مدرسان شریف اولین کنفرانس ملی مدیریت و اقتصاد جهانی کنفرانس بین المللی تحقیق و توسعه در علوم انسانی، مدیریت و اقتصاد کنفرانس آینده مهندسی و تکنولوژی ششمین کنفرانس بین المللی پژوهش در مهندسی، علوم و تکنولوژی کنفرانس بین المللی علوم و مهندسی در عصر تکنولوژی ششمین کنفرانس بین المللی مدیریت، اقتصاد و علوم انسانی پنجمین کنفرانس بین المللی پژوهش در علوم و تکنولوژی کنفرانس بین المللی مهندسی و فن آوری اطلاعات کتابخانه فرهنگ

افزایش مبلغ وام ویژه دانشجویان دکتری

رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم از افزایش مبلغ و میزان پوشش وام ویژه دانشجویان دکتری در سال ۱۳۹۵ خبر داد .

مهندس ذوالفقار یزدان مهر در گفت‌وگو با ایسنا ، تاکید بر اینکه بودجه وزارت علوم در لایحه بودجه پیشنهادی سال ۹۵ افزایش چندانی نداشته است، اظهار کرد: بودجه صندوق رفاه دانشجویان نسبت به بودجه دانشگاه‌ها افزایش بیشتری داشته است. در همین راستا ردیف جدیدی تحت عنوان وام ویژه دانشجویان دکتری به صندوق رفاه دانشجویان اختصاص داده شده است که طبق آن قرار است صندوق رفاه از بانک وام بگیرد و سود و کارمزد آن توسط دولت پرداخت شود تا دانشجویان بیشتری تحت پوشش وام ویژه دانشجویان دکتری قرار بگیرند.

وی در مورد مبلغ وام مذکور توضیح داد: مبلغ آن در سال ۹۴ ماهانه ۵۰۰ تا ۶۰۰ هزار تومان بود اما در سال ۹۵ و با توجه به ردیف بودجه در سال آینده، این مبلغ به ۶۰۰ تا ۷۰۰ هزار تومان افزایش می‌یابد. در واقع در سال تحصیلی آینده هم میزان وام افزایش می‌یابد و هم تعداد افراد تحت پوشش بیشتر می‌شود. زیرا هم سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی و هم دولت نسبت به صندوق رفاه دانشجویان نگاه ویژه‌تری داشته‌اند.

رییس صندوق رفاه دانشجویان در ادامه با اشاره به وام شهریه نیز اظهار کرد: سال گذشته هیچ مبلغی برای وام شهریه در نظر گرفته نشده بود اما در سال جاری ۴۰ درصد به این وام تخصیص داده شد. البته این ۴۰ درصد یا به عبارت دیگر ۴۰ میلیارد تومان تخصیص، نتیجه نامه وزرای علوم و بهداشت به رییس جمهور بود. در این راستا وزرای بهداشت و علوم نامه دیگری به رییس‌جمهور ارسال کردند که احتمالا ۴۰ میلیارد تومان دیگر برای وام شهریه به صندوق رفاه داده شود.

عضویت در کانال تخصصی آزمون دکتری

نظرات (۵)

 1. به دکتر می‌گه:

  احسنت , موافقم.با هزینه های میلیونی براتی تز و رساله دکتری و هزینه های طول ترم ششصد هزار تومن چه دردی را چاره میکند؟

 2. دکتر می‌گه:

  این مبلغ واقعا ناچیزه برای دانشجوی دکترایی که تمام وقته و جایی شاغل نیست….تو این سن و سال طرف ازدواج کرده و زندگیش چطوری بچرخه؟؟
  من از مسوولین خواهش می کنم یکمی دیدشونو به این مقطع تغییر بدن….به خدا دانشجو دکترا چون پول نداره تزش تحت تاثیر قرار می گیره…واین یعنی ضربه به نظام آموزشی….نمثلا تو رشته ما باید طرف ۲۰ تا فاکتو.رو تست کنه من دیدم فقط ۳ تا رو تست کرده…خوب بدبخت پول نداره…مقالشم هیچ جا پذیرش نمیشه….
  اساتیدم که انتظار دارن شما تمام وقت دانشگاه باشی…پس کی خرج زن و بچشو میکشه؟؟؟؟؟/

  • سیف می‌گه:

   با نظر شما مخالفم، اصلا اینطور نیست

   • منم فیزیولوژی می‌گه:

    چرا مخالفی بنده خدا داره درست میگه

    • دکتر می‌گه:

     به هر حال هستن کسایی که تو رفاهن….و خبر ندارن این بچه های دکترا تو خوابگاه ها چی می کشن….با هزار امید و آرزو با هزار بدبختی وارد این مقطع شدن و الان میبینن دوستشون از دانشگاهی بورس گرفته و همین مالزی که قبولش نداریم قراره بهش ماهیانه ۴۰۰۰ دلار پول بده …..ما غصه اینجور چیزا رو میخوریم دوست عزیز….
     ما دردمون بی پولی نیست دردمون کمی توجه وارزش قایل شدن به این مقطعه….

درج نظر