مدرسان شریف بسته مقاله نویسی کتاب مصاحبه دکتری نگاره

اعلام کدرشته محل های جدید آزمون دکتری 95

اطلاعيه سازمان سنجش آموزش كشور در خصوص معرفي شدگان كدرشته‌ محل‌های جديد آزمون مقطع دكتـري تخصصی 1395 منتشر شد.

به گزارش پی اچ دی تست، اطلاعیه سازمان سنجش آموزش کشور در خصوص معرفي شدگان كدرشته‌ محل‌هاي جديد آزمون دكتري (Ph.D) سال 1395 به شرح ذیل اعلام گردید:

با توجه به اعلام رشته محل‌هاي جديد از سوي دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالي پذيرنده، كدرشته محل‌هاي مربوط به شرح ذيل از سوي اين سازمان در فرم انتخاب رشته داوطلبان واجد شرايط اعمال و به اولويت‌هاي انتخابي آنان اضافه گرديد كه نتيجه و وضعيت علمي آنان در اين رشته محلها در كارنامه اين داوطلبان مشخص شده و به آنها اطلاع‌رساني لازم بصورت ارسال پيام كوتاه انجام شده است. لذا آن دسته از داوطلباني كه با توجه به دارا بودن حدنصاب نمره علمي لازم، تمايل دارند در كدمحل‌هاي تحصيل ذيل نسبت به انجام مراحل مصاحبه و ارزيابي تخصصي رشته و يا رشته‌هاي ذيربط اقدام نمايند، لازم است در اين خصوص بمنظور اطلاع از انجام مراحل مربوط از روز سه‌شنبه 95/2/28 به پايگاه اطلاع رساني دانشگاه و يا مؤسسه آموزش عالي مربوط مراجعه نمايند.

doctora95-phdtest.ir-

 
کانال تلگرام دکتری پی اچ دی تست
 1. اهورا گفت:

  سلام دوستان.برای پژوهشگاه دانشهای بنیادی چطور باید ثبت نام کنیم؟چرا هیچ اطلاعیه ای در سایتش نیست؟

 2. زینب گفت:

  سلام.دانشگاه از امروز اوناای که تراز دانشگاه تهران رو آوردیم تا 4 خردتد وقت داریم ثبتنام کنیم.

 3. احمد گفت:

  سلام
  نتایج ارزیابی اولیه دانشگاه شریف کی اعلام میشه؟

 4. فاطمه گفت:

  سلام دوستان.
  دانشگاه تهران تراز قبولی رو تو رشته شیمی پایین آورده و من تو کارنامه جدید قبول شدم. ولی مهلت ثبت نام تو سایتشون تموم شده.
  الان تکلیف جیه؟
  ممنون

  • نازنین گفت:

   دوست عزیز در همچنین مواردی دانشگاه دوباره اطلاعیه میده که شما باید چکار کنید، به سایت دانشگاه برید و اطلاعیه های جدبد رو بخونید.

 5. سوال از میلاد گفت:

  سلام. شما که گفتی دانشهای بنیادی در سایتش اعلام کرده حدنصاب نداریم منظورتون برای فیزیک بود؟ اگه اینطوره در کجای سایت اعلام شده بود؟

 6. مریم گفت:

  سلام دوستان من حدنصاب همه دانشگاههارو اوردم ولی بعضی هارو تو انتخاب رشته ام نزدم بنظرتون میشه برم مصاحبه؟ سنجش قبول میکنه

 7. جواب اساسی گفت:

  توی رشته ی من که دانشگاه تهران هیچ تغییری نداده. خواهش می کنم وقتی از همه ی رشته ها اطلاع ندارید جمع نبندید.

 8. سیما گفت:

  سلام.برای من پیام کوتاه اومد که کارنامهی علمی رو چک گنید اما هیچ تغییری نبود…این به چه صورت هستش…لطفا اگر کسی میدونه راهنمایی کنید…ممنون.

  • نازنین گفت:

   پیامک جمعی برای همه ارسال شده که دوباره کارنامه رو چک کنید

  • محمد گفت:

   بعضی از دوستان گفتن که تراز من الان در کارنامه تغییر نکرده … دیگری گفته که چرا تغییر کرده… این تغییرات مختص بعضی رشته های دانشگاه تهرانه که در مصاحبه چند روز گذشته در بعضی رشته ها تعداد ظرفیت بیشتر تعداد حاضرین در امتحان بوده… در یک نفر رفته.. در بعضی رشته ها افرادی که رفته اند حد نصاب ۵۵ یا ۶۰ را نیاورده اند بعد اقا یا خانم تک رقمی داد و هوار میکند که حق من خورده شده اخه شمای که مقاله کمی داشتید و حد نصاب ۶۰ را نیاوردی ن این حق را به افراد بعدی که رزومه بهتری دارند بدهید. شخص ۸ تا مقاله ای اس ای در فرانسیس تایلور دارد با زبان ۷۰ در صدی کنکور و مدرک زبان حالا امسال بخاطر طرح تجمیع از رشته او سوال نیامده ولی از رشته شما سوالات ازمون بوده ایا این حقه بخاطر ۵۰ نمره تراز کمی از حد نصاب باید کنار گذاشته شود….

   • سحر گفت:

    با وجود اینکه رشته ما هم تجمیع شد و هیچ یک از دروس به دروس رشته ما اختصاص نداشت ولی باز هم از گرایش من رتبه های خوبی آورده بودن، یعنی 6 ماه زحمت کشیدن واسه دروسی که اصلا به ما ربط نداشت. پس اتفاقا در این موارد باید به توانایی این دوستان اشاره کرد.

 9. میلاد گفت:

  دانش های بنیادی که تو سایتش اعلام کرده بود حد نصاب نداریم و همه مجاز شده ها اقدام کنن. مهلت ثبت نامش هم تا 15 اردیبهشت بوده، الان این یعنی چی که گفته با داشتن حد نصاب لازم برای رفتن به مصاحبه اقدادم کنن. اگر قرار بود حد نصاب رو بالا ببرن برای چی اول این جوری اعلام کردن و نفری 30 هزار تومن پول بررسی مدارک گرفتن.

 10. کاربر گفت:

  سلام برای من پیام کوتاه مبنی برتغییرحدنصاب ومراجعه ب سایت سنجش آمد ولی درکارنامه چیزی نبود لطفا یک نفرتوضیح دهی آیامن هم می تواند شرکت کنم یا نه/تشکر

  • م گفت:

   سلام دوست عزیز. پیام کوتاه برای همه داوطلبان اومده که مجدد کارنامه شون رو نگاه کنن، اما تغییر حدنصاب ضرورتا برای همه اتفاق نیفتاده. اگه تغییری برای شما رخ داده باشه تو کارنامه تون مشخصه و گرنه هیچی.

   • محمد گفت:

    برای من پیام تغییر حدنصاب و مراجعه مجدد به کارنامه نیومد ولی رفتم دیدم تراز رو ۶۰تا کم کردن.بنظرتون بامن کردن ۶۰تا از تراز چندهزار نفر میرن واسه مصاحبه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 11. مهندسی شیمی گفت:

  يعني من که قبول نشدم میتونم برم واسه مصاحبه مهندسي شیمی دانشگاه مالک اشتر ؟

 12. بدون آزمون گفت:

  با این اعلام ظرفیتهای جدید تکلیف آزمون آبان چی میشه؟؟؟؟

 13. مینا گفت:

  دانشگاه تهران ترازشو خیلی پایین آورده! سنجش اینجا نقشش دقیقا چیه؟! چرا کاری نمیکنه؟ تکلیف امتحانی که ما دادیم پس چی میشه؟!

  • بی نام گفت:

   چه ربطی داره دوست عزیز
   مصاحبه و امتحانی که شما دادین سر جاشه
   فقط یه سری افراد دیگه اضافه میشه
   وگرنه کسی نمره شما رو کم نمیکنه که
   به اینم فکر کنین که اون موقع هم حق خیلیا ضایع شده بود ترازا رو خیلی بالا زده بودن تو بعضی رشته ها فقط دو نفر مصاحبه رفته بودن تو دانشکاه تهران

   • بی نام گفت:

    اونم دو نفری که هیچ رزومه ای نداشتن حتی مقاله کنگره ای هم نداشتن فقط ترازشون بالا بوده
    آیا انصافه کسی وارد مقطع دکترا بشه که هیچ فعالیت پژوهشی تو رزومه اش نداشته؟؟
    و کسی که چندین مقاله JCR و کتاب داره جا بمونه

    • مینا گفت:

     من هم رزومه خوبی دارم و الان با رتبه خوب نگران اینم که کسی که رتبه بالای 100 آورده و حتی با یه مقاله بیشتر از من ممکنه انتخاب بشه!

   • مینا گفت:

    ربطش اینه که رتبه سنجش رو اصلا مدنظر قرار ندادن! پس ازمونی که سنجش برگزار کرد و یسری ها تونستن ترازهای بالا کسب کنن تفاوتی با کسی که تراز زیر 3000 آورده ندارن؟!!! پس چرا آزمون سنجش برگزار شد و چندماه وقت و انرژی ما رو گرفت؟!!!

    • بی نام گفت:

     عزیزم هیچوفت تراز زیر 3000 هزار رو برا تهران دعوت نمیکنن نگران نباشین
     بعصیا مثل من هم فقط بخاطز 20 تا عدد تراز اینور اونور افتاده و با داشتن رزومه خیلی خوب جا موندن از این شانس مصاحبه

     • مینا گفت:

      کنکور بعنی همین… یعنی یک درصد… یک نمره تراز و یک اختلاف رتبه سرنوشت ساز میشه! تفاوت من و رتبه 1 هم توی 2 درصد اختلاف دروس تخصصیه… به نظرم اینجوری واقعا حق کشی میشه که تهران یکمرتیه 2000 تا ترازشو پایین آورده!

     • بی نام گفت:

      کنکور کارشناسی نیستش که بر سر رتبه باشه
      کنکور مقطع دکترا سنجشش بر اساس پژوهش و توانایی و قابلیت های فعالیت علمی و پژوهشی و سطح سواد عملی و ذهن خلاق هستش که اختلاف رو بین نفر دوم و سوم مشخص میکنه نه دو رقم تراز
      ببخشید ولی اگه شمام از این نظر از توانایی های خودتون و امتیاز پژوهشی و آموزشی خودتون مطمئن بودین اینقدر اشفته نمیشدین که فردی که ترازش 5 تا عدد پایینه از مال شما و صلاحیت قبولی رو داره بیاد از شما جلو بزنه چون گروه مصاحبه کننده از داوطلبا به رزومه نگاه میکنن و امتیاز میدن نه تراز داوطلب 🙂

   • سیما گفت:

    اینجا نمره ی کسی کم نمیشه!!! شخصِ مد نظری اضافه میشه که باعث میشه مارو کلا حذف کنن…دیگه به کم کردن نمره نرسه…
    وقتی بحث کنکور شد، رتبه مهمه..تراز مهمه و کسی حق نداشت بگه حقم ضایع شد!!! شرایط برابر بوده!نبوده؟ مگرنه ماها هم درس نمیخوندیم دو تا مقاله کار میکردیم”یا مثل بعضی دوستان میخریدیم!”… و برای کنکورم چهارتا تست میزدیمو الان دعوت میشدیم!
    وقتی کنکووور اومد وسط! یعنی یک درصد بالا پایین هم مهمه… اما گویا دانشگاه ها خوششون نیومده که بچه های خودشون نتونستن تعادل رو برقرار کنن! از جایِ دیگه و به صورت دیگه دانشجوشون رو وارد میکنن… همون دو نفری که تو تهران رفتن شک نکنید از نظر رتبه حداقل صد تا با کسایی که الان در بهترین حالت دعوت شدن فاصله دارن!…اونموقع حقی ضایع نشده بود اگر از اول ترازهارو اینقدر میگرفتن! الان حق داره ضایع میشه که شرایط مصاحبه متفاوته…دانشجوها با رتبه های کااملا متفاوت دارن میان مصاحبه!…ضایع شدن حقی باشه الان هست و در حق گروه اولی که مصاحبه رفتن هم هست!

 14. نتايج گفت:

  به نظرم ماهايي كه امتحان كتبي و مصاحبه داديم سر كاريم

 15. بی نام گفت:

  یعنی روز سه شنبه دانشگاه ها زمان مصاحبه و ازمون شون رو مشخص میکنن؟
  پس چرا وقتی با خود دانشکاه تهارن و گروه اموزشی مربوطه تماس میگیریم اظهار بی اطلاعی میکنن و میگن که همچین چیزی وجود نداره؟

 16. چه خبره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ گفت:

  تا اونجایی که من اطلاع دارم پژوهشگاه دانشهای بنیادی هفته گذشته تو رشته‌ی ریاضی مصاحبه‌اشو هم انجام داده، حتی اسم مصاحبه شونده‌ها الان هم تو سایتشون هست. خوب حالا با این وضع یعنی الان ما سر کاریم یا اون بنده خداها سرکار بودن؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟