مدرسان شریف بسته مقاله نویسی کتاب مصاحبه دکتری مشاوره انتخاب رشته دکتری 97

انتشار اطلاعیه سازمان سنجش در خصوص معرفی شدگان مصاحبه دکتری 95

اطلاعیه سازمان سنجش در خصوص نحوه ارزیابی و اعلام نتایج داوطلبان شرکت کننده در مصاحبه های آزمون دکتری منتشر شد.

به گزارش پی اچ دی تست، اطلاعیه منتشر شده از سوی سازمان سنجش آموزش کشور به شرح ذیل می باشد:

بدين‌وسيله به اطلاع داوطلباني كه با توجه به كارنامه منتشره معرفي  گرديده‌اند و حد نصاب نمره علمي لازم را براي انجام مراحل ارزيابي تخصصي توسط دانشگاهها در آزمون ورودي دوره دكتري «Ph.D» نيمه‌متمركز سال 1395 كسب نموده‌اند، مي‌رساند كه به منظور انجام مراحل ارزيابي تخصصي (مصاحبه، آزمون كتبي و…)، اخذ تعهد و اعلام نتايج نهايي داوطلبان، نكات و مواردي به شرح ذيل به صورت مكتوب به دانشگاهها و موسسات آموزش عالي اعلام شده است كه موارد براي اطلاع اعلام مي‌گردد. 

1- منحصراً داوطلباني مي‌توانستند نسبت به مراجعه به دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالي براي انجام ارزيابي تخصصي (آزمون كتبي، مصاحبه و … ) اقدام نمايند كه با توجه به كارنامه نتايج انتخاب رشته در كدرشته محل مربوطه حدنصاب نمره علمي لازم را كسب نموده باشند. 

2- با توجه به اعلام رشته محل‌هاي جديد از سوي برخي از دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالي پذيرنده، كدرشته محل‌هاي مربوط، از سوي اين سازمان در فرم انتخاب رشته براي كليه داوطلبان واجد شرايط اعمال و به اولويت‌هاي انتخابي آنان اضافه و سپس نتيجه و وضعيت علمي آنان در اين رشته محلها در كارنامه اين داوطلبان مشخص شده و به آنها از طريق پيامك اطلاع‌رساني گرديد. ضمناً افرادي كه حدنصاب نمره علمي لازم در اين كدرشته محل‌ها را دارا مي‌باشند در صورت تمايل مي‌بايست با هماهنگي دانشگاه و يا موسسه مربوط در مراحل ارزيابي تخصصي شركت نمايند. لازم به توضيح است فهرست اين رشته محلها طي اطلاعيه‌هاي مورخ 95/2/26 و 95/3/12 در سايت اين سازمان درج گرديده است.

3- كليه قوانين، مقررات و سهميه‌هاي مصوب مراجع قانوني (مجلس شوراي اسلامي، شوراي انقلاب فرهنگي) و امتيازات مربوط به سهميه‌هاي رزمندگان و ايثارگران مطابق با ضوابط (مندرج در شيوه‌نامه ارسالي به دانشگاهها و همچنين دفترچه‌هاي آزمون فوق‌الذكر) رأساً توسط دانشگاهها و مؤسسات آموزش عالي كنترل و اعمال خواهد شد.

4- در رابطه با امتيازات مربوط به سهميه مربي و همچنين مطابقت رشته فارغ‌التحصيلي مقطع كارشناسي ارشد با رشته امتحاني (براساس مندرجات دفترچه راهنما) و رعايت تاريخ فارغ‌التحصيلي (حداكثر 31/6/95) مي‌بايست توسط دانشگاهها و مؤسسات آموزش  عالي كنترلهاي لازم به عمل آيد. ضمناً داوطلبان نيز موظف به رعايت اين ضوابط بوده‌اند در غير اينصورت مطابق ضوابط و مقررات نسبت به لغو قبولي داوطلب در هر مرحله‌اي از تحصيل اقدام خواهد شد. 

5- ازآنجا كه تعيين تكليف داوطلبان واجد شرايط علمي متقاضي “بورس اعزام به خارج” زمان‌بر خواهد بود. لذا چنانچه داوطلباني علاوه بر دوره‌‌هاي “بورس اعزام به خارج” در مرحله ارزيابي تخصصي ساير دوره‌هاي دانشگاهها اعم از روزانه، نوبت دوم، غيرانتفاعي و يا پرديس خودگردان كه داراي حدنصاب بودند، شركت نموده ‌و داراي شرايط علمي لازم از نظر دانشگاه‌ يا دانشگاهاي مربوط براي دوره بورس اعزام به خارج و دوره غير از بورس ‌باشند، مشخصات اين داوطلبان بايستي هم براي دوره بورس اعزام به خارج (كدرشته محل مربوط) و هم در يكي ازساير دوره‌هاي ديگر كه واجد شرايط و نمره لازم در آن مي‌باشند به عنوان قبول مشروط اعلام گردد. 

6- داوطلباني كه در مراحل ارزيابي تخصصي دانشگاهها و موسسات آموزش عالي شركت نموده و از نظر دانشگاه مربوط داراي شرايط علمي لازم (قبول مشروط) تلقي شده‌اند باتوجه به تماس گرفته شده از سوي موسسات مربوط منحصراً مي‌بايست از تاريخ 95/5/2 تا 95/5/11 براي تكميل و ارائه فرم تعهد به دانشگاه ذيربط (ارائه فرم تعهد منحصراً بايستي به يك دانشگاه داده شود) مراجعه نمايند بديهي است اخذ هرگونه تعهد قبل از بازه زماني فوق فاقد وجاهت قانوني و غيرمعتبر تلقي مي‌گردد. 

تبصره: دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالي در بازه زماني هفته آخرتير ماه 95 نسبت به اطلاع‌رساني لازم به داوطلبان و به طريق مقتضي (تلفن، سايت، پيامك و…) اقدام خواهند نمود. 

7- مطابق برنامه زماني تنظيم‌شده، دانشگاهها و موسسات آموزش عالي از تاريخ 95/5/12 تا 95/5/20 اسامي داوطلبان واجد شرايط علمي لازم (تكميل كنندگان فرم تعهد و قبول مشروط) را از طريق پرتال به سازمان سنجش آموزش كشور اعلام مي‌نمايند. (بديهي است پس از اعلام نام داوطلب در پرتال سازمان توسط يك دانشگاه امكان ثبت قبولي وي براي هيچ موسسه ديگري  وجود نخواهد داشت) 

توجه: داوطلباني كه فرم تعهد را در دانشگاهي تكميل نموده‌اند لازم است مطابق با توضيحات مندرج در فرم تعهد نسبت به تكميل فرم صلاحيتهاي عمومي در تاريخ مقرر اقدام نمايند.

8- با توجه به اين كه شرايط شركت در مراحل ارزيابي براي داوطلبان در بيش از يك موسسه آموزش عالي وجود داشته است، لذا براي دانشگاهها و موسسات آموزش عالي شرايطي فراهم شده است كه بتوانند از داوطلبان ذخيره در بازه زماني 95/5/23 تا 95/5/28 براي اخذ و ارائه فرم تعهد دعوت نمايند.

9- با توجه به اعلام دفتر گسترش آموزش عالي يا مكاتبات انجام‌شده از سوي موسسات، تغييراتي در ظرفيتهاي بعضي ازكدرشته‌محلها صورت گرفته است كه مراتب متعاقباً از طريق سازمان اعلام خواهد شد. 

10- اعلام نتيجه نهايي (پذيرفتگان مشروط) به داوطلبان، توسط دانشگاه ها و موسسات آموزش عالي صورت خواهد گرفت و از طريق اين سازمان نخواهد بود.

11- آن ‌دسته از داوطلباني كه در مرحله ارزيابي تخصصي شركت و در رديف پذيرفتگان نهايي آزمون دورة دكتري (Ph.D) نيمه متمركز سال 1395 (اعم از دوره هاي روزانه، نوبت دوم (شبانه)، پيام نور، غير انتفاعي و يا پرديس خودگردان) قرار گيرند، مطابق ضوابط مجاز به شركت در مرحله تكميل ظرفيت آزمون دكتري سال 95 (در صورت وجود) و همچنين ثبت‌نام و شركت در آزمون دكتري سال 1396 نخواهند بود.

 
کانال تلگرام دکتری پی اچ دی تست
 1. روانشناسی شیراز گفت:

  دوستان کسی میدونه نتیج دکتری روانشناسی شیراز کی معلوم میشه؟

 2. sadra گفت:

  سلام دوستان
  از دانشگاه صنعتی اصفهان برای رشته فیزیک ایا به کسی زنگ زدن؟

 3. امیدوار گفت:

  دوستانی که دانشگاه قزوین در دانشکده کشاورزی مصاحبه رفتند میتوانند نتایبج ،رتبه و امتیازات مصاحبه و وضعیت قبولی یا ذخیره بودنشون از کارشناس تحصیلات تکمیلی دانشکده بپرسند.شماره تماس 02833901724

 4. صدرا گفت:

  یکی ازدکترای مصاحبه کننده امروز رفتم دفترش چون توی 17 نفر که مصاحبه شدن من هشتم شدم اما چون شش نفر بیشتر نمیخواستن من قبول نشدم گفتم ایا امکان داره اگر 2 نفر نیامدن منو صدا بزنن گفت به هیچ وجه ما لیستو صورت جلسه کردیم چه بیاین چه نیاین به هیچ عنوان جایگذین نمیشن. گفتم یعنی اگر چهار نفرم نیاین با دو نفر کلاس تشکیل میدین گفتن اره . پس چرا سنجش میگه ذخیره هم داره … وکاملا هممیدونم سلیقه ای گرفتن .

  • حلی گفت:

   امکان نداره
   ذخیررو بر میدارن
   دوست من پارسال رتبه اش تو مصاحبه شد شش
   پنج نفر میخاستن
   یه نفر یه جا دیگه قبول شد
   اینو برداشتن

   • رعنا گفت:

    اینجوریام نیست هر دانشگاهی یه مدله من با الزهرا تماس گرفتم گفتن ما با قبولیا تماس گرفتیم بیان اگه نیان ظرفیت خالی بشه چیزی به اسم ذخیره نداریم و سراغ کسی که پایین تره نمیریم. گفتن ممکنه بریم سراغ بورسیه و دانشجو بورسیه ای بگیریم.من که قبول نشدم خیلی تو پرم خورد

    • نسرین گفت:

     الزهرا با قبولیای همه رشته ها تماس گرفته؟؟شما رشته تون چیه؟

     • niloofar گفت:

      نه مثل اینکه من با تحصیلات تکمیلی کل تماس گرفتم خیلی عصبانی شدن از دست دانشکده که چرا خلاف کرده و تماس گرفته و گفتن هنوز داریم پرونده بررسی میکنیم.من پژوهش هنر

     • niloofar گفت:

      به یکی دیگه از دوستان هم گفتن قبول نیستید نمیدونم والا چرا اینجوری کردن با هم هماهنگ نیستن.ولی من درباره جایگزین و ذخیره چیزی نپرسیدم و نمیدونم.

 5. نسترن گفت:

  دوستان همگی به دیوان عدالت اداری نامه بزنید. ما فقط حق مون رو میخوایم.

 6. صدرا گفت:

  جون من یکی جواب بده منظور از دانشجو ذخیره چیه.؟

  • بهار- اقتصاد گفت:

   یعنی اگر نفرات اصلی قبول شده در دانشگاه X در دانشگاه y نیز پذیرفته شود و دانشگاه Y را برای تحصیل انتخاب نماید. دانشگاه X از قبولی های ذخیره استفاده و جایگزین فرد مورد اشاره خواهد نمود

  • سعید ب گفت:

   اگر نفر اصلی نرود تعهد دهد افراد بعدی که ذخیره نام دارند می روند جای او

 7. بهمن گفت:

  اینکه دانشگاه تلفن کرده راه درستی نیست شاید فردا حاشا بکند و یا یک کسی به شوخی از عوض دانشگاه زنگ بزند و برای دانشجو،درد سر ایجاد کند . بهترین راه اعلام افراد واجد شرایط برای تعهد دادن در سایت رسمی دانشگاهاست . سازمان سنجش خودش برنامه ریزی درستی اتخاذ کند و جلو سوء استفاده احتمالی و ضایع شدن حقوق دانشجویان را بگیرد.

 8. دکتری روابط بین الملل علامه گفت:

  دوستان این خبر درسته یا شایعه س. میگن دانشگاه تهران فردا یا پس فردا میخواد نتایج رو بگه؟

  • متقاضی دکتری گفت:

   به نظر من اعلام نتایج باید به این صورت باشه که اول دانشگاه‌های تهران تعهد بگیرن و نتایج را تو سایت اعلام کنند سپس دانشگاه های درجه یک شهرستانها با توجه به اسامی قبول شده در دانشگاه های تهران که از لیست خودشان حذف میکنند قبول شدگان را اعلام کنند و به همین ترتیب تا دانشگاه های درجه دو و.. به این ترتیب تداخل قبول شدگان و ظرفیت خالی پیش نمیاد.

  • معدن معدن معدن معدن معدن گفت:

   از کجا شنیدید؟ همه رشته ها؟

  • سعید ب. گفت:

   دیروز یکی ادعا کرده بود بهش از دانشگاه تهران پیامک زدند ولی معاون مدیر کل خدمات آموزشی دانشگاه چنین چیزی را تکذیب کرد و چیزی هم برای روزهای آینده نگفت

   • سعید ب. گفت:

    البته بعید هم نیست. الان تقریبا بجز امیر کبیر و شریف و بهشتی، بقیه دانشگاههای واقع در تهران دست به اعلام نتایج زده اند. چرا تهران جا بماند؟

  • goli گفت:

   سلام شما علامه قبول شدید روابط؟

 9. دانشجو گفت:

  سلام. از علامه رشته ترجمه با کسی تماس گرفتند؟ لطفا اعلام کنید

 10. خواجه نصیر گفت:

  دوستان ظاهرا خواجه نصیر نتایج را روی سایتش اعلام کرده. هم پذیرفته شده های اصلی هم ذخیره
  مراجعه کنید به سایت

 11. معدن معدن معدن معدن معدن گفت:

  بچه های معدن از مصاحبه هاشون بگن، با کسی تماس نگرفتن؟

 12. سعید ب. گفت:

  دوستان گرامی…ضمن تبریک قبولی یکایک شما …. لطفا شماره تماسی که آموزش دانشگاهها از طریق آن قبولی شما را اعلام کرده اند را بنویسید تا بقیه هم بتوانند پیگیری کنند. سپاس

 13. حسین گفت:

  بچه ها از علامه با من تماس گرفتن گفتن قبول شدی. کسی هست علامه باهاش تماس گرفته باشه؟

 14. مشااوره گفت:

  سلام دوستان کسی از زمان اعلام نتایج الزهرا خبر داره؟ لطفا اگه خبری دارید اعلام کنید

 15. اهواز گفت:

  سلام. دوستان از سازوکار چمران اهواز کسی خبر نداره برای اعلام نتایجگرفگرفتن تعهد؟

 16. سردرگم............. گفت:

  بعضی دانشگاها اعلام کردن و بعضی نه متاسفانه این بی نظمی خیلی بده و خیلی اعصاب خورد کنه و بلاتکلیفیه مگر اینکه دانشگاهی که نتایج رو اعلام کرده تو الویت یه نفربوده باشه

 17. عمران گفت:

  سلام دوستان
  از گروه عمران خواجه نصیر یا خوارزمی هنو به کسی زنگ نزدن؟

 18. ریاضی محض گفت:

  من که قبول نشدم . امیدوارم شما بشید . خیلی ناراحتم

  • پاسخ به ریاضی محض گفت:

   دوست گرامی ناراحت نباش انشاالله دانشگاه دیگر و هر چه زودتر قبول میی خود من هم خیلی امید به قبپلی ندارم مگر خدا لطف و مقدر کنه باید امیدوار بود و از آرمانها عقب ننشست موفق باشی انشاالله

 19. خانم دکتر95 گفت:

  بچه ها کسی میدونه حد نصاب نمره ی مصاحبه واسه قبولی در تربیت مدرس چنده؟

 20. روانشناسی سلامت پردیس خوارزمی گفت:

  سلام کسی از پردیس خوارزمی باهاش تماس گرفتن واسه تعهد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 21. فیزیکیییی گفت:

  سلام….دوستان از دانشگاه زنجان با کسی تماس گرفتن؟؟؟؟؟
  خواهشا جواب بدین من هر چقد با دانشگاه تماس میگیرم جواب نمیدن؟؟

  • فیزیک گفت:

   من تماس گرفتم گفتند نتایج تا حدودی مشخصه اما هنوز لیست نهایی تکمیل نشده چند روز دیگه تماس بگیرید شاید مشخص باشه. البته گفتند خودمون تماس میگیریم.

  • صدرا گفت:

   با خود اساتیدی که باهاتون مصاحبه کردن تماس بگیرید میگن نتیجتون چطور بوده….چالب اینجاست که اگه یادتون باشه دو گروه کردن و تووی هر گروه هم اولویت استاد داشت. ظاهرا هر کدوم رو اولویت اول زده باشید همون استاد پروندتون رو چک کرده و همون استاد هم شما رو جذب میکنه. مسخرگیش اینجاست که یه سری اساتید رو 30 نفر زده بودن و ازین 30 نفر یکی پذیرفته میشه و یه سری استاد رو کلا 4 5 نفر زدن و یکی از بینشون انتخاب میشه. یعنی نگاه نمیکنن ببین کدوم 8 نفر بالاترین نمره رو گرفتن که اونارو پذیرش کنن.

   • فیزیک گفت:

    اما خودشون چیز دیگه ای گفتن. میگفتن اگر فلان استاد نفر اولتون باشه درصد تاثیر امتیاز اون استاد بیشتره یعنی میانگین نمیگیرند بین سه تا استاد بلکه درصدی حساب میکنند.
    اما اگر این باشه که شما میگید که خیلی بده !!!!
    شما به اساتید زنگ زدید؟

    • صدرا گفت:

     آهان….راستش من با تحصیلات تکمیلی تماس گرفتم گفتن تیر ماه کامل مشخص میشه…ولی کنجکاو شدم با سه تا از اساتیدش هم صحبت کردم. مثلا استادی که من اولویت سوم زده بودم اصلا پرونده ی منو چک نکرده بود ولی استادی که اول زده بودم اون یادش بود و گفت جز اولویت هامون هستید و اگه اشتباه نکنم نفر دوم شدید…پس اگه فرض رو بر این بزاریم که هر استاد یکی میگیره قبول نیستیم مگر اینکه به قول شما درصدی حساب کنند.
     ولی روندشون کلا به خاطر شلوغی خیلی بد بوده و اصلا هیچ چیز میشخص نیست. من گروهی بودم که نظری کار بودن یعنی گروه اول.

   • دانشگاه زنجان گفت:

    ببخشید شما با خود استاد تماس گرفتین؟؟؟؟
    شما با کدوم دکتر بودین؟؟؟
    من خودم با دکتر رسولی بودم….هم نانو و هم چگال

    • صدرا گفت:

     یه تماس با خود دکتر رسولی بگیرید ببینید نتیجه رو میگن یا نه….نحوه ی پذیرش و نقش ترتیب اولویت رو هم بپرسید ازشون و بگید ماهم در جریان باشیم.

 22. سودابه گفت:

  بچه ها کسی میدونه اگر تو مصاحبه پردیس قبول بشیم اما فرم تعهد رو پر نکنیم، جزو پذیرفته شده های نهایی قرار می گیریم و سال بعد نمی تونیم امتحان بدیم، یا اینکه پذیرفته شده نهایی محسوب نمی شیم؟ ممنون میشم جواب بدید

 23. مکانیک به کنترل گفت:

  خیلی ممنون از جوابتون. شما از رزومه این دوستمون خبر ندارید؟مثلا دانشگاه لیسانس و ارشد؟معدل؟مقاله؟رتبه کنکور دکتری؟

  • سعید ب./ گفت:

   دوست عزیز! درخواست چنین اطلاعاتی سبب میشه که دیگر کسی در اینجا خبر یا اطلاعی از وضعیت اعلام نتایج در دانشگاههای دیگر نگذارد …

 24. فلك راسخت بشكافيم ... گفت:

  سلام كسي ازاعلام نتايج دانشگاه لرستان خبري داره ؟عاجزانه خواهشمنددم اگه مي شه اطلاع رساني كنيد سپاسگزارم …

 25. حجت گفت:

  سلام
  یکی از دوستان گفته بود که دانشگاه شیراز نتایج رو 20 یا 21 همین ما اعلام میکنه
  خودش شخصا رفته بود و از دانشگاه سوال کرده بود ولی متاسفانه هنوز خبری از نتایج نیست

  دوست عزیز میشه مجدد از دانشگاه سوال کنید
  ممنون میشم ازتون

  • مم گفت:

   سلام
   بعضی از بچه ها را که رتبه اونا خوب بود روز مصاحبه بهشون گفتند قبولید. دانشگاه شیراز بر اساس رتبه دانشجو برمیداره نه رزومه.

   • مریم گفت:

    سلام

    صحبت شما درسته، دانشکاه شیراز به رتبه آزمون خیلی اهمیت میداد. اساتید رشته ما صراحتا اعلام کردند که ما آزمون سنجش رو قبول داریم و حتی نیازی به برگزاری آزمون مجدد کتبی احساس نمیشد. روز مصاحبه بر اساس رتبه ها خود بچه ها حدس میزدن که چه کسی اسمش واسه قبولی نهایی اعلام میشه. مصاحبه هم کاملا فرمالیته بود.

  • ..... گفت:

   امروز یکی از دوستام زنگ زد دانشگاه شیراز گفتن که نتایج محرمانه اس و در حال حاضر به کسی چیزی نمی گیم و طبق آئین نامه سازمان سنجش نتایج در تیر ماه اعلام خواهد شد

  • Zf گفت:

   منم امروز با تحصيلات تكميلى دانشگاه شيراز تماس گرفتم و كفتند هنوز معلوم نيست نتايج كى اعلام ميشه، گفتم بقيه دانشگاه ها دارن اعلام ميكنند جواب دادن كه اونها دارن تخلف ميكنند !

 26. داوطلب گفت:

  از دانشگاه هاي يزد، كاشان و بابلسر به كسي زنگ نزدن؟

 27. راهنماییییی کنیددددددددد دد گفت:

  سلام
  این دو دانشگاه از لحاظ شیمی درجه چندند؟
  1_ شهید مدنی تبریز
  2_ دانشگاه یاسوج