مدرسان شریف بسته مقاله نویسی کتاب مصاحبه دکتری نگاره

تعیین تکلیف آزمون دکتری در شورای سنجش و پذیرش

رئیس سازمان سنجش  گفت: با توجه به تایید قانون تحصیلات تکمیلی در شورای نگهبان، تصمیم برای نحوه پذیرش دکتری، منوط به تشکیل شورای سنجش و پذیرش تحصیلات تکمیلی است.

دکتر ابراهیم خدایی در گفتگو با خبرگزاری مهر افزود: شورای نگهبان طرح سنجش و پذیرش دانشجو در دوره‌های تحصیلات تکمیلی در دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی عالی کشور را تایید کرده و از همین رو ما منتظر هستیم که قانون ابلاغ شود و شورای سنجش و پذیرش تحصیلات تکمیلی تشکیل شود.

وی افزود: در این قانون تعدد آزمون در سال پذیرفته شده اما با توجه به اینکه درصد آزمون های کتبی و شفاهی باهم متفاوت است پس از تشکیل شورا برای این موضوع که آیا آزمون سال ۹۵ که گرفته شده است، برای پذیرش بهمن ماه ۹۵ هم معتبر است یا نه، تصمیم گرفته می شود.

خدایی خاطرنشان کرد: ما برای پذیرش دکتری سال ۹۵ در آزمونی که در اسفند ۹۴ برگزار شد در حد دوره کارشناسی آزمون را با سئوالات عمومی تر و کمتر تخصصی برگزار کردیم اما اگر قرار باشد درصد آزمون تغییر کند، منابع امتحانی تغییر می کند و بیشتر تخصصی می شود.

وی تاکید کرد: در هر صورت آزمونی که برای سال ۹۵ برگزار شده برای ورودی مهرماه ۹۵ اعتبار دارد.

رئیس سازمان سنجش یادآور شد: با توجه به اینکه یکی از وظایف شورای سنجش و پذیرش تحصیلات تکمیلی، تعیین عناوین و تعیین ضرایب دروس هر رشته، تعیین مدت اعتبار است و در حال حاضر عدم تطابق دروس آزمون تخصصی و عمومی وجود دارد این موضوع نیازمند تصمیم گیری است.

وی خاطرنشان کرد: البته داوطلبان توجه داشته باشند که هر تصمیمی که گرفته شود برای سال ۹۶ ابلاغ می شود و بر اساس قانون، شورا موظف شده است که هر تغییری را یکسال قبل باید اعلام کند و پس از ابلاغ هم آن موضوع برای سه سال اعتبار دارد.

خدایی تاکید کرد: در واقع آزمونی که در سال ۹۴ گرفته شد برای پذیرش در مهرماه ۹۵ است و اگر بخواهیم برای بهمن ماه ۹۵ هم پذیرش داشته باشیم باید شورا تصمیم بگیرد.

وی دلیل این موضوع را تفاوت در درصدهای آزمون و ارزیابی تخصصی دانست و گفت: چرا که پیش از این اعلام شده که آزمون سنجش اعتبار دو ساله دارد و ۳۰ درصد نمره آزمون و ۷۰ درصد نمره ارزیابی تخصصی دانشگاه در پذیرش تاثیر دارد اما قانون جدید دکتری می گوید نمره آزمون ۵۰ درصد و نمره ارزیابی تخصصی ۵۰ درصد تاثیر دارد. بنابراین باید در اولین جلسه شورا در این باره تصمیم بگیریم.

رئیس سازمان سنجش گفت: با توجه به تغییراتی که اعضای شورا در قانون پیدا کرده اند ما منتظر هستیم که شورای سنجش و پذیرش تحصیلات تکمیلی تشکیل شود و این موضوع به ما ابلاغ شود.

 
کانال تلگرام دکتری پی اچ دی تست
 1. توحید گفت:

  باسلام.دوستان به نظر شما اگه مقاله استخراجی از پایان نامه را در یکی از مجلات علمی غیرisi به چاپ برسانیم امتیاز داره یانه؟
  باتشکر

 2. ترو خدا جواب بدین گفت:

  سلام دوستان.
  آیا آزمون آبان ماه برگزار می شود؟؟
  آیا منابع عمومی و مثل اسفند 94 می باشد؟؟
  لطفا جواب بدین
  ممنون.

 3. یاسر گفت:

  یکی از دوستام مشکل متفاوتی داره میگه آموزش محور بوده و پایاننامه نداره به نظرتون با داشتن 2 مقاله Isi جای خالی پایاننامه پر میشه یا نه؟

 4. ... گفت:

  کمپین دفاع از اعتبار آزمون کجایین؟ نمیخواین قبل از اینکه دیر بشه یه کاری بکنیم؟؟
  اگر قرار است آزمون آبان برگزار بشه باید بتونیم از اعتبار آزمون اسفند استفاده کنیم. این فلسفه تعدد آزمون بوده که به داوطلبین فرصت بیشتری داده بشه.
  اگر هم که منابع قراره عوض بشه یا آزمونی آبان برگزار نشه که منطقی است که نتونیم از اعتبار این آزمون برای سال بعد استفاده کنیم.

  لطفا متحد بشیم.
  هر کی موافقه اعلام کنه.
  بعد از انتخاب رشته که نمیتونن اعتبارش رو لغو کنن….

 5. امیر گفت:

  دوستان این منطقی نیست که با تغییر منابع اعتبار دو ساله باقی بمونه

 6. داوطلب فنی جدید گفت:

  سلام
  به نظر دوستان فارغ التحصیلان مهندسی دانشگاه آزاد حتی با وجود سابقه پژوهشی خوب و تسلط به دروس شانسی برای پذیرش در دانشگاه های دولتی ندارند؟؟؟

  مخصوصا اینکه تعداد دانشگاه های پذیرنده کم است و اکثرا دانشگاه های سطح یک هستند.

 7. س. عمران - ابهام در اعلام کف تراز گفت:

  سلام خدمت همگی.
  دوستان نکته ی مهم . الانکه یه امتحان غیر استاندارد و اون هم مجموعه گرایشی برگزار شده, مثلا بچه های یه گرایش ترازشون کم باشه ععموما. حالا کف تراز اون گرایش چجوری باید اعلام بشه؟ دانشگاهها از کجا میدونن ترازای بچه های اون گرایش نو چه رنجی هست که طوری کف بگیرن که اونام بیا مصاحبه,وگرنه ممکنه ممکنه یا اون گرایش خالی بمونه یا اینکه گرای های دیگه که کف تراز آوردن برن مصاحبه ش!!!! تکلیف دکترای اون رشته واویلا خواهد شد. خیلیا بخاطر مشخص نبودن وضعیت آزمون خوب نخوندن یا مثلا تو عمران , حتما بچه های سازه و خاک ترازشون از آب فاضلابی ها یا سایر گرایشا بهتره (بخاطر منابع امتحان که واسشون تکراری بود) .
  یه را باقی می مونه! دانشگاهها باید کف تراز رو همه ی مجاز شده ها بگیرن تا حاشیه ی اطمینان گرفته باشن . نمیدونم والا . نوبت ما که شد, زدن داغون کردن سیستم رو . این همه ابهام و بلاتکلیفی برای داوطلب دکترای کشور 🙁

  • فهیمه گفت:

   پس برا چی انتخاب رشته کردیم؟ سازمان سنجش از اطلاعات انتخاب رشته ما استفاده و تراز پیشنهادی رو تو هر رشته به دانشگاهها ابلاغ میکنه

   • سالار گفت:

    خوب منم مشکل همین دوستمون رو دارم
    انتخاب رشته هم که کردیم بازم در گرایش نبود! در کل مجموعه بود!
    به نظر من دانشگاه کف رو طوری اعلام میکنه که بتونه توزیع خوبی از سایر گرایش ها هم داشته باشه

  • سارا گفت:

   سلام در دفترچه راجع به شیوه گزینش گفته که حد نصاب تو سط دانشگاه ها و بر اساس اطلاعات اماری تعیین میشه اما ممکنه با در نظر گرفتن زمان فارغ التحصیلی، دانشگاه مقطع قبل و موارد دیگر ترازها طوری اعلام شود که حداکثر افراد بخصوص افرادی که دانشگاه مقطع قبل همان دانشگاه بوده اند فرصت شرکت در ازمون کتبی را داشته باشند. ان شاالله

  • ANASTASIA گفت:

   زمان انتخاب رشته هر کسی باید گرایش خودش رو انتخاب میکرد اگر سایر گرایش ها رو انتخاب کنید مسئولیت پاسخ به سوالات اون گرایش با شماست باید مقاله های مرتبط با آن گرایش را داشته باشید و الا نمره نمیدن و همچنین به سوالات آن گرایش پاسخ دهیدو همچنین امتحان کتبی آن گرایش را در دانشگاه مربوطه پاس کنید

 8. ........................... گفت:

  عنوان درخواست :
  عمومي | دكتري – اعتبار ازمون اسفند 94
  متن درخواست :
  با سلام
  اين درست نيست كه ازمون اسفند نتيجه اش براي ابان معتبر نباشه. اين مطابق شيوه نامه نيست. لطفا اعتراض ما را به گوش مسيولين برسانيد.
  تاریخ ارسال پاسخ :
  ١٣٩٥/٠١/٢٦-٠٨:٢٢
  پاسخ :
  با سلام
  داوطلب گرامي: براي كسب اطلاعات لازم در اين خصوص با وزارت علوم تحقيقات و فناوري تماس حاصل فرماييد. تلفن: ۸۲۲۳۱۰۰۰ الي ۱ ادرس: تهران – منطقه 2 – شهرك قدس (غرب) – فاز 2 – خ. هرمزان – نبش خيابان پيروزان جنوبي
  با سپاس

 9. کنکوری گفت:

  سلام . کسیکه انتخاب رشته کرده میتونه بهمن ماه هم انتخاب رشته کنه؟

 10. یاسمن گفت:

  سلام
  آیا ممکنه دانشگاه ها اعلام کنن فقط از دانشجویان دانشگاه های دولتی پذیرش میکنند؟ یا همه دانشگاه ها را قبول دارن؟

  • فهیمه گفت:

   سلام چنین چیزی رو اعلام نمیکنن. هر چند که بعضی اساتید ممکنه به دانشجویانی که ارشدشون را از دانشگاههای تراز اول گرفتن دید مثبت داشته باشن

 11. کیوان گفت:

  امروز رفتم پیش استادم
  گفتم سلام
  گفت سلام
  گفتم رتبه و ترازم خیییییلی خوب شده
  گفت خوب خدا رو شکر ولی بذار یه چیزی رو جدی همین الان بهت بگم
  گفتم بگید استاد مشتاقم بشنوم
  گفت رابطه صمیمانه ما جای خود داره و حسابش جداست یه موقع تصور نکنی من به خاطر شما در حق کسی اجهاف میکنم درسته من داورم ولی یه داور خیلی بزرگ داره کارای من داور حقیر رو داوری میکنه
  گفتم ممنون استاد که جلوی توقعات بیجای منو گرفتید
  گفت ولی دعا میکنم از رقبات بهترباشی
  گفتم ممنون استاد تمام سعی و تلاشمو میکنم.

  • سارا گفت:

   سلام دوستان
   من دانشجوی تهران خود دانشگاه تهران بودم الان شهرستانم خواستم برم پیش استادا ولی دلم نیمد هرچند اونا هم خبر ندارن دقیق که چی به چیه …. در عین حال هیچکدام از اساتید تهران با کنکور موافق نیستند پس به احتمال زیاد کاری کنند که کنکور امسال خیلی بی رنگ بشه…. این همه سردرگمی هم به خاطر اینه که سنحش و وزارت علوم و دانشگاه ها به توافق نمیرسن حتی دست به دامان مجلس شدن افاقه نکرده…. به نظرم اگر رزومه خوبی دارید خودتون اماده کنید وگرنه وقتتونرو برای هدفی که شرایطش ندارید وقف نکنید و حق دیگران و فرصت های دیگران رو هم ازبین نبرید…. مخصوصا شما ترم 4 ارشدیا که هنوز نمیدونید پایان نامتون چطور شروع کنید….

   • ملیکا به سارا گفت:

    سلام سارا خانم. میشه لطفا بگید اکجا می دونید که «هیچکدام از اساتید تهران با کنکور موافق نیستند»؟ اگه منبع یا دلیل موثقی دارید لطفا بگید. گمون می کنم خیلی از دوستان مشتاق باشند شرایط را روشن تر ببینند تا بتوانندارزیابی بهتری برای ثبت نام در مصاحبه ها پس از اعلام ترازهاداشته باشند. ممنون میشیم.
    در ضمن طبق کدام مدارکی به قول شما: «سنجش و وزارت علوم و دانشگاه ها به توافق نمیرسن»
    شاید شاید برخلاف نظر شما آنها به توافقات دست یافته باشند!!!
    اضافه می کنم توصیه های جالب توجه و قابل تاملی داشتید… احسنت

    • ANASTASIA گفت:

     اتفاقا سنجش و وزارت علوم هماهنگ هستند اما با مجلس مشکل دارند.

    • سارا گفت:

     اگر هماهنگ بودند این همه تغییر و تحول و این همه بلتکلیفی مرحلا به مرحله از کما نشات میگیره؟ضمنا در شرایط فعلی اگر دقت کنید اکثر دانشگاه ها پذیرش بدون ازمون هم دارند و این چه مفهومی دارد؟ غیر از اینکه دانشگاه تمامی فرصت ها را برای پذیرش دانشجو باز گذاشته.
     اینکه اساتید موافق نیستند را بنده فقط در حد رشته خود و اساتید خود می گویم. حتی اساتید گفتند که روش شفاهی صرف در مرحله پذیرش باعث می شد نفرات اخری که برای مصاحبه حاضر می شدند شرایط بهتری داشتند چون سوالات افراد قبلی را پرسیده و راحت از جریان و روند مصاحبه باخبر می شدند و شانس بیشتری داشتند و این باعث بی عدالتی بود. از این جهت مخالف کنکور بوده اند که خودشان در دوره ای که کنکور تشریحی بوده و دانشگاه کاملا مستقل بوده وارد مقطع دکتری شده اند اما در دوره فعلی مسائل زیادی به وجود آمده و بعد از گذشت چند سال همچنان برنامه دقیق و منسجمی تدوین نشده است…. در کل این حرف دل خودم هست که همگی در هر سن و شرایط تحصیلی از اول ابتدایی تا پست دکتری و حتی بالاتر منبع خوبی به حساب می آییم. در مورد توافق بعید میدونم…..

  • حجت گفت:

   كيوان واقعا دمت گرم
   جواب خيلي قشنگی دادي

 12. فرشته گفت:

  سلام دوستان با رتبه 47 مهندسی شیمی به نظرتون احتمال قبولی در دانشگاههای علم و صنعت یا تربیت مدرس وجود داره؟
  اگه اره تو کدوم دانشگاه بیشتره؟ چون فقط یکیش و میتونم برم مصاحبه

 13. چاهی گفت:

  برای اینکه نحوه پذیرش در این مرحله شفاف بشه برای دوستان مثالی میزنم
  احتمالا شما ازمون های استخدامی شرکت کردید
  فلان ارگان میاد میگه هر کی معدلش بالای 15 است بیاد ثبت نام کنه و بعد از بین اون ها یه آزمونی میگیره و چند برابر ظرفیت میرن مصاحبه
  الانم اینجا دقیقا همینطوری میشه فقط حدنصاب تراز نقش اون معدل رو در ازمون استخدامی داره

 14. حسین/ طرفدار طرح سنجش وپذیرش مجلس گفت:

  همین امروز دانشگاه بودم. گفتم استاد رتبه وترازم خوب نیست استاد دعوت می شم؟گفت نگران نباش تو دانشجوی خود مایی . تو فقط ازمون کتبی رو اماده شو بیا بقیش با ما. گفتم استاد اخه ترازم خوب نیست شاید دعوت نشم. گفت جعفرزاده تراز چیه ؟تو دعوت می شی فقط اماده شو. گفتم استاد مطمئنی تاثیری نداره؟گفت بله .

 15. لا اله الا الله........................... گفت:

  کمپین اعتبار دو ساله کجایین؟ اینا میخوان نیم ساله اش کنن….نمیخواین متحد باشیم و حرفمون رو به گوش مسئولین برسونیم؟؟؟

 16. لا اله الا الله........................... گفت:

  اگر آزمون آبان منابعش با اسفند یکیه باید نتیجه آزمون اسفند هم معتبر باشه. این مطابق شیوه نامه نیست.

  دوستان متحد باشیم و به جایی برسیم انشالله

 17. صدیق گفت:

  درباره آزمون آبان پرسیدم سازمان سنجش اینطوری جواب داد:

  عنوان درخواست : عمومي | دكتري – ازمون ابان ماه متن درخواست : با سلام ايا ازمون ابان ماه برگزار خواهد شد؟ منابع ان مانند ازمون اسفند 94 و از دروس عمومي است یا اختصاصی؟ منظور شورای نگهبان از آزمون سال 96 که از دروس تخصصی است آزمون اسفند 95 است یا آزمون اسفند 96؟ خواهشا شفاف پاسخ دهید
  با تشکر

  با سلام بله .طبق برنامه اطلاع رسانی شده برگزار می شود . ==سازمان سنجش اموزش كشور صرفا مواد امتحاني را مشخص ميكند براي كسب اطلاع در خصوص سرفصلها و منابع امتحانی باید از دفتر گسترش شورای عالی برنامه ریزی وزرات علوم و یا دانشگاهها و موسسات آموزش عالی که رشته مورد نظر شمارا پذیرش دارند پیگیری نمایید. در ضمن هر گونه تغییر بر اساس مصوبات شورای عالی برنامه ریزی وزارت علوم و یا شورای عالی انقلاب فرهنگی و یا مجلس محترم شورای اسلامی صورت گرفته و به این سازمان ابلاغ می شود فلذا در صورت هر گونه تغییر که نیاز به اطلاع رسانی پیش از موعد باشد از طریق سایت سازمان و نشریه پیک سنجش در اختیار داوطلبان قرار داده خواهد شد.

  • به صدیق گفت:

   خب الان به نظر خود شما این یعنی آزمون آبان عمومی هست یا اختصاصی؟
   من شروع کردم به خوندن عمومی.اطلاعاتم کمه.شاغلم.سابقه شرکت تو دکترا فقط همین 14 اسفند 94 بوده.بنظرتون عمومی نخونم؟من مجبورم الان شروع کنم.چون وقتم بسیار کمه.لطفا راهنمایی و کمکم کنید

   • ANASTASIA گفت:

    به من هم دقیقا گفتند که آزمون عمومی و مانند اسفند هست این منطقی ترین حالت آزمون هستش

    • صدیق گفت:

     فعلا که هیچی مشخص نیست، به احتمال زیاد اگه آبان برگزار بشه مثل اسفنده چون اگه بخوان تخصصیش کنن باید رشته هارو از هم تفکیک کنن مثل سالای قبل، که این کار وقت و برنامه می خاد و البته زمان و فکر نکنم آبان از دروس تخصصی باشه،،
     بچه هایی که میخان بخونن سختش نکنن و استرس به خودشون و دیگران وارد نکنن بهتره دوستان هم عمومی بخونن هم تخصصی، اینطوری اگه آبان برگزار بشه و از عمومیا باشه که چیزی که برای تخصصی خوندین میمونه واسه مصاحبه چون اگه ورودی بهمن باشه اون وقت زمانی برای خوندن تخصصیا نیست، اگه تخصصی باشه که با خوندن عمومیا پایه قوی تر شده…
     اونجوری که به نظر می رسه هیچ نهاد مربوطه ای برنامه مشخصی برای آزمون مهمی مثل دکتری نداره پس بهتره ما خودمون یه جوری خودمونو آنتی نشون بدیم یعنی جوری از وقت و منابع استفاده کنیم که هر برنامه ای که آقایون بریزن ما با هاش مشکلی نداشته باشیم.

  • میثم گفت:

   ولی با توجه به اینکه گفتن شورا در این مورد تصمیم میگیره بعیده موافق به برگزاری ازمون باشن در ضمن دانشگاه ها همه ظرفیتاشونو برداشتن

 18. کهربایی زاده گفت:

  استادم امروز صدام کرد گفت :
  کهربایی زاده؟
  گفتم بله استاد؟
  گفت رتبه ات چطور شده؟
  گفتم افتضاح شد استاد
  گفت اشکال نداره بخون برا مصاحبه جبران کن
  گفتم آخه استاد کف تراز و…
  استاد حرف م رو قطع کرد و گفت :
  میاری غصه نخور

  • به کهربایی زاده گفت:

   واقعا جناب کهربایی زاده؟
   من با تراز 2500 کاملا گذاشتم کنار. همه کتابهامو هم جمع کردم.رفت پی کارش.هیچگونه آمادگی هم واسه مصاحبه وکتبی ندارم
   اولین بار آزمون دکترام بوده.اونم بعد از 4سال فارغ التحصیلی.یعنی بشینم کتبی بخونم؟آخه از کدوم منابع؟چون اعلام نکردند دانشگاهها.من با تراز2500 چه دانشگاهی دعوت میشم بنظرتون؟بخدا بطور کامل گیج شدم.اصلا نمی دونم باید چکارکنم.یکی به دادم برسه.خسته ام و کلافه و شاغل و …..اما عاشق ادامه تحصیل.

   • کهربایی زاده گفت:

    بخونید
    بارها خواستم به استادم بگم تراز م چنده
    اما استادم اصلا نگذاشت بگم
    فقط با نگاهی که پر از امید بود بهم گفت :
    بخون کهربایی نگران کف تراز نباش
    و بعد سوار آسانسور شد و رفت…

    • مریم گفت:

     چه دانشگاهی هست استادتون؟

     • کهربایی زاده گفت:

      من دانشجوی یکی از دانشگاه های الف تهران در رشته علوم پایه هستم
      امروز از وقتی اومدم خونه بکوب نشستم خوندن
      استادم یه جوری گفت بخون که واقعا ترازم یادم رفته
      البته ترازم حداقل نصف نمره نفر اول ( که توی دانشگاه خودمونه) هست

    • ....................... گفت:

     سلام شما چه رشته ای هستی ؟

    • به کهربایی زاده گفت:

     اگر اینطوره که تموم نقشه هامون تغییر میکنه
     یعنی من بشینم اختصاصی بخونم؟ از الان می رسم؟
     خدایا عمومی واسه آبان بخونم؟؟ اختصاصی واسه اسفند بخونم؟؟؟ یا که اختصاصی واسه آزمون کتبی همین مرحله با تراز 2500 بخونم؟؟؟
     یعنی توی یه سه راهی گیر کرده ام.
     من که حس ششم میگه این تراز به کتبی دعوت نمیشه. خیال خودمو راحت کنم و از خیرش بگذرم

    • ممی گفت:

     فوق العادس کهربایی زاده
     بنظرم پایان بندی اینطوری میشد خوب بود.
     و استاد با نگاهی پر از امید به راه خود ادامه داد و در افق محو شد…

     ظرفت شما در درک نگاه استادتون و وسیله نقلیه اش جالب بود
     اما فکر نکنم همه استادا باحتی همه داشجوهایی خودشون اینقدر مهربون باشند

     در ضمن وقتی که ظرفیتهای پذیرش سال قبل رو با اسفند مقایسه میکنم برای رشته ما فرقی نکرده . نکته اینکه اگه دو بار درسال پذیرش داشته باشیم یا باید بودجه درست و درمون اختصاص می دادن و اونقدر هم تبلیغ می کردن که مردم همه متوجه می شدند اما من که خبری نشنیدم یا اینکه ظرفیتهای پذیرش رو نصف می کردن، برای دو نیمسال .

     نصف نشد .بودجه هم که نداریم. پس احتمالن پذیرایشی هم نداریم.
     و این جمله از خبر بالا
     “اگر بخواهیم برای بهمن ماه ۹۵ هم پذیرش داشته باشیم باید شورا تصمیم بگیرد”
     این فرض رو بیشتر تایید میکنه.
     در کل به نظر میاد نحوی پذیرش در دکترا یکی از سوالات استعداد تحصیلی باشه که باید حلش کنیم.

 19. مهدی عمران گفت:

  الان یه سوال دیگه پیش میاد ، اگر آبان برگزار میشه چرا قطعی اعلام نمیکنند که ما شروع کنیم به خوندن ؟ البته من حدس میزنم که اگر قرار باشه که آبان هم برگزار بشه منابع امتحانی با منابع اسفند 94 یکسان خواهد بود

  • .............. گفت:

   منطقش اینه طبق اظهارات دکتر خدائی که گفتن هر تغییری باید یکسال قبل ابلاغ بشه.
   از طرفی هم اگر منابع یکسان باشه باید اعتبار اسفند هم سر جاش باشه.

 20. مهدی عمران گفت:

  دوستان یه سوال : آبان امسال کنکور برگزار میشه ؟ اگر برگزار میشه برای ورود به ترم بهمن هست درسته ؟ یا اینکه برای ورود به ترم مهر سال 96 است ؟

  • .............. گفت:

   با این ظرفیت هایی که برای مهر اعلام شده به نظرم بعیده که دوباره برای نیمسال دوم هم پذیرش داشته باشه. مگر اینکه سیاست وزارت علوم افزایش ظرفیت ها باشه.

 21. حسین/ طرفدار طرح سنجش وپذیرش مجلس گفت:

  من از بعضی از اساتیدم پرسیدم ابان ازمونش چه جوریه؟تخصصی یا عمومی مثل اسفند؟گفتن اصلا ابان ازمونی در کار نیست و می خوان اسفند ماه ازمون بگیرن طبق طرح سنجش وپذیرش مجلس و اعتبار دو ساله ام لغوه.

 22. هاتفی گفت:

  دوستان منطق رقابت درسته چون به هر حال ما بیش از صد هزار شرکت کننده داریم و در حدود 13 هزار پذیرش میشن
  اما منطق رقابت در تمام فاکتورها باید رعایت بشه
  اینکه فردی در یک امتحان تستی در زمان مد نظر همه رو درست بزنه خیلی عالیه ولی فقط نشان دهنده یک چیزه : این فرد در استفاده از علم خود سرعت عمل دارد
  ولی اصلا بیانگر این نیست که :
  آیا این فرد خلاق هم هست؟
  آیا روحیه پژوهشی داره؟
  آیا در رفت و آمد به کلاس منظمه؟
  آیا می تونه رشته خودش رو یک قدم به جلو ببره؟
  پس فاکتورهای دیگه هم مهمه

 23. حسین/ طرفدار طرح سنجش وپذیرش مجلس/کمپین دفاع از لغو اعتبار دوساله گفت:

  لطفا طرفدارای لغو اعتبار دوساله وکلا برگزاری چنین ازمونای غیر تخصصی حمایت خودشونو اعلام کنن.

  • نگرش منطقی گفت:

   من با شما موافقم.من رتبم عالی شده و حتی امسال ردم بشم باز هم موافق اعتبار دوساله نیستم.اینا با یک امتحان بسیار آبکی هی دارن روش مانور میدن.بابا طرفداری شما از اعتبار دوساله ینی موافقتتون با هفت خوان رستم.والا اگه اعتبار ده ساله هم که باشه فقط اونایی قبولن که دانشجوی هر دانشگان.درسته قبلن هم تعمال سلیقه بوده الان دو برابر شدهاز طرفی دوستانی که ارشدشونو نمیتونن تا شهریور دفاع کنن هم الکی به اعتبار دو ساله دل نبندند چون از شروط ثبت نام تو این آزمون فراغت از تحصیل تا شهریوره پس اگر اعتبار دو ساله هم برقرار باشه اینو مد نظر قرار میدهند و تاریخ فراغت از تحصیل با دوره قبولی در کنکور مطابقت داده خواهد شد.شماها به دلیل رعایت نکردن به همین شرط ثبت نام در همین مرحله قبولیتون کان لم تلقی است

   • ..... .... گفت:

    من تمام حرفم اینه که خسته شدیم اگر قراره آبان هم امتحانش عمومی برگزار بشه باید آزمون اسفند معتبر باشه. ما چه گناهی کردیم که هی باید امتحان بدیم؟
    یا آبان امتحانی برگزار نشه که بتونیم در مرحله تکمیل ظرفیت از این نتیجه استفاده کنیم و یا اگر هم برگزار میشه نتیجه اسفند معتبر باشه.

    • م گفت:

     دفترچه سالهای قبل رو در تکمیل ظرفیت ببینید تکمیل ظرفیت به اون مهنا وجود نداشته چطور فکر میکنید برای بهمن همین تعداد دانشحوقراره گرفته بشه مگر اینکه مثلا در گرایش من همه رتبه ها بالای پونصد هستن دعوت مصاحبه نشن ظرفیت برای بهمن خالی بمونه و اون مدقع یه ازمون برگزار بشه دوباره رتبه و تراز اعلام بشه در غیر این صورت معقولانه نیست

  • امیر گفت:

   حمایت میکنم

 24. حسین/ طرفدار طرح سنجش وپذیرش مجلس گفت:

  امروز سوال کردم که ازمون دکتری اسفند 94 تا کی معتبره؟همین نیم ساعت پیش جوابم اومد که برای ورودیای مهر معتبره و برای بهمن معتبر نیست.

 25. حسین/ طرفدار طرح سنجش وپذیرش مجلس گفت:

  به نظر من اعتبار دو ساله رو به تاریخ بسپرید. اصلا اجرایی نیست چون هرسال یه عده تو دکتری شرکت می کنند و اگه بخوان اعتبار دو ساله رو اعمال کنند خیلی قر قاطی می شه. من تا 99 درصد معتقدم ازمون ابان تخصصی و بر اساس طرح سنجش وپذیرش خواهد بود و طبق اخرین سوالی که من از سایت سنجش کردم گفتن برای بهمن ازمون اسفند 94 معتبر نیست و برای ورودیای مهره فقط . بر همین اساس من فکر می کنم یا ابان ازمونی نیست یا باشه تخصصی وبر اساس طرح مصوب مجلسه.

 26. فهیمه گفت:

  بچه ها من میخام تبریز قبول شم رشته ما چهار نفر برمیداره امتحان تخصصیش تشریحی هس فک میکنین حدودا چن نفر تو امتحان کتبی باشن؟

 27. ..... .... گفت:

  “کمپین دفاع از اعتبار 2 ساله کجایین”؟؟؟؟؟

 28. ..... .... گفت:

  عنوان درخواست :
  عمومي | دكتري – اعتبار ازمون اسفند 94
  متن درخواست :
  با سلام
  در شرايط فعلي اعتبار ازمون اسفند مطابق شيوه نامه است؟ با سپاس
  تاریخ ارسال پاسخ :
  ١٣٩٥/٠١/٢٤-١٣:٠٢
  پاسخ :
  با سلام
  در حال حاضر ملاك اعتبار نتيجه اوليه ازمون دكتري مطابق با شيوه نامه اجرايي ايين نامه ازمون ورودي دكتري (Ph.D) سال 1395 بوده و در صورت هرگونه تغيير از سوي مجلس محترم شوراي اسلامي از طريق سايت اطلاع رساني خواهد شد.
  با سپاس

 29. حسین/طرفدار طرح سنجش وپذیرش به هاتفی گفت:

  خود من با اختلاف تفریبا یک تست دانشگاه تربیت مدرس قبول نشدم ورفتم علامه و این به همون منطق رقابت برمی گرده ممکنه منم تو مطالعه اون مبحثو خوندم ولی فرد دیگری در کنکور بهتر عمل کرده و با یاد اوری بهتر وسریع تر از من جلو افتاده.

  • ..... .... گفت:

   پس شما دانشجوی دکتری هستین؟؟
   ما تموم حرفمون اینه که اگر قرار آبان آزمونی برگزار بشه باید نتیجه اسفند ماه هم معتبر باشه برای پذیرش بهمن.
   اینا اومدن با بحث تعدد کنکور خواستن قضیه رو به نفع داوطلبان برای اینکه فرصت بیشتری بدهن بهشون.
   حالا که این خیلی بدتر شد. حتی دانشجو نمیتونه از کارنامه اش برای تکمیل ظرفیت استفاده کنه.

   این ظلم هست واقعا ظلم هست.

   مدیریت محترم سایت لطفا این قضیه رو شما پیگیری کنین…

 30. ..... یا خدا.... گفت:

  چرا کسی به فکر ما نیست؟؟؟
  اعتبار دو ساله به کنار. حداقل اعتبارش برای بهمن که باید باشه. حداقل تو تکمیل ظرفیت سالهای قبل میشد استفاده کرد. ولی الان دیگه فقط برای مهر؟؟؟؟؟

  دوستان بیاین اعتراض کنیم.
  حرفاشون که کلا متناقضه.
  میگه هر قانونی باید یکسال قبل ابلاغ بشه.
  از طرفی هم میگه فعلا مطابق شیوه نامه است.
  از طرفی هم میگه آبان آزمون برگزار میشه.
  اگر عمومی برگزار میشه که باید نتیجه اسفند هم معتبر باشه. اگر هم بخواد منابع متفاوت باشه که اصولا نباید آبان آزمونی برگزار بشه….

  خدایا کمککککککککککککککک

  • م گفت:

   سالهای قبل تکمیل ظرفیتی در کار نبود بیشتر رشته ها پردیس و شبانه بود تکو توکی روزانه به اندازه انگشتان دست لغو بشه بهتره این ازمون اصلا استاندارد نبود اگر ابان برگزار بشه پس باید ظرفیتها دوبرابر میبود درصورتیکه اینطوری نیست احتمالا ابان ازمونی ورکر نیست

 31. حسین/طرفدار طرح سنجش وپذیرش به هاتفی گفت:

  تو یه رقابت می شه گفت همون یه سوال می تونه بیانگر تفاوت فاحش باشه. چون رقابت مفهومش همینه. یعنی هرکس باهوش تر ،با سرعت تر و … باشد می تواند بهتر پاسخ دهد. مانند یه مسابقه دو میدانی نفر دوم چقدر با نفر اول تفاوت دارد با این که ممکن است نفر دوم وحتی سوم همان عملکرد نفر اول را در تمریناتشان داشته اند. در بعد علمی هم همین طور است .فرض کنید در همین ازمون کتبی دانشگاه ها یا مصاحبه علمی پاسخ بهتر یا پاسخ دادن به یه سوال موجب شود شما رد ونفر بعدی قبول شود واین منطق رقابت است.

  • هاتفی گفت:

   منطق رقابت رو قبول دارم
   اما رقابت فقط در سرعت عمل نیست
   رقابت میتونه در حوزه تحلیل، به روز بودن دانش در رشته، کارکردن با ابزار نوین، نظم در امور، نوآوری و خلاقیت هم باشه
   هوش هم فقط در سرعت عمل خلاصه نمیشه چون ما انواع و اقسام هوش داریم

 32. ..... گفت:

  دوستان به این قضیه فکر کردین که بهمن چه رشته هایی میخواد پذیرش داشته باشه؟؟؟
  مگر ظرفیت ها برای ورودی مهر نصف یا کمتر بود. شاید فقط چند تا گرایش توی بعضی دانشگاهها کمتر بود که این به این معنی نیست که حتما پذیرش بهمن ماه خواهند داشت. تا ظرفیت اساتید خالی نشه که نمیتونن دوباره ظرفیت داشته باشن.

 33. ..... گفت:

  جریان چیه؟ دوستان میگه سنجش حضوری گفته اعتبار آزمون دو ساله است. از طرفی هم میان میگن اعتبارش برای بهمن نیست.
  نمیخواین کاری بکنیم؟؟؟
  واقعا خسته شدیم از خوندن و استرس نتایج.

  بیاین یه کاری بکنیم.

  چرا شیوه نامه رو نصف ونیمه ول میکنن؟؟؟؟؟

 34. حسین/طرفدار طرح سنجش وپذیرش گفت:

  یک درصدم احتمال اعتبار دوساله ازمون وجود نداره. منم از سایت سنجش پرسیدم ایا ازمون دکتری اسفند 94 که برگزار شد با توجه به طرح اعتبار 2 ساله برای ترم بهمنم معتبره؟جواب داده شد خیر. با توجه به تایید طرح سنجش وپذیرش اعتبار دوساله ملغی است.

  • کمپین دفاع از اعتبار 2 ساله گفت:

   دوست عزیز چرا الکی شایعه پراکنی میکنی. هیچ جا نگفتن اعتبار 2 ساله لغو میشه. حتی اونایی که حضوری مراجعه کردن. حالا هر چی میخواد بشه. ولی شما الکی شایعه سازی نکن لطفا

 35. حسین/طرفدار طرح سنجش وپذیرش گفت:

  مطمئن باشید همین ازمون امسالم که برگزار شد بعد اعلام نتایج نهایی خیلی افراد دوباره جمع می شن ومی گن حق ما رو خوردن و… حتی همونایی که از این نحوه پذیرش حمایت می کنند. تو همین سایت اون وقتو می بینید

 36. هاتفی گفت:

  فرض کنید یک تست ریاضی داریم
  فردی این تست رو در 1 دقیقه میزنه
  فردی این تست رو در 2 دقیقه میزنه
  فردی هم هست که اگر 1 روز هم زمان داشته باشه نمی تونه بزنه
  فرد سوم رو کنار می‌گذاریم
  اما آیا واقعا بین فرد اول و دوم تفاوت فاحشی هست؟ جفت این افراد نهایتا به سوال پاسخ دادن
  آیا 1 دقیقه در تعیین اینکه فرد دکتری بخواند یا نخواند باید تا این اندازه موثر باشد؟
  سرعت عمل شاخصه خوبی هست ولی همه چیز نیست

 37. حسین/طرفدار طرح سنجش وپذیرش گفت:

  تو ایران بهترین ملاک ومعیار ازمون تستیه . دلیلشم اینه که هروقت سراغ شیوه های دیگه رفتن یا اخرش غالبا معلوم بوده توش پرتی بازی کردن یا فلانی دانشجوی خودشون بوده یا اخرش حتی اونایی که ازمون تستی رو رد می کردند خودشون معترض بودن ومی گفتن حقمون خورده شه وپارتی بازی شد ما 10 تا مقاله داشتیم اما فلانی که حتی یه مقاله نداشت قبول شد .

 38. مریم گفت:

  سلام بچه ها . بیاییم فقط تعقل کنیم و فکر. اگر آزمون تستی شانسی باشد پس قبولی ما در لیسانس و ارشد هم شانسی بوده. من تا امسال به این شانسی بودن معتقد بودم ولی امسال کاملا فهمیدم اگر فلان کتاب و فلان کتاب را بیشتر خوانده بودم تمام تست ها را میزدم پس مسیله شانسی بودن نبود تلاش بیشتر و مرور منظم تر بود. از طرفی امسال واقعا همه چیز چرت است. کم فکر کنیم شما حاضرین برای هر کنکور یکبار آزمون تستی دانشگاه بدهید و یکبار مصاحبه آن هم با کلی هزینه. تازه در این شیوه الان هم آزمون تستی مهم است چون رتبه و تراز ما تعیین کننده دعوت ما به دانشگاه هاست. فقط معقولانه باشیم و احساسی فکر نکینم.

 39. مریم گفت:

  سلام بچه ها . من از سنجش پرسیدم آیا نتایج آزمون اسفند 94 برای پذیرش بهمن ماه اعتبار دارد یا خیر و جواب سنجش بود: خیر

 40. حسین/ طرفدار طرح سنجش وپذیرش مجلس به سارا گفت:

  کی با حداقل مطالعه می شه به ازمون تستی جواب داد؟این جور بود چرا تو ازمون لیسانس وارشد یه نفر رتبه اولو می اره؟اصلا شانسی در کار نیست وبا مطالعه سطحی هم نمی شه جواب داد. یه استادی ما داشتیم هرکی هر تحلیلی راجع به موضوع می داد می گفت افرین چه تحلیل خوبی واین بعنی استعداد تحلیل کردن ولی اصلا تحلیلی در کار نبود چون تحلیل زمانی درسته که اساسش و توجیه اش درست باشه. ویژگی ازمون تستی هم همینه یعنی بین 4 گزینه شما باید گزینه ای رو انتخاب کنی که بر مبنای منشا و دلیل علمیش درست ترینه . هر تحلیل وتجزیه ای که ملاک بالا بودن قدرت استدلال نیست. مثلا بعضی دانشجوها یه مسائلی رو مطرح می کنند تو یه سوال که اصلا تجزیه وتحلیل نیست وپیش خودشونو می گن عجب تحلیلی کردیم.

 41. حسین/ طرفدار طرح سنجش وپذیرش مجلس به هاتفی گفت:

  ازمون تستی به قول شما اگه تمرکز می خواد دیگه بهتر از اینه که اشنا وپارتی و پول برای چاپ مقاله بخواد. امسالم چرا دانشگاه ها رفتن به سمت ازمون کتبی ؟چون دیگه دست یه عده زیادی رو شده که با دادن پول یا به قول انگلیسی ها money صاحب مقاله می شن.

  • نگرش منطقی گفت:

   احسنت بر شما

  • هاتفی گفت:

   من آزمون تستی رو نفی نکردم
   چون به هر حال در تمام دنیا آزمون تستی هست
   اما گفتم تمرکز و سرعت عمل میخواد که ممکنه فردی این دو فاکتور رو نداشته باشه ولی فاکتورهای دیگه رو داشته باشه
   الان هم اکثر دانشگاه ها در رشته من ازمون کتبی رو به صورت تستی برگزار میکنند
   راجب مقاله هم هستن کسانیکه خودشون زحمت میکشن و مطمئن باشید اگر استاد ماهر باشه، با پرسیدن چند سوال ساده متوجه میشه مقاله رو خود فرد نوشته یا خریده

 42. هاتفی گفت:

  اصولا تست زدن تمرکز می خواد و ممکنه فرد در اون روز سر جلسه آمون به هر دلیلی تمرکز نداشته باشه
  پس نمیشه کل توان علمی فردی رو در 4 ساعت قضاوت کرد
  دوستانی که رتبه شون خوب شده اینو بدونن که با نزدن 3-4 تست ممکن بود الان به جای تک رقمی، 3 رقمی باشن (در رشته من که اینطور بود)
  پس نباید فکر کرد فرق بین سواد 6 ساله تحصیل افراد (4 سال لیسانس+ 2 سال فوق) در همین 3-4 تست خلاصه بشه !

 43. سارا گفت:

  منظورم از ازمون تستی این نیست که مقایسه ای با کنکور بشه
  مفهوم حرف من اینه که دانشجوها برای مطالعه ازمون به صورت تستی با حداقل مطالعه میتوانند جواب بدهند و در مورد ازمون هایی که ما اساتید طراح ان ها در کلاس درسی هستیم قطعا خیلی راحته
  اما در مورد کنکور هرچند شاید عده ای موفق بشوند با مطالعه کم به نتیجه برسند اما ملاک این نیست که سواد علمس دانشجو بر اساس همان تست ها باشد. افراد با سواد زیادی هستند که بنا به دلایلی از پس تستی بر نمی ایند شانس، مطالعه کتاب های بیشتر و اشنایی با نکات بیشتری که ممکن است باعث ابهام و یا ایجاد حجم زیاد مباحث و دشواری تفکیک متون مختلف

  بنده در رشته علوم سیاسی هستم و حدود ۵ کتاب از اساتید مختلف که منبع هستند موضوعات یکسانی را با عناوین و یا بیان های مختلفدر کتابشان اورده اند….
  اینکه عده ای می گویند کنکور تستی نباید ملاک ارزیابی علمی باشد صحیح بودنش از این جهت است که پس تکلیف افرادی که قدرت تبیین و تحلیل با حجم سواد بیشتر را دارند چه می شود؟
  دوست بنده با رتبه زیر ۱۰۰ دو مقاله را تدوین کرده و به فصلنامه فرستاده اما هر دو را یکی از دانشجویان دکتری از دانشگاه …. به دست اورده و حتی پایان نامه اش نیز با نمره پایین به این دلیل که در روز دفاع داور اعلام کرده که بیشتر حجم مباحث ان کپی برداری است

  خب ایا رتبه بهتر ایشان نشانه سواد ایشان است؟؟؟؟

 44. فيزيك گفت:

  به يقين بهتون ميگم، شخصي كه روزمه ي خوب داره، درس خونه، رتبه بالا مياره، زبانش مشكلي نداره اصلا جاي نگراني واسه رتبه اوردن و امتحان كتبي و مصاحبه نداره…. حالا اعتبار دو ساله باشه يا نباشه! اصلا مهم نيست! اگه موضوع اعدالت در سيستم سنجش و پذيرشه به نظرم روش جديد روش خوبي براي پالايش و تفكيكه… هرچند ايراداتي داره. ولي خوب مثلا در قسمت رتبه مكسوبه براي اينكه دامنه وسيع تر باشه فقط تك رقمي نميگيرن و تا ٣٠ هم انتخاب ميكنن واسه مصاحبه! حالا اگه درس خونه اعتراض داره بايد بهش گفت كه اگه تو خوندي پس بايد تخصصي هم بتوني خوب امتحان بدي و اينكه نتايج تخصصي مشخص كنه براي مصاحبه كيا بايد دعوت بشن كاملا منصافه و بعقله! حالا درصد نمره كتبي جدا، مصاحبه جدا، رتبه كنكورتونم جدا! به جاي پيدا كردن ضعف سيستم بياين ضعف خودمون رو پيدا كنيم كه تو اين مدت كم جلو بيوفتيم، اگه رزومه خوبي نداريم حداقل شروع كنيم به خوندن ازمون كتبي…

 45. ... گفت:

  رتبم ۹۶۵ گروه علوم سیاسی تعداد شرکت کنندگان ۲۶۸۶، ترازم ۱۵۶۹، بنظرتون آیا شبانه و غبر انتفاعی رو میارم….
  مقاله علمی پژوهشی یکی دارم، دو تا مقاله هم در کنفرانس بین المللی با دوتا گواهی نامه بین المللی از آکسفورد و استرلیا…..بنظرتون امیدوار باشم…

 46. ..... گفت:

  البته با این ظرفیت های اعلامی از طرف دانشگاهها خیلی بعید به نظر میرسه که برای بهمن ماه هم دانشگاهها ظرفیت اعلام کنند.
  مگر اینکه وزارت علوم دستور بده ظرفیت ها رو نجومی بالا ببرن.

 47. یاری گفت:

  دوستایی که میگید اعتبار دوساله باشه:
  اگه خداییش ترم آخری هستین و پایان نامه ننوشتین پس خواهشا انتخاب رشته هم نمی کردین …
  کسی که از خودش مطمئن باشه اعتبار 2 ساله رو میخواد چیکار؟
  پارسال توی رشته من 3 نفر تک رقمی رفتن مصاحبه و هیچ کدوم قبول نشدن …اتفاقا دانشجوی دانشگاه خودمونم بودنو همه منابع و …هم داشتن
  منتها اینا فقط بلد بودن تست بزنن و هیچ هنر دیگه ای نداشتن
  با احترام به همه رتبه برتر ها ولی امیدوارم امسال انقدری به مصاحبه ها دعوت بشن که این دوستان نتونن حق ما رو ضایع کنن

  • HPM گفت:

   این جمله یعنی چی؟؟
   “کسی که از خودش مطمئن باشه اعتبار ۲ ساله رو میخواد چیکار؟”
   از خود مطمئنیم ولی دیگه تحمل اون همه استرس رو نداریم. اتفاقا من پارسال دفاع کردم و رزومه هم خوبه. ولی به این دلیل میگم که اگر به هر دلیلی ترم مهر نشد پذیرش بشیم برای بهمن استفاده کنیم..
   اگر آبان آزمونی برگزار بشه که مثل اسفند ماه خواهد بود:
   چون مخالف قانون هست :شورا موظف شده است که هر تغییری را یکسال قبل باید اعلام کند.
   امیدوارم همه به آرزوهاشون برسن و در حق کسی ظلم نشه.

 48. یه زمین شناس گفت:

  عنوان درخواست :
  عمومي | دكتري – ازمون ابان
  متن درخواست :
  با سلام و خسته نباشيد
  چند تا سوال داشتم تا تكليفه خودمو بدونم چون خيلي شايعه پراكني ميكنن در اين مورد .. ممنون ميشم از پاسختون 1- ايا ازمون ابان برگزار ميشه؟ 2- ايا برا همه رشته ها و گروها ظرفيت خواهد داشت يا فقط رشته هاي خاص؟ 3- ايا منايع همين منابع ازمون اسفند هست يا تغيير ميكنه؟ ممنون از لطف و بزرگواريتون
  تاریخ ارسال پاسخ :
  ١٣٩٥/٠١/٢٤-١٧:١٣
  پاسخ :
  با سلام
  بله .آزمون برگزار می شود
  ==سازمان سنجش اموزش كشور صرفا مواد امتحاني را مشخص ميكند براي كسب اطلاع در خصوص سرفصلها و منابع امتحاني بايد از دفتر گسترش شوراي عالي برنامه ريزي وزارت علوم و يا دانشگاهها و موسسات اموزش عالي كه رشته مورد نظر شما را پذيرش دارند پيگيري نماييد. ==اطلاعات لازم در خصوص ظرفيت ها پس از تدوين دفترچه راهنماي ثبت نام و يا اننتخاب رشته در اختيار داوطلبان قرار داده خواهد شد
  با سپاس

 49. HPM گفت:

  بیاین منطقی باشیم و منطقی قضاوت کنیم. وقتی تو شیوه نامه آزمون امسال نوشته اعتبار دو ساله و ما بر این اساس برنامه ریختیم چرا باید لغو بشه. این اصلا قانونی نیست. کسایی که موافق اعتبار دو ساله اند فکر نکنین رزومه ندارن. اتفاقا مثل دوستانی که میگن خیلی مدته که مقاله هاشون تحت داوریه کلی زحمت کشیدن. من یکی از مقالات آی اس آیم درست یکسال طول کشید داوریش و چند تا از مقالاتم هم تحت داوریه. ولی مساله اینه که ما بر این اساس برنامه ریختیم.
  دوستانی که از آزمونشون راضی نیستند فرصت جبران دارند. آخه کسایی که مخالفت دارند چه ضرری براشون داره؟؟
  دلیل مخالفتشون چیه؟؟؟
  اگر این آزمون آسون بوده پس مخالفین هم نمره خوب کسب کرده ان و جای نگرانی نیست.

  اینطوری هم نیست هر کسی بره سر جلسه حد نصاب رو کسب کنه فقط مجاز میشه. فکر نکنین دانشگاهها میان برای اینکه 4 نفر پذیرش کنن 200 نفر رو برای مصاحبه دعوت کنن.

  با آرزوی موفقیت

  • Ch گفت:

   دقیقا همینطوره..بعضی از دوستان میگن طرفدارهای اعتباردوساله ترم آخری هستن..اینطورنیست من خودم 93فارغ التحصیل شدم مقالمم قبل دفاع به چاپ رسید..
   امیدوارم امسال هرکس که تلاش کرده نتیجه زحماتش رو بگیره..موافقین..مخالفین..اما اگه حتی یه نفرم بمونه برا بهمن حقشه که ازاین قانون استفاده کنه..

  • سیا گفت:

   دوست عزیز اصلا بحث موافقت یا مخالفت ماها نیست.بحث اینه که شما با این کار و ادامه دادن به این اصرار برای خودتون مشکل درست می کنین.من دوستان زیادی دارم که چون دیدن نمی تونن درسشون رو تموم کنن تا شهریور هر چند رتبه 200 و 300 داشتن ولی حتی انتخاب رشته هم نکردن.اونا واقع بین بودن و برای جلوگیری از ضرر خودشون این کار رو کردن.ما هم به خاطر خودتون می گیم که یک موقع خدای نکرده به مصاحبه دعوت بشین و بعد از پذیرش احتمالی به دلیل عدم تمام کردن دروس ارشد از ازمون سال بعد که واقعا حق قانونیتون هست محروم بشید.ما هر چی می گیم به خاطر خود شماست.و البته به خاطر اینکه جای یک نفر دیگر رو در مصاحبه نگیرین.چرا که تا درس رو در شهریور تموم نکنین حتی اگر رتبه یک هم باشین و 10 تا هم isi داشته باشین پذیرشتون کان لم یکن خواهد بود.
   موفق باشین

   • HPM گفت:

    الان که بحث انتخاب رشته تموم شده. ما تمام حرفمون اینه که اعتبار آزمون سر جاش باشه و بس

    با آرزوی موفقیت

   • ANASTASIA گفت:

    جمع کردن پایان نامه مگه چکاری داره تو یک هفته هم میشه جمش کرد در ضمن افرادی که نمیتونن پایان نامه رو در شهریور جمع و جور کنند هرگز به فکر شرکت کردن در آزمون نبودند تمامی افرادی که سال آخر بودن با هدف پذیرش شرکت کردند در ضمن کی گفته هر کی سال آخر هست رزومه درست و حسابی نداره؟

  • نگرش منطقی گفت:

   آخه برادر من یا خواهر من چرا اینطوری فک میکنید تا وقتی شما طرفدار این طرح غیر متطقی باشید یعنی شیوه پذیرش امسالو قبول دارید.شیوه کتبی هر دانشگاه و کلی منبعو چقد استرس.همچین میگید اعتبار دو ساله ک بریم رزومه بنویسیم انگار اون امتحان که گرفتن چقد نیاز به خوندن داشت.من دوستایی داشتم که حتی تو رشته هایی ک گرایشای مختلف تجمیع شدن با ی ماه خوندن تراز قابل قبولی گرفت.

   • ANASTASIA گفت:

    یه عده ای هستند از اینکه سازمان سنجش امسال عدالت رو رعایت کرده و حق داره به حق دار می رسه ناراحت هستند!!!!!!!شما ها رو درک میکنم؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!فکر کرده بودین با یه امتحان تخصصی می تونید از گزینش قبل از مصاحبه رد بشین حالا باز هم باید آزمون بدید به نظر من این استرس کاذب برای امتحان کتبی دانشگاهها غیر از شما ها دامن هیچ کس دیگه ای رو نمیگیره چون نمیتونید از پسش بر بیاین!!!!!
    ما ها که نه از آزمون تخصصی نه از عمومی نه از مصاحبه باکی نداریم.

 50. کمپین دفاع از اعتبار 2 ساله گفت:

  دوستان خواهشا کار کنید اعتبار 2 ساله بمونه. حالا هر جور شده. ما رو این خیلی حساب کردیم. برنامه ریختیم. کسایی که میگن اعتبار 2 ساله لغو شه رتبشون خوب نشده. عدالت باید رعایت شه

  • سیا گفت:

   اعتبار 2 ساله ای وجود نداره.شمام که بیشتر دانشجوهایی هستین که واحد یا پایان نامه مونده برای ترم 5 دارین بهتره در صورت مجاز شدن هم به مصاحبه تشریف نبرین.چرا که محرومیت از ازمون سال بعد نصیبتون می شه و اون ازمون که حق قانونیتون هست از دستتون می ره.شما در این ازمون شانسی نخواهید داشت.فقط با شرکت در مصاحبه شاتس و ظرفیت یک نفر دیگه رو خواهید سوزوند که می تونه بره مصاحبه و قبول بشه.پس لطفا شما واقعیت رو بپزیرید و ادامه ندید این کار رو.بسیار ممنون.

  • داوطلب گفت:

   امسال که امتحان سنجش فقط عربالگری بود.100 درصد مصاحبه است .همینجوری هم آبان بری سر جلسه حد نصاب رو میاری.حالا ببینید دانشگاها برای رسیدن به اهداف خودشون ترازها رو خیلی پایین اعلام میکنن.

 51. بی انگیزه گفت:

  سلام٬ چطوری باید از تراز دانشگاه ها با خبر بشیم؟ سایت سنجش میزنه یا باید بریم تو سایت هر کدوم از دانشگاه ها؟ لطفا هر کی خبر داره جواب بده٬ ممنون.

 52. سارا گفت:

  سلام اینطور نیست طبق دفترچه و روش گزینش که گفته شده
  ضمنا مختویات کارنامه ثابت میکنه به احتنال زیاد برای ازمون کتبی خود دانشگاه ها تعبین می کنند مگر سنجش دخالت بی جا کند
  خبرگزاری ها لطفا تا نتایح نهایی به سازمان سنجش بی التنایی کنند وگرنه باز دوباره اطلاعیه صادر می کنه …
  دوستان درباره حد نصاب معیارهای زیادی برای تعیین از سوی دانشگاه ها باید رعایت بشه از جمله:
  1_تعیین حد نصابی که دامنه گسترده تری از دانشجویان را شامل شود زیرا هدف جذب دانشجوی توانمند از لحاظ علمی هست
  2_رقابت بین دانشگاه ها هر دانشگاهی اگر تراز هایی را اعمال کند که دانشجویان کمتری را در بر داشته باشد عملا خود را از دانشجویان توانمند علمی با رزومه خوب بی نصیب خواهد کرد
  این گفته یکی از اساتید مشهور دانشگاه تهران است که سال گذشته در گروهی از گرایش ها قبل از مصاحبه شفاهی اقدام به ازمون کتبی کرد ( داوطلبان سال قبل هیچی بلد نبودند) حتی این ازمون کتبی از ساعت 2بعد از ظهر الی 9 شب طول کشیده بود !

  • کامران گفت:

   احسنت بر شما
   کاملا موافقم
   اگر قرار بود مثل پارسال تعدادی رتبه برتر بی رزومه معرفی شوند چه فرقی داشت؟
   پارسال اکثر رتبه برتر ها در مصاحبه ها شرکت کردند و نه خودشون قبول شدن و نه گذاشتن ما که رزومه بهتری داشتیم قبول بشیم

   • Ch گفت:

    پس کی قبول شد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

    • کامران گفت:

     افرادی قبول شدن که رتبه متوسط تر داشتن و رزومه عالی (مثلا 3-4-9 قبول نشدن در عوض 13- 33- 37 قبول شدن)
     من پارسال رتبه ام 45 بود منتها اون چند نفر باعث شدن من دعوت نشم …
     قبول دارم که حق اون ها بود که شرکت کنن چون رتبه بهتری داشتن ولی اگه قبول می شدن باور کنید ناراحت نمی شدم … یکی شون بود که یک خط هم پایان نامه ننوشته بود!!
     امیدوارم امسال تعداد بیشتری دعوت بشن و این مشکلات پیش نیاد

     • Ch گفت:

      دوست عزیز فک میکنم قانون جدید 50٫50باشه..وآزمونش دقیقا عین آزمون 93..پس شما بازم بایدازسد کنکور عبور کنید..تازه باقانون جدید سهم بیشتری میرسه به آزمون ورتبه های برتر شانس بیشتری دارید…

     • سارا گفت:

      منظورم از ازمون تستی این نیست که مقایسه ای با کنکور بشه
      مفهوم حرف من اینه که دانشجوها برای مطالعه ازمون به صورت تستی با حداقل مطالعه میتوانند جواب بدهند و در مورد ازمون هایی که ما اساتید طراح ان ها در کلاس درسی هستیم قطعا خیلی راحته
      اما در مورد کنکور هرچند شاید عده ای موفق بشوند با مطالعه کم به نتیجه برسند اما ملاک این نیست که سواد علمس دانشجو بر اساس همان تست ها باشد. افراد با سواد زیادی هستند که بنا به دلایلی از پس تستی بر نمی ایند شانس، مطالعه کتاب های بیشتر و اشنایی با نکات بیشتری که ممکن است باعث ابهام و یا ایجاد حجم زیاد مباحث و دشواری تفکیک متون مختلف

      بنده در رشته علوم سیاسی هستم و حدود 5 کتاب از اساتید مختلف که منبع هستند موضوعات یکسانی را با عناوین و یا بیان های مختلفدر کتابشان اورده اند….
      اینکه عده ای می گویند کنکور تستی نباید ملاک ارزیابی علمی باشد صحیح بودنش از این جهت است که پس تکلیف افرادی که قدرت تبیین و تحلیل با حجم سواد بیشتر را دارند چه می شود؟
      دوست بنده با رتبه زیر 100 دو مقاله را تدوین کرده و به فصلنامه فرستاده اما هر دو را یکی از دانشجویان دکتری از دانشگاه …. به دست اورده و حتی پایان نامه اش نیز با نمره پایین به این دلیل که در روز دفاع داور اعلام کرده که بیشتر حجم مباحث ان کپی برداری است

      خب ایا رتبه بهتر ایشان نشانه سواد ایشان است؟؟؟؟

  • ملیکا گفت:

   سلام سارا خانم
   ای گل گفتی جانا سخن از زبان ما می گویی
   منم کاملا با دو بند بالا موافقم. نمیشه با چند تا سوال تستی عمومی توانمندی های علمی و پژوهشی و فنی یک داوطلب بالاترین مقاطع تحصیل علمی رو محک زد. اگه قرار باشه امسال کف ترازها رو بالا اعلام کنند میشه همون رتبه که سال های قبل اعلام می شد و عملا فلسفه آزمون امسال را نفی کردن.

   • Ch گفت:

    کسی که رزومه خیلی خوبی داشته باشه بعلاوه IQخوب مسلما ازپس چندتا سوال تستی هم برمیاد..
    من تعجب میکنم کسی که میگه رزومه فلانم وبهمانم چطور نمیتونه رتبه بیاره؟؟؟؟؟!!!!
    برعکس این قضیه البته اثبات شده افرادی که رتبه خوب میارن اکثرا رزومه خوبی دارن.

    • کامران گفت:

     اینطور نیست
     تست زدن واقعا یک هنره که برخی دارن
     برخی هستن که ممکنه قدرت تجزیه و تحلیل خوبی داشته باشن ولی در زدن تست کند عمل کنن یا بی دقتی کنن

     • سارا گفت:

      لایک اقا کامران…دوستان من خودم استاد دانشگاهم و تدریس می کنم ودانشجوهام خودشون میکشن برا ازمون تستی…. چرا چون واقعا راحته

     • Ch گفت:

      ساراجون منم خودم دانشگاه تدریس میکنم..شما واقعا تستایی رو که مابه دانشجوها میدیم با کنکوروشرایطش یکی میکنید؟؟؟!!هرچند من خودم میان ترمها رو تستی میگیرم که برا کنکورهای بعدیشون باتست زنی آشناکنم.

     • داوطلب گفت:

      نه سارا خانوم دانشجوها چون تو آزمون تستی راحتر میتونن تقلب کنن آزمون تستی را دوست دارن

 53. مریم گفت:

  سلام دوستان. من به عنوان فرد بی طرف نظر میدم. اعتبار دوساله رو سال گذشته آقای خدایی تو مصاحبه ها برطرف کرد ولی بعد اصلا تو دفترچه ثبت نام دکتری مطرح نشد طوری که سازمان سنجش اعلام کرده مرجع اصلی دفترچه کنکور هست. شما اگه دفترچه مشاره 1 رو مطالعه کنید نوشته آزمون انشالله روز جمعه 14 اسفند و در یک نوبت برگزار خواهد شد و حرفی از اعتبار دوساله زده نشده. و اینکه میگن یکسال قبل باید اعلام نشه دقیقا پارسال اعلام شد و اسفند امسال اجرایی میشه. بنابراین در صورتی میشه اعتبار دوساله رو لازم الاجرا دانست که مکتوب شده باشه طوری که چند دفعه پرسشیده شده آیا آزمون اسفند 94 برای پذیرش بهمن اعتبار داره یا خیر و پاسخ سنجش خیر بوده است.

  • HPM گفت:

   بر اساس شیوه نامه بوده و تو شیوه نامه هم کاملا بیان شده و هر موقع از سنجش سوال شده گفتن مطابق شیوه نامه خواهد بود.
   من نمیدونم دوستان چرا مخالف اعتبار دو ساله ان؟؟؟؟؟
   چه نفعی براتون داره اگر دو ساله نشه؟؟؟

 54. کمپین دفاع از اعتبار 2 ساله آزمون گفت:

  اطلاعيه سازمان سنجش آموزش كشور درخصوص نحوه، زمان ثبت نام و همچنين جداول رشته ها و مواد امتحاني آزمون ورودي دوره هاي دكتري (Ph.D) سال 1395
  (موجود در قسمت دکتری تخصصی سایت سازمان سنجش)

  دوستان توجه بفرمایید ما بر اساس این اطلاعیه در کنکور دکتری 95 ثبت نام کردیم،هزینه کردیم، برنامه ریزی کردیم، وقت گذاشتیم و شرکت کردیم.
  و بر اساس همین اطلاعیه هم از حق خودمون در صورت تعرض به آن دفاع خواهیم کرد.
  یا علی

 55. دکتر آینده گفت:

  اگر قرار باشه اعتبار این آزمون هم تا دو سال باشه شرایط آزمون این افراد با کسایی که مثلا آبان امتحان خواهند داد یکی نخواهد بود و در این حالت عدالت برقرار نیست چون یک عده رو باید پنجاه پنجاه مورد سنجش قرار بدن یک عده سی هفتاد که اصلا منطقی نیست. تو رشته ما هم کاملا عمومی بود من که اصلا با این شیوه آزمون موافق نیستم.

 56. صنایع گفت:

  سلام .
  کسی میدونه با رتبه 350 صنایع و تراز 2453
  از بین 1508 نفر شانس قبولی در شبانه یا پردیس رو دارم؟
  مرسی

 57. صبا گفت:

  کاش تراز دانشگاه ها رو زودتر از 10 اردیبهشت اعلام کنن ما از بلا تکلیفی دربیاییم

 58. کمپین دفاع از اعتبار 2 ساله آزمون گفت:

  اون عزیزانی هم که رتبشون خوب نشده و مخالف اعتبار 2 ساله آزمون هستند انشاالله وقت بزارن و حسابی درس بخونن که رتبه اونها هم در آزمون های بعدی به لطف خدا خوب بشه.
  حق کسانی که تلاش بیشتری کردند مطمئن باشید پایمال نمیشه چون این کمپین اجازه پایمالی حق این دوستان رو نمیده (از راههای کاملا قانونی).
  از تمامی دوستان حقوق هم دعوت میشه به این کمپین بپیوندند و در ادامه راه ما رو با راهنمایی های ارزشمندشون برای رسیدن به حقمون یاری کنند.

  من الله توفیق

 59. موااااااااااافق اعتبار دوساله گفت:

  واقعا جای تاسف داره اگه بخوان طرحی که ما روی اون واقعا حساب کردیم رو پس بگیرن.

 60. کمپین دفاع از اعتبار 2 ساله آزمون گفت:

  دوستان نگران نباشید اصلا.
  امروز یکی از دوستان برای اطلاع از اعتبار 2 ساله آزمون رفته بود سازمان سنجش.
  بر طبق گفته ایشون آزمون اسفند 94 اعتبار دو ساله داره و به ایشون گفتن فقط امسال اجرایی میشه و از سال بعد روال فرق میکنه و بر طبق مصوبه مجلس اجرایی میشه.

  فردا هم قراره ایشون برن وزارت علوم و اطلاعات بیشتری در مورد این موضوع کسب کنند. اصلا نگران نباشید دوستان کسایی که تلاش کردن به حقشون میرسن.

  از لحاظ قانونی هم با چندتا از بچه های حقوق که صحبت میکردم گفتن چون قبل از برگزاری آزمون گفتن اعتبار دوساله داره باید حتما رعایت کنند و گرنه میتونید به دیوان عدالت اداری شکایت کنید.

  یا علی

  • ...موافق اعتبار دو ساله گفت:

   واقعا دوست عزیز؟؟؟
   خیلی ممنونم که خبر دادین. ولی بعید نیست بخوان کلا نادیده بگیرن. لطفا لطفا هممون متحد باشیم و اجازه ندیم اینطوری در حقمون ظلم کنن.

   با تشکر

  • ANASTASIA گفت:

   خواهش میکنم در مورد امتحان آبان ماه هم اطلاعات جدید بگیرید ما خیلی روش حساب کردیم حسابی استرس دارم.

 61. م.ح گفت:

  به نظرم ابان بركزار نميشة .و اسفند به روال سالهاي قبل هست

  منتها ٥٠و ٥٠

  شاد باشييييييد

 62. آرش گفت:

  سلام دوستان
  در رشته مهندسی مکانیک رتبه بنده شده 2300 از 3325 نفر شرکت کننده در آزمون به نظرتون امیدی برای پذیرش شبانه یا پردیس وجود دارد؟

 63. sadra rahmani گفت:

  سلام . یه سوال داشتم . چگونه میشه فهمید گرایش شیمی تجزیه چند نفر شرکت کردن . ممنون میشم

 64. .. گفت:

  میشه یه نفر لطف کنه در مورد ازمون ابان یه اطلاعاتی بده؟

 65. حسین/ طرفدار طرح سنجش وپذیرش مجلس گفت:

  من از خدا می خوام این اعتبار دوساله ملغی شه. باید کلا ازمون اسفند ماه 94 که برگزار شد رو بی اعتبار وملغی اعلام کنن وبگن برای سال بعد هرکی تلاش کنه .ازمون عمومی تو مقطع دکتری اونم تو 10 گرایش امتحان گرفتن مفهوم نداره.

  • روانشناسی تربیتی گفت:

   برا رشته ما که ازمون عمومی نبود من پارسال هم کنکور داده بودم از پارسال تخصصی تر و مشکل تر بود من همه دروس تخصصی خودم رو خوندم و در کنار اون دو تا درس تخصصی که مربوط به گرایشهای دیگه بود من نمیفهم کجای این ازمون عمومی بود

   • استثنایی گفت:

    برای شما تخصصی بوده. گرایش استثنایی یه سوال هم نیومده بود:-)

    عمومی بود فقط. رشد و شخصیت و یادگیری اضافه شده بود، آسیب هم از بزرگسال اومده بود. ما بیشتر کودک داریم:-)

    خب معلومه گرایش تربیتی و بالینی و عمومی حتی سنجش بهترین رتبه ها رو میارن:-)

  • محمدعلی گفت:

   چرا ملغی کنن..چون شما خوب نشدین تو امتحان…

  • شادی گفت:

   موافقم. دقیقا حق با شماست.

  • Ch گفت:

   برادرعزیز همه رشته ها که مثل رشته شما نبوده که فقط عمومی باشه!!!
   شما میتونی آبان دوباره امتحان بدی اگه ازنتیجه ت راضی نیستی..طراحی آزمون آبان فقط بخاطر افرادی مثل شما که ازنتیجه خودشون ناراضین صورت گرفته بود..عجیبه!!! ضررش به حال شمارونمیدونم که اعتبار دوساله باشه چیه؟؟؟میشه دلیلشو بگید..

  • ...موافق اعتبار دو ساله گفت:

   شما اصلا آزمون دادین؟ چرا به راحتی تلاش بقیه رو نادیده میگیرین. آزمون حتی اگر عمومی هم بوده باشه بالاخره کسانی که بهتر تخصصی بلد بودن میتونستن جواب بدن. اینطوری نیست که یکی تخصصیش خوب باشه و عمومیش ضعیف.

  • استثنایی گفت:

   اعتبارش بمونه عیب نداره. منتهی بعدا که ۵۰ ۵۰ شد ، دیگه نمیشه که:-)

   دو سال اعتبار داشته باشه با همین شیوه ۰ و ۱۰۰ .
   فقط هم برای افرادی که اسفند ۹۴ شرکت کردند و رتبه و تراز خوب آوردن. دو سال پژوهش انجام بدین،رزومه تکمیل کنید، همون صفر و صد باعث میشه دو سال درگیر مصاحبه باشید:-) از من گفتن.

   قانون جدید برای شرکت کننده های جدید هست. ۵۰ ۵۰ عادلانه تر هست،

 66. محمدعلی گفت:

  بچه قبل آبان نکمیل ظرفیت هست یا نه ؟

 67. کمپین دفاع از اعتبار 2 ساله آزمون گفت:

  دوستان هر کس میخواد اعتبار 2 ساله آزمون حداقل برای امسال اجرایی بشه موافقت خودشو اعلام کنه تا برنامه ریزی لازم برای رسوندن صدامون به گوش مسئولین رو انجام بدیم
  یا علی

 68. ...........عجب گفت:

  نظرتون چیه در مورد پاسخ های مختلف سنجش؟

  عنوان درخواست :
  عمومي | دكتري – اعتبار ازمون اسفند 94
  متن درخواست :
  با سلام
  در شرايط فعلي اعتبار ازمون اسفند مطابق شيوه نامه است؟ با سپاس
  تاریخ ارسال پاسخ :
  ١٣٩٥/٠١/٢٤-١٣:٠٢
  پاسخ :
  با سلام
  در حال حاضر ملاك اعتبار نتيجه اوليه ازمون دكتري مطابق با شيوه نامه اجرايي ايين نامه ازمون ورودي دكتري (Ph.D) سال 1395 بوده و در صورت هرگونه تغيير از سوي مجلس محترم شوراي اسلامي از طريق سايت اطلاع رساني خواهد شد.
  با سپاس

  به دوستی هم گفته بودن که آزمون اسفند برا پذیرش بهمن معتبر نیست. اگر اینطوری باشه که فاجعه است…

 69. دکتر گفت:

  بچه به نظرتون آزمون اسفند ۹۴که دادیم تکمیل ظرفیتم هم خواهد داشت امسال؟؟
  کسی اطلاع داره….

 70. حسین/ طرفدار طرح سنجش وپذیرش مجلس گفت:

  ان شا الله اعتبار 2 ساله ازمون ملغی شه.

  • 1395 گفت:

   شما چه مشکلی با اعتبار دو ساله دارین؟

  • ......... گفت:

   بله اگه ملغی شه این آزمون کتیبو اعمال و سلیقه های بیش از حد و انحصار قبولی هر دانشگاه به دانشجوهای خودش کنسل میشه.شما باید تلاش کنید طرح سنجش زودتر اجرایی شه

   • ...........عجب گفت:

    اعمال سلیقه رو طرح سنجش و پذیرش نمیتونه اصلاح کنه. اگر استادی دانشجویی رو نخواد مثل پارسال بدون توجه یه رتبه امتیاز مصاحبه رو زیر حد نصاب رد میکنه. فقط اگر اعتبار دو سال لغو بشه به ضرر کسانی است که بر این اساس برنامه ریختن. سنجش که نمیتونه هی شیوه نامه عوض کنه

  • ........... گفت:

   چه نفعی براتون داره؟
   خوشحال میشین زحمات عده ای هدر بره؟
   چه مشکلی برای شما پیش میاد؟
   بس نیست استرس بعد کنکور و اعلام نتایج؟
   تا کی باید استرس بکشیم؟
   نباید زیرش بزنه سازمان….
   چرا کسی به فکر نیست؟؟؟؟؟

  • Ch گفت:

   یه دوره باید این قانون باتمام جزئیاتش اجرا بشه..نه نصفه ونیمه..
   اگه قرار اعتباردوساله ملغی بشه نبایدآبان آزمونی برگزار بشه ویاقانون جدید برای این دوره اجرابشه..

  • حسین گفت:

   منم رتبم بد شده بود دوست داشتم ملغی بشه والا

   • ...موافق اعتبار دو ساله گفت:

    خوب شما میتونین دوباره امتحان بدین. این برای ضما ضرری نداره. هر کسی راضی نیست دوباره آزمون بده و هر کسی هم راضی هست استفاده کنه.

   • Ch گفت:

    دقیقا آزمون آبان برای افرادی مثل شما طراحی شده بود که یه فرصت دوباره به اونایی که انتیجشون راضی نیستن داده بشه.

 71. سحر گفت:

  ما که انتخاب رشته انجام دادیم از کجا باید مطلع بشیم برای امتحان کتبی و مصاحبه )برخی دانشگاه ها که امتحان کتبی ندارنن) باید بریم یا نه؟ ممنون

 72. ارش گفت:

  مکاتبه ای که با سازمان سنجش داشتم، مثل اینکه کماکان طرح اعتبار دو ساله پابرجاست.
  با سلام و احترام
  طبق ايين نامه مدت اعتبار ازمون اسفند94 بايد دو سال باشد. طبق ايين نامه بسياري از اشخاص وقت خود را صرف ازمون 94 كرده و انتظار دارند كه سازمان سنجش و وزارت علوم حداقل به ايين نامه خود پايبند باشند. قانون مصوب مجلس طبق اظهارات اقاي كدخدايي براي سال 96 اعمال مي شود. بنابراين براي سال 95 طبق ايين نامه بايد اعتبار ازمون امسال نيز لحاظ شود. خواهش دارم كه حداقل به ايين نامه تدوين شده پايند باشيد و به افكار قشر تحصيل كرده كه طبق گفته هاي شما برنامه ريزي مي كنند احترام بگذاريد. ايا قصد سازمان سنجش و وزارت علوم ان است كه خلاف ايين نامه خود عمل كنند و اعتبار ازمون اسفند94 را براي سال95 لحاظ نكنند؟
  تاریخ ارسال پاسخ :١٣٩٥/٠١/٢٤-٠٨:٣٢پاسخ : با سلام
  سازمان سنجش مجری برگزاری ازمون است نه تعیین کننده قانون در این خصوص مجلس شورای اسلامی و شورای نگهبان و پس از ان دفتر گسترش شورای عالی برنامه ریزی وزارت علوم تصمیم گیرنده هستند شایان ذکر است که ایین نامه اعتبار دوساله توسط شورای سنجش و پذیرش تحصیلات تکمیلی در دست بررسی است و سازمان تا زمان اعلام ابلاغیه رسمی در این خصوص ملاک را بر اساس ایین نامه اعلامی حال حاضر می داند و در صورت هرگونه تغییر از سوی شورای سنجش و پذیرش تحصیلات تکمیلی اطلاعات لازم در اختیار داوطلبان قرار خواهد گرفت
  با سپاس

  • راهنمایی گفت:

   طبق این مکاتبه شما همچیییییین پاپرجا هم نیستا.در دست بررسیه.آخه طرح سنجس قراره واسه اسفند امسال ینی ورودی 96اجرا بشه.خیلی تفاوته بین این دو آزمون.اینا ی چیزی گفتن توش موندن.درسته از جهاتی اعتبار دوساله خوبه.آخه اشکالاتی داره فک کن رتبه یک این دوره انتخاب رشته نکنه بزاره دوره بعد تو همون دوره هم ی رتبه یک خب داریم.اینجوری کسایی ک میرن مصاحبه با توجه به تعدد رتبه های عالی پس محصور میشه بین رتبه های خیلی عالی.خب رتبه های بینابین میمونن حتی واسه دانشگاه های دسته سومم امید نیست.اونا ی چیزی گفتن شما چرا تکرارش میکنید.منطقی باشید

   • متحد باشین لطفا گفت:

    وقتی بحث تراز و رزومه پیش میاد مباحثی که گفتین کمرنگ تر میشن. منطق خوبه ولی اگر هم شما جای کسایی که زحمت کشیدن و به هر دلیلی امسال نتونن استفاده کنن (با توجه به شیوه نامه ای که موقع ثبت نام ابلاغ شده) باشین شما هم اصرار خواهین کرد که به آیین نامه خودشون پایبند باشن.
    جالب تر اینجاست که قبلا اعتبار آزمون برای دو نیمسال بود اگر الان قرار باشه آبان آزمون برگزار بشه اینا میگن احتمالا آزمون اسفند اعتبار نخواهد داشت برای پذیرش بهمن. اصلا علت اینکه این موضوع مطرح شد این بود که به داوطلبین فرصت بیشتری داده بشه.
    اگر هم قانون ابلاغ تغییر یکسال قبل هست که دیگه اینا نمیتونن آبان ماه آزمونی برگزار کنند با شیوه جدید. اگر هم عمومی برگزار کنند باید اسفند برای آبان معتبر باشه.

   • ارش گفت:

    “سازمان تا زمان اعلام ابلاغیه رسمی در این خصوص ملاک را بر اساس ایین نامه اعلامی حال حاضر می داند”
    مصوبه اگر ابلاغ بشه میشه قانون، برای اجرای قانونم طبیعتا باید از یک سال قبل اطلاع داده شه(زبق مصاحبه اقای کدخدایی)، خب طبیعتا همون طور که توی جواب اومده تا اون موقع ایین نامه فعلی اجرا خواهد شد. دیگه از این واح تر!!!!!!!!!1

  • ... گفت:

   من هم خیلی دنبال این هستم که اعتبار آزمون طبق شیوه نامه باشه. اگر متحد بشیم و به وزارت علوم نامه بنویسیم به نظرم موثر خواهد بود. حداقل برای پذیرش بهمن ماه. لطفا بیایین خودمون به فکر خودمون باشیم وگرنه مسئولین به فکر ما نیستند. شاید خیلی از افراد بگن که همین ترم قبولن و نیازی به این کارها نیست ولی بخاطر زحمات همدیگه برای هم کاری کنیم.

   • ANASTASIA گفت:

    با نظر شما موافقم باید کمپین تشکیل بشه تا جایی که من میدونم در تمامی پاسخ های سازمان سنجش بر امتحان آبان ماه صحه گذاشته شده و تائید شده در ضمن جایی که گفتن قانون جدید ابلاغ بشه از مجلس اطلاع رسانی میکنند منظورش برای سال 96 هست.

 73. ... گفت:

  دانشگاه فردوسی ازمون تخصصی برگزار میکنه<؟

 74. جغرافیدان گفت:

  با سلام با توجه به سردرگمی که برای خیلی از شرکت کنندگان ازمون دکتری وجود داره و با توجه به خبرهای زیادی که در سایت های خبری منتشر میشه ایا ازمون دکتری در ابان 95 برگزار میشه و منابع همان منابع قبلیه یل تغیر پیدا میکنه با تشکر فراوان

 75. امیر گفت:

  طرح سنجش و پذیرش عالیه. با دقت بخونیدش

 76. روان شناسی گفت:

  سلام .
  کسی میدونه با رتبه 100 روان شناسی به یکی از دانشگاه های تهران دعوت میشم؟
  از بین 5700 نفر