مدرسان شریف  بسته مقاله نویسی  کتاب مصاحبه دکتری  نگاره

اطلاعیه پذیرش دکتري استعداد درخشان 1395 دانشگاه اراك

متقاضیان دکتري بدون آزمون دانشگاه اراك برای سال 95 باید حداکثر تا 20 اردیبهشت، نسبت به ارسال مدارک اقدام نمایند.

به گزارش پی اچ دی تست، دانشگاه اراك بر اساس آیین نامه “پذیرش بدون آزمون استعدادهاي درخشان در دوره تحصیلی دکتري” مصوب مورخ 93/3/27 شورای هدایت استعدادهاي درخشان وزارت علوم، تحقیقات و فناوري و اصلاحیه شماره 21/237200 مورخ 93/12/16 آیین نامه یاد شده و نیز مصوبات شوراي دانشگاه، از میان دانش آموختگان و دانشجویان نیمسال آخر مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه هاي دولتی، براي سال تحصیلی 95-96، در رشته هاي مندرج در جدول ، بدون شرکت در آزمون، دانشجوي دکتري می پذیرد.
شرایط داوطلبان، مشخصات و رشته/گرایش ها ، به شرح ذیل می باشد:

رشته‌های دارای پذیرش دکتری استعداد درخشان ۹۵ دانشگاه اراک

الف – شرایط عمومی:

1- دارا بودن میانگین کل 16 و یا بالاتر در مقطع کارشناسی

2- دارا بودن میانگین کل 17 و یا بالاتر بدون احتساب نمره پایان نامه در مقطع کارشناسی ارشد

تبصره 1: مطابق آیین نامه شماره 21/67272 مورخ 93/4/18 دانش آموختگان و دانشجویان هر یک از مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد دانشگاه هاي آزاد اسلامی، پیام نور، دانشگاه ها و موسسات آموزشی عالی غیر دولتی- غیر انتفاعی و پردیس هاي بین الملل (خودگردان) مجاز به ارائه درخواست نمی باشند. مدارك این دسته از دانشجویان در صورت ارئه درخواست بررسی نخواهد شد و وجه پرداختی نیز عودت داده نخواهد شد.

3- دانش آموختگان حداکثر تا 2 سال پس از فراغت از تحصیل می توانند از تسهیلات پذیرش بدون آزمون براي ورود به دوره دکتري برخوردار شوند ، لذا داوطلبانی که در نیمسال اول سال تحصیلی 92-93 و قبل از آن فارغ التحصیل شده باشند، مجاز به شرکت در این فراخوان نمی باشند.

تبصره 2: دانشجویان نیمسال آخر، در صورت فراغت از تحصیل حداکثر تا تاریخ 95/6/31 مجاز خواهند بود با رعایت سایر شرایط و با ارائه مدارك لازم در این رقابت شرکت نمایند.

تبصره 3: پذیرش تنها در همان رشته تحصیلی یا رشته هاي تحصیلی مرتبط با رشته تحصیلی دوره کارشناسی ارشد متقاضی، به تشخیص گروه آموزشی و تایید شواري آموزشی دانشگاه امکان پذیر است.

ب – شرایط اختصاصی:

1- شرکت در مصاحبه

2- کسب امتیاز قابل قبول از فعالیت هاي آموزشی، پژوهشی و … از کمیته هاي تخصصی و پذیرش، مطابق ایین نامه فوق الذکر

ج – مدارك لازم:

– تصویر شناسنامه و کارت ملی

– سه قطعه عکس که مشخصات داوطلب در آن پشت نویسی شده باشد.

– گواهی فراغت از تحصیل یا اشتغال به تحصیل (با تایید فراغت از تحصیل حداکثر تا پایان شهریورماه 1395)

– یک نسخه تصویر گواهینامه و ریز نمرات تایید شده در دوره کارشناسی ارشد (حتماً معدل دوره کارشناسی ارشد بدون احتساب و با احتساب نمره پایان نامه باید به تفکیک ارائه شود.)

– یک نسخه تصویر گواهینامه و ریزنمرات تایید شده در دوره کارشناسی

– ارائه گواهی رتبه مکتسبه دانشجو در دوره کارشناسی ارشد و کارشناسی (الزامی نیست فقط در صورت کسب رتبه ارائه شود.)

– یک نسخه تصویر گواهی دال بر احراز حد نصاب یکی از آزمون هاي زبان معتبر (براي دارندگان مدرك زبان)

– معرفی نامه از دبیرخانه المپیاد دانشجویی براي برگزیدگان المپیاد

– معرفی نامه از دبیرخانه جشنواره هاي معتبر علمی (خوارزمی ، فارابی ، رازي ، ابن سینا) براي برگزیدگان جشنواره ها

– تصویر کامل کلیه مقالات علمی – ترویجی، علمی- پژوهشی، ISI، ISC که چاپ شده و یا داراي گواهی پذیرش چاپ باشد. (در صورت چاپ مقاله، تصویر جلد مجله حتما ضمیمه شود.)

– گواهی اعتبار درجه علمی ترویجی یا علمی پژوهشی ، ISI، ISC مجلات داخلی و خارجی که مقالات متقاضی در آن چاپ شده و یا خواهد شد.

– فرم تکمیل شده تعهد نامه مخصوص دانشجویان نیمسال آخر دوره کارشناسی ارشد

– واریز مبلغ 1/000/000 ریال (یک میلیون ریال) به صورت الکترونیکی از طریق سامانه ثبت نام متقاضی دکتري دانشگاه اراك واقع در سایت اصلی دانشگاه

د- نحوه ثبت نام و ارسال مدارك:

1- متقاضیان می بایست پیش از بارگذاري مدارك و ثبت نام از طریق سامانه ثبت نام متقاضیان دکتري دانشگاه اراك مشخصات ذکر شده در جدول 7 را در فایل ورد یا اکسل تکمیل نموده و حداکثر تا تاریخ 95/2/20 به آدرس الکترونیکی tso@araku.ac.ir رسال کنند.

تذکر: در صورتی که جدول شماره 7 ناقص و یا بعد از تاریخ اعلام شده ارسال گردد، تقاضاي داوطلب مورد بررسی قرار نخواهد گرفت.

2- پس از بررسی مشخصات اولیه متقاضیان، سیستم ثبت نام الکترونیکی از طریق اتوماسیون دانشجویی براي آنها باز خواهد شد و متقاضیان می بایست از تاریخ 95/3/1 تا 95/3/10 نسبت به تکمیل ثبت نام خود در سامانه ثبت نام متقاضیان دکتري دانشگاه اراك اقدام نمایند. (لازم به ذکر می باشد براي ورود به سامانه ثبت نام الکترونیکی، رمز عبور و کلمه عبور، کد ملی متقاضی می باشد).

تذکر: در صورت هر گونه تغییراتی احتمالی در شرایط و تاریخ هاي اعلام شده، تاریخ هاي جدید از طریق سایت اصلی دانشگاه و سایت استعداد درخشان دانشگاه اراك به اطلاع داوطلبان خواهد رسید.

3- زمان مصاحبه 20 تیرماه 1395 و مکان آن مطابق جدول زیر می باشد.

2

 
کانال تلگرام دکتری پی اچ دی تست
  1. ایران گفت:

    مطابق آیین نامه شماره ۲۱/۶۷۲۷۲ مورخ ۹۳/۴/۱۸ دانش آموختگان و دانشجویان هر یک از مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه های آزاد اسلامی، پیام نور، دانشگاه ها و موسسات آموزشی عالی غیر دولتی- غیر انتفاعی و پردیس های بین الملل (خودگردان) مجاز به ارائه نمی باشند در حالی که دانشگاه محترم اراک هر دو مقطع کارشناسی و کارشناسی ارسد رو آورده!!!!!!