مدرسان شریف پنجمین کنفرانس بین المللی علوم و مهندسی کنفرانس رویکردهای نوین در علوم انسانی چهارمین کنفرانس پژوهش های نوین در علوم انسانی کنفرانس بین المللی مدیریت و اقتصاد در قرن 21 ششمین کنفرانس بین المللی مدیریت اقتصاد و حسابداری کنفرانس علوم کشاورزی و محیط زیست پنجمین کنفرانس بین المللی پژوهش در علوم و تکنولوژی کنفرانس بین المللی پژوهش در هنر کنفرانس بین المللی علوم مهندسی و تکنولوژی موسسه ابن یمین کتابخانه فرهنگ

شرایط جدید پذیرش دکتری رشته مدرسی معارف اسلامی

شرایط  جدید پذیرش دانشجوی مقطع دکتری تخصصی رشته مدرسی معارف اسلامی در سال ۱۳۹۶ از سوی سازمان سنجش آموزش کشور منتشر شد.

به گزارش پی اچ دی تست، بنا بر اطلاعیه منتشر شده از سوی سازمان سنجش مبنی بر تغییرات جداول رشته های آزمون دکتری سال تحصیلی ۹۷ – ۹۶، شرایط جدید پذیرش رشته امتحانی مدرسی معارف اسلامی (کد ۲۱۸۰) به شرح زیر است:

الف) دارا بودن یکی از مدارک زیر:
۱) دانشنامه کارشناسی ارشد رشته مدرسی معارف اسلامی.
۲) مدرک سطح سه حوزه علمیه.
۳) گواهی خبرگان بدون مدرک (مرتبه مربی) مورد تأیید مراجع ذی‌صلاح.
۴) مربیان رسمی گروه معارف اسلامی (اعضای هیأت علمی گروه معارف اسلامی در مرتبه مربی) با تأیید معاونت امور دفاتر، اساتید و مبلغان .
۵) حوزویان دارای گواهی اتمام کفایتین همراه با مدرک کارشناسی ارشد مورد تأیید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری همخوان با گرایش‌های پنج‌گانه دروس معارف اسلامی به تشخیص گروه آموزشی مربوطه.
ب) دارا بودن شرط سنی (حداکثر سن ۴۰ سال):
تبصره ۱: شرط سنی چهل سال در زمان ثبت‌نام، ملاک عمل می‌باشد (متولدین ۱۳۵۵/۹/۱۶ به بعد).
تبصره ۲: داوطلبانی که به عضویت هیأت علمی گروه معارف با تأیید معاونت آموزشی و پژوهشی استادان و دروس معارف اسلامی درآمده‌اند، از شرایط بند «ب» معاف می‌باشند.
تبصره ۳: اساتید حق‌التدریس گروه‌های معارف اسلامی به شرط داشتن مجوز تدریس از معاونت امور اساتید نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری ( مشروط بر اینکه در ۲ ترم گذشته تدریس داشته باشد) از داشتن این شرط مستثنی می‌باشند.
تذکر مهم:داوطلبانی که در این رشته مجاز به انتخاب رشته‌ شوند لازم است نسبت به تکمیل فرم مشخصات فردی در سایت: www.Asatid.org و ارسال مدارک درخواستی به نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها اقدام نمایند. بدیهی است عدم ثبت‌نام در این سامانه به منزله انصراف از تحصیل در این رشته تلقی می‌گردد.

 

عضویت در کانال تخصصی آزمون دکتری

نظرات (۶)

 1. فاطمه می‌گه:

  سلام.من ارشد حقوق ارتباطات دارم .ایا برای دکتری میتونم رشته دیگه امتحان بدم.مثلا مدرسی معارف.توروخدا جواب بدین

 2. طاهره می‌گه:

  منظورازمدرک ۳گواهی خبرگان چیه؟من گواهی مربی از سازمان تبلیغات دارم میشه شرکت کنم؟

 3. الهه می‌گه:

  سلام. گفتم که علاقه دارم و دوست دارم برم معارف بخونم اما با توجه به موقعیتم نمی تونم از سطوح حوزوی شروع کنم تا سطح سه پیش برم

  • م می‌گه:

   منم رشتم کشاورزیه و به جراحی مغز و اعصاب علاقه دارم اما نمیخوام پزشکی رو از صفر شروع کنم. به نظرتون چطوری میتونم از نظام پزشکی، مجوز جراحی دریافت کنم؟!

 4. لیلا95 می‌گه:

  سلام خانم. آخه وقتی که هیچکدوم ازمدارک رو نداری چطوری میخوای شرکت کنی؟؟؟

 5. الهه می‌گه:

  با سلام من رشته ام کتابداری است و بسیار علاقه دارم که در مقطع دکترا رشته مدرسی معارف اسلامی تحصیل کنم. اما هیچکدام از مدارک را ندارم. دوستان من چگونه می توانم گواهی خبرگان را دریافت کنم؟

درج نظر