مدرسان شریف بسته مقاله نویسی کتاب مصاحبه دکتری مشاوره انتخاب رشته دکتری 97

اعلام زمان اخذ تعهد از پذیرفته‌شدگان دکتری 95 دانشگاه ایلام

مهلت اخذ تعهد از پذیرفته‌شدگان مشروط دکتری دانشگاه ایلام در سال 1395 از 2 مرداد لغایت 11 مرداد ماه است.

به گزارش پی اچ دی تست، در متن اطلاعیه منتشره از سوی دانشگاه ایلام آمده است:

بازه زمانی و فرم اخذ تعهد از پذیرفته شدگان مشروط و ذخیره آزمون دکتری سال 95 دانشگاه ایلام به شرح ذیل می باشند:

 • بازه زمانی اخذ تعهد از پذیرفته شدگان مشروط: از تاریخ 2 مرداد لغایت 11 مرداد 1395
 • بازه زمانی فعال شدن پرتال برای اعلام اسامی پذیرفته شدگان مشروط:  از تاریخ 12 مرداد لغایت 20 مرداد 1395
 • بازه زمانی اخذ تعهد از پذیرفته شدگان ذخیره: 23 مرداد لغایت 28 مرداد 1395

 تذکرات و نکات مهم:

 1. نظر به این که تغییر رشته، تغییر گرایش و انتقال دانشجویان در مقطع دکتری امكان پذیر نبوده، لذا به داوطلبان تاکید می گردد درخصوص مراجعه به دانشگاه ها برای درخواست پذیرش و انجام مرحله ارزیابی تخصصی، دقت لازم را بعمل آورند.
 2. به داوطلبان توصیه می گردد، قبل از اقدام به انتخاب رشته های تحصیلی در اینترنت، کدرشته محل های انتخابی خود را به ترتیب علاقه در فرم نمونه مندرج در صفحه 92 دفترچه شماره 2 آزمون دکتری 95 و سپس به پایگاه اینترنتی این سازمان مراجعه تا در مدت زمان کوتاهتر (برای داوطلبان به هنگام انتخاب رشته در اینترنت محدودیت زمانی وجود دارد) و خطای کمتری نسبت به تکمیل فرم انتخاب رشته های تحصیلی خود اقدام نمایند.
 3. به استناد نامه شماره 2/21/7414 مورخ 94/1/24 دفتر برنامه ریزی آموزشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، دارندگان مدرک تحصیلی دکتری تخصصی (Ph.D) باتوجه به محدودیت ظرفیت پذیرش در این آزمون، مجاز به شرکت مجدد در آزمون ورودی دوره دکتری نمی باشند.
 4. نظر به این که پذیرش نهایی براساس نمره مرحله ارزیابی تخصصی و نتیجه بررسی صلاحیت های عمومی صورت می گیرد. لذا آن دسته از داوطلبانی که براساس حدنصاب تعیین شده دانشگاه ها و مؤسسات قرار می گیرند، لازم است از تاریخ 95/5/12 لغایت 95/5/28 برای انجام بررسی صلاحیت های عمومی، نسبت به واریز مبلغ 290/000 (دویست و نود هزار) ریال از طریق پرداخت الکترونیک در سایت سازمان عمل نموده و سپس نسبت به تکمیل فرم مشخصات بررسی صلاحیت های عمومی مندرج در سایت اطلاع رسانی این سازمان اقدام و آن را از طریق سیستم اینترنتی به سازمان ارسال و کد پیگیری مربوط را دریافت نمایند. بدیهی است داوطلبانی که در این خصوص اقدام نکنند، از مراحل گزینش نهایی حذف خواهند شد.
 5. مطابق ضوابط، پذیرفته شدگان نهایی آزمون ورودی دوره دکتری (Ph.D) سال 1394 (اعم از پذیرش شهریور ماه یا مرحله تکمیل ظرفیت)، مجاز به ثبت نام و شرکت در آزمون ورودی دوره دکتری سال 1395 نبوده اند.
 6. مطابق ضوابط، پذیرفته شدگان نهایی آزمون ورودی دوره دکتری (Ph.D) سال 1395، مجاز به ثبت نام و شرکت در آزمون ورودی دوره دکتری سال 1396 نخواهند بود. لذا به داوطلبان توصیه می شود در انتخاب رشته و مراجعه به دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی برای انجام مرحله ارزیابی تخصصی، دقت لازم را بعمل آورند.
 7. دانشجویان اخراجی، انصرافی، ترک تحصیل تا پایان خدمت دوره ضرورت مجاز به شرکت در آزمون و تحصیل در دانشگاه نمی باشند. سقف سنوات تحصیلی دوره دکتری، حداکثر 5 سال می باشد و دانشجویانی که طی این مدت موفق به اتمام تحصیل نشوند، شرایط ادامه تحصیل را از دست خواهند داد.
 8. دانشجویان شاغل به تحصیل در دوره دکتری مجاز به شرکت در آزمون مجدد نیستند و دانشجویان مرد در صورت انصراف از تحصیل در دانشگاه، چهار ماه فرصت دارند برای رسیدگی به وضعیت مشمولیت، خود را به وظیفه عمومی معرفی نمایند.
 9. سربازان در حال انجام خدمت، مجاز به تحصیل همزمان با انجام خدمت دوره ضرورت نیستند و در صورت قبولی در دانشگاه و نداشتن غیبت، برای برخورداری از معافیت تحصیلی، از خدمت ترخیص خواهند شد.
 10. مشمولان غایب به هیچ وجه حق شرکت در این آزمون را نداشته و در صورت شرکت و قبولی، مجوز تحصیل برای آنان صادر نخواهد شد و دانشگاه ها نیز مجاز به ثبت نام از آنها نمی باشند.
 11. هر موقع مشخص شود داوطلب، حقایق را کتمان نموده یا واجد یکی از شرایط و ضوابط مندرج در این اطلاعیه نمی باشد، در هر مرحله ای از آزمون (ثبت نام، شرکت در آزمون، پذیرفته شدن، حین تحصیل در دانشگاه و …) محروم خواهد شد.
 12. از کلیه پذیرفته شدگان نهایی کدرشته محل های دوره های غیرروزانه شامل: دوره های نوبت دوم، دانشگاه پیام نور، دانشگاه ها و موسسات غیرانتفاعی و پردیس خودگردان در دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی، شهریه اخذ خواهد شد. داوطلبان جهت اطلاع از میزان شهریه دوره های مختلف به پایگاه های اطلاع رسانی دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی موردنظر مراجعه نمایند.
 
کانال تلگرام دکتری پی اچ دی تست
 1. رضا گفت:

  سلام. گروه زبان انگلیسی که تماس گرفته با قبولیا. ادبیات رو نمیدونم تماس گرفتن یا نه. دانشگاه قرار این روزا تعطیل شه. زنگ بزنید تحصیلات تکمیلی شاید جواب دادن

 2. u گفت:

  سلام،زنگ بزنید تحصیلات تکمیلی اصرار کنید بهتون میگن.

 3. سمیه به لیلی گفت:

  سلام لیلی جون خوبی..منم ادبیات فارسی ایلام مصاحبه دادم اصلا هم باهام تماس نگرفتن..تو را خدا اگه خبری شد به منم بگید آخه لامصب 400 نفر اومده بودن واسه مصاحبه..یعنی بچهایی که اونجا بودن گفتن..من خیلی نگرانم و انتظار دیوونم کرده

  • ... گفت:

   قربانت عزیزم. ان شا… موفق بشی دوست خوبم. ایلام خوشحال و خندان! گویا فراموش کرده ما منتظرانیم. چشم اگر خبری شد اینجا واستون پیام میذارم.

 4. اصلاح نباتات گفت:

  بچه ها نوشته پورتال براي قبول شدگان مشروط از 12 لغايت 20 مرداد؟ عجيب نيست؟ بعدش تاريخ تعهد از 2 لغايت 11 مرداد؟

 5. Phdtefl گفت:

  سلام.
  اساتید بنده میگفتن که برای هیات علمی شدن فقط رزومه مهمه.مهم نیست از کجا فارغ التحصیل شدی.و این منطقی هم به نظر میرسه.پس هرکی پول داره بره پردیس و شبانه ندهره بره روزانه درجه یک و دو وسه فرقی نداره.اگه بتونی از لحاظ پژوهشی عالی ظاهر بشی.ضمنا رنکینگ دانشگاهها هر سال تغییر میکنه

 6. u گفت:

  با سلام آیا کسی رشته علوم قرآن و حدیث ایلام شرکت کرده؟ تماس بااوگرفتن یا خیر؟

 7. جواد گفت:

  من که‌عاشق ایلام و مردمشم، خداوکیلی هم با انصافا هم خوش مشرب.
  حلال و حروم رو خوب یاد گرفتن.
  اساتیدشم خدایی خوش برخورد و با حال بودن من که ازشون تشکر می کنم.

 8. به همه گفت:

  دوستانی که از طریق دانشگاه علم وصنعت قبول شدند میشه لطف کنند بگن از دانشکده زنگ زدن یا تحصیلات تکمیلی؟

 9. توکل بر خودش گفت:

  سلام، اتفاقا شهر ایلام خیلی هم خوبه، بسیار شهر باصفایی است، جادش هم بیشتر صاف است، وقتی نرفتید صحبت نکنید

  • لیلی گفت:

   ایلام علاوه بر جاذبه های طبیعی و زیبایش دارای مردمی بسیار نجیب و مهربان و خونگرم است. سربلندی این شهر و استان غیور در 8 سال دفاع مقدس فراموش نشدنیست. باید محرومیت این استان عزیز را با وجود این همه امتیاز از جایی دیگر جست. درضمن روز مصاحبه از خونگرمی و اخلاق خوش اساتید شگفت زده شدم. حتی اگر نتیجه نگیرم به مصاحبت با آن عزیزان عالیقدر می ارزید.

 10. دکتر عمران گفت:

  کاملا صحیح می فرمائید.

 11. لیلی گفت:

  دوستان خبر دارید ایلام کی نتایج رو اعلام میکنه؟ به کسی زنگ زدن؟

 12. رضا گفت:

  باز ننوشه که نتایج رو چه جوری و کی اعلام می کنه

 13. دانشجوی دکتری گفت:

  به نظرم دکتری شبانه و پردیس دانشگاههای مطرح بر روزانه دانشگاه ایلام ارجحیت دارند. سطحش پایینه، محرومه و جاده شم وحشتناکه!سایر دانشگاهها حداقل اسم و برندشون بمراتب از ایلام بهتره.

  • س س گفت:

   ببخشید که توی آخرین رنکینگ اعلام شده سطح دانشگاه ایلام هم سطح دانشگاه اراک و دانشگاه امام خمینی قزوین اعلام شده!

  • ایلام گفت:

   بنده ایلامی هستم و حرف شما رو کاملا قبول دارم. به شدت محرومه و زندگی در اینجا برای همه سخته. سطح دانشگاه هم سطح 3 هست. شبانه دانشگاه های برتر قطعا ارجحیت دارند ولی پردیس نه.

   • رضا گفت:

    روزانه باشه. هرجا می خواد باشه. من میخوام چهاررسال درس بخونم پنجاه میلیون هزینه کنم. چه تضمینی هست که بعدا بتونم همون رو طی چند سال در بیارم. ما که انتخابی نداریم توی این شرایط. بی کاری بیداد می کنه. تازه بعد فارغ التحصیلی تضمینی هم نیست برای شغل. حداقل هزینه ی اضافی نکنیم

   • Phdسازه گفت:

    دوست عزیز مطمئن باش که پردیس هم ارجحیت داره.
    روزی رو خواهیم دید که همه برای این پردیس سر و دست بشکنند.که البته همین امسال می دیدیم همین رو.
    طرف برای روزانه تهران و شریف رفته بود مصاحبه و برای پردیس هم با چنان قدرتی اومده بود که ادم تعجب می کرد.
    و الان کم کم استخدامها و هیئت علمی های دانشکده های پردیس رو هم داریم می بینیم کم کم.
    پس هر کی زودتر این مورد رو درک کنه و بره تحصیلش رو در هر دوره ای که هست ادامه بده مطمئن باشید که 4 سال بعد که قبول شدن در همین پردیس هم تبدیل به ارزویی خواهد شد که سخت دست یافتنی هست (که البته عرض کردم همین امسال هم دست یافتنش سخت بود ) بسیار از تصمیمش خوشحال خواهد بود.
    موفق باشید انشاالله

    • دکترا به phd سازه گفت:

     نه دوست عزیز این اشتباه رو نکنید پردیس به هیچ عنوان نسبت به دوره های روزانه حتی سطح سوم ارجیت نداره و برای هیئت علمی شدن به مشکل میخورین
     ولی روزانه و شبانه فرقی نداره و فقط نگاه کن به برند دانشگاهت
     شما به این صورت برای دکترا انتخاب کنید
     روزانه سطح یک شبانه سطح یک بعد سطح دوم
     البته اگر از لحاظ مالی مشکل دارین اونموقع مسلما روزانه سطح دوم برای شما ارجحیت داره با توجه به سطحتتون
     ولی یادتون نره که به هیچ عنوان در مورد پردیس اشتباه نکنید ک بی نهایت ضرر میکنید

     • Phdسازه گفت:

      من چیزهایی رو که می بینم باور می کنم.خیلی وقته که فقط به دیده هام اعتماد می کنم و نه شنیده هام.
      و در چیزهایی که دیدم هم استخدام پردیس دیدم و هم هیت علمی پردیس.
      به شما هم توصیه می کنم انشاالله پس از قبولی در دکتری چه روزانه چه شبانه چه پردیس فقط به فکر جور کردن رزومه خوب و قوی برا خودتون باشین و با نوع دوره اصلا کاری نداشته باشین
      به مرور و با گذر زمان شما هم به گفته های من خواهید رسید.
      این بحث روزانه و شبانه و پردیس هم مطمئن باشید که فقط یک دعوای بین دانشجویی هست که برای گذروندن شبهای خوابگاه خوبه.
      بعدش و در دنیای کار و شغل و استخدام هیش کی اصلا معنی این چیزها رو هم نمی دونه…
      حالا به مرور خواهید فهمید…
      موفق باشید

  • Phdسازه گفت:

   دقیقا دوست عزیز
   در دانشنامه و مخصوصا دانشنامه دکتری اولین و مهمترین چیز اسم دانشگاه صادر کننده دانشنامه هست و نوع دوره اکثرا یا اهمیتی نداره یا در مراتب پایینتر اهمیت قرار داره.پس تمام دوره های روزانه و شبانه و پردیس دانشگاه تاپ و دارای رنکینگ 1 از دوره های دانشگاههای پایینتر از خودش بالاتره.
   این یک اصل کلی هست که همه باید بهش دقت کنند
   موفق باشید

   • رضا گفت:

    فرمایشات شما متین. ولی در کل پنجاه میلیون برای یکی مثل من خیلی زیاده. به این خاطر مجبورم فقط روزانه برم البته اگه اونم قبول شم.

    • Phdسازه گفت:

     خوب دوست من انسان باید با توجه به شرایطش مسیرش رو انتخاب کنه.و شما هم حتما و انشاالله در روزانه قبول بشید و به راهتون ادامه بدید.
     همونطور که درس خوندن در شبانه و پردیس هیچ ایرادی نداره و راه برای همه باز هست برای پیشرفت کردن برای شما هم روزانه خوندن راه پیشرفت و موفقیت هست دوست من.
     حتما موفق خواهید شد

    • دکترا عمران گفت:

     برای 80 درصد مردم ما زیاده آقا رضا.

   • ط گفت:

    عزیز که فقط از پرديس دفاع می کنی میشه بگی تا حالا کسی با پردیس هیئت علمی شده باشههههه? الان که خداروشکر تو سایت همه دانشگاهها رزومه اعضای هیات علمی معلومه حداقل تو دانشگاههای سطح یک و دو کسی از پردیس نیست. اما لااقل دانشگاه آزاذیا توی دانشگاه آزادای سطح پایین تر میتونن جذب شن ولی پردیسس…! فقط برا پز دادن خوبه وگرنه با همین هشتاد م پول میتونی راحت با هزینه خودت بری ارمنستان و تاجیکستان بدون کنکور دکنرا بگیری بیای

    • رضا گفت:

     اقای دکتری سازه به نکته ی خوبی اشاره کردند. الان مهم داشتن رزومه هست. کسی که واقعا قوی باشه به مدرکش چه نوع مدرکیه توجه نمی کنن. از یک سمت هم چند وقت پیش من خودم دیدم که قانون گذلشته دانشگاه ما که اونایی فقط از دانشگاه های سراسری,فارغ التحصیل میشن میتونن به تدریس اونم فقط حق التدریس مشغول شن. البته اکثر جاها فقط رزومه به دانشگاه و مدرک توجه نمی کنن

     • Phdسازه گفت:

      و در ضمن وقتی صحبت از هیت علمی شدن می شه عده ای از دوستان فکر می کنن که دانشگاه فقط چند دانشگاه تراز اول کشور هست.در حالی که تو کشور حداقل 400 ، 500 تا موسسه اموزش عالی وجود داره و اگر دانشگاه ازادها و غیر انتفاعی ها و سما ها و… رو هم حساب کنیم بالغ بر 1000 عدد خواهد شد که همه انها هیت علمی دارن و دوستان در همه انها می تونن هیت علمی بشن پس فکر نکنید که برای هیت علمی شدن فقط باید فارغ التحصیل دانشگاه شریف بود و 20 تا مقاله ای اس ای و 10 تا اختراع داشت…

    • Phdسازه گفت:

     دوست عزیز من از دوره خاصی دفاع نمی کنم.من عرض کردم همه دوره هایی که ارم وزارت علوم رو دارن و اسم دانشگاه معتبر بالای دانشنامشون هست دارای اعتبار هستن و هیچ منع قانونی برای هیچ شغلی ندارن.برای هیت علمی شدن هم مهمترین فاکتورهای ماثر اول اسم دانشگاه هست و بعد رزومه قوی شخص متقاضی.بقیه چیزها یا اهمیت ندارن یا در درجات پایین اهمیت هستن.این صحبتها در مورد دانشنامه دانشگاه ازاد هم صادق هست.و مدرکی که تایید وزارت علوم رو داره می تونه برای هر شغلی متقاضی بشه و منع قانونی نداره

     همه موفق باشین انشاالله

     • دکترا به سازه گفت:

      ببینید دوستان واضح بگم اگر پردیس بخونید توی جذب شدن حتما ب مشکل میخورین البته منظورم جذب دانشگاه های دولتی حالا درجه دو و سه حتی نه در دانشگاه هایی ک دوستمون عنوان کرد این چیزایی هم ب شما میگم برای اون دسته افرادی هس ک آشنا ندارن و بر پایه مدرک و توانایی خودشون میخان جذب شن ن اون افرادی ک آشنا دارن اون افرادی ک شما میفرمایید با پردیس جذب دانشگاه درجه یک یا سه شده حتما آشنا داشتن ک این افراد کاملا متفاوتن و در مورد رزومه هم باید بهتون بگم مثه اینکه شما واقعا هنوز در یک پروسه واقعی استخدام در کشورمون هنوز قرار نگرفتید تا بدانید چه چیزایی مهم تر از بقیه هس!!
      بهرحال هم شما و هم دوستان موفق باشید

     • Phdسازه گفت:

      خوب شما خودت داری به خودت جواب می دی.وقتی می گی چیزهای دیگه در روند استخدام و شغل دخیل هست پس دیگه نوع دوره و روزانه و شبانه زیاد دخیل نیست دیگه….
      پس هم من و هم شما می دونیم که وقتی مدرک دکتری دستت بود و اشنا و کار راه انداز هم داشتی می تونی هیت علمی شی…
      من و شما مشکلی نداریم پس.جفتمون می دونیم چی به چی هست

  • ** گفت:

   هر کسی باید شرایط زندگیش رو در نظر بگیره
   من خودم سراسری رزومه نداشتم وبا وجودیکه دانشگاه های خوبی هم دعوت شدم قبول نشدم
   شرایط شهرستان رفتن رو هم ندارم پس مجبوری تهران ازاد قبول شدم برم
   منم اوایل با پردیس 100% مخالف بودم ولی امسال دیدم رتبه های خوب هم اومده بودن اکثرا
   اما قصه ی هیئت علمي شدن دیگه ماجراش فرق داره

   وقتی خود اساتید و هییت علمی های دانشگاه ازاد میگن پردیس نرید و فرضا برید علوم تحقیقات و واحد های معتبر ، خوب معلومه سیاست دانشگاه ازاد چیه
   سراسری هم مطمئنا الويتش با شبانه ها و روزانه هاس