مدرسان شریف بسته مقاله نویسی کتاب مصاحبه دکتری مشاوره انتخاب رشته دکتری 97

افزایش چشمگیر وام ویژه دکتری در سال آینده

رئیس صندوق رفاه گفت: برای سال تحصیلی آینده بودجه وام دانشجویان دکترا در حدود 100میلیارد تومان افزایش خواهد داشت.

ذوالفقار یزدان‌مهر رئیس صندوق رفاه وزارت علوم در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس، با اشاره به افزایش بودجه وام ویژه دکترا، گفت: ما سال گذشته برای وام دکترا 3 میلیارد تومان به دانشجویان پرداخت کردیم و در سال جاری نیز پرداختی ما تا به حال 10 میلیارد تومان برای وام دکترا بوده است، که قطعاً‌ این مبلغ افزایش پیدا خواهد کرد.

وی ادامه داد: برای سال آینده با تدبیری که صورت گرفته و با حمایتی که مقام عالی وزارت علوم داشته است، پرداختی وام دانشجویان دکترا حدود 100 میلیارد تومان خواهد شد.

یزدان‌مهر تأکید کرد: سود بانکی این وام توسط سازمان مدیریت پرداخت خواهد شد و ما این وام را به تمام دانشجویان دکترا پرداخت خواهیم کرد.

وی گفت: بر اساس این افزایش بودجه، پرداخت وام به دانشجویان دکترا و دانشجویان پژوهش محور نیز افزایش خواهد داشت و با هماهنگی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی در سال آینده به هر دانشجوی دکترا مبلغ شش میلیون ریال و به دانشجویان پژوهش محور مبلغ هفت میلیون ریال وام ماهانه پرداخت می‌شود.

رئیس صندوق رفاه دانشجویان ادامه داد: پرداخت وام‌های صندوق کارآفرینی امید نیز در راستای اشتغال و کارآفرینی بزودی عملیاتی می‌شود.

رئیس صندوق رفاه دانشجویان تأکید کرد: ما امسال در بحث ازدواج، اشتغال و عتبات نیز اقدامات خوبی را در نظر گرفته‌ایم. در سال‌های گذشته به هر دانشجو مبلغ سه میلیون ریال وام عتبات پرداخت می‌شد که این مبلغ برای سال‌های آینده به هفت میلیون ریال افزایش یافته است.

 
کانال تلگرام دکتری پی اچ دی تست
 1. ندا گفت:

  خبر گفته به تمامی دانشجویان وزارت علوم!!!
  یعنی روزانه، شبانه و پردیس.

  • ش گفت:

   سلام. خانم ندااین وام فقط برای دانشجویان دکتری روزانه سراسری است و شبانه وپردیس را شامل نمی شود و اصلا ربطی به دانشگاه ازاد ندارد.

 2. moon گفت:

  سلام. من دانشجوی دکتری روزانه هستم خواستم بگم به ماهم بعد از دفاع از پروپوزال یعنی ترم 4 به بعد تعلق می گیره تا قبل اون خبری نیست

 3. مهسا گفت:

  دوستان گرامی
  صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم به دانشگاه آزاد هم وام شهریه میده، اما این وام ماهانه دانشجویان دکتری مختص دانشجوهای مقطع روزانه دانشگاه های دولتی هستش.

 4. سالومه گفت:

  دکتری پژوهش محور دانشگاه آزاد با این وضعیت عالیه …نه کنکوری داره و نه استرس پایان ترم و در نهایت وام ماهانه 700 تومنی هم میگیره یعنی 100 تومن از آموزش محور بالاتر ..این عادلانه است به نظر شما ؟

 5. گل طلا گفت:

  دادن وام به دانشجوی دکترا اشتباه بزرگی است، ما نیازی به وام نداریم

 6. kkk گفت:

  به پردیس هم وام تعلق می گیرد

 7. مینا گفت:

  به دانشجویان دکترای پیام نور هم وام میدهند؟

 8. ادامه گفت:

  هر دو هم شاغلن و میتونن قسط وامشونو پرداخت کنن

 9. ادامه گفت:

  سلام اگه از یک خانواده دو نفر دانشجوی دکتری ازاد باشن بازم وام میدن به هر دوشون؟ تو رو خدا جواب بدین