مدرسان شریف بسته مقاله نویسی کتاب مصاحبه دکتری کارگاه مقاله نویسی

هشدار وزارت علوم به داوطلبان دکتری دانشگاه آزاد اسلامی

مدیرکل دانشگاه های غیردولتی وزارت علوم تاکید کرد: تنها کد رشته‌هایی که در سایت وزارت علوم اعلام شده مجوز دارند و مدرک تحصیلی دانشجویان دانشگاه آزاد در کدرشته های غیرمجوزدار، تأیید نمی شود.

به گزارش مهر، کارن ابری نیا، مدیرکل آموزش عالی دانشگاه های غیردولتی وزارت علوم با حضور در یک برنامه تلوزیونی، اختلاف وزارت علوم و دانشگاه آزاد برسر کدرشته های این دانشگاه را بررسی کرد.

وزارت علوم دانشگاه آزاد را بسیار تحمل کرده است

ابری نیا در پاسخ به درخواست دانشگاه آزاد مبنی بر ارزیابی دانشگاه آزاد مانند سایر موسسات آموزش عالی گفت: این صحبت ها شگفت آور است، وزارت علوم طی سال های اخیر به دنبال ارتقاء کیفیت آموزشی است، با این وجود مشکلاتی را که دانشگاه آزاد ایجاد کرده بسیار تحمل کرده و با این دانشگاه همراهی کرده است.

تعطیلی ۶۰ درصد فعالیت دانشگاه آزاد در صورت اجرای معیارها

وی ادامه داد: وزارت علوم اگر قصد داشت معیارها، شاخص ها و ضوابطی را که برای زیر نظام‌های دیگر اجرا کرده برای این دانشگاه اجرا می کرد، الان شاید ۶۰ درصد فعالیت های این دانشگاه تعطیل می شد.

مدیرکل آموزش عالی دانشگاه‌های غیردولتی وزارت علوم، ادامه داد: بالاخره اتفاقاتی که در دوره های گذشته و دولت های قبل رخ داده، مانند قطاری است که در ریل افتاده و نمی شود آن را متوقف کرد، باید آن را به ریل اصلی خود بازگرداند.

شورای عالی برنامه ریزی بالاترین مرجع تصویب مجوزها

وی تصریح کرد: برای این کار باید به دانشگاه آزاد فرصت داده شود، که داده شد، شورای عالی برنامه ریزی به عنوان بالاترین مرجع تصویب مجوزها برای آموزش عالی در کشور است فرقی هم نمی کند که برای کدام زیرنظام باشد.

کمیته ۳ نفره اصلا مطرح نبوده است

ابری نیا افزود: اینکه ادعا می شود یک کمیته سه نفره برای تصویب این کدرشته ها وجود داشته این موضوع اصلا مطرح نبوده، این کمیته ۲۰ الی ۲۵ سال پیش مطرح شده و اصلا اجرایی نشده، یک عضو این کمیته از وزارت علوم بوده که اصلا شرکت نکرده است.

وی در پاسخ به این سوال که، وزارت علوم نمی خواهد دانشگاه آزاد با دانشگاه هایی که اغلب، اعضای هیات رئیسه دانشگاه های دولتی در آنها سهام دارند رقابت کند، تصریح کرد: اساسنامه دانشگاه آزاد در سال ۸۹ در شورای عالی انقلاب فرهنگی تصویب و اصلاح شد.

دانشگاه آزاد نمی تواند تافته جدا باشد

مدیرکل آموزش عالی دانشگاه های غیردولتی وزارت علوم افزود: در بند اول اساسنامه دانشگاه آزاد آمده است، این دانشگاه یک موسسه آموزش عالی غیردولتی و غیرانتفاعی محسوب می شود و بنابراین زیرنظام وزارت علوم است، باید از تمام ضوابط حاکم پیروی کند و نمی تواند تافته جدا بافته باشد.

وی خاطرنشان کرد: تمام دانشگاه ها و موسسات غیرانتفاعی، تحت نظارت وزارت علوم هستند، همگی دارای هیات امنا هستند، نماینده وزیر علوم در تمام این هیات ها حضور دارد و دانشگاه مادر بر این موسسات و دانشگاه ها نظارت دارد.

سهامی در موسسات غیرانتفاعی ندارم

وی ادامه داد: من شخصا در هیچ موسسه غیرانتفاعی سهام ندارم، برخی همکاران ما سهام دارند و اتفاقا برخی از همکاران ما که دارای سهام هستند در سطح بندی موسسات، رتبه موسسه آنها در سطح ۴ قرار دارد. اگر قرار بود امتیاز ویژه ای برای آنها قائل باشیم، می توانستیم آنها را در سطوح بالاتر قرار دهیم. حتی سازمان بازرسی می تواند از این موسسات بازدید کند که به این موسسات مجوز خاصی نداده ایم.

پذیرش دانشجو فقط برای افزایش درآمد فاجعه است

مدیرکل آموزش عالی دانشگاه های غیردولتی وزارت علوم ادامه داد: این یک فاجعه است که دانشگاه آزاد با پذیرش دانشجو تنها درآمد خود را بالا برده و امورات خود را بگذراند، این راه صحیحی نیست، بلکه باید با وزارت علوم تعامل کند. وزارت علوم به دنبال رشد و توسعه دانشگاه آزاد است.

وی خاطرنشان کرد: ما نمی خواهیم این دانشگاه سقوط کند اما ادعای ما این است اگر این روند را پیش گیرد، کیفیت نازلی را ارایه خواهد کرد، این مساله منجر به سقوط آموزش عالی می شود و این درست نیست و باید جلوی آن گرفته شود.

تعیین تکلیف کد رشته های یک بار پذیرش

ابری نیا خطاب به داوطلبان دانشگاه آزاد تاکید کرد: تنها کد رشته‌هایی که در سایت وزارت علوم اعلام شده دارای مجوز هستند. دانشجویان به سایت وزارت علوم مراجعه کرده و کد رشته های دارای مجوز را انتخاب کنند در صورتی که در غیر از این کد رشته ها تحصیل کنند مدارک آنها تایید نمی شود.

وی درباره تکلیف کد رشته هایی که مجوز یک بار پذیرش دارند نیز گفت: درصورتی که این کد رشته ها سال آینده اصلاح نشود، آنها نیز از لیست وزارت علوم خارج می شوند.

 
دریافت سریع آخرین اخبار کنکور دکتری در کانال تخصصی آزمون دکتری
 1. خبر۱ گفت:

  تا کنون بحث مجوز همه رشته محلهای پذیرش شده در وزارت علوم با دانشگاه آزاد حل شده و فقط دو موضوع تکمیل ظرفیت ۹۴ که اخیرا و در سال ۹۵ انجام شده و دوم پذیرش بدون آزمون یا همان استعدداد درخشان که گویا مطابق مصوبات وزارتخانه انجام نشده هنوز باز و محل مناقشه است. موفق باشید

 2. مهسا مدیریت مالی گفت:

  سلام دوستان
  مقاله تو مصاحبه خیلی مهمه
  از کتاب هم مهمتره پیش مصاحبه کننده ها
  چطوری باید بنویسیم؟ کسی نیست کمک کنه

 3. مديريت صنعتي مالي,...،،،، گفت:

  بين المللي انزلي كه اعتبار نداره .

 4. دکتر آینده گفت:

  سلام دکتری نرم افزار بین الملل آزاد گلبهار مشهد مجوز دارد؟یعنی از نظر وزارت علوم معتبر است؟بعد فارغ التحصیلی در مدرک کلمه بین الملل نوشته می شود؟؟

 5. علی گفت:

  متاسفانه براساس یک قانون نانوشته دستگاههای دولتی و گزینش آنها متوجه قضیه دکتری و ارشد بدون مجوز شده اند و همکاران اداره حتی با مشکل مواجه شده و مجوزدارهای آزاد هم تحت شعاع قرار گرفته و هر کی می گی دکتری می خوانم می گه آره تو آزاد می خونی دیروز به همه فک و فامیل که شرکت کردند و قبول نشدند زنگ زده و تمنا می کنند فقط بیایید ثبت نام کنید بنظرم اعتبار پردیس و غیرانتفاعی در مقطع دکتری و ارشد و جهت هیات علمی و استخدام خیلی بیشتر و بالاتر است بروید بررسی کنید

 6. ارشد MBA گفت:

  لیست رو دیدم کمرم شیکست 🙁

 7. حسین دانشحوی دکتری عمران سازه گفت:

  ما از وزارت علوم درخواست داریم جلوی جذب بی حد و حساب دانشجویان در مقطع دکتری و ارشد دانشگاه آزاد اسلامی و موسسات غیر انتفاعی را بگیرد و مطمعن باشد ما دانسجویان دانشگاه آزاد هرگونه حمایتی را در خصوص بازگشت شان دکتری و ارشد به جایگاه اولیه خود از وزارت علوم بعمل خواهیم آورد

 8. روانشناسی تربیتی گفت:

  با سلام
  من در مقطع دکتری رشته روانشناسی تربیتی تهران شمال ثبت نام کردم ولی الان چک کردم سایت وزارت علوم رو مجوز نداره تکلیف چیه با این شهریه های بالا یعنی مدرکمون قابل قبول نیست

 9. رسول گفت:

  دکتری تکمیل ظرفیت واحد الکترونیکی اعلام کلاس نشد؟

 10. بازاریابی گفت:

  دوستانکسی میدونه مدیریت بازاریابی تهران مرکز با همکاری روسیه مجوز داره یا نه؟
  تولیست وزارت علوم برا سال 95 نیست

 11. زلزله گفت:

  دکتری واحد الکترونیکی که میگن مدرکش رو تهران مرکز میده برای سال95 مجوز داره یا نه؟

  • مدبریت گفت:

   نخیر به گفته وزارت علوم به هیچ وجه مقطع دکتری الکترونیکی تو دانشگاه آزاد وجاهت قانونی نداره . می توانید از وزارت علوم راسا سوال بفرمایید

  • پی اچ گفت:

   بله چون دوره به صورت حضوری داره برگزار میشه و فقط محل پذیرش واحد الکترونیک است

 12. شاهین گفت:

  دوستان تو رشته معماری خیلی از جاها تو لیست مجوز دارها نیستن .حتی تهران مرکز رو هم فاقد مجوز تعریف کردن .
  نمیدونم اگه مجوز نداره خوب چرا دانشجو میگیره !!!
  من ساری قبول شدم ولی ظاهرا اونم مجوز نداره
  خوب شد ثبت نام نکردم !

  • کاظمی مشاوره گفت:

   فکر میکنم این لیست جدید ادامه ی لیست های قبل هست،برای مثال در لیست های قبل رشته مشاوره در چند شهر از جمله قم اراک یزد اهواز و… بود امادر شهر خمینی شهر نبود،ولی در این لیست جدید خمینی شهر نیز اضافه شده است
   پس احتمالا این لیست قرار نیست رشته و مکانهای قبل رو رد کنه،بلکه تکمیل کننده لیست های قبلی است

  • سازه گفت:

   این لیست قدیمه یه لیست دیگه بعداز این گذاشتن برای یک بار پذیرش

   • پی اچ گفت:

    برید سایت خود وزارت علوم تنها لیست فعلی همینه گویا ، توافق گروه سه نفره که لیستهای دیگه رو تایید کرده بودند رو وزرت علوم اعلام کرده قبول نداره

 13. علي گفت:

  نحوه استعلام از اينكه رشته محل ، داراي مجوز هست يا نه ،
  چگونه استعلام بگيريم ؟
  من مديريت دولتي ازاد سمنان براي بهمن قبول شدم ، نميدونم چطوري استعلام بگيرم
  چون اگر با اين هزينه سرسام آور بخواي بري بخوني و بعد هم ….!
  البته انتخاب اول من بجنورد بود كه به دليل عدم دريافت مجوز از شوراي گسترش. حذف شده. حالا به اين ترتيب فكر ميكنم جاهايي كه مجوز نداشتن. خودشان حذف كردن چون در دفترچه بود. ولي بعد حذف شد

 14. .. گفت:

  سلام.دوستان.دانشگاه بین الملل بند انزلی مجوز داره یا نه.لطفا کسی میدونه جواب بده.

 15. مها گفت:

  دوستان عزيزمي شه لطفا در خصوص اعتبار و هزينه ي دكتري بازاريابي واحد تهران مركز (اكسفورد)من را راهنمايي كنيد

 16. زلزله گفت:

  دکتری واحد الکترونیکی مجوز داره یا نه؟ چه کار باید کرد؟

 17. بهار گفت:

  سلام حتي اگه بر فرض ، قبولي در بعضي وإحدهاي دانشگاه آزاد خيلي سخت نباشه ، اما بعدش و سر واحدها و امتحان جامع خيلي سخت مي گيرن ، حتي بخاطر پول هم كه باشه كه طرف واحد بگيره ، خيلي سخت مي گيرن!!!! دوستي دارم دكتراي تهران مركز مي خونه و فوق العاده درس خون و باسواده گفت امتحان جامع مون خيلي سخت بوده ، خيلي ، سي نَفَر شركت كرده بودن ، فقط ١٥ نَفَر رو قبول كردن
  از صبح تا شب سر امتحان جامع بودن !!! وقتي اون بگه سخت بود ، معلومه چون خيلي درس خونه و بعضي از نمره هاش هم ٢٠ بوده !!!!
  من خودم ليسانس از فردوسي مشهد بودم اما أرشدم آزاد بودم ، اصلا به نظر من تو ارشد راحت نبود و از فردوسي هم سخت تر مي گرفتن
  براي دكترا هم با درصد هاي نسبتا خوب ، معدل بالا ، شاگرد أولي ، و …..
  باز هم فقط دانشگاه قشم قبول شدم
  واقعا اينطور كه مي گن نيست ، حتما مسائل ديگري دخيله
  خدا فقط مي دونه !!!!!!خدا كنه فقط به فكر علم ايران باشن

 18. الکترونيک_شهر مجلسي گفت:

  سلام
  دوستان کسي الکترونيک شهر مجلسي اينجا هست؟
  چند تا سوال داشتم.

 19. پارسا گفت:

  باسلام خدمت همه دوستان
  اکثر رشته محلهای ارشد و دکتری سال95 مجوز گرفتن و فقط برا یکبار برای پذیرش 95مجوز داده شده. برای سرچ کردن این خبر :
  تو گوگل سرچ کنید : “معاونت آموزشی وزارت علوم و تحقیقات” و خبر مورخه 95/7/5 رو مطالعه کنین.رشته های مجوز دار رو هم توی یک فایل pdfپیوست کرده.
  یا هم به این ادرس برین :
  http://www.msrt.ir/fa/new

 20. مديريت بازرگانى - بازاريابى د گفت:

  دوستان دانشگاه بين الملل بندر انزلى مجوز دارد؟

 21. دکتری گفت:

  دوستان جای نگرانی نیست تمام مدارک دانشگاه آزاد در کشور دارای اعتبار است و نسبت به خیلی از واحدهای دولتی هم در خارج از کشور اعبار بیشتری دارد ، وزارت علوم نگران کم شدن اعتبار مدارک خودش است.

 22. زهرا گفت:

  الکی جو ندید من بادرصدهای ۴.به بالا و۴تامقاله و معدلهای ۱۹ ونمره ۲۰پایان نامه مرحله اول پایینترین محل هم قبول نشدم الانم تو تکمیل یه دانشگاهی که اولین بار پذیرش داره قبول شدم که دو دلم بره روانشناسی عمومی نائین قبول شدم

  • حسین گفت:

   رشته روانشناسی بله خانم ولی رشته زبان فرانسه من کارنامه دیدم که همه درساشو منفی زده و فقط یک 9درصد مثبت تو آزمئن کتبی زده .نمره کتبی وی در کارنامه نهایی 25صدم و نمره مصاحبه 29 و نمره کل این آقا 7 شده و با کمال تعجب در اولویت دوم خودش قبول شده ولی من در رشته روانشناسی با نمره کل 16 و 20 مقاله قبول نشدم . به این میگن بی عدالتی

 23. الناز گفت:

  سلام. من ورودی 91 علوم تحقیقات گیلان بودم، الان چه جوری میتونم مطلع بشم که آیا مدرک من مورد تایید وزارت علوم هست یا نه؟ تو مدرک موقتم هم درج شده ” علوم تحقیقات تهران(گیلان) ” ممنون میشم اگه راهنمایی بفرمایید.

 24. مهدی معماری گفت:

  دوستان منابع آزمون دکتری آزاد و سراسری باهم یکی شد؟و منابع از سراسری هست؟کسی اطلاعی دار،ممنون میشم راهنمایی کنید

 25. الهام گفت:

  به نظر من رشته های پر متقاضی قبول شدنشون سخته و باز هم بستگی به نوع گرایشاشون هم داره مثلا حقوق خصوصی کیفری عمومی و … هر کدوم یه ترازی دارند که بستگی به تقاضا بدای اون گدایش داره دوسنانی که با تراز پایین با درصدای منفی قبول میش احتمالا تو گرایشای کم تقاضا هستن مثلا من با درصدای بالا کشاورزی علوم تحقیقات با رتبه 4 قبول شدم دوستم رشته زیست شناسی سلولی مولکولی البته نه میکرو قبول شده علوم تحقیقات که دو تا درساشم منفی بود. به نظرم گرایش امتحانی هم خیلی مهمه کمتر پبش میاد رشته های با گرایش بهتر به لحاظ کاری منظورم تو کشور خودمونه کسی با نمرات منفی قبول بشه

 26. Yasser خرمشهر گفت:

  ایا دانشگاه بین الملل خرمشهر رشته روابط بین المال مجوز دارد؟

 27. n گفت:

  وقتی توی تکمیل ظرفیت 95 میشه با کد داوطلبی 94 شرکت کرد چرا اطلاع رسانی نمیشه؟
  عده معدودی متوجه شدند فقط
  سوال: آیا واقعا این تضییع حق نیست؟
  بنده دو ساله به خاطر اختلاف سلیقه ها در نوع مصاحبه رد میشم

 28. اسد الله خان - گفت:

  یکصدوهشتادمین جلسه هیات رئیسه دانشگاه آزاد اسلامی با حضور دکتر میرزاده رئیس دانشگاه آزاد اسلامی و اعضا در محل سازمان مرکزی برگزار شد.

  به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، دکتر حمید میرزاده در ابتدای این جلسه با بیان اینکه در دانشگاه آزاد اسلامی کیفیت آموزشی یک اصل و هدف است، گفت: نسبت یک استاد به 2.6 دانشجو در مقاطع دکتری تخصصی دانشگاه آزاد اسلامی نشانگر کیفیت آموزشی در این دانشگاه است.

  وی افزود: این در حالی است که در دانشگاه های دولتی این نسبت یک به 4 تا یک به 6 است و این بدون محاسبه پردیس های بین المللی و دانشجوهای پولی وزارت علوم است که اگر این آمار هم اضافه شود، این نسبت در دانشگاه های دولتی به مراتب بدتر می شد.

  دکتر میرزاده در ادامه گفت: همه ارکان دانشگاه باید در مقابل هجمه های ناجوانمردانه علیه دانشگاه که متأسفانه از اغراض سیاسی و منابع اقتصادی است، از حقوق دانشگاه دفاع کنند

 29. جوابیه وزارت علوم گفت:

  دوستان وزارت علوم خودش نسبت به اصلاح واحدهای تحت نظارت خودش دانشگاههای سراسری و غیرانتفاعی اقدام کنه خصوصا در مرحله مصاحبه برای پذیرش مقطع دکترا که فقط پارتی بازی بو بی عدالتی صورت میگیره

 30. خطری گفت:

  باسلام
  نه به این شوری شور که وزارت علوم میگه نه به این تندی که آزاد موضع میگیره
  بنظر من علاوه بر پذیرش بی رویه در دانشگاه ازاد باید جلوی پذیرش در پردیسهای دولتی متوقف و مثل قبل به پذیرش روزانه و شبانه پیام نور و غیرانتفاعی اکتفا کنند
  ضمنا باید ظرفیت های ارشد نیس کاهش داده شود و به موسسه یا واحدی در شهرهای کوچک مجوز داده نشود

 31. رضا - برق مخابرات گفت:

  دانشگاههای دولتی هم از اساتید و کیفیت خوبی برخوردار نیستند
  من یک مقطع دولتی و یک مقطع آزاد درس خونده ام در دانشگاه آزاد شیوه تدریس، اساتید، امکانات و احترام به دانشجو خیلی بمراتب بهتر از دولتی بود اگر 60 درصد آزاد مشکل دارد وزارت علوم باید صد درصد پیام نور و پردیسها را جمع آوری کند و دانشگاه ازاد هم باید شهریه دکتری را کاهش داده و ظرفیت پذیرش دکتری را در حد پذیرش دانشگاههای دولتی محدود کند و برای مقطع دکتری مدرسین استاد تمام و دانشیار را بکار گیرد در اینصورت از دانشگاههای دولتی برتر خواهد بود.

 32. امید گفت:

  اطلاعیه مهم معاونت آموزش و تحصیلات تکمیلی دانشگاه آزاد اسلامی
  تمام رشته محل های دانشگاه آزاد اسلامی دارای مجوز قانونی است.
  به اطلاع داوطلبان ادامه تحصیل در رشته محل های دانشگاه آزاد اسلامی می رساند تمام رشته محل هایی که واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی تا به حال پذیرش دانشجو داشته اند و همچنین رشته محل های موجود در دفترچه آزمون سال 1395 دارای مجوز قانونی هستند.

  به گزارش مرکز حوزه ریاست و روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، تصمیم گیری در خصوص رشته محل های دانشگاه آزاد اسلامی از طریق دو مرجع قانونی انجام می گیرد:
  نخست شورای گسترش وزارت علوم تحقیقات و فناوری که تا به حال با همکاری دو طرفه وزارت علوم در این خصوص بخش عمده ای از رشته محل های دانشگاه آزاد اسلامی که بالغ بر 80% کل رشته محل ها می باشد توسط شورای گسترش به تایید نهایی رسیده است.

  سایر رشته محل های دانشگاه آزاد اسلامی نیز توسط کمیته سه نفره موضوع ماده واحده قانون تایید رشته های دانشگاه آزاد اسلامی که حسب اعلام معاونت قوانین مجلس شورای اسلامی لازم الاجرا و دارای اعتبار است به تایید رسیده است، لذا داوطلبان ادامه تحصیل و دانشجویان مشغول به تحصیل در دوره های کارشناسی ارشد و دکتری دانشگاه آزاد اسلامی بدون هیچ نگرانی می توانند از فرصت فراهم شده در وقت باقی مانده ثبت نام رشته های ارشد و دکتری استفاده کنند.

  ضمن اینکه خوشبختانه استقبال داوطلبانی که تاکنون ثبت نام کرده اند نشان دهنده اعتماد دانشجویان عزیز به بزرگترین دانشگاه حضوری جهان است.

 33. محمد گفت:

  فقط دانشگاه آزاد نیست که از دانشجوهاش پول میگیره خود وزارت علوم هم با عناوین مختلفی مثه پیام نور. پردیس. شبانه و هزار عنوان دانشجو میگیرن اینا هم از بزرگترین دانشگاهای پولی ایران هستن که با جامعه آماری بالا اقدام به پذیرش دانشجو میکنن اما هیچ کس به این که دانشگاهی مثه دانشگاه پیام نور همین امسال با درصدای زیر ده درصد اقدام به پذیرش دانشجو تو مقطع ارشد کرد توجه نمیکنه. چرا این کار رو اگه دانشگاه آراد انجام بده تخلفه ولی اگه پیام نور انجام بده تخلف نیست؟؟؟

  • Babak گفت:

   درود بر شما، بزرگترین متخلف خود وزارت علوم و دانشگاههای دولتی هستند.
   با راه اندازی پردیس ها دانشگاه رو به تجارتخانه تبدیل کرده اند.

   • Amin گفت:

    پردیس فقط یک سال بدون کنکور بود، یک عمر بدون کنکور را با یک سال بدون کنکور مقایسه نکنید، واقع بین باشید

    • Babak گفت:

     بفرمایید دانشگاه آزاد کجا و کی بدون کنکور در مقطع دکتری دانشجو جذب کرده ؟؟؟؟

     • النا گفت:

      آقابابک ازاین حرفهازیادمیزنند.واقعاآدم نمی دونه چی بگه؟اگربدون آزمون هم گزقته ازرتبه های برترجذب کردن همبنکاری که خوددانشگاههای دولتی انجام میدن.

  • حسین گفت:

   دوست عزیز خبر نداری که تو ارشد دانشگاه ازاد چندساله داره این کارو میکنه . با منفی های وحشتناک مثل منفی 20 و منفی 19 و سفد

 34. سخت افزار گفت:

  اگر سال آینده رشته های یک با پذیرش که منحل شوند ،مدراک این دانشجویان بی اعتبار خواهد شد؟یا برای دانشجویان جدید الورود خواهد بود؟

 35. ستاره گفت:

  پس ما چرا با میانگین 50 به بالا و سهمیه, پایبن ترین واحد هم قبول نشدیم.عجیب نیس یه خورده?

  • mehran گفت:

   موافقم ، دقیقا مثل من، حتی امارات که میگن مجموعا 350 میلیون میشه بار اول قوبا نشدم با اختلاف دو نمره و 28 نفر اما جلبه تو تکمیل واسه امارات حتی مجاز هم نشدم!!!!!

 36. س. گفت:

  سلام ایا دکترا روانشناسی سلامت در واحد امارات مورد تایید وزارت علوم میباشد ؟؟من قبولی این رشته در مهر ۹۵ لطفا زود مواب من رو بدهید

 37. دکترا گفت:

  من با درصد بالای 75 دانشگاه ازاد رفتم چون به منزل و محل سکونتم نزدیک هستم

 38. ساناز گفت:

  من هم قبول دارم دانشجو با درصدهای منفی خودم دیدم سه تا درس منفی زده بود دو نا سفید یک یا دو درس رو 5 درصد زده بود مهندسی هسته ای علوم تحقیقات قبول شده؟؟؟؟؟واقعا علوم تحقیقات اینطوری دانشجو بگیره وای بحال سایر واحدها

  • اسد الله خان - گفت:

   مگه چند درس تو آزمون دكتري هست ؟

  • مهشيد گفت:

   منظورت چيه از نشر اكاذيب؟؟؟؟ من خودم با درصدهاي نسبتا خوب و فاصله خيلي كم رتبه اي نه تو شهريور قبول شدم نه تو تكميل ظرفيت. انقدر الكي جو سازي نكنين

   • هستی.. مازندران به مشهد گفت:

    ولی دوست من با ده نمره کمتر از من تو یه گرایش دیگه علوم تحقیقات قبول شد و من که ده نمره ازش بیشتر بودم مشهد

  • پریسا.ب گفت:

   چقد خنده دار !!!…

   من دوره ارشد علوم و تحقیقات با درصدهای بالای 50 ، 60 ، 70 قبول شدم و دکتری هم همینطور بدون نمره منفی و سفید
   و دوستم که همزمان با من آزمون داد ، اصلا دعوت به مصاحبه نشد …اگر به این صورت بود الان دوست منم دانشجو دکتری بود …

  • مهرداد حقوق خصوصی گفت:

   من خودم آخرین فرد قبول شده رشته محل خودم هستم دوتا ۵۰ درصد دارم دوتا سی و خورده ای یه دونه هم صفر … مگه امکان داره اون چیزی که شما میگی

  • علوم و تحقیقات گفت:

   غیرممکن است

  • ایوب مهندسی مکانیک جامدات گفت:

   شما خودت کارنامه طرف را دیدی؟؟؟؟
   واسه ما شش تا درس بود همشونا بین 15 تا 30 زدم و بدون سهمیه مکانیک نجف اباد قبول شدم.
   اینطوری که شما میگی هم نیست دوست عزیز
   اگه این کارنامه که میگی وجود داره بزارید ما هم ببینیم

  • محمد گفت:

   من هیچ درس منفی نزدم و همشون بالای ده درصد علوم تحقیقات مالی قبول نشدم
   چه طور ممکنه با دو سه درس منفی قبول بشه؟

 39. مدبریت گفت:

  دانشگاه آزاد اگر با افکار عموی و دانشجویان رو راست نباشد بصورت فوق وزارت علوم محترم اینکارو خواهد کرد . ممنون از مسولین وزارت علوم

 40. mm گفت:

  در ازمون همه شرکت می کنند نفر اول اخر باهم قبول میشن

 41. روانشناس بالینی گفت:

  بنده با رتبه نهایی 9 دانشگاه دولتی قبول نشدم چون ظرفیت پایین و منطقی بود میانگین درصد مام 60 بود، اون وقت طرف با درصد های منفی میره دانشگاه ازااد، آخه چه منطقی در جذب پذیرش دارن
  امیدوارم همه تابع قانون باشن

  • محمد گفت:

   بنده با درصدای شصت هفتاد و هشتاد در رشته حقوق کیفری پذیرفته نشدم واقعا جای شگفتی داره بعضی دوستان بیان میکنن که با نمره منفی میشه تو دانشگاه آزاد دکتر شد

  • پریسا.ب گفت:

   من دوره ارشد علوم و تحقیقات با درصدهای بالای ۵۰ ، ۶۰ ، ۷۰ قبول شدم و دکتری هم همینطور بدون نمره منفی و سفید

   هدفی که پشت نشر این قضیه که با درصدهای منفی و هرکی ازمون داده دکتر شده رو فقط خدا عالمه

  • روانشناسی بالینی آزاد گفت:

   سلام. اصلا اینطور که شما می فرمایید نیست .مگه شما آزاد هم شرکت کردین و از قبولی آزاد خبر دارین . من با رتبه ۲۷ بالینی حتی در تکمیل ظرفیت هم قبول نشدم. ضمنا شما اگر تعداد پذیرش های بالینی دانشگاه های دولتی را با هم جمع کنید متوجه می شوید که پذیرش بالینی دولتی هم خیلی بیشتر از ۹نفر یا رتبه ۹است .در دانشگاه های دولتی روز مصاحبه کاملا مشخص بود که بسیاری از مصاحبه ها فرمالیته است .قبول نشدن شما به خاطر جذب کم دانشگاه های دولتی نیست به خاطر سلیقه ای بودن مصاحبه ها و جذب دانشجویان خودشان است.