مدرسان شریف بسته مقاله نویسی کتاب مصاحبه دکتری نگاره

عدم تایید مدارک نیابتی دانشگاه آزاد از سوی وزارت علوم

رییس دانشگاه آزاد: علیرغم هماهنگی قبلی، وزارت علوم از تأیید مدارک دانشگاه آزاد به شیوه نیابتی خودداری می کند.

به گزارش خبرگزاری فارس، دانشگاه آزاد اسلامی مدتی است برای حل مشکل رشته محل‌های فاقد مجوز خود اقدام به صدور مدارک تحصیلی فارغ التحصیلان این رشته محل‌ها از طریق واحد علوم و تحقیقات تهران به نیابت از محل تحصیل دانشجو کرده است.

در این روش در دانشنامه تحصیلی فارغ التحصیلان پس از ذکر نام واحد علوم و تحقیقات تهران، نام واحد محل تحصیل فرد درج می‌شود.

بدین ترتیب سایر واحدهای دانشگاه آزاد با استفاده از نام و مجوز واحد علوم و تحقیقات تهران اقدام به پذیرش دانشجو و صدور مدرک تحصیلی می‌کنند.

حمید میرزاده رئیس دانشگاه آزاد تأکید کرده بود که مدارک نیابتی این دانشگاه مورد تأیید وزارت علوم است، وی روز اول تیرماه سال جاری طی مصاحبه‌ای با فارس تأکید کرد که این مدارک مورد تأیید وزارت علوم است و این در حالی است که دقیقا پنج روز قبل طی نامه‌ای خطاب به وزیر علوم، تحقیقات و فناوری اعلام کرده است که مدارک تحصیلی این دانش آموختگان توسط دانشگاه آزاد صادر شده است، اما پاسخ استعلامات صورت پذیرفته از آن وزارت علوم برای رشته/محل های اشاره شده به صورت منفی اعلام می‌شود.

این نامه به شماره 22184-10 مورخ 26-03-95 خطاب به وزیر علوم است.

متن این نامه به شرح ذیل است:

«جناب آقای دکتر محمد فرهادی

وزیر محترم علوم، تحقیقات و فناوری

با سلام و احترام

به استحضار می رساند با عنایت به نامه های شماره 529256 مورخ 23-09-92 و 539525 مورخ 09-10-92 مدیرکل محترم وقت دفتر گسترش آموزش عالی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری مبنی بر بلامانع بودن ادامه فعالیت رشته محل های مراکز، واحدها و پردیس های علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی مندرج در دفترچه آزمون سال 1392 و به استناد بند 6 صورتجلسه مشترک فی ما بین آن وزارتخانه و دانشگاه آزاد اسلامی به شماره 99518 مورخ 27-05-94 مقرر شده است مدارک تحصیلی دانش آموختگان و دانشجویان ورودی قبل از سال تحصیلی 95 – 1394 واحدها و پردیس های تجمیع شده دانشگاه آزاد اسلامی با عنوان (واحد علوم و تحقیقات تهران – نام واحد تجمیع شده) صادر و توسط آن وزارتخانه محترم مورد تایید قرار گیرد.

با توجه به مراتب فوق، مدارک تحصیلی دانش آموختگان مذکور توسط دانشگاه آزاد اسلامی صادر شده است، لیکن متاسفانه پاسخ استعلامات صورت پذیرفته از آن وزارتخانه محترم برای رشته / محل های اشاره شده به صورت منفی اعلام می گردد.

خواهشمند است دستور فرمایید مفاد صورتجلسه اشاره شده به نحو مقتضی به مبادی ذیریط اعلام تا از بروز هرگونه اشکال و شبهه در صدور مدارک دانش آموختگان واحدها و مراکز آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی جلوگیری شود.»

 
کانال تلگرام دکتری پی اچ دی تست
 1. سهیل گفت:

  با سلام خدمت همه بزرگواران

  واحدهای مستقل علوم تحقیقات در مراکز استان ها تجمیع شده پس بهانه تراشی بی فایدس. سال نود و دو ، ارشد فارغ التحصیل شدم از علوم تحقیقات فارس، الانم دارم دکتری میخونم .

 2. محمدرضا گفت:

  این کارای وزارت علوم کاملا جهت تصفیه حساب با دانشگاه آزاده. وضعیت پردیس های دانشگاه سراسری واقعا بدتر از هر دانشگاه آزادیه. برادر من واسه مصاحبه پردیس رفت مصاحبه (رشته ی مدیریت) میگه چنتا سوال ساده پرسیدن و آخرشم پرسیدن پول شهریو داری بدیو تمام…

 3. Arash گفت:

  با سلام خدمت تمام دوستان
  به نظر اینجانب تحصیل در مقطع دکتری در واحد علوم تحقیقات تهران و در نهایت اخذ مدرک از این دانشگاه معتبر قابل قیاس با سایر دانشگاههانمیباشد (البته با عنایت به احترام به تمامی دانشگاهها)

 4. رویا گفت:

  ایا اون ۸ واحد علوم تحقیقات که واحد بودن نه پردیس مدارک انها هم مورد قبول وزارت نیست.

 5. بدوون آززموون گفت:

  ببينيد بچه هاااااا درساه كه الان اين بحث مدارك و واحدهاى بدون مجوز وجود داره… ولى خب به نظر مياد اين كه براى درست كردن اين وضع هم بيان مدارك را از طريق علوم تحقيقات تهران صادر كار درستى نيست… به هر حال بايد دونست واحد بى مجوز، مجوز نداره و بهتر بود به جاى اينكار الان در فكر ارتقا واحدها و دريافت مجوز ميشد… الان هم دوستان حق دارن با توجه وقت و هزينه اى كه براى درس خوندن در اين واحدها كردن نگران تكليف مداركشون باشن…

  • مهران گفت:

   چرا دانشگاه در دولتی به پردیسها ، مدرک دانشگاه مادر داده می شود؟ دقیقا علوم تحقیقات هم همین کار را می کرد

   • بدوون آززموون گفت:

    دوست عزيز خود شما كه ميفرمائيد پرديس… و درست است كه تائيد وزرات علوم را دارد اما هنوز يك ديدگاه سنتى وجود دارد كه باعث ميشود بسيارى با شك و ترديد به اين موضوع نگاه ميكنند و در بسيارى موارد طبق يك قانون و سنت نانوشته و با وجود تائيد مدرك از طرف وزرات علوم به راحتى از قبول آن استنكاف ميكنند در ثانى اگر دوره هاى پرديسى هم كه دانشگاه ها ايجاد ميكنند فاقد مجوز لازم باشند وزرات علوم مدارك آنها را تائيد نميكند
    نكته ديگر در رويه موجود است به نظر اين رويه كه مدارك واحدهاى بدون مجوز از طرف علوم و تحقيقات با ذكر واحد اصلى صادر شود رويه درستى نيست و باعث بسيارى آسيب ها در آينده خواهد شد… به جاى آن كه يك رويه غلط را گسترش دهيم چه خوب است به اين موضوع فكر شود كه با ارتقا سطح علمى واحدهاى بدون مجوز را ارتقا داد تا بتوانند مجوز لازم را از وزرات علوم كسب كنند و اينگونه باعث هدر رفت وقت و هزينه افراد نشود

   • siroos گفت:

    دقیقا، موافق نظر شما هستم این نکته مورد توجه مسوولان محترم قرار گیرد.

 6. علی گفت:

  این بحث مدارک نیابتی را دانشگاه پیام نور و غیر انتفاعی ها راه انداختند بخاطر جذب دانشجو ، چون الان فصل انتخاب رشته ارشد بود ، و باید ‌دانشجو می گرفتند و کسی از غیر انتفاعی و پیام نور استقبال نکرده . دانشگاه آزاد باید باشون برخورد کنه

 7. امیر گفت:

  سلام
  دانشجویان دکتری مناطق آزاد و برون مرزی دانشگاه آزاد که به نام واحد علوم و تحقیقات و واحد تهران مرکز و تهران جنوب در سال 94 قبول شده اند ولی محل کلاسها در قشم، کیش و چابهار و خرمشهر است و قرار است مدارکشان توسط واحدهای تهران براساس تفاهنامه منعقده صادر شود، چه خواهد شد؟ مجوز دارند یا ندارند؟

 8. امید گفت:

  با سلام خدمت دوستان گرامی
  جهت اطلاع دوستانی که منتظر جواب تکمیل دکتری 94 هستند الان مرکز پاسخگویی میگه تا اواخر تیر ماه اطلاع رسانی می شود قبلا میگفت تا اواخر تیر اعلام میشه نیاز به یه موج دیگه تماسها با بازرسی و مراکز مختلف نظارتی دانشگاه آزاده فکر کنم دوستان دارند نتایج رو می کشن به مرداد و اواخر مرداد
  با تشکر

 9. bahar1 گفت:

  با سلام
  این مشکل ما دانشجوها نیست که بعد از دو سال از تحصیل در علوم تحقیقاتی که از سوی وزارت علوم منتشر شده تحصیل کرده و فارغ التحصیل شدیم – اگر قرار بود در دفترچه نام این دانشگاهها نباشه کسی هم انتخاب نمیکرد مسئول این ماجراها ما دانشجویان نیستیم- و پس ار دوسال و تلاش این حق ماست که مدرکمان را ازهمان دانشگاه انتخابی و قبولی مان بگیریم وزیر بار مدرک نیابتی نخواهیم رفت و پیگیری خواهیم نمود – سرنوشت ایران عزیزمان و اینده ما جوانان هرگز قابل سهل انگاری از سوی فرهیختگان دانشگاهی و همچنین مسئولان سازمانی مرتبط و زحمتکش نخواهد بود .

  • مدیریت گفت:

   مدرک نیابتی در کار نیست این یک واژه ای هست که توسط خبرگزاری ها بکار برده شده . دانشجویان علوم تحقیقات های شهرستان در واقع قبولی دانشگاه علوم تحقیقات تهران هستند که با توجه به برنامه دانشگاه و افزایش پذیرش به استان ها سرریز شدند و عمدتا در تکمیل ظرفیت . بدین منظور که علوم تحقیقات در مقطعی به استان ها تفویض نمود تا دانشجویان پذیرفته شده در این واحد در همان استان به تحصیل ادامه دهند.و در مدرک نیز استان مربوطه جز شعبه علوم تحقیقات تهران محسوب شده و اول اسم واحد مادر بعد شعبه (استان)ذکر شده .

   • دانشجوی phd سال93 گفت:

    سلام.اینطور نیست که شما فرمایش میکنین.دوست عزیز علوم تحقیقات شهرستان با دانشگاه مرکز استان مربوطه ادغام شده اند.ارتباطی به علوم تحقیقات تهران ندارند.

    • مدیریت گفت:

     بنده سیاست و تصمیمات اون موقع دانشگاه عرض کردم و الان طبق تصمیمات دانشگاه قرار شده واحدها در مرکز استان تجمیع شوندو پذیرش علوم تحقیقات تهران مثل سابق شده و سرریز نداره.به هر حال در مقطعی این تصمیم گرفته شد و بر مبنای همون تصمیم مدارک صادر شد .

   • بدوون آززموون گفت:

    موضوع سرريز واقعا مقوله عجيبى است!!! و به نظر كاملا بى معنى است… بالاخره هر دانشگاهى و هر واحدى يك ظرفيت مشخص و معلوم دارد و هر داوطلبى با توجه به آزمون و مصاحبه اى كه دارد جذب واحد و دانشگاهى ميشود كه با رتبه او همخوانى دارد… وقتى مثلا ظرفيت علوم تحقيقات تهران به فرض ١٠ در يك رشته خاص هست همان ١٠ نفر را توان علمى لازم را دارند پذيرش ميكند و تمام. و اينگونه نبايد باشد كه حالا كه ١٠ نفر ظرفيت كامل شد اضافه بر آن را به ساير شهرستانها و واحدهاى ديگر سرريز كرد و بگوييم كه اينها متعلق به علوم تحقيقات تهران هستند… چنين رويه اى به وضوح نادرست است

 10. دانشگاه ازاد گفت:

  الان تکلیف ما چیه که پول و عمرمونو اینجوری هدر دادیم؟ باس یه فکری بکنن خب…
  یعنی میتونن مدرک این همه ادم رو باطل کنن؟
  بخدا اگه اینجوری بشه باید ما یه کار اساسی کنیم

 11. از پوریا گفت:

  سلام.دوستان من علوم تحقیقات تبریز روانشناسی عمومی خوندم هم اداره قبول کرده هم بیرون در یکی از مراکز مشغولم و هم مجوز از سازمان نظام دارم کسی که میگه اعتبار نداره شخصی است که عزت نفس پایین داره و ادم کاری نیست.تازه برای دکترا هم روز بیستم رفتم مصاحبه و بد نبود.مرسی ا. دوستان. موفب باشید.
  گفتن مقاله داری گفتم نه گفتن زبان داری گفتم نه و دو خط زبان خوندم و یه سوال امار ویه سوال فیزیولوژی پرسیدن و در نهایت معدل و اصلا از پایان نامه سوال نکردن. بقولی فورمالیته بود .

  • Phdسازه گفت:

   به نظرم شما ایشالا برای سال دیگه برنامه ریزی کن دوست عزیز
   البته امیدوارم قبول شی امسال.ولی با رزومه و توصیفی که کردین از جلسه مصاحبتون…به نظرم کم کم شروع کنید برای سال بعد خوندن

  • رویا گفت:

   شما تو مدرکتون نوشته “علوم و تحقیقات واحداذربایجان شرقی” یا “واحد تبریز داخل پارانتز علوم و تحقیقات”؟

  • مدیریت گفت:

   وای به حال دانشگاهی که سطح مصاحبه اش به این شکل هست.

   • بهنام گفت:

    دانشگاه آزاد چون آزمونی که برگزار میکنه کاملا تخصصیه و مثل آزمون دولتی نیست پس عیار افراد توی آزمون مشخص شده و جلسه مصاحبه صرفا بررسی صحت مدارک و ارزیابی توانایی دانشجو در مواجهه با چالش های ساختگی توسط اساتید مصاحبه کننده است.

  • دانشجوی phd سال93 گفت:

   دوست عزیز برچه اساسی میگین مصاحبه بد نبود؟!؟!شما که همه چی رو نه گفتید.اگه ازتون میپرسیدند میخاین ادامه تحصیل بدین؟خوب بازم میگفتین نه…
   پس بایستی بری مصاحبه علوم تحقیقات تهران تا مصاحبه واقعی رو ببینید

 12. ر گفت:

  کاش وزارت علوم تکلیف منابع دکتری را تعیین میکرد تکلیف امتحان ابان دکتری را تعیین میکرد اخه نمیشه که مدارک مردم زیر سوال ببرن همه کسانی که در دانشگاه ازاد درس خوندن برای حفظ حقوقشان به دیوان عدالت اداری متوسل میشوند وزارت علوم خودش بر امتحان دکتری را بلد شه برگزار کنه

  • فرزاد گفت:

   سلام
   نگران مدرک تحصیلی دکتری آزاد نباشید
   و آزمون دکتری امسال 96 مثل سال 94 خواهد بود با درصدهای 50_50% و شیوه آزمون 95 یعنی امسال لغو شد و آزمون هم فقط در هرسال طبق معمول یکبار در اسفند ماه هرسال برگزار میشود و دیگر آزمون در آبان نخواهیم داشت پس آزمون امسال96 مثل 94 خواهد بود و درصدها 50_50% خواهد بود (یعنی 50% وزن آزمون، 20% شامل پایان نامه و مقاله و معدل و مدرک زبان خواهد بود و 30% سوالات تخصصی در زمینه رشته مربوطه ي هر شخص دانشجو که سوالات تخصصي در زمینه درس میتونه باشه یا در زمینه پایان نامه، که بیشتر مواقع سوالات در حد 10_15 عدد از سوی 3یا4 استاد مصاحبه کننده در زمینه درس تخصصی رشته مربوطمون میباشد که مجموع سوالات در کل 10 یا 15 تا میباشد) و همین و سلامتی شما

   • فرزاد گفت:

    باید اشاره کنم که توصيحاتم مربوط به ازمون دانشگاه سراسری و دانشگاه پیام نور میباشد و قضیه دانشگاه آزاد هم که طبق معمول فرق میکند مثلا یک شبه تعداد هر رشته و محل از یک واحد به 8واحد يهويي افزایش پذیرش مواجه میشه، مثلا رشته خود من بیوشیمی که دانشگاه آزاد علوم و تحقیقات فقط پذیرش داشت ولی يهويي 8یا 9 واحد هم پذیرش میکنند بدون داشتن امکانات آموزشی و پژوهشی یعنی پذیرشاز 10 نفر به 100نفر افزایش یافته!!!!! در حالی که دانشگاه های سراسری در حد 10_15 نفر پذیرش سالیانه دارن با این همه هیئت علمی استاد تمام و دانشیار و با داشتن امکانات پژوهشی و ازمايشگاهي پیشرفته و این دانشگاه آزاد چیکار میکند معلوم نیست

 13. ** گفت:

  من خودم 3 تا واحد تهران زدم
  علوم تحقیقات فقط مجوز داره
  اون دو واحد هم همواحدهای معتبری هستند، و احتمالا جز واحد هایی هستند که مجوز را زود خواهند گرفت
  تهران شمال و تهران مرکز
  حالا نمیدونم ریسک کنم و اگر قبول شدم برم یا نه
  کسی نظری نداره؟

  • Phdسازه گفت:

   به نظرم اخرین انتخابهاتون رو به ازاد اختصاص بدین.
   الان من خودم هم مثل شما هستم.هم در مصاحبه روزانه دولتی شرکت کردم و هم در مصاحبه پردیس دولتی.مصاحبه ازاد رو هم رفتم و انتخابهام دو تا تهرانه و یه شیراز و یه نجف اباد.که فقط علوم و تحقیقات و استهبان شیراز مجوز دارن.
   ولی اگر دولتی رو قبول بشم حتما اون رو خواهم رفت.
   اگر دولتی قبول نشدم و هیچ چاره ای نداشتم به انتخابهای ازادم فکر خواهم کرد.
   به نظرم بهترین کار همینه.در صورتی که شانس ورود به دانشگاه دولتی رو داریم نباید اون رو بزاریم و به دانشگاه ازاد فکر کنیم.تازه اونم واحدهایی که مجوز ندارن.دیگه این کار نهایت ریسک هست و معلوم نیست پول و وقتمون چه بلایی سرش بیاد.ولی دانشگاه دولتی خوب معلومه اسمش روشه و تمام دوره هاش معتبر و مورد قبول هستن.چون اصلا خود وزارت علوم مدارک اونا رو صادر می کنه دیگه…

 14. علی گفت:

  با سلام
  دوستان الان ارگان های دولتی مدارک نیابتی رو قبول نمی کنند، لذا به سایت دکتر میرزاده رییس دانشگاه آزاد برید و اعتراضتون رو مبنی بر صودور مدرک بدون قید نام شهرستان(فقط علوم وتحقیقات تهران) اعلام کنید.http://hmirzadeh.com/

 15. رویا گفت:

  خواهش می کنم یکی جواب بده.

 16. بدوون آززموون گفت:

  میدونید بچه هااا من خودم تا حالا دانشگاه آزاد نبودم ولی معتقد هستم باید انصاف را رعایت کرد
  http://www.yjc.ir/fa/news/4589715/صعود-دانشگاه-آزاد-علوم-تحقیقات-در-رتبه-ششم

  • رضا گفت:

   فقط علوم تحقیقات تهران کمی خوبه آن هم به شرط اینکه کلاسهای دکتری آن زیر پنج نفر باشه زیرا کلاس دکتری نبایستی بیش از 5 نفر باشد

 17. علی رشته فیزیولوژی جانوری گفت:

  با سلام .ی سوال . در دفترچه کنکور دکتری دانشگاه آزاد اسم شهرهای قم و تهران مرکز دارای دکتری فیزیولوژی جانوری وجود داشت حالا در لیستی که وزارت علوم اعلام کرده دانشگاه های دارای مجوز اسم قم و تهران مرکز نیست . حالا ما که این شهرها را انتخاب کردیم تکلیف چیه ؟

 18. مردودی مدیریت صنعتی95 گفت:

  علوم و تحقیقات تهران،اگه شما تو ژورنال هایی با if بالا مقاله بدین تا 5 میلیون تومن ب شما کمک میکنه در صورتی که در دانشگاه شریف و تهران و …. تو هر ژورنالی مقاله بدی فوقش 150 هزارتومن!!!! اونم با هزار امضاء و بدبختی بعد از شش ماه بهت میدن،خودم لیسانس علم و صنعت بودم و دیدم که میگم، متد آموزشی تو علوم و تحقیقات تهران به روز هستش،ما علم و صنعت که بودیم یه استاد داشتیم یه جزوه کنترل موجودی داشت مال یک قرن پیش بو.
  علوم و تحقیقات دقیقا از استنفورد banchmarking مبکنه و داره با دانشگاههای برند دنیا خودشو تطبیق میده در صورتی که شریف هنوز داره با تهران رقابت میکنه و تهران با دانشگاه ملک فهد عربستان!!!!!
  من حیث المجموع اینا رو گفتم که بدونید علوم و تحقیقات تهران کمتر از دو دهه دیگر دانشگاه اول ایران و جزء100 دانشگاه برتر دنیا خواهد بود

 19. رویا گفت:

  اصلا این چیزی که گفتن یعنی چی؟ یکی توضیح بده خواهشا.

 20. رویا گفت:

  یعنی من که از دانشگاه واحد علوم و تحقیقات اذزبایجان شرقی فارغ التحصیل شدم و مدرکم هم به نام همین واحد صادر شده, چون دیگه این دانشگاهی با این نام وجود نداره و تجمیع شده, مدرکم بی اعتباره و هیچ جا قبول ندارن ؟؟؟؟؟

 21. رویا گفت:

  این که مدرک به نام “واحد تبریز (علوم و تحقیقات اذربایجان شرقی)” صادر بشه, میشه مدرک نیابتی؟؟؟

 22. رویا گفت:

  الان که واحدی با نام علوم وتخقیقات اذربایجان شرقی وجود نداره و با واحد تبریز تجمیع شده. یعنی اونایی که سال ۹۲ از این واحد فارغ التحصیل شدن مدرکشون بی اعتباره؟؟؟

 23. رویا گفت:

  مدرک من به نام واحد علوم و تحقیقات اذربایجان شرقی صادر شده. ولی دوستانم که بعد من فارغ التحصیل شدن تو مدرکشون نوشته واحد تبریز – علوم و تحقیقات اذربایجان. چون موقعی که اونا مدرک گرفتن این واحد با واحد تبریز تجمیع شده بود. حالا مدرک ما بی اعتبار هست؟ لطفا راهنمایی کنید.

 24. یاسمین گفت:

  برای من که احتیاجی به اشتغال ندارم و نهایتا بخوام هییت علمی دانشگاه ازاد بشم هیچ احتیاجی ندارم که تایید وزارت علوم رو بگیرم احتمالا دوستان هنوز نمیدونن که هییت علمی سراسری شدن مثل خوابه و دکتری های صنعتی شریف هم رد شدن چه برسه…. کسانی که امید به کار دواتی یا هییت علمی سراسری دارین فقط مجوزدار رو انتخاب کنین همین.

  • ** گفت:

   من دقيق نميدونم
   اما واقعا براي هيئت علمی شدن مشکلی ندارن؟

  • دانشجوی phd گفت:

   سلام.اینطور نیست که شما میگید.برای کسی که بخاد هیئت علمی دانشگاه آزاد هم بشه،بعد از طی کردن کل مراحل جذب فقط یکسال اول رو که به صورت قراردادی هستند فقط دانشگاه آزاد نظر میده بعد از یکسال برای جذب به صورت پیمانی مستقیما وزارت علوم نظر میده.

 25. رویا گفت:

  دوستان من متوجه نشدم چی شد! لطفا توضیح بدین.
  من از علوم و تحقیقات واحد اذربایجان شرقی مدرک گرفتم که الان با واحد تبریز تجمیع شده. الان مدرکم بی اعتباره؟؟؟

 26. مسعود گفت:

  سلام جوابي كه به من دادند:
  نتایج تکمیل ظرفیت 94
  ÇÓÎ: اعلام نتایج تکمیل ظرفیت : حدودا اواخر تیر ماه . در حال حاضر زمان دقیق مشخص نمی باشد ، هر زمان مشخص شود اطلاع رسانی خواهیم کرد . لطفا از طریق پورتال مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه ازاد اسلامی ( sanjesh.iau.ac.ir) پیگیر اخبار باشید . موفق باشید. /

 27. مدیریت گفت:

  با سلام مشکل عدم تایید مدارک نیابتی حل شده و بنده هم چند سال دنبال این مشکل دوندگی کردم که خوشبختانه حدود یک هفته پیش وزارت تاییدیه مدرکم را به محل کارم صادر کرد .

 28. امید گفت:

  لطفا جواب تکمیل ظرفیت رو زودتر بدید

 29. علیرضا گفت:

  این مشکل برای اون رشته محلهایی از واحدها و پردیسهای علوم و تحقیقات هستش که مجوز از شورای گسترش ندارند. در جواب اون دوستانی که میگن علوم و تحقیقات تهران قابل مقایسه با علوم و تحقیقات شهرستانها نبوده، ذکر این نکته ضروری است که واحدهایی مثل علوم و تحقیقات فارس و اصفهان رو به ناحق تعطیل کردند و دانشجویان و بالاخص اساتید این واحدها هیچ تفاوتی با تهران نداشتند. خواهش میکنم در همه رشته های فعال در این دو واحدکه فعلا تجمیع شده اند! سطح اساتیدش رو با تهران مقایسه کنید تا حقایق براتون روشن بشه. این ظلم بسیار بزرگی است که به ورودیهای ۹۲ و ماقبلش که در هر رشته در اون سالها ، کل ورودی دکترا دانشگاه آزاد به اندازه ورودی علوم و تحقیفات تهران در سالهای ۹۳ و ۹۴ بوده ، داره انجام میشه.

  • مردودی مدیریت صنعتی95 گفت:

   منظورتون از علوم تحقیقات فارس همون علوم تفریحات سابقه دیگه؟؟
   اول یه تحقیق بفرمایید ببینید سایت علوم تحقیقات فارس قبل از اینکه تغییر کاربری بده و بشه دانشگاه واسه چه کاری مورد استفاده قرار میگرفته،

 30. Bahar گفت:

  با سلام – در جواب فردی که فرمودن با دو ترم مشروطی به زور 15 شده معدلشان در واحد علوم تحقیقات تهران – عارضم که بنده معدلم در دانشگاه علوم تحقیقات تهران 20 شده و ربطی نداره که اگه علوم تحقیقات شهرستان کسی بود معدلش بالا بیاد کسی تهران بود نمره اش کم بیاد – تلاش و دقت و حضور در کلاس تاثیرش بیشتر از شهرستانی بودن واحدهای علوم تحقیقات هستش –
  خواهرم هم علوم تحقیقات اصفهان معدلش نزدیک به 19 هستش و با مقایسه متوجه شدم اصفهان خیلی واحد علوم تحقیقاتش که الان در دانشگاه ازاد واحد اصفهان تجمیع شده خیلی سخت گیرتر هستن برای آموزش
  و نمره الکی به کسی ارایه نمیدن
  لطفا یک نظررو بدون تحقیق به کل جامعه تسری ندهید با تشکر –

 31. شیخ سیه گفت:

  سلام دوستان اگه کسی مصاحبه دکترای مدیریت اموزش رفته سوالاتی که ازش پرسیدن را قرار بده ممنون

 32. Phdسازه گفت:

  سلام
  تا امروز شاید یه کم شک داشتم که دانشگاه ازاد رو برم یا پردیس یه دانشگاه دولتی رو.
  ولی امروز با دیدن این وضعیت و اینکه بعد از ۴ سال زحمت کشیدن بهم بگن که مدرک دکتری شما تایید نمی شه و به هیچ دردی نمی خوره کاملا مصمم شدم که اگه روزانه قبول نشدم و پردیس دولتی قبول شدم حتما اون رو خواهم رفت و دور و بر دانشگاه ازاد هم نخواهم رفت.
  خدایا شکرت که امروز این قضیه پیش اومد تا ببینم که چطوری ممکن بودا با رفتن به یه دانشگاه ازاد فاقد مجوز خودم رو به خاطر هیچ ۴ سال درگیر کنم و پول و وقتم رو صرف کنم

  • بدوون آززموون گفت:

   سلام، به نظر نباید اصلا واحدهایی که مجوز ندارن رفت حالا چه بحث امروز باشه یا قبلا و یا بعدا پر واضحه که این جور واحدها کلا دردسر ساز میشن در آینده

  • روابط گفت:

   سلام.مشکل این است که اگه همون پردیس هم استغلام بگیره ردت می کنند.یعنی فاقد فوق لیسانس معرفی میشید…

 33. مردودی مدیریت صنعتی95 گفت:

  کلا بچه ها اگه میخواین دانشگاه آزاد درس بخونین فقط تو این چند واحد درس بخونین:
  علوم و تحقیقات تهران: همه ی رشته ها سطح فوق العاده بالایی ددارن
  آزاد قزوین: فقط رشته های مهندسی در حد صنعتی شریف تهران و در بعضی رشته ها هم سطحش بالاتره
  آزاد تهران جنوب:فقط مهندسی صنایع که تو کشور بزرگترین دانشکده صنایع رو داره و حرف اول رو میزنه
  تهران شرق و غرب هم تعطیله
  واحد الکترونیکی واسه بچه های شاغل خوبه
  واحد نجف آباد هم تو رشته های فنی خیلی قویه و قطب علمیه
  تهران مرکز هم فقط چندتا رشته ی علوم انسانی مثل حقوق و …
  واحد اصفهان تو دندانپزشکی فوق العاده است
  واحد مشهد هم تو برخی رشته ها خوبه
  واحد کرج هم بد نیست تو یه سری از رشته ها
  مابقی واحد ها تقریبا تعطیله

  • عمران سازه گفت:

   به اعتقاد من به جز واحد علوم تحقیقات بقیه واحدها ارزشی ندارن.تمام دوره های روزانه شبانه و پردیس دانشگاههای دولتی از واحدهای ازاد بالاتره مدرکشون.فقط می شه علوم تحقیقات رو استثنا کرد

  • M گفت:

   لطفا الکی نگید چیزی رو که نمیدونید، دلیل نمیشه چون تو چند تا رشته چند تا واحد رو میشناسین، برای بقیه واحد ها حکم صادر کنید.

   • مهندس گفت:

    سلام. خیلی رادیکالی صحبت می فرمایید. مقطع تکمیلی فقط سطح خود دانشجو کیفیت رو تعیین می کنه. ممکنه تو آزاد شهری باشی که واحد هایی که ارائه میشه از دانشگاه های دولتی تهران با اون کیفیت نشده. برای بعد از تحصیل هم هر کجا برین نگاه می کنند به دروسی که گذروندی، یعنی اسم درس میگه که چی داری دقیقا. یعنی برای یک مصاحبه گر، قبل از محل صدور مدرک، توانایی خود فرد مهم هست.از موضوعات کاری پایان نامه ها دقیقا میتونین متوجه بشین که زیاد هم فرقی بین اسم های آزاد یا سراسری نیست. مهم توانایی فردی خود دانشجو هست یا آزاد یا سراسری.

  • حسابداری ..... گفت:

   عجب

  • عسل گفت:

   آزاد قزوین از شریف بالاتره؟؟؟؟؟؟؟!!!!جل الخالق

   • Phdسازه گفت:

    من عرض کردم تمام دوره های دانشگاههای دولتی مدارکشون از دانشگاههای ازاد بالاتره.
    واقعا جالبه برام که یه عده ارم وزارت علوم در مدرک و اسم دانشگاه دولتی بالای مدرک رو توجه نمی کنن بهش…
    اینها هستن که به یه مدرک اعتبار می دن
    پس مدارک دانشگاههای دولتی همشون بالاتره

   • وکیل گفت:

    بله ازاد قزوین در رشته های فنی بسیار قوی است. و شریف فقط اسم درکرده و حالا دانشگاههای دیگه دارن ازش جلو میزنند. ازد قزوین در رباتیک و نانو حرف اول رو میزنه

 34. ساسان گفت:

  دوستان تو رو خدا یکی جوابمو بده:
  خب الان تکلیف مایی که با مدرک ارشد نیابتی دانشگاه آزاد، دکتری اونم با رتبه تک رقمی و روزانه قبول شدیم و یک ترم هم گذروندبم چیه؟! من هنوز گواهی موقتم رو تحویل ندادم ولی میدونم که نیابتیه، البته اون اولش که قبول شدم نمیدونستم و موقع فارغ‌التحصیلی فهمیدم. یعنی الان اگه گواهیم رو تحویل بدم، قبولیم لغو میشه؟! اونم بعد از یک ترم؟!

  • ** گفت:

   ای بابا
   این بدترین اتفاق ممکنه 🙁
   انشالله تا اون موقع مجوز رشته تون صادر شه

  • مردودی مدیریت صنعتی95 گفت:

   شما نگران نباش چون مطمئن باش این مشکل مرتفع خواهد شد تا زمانی که شما فارغ التحصیل بشی
   اول که بهتون تبریک میگم که روزانه قبول شدین،چجوری با ارشد دانشگاه آزاد شهرستان دکتری روزانه قبول شدین؟حتما رزومه خوبی داشتین؟

   • رضا گفت:

    مهم و ملاک سال قبولیه و اگرنه 50 سال دیگه شاید همه مجوز بگیرند

   • ساسان گفت:

    ممنونم…
    رزومه به علاوه رتبه عالی…چیزی که حتی بچه های شریف و تهران هم نداشتن…
    البته به هر حال ما همیشه چوب همین اسم دانشگاه آزاد رو خوردیم…

 35. دانشجوی دکتری 94 گفت:

  مدیریت صنعتی 95 واقعا بیگ بیگ لایک
  کاملا با شما موافقم.

 36. اذر گفت:

  خیلی مسخره است. یکی که علوم تحقیقات با رتبه بالا درس خونده بایکی که یک دانشگاه بدون مجوز درس خونده یک مدرک می گیره.

 37. ساسان گفت:

  خب الان تکلیف مایی که دکتری اونم با رتبه تک رقمی و روزانه قبول شدیم و یک ترم هم گذروندبم چیه؟! من هنوز گواهی موقتم رو تحویل ندادم ولی میدونم که نیابتیه، البته اون اولش که قبول شدم نمیدونستم و موقع فارغ‌التحصیلی فهمیدم. یعنی الان اگه گواهیم رو تحویل بدم، قبولیم لغو میشه؟! اونم بعد از یک ترم؟!

 38. علی منتظر گفت:

  تکلیف ورودیهای سال 95-94 چی میشه؟
  چون سال 95-94 هم دانشگاه آزاد اقدام به جذب دانشجوی دکتری در واحدهایی کرد که از سوی وزارت علوم مجوز نداشتند

 39. مردودی مدیریت صنعتی95 گفت:

  آفرین بر وزارت علوم
  من که تو واحد علوم و تحقیقات تهران با هزار بدبختی و مشقت با معدل 15 مدرک گرفتم باید یه فرقی با اونی که از علوم و تحقیقات شهرستان با معدل 19/99 مدرک گرفته،مگه ما مریض بودیم بیایم علوم تحقیقات تهران که دو ترم مشروط بشیم بعد طرف رفته از علوم تحقیقات فلان شهرستان که هر سه هفته یک بار کلاس تشکیل میشه با معدل 19/99 فارغ التحصیل شده بعد همشون میگن ما فارغ التحصیل علوم و تحقیقات تهران هستیم!!!!!!!!!

  • علی منتظر گفت:

   امیدوارم وزارت علوم پای حرفش وایسته و زیربار توصیه های متفرقه نره

  • بدوون آززموون گفت:

   سلام، یعنی واحد علوم و تحقیقات با این فرمایش شما بار علمی خوبی داره؟ من کلا تا حالا دانشگاه آزاد نبودم ولی شنیدم علوم تحقیقات تهران دانشگاه خوبیه و امسال بدون آزمون دعوت به مصاحبه شدم. هنوز یه مقدار شک دارم که برم مصاحبه یا نه؟؟؟ ولی خب با اظهار نظر شما و شنیده های خودم به احتمال زیاد برم تا نظر سایر دوستان چی باشه؟؟؟
   با سپاس

   • مردودی مدیریت صنعتی95 گفت:

    علوم و تحقیقات تهران به جرات میگم سطحش در حد شریف و تهران و تربیت مدرس و شهید بهشتی هستش،نه به این دلیل که خودم اونجا درس خوندم،من لیسانس صنایع علم و صنعت تهران خوندم و دانشجوی خوبی هم بودم معدلم 17/24 بود و با غرور با این توجیه که من علم و صنعت بودم وارد علوم و تحقیقات شدم و دو ترم پشت سر هم مشروط شدم و بخدا واقعا تلاش هم کردم و کم کاری نکردم،این ترم با هزار بدبختی با معدل 15 فارغ التحصیل شدم،حتما اگر اونجا قبول شدی برو اگه مشکل شهریه نداری، با دانشگاهای مطرح دنیا مثل سوربن فرانسه ،،ورشو لهستانو ….تفاهم نامه داره و میتونی دو سال از تحصیلاتت رو رایگان بری اونجا درس بخونی

    • بدوون آززموون گفت:

     ممنون بابت نظرتون

    • عسل گفت:

     علوم و تحقیقات عمرا در حد شریف و تهران و… ‌‌‌باشه

     • محمد گفت:

      هست و تازه بهترم هست. اکثر استادای درجه یک کشور عضو هیات علمی علوم تحقیقات هستن

     • بدوون آززموون گفت:

      از نظر شما هم ممنونم… من سعی میکنم بیطرف به قضیه نگاه کنم و بر طبق اظهار نظر وزارت علوم… خبر باشگاه خبرنگاران جوان در مورد علوم پایه هست ولی خب به نظر میاد واحد علوم تحقیقات در سایر گروه ها هم حرفی برای گفتن داره

  • محمد گفت:

   خب اونا فقط میگن فارغ التحصیل علوم تحقیقات تهران هستن. ولی شما هم میتونید بگید هستید هم مدرکشو دارین ولی اونا جلوی اسم علوم تحقیقات تهران اسم اون دانشگاه دیگه ای که توش درس خوندن هست. پس بین شما و اونا کلی فرقه