مدرسان شریف اولین کنفرانس ملی مدیریت و اقتصاد جهانی کنفرانس بین المللی تحقیق و توسعه در علوم انسانی، مدیریت و اقتصاد کنفرانس آینده مهندسی و تکنولوژی کنفرانس بین المللی رویکردهای نوین در علوم انسانی، مدیریت، اقتصاد
و حسابداری کنفرانس بین المللی علوم و مهندسی در عصر تکنولوژی کنفرانس بین المللی رویکردهای نوین در علوم، تکنولوژی و
مهندسی پنجمین کنفرانس بین المللی پژوهش در علوم و تکنولوژی کنفرانس بین المللی مهندسی و فن آوری اطلاعات استاد پرچ کتابخانه فرهنگ

انتشار اطلاعیه سازمان سنجش در خصوص معرفی شدگان مصاحبه دکتری ۹۵

اطلاعیه سازمان سنجش در خصوص نحوه ارزیابی و اعلام نتایج داوطلبان شرکت کننده در مصاحبه های آزمون دکتری منتشر شد.

به گزارش پی اچ دی تست، اطلاعیه منتشر شده از سوی سازمان سنجش آموزش کشور به شرح ذیل می باشد:

بدین‌وسیله به اطلاع داوطلبانی که با توجه به کارنامه منتشره معرفی  گردیده‌اند و حد نصاب نمره علمی لازم را برای انجام مراحل ارزیابی تخصصی توسط دانشگاهها در آزمون ورودی دوره دکتری «Ph.D» نیمه‌متمرکز سال ۱۳۹۵ کسب نموده‌اند، می‌رساند که به منظور انجام مراحل ارزیابی تخصصی (مصاحبه، آزمون کتبی و…)، اخذ تعهد و اعلام نتایج نهایی داوطلبان، نکات و مواردی به شرح ذیل به صورت مکتوب به دانشگاهها و موسسات آموزش عالی اعلام شده است که موارد برای اطلاع اعلام می‌گردد. 

۱- منحصراً داوطلبانی می‌توانستند نسبت به مراجعه به دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی برای انجام ارزیابی تخصصی (آزمون کتبی، مصاحبه و … ) اقدام نمایند که با توجه به کارنامه نتایج انتخاب رشته در کدرشته محل مربوطه حدنصاب نمره علمی لازم را کسب نموده باشند. 

۲- با توجه به اعلام رشته محل‌های جدید از سوی برخی از دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی پذیرنده، کدرشته محل‌های مربوط، از سوی این سازمان در فرم انتخاب رشته برای کلیه داوطلبان واجد شرایط اعمال و به اولویت‌های انتخابی آنان اضافه و سپس نتیجه و وضعیت علمی آنان در این رشته محلها در کارنامه این داوطلبان مشخص شده و به آنها از طریق پیامک اطلاع‌رسانی گردید. ضمناً افرادی که حدنصاب نمره علمی لازم در این کدرشته محل‌ها را دارا می‌باشند در صورت تمایل می‌بایست با هماهنگی دانشگاه و یا موسسه مربوط در مراحل ارزیابی تخصصی شرکت نمایند. لازم به توضیح است فهرست این رشته محلها طی اطلاعیه‌های مورخ ۹۵/۲/۲۶ و ۹۵/۳/۱۲ در سایت این سازمان درج گردیده است.

۳- کلیه قوانین، مقررات و سهمیه‌های مصوب مراجع قانونی (مجلس شورای اسلامی، شورای انقلاب فرهنگی) و امتیازات مربوط به سهمیه‌های رزمندگان و ایثارگران مطابق با ضوابط (مندرج در شیوه‌نامه ارسالی به دانشگاهها و همچنین دفترچه‌های آزمون فوق‌الذکر) رأساً توسط دانشگاهها و مؤسسات آموزش عالی کنترل و اعمال خواهد شد.

۴- در رابطه با امتیازات مربوط به سهمیه مربی و همچنین مطابقت رشته فارغ‌التحصیلی مقطع کارشناسی ارشد با رشته امتحانی (براساس مندرجات دفترچه راهنما) و رعایت تاریخ فارغ‌التحصیلی (حداکثر ۳۱/۶/۹۵) می‌بایست توسط دانشگاهها و مؤسسات آموزش  عالی کنترلهای لازم به عمل آید. ضمناً داوطلبان نیز موظف به رعایت این ضوابط بوده‌اند در غیر اینصورت مطابق ضوابط و مقررات نسبت به لغو قبولی داوطلب در هر مرحله‌ای از تحصیل اقدام خواهد شد. 

۵- ازآنجا که تعیین تکلیف داوطلبان واجد شرایط علمی متقاضی “بورس اعزام به خارج” زمان‌بر خواهد بود. لذا چنانچه داوطلبانی علاوه بر دوره‌‌های “بورس اعزام به خارج” در مرحله ارزیابی تخصصی سایر دوره‌های دانشگاهها اعم از روزانه، نوبت دوم، غیرانتفاعی و یا پردیس خودگردان که دارای حدنصاب بودند، شرکت نموده ‌و دارای شرایط علمی لازم از نظر دانشگاه‌ یا دانشگاهای مربوط برای دوره بورس اعزام به خارج و دوره غیر از بورس ‌باشند، مشخصات این داوطلبان بایستی هم برای دوره بورس اعزام به خارج (کدرشته محل مربوط) و هم در یکی ازسایر دوره‌های دیگر که واجد شرایط و نمره لازم در آن می‌باشند به عنوان قبول مشروط اعلام گردد. 

۶- داوطلبانی که در مراحل ارزیابی تخصصی دانشگاهها و موسسات آموزش عالی شرکت نموده و از نظر دانشگاه مربوط دارای شرایط علمی لازم (قبول مشروط) تلقی شده‌اند باتوجه به تماس گرفته شده از سوی موسسات مربوط منحصراً می‌بایست از تاریخ ۹۵/۵/۲ تا ۹۵/۵/۱۱ برای تکمیل و ارائه فرم تعهد به دانشگاه ذیربط (ارائه فرم تعهد منحصراً بایستی به یک دانشگاه داده شود) مراجعه نمایند بدیهی است اخذ هرگونه تعهد قبل از بازه زمانی فوق فاقد وجاهت قانونی و غیرمعتبر تلقی می‌گردد. 

تبصره: دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی در بازه زمانی هفته آخرتیر ماه ۹۵ نسبت به اطلاع‌رسانی لازم به داوطلبان و به طریق مقتضی (تلفن، سایت، پیامک و…) اقدام خواهند نمود. 

۷- مطابق برنامه زمانی تنظیم‌شده، دانشگاهها و موسسات آموزش عالی از تاریخ ۹۵/۵/۱۲ تا ۹۵/۵/۲۰ اسامی داوطلبان واجد شرایط علمی لازم (تکمیل کنندگان فرم تعهد و قبول مشروط) را از طریق پرتال به سازمان سنجش آموزش کشور اعلام می‌نمایند. (بدیهی است پس از اعلام نام داوطلب در پرتال سازمان توسط یک دانشگاه امکان ثبت قبولی وی برای هیچ موسسه دیگری  وجود نخواهد داشت) 

توجه: داوطلبانی که فرم تعهد را در دانشگاهی تکمیل نموده‌اند لازم است مطابق با توضیحات مندرج در فرم تعهد نسبت به تکمیل فرم صلاحیتهای عمومی در تاریخ مقرر اقدام نمایند.

۸- با توجه به این که شرایط شرکت در مراحل ارزیابی برای داوطلبان در بیش از یک موسسه آموزش عالی وجود داشته است، لذا برای دانشگاهها و موسسات آموزش عالی شرایطی فراهم شده است که بتوانند از داوطلبان ذخیره در بازه زمانی ۹۵/۵/۲۳ تا ۹۵/۵/۲۸ برای اخذ و ارائه فرم تعهد دعوت نمایند.

۹- با توجه به اعلام دفتر گسترش آموزش عالی یا مکاتبات انجام‌شده از سوی موسسات، تغییراتی در ظرفیتهای بعضی ازکدرشته‌محلها صورت گرفته است که مراتب متعاقباً از طریق سازمان اعلام خواهد شد. 

۱۰- اعلام نتیجه نهایی (پذیرفتگان مشروط) به داوطلبان، توسط دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی صورت خواهد گرفت و از طریق این سازمان نخواهد بود.

۱۱- آن ‌دسته از داوطلبانی که در مرحله ارزیابی تخصصی شرکت و در ردیف پذیرفتگان نهایی آزمون دورة دکتری (Ph.D) نیمه متمرکز سال ۱۳۹۵ (اعم از دوره های روزانه، نوبت دوم (شبانه)، پیام نور، غیر انتفاعی و یا پردیس خودگردان) قرار گیرند، مطابق ضوابط مجاز به شرکت در مرحله تکمیل ظرفیت آزمون دکتری سال ۹۵ (در صورت وجود) و همچنین ثبت‌نام و شرکت در آزمون دکتری سال ۱۳۹۶ نخواهند بود.

عضویت در کانال تخصصی آزمون دکتری

نظرات (۳۸۹)

 1. روانشناسی شیراز می‌گه:

  دوستان کسی میدونه نتیج دکتری روانشناسی شیراز کی معلوم میشه؟

 2. sadra می‌گه:

  سلام دوستان
  از دانشگاه صنعتی اصفهان برای رشته فیزیک ایا به کسی زنگ زدن؟

 3. امیدوار می‌گه:

  دوستانی که دانشگاه قزوین در دانشکده کشاورزی مصاحبه رفتند میتوانند نتایبج ،رتبه و امتیازات مصاحبه و وضعیت قبولی یا ذخیره بودنشون از کارشناس تحصیلات تکمیلی دانشکده بپرسند.شماره تماس ۰۲۸۳۳۹۰۱۷۲۴

 4. صدرا می‌گه:

  یکی ازدکترای مصاحبه کننده امروز رفتم دفترش چون توی ۱۷ نفر که مصاحبه شدن من هشتم شدم اما چون شش نفر بیشتر نمیخواستن من قبول نشدم گفتم ایا امکان داره اگر ۲ نفر نیامدن منو صدا بزنن گفت به هیچ وجه ما لیستو صورت جلسه کردیم چه بیاین چه نیاین به هیچ عنوان جایگذین نمیشن. گفتم یعنی اگر چهار نفرم نیاین با دو نفر کلاس تشکیل میدین گفتن اره . پس چرا سنجش میگه ذخیره هم داره … وکاملا هممیدونم سلیقه ای گرفتن .

  • حلی می‌گه:

   امکان نداره
   ذخیررو بر میدارن
   دوست من پارسال رتبه اش تو مصاحبه شد شش
   پنج نفر میخاستن
   یه نفر یه جا دیگه قبول شد
   اینو برداشتن

   • رعنا می‌گه:

    اینجوریام نیست هر دانشگاهی یه مدله من با الزهرا تماس گرفتم گفتن ما با قبولیا تماس گرفتیم بیان اگه نیان ظرفیت خالی بشه چیزی به اسم ذخیره نداریم و سراغ کسی که پایین تره نمیریم. گفتن ممکنه بریم سراغ بورسیه و دانشجو بورسیه ای بگیریم.من که قبول نشدم خیلی تو پرم خورد

    • نسرین می‌گه:

     الزهرا با قبولیای همه رشته ها تماس گرفته؟؟شما رشته تون چیه؟

     • niloofar می‌گه:

      نه مثل اینکه من با تحصیلات تکمیلی کل تماس گرفتم خیلی عصبانی شدن از دست دانشکده که چرا خلاف کرده و تماس گرفته و گفتن هنوز داریم پرونده بررسی میکنیم.من پژوهش هنر

     • niloofar می‌گه:

      به یکی دیگه از دوستان هم گفتن قبول نیستید نمیدونم والا چرا اینجوری کردن با هم هماهنگ نیستن.ولی من درباره جایگزین و ذخیره چیزی نپرسیدم و نمیدونم.

 5. نسترن می‌گه:

  دوستان همگی به دیوان عدالت اداری نامه بزنید. ما فقط حق مون رو میخوایم.

 6. صدرا می‌گه:

  جون من یکی جواب بده منظور از دانشجو ذخیره چیه.؟

  • بهار- اقتصاد می‌گه:

   یعنی اگر نفرات اصلی قبول شده در دانشگاه X در دانشگاه y نیز پذیرفته شود و دانشگاه Y را برای تحصیل انتخاب نماید. دانشگاه X از قبولی های ذخیره استفاده و جایگزین فرد مورد اشاره خواهد نمود

  • سعید ب می‌گه:

   اگر نفر اصلی نرود تعهد دهد افراد بعدی که ذخیره نام دارند می روند جای او

 7. بهمن می‌گه:

  اینکه دانشگاه تلفن کرده راه درستی نیست شاید فردا حاشا بکند و یا یک کسی به شوخی از عوض دانشگاه زنگ بزند و برای دانشجو،درد سر ایجاد کند . بهترین راه اعلام افراد واجد شرایط برای تعهد دادن در سایت رسمی دانشگاهاست . سازمان سنجش خودش برنامه ریزی درستی اتخاذ کند و جلو سوء استفاده احتمالی و ضایع شدن حقوق دانشجویان را بگیرد.

 8. دکتری روابط بین الملل علامه می‌گه:

  دوستان این خبر درسته یا شایعه س. میگن دانشگاه تهران فردا یا پس فردا میخواد نتایج رو بگه؟

  • متقاضی دکتری می‌گه:

   به نظر من اعلام نتایج باید به این صورت باشه که اول دانشگاه‌های تهران تعهد بگیرن و نتایج را تو سایت اعلام کنند سپس دانشگاه های درجه یک شهرستانها با توجه به اسامی قبول شده در دانشگاه های تهران که از لیست خودشان حذف میکنند قبول شدگان را اعلام کنند و به همین ترتیب تا دانشگاه های درجه دو و.. به این ترتیب تداخل قبول شدگان و ظرفیت خالی پیش نمیاد.

  • معدن معدن معدن معدن معدن می‌گه:

   از کجا شنیدید؟ همه رشته ها؟

  • سعید ب. می‌گه:

   دیروز یکی ادعا کرده بود بهش از دانشگاه تهران پیامک زدند ولی معاون مدیر کل خدمات آموزشی دانشگاه چنین چیزی را تکذیب کرد و چیزی هم برای روزهای آینده نگفت

   • سعید ب. می‌گه:

    البته بعید هم نیست. الان تقریبا بجز امیر کبیر و شریف و بهشتی، بقیه دانشگاههای واقع در تهران دست به اعلام نتایج زده اند. چرا تهران جا بماند؟

  • goli می‌گه:

   سلام شما علامه قبول شدید روابط؟

 9. دانشجو می‌گه:

  سلام. از علامه رشته ترجمه با کسی تماس گرفتند؟ لطفا اعلام کنید

 10. خواجه نصیر می‌گه:

  دوستان ظاهرا خواجه نصیر نتایج را روی سایتش اعلام کرده. هم پذیرفته شده های اصلی هم ذخیره
  مراجعه کنید به سایت

 11. معدن معدن معدن معدن معدن می‌گه:

  بچه های معدن از مصاحبه هاشون بگن، با کسی تماس نگرفتن؟

 12. سعید ب. می‌گه:

  دوستان گرامی…ضمن تبریک قبولی یکایک شما …. لطفا شماره تماسی که آموزش دانشگاهها از طریق آن قبولی شما را اعلام کرده اند را بنویسید تا بقیه هم بتوانند پیگیری کنند. سپاس

 13. حسین می‌گه:

  بچه ها از علامه با من تماس گرفتن گفتن قبول شدی. کسی هست علامه باهاش تماس گرفته باشه؟

 14. مشااوره می‌گه:

  سلام دوستان کسی از زمان اعلام نتایج الزهرا خبر داره؟ لطفا اگه خبری دارید اعلام کنید

 15. اهواز می‌گه:

  سلام. دوستان از سازوکار چمران اهواز کسی خبر نداره برای اعلام نتایجگرفگرفتن تعهد؟

 16. سردرگم............. می‌گه:

  بعضی دانشگاها اعلام کردن و بعضی نه متاسفانه این بی نظمی خیلی بده و خیلی اعصاب خورد کنه و بلاتکلیفیه مگر اینکه دانشگاهی که نتایج رو اعلام کرده تو الویت یه نفربوده باشه

 17. عمران می‌گه:

  سلام دوستان
  از گروه عمران خواجه نصیر یا خوارزمی هنو به کسی زنگ نزدن؟

 18. ریاضی محض می‌گه:

  من که قبول نشدم . امیدوارم شما بشید . خیلی ناراحتم

  • پاسخ به ریاضی محض می‌گه:

   دوست گرامی ناراحت نباش انشاالله دانشگاه دیگر و هر چه زودتر قبول میی خود من هم خیلی امید به قبپلی ندارم مگر خدا لطف و مقدر کنه باید امیدوار بود و از آرمانها عقب ننشست موفق باشی انشاالله

 19. خانم دکتر95 می‌گه:

  بچه ها کسی میدونه حد نصاب نمره ی مصاحبه واسه قبولی در تربیت مدرس چنده؟

 20. روانشناسی سلامت پردیس خوارزمی می‌گه:

  سلام کسی از پردیس خوارزمی باهاش تماس گرفتن واسه تعهد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 21. فیزیکیییی می‌گه:

  سلام….دوستان از دانشگاه زنجان با کسی تماس گرفتن؟؟؟؟؟
  خواهشا جواب بدین من هر چقد با دانشگاه تماس میگیرم جواب نمیدن؟؟

  • فیزیک می‌گه:

   من تماس گرفتم گفتند نتایج تا حدودی مشخصه اما هنوز لیست نهایی تکمیل نشده چند روز دیگه تماس بگیرید شاید مشخص باشه. البته گفتند خودمون تماس میگیریم.

  • صدرا می‌گه:

   با خود اساتیدی که باهاتون مصاحبه کردن تماس بگیرید میگن نتیجتون چطور بوده….چالب اینجاست که اگه یادتون باشه دو گروه کردن و تووی هر گروه هم اولویت استاد داشت. ظاهرا هر کدوم رو اولویت اول زده باشید همون استاد پروندتون رو چک کرده و همون استاد هم شما رو جذب میکنه. مسخرگیش اینجاست که یه سری اساتید رو ۳۰ نفر زده بودن و ازین ۳۰ نفر یکی پذیرفته میشه و یه سری استاد رو کلا ۴ ۵ نفر زدن و یکی از بینشون انتخاب میشه. یعنی نگاه نمیکنن ببین کدوم ۸ نفر بالاترین نمره رو گرفتن که اونارو پذیرش کنن.

   • فیزیک می‌گه:

    اما خودشون چیز دیگه ای گفتن. میگفتن اگر فلان استاد نفر اولتون باشه درصد تاثیر امتیاز اون استاد بیشتره یعنی میانگین نمیگیرند بین سه تا استاد بلکه درصدی حساب میکنند.
    اما اگر این باشه که شما میگید که خیلی بده !!!!
    شما به اساتید زنگ زدید؟

    • صدرا می‌گه:

     آهان….راستش من با تحصیلات تکمیلی تماس گرفتم گفتن تیر ماه کامل مشخص میشه…ولی کنجکاو شدم با سه تا از اساتیدش هم صحبت کردم. مثلا استادی که من اولویت سوم زده بودم اصلا پرونده ی منو چک نکرده بود ولی استادی که اول زده بودم اون یادش بود و گفت جز اولویت هامون هستید و اگه اشتباه نکنم نفر دوم شدید…پس اگه فرض رو بر این بزاریم که هر استاد یکی میگیره قبول نیستیم مگر اینکه به قول شما درصدی حساب کنند.
     ولی روندشون کلا به خاطر شلوغی خیلی بد بوده و اصلا هیچ چیز میشخص نیست. من گروهی بودم که نظری کار بودن یعنی گروه اول.

   • دانشگاه زنجان می‌گه:

    ببخشید شما با خود استاد تماس گرفتین؟؟؟؟
    شما با کدوم دکتر بودین؟؟؟
    من خودم با دکتر رسولی بودم….هم نانو و هم چگال

    • صدرا می‌گه:

     یه تماس با خود دکتر رسولی بگیرید ببینید نتیجه رو میگن یا نه….نحوه ی پذیرش و نقش ترتیب اولویت رو هم بپرسید ازشون و بگید ماهم در جریان باشیم.

 22. سودابه می‌گه:

  بچه ها کسی میدونه اگر تو مصاحبه پردیس قبول بشیم اما فرم تعهد رو پر نکنیم، جزو پذیرفته شده های نهایی قرار می گیریم و سال بعد نمی تونیم امتحان بدیم، یا اینکه پذیرفته شده نهایی محسوب نمی شیم؟ ممنون میشم جواب بدید

 23. مکانیک به کنترل می‌گه:

  خیلی ممنون از جوابتون. شما از رزومه این دوستمون خبر ندارید؟مثلا دانشگاه لیسانس و ارشد؟معدل؟مقاله؟رتبه کنکور دکتری؟

  • سعید ب./ می‌گه:

   دوست عزیز! درخواست چنین اطلاعاتی سبب میشه که دیگر کسی در اینجا خبر یا اطلاعی از وضعیت اعلام نتایج در دانشگاههای دیگر نگذارد …

 24. فلک راسخت بشکافیم ... می‌گه:

  سلام کسی ازاعلام نتایج دانشگاه لرستان خبری داره ؟عاجزانه خواهشمنددم اگه می شه اطلاع رسانی کنید سپاسگزارم …

 25. حجت می‌گه:

  سلام
  یکی از دوستان گفته بود که دانشگاه شیراز نتایج رو ۲۰ یا ۲۱ همین ما اعلام میکنه
  خودش شخصا رفته بود و از دانشگاه سوال کرده بود ولی متاسفانه هنوز خبری از نتایج نیست

  دوست عزیز میشه مجدد از دانشگاه سوال کنید
  ممنون میشم ازتون

  • مم می‌گه:

   سلام
   بعضی از بچه ها را که رتبه اونا خوب بود روز مصاحبه بهشون گفتند قبولید. دانشگاه شیراز بر اساس رتبه دانشجو برمیداره نه رزومه.

   • مریم می‌گه:

    سلام

    صحبت شما درسته، دانشکاه شیراز به رتبه آزمون خیلی اهمیت میداد. اساتید رشته ما صراحتا اعلام کردند که ما آزمون سنجش رو قبول داریم و حتی نیازی به برگزاری آزمون مجدد کتبی احساس نمیشد. روز مصاحبه بر اساس رتبه ها خود بچه ها حدس میزدن که چه کسی اسمش واسه قبولی نهایی اعلام میشه. مصاحبه هم کاملا فرمالیته بود.

  • ..... می‌گه:

   امروز یکی از دوستام زنگ زد دانشگاه شیراز گفتن که نتایج محرمانه اس و در حال حاضر به کسی چیزی نمی گیم و طبق آئین نامه سازمان سنجش نتایج در تیر ماه اعلام خواهد شد

  • Zf می‌گه:

   منم امروز با تحصیلات تکمیلى دانشگاه شیراز تماس گرفتم و کفتند هنوز معلوم نیست نتایج کى اعلام میشه، گفتم بقیه دانشگاه ها دارن اعلام میکنند جواب دادن که اونها دارن تخلف میکنند !

 26. داوطلب می‌گه:

  از دانشگاه های یزد، کاشان و بابلسر به کسی زنگ نزدن؟

 27. راهنماییییی کنیددددددددد دد می‌گه:

  سلام
  این دو دانشگاه از لحاظ شیمی درجه چندند؟
  ۱_ شهید مدنی تبریز
  ۲_ دانشگاه یاسوج

درج نظر