مدرسان شریف اولین کنفرانس ملی مدیریت و اقتصاد جهانی کنفرانس بین المللی تحقیق و توسعه در علوم انسانی، مدیریت و اقتصاد کنفرانس آینده مهندسی و تکنولوژی ششمین کنفرانس بین المللی پژوهش در مهندسی، علوم و تکنولوژی کنفرانس بین المللی علوم و مهندسی در عصر تکنولوژی ششمین کنفرانس بین المللی مدیریت، اقتصاد و علوم انسانی پنجمین کنفرانس بین المللی پژوهش در علوم و تکنولوژی کنفرانس بین المللی مهندسی و فن آوری اطلاعات کتابخانه فرهنگ

اعلام کدرشته محل های جدید آزمون دکتری ۹۵

اطلاعیه سازمان سنجش آموزش کشور در خصوص معرفی شدگان کدرشته‌ محل‌های جدید آزمون مقطع دکتـری تخصصی ۱۳۹۵ منتشر شد.

به گزارش پی اچ دی تست، اطلاعیه سازمان سنجش آموزش کشور در خصوص معرفی شدگان کدرشته‌ محل‌های جدید آزمون دکتری (Ph.D) سال ۱۳۹۵ به شرح ذیل اعلام گردید:

با توجه به اعلام رشته محل‌های جدید از سوی دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی پذیرنده، کدرشته محل‌های مربوط به شرح ذیل از سوی این سازمان در فرم انتخاب رشته داوطلبان واجد شرایط اعمال و به اولویت‌های انتخابی آنان اضافه گردید که نتیجه و وضعیت علمی آنان در این رشته محلها در کارنامه این داوطلبان مشخص شده و به آنها اطلاع‌رسانی لازم بصورت ارسال پیام کوتاه انجام شده است. لذا آن دسته از داوطلبانی که با توجه به دارا بودن حدنصاب نمره علمی لازم، تمایل دارند در کدمحل‌های تحصیل ذیل نسبت به انجام مراحل مصاحبه و ارزیابی تخصصی رشته و یا رشته‌های ذیربط اقدام نمایند، لازم است در این خصوص بمنظور اطلاع از انجام مراحل مربوط از روز سه‌شنبه ۹۵/۲/۲۸ به پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه و یا مؤسسه آموزش عالی مربوط مراجعه نمایند.

doctora95-phdtest.ir-

عضویت در کانال تخصصی آزمون دکتری

نظرات (۳۶)

 1. اهورا می‌گه:

  سلام دوستان.برای پژوهشگاه دانشهای بنیادی چطور باید ثبت نام کنیم؟چرا هیچ اطلاعیه ای در سایتش نیست؟

 2. زینب می‌گه:

  سلام.دانشگاه از امروز اوناای که تراز دانشگاه تهران رو آوردیم تا ۴ خردتد وقت داریم ثبتنام کنیم.

 3. احمد می‌گه:

  سلام
  نتایج ارزیابی اولیه دانشگاه شریف کی اعلام میشه؟

 4. فاطمه می‌گه:

  سلام دوستان.
  دانشگاه تهران تراز قبولی رو تو رشته شیمی پایین آورده و من تو کارنامه جدید قبول شدم. ولی مهلت ثبت نام تو سایتشون تموم شده.
  الان تکلیف جیه؟
  ممنون

 5. سوال از میلاد می‌گه:

  سلام. شما که گفتی دانشهای بنیادی در سایتش اعلام کرده حدنصاب نداریم منظورتون برای فیزیک بود؟ اگه اینطوره در کجای سایت اعلام شده بود؟

 6. مریم می‌گه:

  سلام دوستان من حدنصاب همه دانشگاههارو اوردم ولی بعضی هارو تو انتخاب رشته ام نزدم بنظرتون میشه برم مصاحبه؟ سنجش قبول میکنه

 7. جواب اساسی می‌گه:

  توی رشته ی من که دانشگاه تهران هیچ تغییری نداده. خواهش می کنم وقتی از همه ی رشته ها اطلاع ندارید جمع نبندید.

 8. سیما می‌گه:

  سلام.برای من پیام کوتاه اومد که کارنامهی علمی رو چک گنید اما هیچ تغییری نبود…این به چه صورت هستش…لطفا اگر کسی میدونه راهنمایی کنید…ممنون.

  • نازنین می‌گه:

   پیامک جمعی برای همه ارسال شده که دوباره کارنامه رو چک کنید

  • محمد می‌گه:

   بعضی از دوستان گفتن که تراز من الان در کارنامه تغییر نکرده … دیگری گفته که چرا تغییر کرده… این تغییرات مختص بعضی رشته های دانشگاه تهرانه که در مصاحبه چند روز گذشته در بعضی رشته ها تعداد ظرفیت بیشتر تعداد حاضرین در امتحان بوده… در یک نفر رفته.. در بعضی رشته ها افرادی که رفته اند حد نصاب ۵۵ یا ۶۰ را نیاورده اند بعد اقا یا خانم تک رقمی داد و هوار میکند که حق من خورده شده اخه شمای که مقاله کمی داشتید و حد نصاب ۶۰ را نیاوردی ن این حق را به افراد بعدی که رزومه بهتری دارند بدهید. شخص ۸ تا مقاله ای اس ای در فرانسیس تایلور دارد با زبان ۷۰ در صدی کنکور و مدرک زبان حالا امسال بخاطر طرح تجمیع از رشته او سوال نیامده ولی از رشته شما سوالات ازمون بوده ایا این حقه بخاطر ۵۰ نمره تراز کمی از حد نصاب باید کنار گذاشته شود….

   • سحر می‌گه:

    با وجود اینکه رشته ما هم تجمیع شد و هیچ یک از دروس به دروس رشته ما اختصاص نداشت ولی باز هم از گرایش من رتبه های خوبی آورده بودن، یعنی ۶ ماه زحمت کشیدن واسه دروسی که اصلا به ما ربط نداشت. پس اتفاقا در این موارد باید به توانایی این دوستان اشاره کرد.

 9. میلاد می‌گه:

  دانش های بنیادی که تو سایتش اعلام کرده بود حد نصاب نداریم و همه مجاز شده ها اقدام کنن. مهلت ثبت نامش هم تا ۱۵ اردیبهشت بوده، الان این یعنی چی که گفته با داشتن حد نصاب لازم برای رفتن به مصاحبه اقدادم کنن. اگر قرار بود حد نصاب رو بالا ببرن برای چی اول این جوری اعلام کردن و نفری ۳۰ هزار تومن پول بررسی مدارک گرفتن.

 10. کاربر می‌گه:

  سلام برای من پیام کوتاه مبنی برتغییرحدنصاب ومراجعه ب سایت سنجش آمد ولی درکارنامه چیزی نبود لطفا یک نفرتوضیح دهی آیامن هم می تواند شرکت کنم یا نه/تشکر

  • م می‌گه:

   سلام دوست عزیز. پیام کوتاه برای همه داوطلبان اومده که مجدد کارنامه شون رو نگاه کنن، اما تغییر حدنصاب ضرورتا برای همه اتفاق نیفتاده. اگه تغییری برای شما رخ داده باشه تو کارنامه تون مشخصه و گرنه هیچی.

   • محمد می‌گه:

    برای من پیام تغییر حدنصاب و مراجعه مجدد به کارنامه نیومد ولی رفتم دیدم تراز رو ۶۰تا کم کردن.بنظرتون بامن کردن ۶۰تا از تراز چندهزار نفر میرن واسه مصاحبه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 11. مهندسی شیمی می‌گه:

  یعنی من که قبول نشدم میتونم برم واسه مصاحبه مهندسی شیمی دانشگاه مالک اشتر ؟

 12. بدون آزمون می‌گه:

  با این اعلام ظرفیتهای جدید تکلیف آزمون آبان چی میشه؟؟؟؟

 13. مینا می‌گه:

  دانشگاه تهران ترازشو خیلی پایین آورده! سنجش اینجا نقشش دقیقا چیه؟! چرا کاری نمیکنه؟ تکلیف امتحانی که ما دادیم پس چی میشه؟!

  • بی نام می‌گه:

   چه ربطی داره دوست عزیز
   مصاحبه و امتحانی که شما دادین سر جاشه
   فقط یه سری افراد دیگه اضافه میشه
   وگرنه کسی نمره شما رو کم نمیکنه که
   به اینم فکر کنین که اون موقع هم حق خیلیا ضایع شده بود ترازا رو خیلی بالا زده بودن تو بعضی رشته ها فقط دو نفر مصاحبه رفته بودن تو دانشکاه تهران

   • بی نام می‌گه:

    اونم دو نفری که هیچ رزومه ای نداشتن حتی مقاله کنگره ای هم نداشتن فقط ترازشون بالا بوده
    آیا انصافه کسی وارد مقطع دکترا بشه که هیچ فعالیت پژوهشی تو رزومه اش نداشته؟؟
    و کسی که چندین مقاله JCR و کتاب داره جا بمونه

   • مینا می‌گه:

    ربطش اینه که رتبه سنجش رو اصلا مدنظر قرار ندادن! پس ازمونی که سنجش برگزار کرد و یسری ها تونستن ترازهای بالا کسب کنن تفاوتی با کسی که تراز زیر ۳۰۰۰ آورده ندارن؟!!! پس چرا آزمون سنجش برگزار شد و چندماه وقت و انرژی ما رو گرفت؟!!!

    • بی نام می‌گه:

     عزیزم هیچوفت تراز زیر ۳۰۰۰ هزار رو برا تهران دعوت نمیکنن نگران نباشین
     بعصیا مثل من هم فقط بخاطز ۲۰ تا عدد تراز اینور اونور افتاده و با داشتن رزومه خیلی خوب جا موندن از این شانس مصاحبه

     • مینا می‌گه:

      کنکور بعنی همین… یعنی یک درصد… یک نمره تراز و یک اختلاف رتبه سرنوشت ساز میشه! تفاوت من و رتبه ۱ هم توی ۲ درصد اختلاف دروس تخصصیه… به نظرم اینجوری واقعا حق کشی میشه که تهران یکمرتیه ۲۰۰۰ تا ترازشو پایین آورده!

     • بی نام می‌گه:

      کنکور کارشناسی نیستش که بر سر رتبه باشه
      کنکور مقطع دکترا سنجشش بر اساس پژوهش و توانایی و قابلیت های فعالیت علمی و پژوهشی و سطح سواد عملی و ذهن خلاق هستش که اختلاف رو بین نفر دوم و سوم مشخص میکنه نه دو رقم تراز
      ببخشید ولی اگه شمام از این نظر از توانایی های خودتون و امتیاز پژوهشی و آموزشی خودتون مطمئن بودین اینقدر اشفته نمیشدین که فردی که ترازش ۵ تا عدد پایینه از مال شما و صلاحیت قبولی رو داره بیاد از شما جلو بزنه چون گروه مصاحبه کننده از داوطلبا به رزومه نگاه میکنن و امتیاز میدن نه تراز داوطلب :)

   • سیما می‌گه:

    اینجا نمره ی کسی کم نمیشه!!! شخصِ مد نظری اضافه میشه که باعث میشه مارو کلا حذف کنن…دیگه به کم کردن نمره نرسه…
    وقتی بحث کنکور شد، رتبه مهمه..تراز مهمه و کسی حق نداشت بگه حقم ضایع شد!!! شرایط برابر بوده!نبوده؟ مگرنه ماها هم درس نمیخوندیم دو تا مقاله کار میکردیم”یا مثل بعضی دوستان میخریدیم!”… و برای کنکورم چهارتا تست میزدیمو الان دعوت میشدیم!
    وقتی کنکووور اومد وسط! یعنی یک درصد بالا پایین هم مهمه… اما گویا دانشگاه ها خوششون نیومده که بچه های خودشون نتونستن تعادل رو برقرار کنن! از جایِ دیگه و به صورت دیگه دانشجوشون رو وارد میکنن… همون دو نفری که تو تهران رفتن شک نکنید از نظر رتبه حداقل صد تا با کسایی که الان در بهترین حالت دعوت شدن فاصله دارن!…اونموقع حقی ضایع نشده بود اگر از اول ترازهارو اینقدر میگرفتن! الان حق داره ضایع میشه که شرایط مصاحبه متفاوته…دانشجوها با رتبه های کااملا متفاوت دارن میان مصاحبه!…ضایع شدن حقی باشه الان هست و در حق گروه اولی که مصاحبه رفتن هم هست!

 14. نتایج می‌گه:

  به نظرم ماهایی که امتحان کتبی و مصاحبه دادیم سر کاریم

 15. بی نام می‌گه:

  یعنی روز سه شنبه دانشگاه ها زمان مصاحبه و ازمون شون رو مشخص میکنن؟
  پس چرا وقتی با خود دانشکاه تهارن و گروه اموزشی مربوطه تماس میگیریم اظهار بی اطلاعی میکنن و میگن که همچین چیزی وجود نداره؟

 16. چه خبره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ می‌گه:

  تا اونجایی که من اطلاع دارم پژوهشگاه دانشهای بنیادی هفته گذشته تو رشته‌ی ریاضی مصاحبه‌اشو هم انجام داده، حتی اسم مصاحبه شونده‌ها الان هم تو سایتشون هست. خوب حالا با این وضع یعنی الان ما سر کاریم یا اون بنده خداها سرکار بودن؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

درج نظر