مدرسان شریف اولین کنفرانس ملی مدیریت و اقتصاد جهانی کنفرانس بین المللی تحقیق و توسعه در علوم انسانی، مدیریت و اقتصاد کنفرانس آینده مهندسی و تکنولوژی ششمین کنفرانس بین المللی پژوهش در مهندسی، علوم و تکنولوژی کنفرانس بین المللی علوم و مهندسی در عصر تکنولوژی ششمین کنفرانس بین المللی مدیریت، اقتصاد و علوم انسانی رویکردهای پژوهشی در مدیریت ، اقتصاد ، حسابداری و علوم انسانی کنفرانس بین المللی مهندسی و فن آوری اطلاعات کتابخانه فرهنگ

اطلاعیه آزمون دکتری ۱۳۹۵ پژوهشگاه علوم انسانی

شرایط و نحوه برگزاری آزمون اختصاصی دکتری تخصصی سال تحصیلی ۹۵ – ۹۶ پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی اعلام شد.

به گزارش پی اچ دی تست، در متن اطلاعیه این دانشگاه آمده است:

با آرزوی موفقیت برای تمامی داوطلبان آزمون دکتری نیمه متمرکز سال ۱۳۹۵ که در مرحله اول آزمون (سنجش علمی) شرکت نموده اند، بدین وسیله به اطلاع می رساند، متقاضیان پذیرش در پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی می بایست مفاد این اطلاعیه را که به استناد آیین نامه ها و شیوه نامه های ابلاغی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و سازمان سنجش آموزش کشور و مدیریت تحصیلات تکمیلی پژوهشگاه تنظیم شده است با دقت مطالعه کرده و با اطلاع کامل از شرایط و ضوابط نسبت به ارسال مدارک در مهلت مقرر اقدام و سپس در قالب جدول زمان بندی نسبت به ارائه مدارک لازم اقدام نمایند.

 شیوه ارسال مدارک و زمان بندی آزمون مرحله دوم (ارزیابی تخصصی) متعاقبا اعلام خواهد شد.

شرایط و ضوابط پذیرش

به کلیه داوطلبان تاکید می شود که شرکت آنان در این مرحله تنها بر اساس اطلاعات و مدارک خوداظهاری آنان انجام می شود. لذا لازم است داوطلبان واجد کلیه شرایط و ضوابط و توضیحات مذکور در دفترچه راهنمای آزمون ورودی دکتری سال ۱۳۹۵ و مندرجات این اطلاعیه و اطلاعیه های تکمیلی پژوهشگاه باشند. بدیهی است داوطلبی واجد شرایط و ضوابط الزامی نباشد و یا هرگونه مغایرتی در اطلاعات و اصالت مدارک وی وجود داشته باشد مسئولیت عواقب ناشی از آن بر عهده اوست و مطابق ضوابط با وی رفتار و در صورت قبولی در هر مرحله ای از تحصیل که باشد به تحصیل وی خاتمه داده خواهد شد.

کسب حد نصاب لازم در آزمون مرحله اول (سنجش علمی)

داوطلبان ثبت نام و شرکت در آزمون مرحله دوم می بایست در هر کد رشته محل پژوهشگاه حد نصاب “سنجش علمی” مورد قبول پژوهشگاه را کسب نمایند. در غیر ای نصورت مجاز به ثبت نام و شرکت در آزمون مرحله دوم نخواهند بود. حد نصاب سنجش علمی مورد قبول پژوهشگاه پس از اعلام نتایج مرحله اول (سنجش علمی) حداکثر تا مورخ ۱۳۹۵/۰۲/۰۹ در اطلاعیه های بعدی اعلام خواهد شد.

مدرک زبان معتبر و مهلت ارائه آن توسط پذیرفته شدگان

ثبت نام پذیرفته شدگان نهایی منوط به ارائه گواهی زبان انگلیسی با حداقل نمره قابل قبول طبق جدول زیر و ارائه آن تا پایان نیمسال دوم تحصیلی است. تاریخ اعتبار آزمون زمان حداکثر تا ۲ سال قبل از شروع ثبت نام مرحله دوم (ارزیابی تخصصی) می باشد.

تبصره: در صورتی که پذیرفته شده به صورت مشروط ثبت نام شده باشد ولی موفق به ارائه حدنصاب گواهی زبان عمومی معتبر به شرح جدول ذیل در حداکثر مهلت نشود، ثبت نام مشروط وی لغو و محروم از تحصیل می گردد.

عنوان آزمون

MSRT

(MCHE)

IELTS

TOEFL

(IBT)

TOEFL

(CBT)

TOEFL(PBT)/

TOLIMO

حداقل نمره

۵۱

۵

۶۱

۱۵۱

۴۹۵

حداقل نمره رشته های:

زبان شناسی همگانی/فرهنگ و زبان های باستانی

۶۰

۶

۶۱

۱۷۳

۵۰۰

 

سهمیه مربی

داوطلبانی که متقاضی استفاده از سهمیه مربی می باشند، موظف به ارائه گواهی معتبر در این خصوص می باشند. لازم به ذکر است تنها مربیانی که واجد شرایط و ضوابط وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و سازمان سنجش آموزش کشور باشند، مجاز به استفاده از سهمیه مربی در آزمون ورودی دکتری (نیمه متمرکز) سال ۱۳۹۵ می باشند. لذا داوطلبان در صورت دارا بودن و احراز شرایط مذکور و ارائه مدارک ذیل هنگام ثبت نام برای شرکت در مرحله دوم آزمون، مجاز به استفاده از سهمیه می باشند.

 • کاربرگ تایید شده مخصوص استفاده از سهمیه مربیان در آزمون دکتری نیمه متمرکز سال ۱۳۹۵
 • اولین حکم استخدامی رسمی آزمایشی ممهور توسط هیات ممیزه مرکزی یا هیات ممیزه منصوب وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در دانشگاه یا موسسه آموزش عالی مربوطه
 • آخرین حکم استخدامی دانشگاه یا موسسه آموزش عالی مربوطه
 • تائیدیه صلاحیت عمومی داوطلب،صادره از هیات مرکزی گزینش استاد وزارت علوم، تحقیقات و فناوری

مدارک لازم برای ثبت نام

داوطلبان واجد شرایط لازم است مدارک و مستندات مورد نیاز به شرح ذیل را با فرمت مناسب تهیه و بر اساس دستورالعملی که اعلام خواهد شد، ارسال نمایند. اندازه هریک از فایل مدارک ارسالی (به جز عکس) نباید از ۸۰ کیلوبایت کمتر باشد.

توجه: برای شرکت در مصاحبه علمی می بایست اصل و رونوشت کلیه مدارک و سوابق آموزشی و پژوهشی ارسالی ارائه شود.

۱٫ یک قطعه عکس ۴×۳ رنگی تمام رخ

۲٫ کارت ملی

۳٫ گواهی یا مدرک دوره کاردانی دارای معدل

۴٫ گواهی یا مدرک دوره کارشناسی دارای معدل

۵٫ گواهی یا مدرک دوره کارشناسی ارشد دارای معدل دوره و تاریخ فراغت از تحصیل

تبصره: دانشجویان سال آخر مقطع کارشناسی ارشد و یا دکتری حرفه ای می بایست به جای مدرک کارشناسی ارشد کاربرگ معدل (مندرج در دفترچه راهنمای ثبت نام و شرکت در آزمون و یا دفترچه راهنمای انتخاب رشته های تحصیلی ورودی دوره دکتری سال ۱۳۹۵ سازمان سنجش آموزش کشور) را که تکمیل و از سوی دانشگاه محل تحصیل تائید شده باشد، ارائه نمایند.

۶٫ مدارک مربوط به استفاده از سهمیه مربیان: برای متقاضیانی که واجد شرایط و ضوابط مندرج در این اطلاعیه باشند و بر اساس فایل خوداظهاری داوطلب در سازمان سنجش متقاضی استفاده از این سهمیه بوده،  به عنوان مربی معرفی شده باشند.

۷٫ توصیه نامه علمی محرمانه از اساتید دوره کارشناسی ارشد

۸٫ تصویر گواهی رتبه اول الی سوم دوره کارشناسی مورد تایید دانشگاه محل تحصیل در صورت دارا بودن رتبه

۹٫ تصویر گواهی رتبه اول الی سوم دوره کارشناسی ارشد مورد تایید دانشگاه محل تحصیل در صورت دارا بودن رتبه

۱۰٫ تصویر ریزنمرات دوره کارشناسی

۱۱٫ تصویر ریزنمرات دوره کارشناسی ارشد

۱۲٫ گواهی زبان انگلیسی معتبر مورد تایید پژوهشگاه مطابق با جدول مندرج در اطلاعیه

توجه: در صورت اظهار داوطلب ارائه گواهی زبان انگلیسی الزامی است. در غیر این صورت امتیاز مربوطه به آنان تعلق نخواهد گرفت.

۱۳٫ کاربرگ تکمیل شده مشخصات فردی داوطلب

۱۴٫ تصویر صفحه اول حاوی چکیده پایان نامه

۱۵٫ تصویر نامه پذیرش چاپ قطعی مقاله یا مقاله هایی که تاکنون چاپ نشده باشند.

۱۶٫ تصویر صفحه اول و خلاصه کامل مقاله یا مقاله های علمی-پژوهشی مرتبط با رشته تحصیلی چاپ شده یا دارای نامه پذیرش چاپ قطعی در مجلات داخلی و خارجی

توجه: برای مقالاتی که صرفا پذیر ش شده اند، ضروری است تصویر صفحه اول و خلاصه نسخه تایید شده قبل از چاپ نهایی، صادره از مجله مربوطه ارائه شود.

۱۷٫ تصویر صفحه اول و خلاصه کامل مقاله یا مقاله های علمی-ترویجی مرتبط با رشته تحصیلی چاپ شده یا دارای نامه پذیرش چاپ قطعی در مجلات داخلی و خارجی

۱۸٫ تصویر صفحه اول و خلاصه کامل مقاله یا مقاله های ارائه شده در کنفرانس ها، سمینارها و یا همایش های داخلی و خارجی مرتبط با رشته تحصیلی همراه با تصویر روی جلد

۱۹٫ تصویر مستندات برگزیدگان جشنواره ها، مسابقات بین المللی و المپیادهای معتبر-گواهی صادر شده از دبیرخانه یا مراجع ذیربط

۲۰٫ تصویر مستندات مربوط به تالیف کتب مربوط به رشته تحصیلی

۲۱٫ تصویر مستندات مربوط به ترجمه کتب مربوط به رشته تحصیلی

۲۲٫ پرداخت هزینه ثبت نام: هزینه ثبت نام و شرکت در آزمون مرحله دوم مبلغ ۹۰۰/۰۰۰ (نهصد هزار) ریال می باشد که می بایست به حساب شماره ۵۱۰۹۷۸۹۲۱۳ (بانک ملت)/شناسه پرداخت:۹۹۰۰۰۸۰۷۱۳۴ به نام در آمدهای اختصاصی پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی واریز گردد.

نحوه ارزشیابی داوطلبان:

پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی در راستای تحقق رسالت خود مبنی بر گسترش دوره های تحصیلات تکمیلی به ویژه در مقطع دکتری و همچنین افزایش کیفیت آموزش و پژوهش از بین ثبت نام کنندگان بر اساس دستور العمل زیر اقدام خواهد نمود.

ابتدا از ثبت نام کنندگان آزمون کتبی به عمل خواهد آمد و سپس از ایشان برای آزمون شفاهی (مصاحبه علمی) دعوت به عمل خواهد آمد و در نهایت پس از اعلام نتایج به داوطلبان، برای اطلاع رسانی نهایی به سازمان سنجش آموزش کشور ارسال می شود.

مواد و منابع آزمون کتبی رشته های دکتری ۹۵ پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی

مواد و منابع آزمون کتبی رشته زبان و ادبیات فارسی

مواد و منابع آزمون کتبی رشته فلسفه علم و فناوری

مواد و منابع آزمون کتبی رشته تاریخ ایران بعد از اسلام

مواد و منابع آزمون کتبی رشته علوم سیاسی – اندیشه سیاسی در اسلام

مواد و منابع آزمون کتبی رشته زبان شناسی همگانی

مواد و منابع آزمون کتبی رشته فرهنگ و زبان های باستانی

عضویت در کانال تخصصی آزمون دکتری

نظرات (۳)

 1. فاطمه می‌گه:

  سلام
  میدونین تراز حدنصاب فلسفه علم پژوهشگاه علوم انسانی چنده؟

 2. زلاتان می‌گه:

  رشته های ادبیات،فلسفه علم،علوم سیاسی، تاریخ بعد از اسلام،زبان شناسی، باستان شناسی میتوانند شرکت کنند…

 3. زهرا می‌گه:

  چه رشته هایی میتونن شرکت کنن؟

درج نظر