظر پاسخ شما هستم متشکر

   • دانشجوی دکترا علوم و تحقیقات Help me می‌گه:

    سلام

    شما از وام میان مدت دانشگاه برای مقطع دکترااستفاده کردین؟ من دانشجوی دکترا واحد علوم و تحقیقات بودم ولی انتقالی گرفتم به شهرستان الانم هر چی از صندوق رفاه دانشگاه سوال می کنم میگن وام میان مدت فقط برا واحد علوم و تحقیقات تهرانه!!!!!!!!!!!!!!ابا تشکر.

 10. شیما می‌گه:

  یک سوال، اگر شما انتخاب اولتون علوم تحقیقات باشه و انتخاب دومتون یک جای دیگه، انتخاب دومتون رو قبول شین اما رتبه تون به تکمیل ظرفیت علوم تحقیقات بخوره تکلیف چیه؟ میشه تو تکمیل ظرفیت شرکت کرد؟

 11. دانشجوی دکتری می‌گه:

  سلام
  پارسال منم حال شما رو داشتم ولی من رتبم ۵ بود زیاد نگران نبودم. الان که دارم می خونم افسوس می خورم که کاش یه سال دیگه می خوندم برای سراسری.

 12. زبانیهای عزیز می‌گه:

  مرسی رها جان…. تا کی معلوم میشه؟ فکر میکنین شماها

 13. منصور می‌گه:

  سلام دوستان
  سهمیه شاهد و … تو کنکور دانشگاه آزاد در آخر اعمال میشه یا در رتبه اولیه تآثیر گذاشته؟

 14. TEFL می‌گه:

  تشکیل کمیسیون مشترک دانشگاه آزاد اسلامی و وزارت علوم وزیر علومیکشنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۴ ۱۰:۰۹ ، تحقیقات و فناوری از تشکیل کمیسیون مشترکی از دانشگاه آزاد اسلامی و وزارت علوم برای تصویب رشته ها خبر داد و گفت: تا پایان اردیبهشت ماه سال جاری ۱۴۰۸ رشته مورد تأیید وزارت علوم قرار گرفته است.
  به گزارش مرکز حوزه ریاست و روابط عمومی به نقل از آنا، دکتر فرهادی در نشستی خبری ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهید صارمی و تبریک روز خبرنگار اظهار داشت:‌ در عصر ارتباطات، خبرنگاران نمایندگانی هستند که بدون رأی مستقیم مردم انتخاب شده اند و در واقع نماینده افکار عمومی محسوب می شوند. این رسالت خبرنگاران است که پل ارتباطی مردم و سازمان ها باشند و از وجود ابهام جلوگیری کنند.
  دکتر فرهادی در ادامه سخنان خود با ارائه گزارشی از عملکرد وزارت علوم در دولت تدبیر و امید افزود:‌ در این دوره کارهای زیادی انجام شده و البته کارهای زیادی هم وجود دارد که باید انجام شود. ما در رابطه با وضعیت علمی کشور گزارش های مناسبی را دریافت کرده‌ایم. در پایگاه استنادی ISC در ۶ سال اخیر رتبه علمی ایران به رتبه ۱۸ ارتقا پیدا کرده است. همچنین رتبه علمی ایران در منطقه و جهان اسلام و در میان کشورهای عضو جنبش عدم تعهد رتبه دوم بوده و در کشورهای عضو اوپک ایران رتبه اول را در اختیار دارد.
  وی افزود: تولید علم کشورمان از ۸/۰ در سال ۲۰۱۲ به ۶۳/۱ در سال ۲۰۱۵ رسیده است. در پایگاه استنادی اسکوپوس وضعیت علمی کشور در ۶ سال اخیر در منطقه، جهان اسلام و اوپک اول و بین کشورهای جنبش عدم تعهد رتبه دوم را دریافت کرده ایم. تعداد دانشگاه‌های ایران در یک درصد دانشگاه های تأثیرگذار جهان در سال ۲۰۱۳، ۵ دانشگاه بود و در سال ۲۰۱۵ به ۱۳ دانشگاه رسیده است.
  وزیر علوم همچنین در مورد زیر ساخت های پژوهشی اظهار داشت:‌ در زمینه زیر ساخت های پژوهشی کارهای زیادی باید انجام دهیم و نیاز به بازسازی و تکمیل و نوسازی تجهیزات آزمایشگاهی داریم. در واقع این از اولویت های دولت یازدهم است که زیرساخت های پژوهشی را افزایش دهد.
  دکتر فرهادی با اشاره به تعداد کل دانشجویان مشغول به تحصیل در کشور عنوان کرد:‌ تعداد دانشجویان مشغول به تحصیل ما ۴ میلیون و ۴۸۵ هزار و ۳۸۶ نفر است که ۳۲ درصد از آنها دانشجوی دانشگاه آزاد و ۶۸ درصد دانشجویان دانشگاه‌های وزارت علوم هستند. تعداد دانشگاه های کل کشور ۲۶۴۰ دانشگاه است و در این دانشگاه ها بالغ بر ۷۰ هزار عضو هیأت علمی فعالیت می کنند. از کارهای مهم انجام شده در وزارت علوم ایجاد ۴۰۹ رشته محل در مقاطع آموزشی مختلف بصورت یک بار پذیرش است و اساسنامه ۵۷ موسسه و مرکز آموزش عالی را به تصویب رسانده ایم. همچنین ۹۸ برنامه درسی به تصویب رسیده که از این ۹۸ برنامه ۵۱ برنامه درسی در دوره بازنگری قرار گرفته است.
  وی در ادامه در پاسخ به سوالی در رابطه با تصویب رشته ها در دانشگاه آزاد اسلامی و مسیری که این رشته ها طی می کند، افزود:‌ این مسیر، مسیری قانونی است و قبل از بنده تصمیماتی در زمینه این رشته ها قرار گرفته شده است. در همین راستا کمیسیون مشترکی از دانشگاه آزاد و وزارت علوم تشکیل شده و کار آن منطبق با ضوابط پیش می رود. قرار است تا پایان سال به برخی رشته های دارای نقص رسیدگی شود و بعد از رسیدگی کامل رشته ها به شورای گسترش فرستاده خواهند شد.
  دکتر شریعتی نیاسر معاون آموزشی وزارت علوم در تکمیل سخنان وزیر خاطرنشان کرد: یک کمیته ۵ نفره در مجموع ۲۹۸۱ پرونده رشته محل ها را از ۱۵ آذر ماه ۹۳ مورد بررسی قرار داده اند و تا پایان اردیبهشت ماه سال جاری ۱۴۰۸ مورد تأیید وزارت علوم قرار گرفته است.
  وی درباره وضعیت دانشگاه های غیرانتفاعی افزود: در سال ۸۴، ۱۱۲ موسسه غیرانتفاعی در کشور وجود داشت که تعداد این موسسات در سال ۹۳ به ۳۵۸ موسسه رسید. برخی از این موسسات زیرساختهای لازم مانند ساختمان و اعضای هیات علمی را نداشتند. بنابراین موضوع ارزیابی موسسات در وزارت علوم دنبال شد و به موسساتی که در سطح بندی در رتبه های پایین قرار دارند اخطار داده شد که وضعیت خود را بهبود بخشند.
  دکتر فرهادی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه چشم انداز وزارت علوم برای توسعه آموزش عالی، نگاه به توسعه ظرفیت های دولتی است یا غیردولتی، گفت:‌ توسعه هر دو ظرفیت برای ما حائز اهمیت است، اما نظارت جدی برای این توسعه خواهیم داشت تا کیفیت پایین نیاید.
  وی افزود: پیش از این صحبت از ساماندهی این توسعه کرده ایم که ممکن است این ساماندهی باعث تجمع برخی از واحدها شود. از طرف دیگر تأسیس بین رشته ای مورد نظر ماست و باید به آن توجه کنیم. ما باید سمت و سوی کار را به سوی دانشگاه کارآفرین ببریم و کارورزی و دانشگاهی را تقویت کنیم.

  • محیط زیست می‌گه:

   بالاخره منظورش چیه فرهادی یعنی مجوز میگیرن یا نه یکی جواب بده و ما رو از سردرگمی دربیاره بابا دیگه حالمون بد میشه از رشته محل و کدمحل و مجوز و……

 15. زبانیهای عزیز می‌گه:

  بچه های زبان کرج مجوز گرفت؟ یا معلوم نیست بگیره؟

 16. پویا- مدیریت ساخت می‌گه:

  سلام دوستان
  برای مصاحبه صفحات کامل مقالات را باید همراه برد؟
  یا فقط گواهی مقالات کفایت می کند؟
  تشکر

 17. سحر می‌گه:

  سلام به همگی.خسته نباشید.من فوق شیمی تجزیه دارم.روز مصاحبه خیلی استرس داشتم.اما بد نبود.از پایان نامه خیلی وسیع سوال کردن.ازاینکه چرا میخوای دکترا بخونی و کجا و کی هزینتو میده.تا حالا روی چه دستگاهی کار کردی و توضیح بده.دوست داری روی چه دستگاهی کار کنی تا گفتم خیلی سوال کردن.روی هم رفته خوب بود.با آرزوی قبولی همه کسانی که زحمت میکشن و آرزوی ادامه تحصیل دارن.موفق باشید.توکل بر خدا

 18. آموزش زبان انگلیسی!!!!!!!! آیا قبدل میشیم؟! می‌گه:

  چطورین بچه های زبان؟ امسال به نظر شما امسال عمومی آسانتر از سالهای پیش بود؟

 19. آموزش زبان انگلیسی!!!!!!!! آیا قبدل میشیم؟! می‌گه:

  چه خبر از زبانیها؟ خوبین :)

  • رها, آموزش زبان می‌گه:

   شما خوبین دوست عزیز؟
   عمومى ها رو بى خیال, مصاحبه رو بچسب :) عمومى , اختصاصى, درصد, رتبه, سخت, آسون, هر چه بوده گذشته, باید نشست به انتظار نتایج نهایی :)

  • منصوره آموزش زبان می‌گه:

   در انتظار نتایجیم! همش پیش خودم فک میکنم قبول میشم یا ن!!!شما رتبتون چند بود ؟مصاحبه چطور بود؟ کجاها زدید

   • رها, آموزش زبان می‌گه:

    ممنونم منصوره جان, انشاله شما هم حتما امسال قبولى و خبر خوش بهمون مى دى و خوشحالمون مى کنى. واى من که به هیچ عنوان نمى تونم به سال دیگه فکر کنم. واقعا ظرفیت سال دیگه خوندن رو ندارم.
    عزیزم تو قسمت تبادل تجربیات مصاحبه ازاد یه پست گذاشته بودم قبولى هاى پارسال رو با نمره نهایى و رتبه نهایى تو تمام واحدهاى تهران, و کرج نوشتم. اخرین رتبه تهران پارسال اگه درست یادم مونده باشه حدود ۸۰ و کرج ۹۳ بود.

 20. حسابداری می‌گه:

  سلام به نظر شما عزیزان من فوق زبان وکارشناسی حسابداری هستم امکان قبولی من در دکتری حسابداری یا مدیریت اموزشی کدامیک بیشتر است

 21. رضا می‌گه:

  کسی مکانیک مصاحبه نداده

 22. تغذیه می‌گه:

  دوستان اگه برای این مرحله مصاحبه نریم توی تکمیل ظرفیت دوباره میتونیم شرکت کنیم یا نه؟

 23. minoo می‌گه:

  بچه های کامپیوتر نرم افزاریا کجایید مصاحبتون چطور بود سوال درسی پرسیدن؟

  • ahmad می‌گه:

   سلام
   من روز اول مصاحبه داشتم، از بقیه هم که پرسیدم در مجموع این بود:
   -سوال به انگلیسی از معرفی خودتون و همچنین توضیح پایان نامه
   - اینکه چرا میخواهید دکترا بخونید
   -و اگه هر نکته مثبتی خودت اعلام کنی تو همون زمینه ازت سوال میپرسن(بعبارت بهتر گیر میدن)
   کلا انگار فرمالیته هست(نظر شخصی)، مثلا از من سوال کردن مدرک زبان داری؟ گفتم نه… حالا دیگه انگلیسی پرسیدنتون چیه؟؟….
   فقط پایان نامه و مقاله ملاکه..سابقه تدریس یا توصیه نامه ا رو اصلا نگاه نکردن

 24. مدیریت می‌گه:

  سلام از شهریه رشته مدیریت کسی اطلاع داره؟

 25. دکتری حسابداری می‌گه:

  سلام. خیلی جالب، من ۴شنبه مصاحبم بود. اتاق دکتر رهنما، هر کی میرفت داخل میومد بیرون خیلی خوشحال و راضی بود، نمی دونم ما رو دست انداخته بودن یا واقعا خوب بودیم… جدی جدی هم از خود و مصاحبه خود راضی بودن… اینطوری هم میشه؟!؟!؟؟

 26. بهنام می‌گه:

  شهریه هرترم رشته های مهندسی حدودا چقدر می شه؟

  • دانشجو دکترای علوم تحقیقات می‌گه:

   سلام
   هر ترم ۷ تومن
   ازمون جامع شهریه ثابت
   ترم هایی که پایان نامه دارید هر ترمش ۱۴-۱۳
   ترم هایی که اضافه بمونید و دفاع نکنید پرداخت شهریه ثابت

  • مهدی - برق قدرت می‌گه:

   میشه در مورد اینکه هزینه ها و وام هایی که تعلق میگیره هم بگید…
   در مورد ترم اول هم بفرمایید چون برام مبهمه که چقدر باید پول ذخیره کنم..
   مرسی از لطفتون

 27. بهنام می‌گه:

  سلام برای روز مصاحبه فقط گواهی مقالات را ببریم کافیه یا باید اصل مقالات را هم ببریم؟

  • رها, آموزش زبان می‌گه:

   دوست عزیز من فقط نامه اکسپت مقاله هام رو بردم اصلش رو نخواستن.

   • منصوره آموزش زبان می‌گه:

    ممنونم رها جان از پاسخگویی و دلگرمیتون ,مقاله هام دوتاشون isc بود, منم دانشجوی علوم تحقیقات بودم, شما رتبتون چند بود؟مصاحبه تون چطور بود؟

    • رها, آموزش زبان می‌گه:

     خواهش مى کنم منصوره جان کارى نکردم. خیلى خوبه عزیزم انشاله حتما قبول میشى , به به هم دانشگاهى عزیز :)
     منصوره جان رتبه ام ۳۶ بود و خدا روشکر از مصاحبه ام راضى بودم. اقاى دکتر مفتون و اقاى دکتر یزدانى مقدم که اساتید تزم بودن و هیچ سوالى نپرسین, با خانم دکتر خبیرى هم که هر سه ترم درس داشتم و ایشونم باتوجه به شناخت هیچ سوالى نپرسیدن. اون دو تا استاد که نمى شناختمشون, سوال پرسیدن که خدا رو شکر همه رو جواب دادم و یکیشونم از تزم خیلى خوشش اومده بود. خدا رو شکر همه چیز خوب بود, حالا دیگه توکل به خدا منتظر شیم ببینیم نتیجه نهایى چى میشه.

     • منصوره آموزش زبان می‌گه:

      پس خانم دکتر از همین الان بهتون تبریک میگم,من داورم دکتر مفتون بودند و واسه همون سوالی راجع ب پایان نامم نپرسیدن, از منم اون دوتا استاد سؤال پرسیدن ک دست وپا شکسته جواب دادم!شما فقط تهران میخواین؟البته ک ان شالله حتما قبولید

    • رها, آموزش زبان می‌گه:

     منصوره جان چقدر کامنتت خوشحال و پر انرژیم کرد :) مرسى از لطفت دوست عزیزم, انشاله شما هم خانم دکتر امسالى.
     بله عزیزم, من فقط تهران مى خوام, اونم فقط علوم و تحقیقات. راستش بجز علوم تحقیقات واحد دیگه اى رو انتخاب نکردم. دیگه باید ببینیم چى پیش میاد, توکل به خدا. انشاله خبر خوش قبولى به هم بدیم .

     • منصوره آموزش زبان می‌گه:

      خواهش میکنم عزیزم با چیزایی ک گفتید حتما ان شالله علوم تحقیقات قبولید, من همه رشته محل ها رو انتخاب کردم, البته بعد از تهران هاوکرج تربت حیدریه زدم چون تو استان مجاورمونه,خدا کنه قبول شم چون دیگه حوصله دوباره خوندن رو ندارم,شما مطلع نیستین پارسال تا چ رتبه ای تهران یا نهایتا کرج قبول شدن؟شنیدم تهران مرکز هم مجوز گرفتن!

     • م-رض می‌گه:

      مصا حبه در ازاد زیاد مهم نیست ففقط رتبه تعین کننده است

  • تسنیم می‌گه:

   امسال اصلاً اکسپت قبول نمیکنن فقط مقاله چاپ شده

 28. زبان می‌گه:

  بیشتر از ۷ تا میگیرن اگر نه ۲۸۰ نفر اعلام نمیکردن برای مصاحبه که فقط ۶۰ تا بگیرن

  • رها, آموزش زبان می‌گه:

   من هم با شما موافقم, به نظرم همون اندازه پارسال مى گیرن. دانشگاه ازاد نمى تونه ظرفیت رو کم کنه اونم تو مقطع دکترى ,منطقى نیست واقعا.

 29. زبان می‌گه:

  رها جان مرسی از اینکه اینقدر دقیق حواب سوالات همه ما را میدین…و برای ما وقت میگزارین…سپاسگزارم

 30. کامپیوتر می‌گه:

  سلام به همگی دوستان لطفا کسانی که به مصاحبه نرم افزار رفتن تجربیاتشونو در اختیارمون بذارن ممنون

 31. زبان می‌گه:

  ممنون رها جان….مقاله هم داشتن؟ چه خوب شده نمره مصاحبه اشون

  • منصوره آموزش زبان می‌گه:

   من ۱۶۹ اوردم ۳تا مقاله داشتم دوتا تألیف کتاب, ۶سال سابقه تدریس, غیر از تهران شهرستان هم زدم, ب نظرتون قبول میشم؟اخه این موضوع پذیرش ۷نفر نگرانم کرده! نمره مصاحبه از چن نمره هستش؟من سر مصاحبه خیلی استرس داشتم میترسم ب دلیل استرسم بهم نمره کم داده باشن!

   • رها آموزش زبان می‌گه:

    منصوره جان انشاله که قبول میشی توکلت به خدا باشه.
    نمره مصاحبه از ۱۰۰ هست.مقاله هات اگر علمی پژوهشیه که خیلی خوبه ۳ مقاله. تالیف کتاب هم که امتیاز خودش رو داره. فقط تا جایی که میدونم دو ساله که دیگه سابقه تدریس امتیار نداره. استرس داوطلب در جلسه مصاحبه کاملا طبیعی هست. اگر به سوالات تونستی خوب جواب بدی ، خیلی بعیده صرفا بخاطر استرس نمره کم داده باشن. منم که رزومه خوب داشتم و دانشجوی خودشون بودم دو سال باهاشون درس خوندم و تز نوشتم باز سر جلسه مصاحبه استرس داشتم!
    نگران پذیرش ۷ نفر هم نباش. راستش من که باور نکردم ۷ نفر قطعی باشه آخه دانشگاه ازاد یه بخش عمده ای از هزینه هاش از شهریه دانشجوهای دکتری تامین میشه و به نظرم به راحتی از شهریه دکتری نمیگذره. :)
    توکلت به خدا باشه. قدرت فقط در دستان خداست و لاغیر.

  • رها آموزش زبان می‌گه:

   خواهش میکنم دوست عزیز. بله یه مقاله علمی پژوهشی و یه کنفرانسی + نمره تزشون ممتاز و معدلشون ۱۶٫۵ بوده

 32. دکتری می‌گه:

  تو مصاحبه اساتید خیلی ازم راضی بودن طئریکه فقط ی استاد چند سوال پرسید و بعدش در مورد رزومه و معدل و شاگرد اولیم گفتم. ظاهرا همه چی خوب بود اما با توجه به ظرفیتهای امسال و عدم مجوزها نگرانم.
  امیدوارم واسه هممون ختم به خیر بشه.
  موفق باشید

درج نظر